Purol bij Doorzitten Zonnebrand - Stukloopen. Doos 30 cent. JOH. VAN KEEKEN P. GEBRS. DE ROND. HET HUIS VOOR UW KLEEIDNG OOK VOOR UW KINDEREN |M. H. VANRAALTÈ5 BAARN TELEFOON 608 Gemeenteraadsverslag Oageiijksche Expeditie op AMSTERDAM. i i Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Bouwkundig Bureau ARN. BROUWER J SS Het Kinderparadijs (Slot.) 19. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van grond van O. H. Schimmel alhier en bestemming van den grond voor aanleg van pen weg. De heer Buscb meent, dat men een haak1- èchen weg zou krijgen, als dit verzoek werd toegestaan. Laat de heer Schimmel probee- jren alle voor den weg benoodigden grond at te staan. r t De heer van Klooster vraagt eerst overlegi met hem te plegen, hetgeen wenschelijk, wordt geacht en waarom het voorstel wordt; aangehouden. 16. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht, ten einde lijders aan besmettelijke ziekten in die inrichting te kunnen doen opnemen. Goedgekeurd 17. Aanbieding van het verslag Volkshuis vesting over 1929. Goedgekeurd 18. Vaststelling van een besluit tot in trekking van het raadsbesluit van 26 Aug. 1927, waarbij aan H. van Dooijeweert ont heffing werd verleend van het bepaalde in art. 8 der bouwverordening. Eveneens goedgekeurd. 19. Vaststelling van een besluit tot open bare verpachting van het jachtrecht op ge meentegrond. Bij dit punt vraagt de heer van Doorne de verpachting niet te doen doorgaan. Er wordt t© veel wild geschoten, dat aan het liftster-! ven is. Spr. wenscht alleen het jachtredht voor de konijnen te verpachten. i De heer Busch zegt, dat er mjeer gestroopt dan geschoten wordt. Spr. wenscht hierop meer toezicht. 20. Behandeling van a. aanvragen tot verkoop en verhuur van gemeentegronden b. voorstel van B. en W. tot in schenking aanvaarden van grond; c. voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit inzake ruiling van grond met W. Heijdeman. Goedgekeurd. 21. Vaststelling van suppletoir kohier heide- en zandgronden. - Goedgekeurd. 22. Vaststelling van het primitief kohier der hondenbelasting over het jaar 1930. Goedgekeurd. 23. Voorstel van B. en W. tot handhaving; van het Raadsbesluit d.d. 10 Februari 1930,' no. 617, tot verkoop van grond aan C. de J(ong. Goedgekeurd. 24. Voorstel van B. en W. tot het verleejnen van financieelen steun aan de afd. Soest van de Vereen. E.H.B.O. met betrekking tot de aanschaffing eener ziekenauto. De heer Busch vindt het plan sympathiek, doch heeft een afkeer van het leuren om geld. Het was de plicht geweest, dat de gemeente spontaan het tekort had gedekt. De heer Grootewal vraagt of onvermogen- den 'gratis zullen worden vervoerd, waarop bevestigend wordt geantwoord. De heer Endendijk gaat met den' heer Busch niet mede. De gemeente heeft zich stèèds op een welwillend standpunt geplaatst en het particulier initiatief niet tegen willen, werken De heer Burgemeester zegt, dat met de vereeniging was besproken, dat de particu lieren een derde, de gemeente Soest een üertié en de gemeente Baarn een derde zouden bijdragen. Dit laatste, de bijdrage der ger meente Baarn is niet gelukt. De heer Doorman stelt het werk zeer op prijs De Commissie heeft veel en goed werk verricht. De Burgemeester zegt toe, dat het tekort, wat er nog mocht zijn, na den bazar, door de gemeente zal worden gedekt. De aanvullin'gs-agenda vraagt aandacht voor de ziektewet van het personeel. De wtet 6Chrijft voor een uitkeering van 80 pCt. Aan gezien het ambtenaren-reglement nog niet ge reed is, stellen B, en W. voor, als tijdelijken maatregel bij ziekte 4 weken salaris door te betalen, betgeen wordt goedgekeurd. Verder stellen B. en W. voor dat Stations emraplacement niet met grind doch met oude klinkers te verbeteren. De heer Grootewal vraagt, of dit werk je reeds op eigen houtje is uitgevoerd. Tot uitvoeren van