VOETBALWEDSTRIJD HOLLAND ITALIË orü m VENEMA GEBRS. GE ROND. Deze wedstrijd is Zondagmiddag per Radio te volgen in Hotel „Eemland" Schoonmaaktijd PIANOLESSEN IM. H.VAN RAALTE 2 Uisser's Boekhandel Perceel Grasland coupon no. 2 enz. Mlllll Aanvang 2 uur. Aanvang 2 uur. Schoonmaaktijd is Palthe-tijd Depot Dixiaansche Rij men, Voor allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten .ffjgggt! Tuingereedschap Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER Hall April opening u.n. Kinderhuis „5t Kabouterhuis" Jet van der Es J. ZOETELIEF prima en de prijzen DillijK Diverse meubilaire ooeueren en huisraad; AMERSFOORT 1 ZIJDEN, WOLLEN EN KATOENEN STOFFEN Steentiofstraat 5, Te lef. 2045 Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Huiduitslag Ativerfentiën. hartelijken dank Te koop Land te huur Vrouw of meisje Manufacturen Jongen gevraagd dienstbode KerhboeKjes en Bijbeis HUiSM iRO Te koop Smidsleerling net dagmeisje, INBOEDELS te koop gevraagd. hulp in de huishouding La Porte Co., Üërif'i Sieiet mior medelezer gevraagd Nette jongen Spotkoopje. netten Jongen G. KLEIN Dames Mode-artikelen TIP TOP FOTO'S FOTOGRAAF G. VAN GRONINGEN LEVER A. BOS Soe Telefoon 2169, F.C. Kuijperstraat 10 LENTEGENOT IN SOEST Geen jaar, of nieuwe zangen Van lentekomst-verlangen Weerklonken heid' en veer: O, kom toch spoedig weer. Na zooveel donk're dagen, Zien wij met welbehagen De voorjaars -zonne hoog, Vol glans aan 's hemels boog. Uw komst doet Soest herleven, Gij wilt ons wedergeven Den bosch- en weidetooi, Zoo jeugdiig groen en mooi. Straks prijken alle boomen En veld- en weidezoomen Met bloemen, frisch van kleur, Verspreidend zoeten geur. En op de dorre landen Daar zaaien nijv're handen En stijgt als lentezucht Een lied naar blauwe lucht. Hoog boven d' Enge-velden Wil 't vooglenheir ons melden: Wij kwamen vliegensvlug Naar 't mooie Soest terug. Ja, zelfs de kikkers voelen Het voorjaar in de poelen; Geen einde komt aan 't lied In 't jonge veverriet. Ik hoor 't gezoem der bijen, Ik zie de bloemen-spreien; En loeiend stemt het vee In lente-hymne mee. Wil dus met liefde denken Aan 't geen Soest weer gaat schenken: Natuur, zoo jeugdig mooi, Nieuw Soest in ientetooi. met Verstopping of moeilijken, tragen en onregeimatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. tihekers en :en. Doos 60 cent. Deze verloting was door Burgem. en Wet houders goedgekeurd bij besluit van 1 Oct. 19299 2e Afd. No. 35 Nog enkele loten zijn bij de leden verkrijg baar. Nog al animo Voor de in deze gemeente vacant zijnde betrekking van agent van politie, hebben zich 150 sollicitanten aangemeld- Jubileum Dinsdag hielden de heer en mevr- Dr. J. H. A. Rupert de aangekondigde receptie in het gebouw der St. Joseph-Jongelingenver- eeniging. Talrijke vrienden kwamen de familie Ru pert op dit 25-jarig ambtsjubilé de hand druk ken. We zagen het volledig college van B. en W. H.H. geestelijken, afgevaardigden van de St. Vincentius-vereen., E.H.B.O., de Brandweer, de leden der Kegelclub, die een presse-papier, bestaande uit een zilveren kegel, aanboden, benevens een massa particulieren. Een 70-tal bloemstukken, benevens een 3- tal fruitmanden, legden bewijs af van de groote sympathie, waarin zich de familie Rupert mag verheugen. pillilllllllMllllllilliiliiiiiiiiiHliilliiiilllllllllliilliilliiillllUlllllliUJUIIllI VOOR 1 BAARN G I E L E N SOESTDIJK iiïlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllilï Veiling De uitslag der Dinsdag j.1. gehouden vei ling in hotel „De Gouden Ploeg" alhier, ten overstaan van notaris A. O. Dammers, is als volgt: Perc. 1. Een perceel bouwterrein aan den Nieuweweg te Soest, groot ongeveer 20 A. 40 c.A., aan P. Jungerius te Soest, voor f 1200—. Perc. 2. Een perceel bouwterrein aan den Nieuweweg te Soest, groot ongeveer 20 A. 40 c.A., aan denzelfde voor f1475. Perc. 3. Een perceel wei- of hooiland, ge legen achter de perceelen 1 en 2, groot on- geveer 1 H.A. 18 A. 33 c.A., aan denzelfde voor f3400 Perc. 4. Een perceel wei- of hooiland, ge legen achter perc. 3, groot ongeveer 1 H.A. 25 A. 58 c.A., aan denzelfde voor f3100.