Uilig oruHRerlj HG Radio-Centrale „SoesMijk"! STEEitHUIJSEII 8 CO. Eet Honing Kerst-collecte. KAAS KAAS Oproep om steun! Een aansluiting op de Geef ons UW adres! Wij bereiken elke woning! JULIAItASTRAAT 66 TELEFOOjt 2322 zenunMa&Miryri Advertentiên. Wie koopt ned. Herv. zondagsscholen, De Boerderij inventaris Typwerk Muurtuintjes. ENGELSCHE LESSEN BREI-INRICHTING Te huur R.K. meisje Te huur Te koop Bakkersjongen Biggen te koop. Te huur Bijverdienste. Toom biggen Boekhouder Afbraak te koop 0e hoogste waarde 85 ct. per ponds-flacon Imkerij „Eemland" Joh. Mets. Van Stempvoort Geurts' Zuivelprod. en fijne Vleeschw. In aansluiting aan de reeds uitgegeven circulai res, waarin wij het goed recht onzer actie heb- gen uiteengezet, roepen wij hierbij nogmaals de welwillende steun van het geachte publiek in. Hoewel de benoodigde financieele steun door ons bij de organisaties is aangevraagd en zeer waarschijnlijk zal worden gegeven, zijn wij mo menteel zonder inkomsten en zullen financieele bijdragen daarom in dankbaarheid worden aan vaard. Deze bijdragen worden gaarne in ontvangst ge nomen door W. Reijnings, Kembrandtlaan 15 en Van Velzen, Julianastraat 36. HET STAKENDE PERSONEEL. maar zeker uit, vindt steeds nieuwe aanhan gers. In ons 'land, bajv. wordt sinds eenige jaren door de Centrale Esperanto Propagan da Commissie een schriftelijke cursus geor ganiseerd, waaraan jaarlijks ruim 3000 per sonen deelnemen. Verscheidene radio-stations zenden Esperanto-lessen en redevoeringen uit. Er is nu een prachtgelegenheid in aantocht om met 't Esperanto kennis te maken. De heer Andreo Cseh, een Roemeensche Espe- rntiast, komt naar Nederland, om hier op zijn beproefde manier, waarmee hij in Roemenië, Zweden en Estland zooveel succes heeft ge had, Esperanto.cursussen te geven. Hij doet dit geheel in Esperanto, zonder van een leer- tolk gebruik te maken. Zijn cursus zal 10 weken duren en bestaat uit 2 lessen, ieder van 2 uur per week, op 2 opeenvolgende dagen ('s avonds of 's middags). Ter inleiding en kennismaking zal men in verscheidene plaatsen propaganda-?.vonden houder., waarop de heer Cseh een proefles en Mevrouw Isbrücker, een vooraanstaande Nederlandsche Esperantise, een lezing met lichtbeelden over Esperanto en „Esperantis- me" zal geven. MAJOOR VAN SANTEN Verleden week heeft de overdracht van het commando van de Luchtv.-afd. door ko lonel Hardenberg, aan majoor van Santen plaats gehad. Door de manschappen werd aan den schei denden kolonel een rijzweep met gouden knop aangeboden. LUCHTDIENST NEDERLAND-INDJé Op Donderdag 14 Nov. a.s. vertrekt we der een postvliegtuig naar Ned.-Indië. De laatste buslichting te Soest heeft plaats Woensdag te voren, te 9.10 uur aan het Post kantoor. Bronchitis en Kinkhoest Siroop per fiesch Bonbons per doos 60ct Apoth. co Drogi» RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is hierbij bijeen geroepen tegen Maandag 11 Nov. a.s., des avonds 7 uur, ter behandeling van de navol gende agenda: 1. Vastelling van de notulen der verga deringen d.d. 18 en 30 Sept. 1929. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vastelling van besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting. 4. Voorstel van B. en W. tot bepaling van het bedrag der door den technisch amb tenaar bij het Gasbedrijf ten behoeve dei- gemeente te stellen zekerheid. 5. Voorstel van B. en W. inzake hypo- teekverleening aan de N.V. Centrale Slacht plaats 6. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een bijdrage ad f500.aan het Comité van actie tot zuivering van de Luntersche beek in de kosten van uitvoering van een voorloopig klein plan tot zuivering van die beek. 7. Behandeling van een verzoek van Ged. Staten tot overname van de bediening en het onderhoud van de veerpont over de Eem, gelegen aan de Groote Melm. 8. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der waterleiding in een gedeelte van den Oude Utrechtsche weg en van den Schou tenkampweg, en aanvaarding van de daaraan verbonden garantie. 9. Behandeling van aanvragen ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920 van: a. het Bestuur der Vereeniging „Een School met den JBijbel te Soest", tot ver strekking van gelden voor het aanschaffen van de noodige leermiddelen ten behoeve van de U.L.O.-schóol, zulks wegens ver meerdering van het aantal leerlingen van die school; b. het Bestuur der R.K. Meisjesschool tot verstrekking van gelden voor het aanschaffen van 14 nieuwe banken en 2 stoelen. 10. Voorstel van B. en W. om Ged. Sta ten te verzoeken machtiging te verleenen tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de gemeente Baarn inzake toe lating van leerlingen tot openb. scholen. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een voorschot ex-art. 101 der L.O. wet 1920, ten behoeve van de U.L.O.-school der Stichting Engendaalschool. 12. Mededeeling van B. en W. terzake wijziging van het plan tot verbouw der oude o. 1. school te Soesterberg. 13. Aanbieding van een plan tot vernieu wing en verbreeding van de Koninginnelaan met aanvrage van B. en W. om machtiging tot uitvoering. 14. Vaststelling van een besluit tot wij- ziging der Algemeene Politie-verordening. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, regelende de salarissen van de ambtenaren en werklieden 'in dienst dezer gemeente. 16. Benoeming van leden der Commissie van taxatie der gronden, ingevolge de Ver ordening regelende het beheer van het Grondbedrijf, voor de jaren 1930 en 1931. 17. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van strooken«grond ter verbreeding van wegen. 18. Vaststelling van besluiten tot intrek king van besluiten tot verkoop van grond. 19. Behandeling van een adres van K. van 't Klooster, verzoekende vermindering van de door hem verschuldigde pachtsom over 1928 van het grasgewas van den Hooiweg. 20. Vaststelling van besluiten tot verhuur van grond. 21. Vaststelling van een suppl. kohier Straatbelasting 1929. 22. Behandeling van belastingreclames 23. Behandeling van een aanvrage inge volge art. 72 der L.O. wet 1920 van het Bestuur der Stichting Engendaalschool tot verstrekking van gelden ten behoeve van de U.L.-school voor het aanschaffen van eenige leermiddelen, alsnog behoorende tot de eerste 'n rUl'x\g. 24. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur, wegens het bedan ken voor hunne benoeming door de Heeren J. H. Benschop en W. Hoekstra. 25. Crediet aanvrage van B. en W. voor uitvoering van- eenige onderhoudswerken, be hoorende tot den Dienst Openbare Werken en in verband daarmede vaststelling van een besluit tot wijziging der gemeente begroo ting 1929. 26. Crediet-aanvrage van B. en W. tot, verbetering van den Verlengde Postweg van af de Van Maarenstraat tot de grens der gemeente Zeist en in verband daarmede vast stelling van een besluit tot wijziging der gemeente -begrooting en begrooting Wegen fonds 1929. NOODLANDING Verleden week' heeft het militair vliegtuig W 599, van de Luchtv.