dit werk wordt besloten, even als tot het aanleggen van een fietspad langs de Spoorstraat, zooals reeds eerder was be sloten. Hierna komt aan de orde de interpellatie Busch. De heer Busch trekt te velde tegen tde O.B.I.M. en de door haar geleverde ben zine. Spr. heeft als bewijs het vuil meege^ bracht, dat gedurende 3 weken uit de ben zine is verzameld. Elke chauffeur zal vol gens spr. erkennen, dat bet rommel is era een groot watergehalte heeft. Spr. verzoekt ontbinding van het contract. De heer De Bruyn zegt, dat 'het gehalte der t O.B.1.M,-benzine minder is dan, die van, andere merken. Eerstgenoemde soort riekt, sterk naar petroleum. De gemeente heeft zich aldus spreker, laten beet nemten. Ook volgens den heer Grootewal is1 de O.B. I.M.-benzine een mindere kWaliteit. Spr. meent, dat de prijs voor deze kwaliteit niet laag is te noeöjen. Spr. meent, dat niet in het, belang der gemeente is gehandeld. Weth. Koenders wijst op het scheikundig! jrapport omtrent de geleverde benzine en d.e proef door Openbare Werken genomen-. Als de heer Busch de leden hierna nog verzoekt zich zelf eens van de kwaliteit te overtuigen wordt de interpellatie als geëindigd beschouwd. Op het verzoek van de Bouwarbeiders tot doorbetaling van den Hemelvaartsdag wordt goedgunstig beschikt. Bij de rondvraag wijst de heer Groolewal riogpiaalB op het gToo® slipgevaar van de Rijksstraat te Soesterberg en verzoekt plaat sing van een bord op den hoek Barmingstaat Radejmakerstraat. De heer Van Doorne informeert waarioml tegen Belt geregeld prpces-verbaal wordt op gemaakt. De heer Doorman wijst nogmaals op ont sierende borden en schuttingen mleer spe ciaal op de schutting voor onze drukkerij,, waarop de voorzitter opmerkt, dat proces verbaal is opgemaakt en dus thans het woord,' is aan den kantonrechter. De heer Gasille wijst op den slechten toe stand waarin het fietspad aan de Schriks-j laan zich bevindt; informeert of niet meer, steenen zijn aangekocht dan waartoe inder tijd werd besloten en verzoekt spoedige ver betering van Beukenlaan en Nieuweweg. De heer Busch informeert naar de ver plaatsbare muziektent; verzoekt het hoog- opgaande eikenhout aan de Bosstraat te kap pen, terwijl spr. tevens aandringt op een degelijk plan voor de werkverschaffing. Hierna sluiting. Besteik.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstr. 36, Birktstr. 10, TeL 2240. PLAATSELIJK NIEUWS De Ziekenauto Ten einde de laatste gelden voor de auto bijeen te garen, had liet volijverige comité; een bazar in elkaar gezet, die, den Soes ter, winkeliers en particulieren alle eer aandeed», Een keur van allerlei artikelen, voor elke beurs, was daar op z'n voordeeligst uitgestald. Schitterend was bijv. de collectie handwerken faiënce, koper- en glaswerk, huishoudelijke artikelen en comestibles. Woensdagmiddag te 2.30 uur werd de ba zar officieel geopend door den heer Burge meester- Deze bracht allereerst in 't mid den het verzoek door jnej. Hille, de trait, d' union, gedaan aan Z.Ed.Achtb0 tot aan- aanschaffing van een practische ziekenauto, daar de oude niet aan haar doel beantwoordt Spr. werd er enthousiast door, daarna het ollege ten ten slotte, de Raad. Op de laatste Raadsvergadering is een wedstrijd uitgeschre ven, wie het zal winnen, het particulier ini tiatief of den Raad. Laat daarom nu deze drie dagen de rechter hand niet weten wat de linker doet. Laat de gaven mild toevloei en en het particulier initiatief den wedstrijd winEan. Hiermede verklaarde ZEd. Achtb'. den bazar voor geoptend. Direct na de ope ning was er een druk en gezellig bezoek Van het hoofdbestuur der E.H.B.O. was en de nieuwe „E.H.B.O.