—. Perc. 5. Een perceel bouwland, en wei- of hooiland, benevens een gedeelte weg, ge- legen naast perceel 4, groot ongeveer 1 H.A. 20 A. 12 c.A., aan Ant. Kaats te Soest, voor f 2350—. Perc. 6. Een perceel wei- of hooiland en een gedeelte weg, gelegen naast perceel 3, groot ongeveer 1 H.A. 13 A. 19 c.A., aan J. Roest te Soest voor f2500.—. Perc. 7. Het woonhuis met stal voor 18 stuks vee, groote schuur met varkenshok ken, wagenloods, vierroedige hooiberg, erf, boomgaard en Weiland, aan den Nieuweweg te Soest, plaatselijk gemerkt 34, tezamen groot ongeveer 60 A. 57 c.A., aan G. J. Rutten berg te Soest voor f4400.Tezamen voor f 18.425.—. De Merel Voor deze vereeniging van jeugdige die renbeschermers, hield d^. J. I. v. Schaick in de zaal „Religie en Kunst", eene causerie met lichtbeelden over „vogels bij huis". Onder de vele belangstellenden merkten wij O-a. op den heer inspecteur der dierenbe scherming alhier. Nadat de bijeenkomst door den heer Van Asselt was geopend, verkreeg de inleider het woord en liet aan de hand van een keurige collectie lantaarnplaatjes, afgestaan door den heer P. J. Strijbos, het intieme vogelleven van nabij bezien in de vroege lente. In het ontluikende groen werden verschillende vo gels als: lijsters, meezen, merels, klauwiers, eenden, etc., de meeste bij of op het keurig gevlochten nest. Ook zagen wij de nachtegaal, welke binnenkort te hooren is op villa Eiken horst aan de Beckeringhstraat. Spr. toonde het nut en het vermaak van alle vogelliefheb- berij aan, vooral als dit zich afspeelt in eigen tuin. Gewezen werd op de doelmatig inge richte snoeptafels voor de vogels en vooral de niet te vergeten drink- en baadgelegén- heid, terwijl ook verschillende nestkastjes wer den besproken. Uit de geheele voordracht bleek, dat een eerste klas dierenvriend aan het woord was en de jeugd er op gewezen werd, de vogels te beschermen, waardoor de lucht in voor jaar en zomer vervuld is door hun gezang en het landschap door hét vogelleven wordt gestoffeerd. Het was een prettige, leerzame avond. De voorzitter was voorzeker de tolk, toen hij Ds. Schaick dank bracht voor het getoonde en hem tot weerzien toeriep. Ruwe, roode of wel schrijnende handen weer gaaf, zacht en mooi door Pu.ro! ALLE INLICHTINGEN TE BEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. Voor klein aantal kinderen en baby's, waarvan ouders o.a. op reis zijn, voor korten of langen tijd, ook Speeldagen. Zr. J. R. MEIJER. Dalweg 8a, Baarn, Tel. 362 KOLONIEWEG 11 SOEST Jeugddienst. In de Rembrandtzaal werd Zondagavond de 6e jeugddienst gehouden onder leiding van Ds. J. I. v. Schaick. Na het schriftgedeelte vervat in Matth. 20 17—28 en gebed, zong de gemeente Gez. 124, en verbindt ZEw. zij ne toespraak aan Math. 20:28, waarin Spr. tracht te benaderen het lijden en sterven van Jezus. In (Jeze tekst gaat alles om den aan- Éwrng» „De-Z«on des^ menschen" zoo als Jezus steeds van zichzelf getuigd. Want Hij is de ware tnensch, de ideale Koning. En als Hij dit zegt is dit geen hoogmoed maar getuigd dit van liefde en genade. Achter zijn waarachtig menschelijk leven staat altijd het kruis. Voor Hem is het ideale Koningschap dienen. In zijn dagen was het Koningschap op aarde heerschen. David bezat iets van dat ideale koningschap na zijn zondeval; want de ideale koning is de goede Herder. Hoe anders bij de mensch zij willen allen baas zijn, dienen is verachte lijk. Maar