Stormschade ItmiliriH PJi ZATERDAG 27 JULI Biljard-Sèance Eenu. besch. lisje He! goedKoopste adres WEESHUISDAG TE SOESTDIJK VOOR HET KiNDERPARADIJS KRABBELS Voor Uw Wintervoorraad vrage men uitsluitend onze Wales-Anthraciet Aberpergwm. f 3.20 per H.L. Ruitijd. VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Te lef. 2045 Dr. GR0NEMAN IS AFWEZIG Flinke werkster VERLOREN Net meisje Gratis wonen Te koop Gevraagd DAGMEISJE Net meisje Ford-truck Eet Honing. net meisje. Te koop Muurtuintjes. Nette loopjongen GOEIKOOrE ÏIEIH GOEDKOOPE TREin Woensdag 31 Juli a.s. Sprekers: Ds. P. de Smit van Utrecht Ds. W. Bijleveid van Haarlem 'S AVONDS 8 UUR PROF. WILSON Lunchroom „ZONNEHEUVEL" BURGERS E. N.R. RIJWIELEN A. FUGERS Zn. Schitterende poppenwagens °P a 7C gummibanden, f 11.50, f 10.50 Oj/O Kindertrekwagentjes 3,25 Kindertrekwagentjes in moderne m kleuren met dichte wielen Autopeds f3.45, f2.25 1,25 Vliegende 'hollanders (Naether) m «y g f9.95, f8.45 O Driewieler fietsjes f7.75, f6.75 4,75 LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM. TEL. 2175 POPPENKLINIEK VAN KNELIS. Rrrrrrrrrg. Mag ik meester Jan van U hebben juf frouw Wat zegt U; is die niet bij U? Nou dat be. grijp ik. Die kun je te genwoordig alleen vin. den in een muffe, stin. kende en bedorven at mosfeer en zoo erg zal het bij U op het kan- toor nog wel niet zijn Daar moet ik U ge lijk in geven; iemand kan nooit hoog staan, als hij omgang heeft met een figuur, die zelf erkent aangeschreven te staan als een rotte kool; ook al wordt die vriendschap alleen maar onderhouden ter- wille van de smeer. Maar het was niet mijn bedoeling met U een praatje te maken. Liever offer ik mijn tijd voor een enkele maal aan Meester Jan, alias Brandnetel, Flanor, Jan Joris, J. J., A, B, C, D tot Z, Brandnetel II, No. 100 enz. Ha, ben jij daar Jan, je spreekt met Knelis. Nou schrik maar niet hoor. Ik ben geen menscheneter. Wat? Hoe ik er toe kom, je zoo midden in den nacht op te bellen? Sta je nu al weer klaar om naar kooi te gaan? Jij ver slaapt tegenwoordig je heele vermogen en was het niet, dat ik je weer in „De Soester" zag prijken, dan zou ik minstens denken, dat je je verstandelijke vermogens geheel kwijt Wat zeg je, ben ik net zoo'n slaapkop als jij. Nou, geen mooi getuigschrift, wat je je zelf geeft. Je wil zeggen, dat je me in een paar weken niet hebt gezien. Kijk, dat komt nou niet van te veel slapen, maar van te weinig slapen. Wij boeren hebben in dezen tijd geen tijd om onzen tijd (lieve hemel, wat een tijd) te verslapen. Elke boer gaat in dezen tijd, zooals ik vorige week al schreef, met zijn hooi naar bed en staat met zijn hooi weer op. Er zijn er zelfs, die van dat hooi een nachtmerrie krijgen. Maar ik geloof het nu wet, ik krijg er genoeg van. Wat; of ik mijn koetjes dan al op fret droog heb? Nou, daar mankeert nog wel wat aan. Er is een tijd geweest, dat ik een gevoel had, het zoover nog eens te bren gen, maar tegenwoordig. Och man de boel is veel te veel kapot sinds Maarten Kraam- hage zijn bedorven melk voor 1 ct. per kan verkoopt. Wil je wel gelooven, dat mijn klanten tegenwoordig den prijs van de melk vaststellen. Waarachtig, als ik mij indertijd geen goeie pomp had aangeschaft, dan zou je mij al lang uitgemergeld in de lijst van faillissementen hebben zien prijken. Wat ik dan wel ga doen? Ik verkoop de heele boerenstelling en ga een loterij opzetten. Hannus van de Bunt, je weet, die is nogal bij, heeft mij geleerd, hoe ik de loterijwet kan ontduiken. Ik zet een loterij op precies zooals de Staat dat doet; ik ga reclame maken; ik ga de kleine menschjes uitknijpen als een citroen, want dat zijn de menschen, die in een loterij gokken; ik ga loeren op de centen, die zij