-afd. alhier, wegens een motordefect, een noodlanding moeten maken te De Beemster. De machine kwam in een sloot terecht en werd beschadigd. De inzittenden, de ser- geant.vlieger en de mecanicien Engelenberg bekwamen geen letsel. R.K. WERKLIEDENVEREEN. SOEST EN SOESTDIJK A.s. Maandagavond, 11 November, zal de heer H. Brouwer uit Hilversum, voor de leden van bovengenoemde vereeniging be handelen „De Ziektewet", welke met 1 Maart 1930 in werking zal treden. Met het oog op de belangrijkheid van het onderwerp, wordt een goede opkomst ver wacht. BRANDWEER SOESTERBERG A.s. Dinsdag 12 Nov., 's avonds 7.30 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soes terberg een- oefening worden gehouden. HOLLANDSCH TOONEEL Door genoemd gezelschap werd in de zaal van „Bosch en Duin" voor het voetlicht ge bracht: „Miskend", tooneelspel in 4 bedrij ven, door Mevr. Lena Faber. Al is het gegevene niet geheel oorspron kelijk, het is toch knap werk en een succes is het geweest. Heinrich Kalenbach (Jo de Vries), componist, vindt in zijn huwelijk met Elza, zijn vrouw (Lena Faber) niet dat, wat hij van een vrouw verlangt; zij staat hem: in den weg en, al „zijn zij vader en moeder, nochtans dit, voelt Heinrich meer liefde voor de Italiaansche zangeres Paganelte (Mevrouw Roza Weber), die hem zoover inpalmt, dat hij vrouw en kind verlaat, zoogenaamd om zijn studie te voltooien. Door de laatste sa menkomst vallen Elza de schellen van de oogen en als Heinrich weg is, metamarpho- seert zich Elza. Tien jaar zijn voorbij gegaan, Elza is een beroemde sopraan-zangeres ge worden; zij heeft alles over gehad voor haar kind en is staande gebleven ondanks verlei ding. Nico, zeeofficier (Jul. Veld), broeder van Heinrich, heeft eerst de sporen van Elza gevolgd, daarbij hem ware genegenheid voor haar ontbrande; maar Elza is niet ge scheiden, dus mag hij haar rijn liefde niet bekennen. Zijn oppasser Wilhelm, een vroo- lijk type (Jac. Ulsters), beurt hem zoo nu en dan op. Op zekeren dag riet echter Hein rich zijn vrouw en kind en de onrust en wroeging komt naar voren. Hij ziet rijn af schuwelijke houding, waarom hij weer goed wenscht te maken wat verbroken was. Maar de vurige Itiliaanscbe is er ook nog en zint op wraak. Zij maakt zich in een onbewaakt oogenblik meester van het kind van Elza, ontvoert het, maar wordt gelukkig door Wil helm achterhaald. Een tweegevecht tusschen de Signora en Heinrich volgt, de laatste, hoe wel zwaar gewond, overwint en als hij zijn kind heeft omhelsd, wil hij uit Elza's leven gaan. Maar de oude genegenheid komt bo ven en samen gaan zij een nieuw leven be ginnen. Het geheel werd in den goeden toon ge speeld; vlot en door de aanwezigen met applaus onderstreept. De dames ontvingen bloemen. BENOEMD Naar we vernemen werd de heer J. C+ Spaans, onderwijzer aan de Bijz. Lagere School, Spoorstraat alhier, in gelijke betrek, king benoemd aan een school te Zierikzee. CENTRALE SLACHTPLAATS In de N.V. Centrale Slachtplaats zijn in de de maand October 1929 geslacht: 42 runde ren, 16 pinken, 9 vette kalveren, 2 graskal veren, 1 nuchter kalf, 8 paarden en 63 var kens. Buiten de slachtplaats (huisslachtingen): 4 varkens en 2 geiten. Afgekeurd van uit nood gedood of ge storven dieren1 rund, 1 geit, 1 graskalf en 1 nuchter kalf. Afgekeurde organen: Van runderen: 21 Iongen, 8 levers, 2 nie ren, 1 uier, 2 darmscheilklieren, 2 keelgang- klieren. Van varkens: 52 longen, 2 harten, 2 le vers, 7 darmscheilklieren, 6 kaakklieren Van paarden: 2 longen, 2 levers. BEVORDERD De reserve-sergeant M. v. d. Voo, van de Luchtv.