L A PO RTE&Ci.-BANKIERS GAZELLE RIJWIELEN Een smaakvolle woninginrichting Luxe Auto-verhuur Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 N.V. Cramer's Behangerij en Meubileer Inrichting DENKT U ER OM, STOOMWASSCHERIJ „DE KOLK" I 5 EEN GOED ADRES j VOOR UW WASCH. Te laat. Behandelerialle Bank en Effecbnzaken Safe-D posit Rentevergoeding «-oor Deposito's: o.a. voor een maaill vast4°|0's jaars. D. F. VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK in prima uitvoering, wordt U zeer billijk geleverd door HL L. GREEVE C. Verschoor, Nieuwstr. 57 Het Meubelhuis voor ieder. De jonge hennen. 8e Jaargang So 33 Gegarandeerd* oplaag DOO exemplaren. Vrijdag 16 Augustus 1629 DE StETEO COUBAMT Abonnementsprijs voer Soestdijk, Soest en Soesterbers, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VAN DE VEN'S Boekhandel, Bm et. J. VAN O AM, Rademakerstr. II, Soes torberg Laanstraat 61 - Telefoon 119 BAARN in den nu minder drukken tijd Uw beddengoed eens te laten nazien? Voor een vakkundige behandeling kunnen wij U instaan. ONZE RIJMKRONIEK (Ingezonden.) TOEKOMSTBEELD Al de Keizers zijn nou loopen, Al de Prinsen zijn op stap, Van 'n Koning, die gaat „boeren'', Lees je om 'n haverklap. Wat zal 't nou gezellig worden In 't park of op de straat, Want je raakt er ongemerkt Met 'n Koning aan den praat. Trapt er iemand op je teenen, In 'n tram of 'n kantoor, „O pardon", zegt-ie en stelt zich Als gevluchte Sultaan voor- Vraag je, wie er wil biljarten ln de soos of in 't café, Dan roept hier of daar 'n Keizer: „Stop es even ik doe mee". En wanneer je, veel te lang soms Met 'n Prins gesproken „hèt'', Zegt-ie 's nachts, heel soossejalig: „Kerel, ik breng jou naar bed". Vroeger had je z'n portretje Op 'n geldstuk in je zak, En nou vraagt-ie bij de koffie: „Zeg, kan jij den nieuws ten bak?" Ja, 't zal nou gezellig worden In 't park of op de straat. En zij zelf? Wel door ons voorbeeld Worden zij óók democraat. - FOEZEL. I AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 .ihalen en thuisbezorgen iederen dag. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burg. en Weth. van Soest brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 20 Augus tus a.s. en Donderdag 22 Aug. d.a.v. ten Raadhuize, des avonds tusschen 7 en 8 uur, gelegenheid zal worden gegeven voor de in schrijving van leerlingen voor de binnenkort te openen openbare school voor uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente. Soest, 14 Augustus 1929. —o De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat in nabij gelegen gemeenten gevallen van Alastrim, een aan\J pokken verwante ziekte zijn voorgekomen; dat als voorbehoedmiddel tegen deze ziek te vaccinatie en revaccinatie wordt aanbe volen; dat daartoe kosteloos gelegenheid zal worden gegeven op Dinsdag 20 Aug. a.s. in het gebouw der St. Joseph Jongelingen Ver eeniging aan de Steenhofstraat te Soest en wel voor volwassenen des namiddags te 3 uur en voor kinderen, die nog niet zijn inge ënt, des namiddags om vier uur; dat voor de kinderen, welke voor de eerste maal worden ingeënt, éen week later op den zelfden dag en uur, gelegenheid zal worden gegeven tot het nazien der inentingen. Te Soesterberg zal eveneens gelegenheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie en revaccinatie, op Dinsdag 20 Aug. 1929, des middags 3 uur, in de openbare school te Soesterberg. Het verdient aanbeveling de armen van de in te enten personen vooraf goed met water en zeep te wasschen en ten opzichte van die kinderen, welke voor de eerste maal worden ingeënt, het trouwboekje of geboortebewijs mede te brengen. Soest, 14 Augustus 1929. „Ons hart is als een harp met twee bespeelb're zijden, In d' eene juicht de vreugde op de and're spreekt van lijden. De vingers van het noodlot spelen bekwaam daarop ons leven lang. 