-vlag", een geschenk! van de leden aan. het bestuur, ontworpen! en bewerkt door -den heer H. T. v. Riet en zijne echtgenote, die daaryoor alle eer toekomt. OJm. waren bij; de opening aanwezig de raadsleden mevr,. Landweer de Visser en de H.H. Doorman -en v. d. Biemer, de doctoren Vos, Rupert en, Donker, wethouder Enden- aijk, Ds. v. d. Spek, e.a. Van het hoofdbestuur der E.H.B.O. was een telegram yan gefukwensch ontvangen, telegrammen van gelukwensch ontvangen. De bruto opbrengst bedraagt ruim f 1400-. De Koninginnelaan Het besiuur voor de feesten ter gelegen^ heid van de opening der Koninginnelaan heeft van het college van B. en W. toestem ming gekregen om eene verloting te hou den, teneinde de noodige dubbeltjes bijeen te krijgen. Den tweeden dag van de feesten wordt een ringrijderij gehouden. Het belooft dus wel wat te worolen. Hotel „Eemland" Gepasseerde Vrijdagavond werd het ge heel gerestaureerde hotel „Eemland" her opend door den nieuwen eigenaar, den heer G. v. d. Bovenkjamp. Alles zag er goed uit. In de cafézaal is het buffet verplaatst, wat het geheel ten goede komt. De tooneelzaal heeft een zeer groote verandering ondergaan. Het is nu een zeer flinke, degelijke zaal, keurig behangen en in frissche kleuren geschilderd, met een pla fond in vakverdeehng. Een mooie electrische verlichting as aangebracht, wat vooral des avonds goed uitkomt. Ook het tooneel is veel verbeterd en heeft nu een flinke ruimte gekregen met passende coulissen. Ter gelegenheid van de opening was de eigenaar danig in de bloemetjes gezet, wat aan het geheel iets feestelijks gaf. De eige naar der zaak opende haar met een woord van welkom tot de velen, die opgekomen waren en tot dien aannemer en onderaanne mers van dez:e verbouwing, n.L de H.H. Wij- nands, Hilhorst, Huurdeman, Lüchen, Eige- laar en de werkvrouw, die allen hadden sa mengewerkt om iets degelijks tot stand te brengen. Dte zaal heeft geheel aparte in- en uitgan gen. Zij heeft haar eigen buffet, wat zeer goed gezien is. Ter gelegenheid van de opening hielden de H.H. Iseger en Uiterwijk een speech tot 'den eigenaar, welke van vriendschap getuig de en boden aan zijne echtgenoote een tuil bloemen aan. Het strijkje Visser uit Bussum', de N.S.F. Aristhofon der fa. Neskens uit Amersfoort en het mannenkoor „Apollo" luisterden het geheel op, terwijl het duo Orvan uit Ank- sterdam zorgde voor gepaste afwisseling. Tot slot een dansje onder leiding van dëïJ heer H. Bouma. Alles bijeen een geslaagde opening. Wij wem schen den ondernemer veel succes. Gevonden voorwerpen Omftrent onderstaande gevonden voorwer pen ,djn inlichtingen te bekomen bij de po litie 1 paar handschoenen, een; pet, alpacca- beursje met geld, zwarte hond, handschoen, vulpen, motorsleutel, 2 sleutels, baret en een parapluie. Zomerconcert Het tweede zomer-concert, te geven door de Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", di recteur H. Kok, zal plaats hebben op Donder dag 19 Juni, des avonds te 8 uur, in de Ker- kebuurt. Het navolgende programma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Joyeux Retour, marsch, Aug. Eenhaes. 2. „Oreste"., dramatisch openingsstuk, Sam Vlessing. 3. Maritana, Fantasie sur 1'opera, Jos. Kessels 4. Divertissement Champêtre, Suite Ballet, Fern. Rousseau 5. Egmont, ouverture, Beethoven. 6. Les Patineurs (E. Waldteufel), Wals, arr. G. Wittman 7. Guillaume Teil, Fantasie sur 1'opera de Rossini, J. Martin 8. Le Fringant, Ferm. Rousseau. Met de nummers 2 en 4 behaalde de ver eeniging op het concours te Baarn den Ier? prijs met lof der jury. Met no. 5 een der den eere-prijs. V.V.V. Soesterberg Ter gelegenheid der jaarvergadering wer den de plm. 150 dames en heeren op hun rondreis, gistermorgen te half 10 uur door het Gemeentebestuur van Soest ontvangen in hotel „Soesterdal". De Burgemeester riep allen het welkom toe in de zeer mooie omgeving en heopte, dat de deelneemsters en deelnemers een goe den indruk van Soest zullen medenemen. De voorzitter, Baron Kraayenhoff dankte voor de hartelijke ontvangst. Ter gelegenheid van het oponthoud cirkelden een 9-tal vlieg tuigen „in das blauwe „Hinein" en maak ten de dolste capriolen. De piloot Both uit Schiphol ging enkele malen met een K.L.M.