-afd. te Soesterberg, werd dezer da gen bevorderd tot reserve 2e luitenant-waar nemer. CHR. BESTUREN BOND De afd. Soest hield in de Rembrandtzaal een propaganda-vergadering, onder praesi- dium van den heer J. Lodeesen. De samenkomst werd geopend door het zingen van Psalm 103:1 en gebed, waarop het woord werd verleend aan den heer j Augustijn uit Utrecht, welke tot onderwerp kiest „Dankbaar voor genoten zegen". Spr. stelt voorop, dat de vergadering is belegd om liefde te wekken voor de orga nisatie. Als men terug gaat in zijn gedachten^ is er reden voor dank. Op 1 Jan. 1920 had de bond 76756 leden; velen sloten zich aan, maar er kwam malaise en werkloosheid en het ledental liep terug tot 48974. Doch een vaste kern bleef, de strijd was zwaar. Thafis gaat het weer voor waarts. 1 Jan. '26 kwamen er 3008 bij, en in '27 1 654, in '28 4128 en met 1 Juli 1929 bedroeg het aantal plm. 69000. Economisch is er veel tot stand gekomen, verbetering in de arbeidsvoorwaarden, va- cantie-regeling voor velen, eigen drukkerij en vacantie-oord te Putten in den strijd te gen de T.B.C. Ook wordt gewerkt voor be tere positie van het semie-overheidsper9o- neel. De strijd gaat echter naar twee kanten, daarom krachtig de organisatie versterkt en Hem daarom gevraagd. De tweede spreker, de heer A. Veldwijk, uit Utrecht, zegt, dat dankbaarheid een eer ste plicht is, maar spr. merkt daar weinig van. Men ziet meer naar het materieele dan naar het idieele der organisatie. Daardoor kwam het, dat, toen versobering geboden was, velen de organisatie verlieten. De idieele voordeelen moeten worden beleefd ook op het terrein van het sociale leven. De Christ. vakbeweging wordt niet meer onder den voet geloopen, er wordt in zeer veel geval len rekening r""4® .qchnudc". Mat r~- t om den zegen waardeeren en met volle ener gie arbeiden aan den uitbouw. Nadat „Crescendo" een paar liederen had gezongen, eindigde Ds. v. d. Meulen met A. B. T. B. De afd. Soest hield Dinsdagavond een ver gadering in het St. Josef gebouw, welke door plm. 45 belangstellenden werd bijge- wooond. De voorzitter, de heer A. Hilhorst Dzn., opent de bijeenkomst, waarna het woord wordt verleend aan Dr. v. Daalen, rijksland- bouw-consulent, welke zal verklaren het analyse-onderzoek der gezonde grondmon sters. Allereerst geeft spr. een beschrijving van het proefveld Grooteveen, speciaal wat betreft het grasland. Waar bijna alle grond, vooral de hooggelegen, zuur is. Daar moet getracht worden het gras een zoo hoog mo gelijk kalkprocent te geven voor de voedings waarde van het dier en de intensiviteit ervan. Gras of later hooi moet rijk zijn aan p-hos- forzuur en kalk, daar volgens Prof. 'Sjollema deze stoffen geboden rijn. De kalkbemesting hangt echter sa&m met de gesteldheid van den grond; grasland moet echter neutraal zijn; de beste grassen zijn Engelsch raygras en ruw beemdgras. De bemesting moet bestaan uit kali (40 pCt.), slakkenmeel, chili- of kalksalpeter en ureum, wanneer de grond kalkrijk is. Aan de hand van de gegeven analyse der grond soort, geeft spr. een algemeen recept voor de bemesting van hooi- en grasland. De beide eersten worden uitgestrooit in December, de stikstof in begin April. Gemaaid moet wor den voor het gras gaaf strijken, dus zoo vroeg mogelijk en dan inkuilen, maar goed doen. Na het maaien moet ureum worden gebezigd. Tegen grasriekte moet gebezigd worden compost, waar de meeste niet aan willen; wel aan kopervitriool, maar; dit werkt pas na jaren. Na voor elke analyse bijzondere regels ge geven te hebben, sloot de voorzitter met dank aan den spr. de vergadering. ££sa eenvoudigste J voordeeligste meest economische wijze, om, hetgeen op radiogebied te genieten valt, in Uw huis te halen SOIRÉE-DANSANT Belangstellenden verwijzen wij naar; de in dit blad voorkomende advertentie betfeffen- de de in Hotel „Bosch en Duin" te Soest te geven Soirée.avond. Voor bijzonderheden zie men de advertentie. DIERENBESCHERMING Maandverslag