't Zijn heden blijde bruiloftslied ren en morgen somb're doodenzang. ANNIE WOLTHE. Wanneer men het schuldboek van de men- schen in het algemeen, evenals ons eigen schuldboek, eens zou kunnen openslaan, dan zou zou ons daarin voorzeker het woord „te laat" menigmaal treffen als de oorzaak van veel en diepgevoeld naberouw. Het Mte laat" houdt immers meestal een zelfverwijt in; want waar wij voor de Recht bank van ons Geweten staan, daar kunnen wij ons zelf niet vrijpleiten met de boute verklaring: dat de vingers van het noodlot maar steeds de verkeerde snaren op onze levensharp hebben aangeslagen, en dat daar door onze levensgang in een verkeerde rich ting is gestuurd. Want de mensch gevoelt zich, bijna ten allen tijde, den pleiter voor eigen onschuld, hoewel hij alleen het best in deze kan oordeelen en getuigen. Het noodlot is immers steeds de zondebok in zijn oogen en aan dat noodlot wordt geen verdediger toegevoegd; het blijft steeds des menschen schuld dragen, als niet de mensch zelf tot schuldbesef komt. In vele levensaangelegen heden moge de mensch wellicht zich niet den tijd voor ernstig nadenken gunnen en onnadenkend te vroeg ingrijpen meestal evenwel valt, waar het zijn levensmislukkin gen geldt, een „te laat" te boeken. Als onze levensharp bruiloftsliederen speelt, of liever gezegd, als hare snaren vreugdeklan ken doen hooren, dan luistert ons hart gretig toe en de uren, die voor den ernst van het leven en voor den levensarbeid zijn aangewe zen, gaan helaas zoo snel en ongebruikt voor bij. En wij vragen, vol berouw, maar te laat, hoe wij het verzuimde nog kunnen achter halen, hoe wij een ontijdig gesproken woord nog kunnen herroepen, een onbedachte han deling, een onberaden daad nog kunnen te niet doen. Doch het „herroepen" en het „te niet doen" bestaan niet in den werkelijken zin van het woord. Wat wij gewoon zijn „her stellen" of weder „goed maken" te noemen, is vrij algemeen slechts lapwerk. De aanhech ting van den lap op gat of scheur, het bij verven van beschadigde j>lekken, ook de lit- teekenen van eenmaal geslagen zielewonden, blijven zichtbaar ondanks de zorgvuldig ste herstellingspogingen. „Te laat" geldt het ook in die gevallen. Er had zooveel kunnen voorkomen worden, zooveel kunnen worden nagelaten. Er had ook zooveel kunnen wor den gedaan, waartoe het nu te laat is. „O, had ik hem (of haar) toen maar terug geroepen en mijne woorden herroepen. Het was immers zóó niet gemeend het was zoo hard niet bedoeld. Het spijt mij nu hevig"Neen, berouw hebbende mensch, het zou U zeker niet hebben gebaat, indien gij hem of haar, die het begane onrecht gold, had kunnen terugroepen en vergiffenis hadt kunnen vragen. Het was reeds te laat. Uw betoond berouw had weliswaar de door U geslagen wond ietwat kunnen verzachten, maar het litteeken zou niettemin zijn gebleven. De herinnering aan den slag, die men agn een zieleleven toebrengt, blijft te laat, waar een driftopwelling, een voor oordeel, haat en afgunst zich reeds in daden hebben omgezet. De striem van de geesel- roede blijft veeltijds zichtbaar. Doch er zijn bovendien zoovele levensgevallen en gebeur tenissen, die het troosteloos „te laat" con- stateeren, dat het een onbegonnen werk zoude zijn, daarvan slechts een eenigszins volledig overzicht te willen geven. Schier op iederen grafsteen zouden deze twee korte woorden kunnen worden gebeiteld, als toepasselijk motto voor al die afgelegde