S Stormschade inliilireii F. II Te huur mm Flink dagmeisje PETY-RADIO TELEFOON 2320 V- B' Advertentiën. Nette dienstbode VERZEKERT U tegen benhofstraat 5, Telef. 2045 Te koop dagmeisje Tg INBOEDELS Ie koop gevraag!. net meisje Te koop De Boerderij Welk meisje 1§ 11 81 B B 11 B 1 S te jU 'te a 9 11 m u B B S 11 B 11 S S BH feu 'j Dierenvrinden Dinsdag 24 Sept. 1929, De gunstig gelegen Boerderij Inwoning- Zit- en rtlBLIEKE UERHOGPIfl Naaister „MADELIEF" Net meisje SmutslaanNo.13, Baarn INBOEDEL, dienstbode, Heerenrijwiel Tehuis aangeboden Werkster. OPEflBARE VERKOOP!! Een Woonhuis met tuin en schuurtje 1 Dat hiermede meerdere kosten zijn ge moeid, geloof ik niet. De verbouwing van de rijwielstalling komt op f2500.—. Als we hierbij rekenen de extra kosten van schoon houden, verwarming, het maken van nieuwe rijwiel, en andere bergplaatsen enz., dan zul len we hieruit zeker kunnen bestrijden 8 of 10 jaar woninghuur voor den conciërge en dat we met de thans voorgestane verbouwing langer kunnen volstaan, geloof ik ook niet. Een kleine hoop heb ik, dat, voor wat deze gedachte betreft, het plan een kleine wijziging zal ondergaan. Ter verkrijging van de gewenschte ruimte voor de andere afdeelingen, gaat openbare werken verhuizen naar den Lange Brinkweg. De brandweercentrale zal tot een waardig bureau worden omgetooverd, terwijl voor het brandweermateriaal en de auto's van de gemeente een flinke bergplaats zal worden gebouwd. Dit lijkt mij een goede verbetering. Wij boeren zitteen ook maar liefst zoo dicht mo gelijk bij ons bedrijf. Dit bevalt ons uitste kend en dit zal ook voor openbare werken niet anders dan gunstig kunnen zijn. Nu we toch aan het bouwen en verbouwen zijn, moet ik nog even juichen over het bad huis, dat in aantocht is. Een badhuis en niet zoo mis. Twee plannen zijn hiervoor ingediend, 't Eerste en mooiste plan, met 20 douches en 10 kuipen kost f35000.het andere plan, 10 douches en 4 kuipen f23000. Zeer terecht geven B. en W. in overweging het grootste en duurste plan uit te voeren, daar anders binnen korten tijd wederom tot verbouwing en uitbreiding zal moeten wor den overgegaan. We gaan vooruit. We gaan vooruit. Volgende week hoop ik nog Benige an dere belangrijke punten te belichten. OFF1CIEELE BEKENDMAKINGEN De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat het in verband met de nieuwe voorschrift ten noodig is, dat alle melkverkoopers bin nen de gemeente opnieuw aangifte van hun hun bedrijf doen; dat formulieren daarvoor kosteloos ten Raadhuize verkrijgbaar zullen worden gesteld: dat aan de melkverkoopers in overweging wordt gegeven ten spoedigste tot het indie nen dezer aanvragen over te gaan. Soest, 9 September 1929. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat nogmaals gelegenheid tot kostelooze vaccinatie en re-vaccinatie zal wor den gegeven op Woensdag 18 September '29, des namiddags te 4.30 uur, in het gebouw der St. Joseph Jongelingen vereeniging, aan de Steenhofstraat te Soest; dat gelegenheid tot het doen nazien der inentingen zal worden gegeven een weekf later op dezelfde plaats, dag en uur, voor hen, die voor de eerste maal worden inge ënt. De ouders worden' er aan herinnerd hunne trouwboekjes of de 'geboortebewijzen der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de armen der kinderen vooraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, 11 September 1929. SPORTKRONIEK VOETBAL E. S. V. A. C. Zondag a.s. speelt het eerste elftal een oefenwedstrijd tegen Hilversum IV. Deze wedstrijd zal worden gevolgd door een oefenpartij van E.S.V.A.C. II tegen Soest 111. Beide wedstrijden worden gespeeld op het E.S.V.A.C.-terrein in het Burg. Dekethpark. 