Hij stelde zijn leven geheel in dienstbaarheid, Hij was de grootste slaaf, en wat Hij toen was, is Hij nu nog. Hij is de eeu wige koning door eeuwig slaaf te zijn. Maar begeeren wij dat leven, waar gaan onze gedachten heen Als wij aardsche macht begeeren komen wij bij Jezus niet terecht. Wij gaan wel fatsoenlijk ter Kerke voor onzen naam, en als wij dan een kerkelijk baan tje krijgen staat dat goed bij onze betrek king, wij werpen ons zelf zoo graag op. Maar Hij zoekt het nederige en ziet al dat konink je spelen in de Kerk, en zal die troon omver werpen. Want Hij alleen is de Koning der Kerk. Als wij dus ons eigen zoeken Iaat ons dan rechtsomkeer maken. Want daarvoor heeft Hij zijn leven niiet gegeven maar wel als een losprijs. Want al vinden wij het niet prettig om te hooren gij zijt allen gevangen in de macht van den booze en als wij van Hem willen rijn, moet dit in gebondenheid zijn. Maar wij zoeken ons eigen pretje, en offeren daarvoor alles oc, ons leven is slechts een copie van het ware leven. Maar wij hooren het zuchten van het hart, dat roept om verlossing. En daarom zegt Jezus, gij zijt gevangen, Ik ben de Ios- Rund Kalfs en Varkensslagerij Firma P. H. HESP Van Weedestraat 1416, Tel. 2143 Gironummer 126187 Bijzonder aanbevolen PRESKOP 14 ct. per ons LEVERKAAS 24 ct. per ons De Notaris A. O. DAMMERS te Soest zal op Woensdag 16 April 1930, voormiddags 10 uur, in het perceel Wilhelminalaan 8, te Soest, om con tant geld publiek verkoopen alseen piano, 2 groote boeken kasten, bureau-ministre, radio-toestel, linnen- en buffetkasten, tafels, stoelen, ledikanten, nachtkastjes, spiegels, haarden enz., enz. Te bezichtigen Dinsdag 15 April, a.s., van 104 uur. Nette goederen kunnen worden ingebracht, waarvoor men zich ge lieve te vervoegen bij Gebrs. Staal, Heuvelweg 8, Soest. prijs. Ik geef U alles volkomen om niet- Want heel rijn leven is een worsteling tegen zonde en dood. Geen macht, die dit kan te niet doen. Hij geeft de ziel rust, de losprijs is be taald door Een voor allen. Het orgelspel dat hierop volgde klonk als een Amen, waarop de gemeente zong Ps. 75: 1 waarna de zegen werd uitgesproken. Bij het verlaten werd een gave gevraagd voor het jeugdwerk. De Bosstraat De Bosstraat, die wegens het aanleggen van een bituinenweg eenigen tijd voor het ver keer van voertuigen was afgesloten, is dezer dagen weer voor het algemeen verkeer open gesteld. Een belangrijke verbetering. Onbestelbare stukken De volgende onbestelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend rijn, rijn terug ont vangen te Soest: Brieven Binnenland. 1. J. Groepenhof, Amersfoort. 2. Prusser, Amsterdam. 3. H. Verspij ck, Zeist. Jaarvergadering Pluimvee- en Konijnenfok- kersvereeniging „Soest en Omstreken". Maandagavond hield de Soester Pluimvee- en Konijnenfokkers Vereeniging haar jaarver gadering in café Heeremans. Als voorzitter fungeerde de heer Witberg, 2e voorzitter. Na een welkomstwoord van den voorzit ter, werden door de secretaresse de notulen en het jaarverslag voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. Het hierna uitgebracht verslag door den penningmeester sloot met een nadeelig saldo van f35.261/2. !llllllllllllllllllllillllllllilllllllilllillllllllll!lll>lllllllllllllll!IIHIIIllin!iiii| SPECIALITEIT IN: Groote voorraad in moderne dessins. ff 'Shantuhgs en Foulards Parisette en Bajazzo Vlisco en Tobralco Wollen Mouselines H Gekleurde en Zwarte Wollen faponstoffen =j Voorjaars mantelstoffen Kanten Kragen Gitgarnituren I 1 M. H. VAN RAALTE 1 illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlillllllllllllllllllllllilllltlllllllllllllltlilï groei en bloei der school werd medegeleefd, waarvan de j'eugd het meest zal profiiteeren. Deze dag is voor menigen jongen een