in den zak hebben en ik ga me rijk maken ten koste van hun portemonnaie, ten koste van hun brood, ten koste van hun geluk'. Als ik rijk ben, koop ik een „buiten" in Soest; ik koop dan nog wat mooie auto's; ik ga me dan met de politiek bemoeien; ik koop een courant en als het moet een heele drukkerij, zoodat ik dan precies kan krab belen, wat ik wil; wat of wie mij in den. weg staat, loop ik omver; ik knijp dan den middenstand uit door alle mogelijke en on mogelijke aanmerkingen te maken op hun rekeningen en met het geld, wat ik aan die arbeiders heb ontfutseld, ga ik diezelfde ar beiders bestrijden. Je zult moeten toegeven, dat ik zulk een leventje beter kan hebben, dan mijn heele leven achter of onder een paar verschrom pelde, magere koeien te moeten zitten. En als jij dan -eens om een "beetje geld verlegen bent, dan mag je gerust bij mij aankloppen, doch dan moet jij je daarvoor verplichten alles te doen en te schrijven, wat ik wensch Ook moet je die nestjes dan uithalen, die ik voor me zelf te vies vind. Of dat 't eenige is, dat ik je te vertellen heb. Nou, ik had je eigenlijk niets te ver tellen. Ik wilde je alleen iets vragen en wél, hoe je er toe komt, om je oude versleten plunje, waarin je als Brandnetel hebt rond- geloopen, thans weer aan te trekken. Kerel, je weet, hoe belabberd je er in de laatste weken in dat costuum uitzag. Be smeurd met dezelfde modder en de viezig heid, waarmee je andere personen steeds hebt gesmeten, was de stank in de Kerke- buurt al niet meer te verdragen, wanneer je op Nieuwerhoek met je Fordje kwam aan hobbelen. Ik kan me dan ook zeer goed be grijpen, dat je je ten einde raad op No. 101 hebt teruggetrokken. Iets, wat ik minder fideel van je vindt, is. dat je zoolang op No. 100 bleef zitten, tot de affaire van je vriend Kraamhage hopeloos aan den grond zat. Je had moeten inzien, dat je met je oude versleten Brand- netelsteel die affaire nou niet meer kon red den. Wat je dan wel had moeten doen? Jou weg zou zijn geweest, om je in Soest onder een anderen naam te vestigen als spe cialist in het ontwerpen en plaatsen var schutting en het oplossen van schandaaltjes. Hoe zoo? Kun je daarmee je boterham niet ver dienen? Maar het moet je toch ook wat waard zijn, dat je huiselijk geluk niet bedreigd wordt door het aanhoudend foeteren van je vrouw en je huisgenoten, om je toch niet langer met dien rommel in te laten, want heusch Jan, Grootje ziet de zaken beter dan jij. Zij ziet het moment komen, dat ook jij als een rotte appel zal worden weggeworpen. En z^g nou niet, dat dit jou niet kan gebeu ren, want ik geloof, dat kort geleden de kans groot voor je was, om uit den mand te worden geworpen. Och Jan, de zwaarste eiken zijn gevallen door de winden, die van Kraamhage zijn oj>gedoken en hoewel enkele boomen op Kraamhage zelf de stormen hebben getrot seerd, stonden ook die dezer dagen al te wankelen. Wat ik hiermee bedoel? Nou, dat wil ik je nog even vertellen, maar dan ga ik naar kooi hoor, want mijn pap staat koud te worden. Je weet, dat je baas op Kraamhage in pension is. Och, neen. Het buitengoed, de auto's en de geheele behuizinge is van de juffrouw, die daar woont en je baas is bij die juffrouw in de kost- Wel doet hij inkoopen, maar dat is allemaal voor rekening van zijn kostjuffrouw. De concerten, die daar wekelijks worden gegeven, gaan ook niet van hem uit, maar van zijn kostjuffrouw. Het tuinpersoneel is niet in zijn dienst, maar in dienst van de kostjuffrouw. Nou, die kostjuffrouw en het vrouwelijk personeel zijn de boomen, die tot voor eeni ge dagen de stormen hebben getrotseerd en die kostjuffrouw en dat personeel zijn het geweest, die dezer dagen in staking zijn gegaan, toen weer een storm kwam