van den Inspecteur, Steen hofstraat 32, Soest. De woonwagenkampen te Soest en Baarn rijn geïnspecteerd en in orde bevonden. Bij de los- en laadplaatsen van vee aan de stations rijn geen overtredingen geconsta teerd. Het nieuwe slachthuis te Soest is bezocht. Daar is een kennisgeving opgehangen, dat de dieren met zachtheid moeten worden be handeld, dat ruw optreden tegen de dieren is verboden. Verder mag het slachten niet plaats hebben, voor dat de dood volkomen is ingetreden. Aan een zwervenden hond is een goed te huis bezorgd, terwijl een weggeloopen hond weer 'door middel der radio aan rijn baas is terugbezorgd. Ook heeft men een .ouden hond laten afmaken. Onderzoek werd gedaan naar een trek hond van een vischvrouw uit Spakenburg, welke zijn voetzooien had doorgeloopen. Daar de hond uitgespannen was, kon geen procesverbaal opgemaakt worden. Tenslotte heeft men veel losse oogkleppen bij paarden doen verbeteren, zoowel in Soest en Baarn als in Bunschoten en Spakenburg. DE JANTJES De Jantjes van de K XIII komen op Maan dag 25 November a.s. in de groote zaal van Hotel „Bosch en Duin". Houdt dezen avond vrij. Zie advertentie in één der volgende num mers. EEN PRACHTIGE RECLAME Naarwij vernemen, heeft A. Fugers Zn., voor de verloting van E.S.V.A.C. (toegestaan door B. en W. bij besluit van l Oct. 1929), no. 35), als eersten prijs beschikbaar gesteld,' tegen fabrieksprijs, een Burger's E. N. R. rijwiel. De verkoop der loten Jsegint Maandag a.s. COMPETITIE DAMMEN Soest IO. K. K. I, Baarn. Dinsdagavond 12 Nov. a.s. speelt Soest den eersten competitie.wedstrijd. Op bezoek komt de Baarnsche Damclub O. K. K. I. Daar Soest dit jaar in een hoogere afdee- ling speelt, zien wij met belangstelling hare verrichtingen tegemoet. Aanvang half acht in hotel Ockhuijsen. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Met betrekking tot deze sport kunnen wij nog mededeelen, dat de uitslag van den ge houden wedstrijd is als volgt: Groep 1: H. Bakker; Groep 2: J. de Boer; Groep 3: Chr. Bakker. EERBEWIJS Verleden week is aan sergeant-majoor Bakkenes, te Soesterberg, de eere-medaille in zilver der Orde van Oranje Nassau uitge reikt. KINDERVERLAMMING Vorige week heeft zich te Soesterberg bij een 5-jarig jongetje, van K., een geval van kinderverlamming voorgedaan. NOODLANDING Maandagmiddag moest het militair vlieg tuig W 515, van de Luchtv.-afd. te Soes terberg, wegens een motordefect, een nood landing maken op een stuk bouwland nabij Amerongen. De sergeant-vlieger Serton en de waarnemer adspirant Bettink, bekwamen geen letsel. Het vliegtuig, dat niet bescha digd werd, zal gedemonteercl en naar Soes- vervcArd worcf°n. COLLECTE GROENE KRUIS Heden (Zaterdag) zal in onze gemeente een collecte voor het Groene Kruis worden gehouden. De collecte is bedoeld als een steun voor de plaatselijke afdeeling. ZENDINGSWEEK Woensdagavond werd een Zendingssamen, komst gehouden in de Rembrandtzaal, en geleid door Ds. J. I. v. Schaick. Spr. deelde mede, dat er jiogingen in het werk worden gesteld alhier een zendings kring op te richten, omdat nog zooveel ver keerde meeningen post vatten omtrent het zendingswerk. Nadat vooraf „Soli" een nummer had ge zongen, werd het woord verleend aan den oud-zendeling J. Metz uit Zeist, die uit rijn rijke ervaringen mededeeling deed. Spr. is 27 jaar werkzaam geweest in de zending en vraagt of de gemeente meer achter de zen delingen zal gaan staan met haar gebed en offer, daar het een moeilijk maar heerlijk werk is. Vervolgens staat spr. stil bij de eenzaamheid, vooral voor de zendingsvrouw, bij de teleurstelling, als men maar geen vrucht