mijl paal <in zijn leven en dat het gemeentebestuur tegenwoordig was, is een bewijs, dat het hart klopt voor de jongens en dat de cursus groote voldoening schenkt. Als vriend der jeugd gaf Z.Eerw. een goe den raad, n.1. dat de jeugd niet te veel moet opgaan in de sport en-bovenal het verfoeilijke sigaret-rooken laat staan. Goede sport geeft ontspanning, maar in de eerste plaats mag de arbeid daaronder niet lijflen; en inplaats van te rooken moet men sparen; wees daar om matig in spel en vermijdt het rooken. Want de jeugd is de zaaitijd, daar moet altijd met vreugde aan worden teruggedacht, laten de ouders daartoe medewerken. Verder wek te spr. op steeds op tijd op de les te zijn. Het gedrag was, volgens den directeur en de leeraren heel goed. Spr. bracht dank aan den directeur en leeraren, dat zij hun beschik baren tijd voor de jongens disponibel stel len uit liefde voor hen. opdat zij later flinke ambachtslieden zullen worden en sieraad voor hun ouders en voor de gemeente. Vervolgens had de uitreiking der diploma's en- prijzen plaats en verlieten met een zeer mèoi getuigschrift benevens een prijs de leerlingen der 5 ekl.r J. Verzaal, F. Flooi en~D. Ruig de school. Hierna werd gelegenheid geboden de ver schillende werkstukken te bezichtigen, waar van een druk gebruik wgrd gemaakt. Bij het station Soestdljk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven perceelen. VERKOOP VILLA'S. LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand. Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen, Leven, Auto etc. etc. GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. Bestetk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: NIeuwstr- 36, Birktstr. 10, Tel. 2240. Naar aanleiding van deze rekening stelt de heer Beetsma voor „Ons Maandblad" niet meer gratis aan de leden te verstrekken. Na eenige discussie wordt met bijna algemeene stemmen besloten Ons Maandblad niet meer gratis beschikbaar te stellen. De onkosten toch van dit blad zijn te hoog vergeleken bij de lage contributie (f 1.50 per lid) die wordt geheven. Op voorstel van den heer Bos zal zich het Bestuur in verbinding stellen met de uitge vers van andere pluimveebladen als „de Groe ne Klein veeteelt". De Bedrijfspluimveehou- cj.er enz. om te onderzoeken de reductie die wordt toegestaan wanneer de leden die een dergelijk blad wenschen zich aan bloc abon neer en. Periodiek waren aan de beurt van aftre den de heeren Busch (voorzitter), Buxtorff en Roos. De beide eersten stelden zich niet weder herkiesbaar. In hun plaats worden benoemd de heeren Beetzma (voorzitter) en Wragge, terwijl de heer Roos wordt her kozen. Het Bestuur stelde 2 maal 13 broedeieren voor de aanwezige leden gratis ter beschik king. Deze vielen bij loting ten tjeel aan de heeren van Gorkuin en Reiman. Nu kreeg de heer Bos gelegenheid tot een bespreking over „Controlemerk op eieren" Deze rede werd met aandacht gevolgd. De voorzitter dankte den inleider voor zijn be toog en verzekerde hem dat het Bestuur zou overwegen wat haar ten deze ten be hoeve van de leden te doen stond. Als uitgaansdag (exxeursie naar Beekber gen werd vastgesteld de 2e Zaterdagmid dag in Mei, terwijl men op Zaterdag 12 April a.s. een fietstocht zal maken naar het Hoen derpark „De Rading". Na een woord van dank voor de goede op komst sluit de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering. Prijsuitreiking Nijverheidsschool Donderdagavond te 7 uur had in een der lokalen van de Engendaalschool de prijsuit reiking plaats van de gehouden avondschool, waar o.a. les wordt gegeven in Ned. taal, re kenen, schrijven, lijn-, vak- en projectie-teeke nen, water- en olieverf schilderen etc. Deze eindles werd o.a. bijgewoond door den heer Burgemeeester, weth. Endendijk, den gem-secret., den heer Doorman, lid van den gemeenteraad, de hoofden van scholen, de heeren Veenstra, Pieper en Holst, den secre taris van den C.B.B., vele ouders en belang stellenden. Pastoor Vossenaar opende de bijeenkomst riep allen het welkom toe en had de eer en het genoegen, namens het bestuur de diplo ma's en prijzen uit te reiken. Spr. zag in de groote belangstelling het bewijs, dat met den School met den Bijbel Door vriendelijke tusschenkomst van den h£er J. D. Gundelach, bouwkundig opzichter, werden wij in de gelegenheid gesteld het nieuwe bouwwerk aan den Driehoeks weg in oogenschouw te nemen. Boven den ingang prijkt in bronskoperen letters „School met den Bijbel 1930", waar naast 2 vlaggenstokken in hulzen, waaraan straks het nationale dundoek zal wapperen. Den hoofdingang gepasseerd zijnde, komt nten in een aardige hal waarin een taekhouten bank is geplaatst, waarboven een spreuk van Da Costa en aan een der zijwanden is aan gebracht een tegel, waarop zijn aangebracht de namen der bestuursleden. De bouw is uit gevoerd in hoekoplossing. De lichtindeeling zeer goed. verdeeld; de ramen in de bui- tenpui zijn van boven voorzien van jalousie, merk Braat,, terwijl het onderdeel is gevat in glas in lood. De eene vleugel van de school bevat 3 en de andere 2 lokalen. Ver der een kamer voor het hoofd der school en één vóór die voor het materiaal, j De gang levert door onderbreking der balklagen, een aardig perspektief, waardoor et eentonige vooral wordt vermeden. In de ig is mede aangebracht de kelderingang, aar de brandstof wordt opgeborgen en de stallatie voor de centrale verwarming is op- teld. Ook rijn daarin aangebracht de ,C.'s en de vestiaire's, elk van een nummer "riten. Halverhoogte is een tegelzetting in indsteentegels aangebracht in lichtgele kleur, etgeen rustlig aandoet. In enkele lokalen zijn llosse kasten geplaatst uit de oude school, in Ie overige vaste kasten, die zeer geriefelijk zijn ingericht. De vensterbanken in de lo kalen zijn degelijk afgewerkt, terwijl er tevens nog gelegenheid is tot plaatsen van planten in pot. De paneelen tusschen dje raamindee- ling doen het zeer goed, licht en lucht kan in voldoende mate toetreden. Elk der lokalen is in een aparte kleur af geschilderd, hetgeen een aardig effect geeft. Verder is er in aangebracht een podium, waardoor de onderwijzeres of onderwijzer een goed overzicht heeft over dé geheele klas. Behalve de speelplaats voor het gebouw is er ook één welke overdekt is. Over het ge heel e gebouw loopt een ruime zolder, welke gelegenheid biedt om allerlei benoodigdheden op te bergen. Van dit werk, dat in plm. 5 maanden is opgeleverd, was architect de heer P. Beekman. De aannemer, de heer G. v. d. Berg, met de onderaannemers H. v. d. Berg, stucadoor, Van Klooster, metselaar, Kalleveen, lood- en zinkwerker, W. Huurdeman, schilder en Land man, electricien, benevens de bouwlieden, heb- ben een mooi degelijk stuk werk opgeleverd, dat de omgeving siert. 1 April zijn reeds 3 lokalen in gebruik ge nomen, waardoor het personeel reeds druk in de weer was; 28 April a.s- heeft de of- ficieele opening plaats. Raadsvergadering. De raad onzer gemeente is bijeengeroepen tegen Maandag a.s., 's avonds te 7 uur, ter afdoening der navolgende agenda. 1. Vaststelling van de notulen der vergade ring d.d. 3 Maart 1930. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-en bedrijfsbegrootingen voor 1929 en 1930. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening. 5. Vaststelling van een begrooting voor 1930 van het grondbedrijf. 6. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring der rekening 1929 der Gezondheidscommis sie te Baarn. 7. Vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1930/31. 