levens. En hoe menigmaal toch getuigen wij: „Indien ik mijn leven van voren af aan andermaal kon door leven, hoe geheel anders zou dan in vele dingen mijn doen en nalaten zijn". Is het hier ook niet weder het pijnlijk besef van het „te laat", dat aan het woord is? Dat „te laat" spreekt een zeer ernstig woord mede in het leven van den mensch. Waar de eene zijde van de levenshaip (het menschenhart) vreugdeklanken het leven in zendt, laat de andere zijde een treurmarsch hooren. Aldus de bovenaangehaalde dicht regels. En inderdaad zijn dag aan dag de scherpe tegenstellingen van vreugde en smart zóó aangrijpend, dat als vanzelf zich de vraag naar voren dringt: „Waarom is dit aldus?" Is dit treffende verschil uitsluitend te wijten aan den mensch zelf? Neen, zeker niet. Maar zijn welvaart en zijn levensgeluk hangen toch voor een groot deel van zijn eigen wil en zijn eigen streven af. Niet een gelijk aantal talen ten wordt den mensch gegeven; en zijn op voeding spreekt ongetwijfeld ernstig mede in zijn karaktervorming en levensideeën. Maar toch staat het veeltijds aan hem richting te geven aan zijn leven, en zijn talenten, al zijn deze ook weinig in getal en niet uitblinkend boven die van vele zijner medemenschen, goed te besteden en rentegevend te maken. Daartoe is in de eerste plaats noodig, re kenschap te houden met den tijd, die hij te zijner beschikking heeft. Doch hij kent de lengte van den hem toegewezen tijd niet, en moet dus in dat feit de noodzakelijkheid erkennen, zich iederen dag, ja ieder uur ten nutte te maken, opdat zijn werk en zijn streven niet te laat komen, om dienstig te kunnen zijn voor den grooten levensopbouw. Het zijn dus alleen de vroegste kinderjaren, die gewijd kunnen worden aan een onbe zorgd bestaan, aan de onvermengde levens vreugde van den nog onwetenden en niets vermoedenden mensch. Want reeds 't school gaande kind komt onder de strenge censuur van 'het strenge, knevelende „te laat". En toch hoe moeilijk is het, weerstand te bieden aan den vriendelijken levensmor gen, die ons toelacht en noodigt, hem ge heel te genieten, en de lentevreugde van het leven met volle teugen in te drinken vóór het „te laat" is, vóór de poort van het paradijs der jeugd door den voorbijsnellen den tijd is in het slot geworpen en door den plicht dien strengen onverbiddelijken ci- pjer zwaar is dichtgegrendeld. De lentevreugde lokt en dringt tot genie ten, maar de levensschool heeft zijn deuren reeds wijd geopend, en de leerplicht wijst gebiedend naar binnen. Wij moeten leeren, leeren ons levenlang. Zelfs een kort verzuim ten aanzien van de school van het leven, stelt den mensch onverbiddelijk voor 'n schreiend te laat" voor het onbestelbare, dat de mensch als een niet af te schudden gewe tenskwelling door het leven blijft mededragen. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. BAARN BUSUM SOEST Hoe menigmaal toch besluiten wij, dat gene wat ons, als dringend noodzakelijk zijn de, door ons plichtbesef wordt voorgehhou- den, nochtans uit te stellen tot morgen; en schouderophalend zeggen wij„Och, laten wij dezen mooien dag niet bederven, dit gezellig uurtje niet laten voorbijgaan. Met dit is geen haast en morgen komt er weer een Ja, die dag van morgen komtmaar komt hij ook voor ons? En als hij komt, zal hij immers nieuwen arbeid en nieuw plichtsge bod medebrengen. De dag van heden heeft, instede van voor den dag van morgen te zor gen, een debet voor laatstgenoemden in petto gehouden.. En de dag van morgen zal het achterstallig bedrag van gisteren bezwaarlijk kunnen overnemen en niet kunnen aanzuive ren of vereffenen. En daardoor