2.10 Uur: E.S.V.A.C. I—Hilversum IV. 3.30 Uur: E.S.V.A.C. 2—Soest 3. De veteranen-wedstrijd kan wegens ver hindering van verschillende deelnemers niet doorgaan. Deze wedstrijd, welke gespeeld wordt door oud-spelers van E.S.V.A.C. en een èlftal sa mengesteld uit ingezetenen van Soest, zal nu plaatsvinden Woensdagavond a.s.. Aan vang half zeven. .De wedstrijd zal opgeluisterd worden door muziek. o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s., 2 uur nam., terrein Koud- hoornweg Soest 1Elinckwijk 1. Zondag a.s. krijgt ons 1ste elftal bezoek van Elinckwijk uit Utrecht. Het vorig sei zoen was deze vereeniging onze gevaarlijkste tegenstander in de 1ste kl. U.P.V.B., zoodat a.s. Zondag ons 1ste elftal zijn beste krachten zal moeten geven om ongeslagen uit den strijd te komen. Kom Soest 1, laat Zondag eens zien, wat je kan; nog een paar weken en dan moet ons lste elftal zijn krachten toonen in den N. Het 2de elftal speelt om 12 uur op heit Soest-terrein tegen Elinckwijk 3. Een ketting laten verlengen bij een hond onder een wagen, daar deze te kort was. Bij een andere hond onder een wagen, welke in rust niet kon gaan liggen, de bespanning laten veranderen. Bij een derde hond moest de buikriem verwijd worden. Bij verschillende paarden heeft men de oog kleppen, welke los zaten, vast laten maken. Op het feestterrein te Soest zijn de paar den van het circus en van het hippodrome, bij welke laatste de paarden geen bit in den mond hadden, gecontroleerd. VLIEGTOCHTEN NEDERLAND-INDIÈ Op 12, 19 September, 3 October en ver volgens om de 14 dagen t.m. 28 December а.s. zullen vliegtuigen vertrekken naar Ne- derlandsch-Indië. Met deze vliegtuigen zal alleen gewone en gewoon aangefeekende luchtpostcorrespon dentie worden verzonden. Het boven de gewone port en rechten verschuldigde luchtrecht bedraagt voor brief kaarten en postwissels 40 cent per stuk; voor brieven en andere stukken 75 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram. Dit recht moet worden voldaan door middel van bijzondere luchtpostzegels. De laatste buslichting te Soest geschiedt den dag voor het vertrek der vliegtuigen te 21.10 uur. JEUGD-LANDDAG Door de samenwerkende commissies voor Jeugddiensten te Amersfoort, Baarn, Biltho- ven, Soest, Utrecht en Zeist wordt een land dag georganiseerd voor de jonge menschen uit de omgeving. De landdag wordt gehouden te Bilthoven op het terrein tegenover „Jachtlust" aan den Soestdijkschen straatweg (halverwege de Bilt en Bilthoven), op 21 September a.s., van 3 uur tot plm. 5 uur nam. Bij ongunstig weer heeft de bijeenkomst plaats in de Bilt- hovensche Kapel. Drie sprekers, n.1. Mej. M. van Woensel Kooy, Dr. G. W. Oberman en Ir. P. Telder zullen het woord voeren, terwijl een mu ziek- en vermoedelijk 'ook een zangkoor me dewerking zullen verleenen. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rugontvangen te Soest, waarvan de afzenders onbekend. Brieven binnenland. 1. W. v. d. Heuvel, Baarn. 2. Idem. 3. Hollandia, Haarlem. 4. Rijksverzekeringsbank, Amsterdam, Brieven buitenland. 5. A. de Vos, Brussel. M. Kühl, Sokal. 7. Mevr. D. Zegers Veeckens, Garmisch Partenkirchen. Briefkaarten binnenland^ 8. M. C. Jansen, Eindhoven. 9. J. en T. Thomas, Amsterdam. 10. C. de Wit, Amsterdam. Briefkaarten buitenland. 11. J. T. en A. J. Ingenhousz, Zürich, NAJAARSSCHOUW Onder verwijzing naar de advertentie in dit'nummer, waarbij de Waterschapsbesturen van Soesterveen en Lang Eindsche Maten de te houden najaarsschouw aankondigen, wordt de aandacht van de grondeigenaren gevestigd op de groote belangen van een goede water - loozing in den winter. Nu de greppels en slooten nagenoeg of geheel door de aanhoudende droogte tot op den bodem zijn schoon te maken, wordt aangeraden daarvan nu goed gebruik van te maken. GEMEENTERAADSVERGADERING De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 18 September a.s., des nam. 2 uur, zoonoo- dig met voortzetting des avonds 7.30 uur, ter afdoening van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der verga dering d.d. 24 Juli 1929. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid Mevr. S. G. Landweer- de Vjsser. 