op zetten. Wat die stakingen en uitsluitingen toch ver door kunnen werken hè. Ja, hoe dat allemaal weer bijgelegd is, weet ik niet, want tóen ik ook dat wilde beluisteren, was juist mijn accu leeg, maar dat weet ik wel, dat de koffers reeds gepakt stonden. Later heeft men mij medegedeeld, dat hij beloofd heeft opslag te zullen geven, voor ieder een auto te zullen aanschaffen, meer kostgeld te zullen betalen, zich te zullen, aansluiten aan den bond van buitengoed bewoners, den kostgangersbond en den dienstboden-patroonsbond. Zoo zie je maar weer, dat, door geza menlijk werken, nog wel menschen gevormd kunnen worden. Maar nou groet ik je; tot volgende week. SOEST, N1EUWSTR. 14 TELEF. 2103 BAARN, TERREIN S.S., TELEFOON 274 LAANSTRAAT 118 - TELEFOON 83 PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. De ruitijd voor onze hoenders in aange broken, de tijd van veel narigheid voor hen en voor ons. Voor hen, omdat ze zich niets prettig gevoelen in hun dunne jasje. Voor ons, omdat het niet prettig is zoo weinig eitjes te rapen. Verschillende ziekten openbaren zich ge durende dien ruitijd. De dieren verkeeren in een ziekelijken toestand en zijn o zoo vat baar voor kouvatten. En uit kouvatten komt bij een kip heel wat voort. Een ruiende kip heeft veel voedsel noodig. In de eerste plaats moeten er veeren ge vormd worden, waarvoor heel wat eiwit non- dig is. In de 2de plaats gaat er zeer veel warm te verloren, doordat het dier zoo weinig be schermende veeren heeft. Dat eiwit en dat warmteverlies moet dus aangevuld worden. En dat kan niet anders geschieden dan door voer. In den ruitijd moet men gewoon doon- gaan met ochtendvoer. Zoovelen huldigen nog den stelregel: geen voer, geen eten. Maar dit is glad verkeerd, want even noodig als het goed opfokken van de jonge hennen, is het goed door den rui heen helpen van de oudere hoenders. Ochtendvoer blijven we gewoon geven. Er behoeven wel geen eie ren van gevormd te worden, maar veeren is ook eiwit en een nieuw veerenpak vraagt net zoo veel als een serie eieren. En wat het warmteverlies betreft, dit is een kwestie van zetmeelvoedering of van vet. Daarom in den ruitijd gerust mais, wat hennepzaad, zonne- pitten. Wat vetkanen zijn in dezen tijd ook op zijn plaats. Verder moeten onze dieren tegen groote afkoeling beschermd worden. Dus bij winderig weer en bij sterken regen val houden we de erge ruisters binnen. Groenvoer houdt hen opgewekt en geeft hun de noodige afwisseling. Wie zijn dieren goed door den rui heen helpt, zal er veel pleizier van hebben. De jonge hennen zijn bij sommigen al aan den leg. Dat zegt niets. Want verschil lenden hebben al 6-maandsch hennen. Maar deze week hoorde ik ook al van hennetjes van vier en een halve maand, die al eieren legden. Wat je maar eieren noemt. Een duif legt ze bijna even groot. Als het eenmaal zoover is, dat ze te vroeg aan den leg zijn, dan valt het niet mee, om ze te doen op-, houden. Zoo mogelijk verhokken en weinig of geen ochtendvoer verstrekken is iets wat nog eenigszins kan helpen. Maar afdoende is dit niet. Nogmaals wil ik herhalen wat al zoo vaak gezegd is: geef hennen van 3 tot 5 maanden tweemaal per dag flink graan zooveel ze lusten, 's morgens en 's avonds. Pas op 55,5 maand beginnen we met al leen 's avonds graan en verder ochtendvoer. Die veel te vroege leg is heusch geen voor deel. En wat er nog bij komt. Die te vroege legsters zullen ons van den winter ook iets extra's geven. Ze zuilen namelijk ophouden met den leg en in den rui vallen. Want dit komt bij vroege legsters bijna altijd voor: winter- of voorjaarsrui. Wie dit eens bij zijn jonge hennen ondervonden heeft, weet wat een schadepostje dit is. U kunt het treffen, dat het een