■■■■■■HM ■■■■■■■■■■■■■(■Ni! iK""v vrd liGBli U niëis meien? Im.h.vanraaite[ BETON PIANOLESSEN fiiffl of ander nee UERKOOIJEU SUKEL Steenhofstraat 5, Te lef. 2045 Dixiaansche Rijmen. iet van der Es üymnasiiek Veraeniging dMtol Dinsdag 20 Mei a.s! &«lvertentiër». neile mei» eeuraagd. Tehuis aangehoden Si Postpapier SYieisiB oiïêi» Te koop i- Net dagmeisje ij. Spoorboekjes. Nieuw Rijwiel Net meisje Te huur Te koop II Servetten INBOEDELS te koop gevraagd. Bl) het station Soestdijk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven peneelen. VERKOOP VILLA'S, LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied. Brand, Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen, Leven, Auto etc. etc GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. ORANJEFEEST Prinsessedag en lenteweer, Of 't juist zoo wezen moet; Daarbij de laatste van de maand: Hoe kookt mijn Neêrlands bloed. Al vroeg spring ik de veeren uit, Geschoren, gansch paraat, Tel ik de vlaggen groot en klein Al dravend langs de straat. Van 't Raadhuis waait de nieuwe vlag Zoo hoopvol en zoo blij; En 't postkantoor is nummer twee, Al haalt ze niet er bij. De halte en het station, De torens groot en klein, Zij melden ons dat 't feestdag is, De schooljeugd vindt het fijn. Vandaag een halve vrije dag, Hiep, hiep, hoera, wat pret; En speelt van avond de muziek, Dan gaan we Iaat naar bed. Tien vlaggen in het heele dorp, 't Is waarlijk lang niet mis: Dat wordt van avond een gejoel En drukte, naar ik gis. De zonne daalt ter kimme neer, 't Concert vangt weldra aan; Oranje strik op zwarte jas Ben ik op stap gegaan. Wat droevig leeg toch is de straat, Ha zoo, ik snap het al: Het Soester volk staat bij de tent, Een doodgewoon geval. Helaas, geen muzikant te zien, Geen licht of luisteraar, En toch, de Hollandsche Prinses Wordt één en twintig jaar. We hebben hier een mooie tent, Een beste harmonie, Maar onbegrijplijk op zoo'n dag Ik haar niet hoor of zie. De Directie van de Nederlandsche Bank heeft daarom besloten voorloopig bij ai hare kantoren met de inwisseling voort te gaan. De houders van genoemde biljetten worden inmiddels tot spoedige aanbieding aangespoord. In circulatie blijven alleen de biljetten van f 10.waarop een Zeeuwsche boerin voor komt. Proces-verbaal Tegen den caféhouder B. is door de jpo- litie weder proces-verbaal opgemaakt, we gens gelegenheid geven tot dansen in een voor het publiek toegankelijke lokaliteit. De Hooge Raad heeft dezer dagen B. veroordeeld wegens bovengenoemd feit, zoo dat het Voor B. nu een vechten tegen de bierkaai wordt. KOLONIEWEG tl SOEST Onbestelbare stukken De volgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, zijn terug ontvangen te Soest. Brieven Binnenland 1. 33 de Genestetlaan, Hilversum. 2. J. van Gelder, Rotterdam. Briefkaarten Binnenland 3. .F., Schippersj. Amersfoort.t 4. Mej. M. Th. Amerongen. Vrijz. Chr. Jongeren Bond De afd. Soest hield een Guido-Gezelle- avond, welke matig bezocht was. Mej. J. A. Burgersdijk opende den avond met een woord van welkom memoreerde hoe voor 100 jaren op 1 Mei 1830 te Brugge werd geboren een godsdienstig dichter, een gunsteling Gods, de priester dichter Gui- do Gezelle, een man waardig om te herden ken. Spr. staat dan stil bij zijn leven en wer ken, bij den man die een leven vol strijd en moeite heeft doorgemaakt, de onbewuste om- wentelaar in Vlaanderen. Hij bezat liefde voor al wat goed en schoon was en daarbij een frissche gezonde idee. Hij was een der hechtste Vlamingranten en streed voor het oude onvervalschte Vlaams. Hij was de man, gekeerd in zichzelf, maar zijn ziel zag meer dan zijne oogen; hij