blijft het schuldbesef bij den mensch bestaan, en wordt het „te laat" bij voortduring gevoeld. Het „te vroeg" kan veel' moeite, veel ver warring voor den mensch, die onbedacht zaam en onnadenkend ingrijpt veroorzaken toch is daarbij niet altijd herstel of ver-, nieuwing uitgesloten. Doch het „te laat" breekt achter den rouwenden en berouwen- den mensch, de brug afen het gaat mede door de kerkhofpoort en blijft fluisterend klagen in de droeve melodieën, die herinne ring en weemoed over de graven uitzingen voor de liefde, die daar komt treuren en gedenken. En het geestesoor der liefde, luisterende naar den weemoedszang der graven, verneemt nog van uit de verte de vreugdezangen van weleer, waarvan velen zijn geëindigd met dcir schrillen dissonnant: „te laat". VIKINGS^ dacht, dat ik kippen had en ik raap dui- icneieren. En ook niet: 's winters raap ik jeen eieren. Als het flink koud wordt of er Veekt een regentijd aan, ben ik direct uit iipfokvoer, dan pas nemen we ochtendvoer iï een overgangsvoeder. Maar niet volop. Aondjesmaat. Ze moeten niet te vroeg ge- jrikkeld worden tot het ontwikkelen der leg- trganen. Die lust tot het eten van veel over- jangsvoer of ochtendvoer vermindert wel, ès we de jonge hennen 7s morgens en avonds zoo veel graan geven als ze lus- tm. Dan kunnen ze uitgroeien. En laat buur man dan maar eitjes rapen op vier en een hjilve maand, wij zullen eieren rapen op 6 maanden, maar dan flinke groote en ze zul- lën doorleggen ook 's winters. Dus: tweemaal per dag volop graan en laat ze verder maar de droog-ochtendvoer- bak opzoeken. Beweging is ook beslist noodzakelijk. Een rnime loop, of als het kan heelemaal geen lcjop. Laat ze dartelen en rondvliegen. Het bjjenderstelsel en de spieren moeten tot flinke ontwikkeling komen. Daar moet bloed stroo- nj'en door het lichaam, niet kruipen. Zoo op gefokt krijgen we geen zwakke kippen, die bij het minste stootje van den leg zijn. Ze zullen er tegen kunnen. Frissche lucht, niet alleen overdag, maar ook 's nachts. Ramen open, niet alleen bij warm weer, maar ook als het frisch is. Een jonge hen is geen schoothondje en moet dus ook anders groot g< bracht worden. Frissche lucht geeft ki^cht. eieren. Vaak is het al gezegd, maar nog i„t vaak genoeg: hennen moeien Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL - ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS Kraaikamp. S. v. Dijk en J. Meerding. OVERLEDEN: Willem Langenbach, 73 j., geh. met Maria Appelen, Kolonieweg 13. GEVESTIGD: U. H. v. Wijk met gezin, Bosstr. 5. K. Eding met gezin, K. Kerkstr. 3. A. C. Priem, Kolonieweg 5. W. Kandelhart, Vosseveldlaan 9. P. Jukkenekke met vrouw, Vosseveldlaan 9. W. Ruiter, Birktstr. 34. W. K. Boorsma, Noorderweg 33. Wed. Peitsman, Kerkpad Z.Z. 23. H. Wahlmann met gezin, Amersf. str. 76. L. Smink, Soesterb.str. 33. B. L. v. Riezen, Nieuweweg 64. A. J. Schreuder, Von dellaan 19. J. M. v. Florestein, Talmalaan 12. S. J. Fischer, Soesterb.str. 21a. J. v. de Streek, Birktstr. 26d. H. v. Norden, Konin- ginnelaan 5. VERTROKKEN: C. Plomp, van Nieuweweg 97 naar Gouda, Fluweelensingel 37. P. G. Klijn met vrouw, van Oude Utr.weg 9a naar Zaandam, Ros- molenstr. 15. B. H. Hoepner met gezin, van Nieuweweg 46a naar Ede, Boschpoortstr. 20. J. G. Born met gezin, van Beckeringhstr. 32a naar Hilversum, Gladiolenstr. 16. H. A. de Zwart, van Luchtvaart-afd. naar Gilze c.a. Rijen B 288. A. C. Waltmans, van Radema kerstr. 25d naar Driebergen, Hoofdstraat 52. H. J. Leeuwe, van Julianastr. 69 naar St, Juste, Frankrijk. W. H. Iseger met gezin, van Koninginnelaan 45 naar Utrecht, Waterstraat 26b is. VERHUISD: E. Diesveld, van Nieuweweg 22 naar Nieuwstr. 