i LA PORTE CA. - BANKIERS I igkee^e Transpireerende KHMAREMAKIR Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 STOOMWASSCHERIJ „DE KOLK" EEN GOED ADRES VOOR UW WASCH. Misrekeningen. Banketbakkerij sNieuwerhoek" Hoogstfijn Amandl- en Botergebak Vanille IJs Serremeubelen F. D.VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 SOESTDIJK Behandelen alle Bank en Effectenzaken Safe-Deposit Zomersproeten verdwij nen spoedig door een pot SprutoL Bij alle Drogisten. PIJNLIJDENDEN. Raadpleegt den Pijnenstiller C. UITERWIJK Waterslang en Tuinsproeiers GIELEN sboeastno,jk Se Jaargang No. 25 Gegarandeerds oplaag'OOOjexomplaran. Vrijdag 20 Juni WW de 5HÖÏBD mam U&ANKET BAKKER n o f leverancier. VartWeed^traatAO Tclefoer» 1«79 Uxamcmrattprijs voor Sowtdijk, Soest ea Soesterber», 25 cent pet 3 maanden. Voor buiten 50 cenl per 3 maanden. ONZE RIJMKRONIEK QlJdiMCO. alat grootst dan en niet kleiner dan 36 regels, mogen voor ocu rnbrtek worden Ingetonden. Bij opname vergoeden wij voor gedichten 17,50.(Nadruk verboden) (Ingezonden,) Vacantie De vacandetijd in aantocht, Tijd, dat iedereen geniet; Actueeler iets bestaat er I In deez' zomertijd haast niet. Velen hebben enk'le weken, An'dren enk'le dagen maar. Maar die allen ,toch genieten Van hun schoonsten tijd van 't jaar. Als geen één was uitgesloten, Allen gingen, groot en klein, Met vacanüe, ook de armsten: Dan i,ou 't nog veel fijner zijn. Eigenlijk meest heel het menschdom Samen zóó verbonden zijn, Dat geen enkel wilde hebben, Wat des and'ren niet kon zijn. Als de schoone rust der heide, Den vacantiemensch verblijdt, Als hij bij 't geruisch der golven, Zich aan 't strand terneder vlijt. Of als hem 't gezang der vogels In het bosch of veld misschien, Zal verblijden, dat hij dan ook, Even om zich heen moog zien. Naar den min-bedeeld en broeder, Kaar de zuster die daar slooft; Of haar daarmee dan zal helpen? Zeker: als hij maar gelooft. Niet ineens zal 't overwinnen, d' Eén is zwak, de ander sterk, d' Een is loom en traag, vervelend, d' Ander gaat op in zijn werk. Maar 't zijn al omstandigheden, Waar d' omgeving veel aan doet, Help dan uwen zwakken broeder Met uw woord en daad en moed. Als gij steeds maar mee blijft helpen In gedachten, woord en daad, Deze drie, wanneer ze goed zijn, Zullen breken al het kwaad. Armoe, oorlog, haat en afgunst, Niet ineens is 't uit den tijd, Maar als allen samenwerken, Wordt het vast een schoone strijd. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en cJVAN DAM, Rademaketatf. II, SOESTERBERO ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels 10.75. Efce regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 Afhalen en thuisbezorgen lederen dag. Er zijn heel wat misrekeningen, die wij in ons leven begaan. De verstandigsten, de meest ervarenen, ja de besten onder ons, zouden ongetwijfeld per jaar een niet al te mager notitieboekje vol maken, indien zij getrouw hunne mis rekeningen in het leven daarin wilden vast leggen. In werkelijkheid zijn misrekeningen schier aan de orde van den dag en moet ald,us deze waarheid voor ons menschen een al leszins afdoende reden zijn voor pverleg en omzichtigheid in al onze plannen en hande lingen. Om misrekeningen in de verschil lende levenskansen en uitkomsten kunnen haar ontstaan vinden in ons zelve, m|aar niet minder in aanleidingen, in oorzaken en invloeden, die geheel buiten onszelf staan. heid"), gebrek aan levenservaring, zoomede luttele menschen- en zakenkennis behooren. Al mogen beide laatstgenoemden niet be paald „zwakjes" of eigenschappen worden genoemd, zij behooren toch tot de zwakke zijden van den rmensch (die in de wereld slagen wil) te worden gerekend. Een breed uitzicht over mogelijke