4. Behandeling van het verzoek van J. Vos, om ontslag als gemeente-opzichter. Ontslag wordt verzocht met ingang van 1 September. 5. Vaststelling van besluiten tot wijziging van de gemeentebegrooting en der begroo ting van het Grondbedrijf en Gasbedrijf. 6. Voorloopige vaststelling van de reke ning Wegenfonds 1927. 7. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der huisvesting van verschillende diensten en in verband daarmede vaststelling van plannen tot verbouw en nieuwbouw, met credietaan- vragen. B. en W. schrijven hieromtrent o.m. aan den raad: Het zal Uw College niet onbekend zijn, dat de sedert de laatste verbouwing van het Raadhuis in 1921 ontstane vermeerdering van kantoorruimte voor verschillende diensten thans niet meer in de behoeften voorziet. Meer en meer blijkt dan ook de noodzake lijkheid van uitbreiding. In dit verband wijzen wij er op, dat de te- genwoordige huisvesting der politie niet vol doet aan de eischen, welke te stellen zijn aan een goede uitoefening van den dienst. Zooals U uit de door den Directeur van Openbare Werken ontworpen rapporten mo ge blijken, wordt geadviseerd aan de politie de Beschikking te geven over de lokaliteiten, PLAATSELIJK NIEUWS voorts de wenschelijkheid aangetoond tot het maken van een droogtoren voor de slangen der brandweer en het maken van een ben zinetank met pomp, een en ander zooals op bijgevoegde situatieteekeningen is aange geven. De kosten, welke verbonden zijn aan de uitvoering van bovenomschreven werken^ worden begroot als volgt: 1. Verbouw Raadhuis (politiebureau f 1250.en overige werkzaamheden f650.—) f1900.— 2. Verbouw lokaliteit naast Raadhuis tot bureau van den Ontvanger f2500. 3. Verbouw brandweercentrale enz. tot bureau Openbare Werken, alsme de kosten van meubileering enz. f5500. 4. Bouw eener garage voor gemeen te-auto's (f5700.—) en een centrale voor de brandweer (f3300.—) f9000.— 5. Het maken van een droogtoren f1000. 6. Aanschaffing en plaatsing van een benzinetank met pomp f 800. Totaal f20.700.— S. Voorstel van B. en W. tot stichting van een badhuis met credietaanvrage daarvoor. In verband met de waterafvoer, welke aan den Lange Brinkweg nagenoeg zonder koste" kan plaats hebben, is de meerderheid van B. en W. van oordeel, dat plaatsing van een badhuis het beste kan geschieden aan den Lange Brinkweg; door de minderheid van B. en W. wordt daarentegen de Verlengde Tal- malaan als meest geschikte plaats genoemd. Twee plannen met kostenberekeningen zijn voor dit doel ujtgewerkt, n.1. plan A met 20 douches en 10 kuipen, begroot op f35000.- en plan B, 10 douches en 4 kuipen, begroot op f23000.—. B. en W. zijn met de Bouwcomm. van oor deel, dat plan A de voorrkeur verdient in verband met de vrij sterke bevolkingstoena me. De exploitatie van de inrichting zal nim mer de kosten volledig kunnen dekken. Aan de hand eener exploitatie-rekening ver wachten B. en W. een jaarlijksch tekort van f4366.welk bedrag B. en W. ter beschik king wenschen te stellen ter wille van de volksgezondheid en volkshygiëne. B. en W. stellen voor plan A aan te nemen en een crediet hiervoor (f35000.te ver leenen. 9. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, we gens het bedanken van den heer G. Jansen. Alphabetische voordracht: 1. R. L. van den Berg; 2. W. van der Leek, architect. 10. Benoeming van leden der Raadscom missies voor 1929-1930, en verdeeling van den Raad in afdeelingen. B. en W. doen hiervoor de navolgende voordracht Comm. heide- en zandgronden: Voorzitter A. Endendijk; leden G. Hilhorst Az., G. Pronk. Comm. voor openbare werken. Voorzit ter A. J. C. Koenders; leden W. F. H. Busch, W. H. C. Doorman, G. Hilhorst Az. Comm. uitbreidingsplan: Voorzitter A. J. C. Koenders; leden P. van den Breenter, W. H. C. Doorman, G. J. Grootewal. Comm. belastingzaken: Voorzitter de bur gemeester; leden W. F. H. Busch, Mr. J. H. van Doorne, G. Hilhorst Az. Comm. werkverschaffing en steunverleè- ning: Voorzitter A. Endendijk; leden D. A. de Bruijn, W. F. H. Busch, H. van Klooster, vacature. Comm. bijstand gasbedrijf: Voorzitter A. Endendijk; leden D. A. de Bruijn, W. H. C. Doorman, vacature. Wetgevende commissie: Voorzitter de bur gemeester; leden Mr. J. H. van Doorne, H. J. Gasille, vacature. Comm. bijstand grondbedrijf: Voorzitter A. J. C. Koenders; leden P. van den Breemer, W. H. C. Doorman, G. J. Gasille. Financieele comm.: Voorzitter de burge meester; leden Mr. J. H. van Doorne, G. J Grootewal, H. van Klooster. 