lichte halsrui is, dat ze na eenige weken hun gestaakten leg weer opvatten, maar die eenige weekjes gaan niet zelden over in een rustperiode van één, twee maanden. En waar blijven dan de dure eitjes? Ze zijn voor goed verdwenen. En als die rui een zware rui wordt, dan moeten we zeker één, twee maanden wachten, eer ze weer beginnen. Vroege hennen, ik bedoel te vroege hen nen, vallen dus vaak in een ontijdigen rui. Daar is niets aan te doen. Maar wie zijn hennen op tijd heeft gebroed en ze door on doelmatig voer te vroeg aan den leg en dus aan den rui helpt, heeft deze schadepost aan zich zelf te wijten. VOOR VILLA'S 10.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk PLAATSELIJK NIEUWS BEKROOND Op de te Middelburg gehouden Interna tionale Bakkerij-tentoonstelling, behaalde de Heer A. Tammer te Soesterberg, den lsten prijs voor waterbrood, in de hoogste af- deeling, voor meermalen bekroonde bak kerspatroons. 4e ZOMERCONCERT De Soester Muziekvereeniging „Patiëntia Vincit Omnia", zal op Vrijdag 2 Augustus a.s., 's avonds 8 uur, een concert geven in de Kerkebuurt, op het terrein der vroegere tramstalling. Het programma zal ter plaatse worden be kend gemaakt. GESLAAGD Onze plaatsgenoote Mej. WiMy Veenen- daal slaagde dezer dagen te Den Haag, voor het theoretisch examen piano, der Kon. Ned. T oonkunstenaars-vereeniging. CONCOURS Bij het verleden week gehouden Muziek concours te Huis ter Heide, behaalde de R.K. Muziekvereeniging „St. Joseph" te Soesterberg een derden prijs. CHR. ORANJE-VEREEN. Deze week vergaderde de Chr. Oranjer vereen, in de Chr. U.L.O.-School. Na opening, het lezen der notulen en eenige mededeelingen werden de heeren Broekhuizen en Buxtorff als bestuursleden gekozen. Besloten werd 2 Augustus een feestavond te organiseeren. Een spreker zal voor deaen avond worden uitgenoodigd. Tevens zal een zangvereeniging haar medewerking ver li nen, terwijl afwisseling zal worden gez< door het geven van solo-nummers. Op 31 Augustus zullen, indien „Soist Vooruit" deze niet organiseert, kinderfees ten worden gehouden. Waar „Soest Vooruit" het plan heeft op gevat alle schoolgaande kinderen een tracta- tie te bezorgen, zal de vereeniging zich met genoemde vereeniging verstaan, om die den voor de chr. scholen te mogen ontvan gen ?ot het organiseeren dezer feesten. Indien dit niet mogelijk is, zal een col lecte bij de burgerij worden gehouden. GESLAAGD Onze plaatsgenoote, Mej. L. Drijver, slaag de voor het door de Vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen afgenomen examen in Duitsche Handelscorrespondentie. Mej. D. werd opgeleid door den Heer H. Aikes alhier, leeraar in Eng., Duitsch en Fransch en Ned. Taal en Handelscorr. OPENB. LAGERE SCHOOL TE SOESTERBERG De nieuwe in aanbouw zijnde openbare lagere school te Soesterberg, nadert lang zamerhand hare voltooiing en naar wij ver nemen is het de bedoeling van ons ge meentebestuur, om deze na de zomer-va- cantie te openen. Dat de ouders van de daarop schoolgaan de kinderen en de vereeniging „Volksonder wijs" den bouw van deze school op prijs stellen, is natuurlijk niet te betwijfelen, te meer. omdat deze school, welke geheel vol doet aan de nieuwste eischen, daar wordt gebouwd op een der mooiste piekjes van Soesterberg, op een rustige plaats en geheel in een prachtig dennenbosch. Bezien wij deze school van naderbij, dan zien wij dat deze bestaat uit vier prachtige naar de eischen des tijds ingerichte localen, breede gang, gedeeltelijk bezet met frissche tegels, ingebouwde garderobe, spreekkamer, alsme de een ruime kamer voor het archief. Dank zij het stoere werken van het aan die school verbonden hoofd, n.1. de heer Lub, is het noodzakelijk geworden, dat het kleine' open bare schooltje, thans moet worden vervan gen door deze groote nieuwe school. Want hierbij moet nog opgemerkt worden, dat. toen in het jaar 1922 de heer Lub zijn in trede deed als hoofd dier school en als eeni ge onderwijzer met zegge 16 leerlingen, verdeeld over alle klassen, voor hem een zwaren taak stond te wachten, doch thans, gezien de vruchten van zijn arbeid, met thans meer dan honderd leerlingen weer tot een der beste en grootste scholen van Soes terberg mag behooren, waaraan thans reeds drie wettelijke leerkrachten zijn verbonden. Het zal dan ook voor niemand vreemd aanhooren, wanneer wij hierbij vermelden, dat het in de bedoeling ligt van der Vereen. „Volksonderwijs" te Soesterberg, deze school op feestelijke wijze te openen, van welk feest wij te zijner tijd nog melding hopen te maken. Het is voorwaar een suc ces voor Soesterberg en zijn inwoners, straks zulk een school te bezitten. V.V. SOESTERBERG Zondag 'j.1. speelde de Voetbalvereniging „Soesterberg", op haar terrein aan den Kampweg, een mooien wedstrijd tegen B. V. C. I en wist met 31 de puntjes binnen te halen, zoodat „Soesterberg" nu overgaat naar de 1ste klas der U.P.V.B. Zondag a.s. gaat „Soesterberg" naar V. O. P. te Veen'endaal en als zij spelen zooals Zondag j.1., dan komen ook de puntjes naar hier en zijn zij ongeslagen kampioen. Het kan en het moet. KONINGINNEDAG 1929 TE SOESTERBERG Wij naderen wederom 31 Augustus en evenals vorige jaren zal het feestcomité te Soesterberg de schoone traditie handhaven en op dien dag toonen, dat het stamhuis Oranje en Koningschap ons allen dierbaar zijn. Door een gelukkige samenwerking, geeft Soesterberg een lichtend voorbeeld van ver draagzaamheid en maken alle oranjeklanten zich op, dezen dag gezamenlijk te herden ken met muziek, kinderfeesten, volksspelen, zang, fakkeloptocht, enz. Zoo spoedig mogelijk zullen lijsten rond gaan, waarop de inwoners van Soesterberg zonder twijfel zullen willen teekenen om het feestcomité in staat te stellen, Zaterdag 31 Augustus a.s., op wêardige wijze te hei denken. Tevens zal Maandag 29 Juli a.s. in Hotel „het Zwaantje", 's avonds 8 uur, een groote vergadering van de gecombineerde Oranje verenigingen plaats vinden. Alle rechtgeaarde Oranjeklanten zijn dien avond aanwezig, aangezien de genoemde feesten van 31 Aug. a.s. in bespreking ge bracht worden. MIDDENSTANDS-VERGADERING J.1. Dinsdagavond had in Hotel „Eemland' een gecombineerde vergadering plaats van de drie plaatselijke middenstands-vereenigin- gen, om te bepalen, welke houding de le den dezer vereenigingen hebben aan te ne men in den hier ter plaatse ontwikkelden strijd tegen de organisatie. Een groot aantal middenstanders waren opgekomen. Tevens waren aanwezig de hee>- ren R. K. van den Berg en L. M. Groen, vertegenwoordigers der Federatie der Wer- gevers-organisaties in het Drukkersbedrijf de eerste tevens als vooraanstaand persoon in het middenstandsleven. Door den heer v. d. Berg werd genoemd punt op zeer duidelijke wijze besproken, terwijl, na eenige gedachtenwisseling, aan 't einde der vergadering met algemeene slem- men de navolgende motie werd aangeno men, welke motie werd bepaald bindend te zijn voor alle leden, aangesloten bij een der genoemde vereenigingen. MOTIE De drie plaatselijke Middenstands-vereeni- gingen te Soest, in gemeenschappelijke ver gadering bijeen, op Dinsdag 23 Juli 1929; gehoord de uiteenzetting over het optre den van den heer Iburg, eigenaar der N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij v-h. G. van den Bovenkamp, uitgever van „De Soes ter", tegen de patroons-vakorganisatie; gelet op de oneerlijke concurrentie, welke de uitgever van „De Soester" aan uitgevers van andere plaatselijke bladen