levens gebeurlijkheden, zoo ook een scherpe gle- zichtslens, waar het de beoordeeling der karakters en handelingen van diegenen onzer medemenschen betreft, die onzen levensweg kruisen en wier levensbelangen de onzen ra-; ken, zijn mede zeer noodig om misrekenin gen te voorkomen. Want onze reis door het leven is feitelijk een studiereis, wat wij niet altijd voldoende beseffen. Onze misrekeningen hangen, wat aantal en grootte betreft, ook voor een niet gering, gedeelte af van het peil en het aantal onzer, verwachtingen en illisiën. Te hoog gespan nen levensverwachtingen hebben natuurlij kerwijs groote teleurstellingen ten gevolge. Daarom zal de mensch reeds vroeg moeten, inzien, dat een matig aantal levensplannen, van een bescheider. omvang en opzet, ver-, reweg de meeste kansen van slagen heeft, Zijn misrekeningen in het leven zullen daar door wellicht tot een minimum beperkt wor den en zijn leven zal ontwijfelbaar rijker zijn iaan tevredenheid en geluk. Doch onze jeugd is meestal, juist door hare zonnigheid, vrij arm aan levenswijs heid; en ten deeie komt dit aan onze vroege levenssjaren ten goede. Levenswijsheid inv mers, houdt vele en meestal wreede teleur-, stellingen in, die een groote wanorde zouden teweeg brengen m den mooi aangelegden hof van het Eden onzer jeugd. Want het leven van velen is veelal qp lateren leeftijd niet anders dan een „sauve qui peut" uit den- levensstrijd, en hun zoogenaamd levensge luk, niets anders dan een vluchtheuvel, een bonk, waar men wel veilig is, doch waar slechts weinig bloemen tieren en niet een esikele van die schoone en geurende bloe-> waarvan men zich in het rozig morj genlicht van zijn zonnigen, Lentemorgen zulk een heerlijke voorstelling had gemhakt. En nu moge men dit alles op meer; beza- digen leeftijd zoo wijsgeerig mogelijk be schouwen, men moge dan spottend glim lachen om eigen naïviteit in zorgeLooze, heetgebakerde en lichtontvlambare jeugd wanneer wij rustiger geworden, teleur gestelde menschen in een herinnering- wekkend uur, eens even de eerste bladzijden van ons Teeds zoo vol geschreven levens boek opslaan en met zekere verwondering en herkenning herlezen wat daar staat neer geschreven; wanneer de gloed van ons een maal jonge hart nog even een zwak af schijnsel in dat oud 'geworden hart laat flikkeren, of althans voor het terugziend geestesoog nog eenige lichtsprankels laat op gaan dan zingt ons teruglevend hart nog stille: het eenmaal in het zielleleven doorge zongen „Ave Verum" medede groet van den mlensch aan zijn vroeger geluksleven. Maar hij blijft zich niettemin bewust, daï zeer velen van zijne levensplannen „misre keningen" waren; en hij trekt zuchtend zijn _;eestesoog terug uit de eerste bladzijden, van zijn levensboek: om weer zijn volle aandacht te geven aan des Levens werkelijk heid. En dan ontdekt hij, bij zuivere beschou wing, dat de „waarheid" niet in de jonk- heids-droomten, maar in het heden ligt dat hem overtuigend bewijst: dat niet onze jeugd-voorstellingen, maar onze levensloop, den omvang aangeeft van het geluk, dat voor ons te bereiken was, en dat ons nu tot grqo te dankbaarheid mag stemmen. De werkelijkheid immers levert voor ons de uitkomst op van al ons streven, aange vuld, gevormd en gewijzigd door de le vensomstandigheden, door den invloed en tegenstand of wel door de medewerking der menschenep misschien ook door het in grijpen van een noodlot. Laten wij daarom! pnze levensmislukkingen niet onvoorwaarde lijk voor rekening van onze misrekeningen; in ons leven stellen; en laten wij ook in on- Vele maletjjekroond Slagroom 30 cent per ons Tel. 2232 Per doosje 10 cent l portie 15 cent Per groot portie 20 cent Met slagroom en vrucht<|35 cent Per liter thuis bezorgd f 1.80 DES ZONDAGS GESLOTEN. Aanbevelend, F. H. EUWE lijdt dan niet veel en zal door blijven gaan INGEZONDEN STUKKEN met het geven van bloemen. Niet van het f luiten verantwoordelijkheid der Redactie.) geven van bloemen gaat een plant achten' OVERLEDEN: Elisabeth Bijl, 75 j„ wed EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG Steenhofstraat 44. GEVESTIGD: A. A. J. M. Naethuijs, Ei- liit, maar van het geven van zaad. Wie zijW planten vlug wil laten uitbloeien zoodat het mooi er gauw af is, die plukke geen bloe-i men en late de uitgebloeide bloemen (zaad)' er aan zitten. Dan is de pret van' korten duur. Heeft U wel gemerkt, dat Uw buurman, van den kouden grond al een dag of veer tien aardbeien plukt en dat de Uwe pas gaan^ rijpen? Uw buurman heeft wel licht een vroeg soort en U een laat. Vroege soorten zijn: Madame Lefébre, Lax- con's Noble, Deutsch Evern en Sieger. La te zijn: Jucunda en Mad. Moutot. Denkt daaraan bij bet aanschaffen van Uw jonge plantjes m Aug -Sepl. Vanuit Duitschland wordt nu een machine op de markt gebracht, die de slooten rei nigt van vuil en mlodder. Niet te breedei slooten worden tot 1.30 M. diepte gereinigd en de bagger enkele meters over de kant verspreid. Zoo'n machine kan per dag 2 4 K.M. sloot reinigen. In combinatie ge kocht, kan zoo'n machine een heele arbeids besparing geven en zal van gunstigen invloed zijn op den afvoer van het overtollige water., De machine doet een M. soot vloor onge veer 3 c. de M. Vorige week werd zij gede monstreerd voor zeer veel belangstellenden; te Wageningen. Ze voldeed goed. Het mond- en klauwzeer treedt de laat ste weken in bijna geheel Nederland zeer ernstig op Melk van die koeien kan ook bij menschen in den mond een zeer hinderlijk' verschijnsel te voorschijn roepen. Het is niet evaarlijk, maar toch zeer lastig. Die het1 ondervonden heeft, kan er van meepraten. Gekookte melk is niet besmettelijk meer. 1 Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd onderstaande op te ne- len in Uw veelgelezen blad, waarvoor bij torbaat dank. J.l. Zaterdagmorgen, ca. half acht, heeft eer eens zooals reeds zoo vele malen is -schied een aanrijding plaats gehad aan F. C. Kuiperstraat hoek Van Weedestr. Dat een aanrijding niet altijd te vermijden is begrijpelijk, doch daar dit zeer dik wijls voorkomt op boven genoemden onge- jkkigen hoek en dat er nooit in den raad esproken wordt te trachten een oplossing te nden, om dit euvel te verhelpen, gaat mijn prstand te boven. Tevens deed het mij veernd aan, dat, na de plaats gehad hebben- e aanrijding, het ca. een kwartier duurde, oor er een agent van politie aanwezig was,. <aar er maar één agent op het bureau aan- \fdzig was en deze zijn post niet mocht ver ken, waardoor het verkeer vertraging on (jetvond. Procesverbaal werd toen opgemaakt (ii wie gelijk had van de twee bestuurders worden uitgemaakt. Wie volgt? Zouden B. en W. 't niet wenschelijk achten Ier eens een handje mee fee helpen en te tochten hieraan zoo spoedig mogelijk een eiide te maken? Misschien kan een aanwij- zhg van ondergeteekende helpen en tevens stootje in de goede richting geven. Als men eens een dubbele spiegel tegen- o/er de F. C. Kuijperstraat plaatste, doch Beiden in schuinen stand, zoodat men dan :ian weerskanten van den spiegel in de Van Weedestraat kan zien, of de F. C. Kudjper- Vtraat veilig is of niet. Mij dunkt, hierdoor wend weg 106. E. Zapf, Nassaulaan 27. B. A. Blok, Kerlcpad Z.Z. 44. M. J. v. Leeuwen, KI Emgend.weg 5. H. J. Sukkel met vrouw, Kontagimelaan 42b. T. J. Elverduig met vrouw, Soestenb.str. 8. A. W. ter Horst-Et verding met gezin, Soesteilb.str. 8. O. O. O. van Zijll de Jong, Ericaweg 4. F. Tulp, Van Maarenstraat 7. M. T. Beerlmg, Wieksl. W.Z. 15 M. Stilma met gezin, Schoolweg 4. J. A. Hoving met gezin, Sinnemaplem 14. VERTROKKEN: Wed. J. v. Herwaarden met gezin, van Bosstr. 