11. Voorstel van B. en W. tot instelling van een burgerlijk Armbestuur, vaststelling van een reglement, alsmede benoeming van bestuursleden. Voor leden van genoemd armbestuur wor den door B. en W. de navolgende dubbeltal len voorgedragen: 1. J. J. A. de Koning, W. Hoekstra. 2. M. Sukkel, J. H. Benschop. 3. C. Piers, P. A. Endendijk. 4. J. J. van Ameron, T. Budding. 5. D. v. d. Broek, W. van Eek. 6. J. Casteleijn, G. G. Hol. 7. J. J. D. v. d. Berg, L. Smienk. 12. Vaststelling van een besluit tot open baren verkoop van noodwoningen. 13. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van strooken grond. 14. Vaststelling van een besluit tot wijzi ging van het besluit d.d. 29 Mei 1929 inzake verkoop van grond aan M. Scheffer. 15. Vaststelling van een tweetal besluiten tot wijziging van besluiten inzake uitgifte in erfpacht van grond. 16. Behandeling van het adres der Ambu lante Landbouwhuishoudschool van den Aartsdiocesanen R.K. Boeren- en Tuinders- bond, verzoekende uit te spreken, dat de op richting en instandhouding van een cursus in deze gemeente noodig wordt geacht. Bedoelde uitspraak is noodig voor het ver krijgen van subsidie van rijk en gemeente. B. en W. stellen voor een uitspraak te doen als door genoemden bond wordt ver zocht, daar een dergelijke cursus in een ge voelde behoefte voorziet. De cursus heeft ten doel meisjes uit den boerenstand de noodzakelijke, practische en theoretische kennis bij te brengen, om later vviging uit haar verband zou worden ge- breedte krijgt van 40 M. rf." (Wie lacht daar?) Voorstel van B. en W. om een bijdra- gte, verleenen aan de Provincie in de kosten v, bevaarbaarmaking en jaarlijksch onder lid van de Eem. la een door Ged. Staten van den Minister v; Waterstaat ontvangen mededeeling, dat kstgenoemde bereid is de toekenning van e".Rijksbijdrage in de kosten van verbete- rir der Eem te bevorderen, doen Ged. Sta- tt' het verzoek hun college mede te deelen, ode gemeente bereid is, in samenwerking n": de gemeente Amersfoort en Baarn aan d verbetering en het jaarlijksch onderhoud v; de Eem mede te werken. 'erbetering zou worden verkregen door: 'bet baggeren van een vaargeul met een blembreedte van 15 Meter en een bodem d)>te van 2.70 M. N.A.P.; .{het wegnemen van twee hinderlijke b tra en; .Jhet baggeren vóór den mond van de EiJ van een vaargeul, ter breedte van 60 Ater, ter diepte van 2.50 M. N.A.P. en ter l&rte van ongeveer 1200 Meter. )e totaalkosten hiervan worden geschat 0| f200.000. fqor verdeeling der onkosten doen Ged. Sten het volgende voorstel: het rijk 1/3, d. provincie 1/3 en de gemeenten Amers- ferf, Soest en Baarn tezamen 1/3. let 1 /3 gedeelte bedraagt dus ruim f 65000. )e bijdragen door de verschillende ge- menten zou als volgt moeten worden ver- ddd: Amersfoort 10/13, maximum f50.000 loest 2/13, maximum f 10.000.— ïaarn 1/13, maximum f5.000.—. iet jaarlijksch onderhoud van Soest wordt bgroot op f6750.—. Hiervan zou 2/3 voor rtening der provincie en 1 /3 voor de 3 ge- nomde gemeenten. /oor Amersfoort beteekent dit f2115. vor Soest 1423— en voor Baarn f211.50. De meerderheid van B. en W. stelt voor gedgunstig te beschikken. £3. Behandeling van belasting-reclames. De boomen zullen worden gerooid en 'n geheel nieuwe beplanting aangebracht. De vergadering had een goed verloop; staande de vergadering teekenden reeds zeer velen voor afstand van den benoodigden grond. Een kaart, waarop de geheele Koningiinne- laati was in beeld gebracht, gaf zeer duidelijk aan, wat ieder van zijn perceel moest missen. KERKBERICHTEN Verloofd: GERRIE HARTOG en JOHANNES J. SILLEVIS Baarn: Zandvoortlaan 18. Amsterdam: Stadionstraat 29IIL 15 September 1929. gevraagd, in burger gezin, zelf standig kunnende werken, v.g.j.v. Adres: Menko, Langestraat ",09, Amersfoort. DOR VILLA'S 10.60 PER MILLE EN IN BOEDELS 10.30 PER MILLE. Bij het statioD Soestdijk SOEST Zondag 15 September. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. 's Avonds 6 uur geen dienst. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Woensdag 18 Sept., 's avonds 7.30 uur, Ds. P. de Groot, van Rotterdam. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIG EN Gebouw „Religie en Kunst", Rembraudtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Zondag 15 September. NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in het Wijkgebouw de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. tegen 1 Febr. a.s., Villa of Land. huis, op goeden stand gelegen, Minstens 5 kamers. Br. met op gaaf van prijs onder no. 981 bu reau van dit blad. GEVONDEN VOORWERPEN fomtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: Portemonnaie, manteltje, ring, huissleu tel kindermanteltje, rozenkrans, en een hond. 1 dames- en 1 meisjesrijwiel a f 15,i Heerenrijwiel zoo goed als nieuw, f25.Soesterberg schestraat 32, Soest. Terstond gevraagd een net 14 tot 15 jaar. Burg. Grothestr. 39. Aanmelden 10-12 of 2-4 uur VOOR ONZE SCHAKERS VRAAGSTUK van A. C. WHITE. Zwart: 8. AANBESTEDING Woensdag werd door den architect Beekman namens de Vereen. „Een school met den Bijbel" alhier aanbesteed: Het bouwen van een schoolgebouw, ter grootte van 5 leslokalen, kamer voor het hoofd en een leermiddelenkamer, op een ter rein aan den Driehoeksweg alhier. Inschrijvers waren de Heeren: J. G. Wij- nands f39.680.— G. v. d. Berg f41000.— I Mets f41.400.— Mulder, Soesterberg, f41 750- B. Verweij f42.460.— De Goede, Soesterberg, 142583.-; Klein en De Kruif f43.721.B. Vlug f44.650.v. d. Lugt f44.757.M. Hornsveld [44.887.G. v. Egdom f44.900.— B. Prins f45.000.— G. Bosboom f45.339.— RademaLer en Dorre- stein f45.400.— Gebr. M. C. van Linteren, Hoevelaken, f46.380.-; H. de Jong, Ouder- kerk a.d. IJssel, f49.102.— Klerks, Bussum, f54.500.—. DIERENBESCHERMING Maandrapport van den Inspecteur, Steen hofstraat 32, Soest. De woonwagenkampen te Baarn en Soest (deze laatste is verplaatst) zijn geregeld ge- controleerd. Aan eenige katten is te Soest een nieuw tehuis bezorgd. zooals op de bijgevoegde situatieteekening haar taak in het boerenbedrijf naar behooren is aangegeven. Als gevolg van-een en ander j te kunnen vervuilen. zal voor den Ontvanger een andere lokaliteit 17. Behandeling van een adres van S. van aangewezen moeten worden, terwijl boven dien eenige verwisseling van kantoren en in verband daarmede eenige verbouwing noo dig zal zijn. Waar in het bestaande gebouw dan evenwel geen voldoende ruimte meer be schikbaar zal zijn, wordt het noodzakelijk geacht: 1. het bureau van den Ontvanger onder te brengen in het naast het Raadhuis gelegen gebouwtje, thans dienende tot rijwielberg plaats enz., welk gebouw voor dit doel- door het aanbrengen van eenige verbouwimg zeer goed aangewezen kan v/orden; 2. het bureau van den Dienst Openbare Werken onder te brengen in het gebouw, 4staande aan den Lange Brinkweg, en thans bestemd voor brandweercentrale en nood- slachtingen. Bedoeld gebouw is zeer geschikt te maken als bureau voor dien dienst, nadat eenige verbouwing aangebracht zal zijn. Als gevolg van de onder sub 2 bedoelde onderbrenging wordt geadviseerd het brand weermateriaal te plaatsen in een te bouwen steenen garage naast de door den opzichter J. Vos bewoonde woning, welke bouw mede noodzakelijk is voor berging van de gemeen te-auto's, die thans ondergebracht zijn in een houten loods. In meergenoemd rapport van den Directeur van Openbare Werken wordt de Kuilen alhier, inzake bezwaren tegen een gemaakte aansluiting; op de door hem bekos tigde buizen der waterleiding. 18. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener regeling ter verkrijging van de tus- schenkomst van de gemeente voor het tot standkomen van een uitbreiding van het aan. vangsbuizennet der waterleiding. 19. Opnieuw behandeling van de Veror. dening, regelende de heffing van keurloonen in verband met eenige opmerkingen van Ged. Staten. 20. Vaststelling eener Verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. 21. Behandeling van het voorstel der hee ren Busch en Hilhorst inzake wijziging in art. 53 der algemeene Politieverordening. Genoemde heeren stellen voor genoemd art. aan te vullen met de woorden „al of niet", waardoor het niet alleen verboden is muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen te hebben, gebezigd tot reclame, maar waar door het eveneens mogelijk wordt schuttin gen, die de omgeving ontsieren, als geplaatst aan de Van Weedestraat, te doen opruimen De commissie voor strafverordeningen stelt den raad voor op genoemd voorstel niet in te gaan, daar genoemd artikel, nu alleen van toepassing op reclameborden, door deze PROCESVERBAAL Tegen zekeren A. J. R. uit Den Haag, werd zer dagen procesverbaal opgemaakt inzake het dragen van een verboden wapen. KARDINAAL VAN ROSSUM Zaterdagmiddag 3 uur stond een groot aantal belangstellenden voor het hek van het paleis van H.M. de Koningin Moeder de komst van Kardinaal van Rossum af te wach- ftgi. Zeer tot hun teleurstelling vernamen dl wachtenden, dat Zijne Excellentie reeds iJK-der. voormiddag, - van elf tot twaalf uur, ttln paleize was geweest. JDe Kardinaal met zijn gevolg arriveerde Jet twee auto's. MAN DOODGEREDEN Als slachtoffer der onbewaakte overwegen viel j.1. Woensdagmorgen in onze gemeente éi n onzer plaatsgenooten, zekere Huizinga. De oude man, die zeer moeilijk ter been was en zich van een stokje moest bedienen, bevond zich op den spooroverweg bij de Groote Melm, toen de trein uit de richting Baarn passeerde. De ongelukkige werd door den trein ge grepen en een 40 M. meegesleurd, waarbij hem een der beenen werd afgereden, terwijl zijn hoofd werd verbrijzeld. H. was op slag dood. Nadat door Dr. Rupert de lijkschouwing was verricht, is het lijk naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats overgebracht. ONGELUK Te Soesterberg had een voetballer het on geluk zijn enkel te breken, waardoor de kom uit zijn verband geraakte. Aangezien dit euvel aldaar niet kon worden verholpen, is de jongeman op medisch advies naar de Rijks klinieken te Utrecht overgebracht. BENOEMD Mej. W. Pontier, onderwijzeres aan de Chr. lagere school alhier, is als zoodanig be noemd aan het medisch paedagogisch insti tuut „Heimerstein", hoofd de heer André, te Grebbe bij Rhenen. HOLLANDSCH TOONEEL Woensdagavond trad in Hotel „Bosch en Duin" voor het eerst in dit seizoen op hef Hollandsch Tooneel uit A'dam. De warmte was ongetwijfeld oorzaak, dat de zaal niet geheel gevuld was. Opgevoerd werd „Dolle Jean", de ma chinist van den bliksemtrein. Op sciitterende wijze werd dit drama ver tolkt; de bloemen, aan de dames aangeboden, waren wel verdiend. Nadat nog door eenige leden van het ge zelschap een leuke Jordaansche schets was opgevoed, had een gezellig bal plaats, onder leiding vin den heer Hopman. Het speelseizoen is met dit nummer op een prachtige wijze ingezet. BUITENGEWONE VERGADERING Dinsdgavond had onder leidng van den heer Pierer in het Gymnastieklokaal der Ma- riaschooleen vergadering plaats van de eige naren de woningen aan de Kominginnelaan, met hetpogmerk medewerking te verleenen aan de verbetering en de verbreeding der Ko- ninginneian. Op dep vergadering waren mede aanwezig de gemente.secretaris, de gemeente-architect en de bide wethouders. Uit de-Woorden van den leider en de me- dedeelinjèn van den gemeente-architect, bleek, dt het in de bedoeling ligt de Ko- ninginnelan te brengen op een breedte van 12 M., Warvan 