ziet op rijn arbeid. Spr. heeft 7 jaar gearbeid op N. Guinea, de laatste jaren op Halmaheira en wel op Tobello. Spr. was daar, doordat er steeds te weinig hulp is, directeur der kweekschool, der Ambacht school; amateur-docter voor het ziekenhuis en polikliniek, administrateur der klappertuin en consulent voor 40 gemeenten, met 40 scholen en kerken. Geen wonder, dat een en ander op rijn sterk gestel van invloed was, paar onder alle omstandigheden ver kreeg hij hulp van God, die Hem in alles ondersteunde. Op eenvoudige manier stond spr. bij dat- vele werk stil, zoodat een adem loos gehoor hem volgde. Voorzeker heeft een en ander bijgedragen om de liefde voor de zending meer te ge voelen, daar de gemeente het grootste be letsel voor de zending is. Met het zingen van Gez. 237 5 en gebed eindigde de samenkomst. Bij het verlaten der zaal werd gecollecteerd voor den arbeid. MISHANDELING Tegen een zekeren K. alhier, werd doof de politie procesverbaal opgemaakt ter zake mishandeling. NIEUWE ZAKEN Nadat een flinke restauratie heeft plaats gehad, is „Du Passage" vernieuwd naar vo ren gekomen. Nu als Hotel-Pension. Het geheel is schitterend ingericht met veel gezellig© kamers, waarvan verschillende met balcons en alle voorzien, van stroomend wa ter. Ook is aanwezig een gezellig ingerichte conversatiezaal, welke eveneens tot het hou- den voor sociëteit, partijen enz. kan worden gebezigd en voor dergelijke doeleinden ook beschikbaar is. Mede zijn voor de gasten ter beschikking auto-garage, telefoon enz. Den heer Kuiper, die op dit terrein geen onbekende is, veel succes. Een andere nieuwigheid is de veranderde zaak van den heer Wiersma. De kapperszaak heeft plaats gemaakt voor een rijk voorziene zaak in dameshandwer- ken. Met een schat van bloemen werd de nieuwe zaak geopend. Een keurcollectie fraaie en nuttige artikelen op dit gebied rijn in een prettig interieur verzameld, welke artikelen, vooral met het oog op de a.s. jaar- lijksche feestelijkheden, hun weg wel zullen vinden. Ook voor deze zaak onze beste wenschen. AANRANDING In den avond van 4 Nov. hebben een twee tal heeren, gezeten in een vierwielig motor- rijtuig, op 2 plaatsen getracht een meisje in hun auto te sleepen. Aangezien het nummer van de auto reeds bekend is, wordt de betrokken dame ver zocht zich ten spoedigste bij den Inspecteur aan het politiebureau te vervoegen. NIEUW GEBOUW Door de bekende Amersfoortsche Meubel fabriek der Fa. A. H. van Nieuwkerk werd aldaar dezer dagen een aanmerkelijk nieuw pand in gebruik genomen, ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan: meubelmagarijn annex meubelfabriek. Het nieuw gestichte gebouw aan de Bee- kensteinschelaan (onmiddellijk bij de garage- Pon), is van dien aard, dat wlij niet willen nalaten, onze lezers daarop even attent te maken. Moest deze zaak en fabriek reeds 10 ajar na stichting aanmerkelijk worden vergroot, thans, wederom na 10 jaar, komt blijkbaar de kroon op het werk. Het groote perceel, waarin voorheen de fa. Wolter Dros was gevestigd, is door de architecten-firma H. Kroes Zn. tot een modern winkelpand omgetoovefd. Opgetrokken in gewapend beton is het brandgevaar in dit gebouw mede tot een minimum teruggebracht. Een keur van meubelen, vervaardigd, in eigen aangrenzende fabrieken, vragen aller bewondering, terwijl het tevens een lust is een kijkje in de fabrieken te nemen. De meest moderne machines zijn daar aanwezig. Zij, die zoo nu en dan Amersfoort bezoe ken, raden wij aan een kijkje te nemen in ge noemd groot winkelbedrijf. keeper, welke overigens goed voldeed, vis- schen. Na rust konden zij schijnbaar geen