163 naar Zuilen, Lut- gerusstr. 68. M. Veenendaal, van F. C. Kuij- perstr. 10 naar A'foort, Qr. Koppel 11. T. A. Kamerbeek, van Kerkpad Z.Z. 51 naar Utrecht A'damschestraatweg 297. P. A. Gestel van Birktstraat 34 naar Den Haag, J. Maetsmj- kerstraat 225. B. G. Repko, van Burg. Gro- thestr. 30, naar Utrecht, Nachtegaalste. 79. A. Gorlee, van Birktstraat 45 naar Abcoude, Stationstr. 54. W. Kandelhart, van Vosse- veldlaan 9 naar Haarlem, Mr. Cornelisstr. 341. C. M. A. v. Veluwen, van W. Pyrmontlaan 65 naar A'dam, Nesstr. 3311. J. H. van Loe- vestijn, van KI- Engendaalw. 9 naar A'dam, Sassenheimstr. 341. W. Dolfin, van Vosse- veldweg 40 naar Hilversum, Emmastraat 11. J. J. v. Reems met gezin, van Heuvehveg 1 ZONDAG. Rust en bezonnenheid voeden de kracht en maken detn tijd, zij waarborgen een! positieven arbeid aiaandag. Educatie en instructie, opvoeding en on derwijs, moeten samengaan om den mensch 'tot persoonlijkheid te maken. DINSDAG. Weeg den gang uwer voeten en laat al uw wegien wel gevestigd zijn. WOENSDAG. Iedere machine, die overbelast wordt, le vert óf slecht werk, óf staakt den arbeid. DONDERDAG. Geleerdheid zonder vaardighei|d laat ons, onmachtig en maakt ons dikwijls belachelijk. VRIJDAG. Behalve kennis en vaardigheid heeft de, mensch noodig een degelijke ontwikkeling. ZATERDAG. Het logische denken en het vrije spreken, berusten in de eerste plaats op aanschou-, wing Wat ge denkt en spreekt, mloet gij, u vooistellen. FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS BAARN BUSSUM SOEST jonkheidsdroomen toch, pasten zich zoo heerlijkbij het rozige lente-morgen licht, waarvan de eerste bladzijden van ons levensboek melding maken. VIKING. Spreekdag, Vrijdag 27 Juni a.s. van 9 tot 15 uur. HOTEL EEMLAND Van Weedestraat Soestdijk PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. - ._»en. dt« rublek betreffende, kunnen worden gexooden a»n de Heer G. Lieshout, Dlr. Landbouwschool. Montfoort. Postzegel grot ent voor antwoord Insluiten. (Nadruk verboden Velerlei omstandigheden, die volstrekt bui ten persoonlijk ingrijpen omgaan kunnen, I zen OU(ierdoni niet al te wijsgeerig spreken, op zichzelf of in samënloop, oorzaak wor-i Qver ^waze dioomen onzer jeugd. Die den van menschelijke misrekeningen, ooki dicir waar een hoogst verstandig overleg de berekening of het plan heeft gemaakt. Niet altijd is dus het menschelijk misgrijpen of falen de onmiddelijke of mictdelijke oorzaak van zijn misrekeningen. Oorzaak en gevolg zijn niet altijd na te gaan. Het eeitste ligt menigmaal in het duister, terwijl het „ge volg" menigmaal nauwelijks herkenbare symptomen heeft. Niet altijd geeft een misrekening vooti den betrokken persoon of personen een on gunstig resultaat, al blijft het dan ook na* tuurlijk een misrekening, die toch aanvan kelijk teleurstelt of verontrust. Zoo o.a. is er menigmaal trouwe vriendschap, zijn er ge lukkige huwelijken gesloten en verschillen de ondernemingen prachtig geslaagdten gevolge van aanvankelijke misrekeningen van teleurstellingen zóó diep, zóó zwaar, dat menig menschenleven alle levensgeluk meen de te zullen ontgaan en zich ten aanzien >van levensgeluk of van stoffelijk welzijn ge ruineerd achtte. Doch helaas, de groote meerderheid van menschelijke misrekeningen stetnt de daarbij betrokkenen geenzins tot latere blijdschap en dankbaarheid. Het mfen- schelijk falen heeft veelal gevolgen, die zich in het menschenleven ernstig doen gelden en zich op zijn stoffelijk- of op zijn geluksbe- staan wreken. Zijn er dan geen middelen