5 M. verharding. De andere 7 Meter ouden worden gebruikt voor flin ke trottt rs. Om een indruk te krijgen, hoe de Konirfinnelaan er dan in de toekomst zou uitzien, fen men het beste een vergelijking maaken et de Nieuwesteeg. Voor \rbreeding van den weg in meerdere grond bnoodigd, welke de huiseigenaren gratis zien moeten afstaan. De gemeente stelt ziel voor een belangrijken verbindings weg te 1 aken, aansluitende aan den pro vincialen veg Utrecht—Soestdijk, die een fornuis, zoo goed als nieuw. Kerkdwarsstraat 9, Soest. Verkooplokaal: Spoorstraat no %6 Soestdijk. Mevrouw Van Soest, Soesterberg schestraat 11c, vraagt een van 8—3 uur, boven 16 jaar. wegens vertrek, 35 el gekleurde China mat, lste soort, gebruikt, doch als nieuw; een groen email- Ie kachel met nikkelen kop, merk Darling; prachtstuk. Spotgoed koop. Te zien Soesterbergsche straat 10c, W. de Mol. SOEST 1929. Notaris F. P. E. v. DITZHLJ- ZEN te Baarn, zal op Maandaj23 September 1929, 's avonds 7 air, in het café van de Wed. G. >p- kel te Soest, aan de Laansta&t no. 30, PUBLIEK VERKOOPEN: A. Voor den heer C. Sukel V2J1. te Soest: te Soest aan de Beukenlaan n,. met achtergelegen weiland weg, benevens een perceel v land aan het Oude Grachtje te Soest, ter gezamenlijke groote van 3.33.85 H.A., te veilen 5 perc., comb. en massa: perc. 1 huis met veescfu groot plm. 13 aren; perc. 2 weiland en weg, gioot plm. 22 aren; perc. 3 weiland en weg, gipot plm. 1 H.A.; perc. 4 weiland en weg, groot plm. 1.08 H.A.; perc. 5 weiland Oude Graiht- je, groot 90.80 Aren. b. Voor Mej. Wed. G. sjkel te Soest: Wei- en hooiland te Soes; in het Veen naast voorgaand perceel aaan het Oude Grachtje, ter grootte van 3.67 H.A.; te veilen in één perceel. Aanvaarding bij de betaling 4 November 1929. Meerdere inlichtingen te beko men ten kantore van genoemden notaris. helpt vrouw des huizes bij de werkkzaamheden? Adres te ver nemen bureau van dit blad. d Wit: 8. De diagramstand behoort te zijn: Wit K cl, D b4, T a4, T a5, P f8, P h3 en twee pionnen op g2 en h2. Zwart K h5, L g5, P e5 en vijf pionnen op e7, e6, f5, I16 en h4. Wit speelt en geeft mat in drie zetten. OPLOSSING PROBLEEM van J. MöLLER. De diagramstand in cijfers was: Wit K hl, D gl, L d3 en drie pionnen op a3, e2 en e5. Zwart K a5, P c3 en drie pionnen op a4, b6 en e6. Wit speelt als sleutelzet K hl-h2. Op P b5 volgt dan 2. D hl. En op P ad libitum volgt 2. D el. Het thema is „Veld- ruiming" hierin bestaande, dat een wit stuk weggaat om op zijn oude plaats een ander wit stuk gelegenheid te geven met meer kracht in te grijpen. Een zuiver thematische uitwerking eischt van den ruimingszet, dat die zet geen ander doel beoogt dan het in ruimen van een standplaats. Een probleem als geheel kan dikwijls fleuriger behandeld worden, als men het met die thematische zuiverheid zoo nauw naet neemt. Themati sche zuiverheid beschouw ik echter als stijl en daarom van meer belang dan constructie ve handigheidjes en aangelapte bijvariantjes. Hiermede rijn de meeste componisten het wel eens, maar rij vergeten het wel eens om in stijl te blijven. Een thematische zui vere (Zweckreiné) veld.ruiming verlangt dus hetzij een volkomen neutralen zet, die niets veranderd in de krachtsontplooiing van het ruimingsstuk, hetzij een offer van het rui mingsstuk. Voor neutrale zetten leent zich de witte Koning uitstekend en zoo biedt ons dit probleem een fijne veld-ruiming. De gewone veldruiming eischt niet meer dan twee zetten. Om het thema wat beter te verbergen heeft de componist er ditmaal een driezet van gemaakt. VOOR ONZE DAMMERS VRAAGSTUK van GEO VAN DAM, Wassenaar. Zwart: 9. 