voldoenden weerstand meer bieden. Gelei delijk werd dan ook de stand opgevoerd en het einde kwam met een 70 overwinning voor S.D.O. Zondag a.s., 2de Zondag van de maand, geen wedstrijd. o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest IVictoria 1 20. J.l. Zondag mocht ons le elftal weer eens het zoet der overwinning smaken. De gas ten uit Hilversum werden met een 20 ne derlaag huistoe gezonden. Wat de wedstrijd betreft, was het vóór de rust een slappe vertooning; er zat geen fut inr Na de thee ging het veel beter, er werd toen gewerkt en dat moeten we heb ben. „Soest"-spelers, als jelui in het veld komen, geef dan man voor man je best^ kracht. Als de wil er is om te winnen, is er reeds veel gewonnen. Dus a.s. Zondag in Amsterdam flink aangepakt. De wedstrijd Soestdijk IIISoest III ging niet door wegens niet opkomen van dert scheidsrechter. A.s. Zondag speelt Soest I in Amsterdam tegen W.M.S. I. Vertrek per autobus om 11.45 uur precies vanaf garage Geerestein. a Wa'meer^rt en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth.en Drogisten KERKBERICHTEN SOEST Zondag 10 November. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. Gunning, emer. pred. te Bilthoven. Nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Bediening van den H. Doop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Woensdagavond 7.30 uur Ds. J. v. d. Meu len. Dankstond voor het gewas. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Woensdagavond 7.30 uur Ds. B. Alkema. Dankstond voor het gewas. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst- oeefning. Donderdag 14 November, 's avonds 7 uur Ds. J. Reesink, van Noordeloos. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTlOEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur in het Wijkgebouw Ds B. Tuinstra. Dinsdagavond 8.15 uur, in het Wijkge bouw Ds. B. Tuinstra. Nam. 2—3 uur Zondagschool. De Zondagschool is toegankelijk voor kin deren van 6 tot 13 jaar. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Doopsbediening en voorbereiding, ''s Avonds 6 uur geen dienst. SPORTKRONIEK E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden van Zaterdag en Zondag 1.1. waren als volgt: Birkhoven: H.V.C.-adsp.—Esvac-adsp. 3-1. Soest: E. A. C. IIIEsvac II 13. Lunteren: Lunteren IEsvac I 03. Zoowel het 1ste als het 2e elftal wisten te winnen en behielden daarmede de kans op de bovenste plaats in hun afdeeling. De adspiranten moesten tegen het A-elftal van H. V. C. het onderspit delven. De uitslag 31 is voor de kleine Esvaccers een kra nige prestatie, daar de spelers van H. V. C. stuk voor stuk veel grooter waren. De 31 stand was met rust reeds verkregen en in de 2e helft was zelfs Esvac in de meerder heid. De volgende wedstrijden rijn voor de ko mende week vastgesteld: Zaterdag 9 Nov., nam. half drie, Esvac A- B.F.C. A (Bussum. Terrein B. Dekethpark). Zondag 10 Nov., nam. 2 uur D.U.C. II (Den Dolder))—Esvac II. Terrein D.U.C. Esvac I speelt vermoedelijk in het Burg. Dekethpark een oefenwedstrijd tegen het lc elftal van de Ned. Seintoestellen Fabriek uit Hilversum. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De tweede competitie-wedstrijd in dit sei zoen is voor onze vereeniging niet erg mee gevallen. Met 10 spelers trok men er op uit. We hadden reeds een zwaren wedstrijd ver wacht, wanneer men volledig was opgeko men, nu echter zag men er niet veel heil in. Tot de rust hebben deze 10 spelers zich dotr> qeweerd. Slechts eenmonl moest de Kleine advert. bij vooruitbetaling Heden overleed zacht en kalm. tot onze diepe droefheid, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, RIJKJE LAMMERTSE, Weduwe van C. GEERESTEIN in den ouderdom van 71 jaar. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Soest, 1 November 1929. Beetslaan 27. een prima Leeuwenstein Naaimachine, geheel zonder gebreken, voor den spotprijs f 10. Adres Krommeweg 29. Soestdijk. De jaarlijksche collecte voor het Kerstfeest der zal deze maand gehouden worden door middel van lijsten, door bet personeel aan te biedendus niet door busjes of dergelijken. HET BESTUUR. SOEST 1929. Notaris F. P. E. VAN DITZ- HUYZEN te Baarn. zal op DINS DAG 19 NOVEMBER 1929, des voormiddags 10 uur, op de boerderij bewoond door den heer R. VAN DUINEN te Soest, Nieuweweg 57, wegens opheffing bedrijf publiek verkoopen bestaande uit: 1 paard (aftands), 2 quiste koeien, 2 graskalveren, 2 boe- rewagens, 1 platte wagen op veeren, gierbak. kort- en bietenmachine, ploeg, egge, aelkkarn. kachel, partij hooi en stroo, 150 roeden knollen, 50 mud aardappelen, een 2 roeden hooi berg enz. De verkooping geschiedt op dag tot 1 April 1930. 's Morgens voor den verkoop uit- gentiromerd te bezichtigen. gevraagd aan huis. Mej. v. d. Giesen. Spoorstraat 42 Soestdijk. Zeer mooie steenen (drielingen) te koop voor aanleg van muur- tuintjes. Adres Kerkstr. 10, Soest. Leiding bij studie voor leerlingen L. en M. onderwijs. R. KLOP-DE ZOETE Leerares Engelsch M.O. Tevens onderwijzeres met einddi ploma H.B.S. 5. PARKLAAN 5 - SOEST Oude Grachtje 23 - Soest SOKKEN per paar 40 cent KOUSEN per paar 50 cent Met of zonder leveren van Wol of Sajet. alleenst. Jiuis, bev. ben. kamer en suite, gang., k., k., W.C.; boven 2 k., zolder en platd. Schuur en tuin. Huurpr. f6.—. Gel. Nieuw- str. 35b. Te bevr. Ringweg 8. biedt zich aan als dienstbode, liefst voor dag en nacht. Br. nch 1037 bureau van dit blad. (Rijkstraatweg), één of 2 kamers met keuken, gem. of ODgem. Prijs billijk. Adres te vernemen bur. van dit blad. 2 Model kippenhokken 2.30x3.00 M. 2 Schuurtjes 2.00x3.00 M. (Alles nieuw.) Te zien Birktstraat 5, Soest. gevraagd bij J. M. v. d. OORD, Kerkpad Z.Z. 45, Soest. A. I. Stalenhoef, Laanstraat 76a, Soest. flinke burgerwoning met steenen schuur aan den Bakkersweg. f 5. per week. Te bevr. Schoolstraat 12, Baarn. Op elk heel lot krijgt U een tiend- je cadeau en op elk half lot een twintigje. Br. ond. no. 787 aan v. d. Ven's Boekhandel. aangeboden door G. Hagedoorn, Beckeringhstraat 12, Soestdijk. „Lotisico" vraagt voor den vefkoop van haar wettige brief jes, actieve agenten. Zeer ge schikt voor personen, die over veel vrijen tijd beschikken. Br. onder no. 789 aan v. d. Ven's Boekhandel, Baarn. te koop. H. Veldhuizen, Praamgracht 27, Soestdijk. heeft eenige dagen per week vrij voor het bijhouden van administratie of in- casseerén van geld. Billijke condities. Brieven onder No. 1036 van dit blad. als deuren, kozijnen, balken, re gels, planken, 1 duims en 3/4 duims. Partij Mulder pannen en steenen; moet weg. Te bevragen Bosstraat 21, Soest. betaalt ondergeteekende voor ge- heele of gedeeltelijke inboedels, antiquiteiten, goud en zilver, kantoormeubelen, brandkasten, piano's, orgels, winkelgoederen enz., k contant. Van oud» bekend adres. S. MENKO - LANGESTR. 109 AMERSFOORT TELEF. »38 Uit eigen park. Per 10 pond reductie. Kerkstraat 10, Soest Ook te verkrijgen bij VAN WEEDESTRAAT No. 46 TELEF. 2098 SOESTDIJK BIRKTSTRAAT 24a SOEST Bij Metz raathoning h f 1.50 p. p. p. p. p. ons Volvette belegen Kaas 65 ct. 15 ct. Volvette Meikaas 75 ct. 16 ct, Volvette Meikaas 1928 95 ct. 20 ct. Volvette Septemb. kaas 80 ct. 17,ct. Leidsche Kaas 55 ct. 12 ct. STEENH0FSTR. 27 TEL. 2294

Soester Courant | 1929 | | pagina 2