te vinden, om misrekeningen te voorkomen, of althans tot een maminium te beperken Ten deele zeker wel. In de eerste plaats zullen wij zeker wel heel wat baat vindert bij een goede dosis zelfkennis, waaijdoor wij in de gelegenheid zullen worden gesteld onze menschelijke zwakjes eens terdege te controleeren en mjet een ernstigea wil aan banden te leggen. Tot die „zwakjes" of minder gewenschte eiggenschappen kunnen misschien roekelooze „durf" (om niet te zeggen „waaghalzerij"), een al te groot zelf vertrouwen, [(üjb niet te zeggen „eigenwijs Van alles wat De pronkboonen en de stoksnijboonen gaan al aardig klimmen. Toch hebben ze onze hulp wel eens noodig. Vooral als er een fikschen wind gewaaid heeft, hangen ver scheidene ranken los. Hoe gauwer die weer op hun plaats gebracht worden, hoe beter. Wind ze weer om den stok, maar denkt er wel aan, dat het ons niet baat, als wij het verkeerd doen. De boon wil kliinimert zooy dat de stok steeds links van de rank is/ Andersom gaat niet. Als wij het willen for- ceeren en de rank verkeerd er om heen, draaien, dan wind de rank net zoolang totj ze los is en doet het dan weer andersom-,. Let maar eens op, hoe de boon zelf klimt. Niet één rank zal het anders doen. i De rozen geven al heel wat bloemen en de dalia's zullen het ook al spoedig doen. Wilt ge pleizier hebben vaji die bloenyen, snijdt ze af en zet ze in een vaas. De planti De eieren zijn de laatste tijd zeer laag, in. prijs Het is nu de tijd eieren in te leggen. Het laat zich aanzien, dat de prijzen nu niet meer zullen zakken. Bijna elk middel wat aangeraden wordt, om eieren te con-* serveeren, is goed. Voornamer dan het pre-; pareermiddel is wel het ei. Legt steeds ver-: sche schoone eieren in en het zal U best bevallen. Kalk, waterglas en andere middelen werken 'goed, maar zorgt er toch wel voor, dat U inlegt: versche schoone niet gekneus de eieren. Legt liefst ineens in. Bestel bij een vertrouwd adres. Er zijn twee boekjes verschenen, die gra tis te verkrijgen zijn voor alle lezers van; dit blad. Zij gaan beide over de gewassen, in den tuin en de bemesting er van. Heti eene is te verkrijgen bij het inlichtingsbu reau voor Chilisalpeter te 's Gravenha'ge en het andere bij het Land- en Tuinbouwkun dig bureau der I. G. Farbenindustrie, Vij gendam te Amsterdam. De vruchten van appel en peer hebben nu ongeveer de grootte bereikt van een knikker tot een noot. Nu is er weer een be spuiting noodig met Bordeausche pap ap pels en peren en Califomische pap voor appels Tegenwoordig gaat mten het bij ap pels en peer beide doen met Califomische' pap. Bij appels i op 40 en bij peren 1 op 60- -80, Voor een en ander raadplege men o.m de mededeelingen van den Plantenziekten' kundigen dienst no. 50. Schuiftziekte bij appel en peer, no. 20. WoiTmstekigheid bij appel en peer, no. 33. Sproeien en Sproeiers no. 43. Middelen tegen plantenziekten en scha delijke dieren in land- en tuinbouw Verdere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen en door de bij dezen dienst werkzame ambtenaren. zal het gevaar aan dezen slecht uitzienden hoek voor het grootste gedeelte opgeheven zijn, vooral ten gerieve van de vele vreem delingen, die de F. C. Kuijperstraat pas seer en. Laat men niet wachten met den put te dempen, als het kalf verdronken is. Nut i! het de tijd, daar met dit prachtige vVeer nog vele duizenden vreemdelingen dezen ge vaarlijken F. C. Kuijperstraat zullen pas seer en. naar A'foort, Kruiskamp 65. M. Bijleveld, van Steenhofstraat 46 naar Rosmalen, Gesticht „Coude water". VERHUISD: L. R. Reijenga, van Andries- sestr. 14 naar Nassaulaan 24. P. Westerveld, van Andriessestr. 14 naar Nassaulaan 24. 1. Alten, van Andriessestr. 