LA P0RTE&Co.-BANKIERS 1 TUINPARASOLS Luxe Auto-verhuur VENEMA Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraaf 35, Telefoon 2181 N.V. Cramer's Bahangerij en Meubileerlnrichting Opnieuw ontvangen: een uitgebreide sorteering Behandelen alle Bank en Effectenzaken Safe-Deposit Rentevergoeding voor Deposito's: o.a. voor een maand vast 4°|0's jaars. 0. F. VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK S STOOMWASSOHERIJ 1 DE KOLK" MIJNHARDT's C. Verschoor, Nieuwstr. 57 kl&' Tentoonstellingen. Woord en Daad. eigen gestopt- SLAPPE STIJVE BOORD krabbels 8e Jaargang No. 31 6egarandeerde oplaag 3QOO exemplaren. Vrijdag 2 Augustus 1829 DE SOESTER CDUD/WT Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN OE VEN'S Boekhandel, Baaro en C. j. VAN DAM, Rademakeratr. 15, Soesterberg ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Hke regel, meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Laanstraat 61 - Telefoon 119 3APRH Gegarandeerd roestvrij, lucht- en lichtecht. ONZE RIJMKRONIEK (Nadruk verboden) (Ingezonden.) UW LEVENSKRUIS O, zoudt gij, lijdensmoe, uw levenskruis ooit vloeken, dat U, wel vaak, van pijn den schouder schrijnen doet. Het dwingt uw vluggen voet, het rechte spoor te zoeken, in meer bedachten gang, die U voor vallen hoedt. Uw kruisO, heb het lief ter wille van de bloemen die 't eenmaal dragen mocht, bij zoele lentelucht, Het is gelijk de boom, wiens bloeitijd g' eens mocht roemen, die 't bloesemkleed verloorom 't rijpen van de vrucht. Uw kruis. Herinner 't U: Eens, in uw bloeiend Eden, hebt gij zijn bloementooi als 't schoonste deel begeerd. Was 't toen de reine bloem, waarom gij hebt gebeden O, prijs dan nu de vrucht, die thans uw deel vermeert... En als de levensweg, waarlangs U 't Lot zal drijven, straks eenzaam wordt en doodsch als U het gaan vermoeit: dat dan de geur der bloem U immer bij moog bljjYen. die op uw levenspad zoo kort slechts heeft gebloeid. Zij was de teere bloem, die hart en zin verrukte, die 't zware levenskruis verborg voor 't geestesoog die 't beeld der schoone jeugd U diep in 't harte drukte: toen nog geen levenskruis U op de schoud'ren woog. Zij was de teere droom, in Eden's toover- dreven in lonkheid's Paradijs, bij zomernacht gedroomd. Zij, prijkend in den hof van 't hopend jonge leven, heeft, talrijk, 't ideaal van uwe jeugd omzoomd Welk lieflijk droombeeld was U in het hart geslopen. Wat gouden lichtglans hing in uw ver- rukte ziel. Hoe scheen reeds van nabij uw levens hemel open toen van uw levenskruis de eerste bloeme viel. Uw KruisO, vloek het niet. Het moge straks U leeren, als, buigend onder 't wicht, gij 't eind uws wegs genaakt dat op de Levensreis bij 't eind'lijk huiswaarts keer en in zijne schaduw ook een ruste wordt gesmaakt. tuiging, hoe afkeurenswaardig ook, behoeft ons evenwel nog niet tot huichelaars te stempelen; maar het signaleert opmerkelijk onzen zwakken wil en mede ons gebrek aan zelfkennis. Toch valt daarbij ook een goede eigenschap te noteeren. Wij willen n.1., dus doende, onzen medemensch er niet laten in- loopen en wij willen tevens recht laten wedervaren aan wat goed en schoon is; daarvan getuigt immers onze aanbeveling. Maar wat te denken van ons zelf? Hoe kunnen wij ons verantwoorden tegenover de door ons gehuldigde beginselen, die wij eenvoudig maar niet naleven? En hoe be schaamd moeten wij staan tegenover onze medemenschen. Och ja, daar zijn veront schuldigingen. Maar verontschuldigen die ons wel? Er kunnen levensomstandigheden zich voordoen, die het ons uiterst moeilijk ma ken onze beginselen in alle deelen na te leven. De goedwillende mensch, die inderdaad zich