28a. W. C. A. Mutsaers, van Verl. Postweg 103 naar L. Koppenlaan lb. G. v. Heuvel, van Oude Utr.weg 1 naar L. Brinkweg 29. B. G. Varenbrink, van Julia- nastraat 36 naar W. Toplaan 7. E. v. 't Kloos ter, van Beetzlaan 76 naar Beetzlaan 89. E. C. v. Breukelen, van Soesterengweg 44 naar Heuvelweg 16. C. R. v. Eijden, van Rade makerstr. 25 naar Rademakerstr. 3a. G. Schou wenaars, van Heideweg 8 naar Kerkpad Z.Z. 39. K. de Wit, van Rademakerstr. 9a naar L. Brinkweg 443. Wed. C. P. Schnack, van Nieuwerhoekstr. 2 naar Kerkpad N.Z. 43. F. Drost, van v. Maarenstr. 18 naar Paltz 10. BAARN GEBOREN: Willemijntje Gerarda Maria, d. v. M. Vonk en A. Blom. Wilhelmina Nicolasuia, d. v. Jhr. F. Hooft Graafland en W. E. Bar.esse van Hardenbroek. ONDERTROUWD: O. Vaii der. H-ock en M Ra^stske en A. H. Richie. GETROUWD: R. van Dunschoten en E. de Wit. G. H. Jansen en A. Rengers. OVERLEDEN: Johannes Everardus Martinus Kwint, 23 j., gehuwd met M. de Ruig. Doctor Aletta Henriette Jacobs, 75 j., wed. van C. V. Ger ritsen. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Het aanleeren van kundigheden kost ons minder tranen in oiaze jeugd dan het gemis er van in onzen ouderdom. MAANDAG. Zorg dat in uw huis verstandige men schen komen en leer van hen. DINSDAG. Er is meer wijsheid in het leven, dan in alle scholen te zamen. WOENSDAG. Zoek geen fouten bij Uw naaste, probeer zijn deugden te vinden en ervan te leeren. DONDERDAG. Niets erger dan een kwade buurman en een slecht vriend. VRIJDAG. Wees voorzichtig met Uw woorden. Gij kunt nooit weten, hoe een onvoorzichtige uitdrukking U zelf en anderen tot last kan zijn. ZATERDAG. De tong kan scherper snijden dan het zwaard, wees dus ook in dit opzicht „vre delievend". 15 cent per K.IVI, Dag en nacht te ontbieden. TELEFOON 2247. als advocaat geen IS karaats mensch is. Verder voor U geen woord meer in de pers. Afzender: C. U1TERWIJK. o Geachte Redactie. Beleefd vraag ik U eenige plaatsruimte voor onderstaande. Voor eenige maanden geleden is alhier een plaatselijk comité opgericht van de R.K. Vereen, tot bestrijding der Tuberculose, Herwonnen Levenskracht", als onderafdee- iing van de R.K. Werklieden Vereeniging te Soest en Soestdijk. De vereen. „Herwonnen Levenskracht" heeft hare stichting, genaamd „Berg en Bosch", bij Apeldoorn, welke stichting zeer waarschijnlijk in het jaar 1932 zal worden nv<TiTpnlantct „aar Op T3U'>'0 alwaar -dicKt hij het station Bilthoven een schitterend terrein is aangekocht. De nieuwe gebouwen, welke daar zullen verrijzen, bieden plaats voor 250 patiënten. Zeer vele zieken, waaronder ook uit onze gemeente, zijn door deze vereeniging ge holpen en hebben daar genezing verkregen. Dit getal zal door deze uitbreiding nog hoo- ger kunnen worden opgevoerd. De plaatselijke comité's verzamelen de gel- KERKSTRAAT 26-28-30 HILVERSUM TELEFOON 411-412 B KERKSTRAAT 3 A. FUGERS Zn. TELEFOON 2241 INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Bezichtigt vrijblijvend onze monsterkamers en onze collectie TAPIJTEN, GORDIJNEN, L00PERS enz. PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Lieshout. Oir. Landt i Insluiten (Nadruk verboden.) De oude hennen hebben hun best gedaan; de goede tijd is voor hen voorbij en na korten tijd zullen ze hun mooi veerenpak verwisseld hebben voor een massa korte vee- renstompjes ofwel voor een glimmende olie- jas in de soeppot. De jonge hennen zijn nu mooi. Deftig pron ken ze. Ze weten wel, dat ze de toekomst zijn. Ze gaan er groot op en ze kunnen het zijn. Want oude kippen moeten we niet aan houden. Twee jaar is zeker lang