- vluigtuig, bemand met een 8-tal passagiers de lucht in. Tijdens de ontvangst werden ververschin- gen aangeboden. Nut van 't Algemeen Dinsdagavond, vorige week, bad ten beslui" te van het winterwerk van 't Nut een Len tefeest plaats in het gemeentebosch aan de Soesterbergschestraat, waarvoor veel belang stelling was. Mej. Funcke opende de avond) met een woord van welkom, wees op het prachtige voorjaar, wat tot dankbaarheid stemt en waarom het voor de jeugd den tijd is de oogen open te zetten om al het schoone, dat de aarde geeft, in zich op te nemen en later in het leven te verwezenlijken. Allies stemt tot dankbaarheid, ook deze heerlijke zo meravond. Daarop werd door allen gezamelijk een lied aangeheven, waarop door de kleine' peu ters een paar rondedansjes werden gedaan. Grootere meisjes gaven rythmische dansjes met bebloemde bogen, wat een aardig effect gaf, en daarna enkele leuke boerendafisjes op de klompen. j Tot slot het sprookje de Lentefee mep Ko ning Winter. Alles bijeen een aardig lentefeest era een goed bestuit van het winterwerk. AMERSFOORT AFD. STOFFEN EN BONNETERIE. Moderne dessins in Voile, Mouseline de Laine Parisette Vlisco en Tobralco Chique zelfbindets Corsages Georgette Shawls Kousen en Handschoenen Zomer Vesten I M. H. VAN RAALTB Kranig werk Het Kinderkoor der Chr. Zangvereenigingj „Crescendo", dat zen Pinksterdag uitkwam!1 op het groot Nationaal concours te Ajm'ers4- foort, wist met 324 punten in de '3e afdeeling een ien prijs te behalen. Als men bedenkt, dat slechts 300 pujiten noodig waren, om voor een 1 en prijs in aan merking te komen mogen, we het kinderkoor zeker een bijzonder compliment maken. Brand Dinsdagmiddag werd de branjdweer te Soesterberg geallarmeeerd, voor een bramd op 't Vliegkamp. Het bleek, dat een miotor, (die in een hou ten schuurtje was geplaatst, waarin meerdere auto's en motoren stonden in brand was ge raakt. De brandweer van de Luchtv.-afd. was er direct bij, maar kon niet verhin.de'- ren, dat twee auto's van officieren en twee motoren van onder-officieren geheel verlo ren gingen. Een onder-officier, die in dit gebouwtje aan wezig was, moest vluchten, flaar zijn kleede ren reeds hadden vlam jgfevat. De Soesterbergsche brandweer behoefde gfeen dienst te doen. Aan den gunstigen wind is het te danken.,, dat niet meerdere gebouwen een prooi der vlalmftn en w crd en Uitslag verloting ten bate der ziekenauto Lot 107 theekast, 966 gebreid tafelkeed, 868 theemuts, 692 schilderstukje, 115 sche merlampje, 184 wonderpan, 386 voetenbank je, 9 borstelhanger, 173 sluimerrol, 831 ke itel, 216, theeblaadje, 322 ets, 646 kuipje, 59 schilderstukje (aardbeien), .86 sprei, 55 sprei, 49 sprei, 78 sprei. Het zich in de flesch bevindend aaittal steenen bedroeg 549, hetwelk door 2 per sonen werd geraden. De oplossing van het raadsel was „Ëetn pruik". Bi} het station Soestdljk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven perceelen. VERKOOP VILLA'S. LANDHUIZEN Eïf BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand, Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen, Leven, Auto etc. etc. GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. Concours „Apollo" 22 en 23 Juli a.s. houdt de miannenzasig Vereen „Apollo" een concours op het ge- nïeenteterrein aan de Spoorstraat, welk ter- rtvn welwillend door de gemleente voor dit doel werd afgestaan. De avond te voren zal de jubileeren.de, vereeniging een f eestconcert geven op dit concoursterrein. Dat dit concours voor onze gemeente een belangrijk evenement zal blijken te zijn, mag zeker worden afgeleid uit1 het feit, dat reed!s een groot aantal vereenigingen, waaronder de besten uit den