leefde met God. Alles schreef hij in dichtvorm, wij jongeren zijn hem dankbaar voor wat wij door hem ont vingen. In heel zijn leven was er ruimte voor zang en muziek. Geen woordenkeus was hem moeilijk, hij was een natuur- en godsdienstig dichter. Op zeer hoogen leeftijd werd hij onder-pastoor te Brugge, waar hij zijn laatste dagen doorbracht; hij overleed aldaar in 1899. Hij kende 16 talen. De laatste jaren van zijn leven waren vol heiligen ernst. Hij kende de schoonheid en verkeerde in oot moed met zijn Schepper, hij beleed in in nigheid des geloofs. Óveral liet hij God zien in hem leefde God, hij was een dichter bij de gratie Gods. Nadat Mej. Leni v. d. Wal het koortje en de catechisanten een paar kleene-gedichten van hem had verklankt, las Mej. Gerda v. Moorsel enkele gedichten voor en na samen spraak tusschen de beide dames, werd de samenkomst gesloten met het zingen van Lied 287. Verkeersongeval Woensdag j.l. kwam een auto bestuurd door Mevr. J. v. d. H. te Baarn in botsing met een groentenwagen van den handelaar Grift alhier. Dientengevolge werd deze wagen nog al aanmerkelijk beschadigd, terwijl ook de auto eenigzins werd gehavend. Mevr. J. was bereid de schade aan den groentenwagen toegebracht te vergoeden. Proces-verbaal werd met opgemaakt. Feestavond Voor de leden der R.K. Werkl. Vereen. „St. Jozeph" te Soest zal zondag a.s. een jaarlijksche feestavond worden gehouden in de zaal der St. Jozeph Jongel. Vereen. Als Humorist zal optreden de heer Polak uit Amersfoort, terwijl het muzikale gedeelte zal verzorgd worden door een duo uit Hilversum. De feestdag zal worden begonnen met een H. Mis te houden te 7 uur in de kerk van de H.H. Petrus en Paulus. Inwisseling van oude bankbiljetten van f 10.- npg korten tijd opengesteld De Nederlandsche Bank Amersfoort meldt ons, dat de termijn, waarbinnen de biljetten van f 10.oud model, nog bij alle kantoren van de Nederlandsche Bank betaalbaar wa ren, 1 Mei is verstreken. Aangezien op het moment nog ruim 500.000 biljetten van dit soort in omloop zijn, is het praktisch niet mogelijk houders van deze biljetten naar de hoofdbank te verwij zen. AMERSFOOR AFD. STOFFEN EN BONNETERIE. Wollen Mouselines Voiles Vlisco en Tobralco in groot en modern assortiment I Kragen en Garnituren Ceintuurs. Gespen, Corsages. Shawls en Echarpes in geheel nieuwe keuze Pull-overs en Vesten zonder mouwen j Trois-Pièces en Deux-Pièces Happy-Coats en Pyama's I I M. H. VAN RAALTE j dit alles kan alleen verkregen worden dooils een vereeniging van menschen, maar als strijd en solidariteit. Tot dit laatste roepchepselen Gods. Op de school wordt de spr. met kracht op. onder leiding van den heer Schouten, enke piano en den heer De Goede, declamator. asis gelegd voor wereld- en levensbeschou- Het verdere deel van den avond werd gèving. De ziel is een bespeelbaar instrument, vuld door de mondaccordeonclub „Bravo'le eerste indruk blijft. Ieder moet de wacht etrekken bij het vaandel, want er dreigt ge leden der mandolineclub, den heer Lanckeraar, ook voor de school, 't Gaat om, de gTOO- e beteekenis van het verlossingswerk. Is Alles bijeen een rustige, kalme 1 Mei-vie:r nog gebed, vraagt spr., voor de school, ring. aat ons getrouw zijn aan onze roeping. Humoristische avond Daarop feliciteert de Inspecteur van het Om zoo spoedig mogelijk te komen td^jkstoezicht het bestuur, getuigt van de de verwezentlijkiing van het doel het ingé>r°ede regeling voor hoofd en personeel en bruik nemen van de nieuwe ziekenauto 'de ouders op tot eenheid, daar elk men zich voorstelt voor de zieken alhier aai:uinier is in 's Heeren wijngaard, te schaffen, was men in verbinding getredea Namens de Ned Herv. Kerk spreekt de met Dr. G. O. Meuhnan, hoofdbestuurslid deiie€r van Herwaarden, namens de Geref. N.V. E.H.B.O. te Amsterdam, met zijn sta<erk Ds- v- d- Meulen, namens de Chr. Ge en gaf dit ensemble gepasseerden Dinsdag-"ef- kerk de heer v- d- Bur&; de heer v' d' avond een humoristischen avond in de zaafker namens het personeel der school Spoor- der R.K. Jongel. Vereen. „St. Josepti", welbaat, de heer Batenburg namens de Chr. ke niet zoo heel druk bezocht was. fröbelschool. Eén der heeren van het gezelschap opende] De heer Beekman dankt voor de vnende- den feestavond met een woord van welkom 'Jke woorden. De heer S. Postmus oud-be- waarna Mej. Manny Ligthart, zeer verdien^uurslid, wijst op de veel bewogen tijd. De stelijk begeleidt door Mej. Alice HekschJeei' v- d- Sluis, uit Amsterdam, als oud een 4-tal soli ten beste gaf. Deze zangere|choolhoofd en ten slotte de heer Holst, beschikt over een mooi gedragen geluid. Dti'ellke dankbaar des Heeren weldaan erkent, beide eerste nummers bekoorden ons het Ds- Alkema dankt namens het bestuur de •meest; jammer was het, dat onze eigent1"- voor hun goede woorden en wenschen mooie Hollandsche liederen ontbraken. Ver-vaaroP de school werd bezichtigd, volgens gaf de begeleidster een piano-solo Vele bloemstukken sierden de school, ten beste, die schitterend werd verklankt. Vermelding verdiend nog, dat het ijzer- Eén der heeren gaf hierna een imitatiévverk geleverd is door den heer P. v. d. Wit- van diverse dieren en andere geluiden, wa^e alhier. hem zeer goed afging. r Na de pauze trad op Prof. Kuit, met dit verse goocheltoeren, waarvoor hij de ver-^M al werkend of buitengewoon lid van Vragen aan B. en W. Door het lid van den Raad, den heer Doorman, zijn de volgende vragen aan B. en W. gesteld: Is het aan B. en W. bekend of de geruch ten omtrent aanstaande gedeeltelijke afbraak van den molen aan de Kerkstr. juist zijn? Zijn B. en W. niet van oordeel, dat behoud van den molen in ongeschonden staat uit schoonheidsoogpunt een Soester belang ge noemd mag worden, daar deze molen, van vele plaatsen gezien, een bijzonder schilder- achtigen aanblik biedt, zulks in het bjjzonder vanaf den Eng? Zoo ja, zijn B. en W. dan niet van mee ning, dat desnoods een klein geldelijk offer uit de gemeentekas gerechtvaardigd zou zijn, om het behoud van den molen in dien on geschonden staat te waarborgen? Zoo ook deze vraag bevestigend mocht worden beantwoord, zijn B. en W. dan be reid stappen te doen om tot dit doel te ge raken? Dierenbescherming Maandverslag van den inspecteur, Steen hofstraat 32, Soest. De verschillende woonwagenkampen zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Te Soest wordt er weinig gebruik van gemaakt, daar hef, vei; van jie Jcqm der gemeente ligt. Te Baarn is het kamp ook verplaatst tot aan de grens der gemeente, richting Eembrug. De stalling is veel verbeterd, daar er nu een deur in is gemaakt. Te Bunschoten en Spa kenburg is een model woonwagenkamp ge komen. In deze gemeenten zijn ook de lig plaatsen van waakhonden gecontroleerd. Door hier en daar stroo te laten aanbrengen, werden vele ligplaatsen verbeterd. Behalve een enkel geval in Bunschoten, zijn in de andere gemeenten geen losse oog kleppen rneer gezien. Het slachthuis te Soest is, op geregelde tijden gecontroleerd, waar geen overtredin gen zijn waargenomen. Een klacht betreffende mishandeling van een paard voor een melkkar, is onderzocht, 't Dier was wel erg mager, maar de 2 soms 3 melkbussen waren niet te zwaar. Een lezing met lichtbeelden te Soest is bijgewoond. Deze werd gegeven door de jeugdvereeniging voor dierenbescherming „de Merel" en gehouden door Ds. v. Schaik. 't was een mooie propaganda-avond. Aan een zwervende kat is een goed tehuis bezorgd. Een zieke, oude hond hebben wij laten afmaken op het abattoir te Baarn. Aan een mooie hond, welke de eigenaar wilde laten afmaken, is weer een goed tehuis bezorgd. Bij iemand te Huis ter Heide kan een hond (reu) geplaatst worden. De rijbewijzen van de hondenkarren zijn gecontroleerd, terwijl er tevens op gelet is of de drinkbak op iedere kar aanwezig is. 1 Mei-viering De leden van het N.V.V., der S.D.A.P. eD van de „V.A.R.A." vierden vorige week Don derdagavond in de zaal Verschoor hun Mei feest. De zaal was opgesierd met doeken, waar op de eischen van socialisatie, ontwapening, medezeggingschap in staat en bedrijf, acht- urendag enz. prijkten, terwijl de Vara even eens de zaal opfleurde. De vacantie-eisch ont brak. Vereder waren er roode linten van af de zoldering opgehangen en waren de be zoekers met roode tulpen uitgedost. Het vaandel van den Algem. Ned. Bouwarbei- dersbond sierde het podium. De voorzitter der afd. Soest opende den avond en sprak een ernstig protest uit tegen de bouwvakarbeiders, die zoo slecht waren opgekomen, daar zij de organisatie toch wel noodig hadden, wat meermalen is gebleken. Daarop werd het woord verleend aan den heer E. Sino, van Amsterdam, algem. secr, van den Algem. Ned. Bouwvakarbeidersbond, welke zich allereerst bepaald bij den uitwen- digen groei, die overal is te bespeuren in de natuur en elk met opgewektheid is ver vuld. Zoo is er ook feest bij de moderne arbeiders, die thans in een betere staat ver- keeren dan voor 40 jaar. Toen werd op het congres te Parijs in 1889 voor het eerst de leuze gehoord, op voor den 8-urendag, wat toen een utopie bleek, doch thans voor de meeste groepen een daad is geworden. Zoo is de arbeiderspartij meer en meer uitge groeid en telt de Bouwvakarb. Bond thans reeds 6700 leden, het ledental der S.D.A.P. stijgt, de pers heeft een goeden naam en de Vara heeft de 90.000 reeds bereikt. En nu is al 10 jaar voor vele groepen van arbei ders de 8-urendag veroverd en gaat de strijd thans voor de vredesgedachte, premievrij ou derdomspensioen, vacantie-regeling e.a. Maar eischte vingervlugheid bezat. Aan ontbrak het ook nu niet. Prof. Julot hield het publiek met een seniel smaakvolle moppen bezig; zijn clownerie ging] hem best af. f Tot slot gaven de dames Mej. Tiilly d'Ar-) de verJ^^J^ en serie^^^B— erie ging^^Hf pr ly d'Ar-Jpfhoo] n beste^jns5Urg ESTER TURNCLU8" Doe het nu. geworden? Ned. Herv. Kerk predikant in de vacature W. Ch. J. - __Jhoop, alhier, is beroepen Ds. W. J. noud en Bep Foort een menuet ten beste^jnsburger te Polsbroek, dat zeer smaakvol werd uitgevoerd, ook wat u- de costumeering betrof. 25-Jarig Jubaeum -- - - De heer ALders, gemeente-ontvanger, zal 15 Mei a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum her ilO \nm-[ur llli-npillh In het St. Joseph-gebouw zal dien dag, des UO OUCwlCI I UI IIÜIUUmiddags van 2.30—3.30 uur, gelegenheid zijn Dinsdag a.s. hervatting der lessen pp dip™ jubilaris te complimenteeren. wone dagen en uren, in het gymnastiek lokaal der Openbare Lagere School in de Kerkebuurt. (School Veenstra). De gehuwde heeren-club zal de oefeningei beginnen op a.s., in het gymnastieklokaal der O. L, School in de Kerkebuurt. Reeds nu kan met- zich opgeven als deelnemer bij 't Bestuur. Ingebruikname „School met den Bijbel Onder geweldige belangstelling had Dins dagmiddag om half 3 uur de plechtige Lnge-| bruikname plaats der „School met den Bij' bel" aan den Driehoeksweg. Toen allen hadden plaatsgenomen, zong men Psalm 103 1, werd gelezen Genesis 26 1222 en door Ds. Alkema het gebed uitgesproken. Daarop constateert spr., dat er reden is tel groote blijdschap, nu deze school feestelijk wordt geopend en het bestuur verblijdt f "va «lc jjruoic opkomst, welke ecji ici-ugiïïl is van datgene, wat leeft in de harten van, dj belijders naar den eisch van Gods woor< Daarop roept spr. allereerst het welkom ti an den heer Raedt, comm. redacteur, vertegenwoordiger van het Gemeeniebestui aan den heer v. Loon, Rijks-inspecteur het Chr. Nat. Onderwijs, aan het Plaatselijk Schooltoezicht, aan de afgevaardigden der Kerkeraden, aan den heer Beekman, architect en zijn staf, aan de aannemers, onder-aanne mers en personeel, aan hoofden van Christ. scholen, oud-bestuursleden, den heer Sluijs, oud hoofd der school Spoorstraat, thans te Amsterdam, aan Ds. Kruishoop te Bodegra ven, oud voorzitter van het comlité, aan hef personeel der scholen en aan de ouders. Bijzondere dank voor het tot stand komen der school komt toe aan B. en W., welke alles gedaan heeft om dit resultaat te be reiken. De uitvoering was royaal, de samenwerking de meest aangename; geen moeilijkheid werd in ei en weg gelegd. De Inspecteur van het Rijkstoezicht dankt spr. voor de vriende lijke tegemoetkoming, den heer Beekman de architect en zijn staf voor de wijze, waar op de school is tot stand gekomen. Hij feli citeert alle arbeiders, die hebben mede ge werkt. De bouwkundig, opzichter heeft een goed begin gemaakt in zijn loopbaan. Hij hoopt, dat hij met zegen verder zat arbeiden. Spr. dankt en feleciteert den aannemer, daar er in de meest volmaakte harmonie is ge werkt. Ook werklie.'den dankt spr. De aan- nemer van het huis voor het hoofd der school heeft dat eveneens op uitnemende wijze gedaan. Het schoolhoofd feleciteert spr. in zulk een mooie omgeving te arbeiden. Met volle gerustheid geeft het bstuur hem de leiding over. ("Tok het personeel der school feliciteert spr. en bidt het Gods zegen toe. God heeft ruimte gemaakt, Hem rij de eer. De school is gezegend, met 88 ""leerlingen begonnen, telt zij er nu 166, waarvoof dank past. Hiermede verklaart spr. de 9chool voor geopend. Daarna worden .enkele berichten van ver hindering voorgelezen, waarop de oud-voor zitter Ds. J. C. W,. Kruishoop uit Bodegra ven het woord wordt verleend. Spr. voldoet volgaarne om een kort woord te spreken, daar oude banden niet zoo spoedig worden verbroken, als het gaat voor ons christelijk onderwijs. Spr. wenscht on derwijs, dat begeerd wordt in, en terugkeert tot Gods Woord. Het heeft een eigen sfeer en dank zij de wet, is ons recht gedaan. Het is wel een lijdensweg geweest, maar de strijd van L.O. school, om te blijven bestaan, is een guerilla oorlog. De Chr. school is een zaak, naar eigen inzicht, naar Gods gebod, Zij heeft een goede naam. Spr. hoopt dat er nog eens zal komen een vrije christelijke school. Steeds moest betaald worden voor een godsdienstlooze school, 't Gaat niet om succes, maar andere motieven. Wij wenschen op eigen grond naar de beginselen van de woorden Gods, kinderen tot Hem te leiden. Spr. voelt niets voor Chr. onderwijs op de ineutrale school; het chris telijk onderwijs nnoet goed zijn. Daarom hoopt spr^ er nog gloed voor is. Chr. onderwijs wordt dikwijls in eigen kring verkeerd beoordeeld. Het kind, dat nog in 't volle leven moet komen, moet niet alleen Jezus zien, maar ook 2'ijn Licht. Bij alle vak ken kan dat ondernam gen worden, leert daarom de kinderen de wereld zien rtlet Schakels Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie, betreffen de de opvoering van „Schakels" in Hotel ,Bosch en Duin". Procesyerbaai Procesverbaal werd opgemaakt tegen H. G. terzake het afleveren van versch brood vóór 10 uur; tegen P. wegens het maken van nachtrumoer en tegen "M. v. d. zake hinderwet. De Soester Tumclub ln een tropische omgeving, bijna plat ge drukt tegen één der zijwanden van de Rem- brandtzaal, hebben wij 3 uur achtereen ge staan, om de eerste der beide turnavonden bij te wonen en daarover een oordeel' te vellen. Laten wij beginnen met te constateeren, dat het een flink leger is, waaronder nog uit blinkers en uitblinksters. De avond werd geopend door den voor zitter, den heer J. J. Meurs Jr., die de groote schare belangstellenden een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid de beide wethouders, de leden van den Raad, hoofden van scho len e.a. (De heer Burgemeester was wegens riekte verhinderd). Spr. trok hieruit de con clusie, dat ook van hoogerhand met de club wordt medegeleefd. Spr. constateert een ster ken groei sedert de oprichting en een heer lijken sportieven geest, die uit de vereen, sprak. Hij hoopte, wat aan het slot nog eens door de fraaie groep werd onderstreept, dat allen Lid van „De Soester Tumclub" zou den worden. Na dit welkomstwoord werd het lange programma, uit niet minder dan 20 niun mers bestaande, afgewerkt. Er werden uitgevoerd lenigheidsoefenin gen, rijdansjes, vrije-, rythmische-, knots- en stokoefeningen, aan brug en rek geturnd en aan dit alles een attractie voor de kleuters toegevoegd. Al deze nummers afzonderlijk te bespre ken, zou te veel ruimte vragen. Laten wij er dus enkele uitnemen. Allereerst de opmarsch, welke werd ge maakt op de pittige Soester Turninarsch door den Heer H. Th. Horvers aan de vereeniging opgedragen. Het was een zeer mooi geheel de dames en meisjes, hee ren en jongens stram en stijf op het podium te zien marcheeren. Die leuke kleine peuters hadden moeite hun oudere kameraden bij te houden, maar zij deden ook hun best. Over het algemeen moeten de leden meer op de heeren leeraren acht slaan dan op de va ders, moeders of verwanten in de zaal, dit leidt af en brengt de oefening niet in de goede plooi. Door -de adspirant-heeren werd aan de brug heel goed gewerkt. Bij de springriet- oefeningen was hier en daar een kleine ha pering. Laat elk voor zich de maat mede tel len, dat voorkomt verwarring en geeft het geheel bekoring. Het aardige kaboutergroepje met de beide kikvorschen was een leuk intermezzo. De vrije oefeningen der heeren waren in één woord af. Daar zat spirit in. Ze zijn met hun nieuwen directeur, den heer J. J. v. d. Linde, uit Amersfoort, die hen pas 6 weken les geeft, hard opgeschoten. Daar liep een Hln door de geheele oefening, die zeer in gewikkeld was. De rythmische oefeningen door de dames- ati. B waren buitengewoon goed; wat een soepelheid en gratie werd ten toon gespreid. Ock het brugturnen der dames was af. De uiblinksters ons compliment voor de pretatie. M de rythmische oefeningen werden de So6ter kleuren hoog gehouden. Bravo. Dit groepje was om te stelen, ook bij destokoefe- nin;en. te een gezellige pauze werd het tweede dee met evenveel succes uitgevoerd. Zeer god kwamen uit de knotsoefeningen door de dames en het rek- en brugturnen der heren. Alles bijeen een geslaagd gymnastiek- feet. Ie beide leeraren, de heer D. C. Kerkho- vej als leider der dames en meisjes-afdee- linjen en de heer J. J. v. d. Linde, de leeraar dei heeren en jongens, ons compliment. De hei geboden rookertjes waren meer dan veriiend, evenals de bloemen aan de dames Va; Mechelen uit Amersfoort en B. Kooy alh^r, die het muzikale gedeelte t verzorg der. In de pauze had nog een kleine attrac tie ilaats„ terwijl de bezoekers in de zaal de eerie waren, die het eerste nummer van het door de vereeniging uitgegeven maand blad te zien kregen. Het bestuur onze felicitatie met het bereik te succes voor zijn onvermoeide werken. Gevonden voorwerpen 2 Geldstukken, kinderhoed, pop, sjaal, auto slinger, zak tabak, gedeelte van autobumper en nijptang. Brandweer Soesterberg A.s. Dinsdag, 13 Mei, 's avonds 8 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soester berg een oefening gehouden worden. Beiasting-perspectieven van Soest A.s. Maandagavond 12 Mei, zal in 't Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg een verga dering worden gehouden, waarin als spre ker zal optreden wethouder Endendijk. Laatstgenoemde zal behandelen: „De be lasting-perspectieven van Soest". Gelegenheid zal worden gegeven tot het stellen van vragen. Twee auto-ongevallen Op den Amersfoortschen straatweg heb ben Dinsdag twee ernstige auto-ongevallen plaats gehad, welke hun oorzaak vonden in de gladheid van den weg. Om ongeveer elf uur reed een „Studebaker", waarin behalve de chauffeur, de heer Sassen, directeur van het hotel „Centraal" te Den Haag en de heer De Vries, eveneens uit Den Haag, ge zeten waren, ter hoogte van de Katholieke Kerk nabij Soesterberg, toen de wagen ten gevolge van de gladheid van den weg j>lot- seling slipte. De auto kwam met kracht te gen een boom terecht en werd als het ware daaromheen dubbel gevouwen. De drie in zittenden werden gewond. De chauffeur en de heer De Vries konden, nadat zij in het St. Elizabethgasthuis te Amersfoort verbonden waren, naar Den Haag terugkeeren. De heer Sassen' is ter verpleging in dat ziekenhuis opgenomen. De „Studebaker" werd totaal vernield. Om één uur op dien dag vond een dergelijk auto-ongeval plaats op ongeveer 100 metei afstand, waar het ongeval met de Haagsehe auto was gebeurd. Een vrachtauto, waarin gezeten waren de groentehandelaar De Goede uit Amersfoort met vrouw en vijf kinderen, slapte eveneens. Eerst botste de wagen tegen een boom op en kwam ten slotte aan den deren kant van den weg terecht. De groentehandelaar, zijn vrouw en twee kin deren werden gewond. De man en de vrouw, die voorin zaten, bekwamen ernsti ge hoofdwonden, terwijl de twee kinderen snijwonden bekwamen. Drie anderen bleven ongedeerd. De auto werd zwaar gehavend. Correspondentie De heer M., Soestdijk. Wegens plaatsge brek kunnen wij Uw technisch" verslag heden niet plaatsen. Eveneens moeten eeni- ge verslagen en berichten tot volgende week overstaan. Soesterb ergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Dst B. Alkema CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 15 Mei, 's avonds 7.30 uur Ds. P. de Smit, van Utrecht. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Dr. C. E. Hooykaas, van Rotterdam. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE Nam. 6 uur de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. 2—3 uur nam. Zondagschool in 't wijkge- bouw, voor kinderen van 613 jaar. BAARN NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. Kievit. Bediening van het H. Avondmaal. Jeugddienst Oeb. v. Chr. Belangen, Leestraat— Parkstraat. Geen opgave. SPORTKRONIEK E. S. V. A. C. Ziondag 11 Mei a.s. vangen de serie-wed strijden aan, welke gehouden worden in het Burgem. Dekethpark. Op dien dag worden drie wedstrijden gespeeld, waarvan er twee zeer interessant belooven te worden. Er spelen namelijk twee 3e klasse N.V.B.-elf- tallen in de Eere-afdeeling tegen elkaar en in de le afdeeling twee le klasse U.P.V.B.