genoeg. Een jonge hen heeft groote waarde. Me nigeen telt dit nog veel te Licht. Anders zou de opfok wei veel secuurder gaan en zouden er niet zulke groote fouten gemaakt worden. Ik weet wel, al meer wees ik hierop, maar de zaak is van zoo groot belang, dat ik het nogmaals doen zal en later wellicht nog eens. Want hiermee gaat het dikwijls: het eene oor in, het andere uit. Elk jaar weer dezelfde fout. Telkens weer verwonder ik me er over, dat dezelfde fout herhaaldelijk voor den dag komt. Vele fouten worden er gemaakt. Door som migen met opzet, door velen ondoordacht en voor de laatsten wil ik de goede opfok- wijze nog eens bespreken. Wij willen gaarne wintereieren rapen. Dit gaat niet vanzelf. En toch is het ook niet moeilijk te noemen. Het is geen kunst jonge hennen aan den leg te krijgen. Een klein kind kan dit wel met het slechtste voer. Maar het is een kunst de kippen aan den leg te hou den en er voordeel mee te bereiken. En dat kan alleen maar als de dieren ons wintereie ren bezorgen. En dan liefst een flink aantal. Ons doel moet zijn de hennen gezond en doelmatig op te fokken, zoodat ze tegen den tijd, dat de leg aanvangt, ook werkelijk uitgegroeid zijn. En dat is de kunst, die nog maar weinigen verstaan. Anders zou men niet zoo dikwijls hooren: de jonge hennen leg gen al. Ze zijn pas vier en een halve maand oud. En ook niet: wat zijn die dieren klein. drie maanden pas afgewend worden van het Wij gaan de jonge hennen pas tot den leg aanzetten, als ze 55,5 maand oud zijn. Dan pas niet eerder gaan we de voeder- wijze zoo wijzigen, dat de legorganen een beurt krijgen. Dan wordt er volop ochtend- vóer verstrekt en kalmaan geven we slechts ei ns daags graan zooveel ze lusten. Dan geen tree keer meer, maar slechts eens.. Als ons hok verder goed is, zullen we den k( menden winter niet te klagen hebben. Maar denkt er wel aan: het beste hok en het beste voer baat ons niets, als wij de op fok hebben verwaarloosd. iZorgt de komende maanden goed voor de j>hge hennen. Onze moeite zal ruimschoots beloond worden door veel eieren en dure. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zillen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: \kke Cornelia, d. v. A. F. L. v. Hengel (li W. G. Dwars, Vosseveldlaan 20. Evert, 'i jv- E. Kamphorst en D. v. d. Hoef, Akker- \eg 10. Pieter, z. v. P. de Nooij en A. ,rendshorst, Beetzlaan 58. Hendrikus Egber- ts, z. v. H. Kok en E. Zieltjes, Veenzoom 6. laria Johanna, d. v. A. J. S. Kuijpers en B. V. v. d. Wal, Spoorstraat 26. Johannes, z. J. Wiss en B. J. v. Vliet, Bosstr. lb, noodw. Vilhelmina Clazina, d. v. A. Butselaar en W. l.eerveld, L. Brinkweg 5. Rachel Anthonet- t, d. v. F. Drost en C. M. v. Kooten, Pabtz 1'. Emma Hendrika, d. v. C. C. A. v. Zee- lnd en D. Grondman, Kostverlorenweg 5a. Iits Willem Eric, z. v. Willem Scher en E. I E. Gottschalk, Torenstraat 7. ONDERTROUWD: H. J. Th. M. Koning en C. Stroink. A. loltslag en C. H. Klarenbeek. N. de Bree e J. W. Sijberden. E. v. d. Kamp en H. G. M. de R. Hoewel geen inwoner van Soest, maar en kel pensiongast, wil ik toch mij bemoeien met een zaak, die niet goed is. In vroeger jaren stond een advocaat te hoog om over particuliere aangelegenheden in een courant te schrijven. Dit is nu niet meer het geval. De red. van „De Soester", een Mr., scheldt en raast en een familie lid van hem, Brandnetel, Spotvogel, Jan Jo ris helpt hem op een ingezetene, die, toen hij nog solvabet was, door hem als advocaat werd geholpen a raison van f 1000.- in 3 jaren. Nu de ongelukkige aan lager wal is, wordt hij door het slijk gesleurd op alle manieren, terwijl ook zijn particulier te ven wordt beschreven. Dat gebeurt door een spreektrompet van een Meneer iWie, die tcoh voor den drommel wel geen heilig boontje is. Is dat om' der wille van de smeer? Of is het omdat die heeren leden zijn van de Soester Soos, waar nog al eens gefuifd is, ook door Meneer Mie? Waarvoor dient het, om alles en nog wat op te rakelen van baron Neushorn, die vroe ger beleefd is behandeld? Waarvoor dient het om daarbij te 'sinueeren tegen een kas sier, die vroeger toch ook koek en ei was met adv. Jan? Mocht die niet f 1500.— verdienen, als adv. Jan f1000.in 3 jaren rekent? Foei, foei, zeg ik al is alles waar, wat „De Soester" als Asmodée schrijft. 't Gaat verkeerd. Want Knelis is ook niet voor de poes en die kan het minstens even goed zeggen als Brandnetel. Moet het publiek nog langer „clironique scandaleuse" lezen? Mr. Jan wordt toch weer normaal en begin Uw ambt hoog te houden ook voor Uw collega's, dan zal de aschketel U niet kunnen en willen noemen 't vuilnisvat van Meneer Mie. Ik hoop, dat dit weinige van een onpar tijdige resultaat mag hebben en dat de gif pijlen in de kokers blijven tot vreugde van velen. Met dank voor de plaatsing, B. KUP TELEGRAM Mr. J. H. van Doorne, Soest; Uw schrijven in „De Soester" toont, dat U niet begrijpt, wat noodweer is. Door mij, zal U worden bewezen, dat U den door subsidiën, donatie's en het organu seeren van bloempjes- of speldjesdagen. A.s. Zondag zal in deze gemeente ook zoo'n speldjesdag worden gehouden, waar voor zich een 20-tal dames hebben bereid verklaard deze te verkoopen. Wanneer U, geachte lezer(es), a.s. Zondag zoo'n speldje wordt aangeboden, koopt er dan één, gij doet er een dubbel goed werk mede. Gij steunt daardoor deze vereeniging en helpt mede het leven van anderen te redden. Daarom, koopt allen Zondag a.s. een speld je van de Vereeniging „Herwonnen Levens kracht". LI, redactie, dankend voor de plaatsruimte. J. H. H. o Soestdijk, Aug. 1929. Geachte Heer Redacteur. In Uw blad van Vrijdag 9 Aug. j.L trekt de Heer P. te velde, tegen de oprichting eener plaatselijke keuze in Soest. Daar ik, als geheelonthoudster, bij geen enkele vereeniging ben aangesloten, sta ik dus vrijwel buiten deze beweging. Het is dan ook niet daarom, dat ik om plaatsing van onderstaand schrijven verzoek. Het is de roerende Vaderzorg voor de kas van de vergunninghouders, die mij dit doet schrij ven. Welke beelden staan op den achtergrond van 't drankgebruik en drankmisbruik? Want het is niet alleen het drankmisbruik, maar het drankgebruik, waar veel en velerlei ellen de door ontstaat. Wat er alzoo gebeurt, als de man (de vrouw) „onder den invloed is", vermelden de couranten ons dagelijks en ik zou den Heer P. den raad willen geven, al die gevallen, groot en klein, eens te boeken, misschien dat de kas van dc vergunninghou ders hem dan minder belangrijk voorkomt, tenzij z.ed. er zelf belang bij heeft. Vader lijk roerend beschrijft de Heer P. hat mooie stille dorp, wiens bewoners zich niet aan het tapverbod storen en van elders 't vocht halen, dat hen tot ware duivels maakt. Dus als zij het niet van elders hadden moeten halen, zouden zij niet tot zulke uitspattingen vervallen; zouden er geen dronkemanstalen reden zijn afgespeeld? De woorden: „gij zult niet" bewerken juist het tegenovergestelde van hetgeen zij bedoelen. Over de zoo geroemde vrijheid in Nederland zwijgen wij, evenals over zoo vele misstanden in „ons mooi1 Soest". AI§ Soest feest zal vieren, zal het moeten toonen, dat het dit kan zonder al de ellende, die de Heer P. zoo waar schetst in zijn beschrij-

Soester Courant | 1929 | | pagina 1