14 naar Amersf.str. 65. L. Boxman, van Andriessestr. 14 naar Radem.str. 25a. J. Horst met gezin, van Soesterengw. 56 naar Molenstr. W.Z. 11. C. A. van 't Net, geh. met J. v. Manen, van Nieuwstr. 24 naar Nieuwste. 17. J. G. Wes terveld, van Braamweg 5 naar Steenhofstr, 61. N. de Bree, van KI. Engend.weg 21 naar Bosstr. 33. G. de Bree, van KL Emgendaal- weg 21 naar Bosstr. 33. J. de Bree, van KL Engendaalweg 21 naar Bosstr. 33. H. J. Velt- huijsen, van Torenstraat 15 naar Torenstraat 10. Wed. H. v. Manen met gezin, v. Niéuw- straat 17 naar Nieirwstraat 24b. PLAATSELIJK NIEUWS Hoogachtend, Uw dw: dnr., J- P- Ook wil ik de ingezetenen van Soest nog even waarschuwen, om, als er met dit prach tige weer gesproeid wordt door de sproei- auto, niet te dicht laqgs de auto te loopien, daar de bestuurder van genoemde auto niets en niemand ontziet en dus ook niet even stopt. Wel hartelijk. Misschien ook een aan wijzing voor B. en W. J. P. BURGERLIJKE STAND oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kosf 46 en 60 et per bus en is evenals Puri verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisti GEBOREN: Anna Adriana, d. v. A. J. Beumers en M. Groesbeek, Verl. Postweg 49. Reijer Joachem, z. v. R. J. Stempvoort en C. G. Schot, Birktstraat 24a. Wil helmin a Bar- bara, d. v. J. Zeggelaar en A. W. Daselaar, 2e Weteringpad 4a. Rijnetta, d. v. H. van Bloemendal en H. Ligter, 2e Heeserlaantje 6. Gerda Adriana Maria, d. v. H. Wijnhoff en A. Westerveld,, Nieuwstraat 8. Anna Wil- I helmina Theresia, d. v. W. van Doorn en C. W. Middelman, Gall. Pelsweg 18. Hen- Jlricus Gerardus Antonius Maria, d. v. J. H. Habes en M. J. A. Oude Hendrikman, Ban ningstraat 41. ONDERTROUWD: J. W. de Rijk en J. B. Sukel. GEHUWD: J. Dumortier en W. Groene- steijn. 1928 S. No. 265 (Besmettelijke ziekten). 14. Voorstel van B. en W. tot het van 'de N.V. Centrale Slachtplaats voor de ge meente Soest huren van een lokaal, bestemd voor hangruimte van de ter keuring aange boden vleesch waren. 15. Vaststelling van een besluit tot het verkenen van een zakelijk recht op gemeen tegrond ten behoeve van uit te voeren wer ken door de N.V. „P.U.E.M.". 16. Voorstel van B. en W. ter zake behoud van den korenmolen „De Vlijt"., in verband met aan het College gestelde vragen door het raadslid den heer W. H. C. Doorman. 17. Opnieuw behandeling van een adres van bewoners van perceelen gelegen aan den Kampweg, verzoekende afdoende verbetering van dien weg. t 18. Behandeling van een adres van be woners van perceelen gelegen aan de Soes- terbergschestraat tusschen de Birktstraat en de Eikenlaan, verzoekende verbetering van dit weggedeelte. 19. Behandeling van een verzoek om aan koop van gemeentegrond. 20. Bespreking van het door de raads commissie uitgebrachte rapport over het „Brandwezen" in deze gemeente. 21. Behandeling van belasting-reclames. Gem. Arbeidsbeurs Tot en met 18 Juni 1930 werden in de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 48 werkeloozen, verdeeld als volgt: 13 Metselaars, 13 opperlieden, 5 grondar- beiders, 5 losse arbeiders, 1 chauffeur, 8 tim merlieden, 1 reiziger, 1 magazijnbediende en 1 kok. Geridderd De intendant van het Kon. Domein, Jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen, is benoemd tot Commandeur met de Kroon in de orde van Adolf van Nassau, zulks ter gelegenheid van het bezoek der Luxemburgsche vorstin. Kampeeren We hebben hier, zooals in vele gemeenten Raadsvergadering De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen, Maandag 23 Juni a.s., des namiddags 2 uur, ter behan deling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 30 Mei j.l. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der Gemeente.begrooting 1929 en 1930. 