lande, voor dit concours zijn ingeschreven. Meer dan 1600 deelnemers zullen die dagen onze gemeente bezoeken. Door een groot aantal vereenigingen en par ticulieren werden reeds medailles geschon ken. Wanneer meerdere bijzonderheden omtrent) dit concours bekend zijn, konten wij hier op nog nader terug P.V. „De Zwaluw" Uitslag der gehouden wedvluchten vanaf Noijon: G. W. Visser, 13; A. Schaap 2; A. v. Ee, 4; H. Pauw, 58910—11; H. v. Sitter, 12, B. Gttoeneveld, 13—14—'15. De duiven hadden bij deze vlucht met slecht weer en voortdurende regenbuien te kampen. Uitslag Compiegne. Voor dit station wer den de duiven wegens de Jeanne d' Are feesten eveneens te Noijon gelost. Wegens het slechte weer werd het ech ter Maandag. De uitslag is als volgt: H. Pauw, 1236 en 14. H. Majoor 4; B. Groeneveld, 591011G. Visser 7; A. Schaap, 8; W, C. Priem, 12; C. A. v. Ee, 13. Practische les Bijenteelt J.l. Zaterdagmiddag werd op den bijenstand van den heer Arie ven Breikelen, aan den Lange Brink weg alhier voor leden en belang stellenden van de Ned. Ver. tot bevordering van bijenteelt een practische les gegeven door den heer P. M. van Rossum uit Wa- verveen. Een 2o-tal personen waren aanwezig, waar onder ook enkele leden van de afd. Ameirs- foort en daarbij ook twee bijenteelt-leeraren. De heer van Rossum paste op verzoek een behandeling van de bijenvolken in den zojmler toeen wel speciaal zijn eigen me thode, die vrijwel overeenkomt mtet ide z.g. Alexander-methode. Kort geleden heeft de heer van Rossum op verzoek van de Soes- ter-afd in het maandschrift voor bijenteelt zijn metbode gepubliceerd. Wie die stukjes had gelezen en niet te ver van den leeraar af stond bij de behande ling heeft kunnen zien, hoe op eenvoudige wijze van twee volken, zonder zwermen drie flinke volken kunnen worden, gemaakt. Deze; methode heeft het voordeel, dat men flinke sterke volken behoudt met zeer matige ver- mjeerdering' des volks. Voor de groote hoofd dracht, de linde en de klaver, zijn de vol ken dan sterk. Op een beperkte stand is het altijd moed lijk een betrekkelijk groot aantal personen zoodanig te plaatsen, dat allen goed de be handeling van een volk' kunnen gadeslaand Dit was nu ookf het geval en te mleer gold dit nu, wijl het Zaterdag mjooi weer was en de bijtjes dus volop vlogen. Olm de bijen van de overige volken niet te veel in hun vlucht te belemmeren, moest1 af en toe eens ruim|te worden gemaakt. Nadat de heer van Rossum nog enkele vragen had beantwoord weTden de nog aan wezige leden op een kopje thee genoodigd ten huize van den heer Van Breukelen, waar we de vriendelijke huisvrouw een ✓'druk oogenblik bezorgden. Onder gezellige (bijenpraat werd het al lengs 6 uur, waarna het meerendeel der leden huiswaarts keerde. UIT DEN OMTREK KERKBERICHTEN SOEST Zondag 15 Juni. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur de Heer J. van Dam, gods dienstonderwijzer te Utrecht. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Prof. Dr. A. M. Brouwer, uit Utrecht. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 830 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uui Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meuien. Nam. 5.30 uur Ds. E. Schouten, A'foort. So esterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. E. Schouten, A'foort, Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam'. 6 uur de H(eer J. van Doorn, Theol. Stud. te Apeldoorn. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Qebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. H. H. Dorgelo, van N aard en. SOESTERBERG Zondag 15 Juni. NED. HERV. KERK 2—3 uur nam. Zondagschool in 't wijkge- bouw, voor kinderen van 613 jaar. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur Ds. Tuinstra. Nam. 6 uur geen dienst BAARN Het plaatselijk A.V.R.O.-Comité Vrijdagavond kwamen voor het eerst bij een de heeren, die zich voor het Avro-comité beschikbaar hebben 'gesteld in Hotel Zeilen welke door de dames Zeiler welwillend was afgestaan. Na een korte inleiding1 van de heeren U W K E. Cazius en Ph. vain Zuiden werd bij 'acclamatie tot voorzitter gekozen Dr. P. V, Astro, tot secrataris Ph. van Zuiden, Eem nesserweg 31. tot penningmeester M. Rou- kes, Torenlaan 9b, tot vice-voorzitter U. W. K. E. Cazius, tot eere-president Jhr. Ir. F. E. P. Sandberg en tot bijzittende leden de: heeren P A. R, C van Linden Tol, J. G! van Reijen en J. A. v. d. Wiel. Na deze ver kiezing nam het gekozen bestuur aan de be stuurstafel plaats terwijl Dr. Astro de voor zittershamer hanteerde. De voorzitter herinnerde aan den storm verontwaardiging welke over ons land gegaan Als we actie gaan voeren zal dit nooit in het onfatsoenlijke mogen overgaan, en memoreert het politiek' fortuintje, dat wel eens een politieke strop kon worden en het gevoel van aangedaan onrecht dat ons hier tesamen brengt. Dr. Astro zegt dat deze nationale regeering iets nationaals heeft verwoest. Ver buiten ons land is de Avro een sympathieke ster en Hilversum een beroemdheid geworden. De Avr.o bracht verreweg het beste dat in Euro pa wordt gegeven (applaus). De Avro in de huiskamer geworden een element van troost, blijheid, vreugde, terwijl nooit een wanklank werd vernomen (applaus). Spr. heeft een gevoel van jaloerschheid' gekregen toen hij las het besluit van com missarissen dei Phonizendcr. Het moet reuze) zijn in dat geval macht te hebben. Het is; een .waarachtige nationale eer, en het pleit! voor genoemde commissarissen, dat zij malingl hebben aan een strop. Wij zullen scherp moeten toezien en luis teren of we nog een gaatje of een spleetje vinden om onzen wil door te zetten, om van hoocerhaad verandering te krijgen. Ook Baarn zal naar stem moeten laten hooren. Die stemi zal daverend moeten zijn voor Baarn en een intonatie door heel Nederland (applaus). Ten aanzien van de protest-vergadering werd meededeeling gedaan dat de heer Vogt reeds wekenlang bezet is en geen spreek beurt kan vervullen. Door bemiddeling van den Avtno-admÜnistrateur, den heer van der Woord, zullen thans komen spreken de heer K. H. Noest, uit Amsterdam, Ds. Hoek. uit Rotterdam, medewerker aan de morgen wijding en de heer de Ridder, Lt. bij de Ge nie uit Utrecht. De protestvergadeiing zal worden -gehouden op Maandag 16 Juni a.s. in het 'gebouw Musis Sacrum, welke door de stichting tegen gereduceerden prijs wordt beschikbaar 'gesteld. Ook deze m|ededeelin; ontlokte een applaus. Uit de vergadering gingen stemmen op. om ook nog Mr. van Doorne uit Soest uit te' noodigen en de toegang voor ieder belang stellende te doen plaats vinden en desnoods debat toe te staan. Al deze punten werden om practische redenen van de hand gewe zen, terwijl daarentegen besloten werd voor den aanvang en in de pauze muziek ten gei hoore te brengen. De Avto zal vlasggen en doeken zenden om de zaal op te fleuren. Ook zal er een inzameling worden gehou den terwijl de verdere uitwerking aan het dag! bestuur werd overgelaten. Onder dankzegging voor de groote opkomst sloot Dr. Astro de bijeenkomst. Succes „Voorwaarts" Tweede Pinksterdag was onze 2e muziek ver de arb. muziek ver. „Voorwaarts", met ca. 70 belangstellenden naar Beek bij Nijme gen getrokken, om op bijna de Duitsche grens de Baarnsche kleuren te verdedigen! Aldaar werd een internationaal muziekfes tijn 'georganiseerd, alwaar „Voorwaarts' kwam op den concertwedstrijd in de 3e afd. Te Nijmegen vertrok men in optocht naar Beek. Aldaar wist „Voorwaarts", onder lei ding van haren dirigent J Mooy, met ver plicht nummer, ouverture „Mignon" van J. R. v. d. Glas en het vrije numjmer, „Belle Bergère", van Fr. Fran^ois met 265 punten een len prijs, een zilveren kruis weg te halen. Voor het hoogste aantal punten in de 2e, 3e en 4e afd. verdiende „Voorwaarts" een eere-prijs, een groote zilveren beker. Tevens werd aan de/e wakkere groep toe" gekend een zilveren medaille voor de eersté inschrijving. Dit was nog niet voldoende. Door den secretaris van de conqours-com missie te Beek was uitgeloofd een zilveren plaquette voor den secretaris van dat koor, dat op de meest zakelijke en correctste wijzé de correspondentie had gevoerd. Daarvoor was uitgekozen de beer D; ten Hoedt, secretaris van „Voorwaarts"; onze felicitatie voor zulk een prestatie. Ter illu stratie diene nog, dat de componist van de ouverture „Mignon", de heer J. R. v. d. Glas, het door „Voorwaarts" gespeelde num mer zelf te beoordeelen kreeg. Een serenade. Postduiven, welke waren medegevoerd, had den. het groote nieuws reeds vroeg, te 5 uur te Baarn gebracht. Alzoo ging het van mond tot mond en te gen elven trokken groote troepen naar het station. Naar schatting waren ca. 1000 per sonen op het perron en ;om en bij het station aanwezig. Te 11.33, als de trein hei station binnen rolt, stijgt een luid hoera op. Even rust en dan komt „Voorwaarts" met hare supporters onder de overkapping. Nog maals hoera geroep en dan gaat de dirigent, de heer Mooy de hoogte in. Voetje voor voetje gaaf het nu het station uit voor den ingang, waar „Voorwaarts" van de daar aanwezige politie toestemming krijgt nog 2 nummers te geven. Onder donderend hoera-'geroep van de zijde van het publiek1 laat de heer Koops den grooten zilveren be ker zien. Met zachten drang krijgen de 4 politie mannen den stoet in beweging en onder het zingen van „lang zal hij leven" dit na tuurlijk voor den heer Mooy, gaat 't het dorp in Het was bij eenen toen Baarn in rust was. Het dappere orkest onze hulde, ook zij hebben op kranige wijze het witblauw verde digd. Permanent comité Koninginnedag Maandagavond j.l. vergaderde bovengte-< noetnid comité in de benedenzaal van het gemeentehuis, welke zaal welwillend door B. en W. voor dit doel beschikbaar was gesteld. De vergadering werd geleid door den heer F. C. Neumaran ALLE INLICHTINGEN TE BEKOMEN ARCHITECT NABIJ STATION SOESTDIJK. Nadat eenige mededeelingen waren. kwainj aan de orde de regeling der geldinza meling voor de feesten- op 1 September a.s. Bij (de besprekingen hieromtrent bleek, dat door 'verschillende gegoede ingezetenen reeds voor een extra bijdrage op de lijsten was geteel^end. Besjoten werd met toestemming van B. en W. in het midden van deze maand langs de huizen een algemeene geldinzameling te houdén met bussen en lijsten. Voor deze geld- inzanji.elin'g heeft het comité de medewerking verkregen van een 40-tal dames, die bijna allen j ter vergadering aanwezig waren. Na ge houden rondvraag werd de vergadering door. den heer Neumamn gesloten Opbrengst collecte D^ collecte vorige week gehouden, ten bate van de ver. tot verspreiding der Heii Jige 1 Schrift, heeft f n 4.17 opgebracht. Een schilderijen-show ten Gemeentehuize Het was bij ons actief gemeentebestuur doorgedrongen dat door het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum te Amsterdam aan officieele 'gebouwen wel eens schilderstuk;- ken in bruikleen werden afgestaan, zooals reeds het Mauritshuis te Den Haag en het stadshu/s te Wassenaar gebruik hadden ge maakt Echter bleek dat daarmede was ge broken en door bemiddeling van Amster-, dam's Stedelijk Museum-directeur kwam ons gemeentebestuur in connectie met een bekend figuur der moderne, z.g. onafhankelijke schilders, n.1 de heer P. Boendermaker t( Bergen (N.H.). Deze goede herder der kunstschilders, van wien veler hunner grooten dank verschuldigd zijn, helpt voornamelijk de schilders voortidoor hun doeken te koopen. Reeds een belangrijk kapitaal werd door deze heer daarin belegld! Deze kunstminnaar deed op dit gebied reeds zeer goed wierk en heeft het mogelijk ge maakt dat zeer vele schilders hun werk op daartoe geëigende plaatsen konden expo- seeren. Ook heeft de heer Boendeijmaker reeds voor korter of langer tijd doeken aan open bare instellingen in bruikleen gegeven en ook thans profiteert onze gemeente van de weldadigheid dezer mensch. Een dertigtal Kloe ken stond deze heer ons voor vijf jaren af.| Een blijk van goeden burgerzin, die nieii genoeg valt te waardeeren. Een er van, een prachtdoek, siert de Burgemeesterkamer, een stadje op de bergen, schitterend van kleur 1 nuance. In de groote benedenzaal hangen een zes-( tal doeken waarvan de prachtig geschilderde Chrysanten (C. Boendermaker), zoon van denj schenker bijzonder in het oog springt. De gezellige gids, de heer B. de Die.i die ons uitmoodigde en rondleidde, had reedd de beste plekjes voor het goed opvallen der doeken ontdekt en wat de heer de Die ons dien middag heeft doen genieten, daarvoor kunnen we hem dankbaar zijn. Verder hangen er nog eenige mooie stil levens van Colnot, D. H. W. Filarski, waar van ook een ander 'genre schilderwerk aatWRvf - Zig is, en waarbij de e.volutie van zijn schil- dercapaciteiten op zeer duidelijke wijze iri het oog springt en vaak weldadig aandoet Een tweetal boschgezichten van Colnot doen rustig aan Verder zien; we weer ander werfkl van den bekenden schilder Piet van Wiin- gaerdt, die reeds te Parijs kunstwerken wis te wrochten en lauweren wist te oogsten. Kubistisch werk vinden we er van G W! van Blaaderen, weer geheel anders van opvat-' txng zoowel in stijl aflfc kleur. Ook het werk van Toon Kelder is het aankijken ten volle waard. R. Hijnckes heeft weer een ander genre vertegenwoordigd, opgerolde vellen caxton, een .opengeslagen boek, heel typisch maar niet minder duidelijk werk. Ook het straat je door Filarski waarschijnlijk te Mont Mar- tre geschilderd is mooi. Ook de raadzaal is op deze wijze gemo derniseerd, en het moet door ons gezegd, dat de vorstelijke portretten op een nieuw, passepartout en in een modernere lijst ge bracht moeten worden, zoo het nu is vloekt het veel te erg; aan de eene rijde hoog miodem en aan den anderen kant''oudenvetsch' En onze meening is, dat genoemde portret ten er zeer door zullen winnen. Ook zal men bij het vernieuwen van "behang! rekening met de schilderstukken moeten hom den, op sommige plaatsen zullen muren een ander sousje moeten krijgen, wil alles op zijn best tot uiting komen. Dan heeft het ons gefrappeert, dat in de werkkamers der lagere ambtenaren geaner lei stuk is neergehangen. Ook daar kon eernge kleur en fleur geen kwaad. Wij hadden een genotvol uur en onze lezers raden we aan, indien zij voor een of andere zaak m het gemeentehuis móeten zijn, hun oogen de kost te geven. Beter was nog, indien ons gemeentebestuur kon besluiten, de schilderijen-show op gezette tijden voor het pubhek open te stellen. Evenzoo zou het van groot nut zijn indien de hoogere klassen onzer scholen in de gdje-' genheid werden gesteld, onder deskundige leiding deze expositie te doen bezoeken. Daar kan toch zeker geen bezwaar tegen bestaan. Een gevaarlijke hoek In den Eemlweg is nabij de Eenvbrug te' Baarn een zeer gevaarlijke hoek, waarijtt door een vooruitspringónd huis het uitzicht geheel wordt benomen. B. en W. van Baarn zijn voornemens deze hoek zoodanig af te ronden, dat een vrij uiti zicht wordt verkregen. In de kosten dezer. a^t *S ^oor beuren van den, A.N.Wi.B. en de K.N.A.C. elk een bijdrage va|n| f 100.toegezegd. AUTOPEDS VLIEGENDE HOLLANDERS DRIEWIELER FIETSJES POPPENWAGENS op gummi banden vanaf fl.25 f7.75 Klei gevi in k ie v k fl Pijn» slote een len Beid billijl scho< aan lijk. reau een 1 1.19 v. C Soest. ïfï mm ilimc aan kamei zolder bevr. Sifi ïfï ïfï f5.25 f 5.95 Het Speelgoedhuis met Ieders keus. LEEUWENSTRAAT 26—30 - HILVERSUM TELEFOON 2175

Soester Courant | 1930 | | pagina 2