- Snijüoonenmoiens Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 Beschaving. Rotterdamsche Bank- vereeniging N.V. Correspondentschap SOEST ALLE BANKZAKEN PIANOLESSEN IOA JONGSMA Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogstfijn Amandel- en Botergebak F. D.VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK J ST00MWASSCHER1J „DE KOLK" 3 EEN GOED ADRES j VOOR UW WASCH. Uw kindje DE EERSTE GQOISCHE HULPBANK Automobielen te HUUR zonder Chauffeur. Soher's Autogarage 9e Jaargang No. 30 Gegarandeerde oplaag 3000 exemplaren. Vrijdag 25 Juli 1930 DE SDESTER CDUQANTiH! Abonnementsprijs voor Soestdijk., Soest en Soesterberf, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, Rademakeratr. IS, SOESTERBERG ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elce regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. ONZE RIJMKRONIEK Uitdragen, niet grooter dan 48 en nl voor deie rubriek worden lngeionden. dctueele (niet plaatselijke) gedichten f 1 dan 36 rcgeU, moge ie vergoeden wij voc. (Nadruk verboden) DE PESSIMIST EN DE OPTIMIST De Pessimist'. Ik vind het leven vrees'lijk zwaar, Wat duurt het ijs'lijk lang, De zorgen maakten mij vroeg grijs Ik beu altijd schuw en bang. Ik heb véél contanten steeds in huis En op de Bank, dat is waar; Vaak droom ik dat men mij besteelt, Dat maakt me altijd naar. Of 't pas de eerste is geweest, 't Laat me als ijs zoo koud. Omdat, als weer de laatste komt, Ik steeds wéér overhoud. Het levejn is 'n stap naar 't gjraf En daarom snap ik niet, I Dat er nog altijd menschen zijn, En, ik geloof beslist, Dat ik wel heel gauw dood zal gaap, Want ik benPeg-si-mist. De Optimist: Ik neem het leven zoo het is. Het is al kort genoeg, Vap zorgen trek ik me niets aan, Ik zing al 's ochtends vroeg. Ik heb geen gelden op de bank En ook niets in m'n kast, Men kan mij bestelen en Van familie heb ik geen last. Als 't pas de eerste is geweest, Dan rammel ik met geld, .daar al- t naa." de laatste loopt Dan heb ik 't gauw geteld. „De teiing naai de nering, man" I ene Ik me dan maar in; Of 't de eerste of de laatste is Ik hou steeds goeie zin. En wordt ik eenmaal stram en oud - Dat is mijn grootste wensch Dart hoop ik nèg als nu te zijn: Een in-tevreden mensch. 1 GAATS f 1.40 2 pir ry baarn uILLLH SOESTDIJK ONDER )3 GARANTIE 2 GAATS f 1.70 OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. etn W. van Soest maken bekend, dal de Raad dier gemeönte, in zijne vergadfej- rijngi van 14 Juli 1930 het onderstaande be-. sluit heeft genomen. Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open bin nen dertig dagen na heden. Het adjres van, beroep wordt aan de Koningin gericht, maas ingediend bij den Commissaris der Koningin. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat tengevolge van de ver breeding van het gedeelte der Spoorstraat, hetwelk loopt van den Korte Melntweg tot de Halte Soestdijk, het niet meer noojig is dit gedeelte gesloten te verklaren voor het bereiden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen* zulks in beide richtingen, doch dat met een gesloten verklaring in één nclD ting kan worden volstaan; dat het voorts wemschelijk is het bij hel) stationspleintje 'gelegen weggedeelte, uitma kende het vervolg van de Spoorstraat en loo-, pende van de halte Soestidijk tot aan den Rijksstraatweg in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer in één rich;-) tia^i gesloten te verklaren en wel in de rich- tijng van de halte Soestdijk naar den Rijks straatweg ctat daardoor kan worden voorkomen, dat op yden Rijksstraatweg ter plaatse opstopt pingen en aanrijdingen plaats vinden, wan neer de spoorwegboomen gesloten zijn. BESLUIT: I in te .trekken het bepaalde sub .4e bij raadsbesluit van 13 Januari 1928 tot geV sloten verklaring van eenige wegen in beide richtingen; II gesloten te verklaren voor het bereiden, met alle motorrijtuigen en rijwielen, zulke in één richting a. de Spoorstraat van den Korte Melmweg af tot de halte Soestdijk en wel in de rich-, tuig van de Spoorstraat naar de halfce Soestdijk b. het bij het Stationspleintje gelegen weg!-! gedeelte, uitmakende het vervolg van de Spoorstraat en loopende van de halte Sest!- dijk tot den Rijksstraatweg en. wel in de richting van de halte Soestdijk naar den] Rijksstraatweg III te bepalen dat dit besluit in werking! zal treden op den datum nader door B.' en W. te bepalen. KANTOOR BAARN Torenstraat 3 - Teletoon 2262 f20.—, f 15.en f 10.per kwartaal. Spreekuur: Woensdags 2—3 uur. KERKPAD ZUID 19 B - SOEST Hooger dan een causerie mag dit opstel niet worden aangeslagen,» want toch het be- grip „Beschaving" is zóó veelomvattend en tegelijk zoo hoogst teer van aanvoelen, zoo porceleinachtig, dat men al heel spoedig gevaar locpt bi' een vooropgezette defini tie van dat woord in z'n volle beteekenis, te z-llfd ie koit schieten. Er is veel navraag naar beschaving Het, woord is veel op de lippejn en op bescha ving wordt heel vaak aanspraak gemaakt. Het is daarom niet overbodig, deze aan spraken zoo nu en dan eens te controleeren. Doch daartoe behoort men van fijne voel horens te zijn voorzien Edoch een causerie kan er toch wel mee door. Een voorzichtige beschouwing is nog niet bepaald „critiek uitoefenen", maar veeleer een vragend opmerken. Een be scheiden opmerker behoeft immers niet een dilpoma over te leggein van eigen „vol doendheid" ter zake van intensiever bescha ving. Een schema is immers nog geen vast ontwerp en dingt derhalve niet mede in slechts het geraamte van een gedacht ontwerp. Wanneer wij spreken van „een beschaaf den man of van een beschaafde vrouw, dart gebeurt het niet zeldzaam, dat wij daare mede meer bepaaldelijk iemand bedoelen, die wel opgevoed en in alle vormen van wellevendheid thuis is, die wat men noemt, zijn wereld kent en zich gemakkelijk be weegt Men zou evenwel een zoo toegerus- ten, wereklbekwamen, geschaafden en ge- vijlden mensch mei méér recht, een vor- mendienaar kunnen noemen behagelijk wel voor hel oog, gediplomeerd voor z.g. exquise gezelschappen en voor het open bare leven in, wat men gewoon is, „de be schaafde wereld" te noemen. Doth de werkelijke beschaving zal toch vermoedelijk wel veel hoogere eischen stel? leju, zij het dan ook, dat deze zich jnedfè gaarne van goede en aangename vormen bedient, vormen evenwel, die liet mner- lijk „zijn" niet logenstaffen, doch daar mede conform zijn. Werkelijke beschaving ontleent hare substantie niet zoozeer aan geestesontwikkeling, aan wereldkennis en aan levensroutine, dan wel, meer bepaaldelijk aan het gevoel inzonderheid aan het ze delijk schoonheidsgevoel. Werkelijke be schaving plaatst zich niet op een „piëde stal"; zij laat aan minderen geen meerder-, beid gevoelen en is zich zelf van haar hoo- tandpunt ternauwernood bewust. Zij voorkomt en. komt tegemoet, tracht er naar steeds tactvoL te handelen, en kwetst nimi-i mer door woord» gebaar, blik of handeling. Ware beschaving is immers een strenge handhaafster van het„Wat gij niet wilt: dat U geschiedt enz." Zij is in hooge mate toenaderend en geeft een beschamend voor* beeld aan zich zelf hoog gevoelende men schen, die tuk zijn op 't „nummer or-één- schap", die de kennis en 4e goede eigen schappen meestal niet opmerken, waar deze zich bij anderen openbaren overtuigd, dat zijzelf in niets te evenaren zijn. Ware beschavmg is tevens de beschermvrouwe van het liecht en acht zich hoegenaamd) niet verantwoord door uitvluchten, dpor wrochte yoorgevens en handelingen. Zij kan niet bestaan zonder gegronde redenen te hebben voor een bescheiden mate van zelf-, achting en van een diep gevoel voor de bestaansrechten, en het levensgeluk van an deren. Ware beschaving is streng voor zich-, zelf- vooral daar, waar zij tot de beopr.n deeling; van anderen is geroepen en eerlijke vergelijkingen maakt van levensomstandighe-, den. Beschavmg treedt steeds mild en zachti op, waar zij haar oordeel uitspreekt over zwakke of beslist verkeerde eigenschappen, over ongelijke krachten en vermogens; zij handelt nimmer onder iiivloeden die van één zijde uitgaan en maakt geen onderscheid van, personen, voor wie haar oordeel geldt. Be schaving weet zich te verplaatsen in het, gemoedsleven van anderen, voor zoover dit) binnen haar bereik is. De ware beschaving) laat zich zooveel doenlijk door menschlie- vendheid leiden; zij immers is het echte kind van fijngevoeligheid en zielenadel. Zij be strijdt vooral o,ok, met stillejp, ernst eigjen tekortkomingen en zwakheden en stelt zwaar dere eischen voor den persoon, die naar liaaH tracht of haar gro.Qtelijks reeds, bezit. Hoe-! wel zij schoone vormen eert en voorstaat^ is de werkkring van beschaving hoofdzakelijk in; het innerlijke van den miensch te vinden, daar toch het gemoedsleven haar baker-, mat is. De waarlijk beschaafde mensch, wordt in gevoelen, spreken en handelen ook vaak| bij intuïtie tot het juiste denken en opfre-i den gebracht; want ingevingen die tot tact-, vol handelen en tot een doeltreffende beje-, gening onzer medemenschen leiden, vinden wellicht nog méér hun oorsprong in het gevoel, dan in scherp nadenken en gevathei|dj van geest. Zielsbeschaving is in hare ui-, ling gelijk aan bloemengeur. Zij wekt gevoe lens van welbehagen en zonnige stemmingen op De uiterlijke beschaving daarentegen, zou men kunnen vergelijken bij de veredelde roos, die buitengewoon fraai van vormen is, doch niet geurt. Deze laatste is van trot- sche schoonheid, terwijl de geurende roos meestal hare oorspronkelijke, eenvoudige vor men heeft behouden. Elke beschaafde ontmoe ting} doet ongetwijfeld aangenaam aan en de genioegelijke aandoeningen, die vooral aan onze onmiddellijke samenleving die bekoring en aantrekkelijkheid geven, komien vooral ook voor uit een samentreffen van fijn gevoelens, die als vanzelf hunne aangename vormen aan nemen en het overtuigend bewijs van echt heid met zich voeren. Beschaving is veredeling van het men-' sehelijk „zijn", veredeling van den geest en tevens van het gemoedsleven. Een nobel, denken en gelooven ten aanzien van andere .(soms zwaar verdachte en gesmade) Vele malen gekroond Met dit herfstweer bevelen wij aan inplaats van Ijs Slagroom 30 cent per ons. Slagroomwafels 10 cent per stuk. DES ZONDAGS GESLOTEN. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE Gediplomeerd Dro{ ist - Opticien FOTOHANDEL ONT WIKKELEN VOOR AMATEURS weg) 59. M. J. >v. d. Wel, geh. m.< P. J;G, Kessler, Verl. Postweg 59. J. N. C. Beerejids,, Kerkpad N.Z. 29. D. Bierman, geh. m'. J: N. C. Beerends, Kerkpad N.Z. 29. E). MJ C. de Heus, Amersf.str. 1. K. Berkeij, Beu kenlaan 1. K. Lijmpert, Nassaulaan 24. J. C. Valkenburg, Middelwijkstr. 28a. L. den' Boer, Luchtv. afd. C. J. Thijsse(n m'. vr.' Nassaulaah 9. G. Schoonderbeek, geh. na.' R. van Ouden, Birkstraat 20. N. F. Cocu m- gez„ Julia|nastraat 64. M. Scheltinga, Juli- ajiastraat 64. B. T. Reiman, Bosstraat 61. D. H. C. van Mil, Koninginnelaan 85. C\ P. van den Broek, De Paltz 2. W|. Hofman m. gez., Spoorstraat 29. A. J. Wiersum Kerkstraat 5. G. L. Seufert, Kerkstraat 26. yr -<■ --..-x- £r-~ v7- Het Mannenkoor „Apollo' Dinsdag en Woensdag dat, niettegenstaande de slechte weersgesteldheid, het gehouden --concours tot een goed einde Wist te brengen. schen, is mede een kenmerk van geestes- en zielsbeschaving. Een naar alle zijden uit-, ge breiden schoonheidszin heeft men slechts, te zoeken: bij den beschaafden mensch ongeacht de aanzienlijkheid van zijn levens-, positie. Echte beschaving is wars van allq grofheid en van wansmaak ongeacht op- welk gebied deze zich voordoet. Zij duit; geen oneffenheden van karakter, zij is afkee- rig van haat en twist; zij (de beschaving var.;-; ziel) draagt licht, liefde en vrede met zich; zij zoekt steeds het hooge; wajnt zij is van, goddelijken oorsprong. De innerlijke bescha ving voelt zich getroffen door de schoon- heidsvormen der natuur, door het majestieu-! se van den sterrenhemel, door de pracht van! door zonnegoud en wolkenschakeering ge-, teekende luchten, door het gezang der vo-i gels, door het ruischen van den wind en door al die melodieën: die tezamen het ware „levenslied" vol maken. Er zijn inderdaad hooge eischen gesteld, aan de echte beschaving van den mensch. die meestal het best door fijln gevoel en een, zuiver gevormd geestesoog te herkennen is. 1 AMERSFOORT - TELEFOON Mo. 615 I Afhalen en thuisbezorgen lederen dag. j| PLUIMVEE, TUINBOUW ENZ. Pluim veevragen. Abojnné M. v. G. Vraag: Mijn kuikens geboren den ien Mei* ontwikkelen zich zoodanig, dat ik wel denky dat zij vóór de vijf maaitijden, zullen leggen.| Wat hieraan te doen om zulks te voorkomen ?i De voeding is thans de geheelen idag ochtend-, voer, (merk zooals de andere kippen) en -des namiddags en des avonds gemengd graan met gebroken maïs en volop groen» Een mijner kippen van de eerste leg was, een paar dagen lusteloos, heb haar afzon,-, derlijk geplaatst en den volgeaiden dag ont-j lastte zij een een klomp witte wormen ter grootte van een ei. Zij waren k 8 c.M... langl en 2 m.M. dik,- Ik heb een flinke op-i lossing van Engelsch zout ingegeven en een paar dagen nadien was zij weder aan den leg. Komt zooiets meer voor Antw. De kuikens zijn dus zoowat 2,5, maand oud. Ik meen, jdat u W.L. houd)t. De kammetjes mogen bij de hennetjes dus nagenoeg niet ontwikkeld zijn. Laat het li-, chaam maar goed uitgroeien, want alleen in een goed gebouwd lichaam kan de eierfa- brielc goed werken. Heeft u wellicht de eerste opfok te sterk aangepakt. Heeft u wel flink graan gevoerd? Ochtendvoer voor dieren van 2,5 maand is te vroeg. Gaat minstens tot 3 mtnd. door met ppfokvoer. Ik zou het graan ook liever geven 's mlorgens en 's avonds en dan telkens zooveel ze lusten. Bij te vroe ge geslachtsontwikkeling kunt u wel een mud» lang) het ochtendvoer geheel of bijna geheel weglaten. In een ander hok doen houjdt ook wel tegen, maar dat is niet voor iedereen uit voerbaar en of het werkelijk helpt. Flinke ontwikkeling is uitstekend, maar ontwikkeling van kam en lellen wijst op geslachtsontwik- kelijngl en dit is nog ruim vroeg'. Dat u die oudere hen apart zette is goed* men- dit is bij elk geval een middel, dat uit voor zorg diende toegepast te worden. Zooveel wormen tegelijk merkte ik nooit op, wel een 10--15 tegelijk. Houdt uw terrein vooral dfoog en spit het zoo noodig om. De kipi- ppn mogen ook niet bij de mesthoop komen. II: veronderstel, dat ook de andere dieren wormen zullen hebben, want het zou l toevallig zijn, dat van al uw dieren, die pqii op hetzelfde terrein, leven in het- "ïok, etan en drinken uit -dezelfde bak kjan, slechts één besmet zou zijn. De bor sinetting kwam van buitenaf. Als u bij .meer dere dieren er iets van merkt (kijkt eetns: op de mestvloer 's morgens heel vroeg) vraagt dan aan den veearts eens om een mid del tegen wormen. Over tabaksstof hiervoor schreven we reeds eerder. Ik zou er maar geen Engelsch zout voor gebruiken Abonné G. W. Vraag: Van een vertrouwd persoo,n kocht ik 13 Mei 1929 W.L. eendagskuikens k 40 et. per stuk. (gebroeid van 2-jarige kippen). Ik verzorg ze zelf, hebben een ruim hok met voldoende licht en worden eiken morgen ge mest en loepen op 1 ƒ3 H.A. grasland. Ze krijgen en eten voldoende ochtenjdvoer en graan, zien er goed gezond uit en krijg van de 90 nu nog maar 14 eieren. (In Maart 2 maal 76). Al twee maanden liggen er veel veeren in het hok en toch zien de dieren er, niet kaal uit Zou er een middel zijn om m'eer eieren te bekomen? Of is het beter de dieren op te ruimen A;ntwU raapt den laatsten tijd zeer wei nig eieren Maar die veeren al 2 maanden lang wijzen op een lichte rui. Ventileert u, wel genoeg? Want warmte 's nachts ver vroegt den rui sterk of bezorgt een lichte (soms zware") rui, die natuurlijk heel wat; eitjes kost. Kaïn het ook zijn, dat luis (mij ten) de dieren plaagt, zopdat ze zelfs vteql veeren wegpikken Een juist antwoord is niet goed mogelijk, want ik kan me ver der geen oordeel vormen over uw hok en over het voer, want u schrijft: het hok is; ruim en licht genoeg en ze krijgen voldoendo ochtendvoer en graan. Dat „ruim" en „ge-, noeg" en „voldoende" is zoo vaag, Dc rui tijd breekt aan Ik zou dc dieren nog niet zoo dadelijk verkoopep, u krijgt er niet veel voor Kijkt eens naar ongedierte, ventileert; goed, geeft goed drinkwater en volop och tendvoer van een goed merk en verder een,s per dag volop graan. Voor 90 kippen moet! het hok een vloeroppervlakte hebben van' 22,5—25M2, dat is 5 x 4;5 of 5x5 of 5 x|6. De hoogte ie gemiddeld 1.80 of iets hooger, Dafli i» u-w hok in orde. Heeft u onder uw kippen ook eiervreters? Let daar eens op. Als dat zoo is, adviseer ik u, de dieren maar 'op te ruimen, want het is een hardnekkigfc ondeugd G. Bokma, Birkstraat 34. J. C. Krabbendam m. gez., v. Lenneplaan 10. L. Bouwhuizen, ie Weteringpad 8. VERTROKKEN: M. van Vliet m. vr., van Braamweg 17 naar Vinkeveen, Nessesluis 7. J. F. H. Blom m. vr., van Smitsweg 4 naar Utrecht, Vleutenschewegl 2,5. H. J. van Schalk wijk, van Molenstr. W.Z. 16 naar Ootmar-, sum. J- M. