GAZELLE-RIJWIELEN Tuingrind - W. D. Bos Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedesfraat 35, Telefoon 2181 Dixiaansche Rijmen. Rotterdamsche Bank- vereeniging N.V. Correspondentschap SOEST ALLE BANKZAKEN Het Bereikbare. Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogstfijn Amandel- en Botergebak F.D.VOIGT - Burgem. Grothsstraat28 - SOESTDIJK STQOMWASSCHERIJ „DE KOLK" EEN GOED ADRES I VOOR UW WASCH. j PIANOLESSEN Jet van der Es PIANOLESSEN IDA JONGSMA Waterslang en T uinsproeiers GIELEN ^eastnd.jk DE EERSTE GQOISCHE HULPBAUK Bij Examens Transpireere de Voeten 9* Jaargang No. 24 Gogarandoordo oplaag 3C.OO exemplaren. Vrijdag 13 Juni 1880 DE 3GESTER CDIBANT Ül! Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberj, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cen^ per 3 maanden. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, Rademakerstr. IS, SOESTERBERG ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elce regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. BENZ1NE-OORLOG Goê morgen, Brand, Al bij de hand? Ik kom je eyen plagen Met 'n paar simple vragen I Ha, Knelis, komt er in. En zet je naar je zin; Je riekt naar kie „Benzin", Zooals de Bruin zou zeggen! Zoolang de Soester kippen leggen, Is't nimmer no>g gebeurd, En zeker nooit gebeurd, Dat in een zitting van den Raad Er zooveel woorden zijn gepraat, Om een artikel aan te prijzen, Een ander merk snood af te wijzen:' Voor d' een reclame op-en-top, ■Voorid' ander was 't een reuzen-strop I Nu kan men in de krant wel schrijven En „Obim" op de spits gaan drijven: Zoo'n uitspraak van den Soester Raad, Niet zoo maar langs de kleeren gaat, De A.P.C. mocht triompheeren En Obim liet er al zijn veeren, Wie rijdt met Shell of A.P.C., Rijdt met odeur en is tevreê; Maar wie Texaco wil gebruiken, Of liever nog ObimJ wil ruiken, Komt nimmer in den Raad; Want zoo'n benzine-lucbt Jaagt allen op de vlucht En hiermee afgepraat! Wat dunkt je, Brand, van zoo'n kabaal? Ik noem het op z'n zachtst „fataal" KANTOOR BAARN Torenstraat 3 - Telefoon 2262 „Niets geeft den mensch zooveel rust, als weinig spreken en veel overdenken". De laatste halve eeuw vooral, heeft be wezen, dat veel wat tot nog toe onmogelijk scheen tot stand te brengen, nochtans be reikbaar is Ten aanzien daarvan is inderdaad, elk commentaar overbodig. Doch dit tot stand brengen van zooveel bewonderens waardige en verbazingwekkende dingen, had totnogtoe, bijna uitsluitend, een technischen grondslag. Doch in de samenleving der men- schen, in hun geestelijk streven, in de toe passing hunner gaven en van hunne psychi sche en physieke krachten, wordt nog steeds zeer veel onbereikbaar bevonden of althans onbereikbaar geacht. De menschengeest stelt nog in velerlei opzichten zichzelf buiten wer king, vooral dÜr waar het betreft de beheer- sching van zijn hartstochten en neigingen. Het gebrek aan wilskracht, ziekelijke gemakzucht en de daarmede gepaard gaande neigingg om de hulp van anaere krachten te exploiteeren, brengen den mensch voorzeker niet tot het bereikbare. De wilskracht, die geheel vrij van zelfzuchtig streven is, die zich vrij weet te houden van laagstaand streven en van ver keerde invloeden van buiten af, is nog steeds niet de overheerschende kracht. Het recht vaardigheidsgevoel, dat de heerschzucht ei de zelfzucht in eigen gemoed moet tegengaan en de levensbaan vrij maakt voor het gezond verstand, is waarlijk nog niet de veldwinnen de macht in het leven De strijd om het be staan is het, die den mensch nagenoeg ge heel beheerscht en het geestesleven, dat hem toch in hoofdzaak behoorde te bezielen, groo- tendeels verdringt. Hij besteedt den tijd, die hein voor ernsdg nadenken naast zijn be- staansarbeid overblijft, meestal niet aan een hoogstaand genot, dat alléén 'n innig en diep gaand geestesleven kan geven. Zijn stoffelijke belangen laten dat niet toe, en hij verklaart datgene wat zijn geest, bij ernstig nadenken, hem als bereikbaar zou aanwijzen, metoigb maal kortweg als onherkenbaar. OnbereikbaarJa, inderdaad, veel wat men o, zoo gaarne tot stand zou zien komen, blijkt ons onbereikbaar, om één of meer voor c«is afdoende reden; maar er zouden ook'zeer vele wenschen en voornemens uitvoerbaar blijken, wanneer daartoe met een ernstigen wil pogingen in het werk werden gesteld. <De overtuiging, dat men inderdaad aan de uitvoering van een goed en nuttig werk zijn krachten wijdt, zal zonder twijfel de bereiking van het goede doel zeer bevorderen. Doch daartoe wordt menigmaal opoffering van rust en gemak en inspanning van psychische en physieke krachten vereischt; en indien de jnensch daartoe niet genegen is, kan hij ook naar volle waarheid getuigen, dat het be oogde doel onbereikbaar is. Er zijn natuurlijk ook vele gevallen, waarin absolute onmacht nadrukkelijk niedespreekt; doch zeer velen zijn maar al te zeer geneigd, die volstrekte onmacht als voorwendsel voor niet willen of niet durven voor te wenden. En als wij aan dachtig om ons heen speuren en daarbij met onze eigen levensmislukkingen te rade gaan, dan zullen de voorbeelden, die wij willen zien, niet zoo zeldzaam worden bevonden. Er ligt zulk een groote bekoring en voldoe ning óók in het bereiken van kleine doel einden, wanneer wij daarin geslaagd zijn door een ernstig, ingespannen pogen. De blijd schap, die ons vervullen kan, wanneer wij iets door geestes- of krachtsinspanning heb ben tot stand gebracht, is niet alleen)van aan moedigenden, maar tevens van opbouwende! aard. Ei is inderdaad niets dat meer aan spraak geeft op een bescheiden mate van zelfvoldoening en zelfachtig dan de ernstig gemeende poging om niet anderen te belas ten met wat men zelf kan verrichten. Wan neer men poogt, zelf te overdenken,, zelf te doen wat moeilijk schijnt of inderdaad moei lijk is, dan blijkt meestal reeds spoedig, wat een ernstige wil vermag, hoe di' pogen on eindig veel hooger staat, dan een schoon aangekleede redeneering, die slechts vadsige rust of ingebeelde onmacht ten doel heeft. De ware rust wordt verkregen, door naar het bereikbare te streven. Wanneer men met tegenzin opziet tegen iets wat veel van gees tes- of lichamelijke krachtinspanning vraagt, dan is het vooralgeraden dit onmidld(elijk of althans zoo spoedig mogelijk te verrich ten, want dit toch geeft de ware rust, en vermeeddert onzen ijver en onzen moed in niet geringe mate. Men hoort wel eens zeggen: „,het werken is voor de dormnen". „Ik neem er mijn gemak van; ik heb er geen lust in mij af te sloven". Hoe vaak hoort men ook: „Wij leven maar eens; wij zouden wel gek zijn als wij het nu er niet van namen"; of wel: „Ik ben te oud om te werken, ik laat het ploeteren en sjouwen aan jongere krach ten over, want ik kan toch niets meer berei ken". Doch al dat zeggen verschoont ons geenzins Ouderen van dagen kunnen welis waar meestal niet veel bereiken; doch is het niettemin een gezonde en van verstand en oeden wil getuigende levensbeschouwing niet spoedig rust te nemen en de vrees zich te zullen overspannen, niet te spoedig aan te grijpen, als een middel om niets of nage noeg niets te doen. Ook voor den oudere van jaren is wel iets te bereiken; in ieder, geval: kalmte en welverdiende rust. Men kan althans door de poging tot werken het zelfverwijt voorkomen: dat men zijn doel of eenig nuttig resultaat niet door „eigen schuld' heeft bereikt. „Verloren uren" houden iets dreigends in, Niemand kan ze goed praten. De levenstijd is zoo streng beperkt. Wij we ten immers niet hoeveel tijd ons voor onze levenstaak is gegeven. De genot zoekende mensch vindt geen bevrediging, wanneer dat genot niet vau hooger gehalte is dan het zoeken van afleiding. Als wij beproeven, wat wij nog kunnen, hebben wij althans de kans, iets te bereiken en de voldoening, onzen goeden wil aan het werk te hebben gezet. Ernstige menscheto ;ullen ongetwijfeld ons pogen waardeeren en wij behoeven uit hunne oogen niet twij fel aan onzen goeden wil en aan onze waar heidsliefde" te lezen. Maar ook, al stellen an deren een volkomen vertrouwen in onze waarheidsliefde, zoo kan men toch zonder de waarheid 'te belracucen zichzelf niet vrfn dié waarheid overtuigen tenzij wij zeer ijdel en zeer kortzichtig zijn ofwel, gedreven door, eenig opzet, voor wat waar en goed is de oogen sluiten. Het spreekwoord: „Praatjes vullen geen gaatjes", is niet altijd juist. Dé wijze van iets voor te stellen, doet ons maar' al te vaak over de wijde openingen heenzien die inderdaad somtijds toch zeer zichtbaar zijn in het zieleleven van velen, die wij hoog achten en zelf bewonderen, terwijl wij daar entegen bij anderen, een speldenprik voor een schaaropening van groote afmeting aan zien. Wij bedenken niet altijd nauwgezet, dat, wat wij voor breede karakterschaduwen houden, menigmaal slechts de donkere plek ken zijn, hen toegebracht in een zeer moeilij ken levensstrijd. Inderdaadzoo men, met een ernstigen aandrang des harten en met een onverstoor baar plichtsgevoel, naar „het bereikbare" wil streven, dan dient het aan het hoofd van deze beschouwing geplaatste motto: „Niets geeft den mensch zooveel rust, als weinig spreken en veel overdenken", ons steeds voor oogen te staan. Het j,Laisser faire", de zinspreuk van ge- makzuchtigen en nietsdoeners, demoraliseert of verzwakt althans den mensch, die haar betracht. Alléén de werkelijke „onmacht" mag laten doen wat voor haar niet bereik baar is. VIKING Vele malen bekroond TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE N.B. Wij maken U bekend, dat onze zaak vanaf 15 Juni a.s.des Zondags gesloten Is. KERKSTRAAT 3 A. FUGERS Zn. TELEFOON 2241 },-wrw Onze kranige Harmonie „Patiëntia Vincit Omnis<", met haar eveneens kranige» dirigent, den heer Kok, die op het op den 2en Pinksterdag te Baarn gehouden groot Nationaal Concours een Jen prijs in de afdeeling uitmuntendheid en een 3en prijs in den eere wedstrijd wist te behalen. Eén extra prijs is dien dag nog aan de vereei iging ontgaan, „Patiëntia Vincit Omnia", „Onderling Genoegen" te Krommenie en Water'andsch Fanfarecorps te Buiksloot, den allen het hoogst aantal punten van de beide concoursdagen, n.k 150. Voor deze 3. vereenigingen stonden 2 extra prijzen: de medaille van H.M. Koningin Moeder en de eikentak van de Gemeente Baarn. Bij loting warden deze resp. toegewezen aan „Onder ling Genoegen" te Krommenie en Water andsch Fanfarecorps te Buikssloot. Onze gelukwenschen voor het behaalde succes. FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS Kerkstraat 20 - Soest! Telefoon 2084 AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 Afhalen en thuisbezorgen iederen dag. 1 tels, die al spoedig donkerder van kleur worden, zwart zelfs en dan tot rotting over gaan. Vooral veel nat doet dit procés bespoe-' digen. De plantenwortels zien er dan vies en glibberig uit en zijn vertakt soms als vin gers (vingerziekte). Bij een sterken zon staan dergelijke planten er verwelkt bij, de kleur is meer blauwachtig groen en als de plant niet sterft, is de opbrengst toch zoo goed als niets. Door middel van wortelsoorten blijft de zwam met zijn sporen in den grond achter om volgend jaar met nieuwen moed en. grooter in aantal zijn vernielend en vernietigend werft voort te zetten. Het is noodig, die ziekte te bestrijden.! Daarom liefst nooit jaar op jaar op hetzelfde stuk met kool of een andere kruisbloemi'ge plant terug komen. Dus niet na elkaar: boere- kool, wittekool, savoyekool, bloemkool, roo- de kool, spitskool, spruitkool, cantonner, witkrop, radijs, knol, raap, enz. Maar ook niet dulden op het land onkruiden, die. ook de ziekte krijgen kunnen en zoo weer zorgen voor de verdere besmetting van den grond. Herderstaschje, herik, boerekers, e.a. moei ten dus zorgvuldig geweerd worden, anders werken we zelf de ziekte in de hand. Ook des afgesneden koolstronken moeten verwijderd worden. Verder is het zoo goed (voor alle planten) zoo nu en dan eens een bekalking te geven. Die sterke kalkgift doodt en ver zwakt de sporen van de zwam van de knol voet. Die kalk kan op zwaardere gronden bep staan uit gebluschte (stoffijne) kalk, op KOLONIEWEG 11 - SOEST INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer, ik heb mij allerminst o-p des- zand uit mergel. Om de 45 jaren herhalen; I kundigheid beroepen, integendeel zelf ver- we deze gift. (23 K.G. gebl. fijne kalk klaard, dat ik meer verstand van een kruir PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. igen. dei» rublek betreffende, :r G. Lieshout. Dlr. Laodbou cent voor antwoord Insluiten Een koolziekte (de knolvoet). Een veel voorkomende ziekte, die jaarlijks aan tienduizenden koolplanten het leven kost op bijna alle grondsoorten, is de knolvoet. De tuinder kent deze plaag ter dege en houdt er dan ook wel rekening mede. In particuliere tuinen is de plaag even erg Want alle zorg en moeite is weg, als de planten het niet willen doen. De tijd en liefhebberij er aan besteed, zijn verloren. De veroorzaker van de knolvoet is een zwam. Deze leeft in den grond en blijft in den grond over. jarenlang. Alle knolsoor ten worden er door aangetast en van jaar tot jaar wordt het moeilijker kool te bouwen op dezelfde plaats. En in kleine tuintjes is het moeilijk om elk jaar een ander stuk grond voor kool te bestemmen. Alle kool soorten, zei ik zoo juist, worden aangetast. Maar ook alle andere planten uit dezelfde familie der kruisbloemigen, dus ook radijs, knollen en rapen, onkruiden, zooals mos terd, herik, herderstaschje, boerenkers, enz. De aangetaste planten krijgen verdfkte wor- Mijnheer de Redacteur. Mag ik U beleefd verzoeken onderstaand te plaatsen in Uw blad? Bij voorbaat miijn dank. Interpellatie Beoizine-levering. Naar aanleiding van de door mij gehouden interpellatie omtrent de benzine-levering aan de Gemeente, meent de Heer Roosebeek mij te moeten bestrijden. Dit is zijn recht. Doch hij doet dat op een wijze, die hem geen eer aandoet. De Heer R. begint zijn polemiek met „De Heer Busch had hier weder eens gelegen heid zijn gal uit te spuwen". Het komt mij voor heer R., dat gij bij het schrijven van Uw epistel bij vergissing Uw pen inplaats van in de inkt, in de gal gedoopt hebt. Verder schrijft U: „Hij geeft hierbij ook wederom een bewijs van deskundigheid bij uitnemendheid,, zie het aanslaan en schuren der kleppen enz.; per roe of. tweemaal zooveel mergel). Maar bij de bestrijding vooral in kleine tuintjes waar het vaak zoo moeilijk is lange jaren met kool van hetzelfde perceel weg te blijven, hoort nog iets anders. ZoodraJ men een aangetaste plant ziet, mioet die ver wijderd worden. En dan zal het wel eens ge beuren, dat inen een zwaar zieke koolplant uit den grond trekt, die blijkt heelemaal geen knolvoet te hebben, maar waarbij in den wortel vele witte kleine wormpjes zit ten. Dit is de nakomelingschap van de knol- vlieg, die evengoed veel kwaad doet als de knolvoet. Vernietig die vangst en heb er geen spijt van die. plant te hebben verwijderd, want uit die larfjes zouden even zooveel vliegen gekomen zijn, waarvan de wijfjes1 weer eitjes zouden gelegd hebben aan den voet der koolplanten, waaruit dan weer spoe dig larven zouden zijn voortgekomen. Een knolvoetzieke plant moet met wortel en al vernietigd worden Die wortelresten ver branden is een goede bestrijding. Die planten mogen niet op de mesthoop terecht komlen, want dan worden ze na eenige tijd weer ge bruikt om den heelen tuin te bemesten. Doe dat in kleine tuinen toch nooit. Verder goed uitkijken naar de uit te zetten koolplanten Er zijn vaak van die kiemplanten bij, die op, den wortel met geheel zuiver zijn. Verwijder die en poot ze niet, dat bespaart U veel last en ongenoegen. Dan zijn er ook, die bij uitsluitend gebruik) maken van kunstmest minder van die ziekte» merken, dan bij gebruik van stalmest. Dat zal dan waarschijnlijk wel komen van de bijtende werking van die meststoffen, waar door de sporen van de zwam het een beetje hard te verantwoorden krijgen U kent nu de ziekte. U ként haar veroor zaker U kent de bestrijding, gaat met zieke koolplanten niet meer zoo roekeloos om en past eens eenige van die bestrijdingsmidde len toe. U zult z;en, dat het succes geeft. wagen, dan van een mo-tor heb Ook heb ik ondanks mijn ondeskundigheid niet gesproken over het „aanslaan en schu ren der kleppen", dat hebt U, (om met Uiw eigen woorden te zeggen), uit Uw vruchtbare duim gezogen. Hoe ik niu aan de maatstaf mijner beoor deeling kom, gelieve ik U vooralsnog niet te zeggen. Verder zegt gij, „wij kunnen toch veilig aannemen, dat de Obim dit dan zou moe ten doen, om er beter van te worden. Wan neer we toch even ons gezond verstand la ten werken", enz. enz. Het lijkt mij toe, heer Roosebeek, dat U naast Uw pen in de verkeerde vloeistof ge doopt te hebben, ook op dat moment U|W gezond verstand niet hebt laten werrken. Want wie ter wereld zou de Obim durven verdenken, dat zij de Gemeente benzine zou leveren om er slechter van te worden? Even wachten, ik brul van het lachen, Dat U liever een straatje omloopt dan met mij ondeskundige die ik ben te debatteeren, lijkt mij de eenige uitdrukking, die niet door anderen, of andere factoren beïnvloed is. Uw betoog is niet alleen onjuist, doch buitendien zeer zwak. Gij zoekt de kracht in het afgeven op twee raadsleden en bewijst niets van het tegendeel' (volgens U) yan de door mij aangevoerde bezwaren. En indien Uw meening is de Obim door Uw re clame opzet te dienen, dan bereikt U juist het tegendeel. Uw aangewende middelen tot bestrijding der interpellatie, zijn wat te door zichtig. Ik heb de Obiin niet direct gediend, dat geef ik toe, doch indirect waarschijnlijk beter dan gij. Buitendien heb ik als raadslid tot plicht, slechts één belang te dienen, n.m. dat der gemeenschap, dus niet van een per soon, noch groep of partij. De strijd van mij gaat via de beginselen der partij waarbij rk ben aangesloten, voor waarheid en recht, waarvan in Soest voor 99 pCt. de eerste bij het zien de adem wordt ontnomen en de laatste onvindbaar is gemaakt. En waar ik nu eenmaal mede meer voor de verdrukten dan voor de verdrukkers gevoel, voer ik dien strijd, wanneer mij dit nuttig en noo dig voorkomt, zonder aanzien des persoons, desnoods ten koste van mijn brood. Zonder U nader in te lichten, blijf ik bij de door mij gehouden interpellatie. Mocht later blijken, dat ik ben misleid, of door welke omstandig heden dan ook het oordeel voor de Obim1 gunstiger moet luiden, doe ik wat een mensch betaamt; tot zoolang niet. Resteert dan nog van mijn vragen de gun ning na gehouden inschrijving. Doch vraag eens aan de Heeren Directeuren der Obim, of zij zelve niet overtuigd zijn, dat de wei- derwaardigheden de benzine-quaestie betref fende, een uitvloeisel zijn van de rotte plek ken, die ons Gemeente-huishouden nog aan kleven. En of zij U tevens willen bevestigen, dat niet in 't minst, mede door mijn optreden, de Obim bij de laatstgehouden aanbesteding heeft kunnen inschrijven, waar zij voorheen van was uitgesloten.. Buiten twijfel vind, ik Uw spontane uit U zelf opgewelde veront waardiging^), het schrijven van een verkla ring door of op initiatief van een der Di recteuren, het ophalen van eein achttal hand- teekeningen, het niet verkrijgen der overi gen., van op dat aan U verstrekte lijstje ge noemde adressen, zeer prijzenswaardig, geeft mij moed verder te gaan., in de hoop U met dien ijver naast mij te krijgen, onder uit drukkelijk beding echter, dat wij er geen cent aan mogen verdienen. Tot nadere ontmoeting en beterschap, voor alles van harte beterschap. BUSCH. o Bazar ziekenauto De commissie, belast met de aanschaffing! van een ziekenauto brengt hiermede haar hartelijken dank aan al degenen, die zoo ruimschoots met hunne materieele giften heb ben bijgedragen om het de commissie mo gelijk te maken, tot het houden van een ba zar, over te gaan. Wat de inzendingen betreft, kan deze ba zar zéér zeker als geslaagd worden beschouwd, over het bezoek hieraan zijn wij echter zéér teleurgesteld. Als men nagaat, dat van' de ruim 13000 inwoners onzer -gemeente slechts ruim 400 hiervan een bezoek aan de bazar hebben gebracht, dan vragen wij ons af, is dit nu het medeleven met dit schoone, doel. Inwoners van Soest, gij die geschitterd hebt* door Uwe afwezigheid, laat het U onvertschih "lig hoe of Uwe zieken en gewonden vervoerd worden. Of gaat gij misschien van het stand punt uit, daar moet de gemeente maar voor zorgen Nu, zooals het er op het oogenblik' voorstaat, >zal de gemeente er ook voor moeten zorgen, wil het ons mogelijk zijn spoedig tot aankoop van de ziekenauto over te gaan, Wii zijn de gemeente hier zeer zeker hoogst dankbaar voor, doch vragen ons af, ingezetenen dezer gemeente, krenkt het niet uw burgertrots, dat niettegenstaande hel harde werken en doorzettingsvermogen der commissie. toch nog het grootste gedeelte door de ^gemeente moet worden bijgedragen. Onwillekeurig denken wij aan het woord, ge sproken door den Ed.Achtb. Heer Burge meester Mr G. Deketh bij zijn openingsrede,; waarbij hij o.m. zeide: „Het zal een wedstrijd worden tusschen het gemeentebestuur en het particulier initiatief". Is het niet beschamend voor U inwoners dat wij moeten mededeelen, dat. het gemeentebestuur het op deze ma1- nier zal winnen. Zeer teleurstellend is het voor de commissie, dat zij met al haar hard, en onvermoeid werken slechts heeft kunnen bereiken de kleinste helft van het benoodigde kapitaal bij elkaar te krijgen. Mogen er onder U inwoners zijn, die nog. at voor dit schoone doel over hebben, of die volgens hun gevoelens niet voldoende hebben bijgedragen, dan is de commissie gaarne bereid dit alsnog dankbaar te aan vaarden. U mijnheer de Redacteur dainkend voor de haar verleende plaatsruimte. Namens de Commissie.' De Sjeclretainesse, Rie. J. van Doornik. ZONDAG. Weersta de beginselen van het kwaad, het is te laat geneesmiddelen aan te wenden; zoo het door lang uitstel in kracht is toegenomen. MAANDAG. Zult ge al de vrucht niet daad'lijk' plukken, Strooi uit toch 't heilaanbrengend zaad, Terwijl gij 't eindelijk welgelukken Aan hooger leiding overlaat. DINSDAG. Over tweeërlei zaken mag men nooit tob ben, niet over dingen, die men niet meer veranderen kan en ook niet over dingen, die men nog veranderen kan. WOENSDAG. De ij delheid vereischt een zekere bebou wing en veel bemesting; de hoogmoed tiert welig in alle gronden; het is een rechtop gaande boom. DONDERDAG. Gij kunt wel zeggen, wat gij nooit gedaan hebt, maar niet wat 'gij nooit doen zult. VRIJDAG. Hij, die altijd van oordeel is, dat hij* niet naar waarde geschat wordt, loopt groot ge vaar, dat hij zich zeiven te hoog schat. ZATERDAG. Wie niet van het verleden leert wordt daarvoor gestraft door de toekomst. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG 120.—, f 15.en f 10.— per kwartaal Spreekuur: Woensdags 23 uur. KERKPAD ZUID 19 B SOEST VOOR P. Kok, Kerkpad Z.Z. 7. C. J. F. Hofstede, v. Lenmeplaan 64. J. van Schaik, v. Weedie- straat 11. W. D. van Zaltbommel, Koningin- nelaan 10. M. .Petersen, Kolonieweg 5. J. N. Parite, NassauLian 27. WeJ-. P. Zwad, Amersf.str. 2a. Wed. J. Triep, Kerkdw.straat 19. B. de Bruijn, Kampweg 44. W. A. van Voorthuizen met gezin, Paltz 4. H. Jackson, Rademakerstr. 7b. W. A. Wannee met vr., Kerkstr. 52. C. L. v. Kleeff, Soesterb.straat 125. P. M. F. v. d. Brom, Andriessestr. 10. VERTROKKEN: E. A. M. de Deugd, van Vredehofstr. 3b naar Baarn, Nassaulaan 16. A. v. d. Heuvel met gezin, van Steenhofstr. 61 naar Baarn, Zandvoort-Nijverheidsstr. 99. T. J. H. Coppers, van Amersf.str. 2 naar Den Helder, Hoofdgracht 29. J. v. Benne- kom, van Kerkpad Z. Z. 23 naar Baarn, Pen straat 59. J. Pieterson, van Eikenlaan 10 naar Oudewater, Utr. weg. J. Kleve, van Spoor- str. 50 naar Nw. A'dam, p.a. H. Kleve. VERHUISD: H. Winters, van Koninginne- laan 29 naar Kerkpad N.Z. 26. H. Wolfsen met gezin, van Molenstr. W.Z. 14 naar Oude Utr.weg 11a. D. Salemink, van Hartweg 9a naar Kerkpad N.Z. 20. A. M. LuijbenBol met gezin, van Nieuweweg 56 naar Bosstraat 155. J. Bolhuis met vrouw, van Beetzlaan 76 naar 2e Wetertngspad 4. R. P. Cleveringa, van Stationsweg Sb naar Middelwijkstr. 20. A. F. Postma, van Banningstraat S8 naar Postweg 17. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CR£DIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-0 UUR. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jan, z. v. A. van der Schagt en W. J. Smeele, Kerkstr. 11. Pieternella, d. v. P. Scbagen en C. Groeneweg, Koningin- n.elaan 20. Jan, z. v. W. van den Brink en T. Meerding, Birktstraat 28. Reijer Quiri- nus, z. v. C. T. van Hazendonk en A. die Bruin, Steenhofstraat 36. Jacobus Adrianus Theodorus, z. v. E. C. van Breukelen en R. A. Kamerbeek, Heuvelweg 16. Wilhelmus Rei- nier, z. v. H. Willem9e en A. Werkhoven, Nieuweweg 44. ONDERTROUWD: W. J. van Room en en J. W. Fugers. J. Dumortier en W. Groene- steijn. OVERLEDEN: Barend Oostendorp, 51 -j-> ongeh. Jan Lenten, 21 j., ongehuwd. GEVESTIGD: A. Ponsen met gezin, Julia- naplein 8. C. M. Schatorjé, Beetzlaan 85. J blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. en W. van Soest bren'gen ter openbare, kennis, dat voor hen, die hun kinderen nogi niet hebben aangegeven als leerling van de in September a.s. te openen openbare U.L.O. school in de Kerkebuurj, alsnog gelegenheid tot aangifte bestaat bij de afdeeling onderwijs ter Secretarie Soest, io Juni, 1930. o B en W. der gemeente Soest brengen bij dezen ter openbare kennis, dat de reke ning van het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1925 op heden door hen aan den raad der gemeente is aangeboden, voor een ieder ter secretarie der gemeente tér lezing is nedergelcgd en in afschrift tegen betaling der kosten, algemeen is verkrijg-' baar gesteld. Soest, 7 Juni, 1930. en oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus, en is evenals Pujrpl verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. SPORTKRONIEK E. S. V. A. C. De adspiranten spelen Zaterdagmiddag 14 Juni op het terrein Birkhoven een wedstrijd tegen een junioren elftal der Amersfoortsche- vereeniging Quickaanvang half vier. E.S.V.A.C. I en II, spelen Zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen „Donar", te Hif- versuïn. Deze wedstrijden vinden plaats in het Sport park. Aanvang 2 en 4 uur.

Soester Courant | 1930 | | pagina 1