er op toelegt goede, edele beginselen tot de zijne te maken, kan immers voor een keuze worden gesteld, die hem doet zwichten zij het dan ook met strijd en onrust. Er kan noodzakelijkheid aan de eene zijde staan. Maar bestaat er dan noodzakelijk heid om datgene, wat men voor plicht of althans voor een mooi beginsel houdt, niet na te leven? Deze rechtstreeksche vraag is zeer moeilijk te beantwoorden, te meer daar toch de verwikkelingen en de bizondere toe standen, die den mensch van wat hij goed en recht oordeelt, doen afwijken, bekend zou den moeten zijn, om een zuiver oordeel te kunnen uitspreken. Doch onloochenbaar is het, dat er omstandigheden bestaanbaar zijn _van zóó ingrijpenden aard, dat zij ook door den strengsten beoorde.elaar als ver zachtende omstandigheden moeten aange merkt worden, ook daar, waar het de ver loochening van een aangenomen principe geldt. Der menschen natuur komt menig maal in botsing met zijn leer, doch sluit niettemin beg-inneloossheid voor hem uit, wanneer toch zijn streven hem heilige ernst is. Laten wij tenminste zooveel menschen- kennis en zooveel rechtvaardigheidsgevoel bezitten, dat wij dit erkennen. Wij zijn menschen geen heiligen. BAARN BUSSUP/I SOEST Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL - ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS TELEFOON No. 615 Wii dobb'ren immer voort naar onbe- kende landen van wat ons wachten zal, bij voortgaan onbewust. Maar 't is dezelfde hand, die stuurt naar 't dorre stranden; en 't is dezelfde hand, die stuurf naar 't „Land der Rust VIKING. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Jï1 AMERSFOORT EEN GOED ADRES VOOR UW WASGH. afhalen steld zijn voor het minst, gedesillusdon- neerd. En wij zelf?Wij zouden die leg kaart gauw in de doos opbergen en het diep betreuren, dat wij daaraan ons heele leven hebben besteed. Er zullen misschien uitzon deringen zijn; men mag voorzeker niet het geheele menschdom met dezelfde maat me ten. Wij nemen bij onze beoordeeling na tuurlijk slechts eenige modellen voor oogen, en deze modellen, deze beelden?... hangen niet in de tijdingzaal van een courant. Ze worden gewoonlijk niet geëxposeerd. Doch zulke voorbeelden, vermeerderd en geïllu streerd door onze zelfkennis, vestigen toch Dij ons menschen, stellig vrij algemeen de overtuiging, dat er, in het algemeen, een verre afstand is waar te nemen tusschen „woord" en „daad". Onze goede wil is nog zoo afhankelijk van bijkomende dingen, van velerlei omstandigheden en invloeden, van onze zwakheid ook vooral. Doch wij mogen ons toch niet verontschuldigen met het veel gehoorde: „Nu ja, niemand is im mers volmaakt". Een ernstig en geslaagd zelfonderzoek behoeft aan onzen levenslust aan onze levensblijheid geen afbreuk te doen; doch wij kunnen daarbij toch zeer goed voor oogen houden, dat Woord en Daad bij elkander behooren, waar zulks goede voor nemens en de verkondiging van goede hoog staande beginselen betreft. Doch de inens.cli. thalen en thuisbezorgen iederen dag. Maar hoe is dan toch de betiteLing van .hoogstaande mensch" in de wereld geko- m Die betiteling is dikwijls om niet te gehouden, zeggen: meestal slechts een phrase, al thans menigmaal sterk overdreven. Immers wat zijne tekortkomingen aanbelangt, is de mensch van nature geneigd deze niet naar buiten te brengen en zelfs, wat men noemt in alles wat voor het voetlicht komt, z'q beste beentje naar voren te brengen, wat ook al weer het zelfbesef in zich sluit, dat innerlijk niet alles betreffende doen en laten zuiver is, en hij bijgevolg niet onaangeklced moet uitgaan. Ja, dat moreel toilet heeft heel wat te beduiden en daaraan wordt meestal door den mensch heel wat zorg, heel wat moeite besteed. Als wij niet zoo aangekleed waren als wij onder de oogen van anderen komen, dan zou er niet zoo veel menschenkennis noodig zijn oin elkaar wat beter te kennen. Doch, stil wat. Wij laten de toiletkamer ook niet heelemaal met rust, waar wij onder onze eigen oogen moe ten verschijnen. Doch dan gelukt ons datver- kleeden toch minder goed. De inensch kan zich zelf toch minder gemakkelijk foppen dan anderen, want het eigen zielsoog ziet scherp. Het is zoo dicht bij die binnenkamer van den mensch, waar alles bedacht en be redderd wordt, dicht bij die kleedkamer ook, waar de regisseur van ons innerlijk leven (het geweten) zoo gemakkelijk kan binnen komen. Doch die regisseur gaat niet mede op het wereldtooneel. Als de mensch ten tooneele verschijnt, wordt de regisseur zoo maar pardoes in de kleerkast gestopt en secuur opgesloten. Want deze chef achter de coulissen houdt beslist niet van grimee- ren en schminken. Hij mag niet mee op het levenstooneel, waar gehandeld, geschacherd en gegesticuleerd wordt; maar in de af zondering, als de mensch eens met zich zelf alléén is, bijv. in slapelooze nachten, dan 1 kan die mensch dezen regisseur niet in de kleerkast houden, dan roert deze chef zich en Laat zich gelden. En hij zegt het onver bloemd en duidelijk aan den mensch: dat de vertooning geheel of gedeeltelijk met ui orde was, dat er weer geverfd en gegesti culeerd is en dat het applaudissemetit ge heel of gedeeltelijk onverdiend is binnen gekomen. Het publiek heeft zich uitgesloofd, zegt het geweten, vooreen vertooning. Ja, het publiek, hoe critiseerend ook aan- j gelegd, stelt zich nog maar al te dikwijls J met bombasterij tevreden, maar „de waar- ,Wilt gij, dat uw vermaningheid>» die geweten uit de costuumkast zelf, hij piaatste" zichzelf nimmer op een pië destal. De openbaar-wording van de zelf zucht, de eerzucht, de heerschzucht en vele andere zuchten, die hem leiden en beheer- schen, zal hem ongetwijfeld eenmaal van zijn voetstuk rukkenwant hoog staan is een moeilijk werk en op de teenen staan verheft ons maar weinig boven ande kan buitendien niet lang worden vol- VIKING, U5 cent per K.M. Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. producten. Ze vergelijken slechts wat daar staat met wat ze wel eens meer gezien heb ben. Maar dieper doordringen doet het niet. Het is geen stuk van hun leven. Toch zou ik ieder aan willen sporen, als ze in de gelegenheid zijn, tentoonstellingen te bezoeken. Goed bekijken, wat daar wordt tentoongesteld. Belang stellen in het werk van anderen. Leeren begrijpen, onder welke omstandigheden anderen moeten werken en hun producten voortbrengen. Leeren waar- deeren den arbeid van andere groepen, dan waartoe we zelf behooren. Vragen, wat ons niet geheel duidelijk is. D.n zal elke tentoonstelling slagen en leerzaam zijn voor allen. Bifïoekt in dien geest de komende ten toonstellingen, dan verzeker ik U: Elke ten toonstelling zal slagen en bij een nadeelig sald'ji toch nog voordeel afwerpen. I BURGERLIJKE STAND S> lofs Elis Zw SOEST GEBOREN; irandus Egbertus Petrus, z .v. P. Roc- en E. Veltman, Kerkstr. 14. Maria jeth, d. v. P. v. d. Broek en G. PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Laxeer-Tablctten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten De zomer laat goed weten, dat hij er is. Droogte en nog eens droogte. Toch valt de oogst van verschillende producten nog al mee. Met het gras is het op vele plaatsen treurig gesteld. Daar is hard regen noodig. Toch komen evenals andere jaren de ten toonstellingen weer gewoon voor den dag en bloemententoonstellingen doen niet on der voor andere jaren. Over enkele weken zullen fruit- en groen- tententoonstellingen weer van zich laten hooren. Kaasdagen worden op vele plaatsen al gehouden en als de zomer ons gaat ver laten, zullen pluimvee- en konijnententoon- stellingen de bladen weer vullen. Een tentoonstelling is een heel werk. Veel voorbereiding gaat er aan vooraf. En we zeggen niet te veel, als we beweren, dat de voorbereiding het succes voor het grootste deel bepaalt. Besprekingen haast zonder eind gaan er aan vooraf. En dan komt het werk. De bezoeker ziet dat niet, weet dat vaak a. J- S. niet eens. Vindt zoo'n tentoonstelling prach tig, je ziet er nog eens wat en verder denkt hij niet. Een tentoonstelling kan zeer veel voordeel i nut afwerpen voor de omgeving. Voor deel en nut voor de tentoonstellende ver- eeniging is er meestal niet, tenminste niet - la ccm*..ë deei vvant meestal Slooten en G. Langerhorst. waarlijk nuttig werkt, leg er U dan op toe, om wat gij in anderen leelijk en afkeurenswaardig vindt, Ln U zelf uit te roeien. Of meent gij, dat die anderen blind zijn?" Wij menschen zijn gewoonlijk wel bereid, met veel overtuiging aan anderen den weg, die ons voorkomt de juiste te zijn, aan te prijzen, wat ten zeerste voor ons moreel schoonheidsgevoel pleit; doch niet zelden laten wij welbewust na, dien goeden weg zelf te bewandelen. Zóó onverschoonbaar inconsequent zijn wij inderdaad menigmaal. Dit in tegenspraak zijn met eigen over- verlost, stuurt het op den mensch af, soms als deze nog bezig is den onverdienden krans of bloemenruiker te bewonderen. De wierook, die de menschen ons toezwaaien, vermag gelukkig niet binnen te dringen in dat verborgen heiligdom, waar waarheid en geweten zetelen. Och, de Mensch is zoo spoedig en zoo gemakkelijk over zich zelf voldaan. Boven staande beeldspraak geeft dit waarlijk niet te scherp aan. Als wij ons leven eens als een legkaart in elkaar zouden zetten en Akkerweg 4. Jan Cornelis, z. v. T. 1 c Kooi, Beckcringhstraat 16. &ct Nieölstas johanries, z. E. Önwezen en G. Westhof, Mo- lenstr. W.Z. 51. Margaretha ELisabeth, d. v. D. B. Brugma en E. M. Meijer, Am.str. 6a. Hendrika Maria ALida, d. v. W. P. Th. Haar- mans en W- den Daas, Amersf.str 58 Ger- rit, z. v. B. J. ter Haar en M. J. Braskamp, L.'Bergstraat 2. ONDERTROUWD: J. A. Marx en E. Sporry. GEHUWD: J. Krijnen en G. v. d. Hoef. R. H. Soe- ter en C. R. J. Gaasbeek. J. Noorlander en J. Bunj es. OVERLEDEN: Alijda Huijskes, 25 j., geh. met C. Kok, Jacobus v. Herwaarden, 69 j., geh. met M. Veldman. Hilbrand Coops, 79 j., wedr. v. A. Marenga. GEVESTIGD: W. Houtveen, Isseltscheweg 5. J. C. Brui gom, Birktstr. 35a. E. D. v. Looijengoed, B. Grothestr. 18a. G. H. Leeuwe, Juhanastr. 69. J. F. Wieck, Steenhofstr. 45. A. J. Ter- weij, Rademakerstr. 25. E. Gammauf, Burg. Grothestr. 75. G. E. v. Schalk—Wevers, v. Weedestr. 34a G. v. Essen met vrouw, Schooldwarsweg 8. A. de Waal Malefijt, Nieuweweg 119. G. G. Doorenbos, Bosstr. 61. W. de Haan met vrouw, Smitsweg 2c. VERTROKKEN: E. A. Tissot van Patot, van Bartolottilaan 23 naar Delft, Oostsingel 63. G. Beek met gezin, van Nieuweweg 89 naar Tienhoven (Utr.) 43. M. Wendt met gezin, van Lange .Brinkweg 39 naar Westervoort, ljsseloord. G. v. Santen, van Nieuweweg 12 naar Baarn. Mesdagplein 22. G. Kortenbosch, van F. C. Kuijperstr. 1 naar De Bilt, Bilderdijklaan 106. H. W. Wijkenga, van Heideweg 36 naar Bilthoven, Koppenlaan 21. J. E. M. van Kerkstr. 3 naar Zeist, Nooit Gedacht 66. VERHUISD: C. J. Wieseman, van v. Lenneplaan 12 naar Birktstr. 31. W. P. Th. Haarmans, van Sm- neinaplein 6 naar Amersf.str. 58. G. v. Lui- nen, van Dorresteinweg 5 naar Beetzlaan 43 A. 