8. Benoeming van den heer H. Bossert. com mies ter secretlarie, thans belast met de ad ministratie der uitvoering der Armenwet, tot tijdelijk secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. 9. Behandeling van het voorstel van B. en W. inzake verbouw van het Raadhuis, met crediet-aanvrage. 10. Behandeling van het adres der Commis sie tot Wering van Schoolverzuim te Soest verzoekende intrekking van het besluit dd. 18 December 1929 om geen presentiegeld meer toe te kennen. 11. Behandeling van het verzoek van het bestuur der R.K- Jongensschool tot verstrek king van gelden voor de aanschaffing eener nieuwe methode in het aanvankelijk leeson derwijs aan die school. 12. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding eener schenking van een drietal aquarellen door den heer P. Th. N. Moesveld te Hilver sum. 13. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der overeenkomst aangegaan met de Erven Hartman, betreffende wegenaanleg. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit dd. 11 Novemberr 1929 No. 918 inzake overname van de Melmpont, en in dienst treding van A. P. Butselaar als veerman. 15. Behandeling van het adres van de afdee- liing Soest der Vereeniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland, verzoekende het steken ven heideplaggen en het afmaaien van heide op gemeente-gronden niet meer toe te laten. 16. Aanbieding van het verslag van den toe stand der gemeente over 1929. 17. Behandeling van het verzoek van W. G. Middelman om restitutie van de kosten val lende op het royement van de hypotheek des tijds rustende op het door hem aan de ge meente verkochte perceel aan de Konimginne- laan. 18. Behandeling van een schrijven van P. Hornsveld, inhoudende bezwaren tegen het maken van een rijwielpad vanaf de Bosstraat langs de spoorlijn UtrechtBaarn tot de Paltz. 19. Voorstel van B. en W. terzake grond- ruiling met den heer E. H. D. Insinger te Baarn (beginselbesluit). 20. Vaststelling van besluiten: a. tot verhuur van gemeente-eigendommen; b. tot in schenking aanvaarden van strooken grond c. tot ruiling van grond. A. B. T. B. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in het café van P. Dijkman, waar reeds voor den aanvang der vergadering verscheidene leden met den heer G. J- Lieshout, hoofd der Lagere Landbouwschool te Montfoort gezellig zaten te praten. Dit was dan ook het doel, een praatavond te houden. Nadat de voorzitter de vergadering met een woord van welkom tot den heer Lieshout had geopend, waren er 22 leden aanwezig, wat, gezien de drukfê in het bedrijf, een mooie opkomst was. De secretaris leest daarop de notulen en gaf vervolgens uitvoerig verslag van den ar beid over 1929, terwijl hij als penningmees ter tevens het financieel verslqg uitbracht Mededeeling werd gedaan omtrent de run- derhorzel-bestrijding, waarop besloten werd, indien mogelijk, een excursie te maken naar de Zuiderzeewerken. Hierna verkreeg de heer Lieshout 't woord, die een praatavond inleidde met een praatje over veevoeding. Duidelijk verklaarde hij wat stalvoeding-controle was en hoe deze voor- deelig kon werken. Dat goede mengvoeders altijd voordeeliger rijn dan zelf mengen, komt, omdat het mengen lastig uit te voeren is en er meestal te weinig of soms te veel eiwit in het mengsel komt. Allerlei practische zaken kwamen in het debat, zooals: melkmeel, slobber maken of droogmeelvoeding, rotte bieten etc. Soms wa ren de meeningen verdeeld en dat lokte tot praten, wat dan ook de bedoeling was. De heer Lieshout heeft de aanwezigen een leerzamen avond bezorgd. Ruim 10 uur sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst. Seriewedstrljden Om11 uur Soest II Amsvorde II. Om 2.30 uur Z. N. C. I Amsvorde I. Dit beloven mooie wedstrijden te worden, reden waarom wij