4. Voorstel van B. en W. tof het treffen van verschillende maatregelen in verband met de conversie van rijksvoorschotten woning bouw. 5. Voorloopige vaststelling van de reke ning van het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1925. 6. Vaststelling van een besluit tot beleg ging van gelden. 7. Voorstel van B. en W. met ontwerp besluit tot vaststelling van een overeenkomst ter zake van het door het Burgerlijk Armbe stuur te voeren kasbeheer. 8. Vaststelling van een besluit bedoeld bij artikel 8 2e lid der Verordening regelende een verordening op het kampeeren. Om te de instelling en het Jveheer van het Wegen- voorkomen, 3at niet allerwege op de heide fonds. en in de bossehen tenten worden opgeslagen, 9. Crediet-aanvrage van B. en W. voor heeft de Burgemeester één bepaald terrein inrichting van de te openen U.L.O.-schooL 10. Credietaanvrage van B. en W. voor het aankoopen van een rijwielbrancard ten behoeve van de buurtschap Soesterberg. 11. Voorstel van B. en W. tot het doen aanleggen van een gasverwarmings-insfalla- tie in het gebouw der O.L. schoool in de Kerkebuurt. 12. Behandeling van een verzoek: a. van het Bestuur der R.K. Jongensschool om de noodige gelden toe te staan voor het doen aanbrengen van een gasverwarmings-in- stalilatie, het doen plaatsen van handwasch- bakjes en het doen maken van W.C.'s, na wegbreking der bestaande privaten in de school; b. van het Bestuur der R.K. Meisjesschool om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het maken van een rijwielbewaarplaats bij die school; c. van het Bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest", om de noo dige gelden toe te staan voor het aanschaf fen van 14 schoolbanken, het doen, betegelen van een gedeelte der speelplaats, het doen uitbreiden der fietsenbergplaats en het aan schaffen van 300 kapstokken, zulks ten be hoeve van de lagere school aan de Spoorstr.; d. van het Bestuur der Vereeniging voor Chir. L. en U.L.O. te Soesterberg, om d,e noodige gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van 6 nieuwe schoolbanken ten behoeve van hare 9chool aan den Post weg 62. 13. Vaststelling van een Verordening, als bedoeld in artikel 25 der Wet van 21 Juli aangewezen voor kampeeren, terwijl, boven dien vergunning moet worden gevraagd. Ook mogen mannelijke en vrouwelijke personen niet in één tent logeer en. Een tweetal per sonen hadden Zaterdagavond hun tent op de heide opgeslagen zander vergunning. Het al spiedend oog van onze politie ontwaarde spoedig het witte tentje en maakte proces verbaal op tegen de overtreders van het ver bod. Soest biedt een schoone gelegenheid voor kampeeren. Een mooi beboscht heideveld, ge legen nabij Soestduinen, is als kampeerterrein aangewezen, waar dan ook in den zomer een druk gebruik van gemaakt wordt. Een uitbreker Een zeug van den landbouwer H. aan den Hooiweg is Maandagnacht uit de weide ont snapt en heeft in het nachtelijk duister een bezoek gebracht aan eenige tuinen, gelegen aan den Zwarteweg. In den tuin van flen heer Jansen heeft het dier op ergerlijke wijze huis gehouden. De vroege aardappels zijn vrijwel alle uit den grond gewoeld. De sla, de boonen en andere groenten zijn voor een gToot deel afgevreten en vertrapt. M^t deze wandaden nog niet tevreden heeft het dier den daarnaast liggende tuin van de familie De Rooy bezocht. Ook daar is schade aange richt, hoewel gelukkig niet zooveel aLs bij den heer Jansen. Vandaar heeft het een wan deling gemaakt naar de Kerkebuurt en is terecht gekomen in een tuin aldaar, waar ook de producten het moesten ontgelden. Hoewel de eigenaar van het dier beloofd heeft de schade te zullen vergoeden, is een

Soester Courant | 1930 | | pagina 1