'j. S. Knijpers, van Spoorstr. 32 naar Spoorstr. 26. C. M. Keijser, van Vredehof- str. lb naar Spoorstr. 26. BAARN GEBOREN Christiaan Johannes, z. v. P. Linibach en M- Veenboer Jan Anthonius, z. v. J. van een direct geldelijk voor leest men na afloop, dat er zooveel procent van het garantiefonds noodig was. Maar voor de bezoekers is een tentoon stelling van yeel nut. Nu zijn er op een tentoonstelling twee soorten bezoekers, namelijk belanghebben den en belangstellenden. De belanghebben den zijn er op uit veel van die tentoonstel ling te leeren. Ze vergelijken, wat daar ten toongesteld wordt met hun eigen produc ten. Ze vragen, hoe dat alles zoo moo-i goed daar staat, terwijl het bij hen v; niet wil. Kijk, zoo'n tentoonstelling leert aan belanghebbenden veel. Ze brengt hen in aan raking met collega's, die ze anders nooit of bijna nooit ontmoeten. Ze leeren daar van elkaar. De tentoonstelling is daarvoor de ONDERTROUWD: G. H. Jansen en ,A- Rengers. R. van Dun- schoten en E. de Wit. GEHUWD: J. van Daal en W. Voigt. OVERLEDEN: Dina Hendrikse, oud 53 jaar, geh. L. Kamper. INGEBONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. geen stukjes daaruit waren zoek geraakt, ongezochte 6elegenheid. dingen De Soester, Brandnetel, Redacteur Mr. J. H. van Doorne. Ondanks opzeggen en het niet meer wil- len ontvangen van ,De Soester" in je huis, wordt liet toch nog iedere week in de bus Onwillekeurig loopt men het geschrevene in dat vuilnisbakje even door en ook wat de stumperd Brandnetel nog heeft te zeggen. Pijpen, wandelstokken en flambarthoeden schijnen voor dit portret roode lappen te zijn, die een stier woedend maken. Genoeg daarover, de persoon uitgebeeld, zal toch ondergeteekende wel zijn. Maar dat de redactie van „De Soester" toelaat, dat zulke stukken worden opgeno men, dat igaat toch wel een beetje te ver, vooral daar dat redacteurtje nog wel Mees ter in ide Rechten is. Maar dat Mr. van Doorne toelaat, dat zulk gebazel onder de oogen van het publiek komt, toont toch wel, dat hij als verant woordelijk redacteur ivan „De Soester" niet bezit, datgene, wat van een Meester in de Rechten wordt gevorderd een man van eer te zijn. Want hij moet toch niets op laten nemen in dat blad, wat op leugens berust. Bij ondergeteekende is beschikbaar ter in zage kwitantiebewijs, als voldaan te heb ben het abonnement van „De Soester". Toch constateer tik, daar, waar ik steeds persoonlijk betaalde aan het kantoor van „De Soester" en dan de kwitanties doormid den scheurde {zelfs eenmaal aan den heer Iburg zelf) met het gezegde, men kan niet alles bewaren, ik betaal toch geen twee maal, dat, gezien dat stuk scheuren, men' heeft gedacht, daar kunnen wij Uiterwijk' mede hebben en nu is het gemakkelijk om hem te beschuldigen, dat hij nog twee jaren abonnementsgeld is verschuldigd. Maar toch al gaat het wel eens moeilijk, toch zal de waarheid zegevieren. Het is eenmaal gebeurd, dat ik niet per soonlijk aan het kantoor ben geweest en toen werd de kwitantie gepresenteerd bij mij thuis aan moeder ,de vrouw en die heeft deze voldaan en die kwitantie van het 4de kwartaal 1928 iis nog in ons bezit en voor ieder ter inzage. Mr. van Doorne, Redacteur, is U dat goed duidelijk en nu gaan wiij even na, wat U schrijft als redacteur in Uw stuk in het num mer van 27 Juli 1.1. U beweert daarin, /dat Iburg, die niets van mij had te vorderen, totaal geen schuld heeft aan mijn faillissement. Kom, kom, wat naïef, maar ook daarin ben je een leugenaar, als je de heer Iburg wilt verdedigen, ik voor mij weet het zeker, waar dat heer persoonlijk