1 2 3 4 5 VM. 46 47 50 48 49 Wit: 12. De diagramstand in cijfers behoort te lui den: Zwart 8 schijven op 4, 10, 13, 18, 22, 24, 26, 28 en een dam op 23. Wit 12 schij ven op 15, 20, 29, 31, 32, 34, 36, 3(7, 39, 44, 47 en 48. Wit speelt en wint. OPLOSSING PROBLEEM van A. D. QUERIDO, Amsterdam. De diagramstand in cijfers was: Zwart 7 9, 10, 14, 18, 20, 22, 23, 28 en een dam op 25. Wit 8 schijven op 21, 29, 31, 37, 4345, 48 en een dam op 46. Wit speelt hier 21-17, zwart 23x34 A; 48—42, 45—40, 31—27, 37-32, 32x1, 4619 en 1x6. Op A. 22x11 volgt 3127, 4540, 4S42 enz. met denzelfden slag. Een zeer moeilijk probleem met een brillante afwikkeling. iagd, P.G., per 23 septem ber a.s. Zich aan te melden Soesterbergschestraat 114 (voor. heen no. 28). Op een Bankinstelling te Baarn wordt gevraagd een Br. no. 980 bur. dezer. fétzod 1/moedyd va&frt een t/iee vinden meel naai l/a Jmaaddan Wie ontfermt zich over 'n mooie poes (zwerver), daar wij wegens vertrek niet langer voor haar kunnen zorgen. Adres W. de Mol, Soesterbergschestraat 10c. EEMNES-BINNEN 1929. Notaris F. P. E. VAN DITZ- HUIJZEN te Baarn, zal des voormiddags 11 uur, in het café „Groeneveld" te Baan PUBLIEK VERKOOPEN van den heer W. van der 'urff te Eemnes-binnen, Rijkss raat- weg A 65, ter grootte van 7 13.35 H.A., bestaande uit woonhui:»met veestalling (plm. 25 stuks me kveë en twee paarden), groote sihuur (voor vee. en wagenstalling), als mede kleine steenen sc kuur, bouw- en weiland met ge chikt bouwterrein ter weerszijder van den nieuwen Rijksweg Ba pi— Amsterdam. Te veilen in elf perceelen met combinaties en massa. Aaanvaarding van percee 1 (huis met schuren) 1 Mei 930; -de overige perceelen bij be aling der kooppenningen, welke liter- lijk 1 Januari 1930 zal moete 1 ge schieden. Nadere inlichtingen en sc iets- kaart te verkrijgen ten ka itore van voornoemden notaris. Door toevallige omstandigheden wordt aan heer op leeftijd inwo ning aangeboden in Huize „Vre de Rust", Burg. Grothestr. 37. Op goeden stand, centrum Soest dijk, gezellige met degelijk pension, f 65. maand. Prima refer. Br. no. 971 bureau van dit blad. vraagt eenige naaihuizen of naai werk aan huis. Adres Korenweg 4, Soest. Prachtcollectie jonge konijnen, Chinchilla's, Vlaamsche reuzen en anderen tegen den prijs van fl. tot f4.Nieuweweg 121, Soest. gevraagd voor de morgenuren. Buntweg 2, Soest. Notaris Mr. Dr. A. E. SChOU. TEN te Baarn, zal op Dinsdag 24 September 1929, des voormidlags 10 uur, in het perceel aan de te Baarn publiek a contant |ver- koopen: Een goed onderhouden bestaande uit: Modern Salon ameublement, eikenh. eetkamer; ameublement, Jacobean fauteuils, Per serre-meubelen, eikenh. slaapka mer-ameublementen, vloerzeilen, karpetten, kleedjes, vitrage en overgordijnen, mah. en eikenhou. ten kasten, tafels, stoelen, spie gels, pendule's, lampen, kristal en aardewerk, petroleumkacheltje, fornuis enz. en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Bezichtiging Zaterdag 21, Zon. dag 22 en Maandag 23 Septenper e.k., van 10 tot 4 uur. Nette goederen kunnen worden ingebracht, waarvoor men ïich heeft te vervoegen tot de maice- laars J. D. F. van der Vden, Nieuw Baarnstr. 59 en Th. P. yet. hake, Tromplaan 6, alhier. Mevr. Schippers, „Buitenzorg", Soestdijk, vraagt een goed kunnende koken en van g. get. voorzien. prima merk en banden. Voor slechts f 22.Molenstraat O.Z. 85, Soest. in beschaafd gezin (zonder kin leren) voor Dames en Heeren op leeftijd, met liefderijke ver zorging. Prettige stand. Br. no. 975 bureau van dit blad. Mevrouw Pluim, Krugerlaan 6, vraagt Vrijdags van 9 tot 2 uur een nette werkster. ADVERTEERT IN DIT BLAD. (wegens sterfgeval.) De Notarissen A. Bonga te Am sterdam en Mr. Dr. A. E. Schpu. ten te Baarn, zullen op des avonds 8 uur, in het Hcjtel „de la Promenade", aan de Ama. lialaan 1 te Baarn, PUBLIEK VERKOOPEN: gelegen te Baarn aan de SMUTSLAAN no. 13. Kad. Sectie B. no. 8161, groot 2 A. 63 c.A. Bezichtiging: Dinsdags en Doa. derdags, van 2—4 uur. Meerdere inlichtingen te beko men ten kantore van genoemde notarissen A. Bonga, Heeren. gracht 504 te Amsterdam en Mr. Dr. A. E. Schouten, Eemnesser. weg 17 te Baarn, alsmede bij de makelaars J. D. F. v. d. Veen 'en Th. P. Vethake te Baarn.

Soester Courant | 1929 | | pagina 2