- elftallen. Bedoelde elftallen bezetten in hunne afdee ling der competitie zeer eervolle plaatsen, zoodat het publiek van mooie spannende wedstrijden getuige kan zijn. Om iedereen zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen, de wedstrijden te bezoeken, heeft het Esvac- bestuur de toegangsprijzen zoo laag mogelijk gesteld. Het programma luidt: 1 uur: Baarn IVEsvac II. 2.30 uur: E.A.C. I (Utrecht)—Soesterberg I 4 uur: Amsvorde I (Amersfoort)Utrecht I. De ingang van het terrein is aan de Schrik slaan. Rijwielstalling op het terrein. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Serie-wedstrijden A.s. Zondag zullen op het „Soest" terrein aan den Koudhoomweg de eind wedstrijden- der door „Soest" uitgeschreven serie-wed strijden plaats hebben. Óm 2 uur speelt Soest IS.O.P.L.A. I Om 4 uur speelt Soest II—Z.N.C. II even eens om len of 2en prijs. We vertrouwen dat ons 2e elftal zijn best zal doen om de beker in Soest te houden. Na afloop van de wedstrijden zullen de prijzen uitgereikt worden in Hotel „Bosch en Duin". Maandag 12 Mei a.s. te 8 uur n.m. opvoe ring van „Schakels" in Hotel „Bosch en Duin" aan den Koudhoomweg alhier. Dc heer S. vh. d. Kuilen geeft de spelers v^n „Soest" vrije toegang voor dezen avond. We vertrouwen dat de spelers van dit mooie aanbod een dankbaar gebruik zullen maken en zooveel mogelijk op dezen avond, welke zeer gezellig beloofd te worden, zullen te genwoordig zijn. V.V. SOESTERBERG Naar wij vernemen zal op Zaterdag 10 Mei des avonds 7.30 uur in een der zalen van hotel het „Zwaantje" te Soesterberg de trek king plaats hebben van de door de V.V. „Soesterberg" georganiseerde loterij. KERKBERICHTEN Zondag 11 Mei SOEST NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Ds. v. Schaick. Nam. 6 uur Ds. Van de Graaf, uit Ede. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. Pannebakker, van Amersfoort. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Kleine advert. bij vooruitbetaling Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de verleen de hulp tijdens de ziekte van on zen geliefden vader D. Altena, inzonderheid aan Dr. Donker en de Wijkzuster. De familie. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling bij ons hhuwelijk ondervonden. B. A. DE BRUIN. B. DE BRUIty-Van Asch. Gallenkamp Pelsweg 1. Hiermede Setuig ik mijn har telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de herope ning mijner Rijwielzaak onder vonden. B. A. de Bruin. Gallenkamp Pelsweg 1. Veen, Acacialaan, Baarn. Veen Acacialaan .Baarn. voor oude heeren en dames, ook hulpbehoevend. Uitstek, ref., groot huis, mooie tuin. Br. fr. ond. no. 1460 bur. van dit blad. 515 Nieuw modern |S VISSER-S BOEKHANDEL gevraagd. Middelwijkstraat 26c. wegens overcompleet, transport- rijwiel f 10.meisjes rijwiel f12. Soesterbergschestraat 32. voor direct, omtrek Kerkstr. Br. no. 1461 bur. van dit blad. gevraagd, 15 a 16 jaar. Beaufort- laan 3, Soestduinen. bIr Nieuw. Thans 15 cent iÜ VISSERS BOEKHANDEL Gelegenheid te Soest tot het wei den van eenige Adres: J. E. v. Coeverden, Beu kenlaan 36. geheel compleet, te koop. Te be vragen Koninginnelaan 27D. gevraagd, voor halve dagen, leef tijd 14 a 16 jaar. Adres: Kerk straat no. 15. Landhuis; erkerkamer en suite, keuken, groote tuin met schuur tje; boven 2 slaapkamers, gas, wa- terl. en electra.' Huur f7.50 per w. (Gelegen Nieuwe weg 15A). Te bevr. bij Pilot Torenstraat 11. een kippenhop met loop. Adres v. Weedestraat 49. SI VISSER'S BOEKHANDEL Verkooplokaal: Spoorstraat no. 26 Soestdijk. PUTTEN RINGEN BUIZEN SEPTIC-TANKS TEGELS, enz. Uitvoering van alle betonwerken. Portland-cement ver beneden syndicaat-prijzen. Vraagt prijsopgave. Betonfabriek. BEUKENLAAN 21D SOEST

Soester Courant | 1930 | | pagina 2