tegen mij heeft gezegd; ik zal niet rusten, voor ik jou in je naakte hemd op straat zie staan; dat hij, wetende, dat Alblas iets van mij had te vor deren en Iburg, die een go-ede cliënt is van Alblas, tlezen' neerr opgewarmd oih mijn faillissement aan te vragen. Dus dat herhaal ik nog eens schriftelijk. En in dit geval heb ik met beweringen van Jansen van Raay en mijn Curator niets te maken. En dan schrijft U, dat men verbaasd zal zijn over de lijst van crediteuren, die iets van mij hebben te vorderen. Jan van Doorne, er zijn er, die hebben te vorderen, maar toch weet U ook, dat, waar mijn huis door mij betaald, met aan leg van tuin, voor de somma van f 11.500.— en wat ik uit de hand te koop heb aange^ boden, zeer zeker voor een liefhebben ruimschoots datgene door mij was ontvan gen, om ieder het zijne te kunnen geven; de volle 100 pCt. Is U een man van eer, om zooiets te dur ven schrijven, U, die van mij heeft geprofi teerd. U, die in Uw kantoor, wat U hebt laten bouwen, vanaf het begin van mij in gebruik hebt een schrijfbureau, een schrijf machine niet bijbehoorende tafel en bureau stoel. U laat toe, dat tegen mij geschreven wordt door Brandnetel, mij in den hoek tracht te schoppen als het gaat tegen Iburg. Komt dat soms, dat ik ook mijn krachten nog heb gegeven voor Uw Centraal Admi nistratiekantoor voor Belastingzaken. Ik maakte voor Uw kantoor n.1. de hier- volgende z-akenmenschen tot Uw cliënten: A. Luitink, Harderwijk; H. Uit de Bosch, Harderwijk; L. C. Phrommer, Harderwijk; W. Cozijnzen, Nijkerk;, J. Snapper, Nijkerk; J. B. Timmer, Putten; A. v. d. Heide, El- burg; A. Hup, Elburg; D. Jansen, Ermelo, Veldwijk; R. Fokkens, Ede; G. Joosten, Ede. Maar gehoord hebbende de gezegde's over Uw kantoor, heb ik, zoo U weet, de zaak stopgezet en sindsdien is Uiterwijk uit de gratie nietwaar. En nu Iaat U toe en U is zelf de hoofd schuldige, dat ik word belasterd, is dat fair van een beëedigd persoon als Meester in de Rechten. Dan nog verder: Uw zienswijze te belich ten als advocaat het volgende: U hebt mij persoonlijk doen toekomen een schrijven, be zorgd door een van het personeel van Al blas, gedateerd 22 Juli 1.1. U moet als advocaat toch zeker weten, dat aan mij geen brieven mogen bezorgd worden, die niet zijn ingezien door mijn Curator. En al was dit een dreigbrief van. U, dat ik mijn woorden moest herroepen inzake mijn gezegde in de Rembrandtzaal tegenover de heer Iburg toch, om mij in iets te sparen, dat luste mij niet. Ik weet wat ik doe, ik weet wat^ ik zeg en ik weet wat ik schrijf. Voor mij atteien de verantwoording. Maar dat teekent, dat U als advocaat m dezen de wet mtcluikt. En heusch Van Doorne, ik weet ook, ik stad op glad ijs. Mijn Curator is één van LJw compagnons in het 'advocatenkantoor, maar gezien de toestand, hoe bedroevend ook voor mij en mijn gezin, ik waag nuj, op dat ijs. U schijnt inderdaad over mij te kunnen beslissen. Toen mijn faillissement is uitgesproken, belde U mij des avonds op en U gaf mij een opdracht namens Uw compagnon Mr. de Geus. Mijn antwoord aan U was: Ik zal hetgeen over mij besloten is en wordt, niet anders accepteeren, of het moet komen Uit den mond van mijn Curator zelf. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Behandel eiken mensch overeenkomstig zijn aard. De psychologie leert daarvoor de regels kennen. MAANDAG. Nooit is armoede een verontschuldiging voor een onverzorgd uiterlijk. DINSDAG. Oordeelt niet naar het aanzien, maar oor deelt een rechtvaardig oordeel. WOENSDAG. Voor alle gevoelen en denken, spreken en handelen moet gij helder weten en inzien, wat gij te doen hebt. Gij leert zóó uzelf grondig onderzoeken, begrijpen en behan delen naar uw innerlijk wezen. DONDERDAG. Uw gang, uw houding behooren tot de voornaamste punten, die voor of tegen u kunnen zijn. VRIJDAG. Gezondheid is de harmonische toestand van lichaam, verstand en wil, die de lichaams organen in staat stelt hun functie behoorlijk te verrichten en de positieve vermogens en eigenschappen in aanzienlijke mate helpt ont wikkelen. ZATERDAG. Breek met de sleur, let op de kleinig heden. HEEREN-M00EMAGAZIJN F.C. Kuiperstraat 10 - Telefoon 2169 De nieuwste uitvinding is het De ideale Zomerdracht. mijn failLissement uitgesproken; tot heden heeft de Curator zich nog niet verwaardigd in mijn huis te komen. Wel liet hij mij twee maal bij zich aan het kantoor ontbieden. Is dat dienen de gerechtigheid. Als altijd steeds voor de waarheid, wat het mij dan ook kost. C. UITERWIJK- 9UHU Vdii mij" Het is nu 30 Juli. 20 Dagen geleden werd VAN KNELIS. Wa-blief? Wie dat nu eigenlijk is? Knelisl Ja, hier is Kneli^ nou! En bijna zou ik zeggen, wat willen jullie nou van me. Maandenlang heb ik jullie, oud- en nieuw-Soesters, hoo ren zeggen „wie zou die Knelis toch zijn", of „ik zou toch wel eens willen weten, wie er achter of in die Knelis zit". Vorige week Zaterdag nog was ik ge- 'tuige van een heibeltje omtrent deze vraag. Niet minder dan een 12-tal buurvouwen had den een twistgesprek, over de vraag, wie Knelis was en vermakelijk was het, hoe een slagersjongen een eind aan de zaak maakte. Jullie motten stemmen, riep hij met eenige verheffing van stem en het gebeurde. Maar nou vraag ik jullie, beste lezers, wie door de dames voor Knelis werd aan gezien. Niemand minder dan Pronk. Pronk kreeg 11 stemmen; 1 stem werd door een juffrouw van middelbaren leeftijd, die een gewicht had van 264 pond, uitgebracht op Oome Koen. Kijk, dat vond ik nou flauw. Stel je voor, dat ik op Haver stem, omdat ik zelf ook niet vet ben. Enkele andere personen, geen buurvrou wen, hebben een tijd lang den politiehond van Van Leeuwen afgehuurd, om naar mij te laten zoeken, maar alle kosten en moeiten waren verloren. Als men den hond aan mijn portret in „De Soester Courant" liet rui ken, zocht deze zijn weg over de Engh, om dan stil te staan bij een land, dat met kunst- est was behandeld. Dat men op derge lijke verrichtingen geen acht sloeg, is heel begrijpelijk. Knelis is een faecaliënboer en werkt niet met kunstmest. •Een ieder weet ook, dat tneestei Jan een tijd lang gezocht heeft naar Knelis en hoe hij iedere week weer met een, in zijn oogen, anderen schurk kwam aandragen. De eene week was het een ambtenaar, in bet volgende nummer een Gereformeerde broeder, in week no. 3 een boschwachter, dan weer een reiziger in schildwachthuis jes enz. Waar Jan reeds lang het werk om mij te ontmaskeren, heeft gestaakt, wil ik nu eens even vertellen, hoe hij tot die verschillende personen is gekomen. Mijn succes met Nel de Waarzegster ziende, is ook Jan bij Nel op bezoek geweest. Hij heeft daarbij echter de onvoorzichtig heid gehad te gaan pingelen op NeI's tarie ven en heel begrijpelijk is het, dat hij daar door niet het volle pond kreeg. Als men goed werk wil hebben, dan is het begrijpe lijk, dat ook naar goed werk moet worden betaald. Nu kreeg Jan slechts een gedeelte te hooren. In gedachten mijn beeltenis, nu bij mijn Krabbel afgedrukt, ziende, begon Nel als volgt: Knelis heeft zwart haar en draagt eeii zwarte das, dat wijst dus op iemandi met zwarte politiek, hoewel ik bij verder doorzien een roode punt aan zijn neus ont waar, hetgeen weer zou wijzen op neigin gen naar links. Deze twee zaken zeggen

Soester Courant | 1929 | | pagina 1