voetballiefhebbers uitnoo. dagen een bezoek aan ons terrein te brengen. Het publiek wordt verzocht tijdens de wed strijden achter de afrastering te blijven. o V.V. SOESTERBERG Zondag j.1. speelde het 2e elftal van de voetbalvereen. „Soesterberg", haar eersten wedstrijd tegen Esvac 2, op het terrein aan den Kampweg. Als eerste ontmoeting werd deze wedstrijd aardig gespeeld, al zag men reeds dadelijk, dat Esvac reeds meer gewerkt had en meer samenspel vertoonde. Zij won nen dan ook van „Soesterberg" met 42. KERKBERICHTEN Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op; bij vocht-afscheidende uitslag en eczema's boven dien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is.. SPORTKRONIEK E. S. V. A. C. Dit jaar neemt het eerste elftal van Esvac deel aan de Wisselprijs-wedstrijden uit geschreven door den Utr. Prov. Voetbalbond. Zondag 13 April a.s. wordt de eerste ron de gespeeld; het elftal hetwelk verliest valt af en wordt na verlenging gelijk gespeeld dan valt de thuisspelende club af. Esvac I lootte voor de eerste ronde tegen 's Gravenland I, een elftal uit de eerste klas se. Het zal ons werkelijk benieuwen hoe de a.s. 2e klassers zich tegen het sterke 's Gra venland zullen weren. De resultaten der gespeelde wedstrijden wa ren als volgt: 'tGooi B Esvac A 32. Soesterberg II Esvac II 2—5. Het programma voor deze week luidt: Heden Zaterdagmiddag 2.30 uur Burg. De- kethpark. Esvac a H. V. C. a. Zondagmiddag 2 uur Burg. Dekethpark Es vac II Soesterberg II. Leden en Donateurs die kaarten wenschen voor den wedstrijd Holland België kunnen die aanvragen bij den secretaris Nieuweweg 25 of Vosseveldlaan 16f- Aanvragen zonder geld worden niet in behandeling genomen voor Donderdag 10 April a.s. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De Ploeg heeft het niet kunnen bolwerken tegen Actif. Tot de rust werd er prachtig gespeeld en de stand 21 had best in het voordeel van De Ploeg kunnen zijn. Na de rust waren de beslissingen van den scheidsrechter van dien aard, dat De Ploeg den moed liet zakken en voerde Actif den stand op tot 71. Zondag a.s. moet De Ploeg spelen om den derden prijs. Dit is zeker een zware tegenstander. Voor De Ploeg een aansporing om aan te pakken. —o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest I Z. N. C. I. 4—4. j.1. Zondag speelde Soest I tegen boven gen: vereen: voor den wimpehvedstr. der U. P. V. B. Liet het zich in den beginne aanzien dat „Soest" een behoorlijke nederlaag zou krij gen (Z.N.C. stond na een half uur spelen met 3—0 voor) later bleek dat dit geenzins het geval was. Soest kwam geweldig opzetten en wist zefs een 43 voorsprong te verkrij gen. In de laatste minuut maakte de gasten gelijk, waardoor rij als bezoekende vereen, winnaar waren. Soest kati op een goeden wed- str. terug zien. A.s. Zondag terrein Koudhoornweg. Zondag 6 ApriL SOEST NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. Vethake, van Utrecht, 's Avonds 6 uur geen dienst. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. 1. van Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. den Hollander. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Pauius. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevi. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. K. J. Cremer, alhier. Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. H. Schep, van Bus- sum. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 en nam. 6 uur Prof. G. Wisse, hoogleeraar aan de Theol. School te Apel doorn. Dinsdag 8 April, 's avonds 7-30 uur, Ds. A. W. Alberts, van Gorinchem. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. J. B. Th. Hugen- holtz, van Ammerstol. Zang Ir. A. E. Bosman. SOESTERBERG Zondag 6 ApriL NED. HERV. KERK 23 uur nam. Zondagschool in 't wijkge. bouw, voor kinderen van 613 jaar. 