aandoet; keuren deze daden ten sterkste af en pro testeeren met kracht tegen zulk een optreden; zien zich genoodzaakt, zoolang de heer Iburg in dezen strijd blijft volharden, zich te verweren door deze drukkerij voor haar levering aan de leden harer vereenigingen uit te sluiten en aan „De Soester" geen adver- tentiën ter plaatsing op te dragen; besluit deze motie ter kennis te brengen van de Soester ingezetenen en allen op te wekken haar in dit verweer te steunen en gaat over tot de orde van .den dag. ONDERZOEK Door de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde wordt een onderzoek inge steld naar de tn vele opzichten zesr merk waardige gevolgen, die den strengen winter van 1928 op 1929 op onze boomen en plan ten heeft gehad. De bedoeling is een en an der in een uitgebreid rapport ten dienste van ons zelf en ook voor het nageslacht vast te leggen. Aan den heer Joh. Kraaijenbrink, Nieu- werhoekstraat, alhier, werd verzocht voor deze omgeving een rapport hieromtrent uit te brengen, waarom wij onze lezers wil len verzoeken, hunne bevindingen omtrent de door hen opgemaakte vorstschade aan genoemden heer Kraaijenbrink te willen be>- richten. R.K. WERKLIEDEN-VER. SOEST Door bovengenoemde vereeniging zal op Dinsdag 30 Juli a.s., 's avonds te 8 uur, in het St. Josephgebouw een ledenvergadering worden gehouden, ter afdoening van de volgende agenda: Opening, ingekomen stuk ken, mededeelingen, installatie leden, bespre king contributie-regeling, bespreking oprich ting „Jonge Werkman", Hulp in nood, rond vraag en sluiting. VISITATIE-REIS Onze-oud-plaatsgenoot Rev. Father A. v. d. Deyssel, consultor van den Algemeenen Overste der Congregatie van Mill-Hili is aan gewezen een visitatie-reis te maken door het uitgestrekte Missiegebied in den Congo.. UITSLAG Bij de verpachting der consumptietent op het feestterrein der a.s. feesten schreven in J. Stalenhoef f711; Hartman f500; Hotel Eemland f328; H. Fugers en D. Radstok f 101G. v. Ee f633; A. J. Stalenhoef f810; C. Verschoor f1037. Gegund aan den heer C. Verschoor. Voor de rijwielstalling schreven in: J. Stalenhoef f 122.50; H. Voskuilen f 211.50. Gegund aan den heer H. Voskuilen. Voor het in orde maken van het feest terrein was de inschrijving: Jorna f1898; L. Vos f2550; A. W. Lam f1750; J. Mets f1400; G. Bosboom f1948: B. Vlug f2085; C. v. d. Lugt f2027; G. v. d. Berg f2000; Kareisen en Rademaker f 1985 Bruinsma f1755. Gegund aan den heer J. Mets. OVERREDEN Een man en vrouw uit het woonwagen- kamp, gezeten op een kar, werden in de Birktstraat door een hardrijdende auto aan gereden. Beiden werden van de kar geslin gerd. De man kwam met lichte verwondin gen vrij, doch de vrouw bekwam een her senschudding. Zij werd naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. De politie maakte procesverbaal op. EXTRA TREINEN Wij verwijzen onze lezers naar de in ons blad voorkomende advertentie betreffende de op Donderdag 1 Augustus loopende goedkoope treinen naar Amsterdam, Haar lem en Zandvoort (Bad) en Apeldoorn, Zut- phen, LarenAlmen, Lochem, Vorden en Ruurlo. Belanghebbenden raden wij aan een gratis prospectus aan te vragen bij de stations der Nederlandsche Spoorwegen. UITDIEPEN DE EEM Naar wij vernemen wachten de werk zaamheden betreffende het uitdiepen van de rivier de Eem op de beslissing inzake de verbinding AmsterdamBovenrijn. LAWNTENNISTOURNOOI Zondag is het 4-daagsch tennistournooi geëindigd, georganiseerd door Van Lennep's Sportpark. De belangstelling was, ondanks de warmte, zeer groot. Ingeschreven waren voor H. E. 48 deelne mers, D. E. 17, D. D. 9 paar, H. D. 25 G. D. 23. De uitslag is als volgt: H. E. halve eindstand. J. H. Kruyt—A. Kruyt 6—0, 6—0. Eindstand: J. H. Kruyt 63, 62. J. H. Kruyt—Knottenbelt, voor A. Knot tenbelt Jr. 8—6, 3—6, 6—3. D. E. halve beslissing. A. v. BeaumontC. B. Ootman 63, 7-5. D. BrevéR. v. Randwijk 64, 62. Eindstand: D. Brevé—A. van Beaumont 6-3, 6-4. G. D. halve beslissing. D. Brevé—K. v. d. Berg. HuygenP. Worst 86, 64. H. v. DorpJ. H. Kruyt. Heer en mevr. Beunders 16, 75, 75. Eindstand: mej. H. v. Dorp 62, 75. D. D. halve beslissing. D. v. Stralen—A. de Vries. E. Bonttinga— ter Horst 63, 6—1. J. Stoof—A. v. Beau mont. D. Brevé—N. Spruit 62, 64. Eindstand D. v. StralenA. de Vries 61, 6—3. H. D. halve beslissing. K. v. d. Berg—H. v. Zalingen. J. A. en A. Kruyt 6—2, 6—1. B. en K. Benders. H. J. Stroband—Th. v. Stralen 8—6, 6—1. Eindstand J. A. en A. Kruyt 8—6, 6—1. De wedstrijden, tot aller genoegen ver- loopen, werden op de schitterende banen in het Burgemeester Deketh-park gespeeld. Na afloop reikte de voorzitter de prij zen uit, bestaande uit kunstvoorwerpen.. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 28 Juli. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Prof. Dr. J. A. v. Leeuwen, van Utrecht. Nam. 2 uur Ds. J. I. van Schaick. Bedie ning H. Doop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. 's Avonds 6 uur geen dienst. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm." 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Vorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. Tiemersma, van Blijs- wijk. Bed. H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. Tiemersma, van Blijs- wijk. Dankzegging. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Dankzegging. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. B. G. Croes, van Gouda. Woensdag 31 Juli, voorm. 10 uur en nam. 2 uur Weeshuisdag. Sprekers Ds. P. de Smit, van Utrecht en Ds. W. Bijleveid, van Haarlem, VEREEN, v. VR1JZ. GODSDIENSTlGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Dr. J. C. A. Fetter, van Rotterdam. SOESTERBERG Zondag 28 Juli. NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in de Christ. School aan den Postweg Ds. B. Tuinstra. Nam. 23 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds 6 uur geen dienst. BAARN Zondag 28 Juli. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. J. J. Herman, van Ol- denzaal. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. VEREENIGING „CALVIJN" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. GEREFORMEERDE KERK Oude Utrechtscheweg. Voorm. 10 uur Ds. W. H. v. d. Vegt, van Bergum. GEREF. KERK IN H.V. Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Ds. C. Vermaaf. Namiddag 5 uur Ds. C. Vermaat. CHR. GEREFORMEERDE KERK Naasaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur leesdienst. NED. PROTESTANTENBOND Kampstraat. Voorm. 10.30 uur Mevr. KikkertGroene- veld, van Voorschoten. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63) Voorm. 10.30 uur Ds. E. Pekema, van Enschede. Tekst: Hand. 9:5. NED. LUTG. GENOOTSCHAP Aula Lyceum. Geen dienst. 12 Uur gaen Zondagsschool. BAARNSCHE EVANGELISATIE Borneostraat 1. Zondagavond 6.30 uur Evangelisatie-samen, komst. Dinsdagavond 8 uur openlucht-prediking aan de Oosterstraat. Donderdagavond 8 uur samenkomst tol opbouwing van geloovigen. LEGER DES HEILS De Wetstraat 25. Zaterdagavond 8 uur openluchtmeeting aan den Brink. Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Allen geleid door stafkapiteine Visser. Woensdagavond openluchtmeeting aan de Oosterheide. Donderdag en Zaterdag muziek en zang (centrum dorp). Geleid door kapiteine v. Amerongen. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U in kennis te stellen met het overlijden, na een langdu rige ziekte, van onzen ge liefden Man, Vader, Be huwd- en Grootvader JACOBUS VAN HERWAARDEN, in den ouderdom van bijna 70 jaar. Soest, '~t. v. HERWAARDEN- Veldman. Hamersveld, A. v. HERWAARDEN. E. v. HERWAARDEN- van 't Net, Soest, B. VAN EE— van Herwaarden. C. VAN EE. G. M. v. HERWAARDEN M. v. HERWAARDEN— Van Dijk. Utrecht, Xj. v. HERWAARDEN. J.M.v. HERWAARDEN- Bergman. Soest, M. NIJBORG— Van Herwaarden. R. NIJBORG. A. v. HERWAARDEN en Verloofde. J. v. HERWAARDEN Jr. en Kleinkinderen. Soest, 22 Juli 1929.. Bosstraaat 163. Den 12en Aug. a.s. hopen onze geliefde ouders JAN GEIJTENBEEK en JOHANNA WILHELMINA CATHARINA DE VINK hun 25 jarige echtvereeniging te herdenken. Dat hun verder nog een lang en gelukkig leven gespaard moge blijven, is de wensch hunner dankbare kinde ren. MARIE en Verloofde. MIJNTJE. BERTUS. JAN. JOHANNES. Thuis Zondag 11 Aug., van 2.30 tot 5.30 uur. Burgem. Grothestraat 4. Arts voor Tandheelkunde. F.emnesserweg 5 - Baarn van 27 Juli tot pl.m. 20 Augustus. b.z.a. voor Donderdags of om de 14 dagen. Oude Utrechtscheweg lb a 59 cent per pond, verkrijgbaar bij J. VAN DIJK, Pijnenburgerlaan 5 nabij de Wyksloot. gouden Dames-armbandhorloge zon der bandje. Belooning voor vinder. Adres te vernemen bureau van dit blad. gevraagd voor halve dagen. Adres te bevragen bur. De Soester Courant. aangeb. door Heer. in aardige woning, nabij centrum dorp Soestdijk aan echtpaar (zonder kinderen.) in bezit van netten inboedel. Als tegenpres tatie wordt verlangd het verstrekken van eenvoudigen middagmaaltijd en schoonhouden van zit- en slaapkamer. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. 939 aan bnreau van dit blad. gebr. noten gesch. linnenkast met kam, 5 boorden en 2 schuifladen, hoog M. 1.70. breed 1,05, diep 0.32 voor f 20,00gebr. armstoel met rood lederen zitting voor f 7.50 1 id. met gobelin-zitting (Oud-hol- landsch) voor f 10.-; 1 notenhouten theetafeltje met 2 uitachuifbladen voor f 15. Adres Laanstraat 40, Soest dijk. 18 jaar P G. zag zich gaarne geplaatst als winkeljuffrouw. Intern. Brieven onder No. 937 Bureau van dit blad. handig 2e MEISJE, hoofdzaak voor de morgenuren, of Werkiter. Aan melden Nieuwerhoekstraat 7, na 7 u. gevraagd van 8-2,30 uur, plm. 14 jaar Aanmelden Mevr. Brands-van Blom, Kolonieweg 8, Soest Tevens Jongetje, pl.m. 14 jaar, v. i. Ij. Konlj- nenbedrijf. voor vervoer van goederen en vee of kleine verhuizingen in P. VAN HOLTEN, Plasweg 6, Soest. gevraagd, boven 18 jaar, voor dag of dag en nacht Aanmelden Toren straat 3a. Wijnhandel, Soest. te koop, in goeden staat. Prima ban den. Garage Joh. van Geeresteijn, Birktstraat, Soest. Prima zuivere bijenhoning, oogsl 1929. Prijs per potje van 1 pond 80 ct. Adres Kerkstr. 10, Soest. Mevr. Teitsman, Kerkpad Z. Z. 23, Soest, vraagt zoo spoedig mo gelijk een zoo goed als nieuwe Kinderwa gen. Burgemeester Grothestraat 40, Soestdijk. Zeer mooie steenen (drielingen) te koop voor aanleg van muur tuintjes. Adres Kerkstr. 10, Soest. gevraagd. C. J. Dessing, v. Wee- destraat 43, Soestdijk. met „verzekering tegen regen" van Amsterdam t/m Amersfoort naar Arnhem en Nijmegen op de Dinsdagen t/m 3 September Zie aanplak- en strooibiljetten (met regenverzekering) t/m N,-Bussum Amersfoort naar Amsterdam t/m Zandvoort op Donderdag 1 Augustus Zie Aanplak- en Strooibiljetten zal D.V. gehouden worden in het kerkgebouw der Christ. Geref. Gemeente, Julianastraat. Aanvang 10 uur v.m. Aanvang 10 uur v.m. VAN 12—2 UUR PAUZE. Brood, koffie, thee enz. tegen billijke prijzen verkrijgbaar op het terrein achter het Weeshuis, Waldeck Pyrmontlaan No. 65. Na de middag-vergadering is er ruimschoots gelegenheid tot be zichtiging. speelt 700 carambeles tegen den Heer RAN 200 caramboles Torenstraat 20 G. VAN EE Telefeon 2171 KERKSTRAAT 3 TELEFOON 2241

Soester Courant | 1929 | | pagina 2