's Avonds 6 uur dn het wijkgebouw de heer L. C. Hack, van Utrecht. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Doopsbediening. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Kleine advert. bij vooruitbetaling IN PLAATS VAN KAARTEN. ONDERTROUWD Bernardus Adrianus de Bruin en Bertha van Asch. SOEST. 2 April 1930. Soesterbergschestraat 71 Beukenlaan 17. Huwelijksvoltrekking Woensdag 23 April, v.m. 8 uur in de Parochie-I Kerk Maria Onbevi. Ontv. Getroffen door de vele bewij zen van belangstelling, die ik op 1 April 1.1. heb mogen ondervin den, betuig ik aan allen langs de zen weg mijn J. H. A. RUPERT. De Directeur varBpenbare Wer. ken verzoekt prijs Rgave vóór 15 April a.s. te verstekken over: a. het leveren Jen stellen van eenig sanitair in de O- L- school Kerkebuurt; b. het afloogen, lakken en schil deren van een partij schoolbanken in beide O. L. schoten te Soest. InEchtingen bureau L. Brink- weg, tusschen 11—12 uur voorm. een kast (secretaire) f 10-an tiek schilderij f10—electr. ka merlamp f3.—, aan de Van Len- neplaan 2 bij Eikenlaan- of vee te besteden. H. van Thie. nen Zn. Burg. Grothestr. 15, ïJliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiHiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiii,minimie VISSEK's Wij leveren keurig LIJSTWERK om platen en foto's NIEUWE modellen BOEKHANDEL tniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiuijmiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHt gevraagd voor het werk, bij oude menschen, Middellaan 4, Soestduioen Gevr. fl. aank. juffr. met h. vak bekend, boven 18 jr. V. G. G. V. Brieven onder No. 1410, bur. v. d. blad. Riksen, Nieuwe weg 1. Voor direct gevraagd flinke voor den dag. Zondags vrij. Loon f 6-Huize „Zuider-Eng", Eigen- domsweg 98. in ruime sorteering bij Te koop een nieuwe, zeer mooie twee-persoons handwerk. Adres te vernemen bu reau van dit blad: In gez. z. k., waar eenige hulp s, zoekt besch. uffr. betr. v. d. huish., zonder J kl. salaris. Br. no. 1410 bur. vad dit blad. uit de hand te koop of te huur, nabij den Kostverlorenweg. Te bevragen Nieuwstraat 24. 2 pits gas-stel, prijs f5.00. Canapé, prijs f6.00, Soesterbergsche straat 72. of aankomend leerling gevraagd, bij P. Bosboom, Koninginnelaan 35. Mevr. Van Westen, Nieuweweg 104, vraagt niet beneden 20 jaar. Loon f 7.00 Verkooplokaal: Spoorstraat no. 26 Soestdljk. Onged. verpleegster zoekt plaat sing als Ook voor lichte verpleging. Bij voorkeur klein gezin. Br. lett. Z 382, Visser's Boekh., Kerkstr. 20a. Soest- Van de geldleening 1928 ten laste van bovengenoemde Vereeniging is per 1 April j.1. met f 4.— betaalbaar gesteld bij de Heeren Bankiers, alhier. De aflosbaar gestelde obligatie's t.w. No. 13-21-36-38-54-73. zijn even eens vanaf dien datum pari be taalbaar ten kantore van de Heeren La Porte Co. Ier o r. vaJ te koop, zoo goed als nieuw, van particulier. Te bezichtigen Garage „Madjoe", Statioiisweg. Algemeen Handelsblad. Nieuwer- hoekstraat 8, Soestdijk. Door betrouwbare firma wor den alleen prima merken IN HUURKOOP gegeven. Geheimh. verzekerd. Br. no. 1271 bur. v. d. blad. gevraagd, om in kweekerij opge leid te worden. W. F. Geysendorf- fer. villa „Eikenhorst" Utrecht- schestraat, Soest. Boonens taken 2 en 4 cent, reuzen staken 7 cent, de 100 f6.00. Te bevragen Waeksloterweg W.Z. 7 en Nieuwstraat 49. K. H. .Haremaker. Banketbakker v. Weedestraat 40, vraagt een voor loop- en bakkerij werk. Vanaf 5 gulden per maand door Administratiekantoor, Nassaui.aan no. 26- HEUVELWEG 2A, SOESTDIJK 6 stuks 50 ct. Briefkaarten 6 fl. TORENSTRAAT 12 - SOEST Vergrootingen naar elk portret 15 et. per ons Vredehofstr. 1, Telefoon 2.208 Mid In nen 14 Vert vooi Spe Hei

Soester Courant | 1930 | | pagina 2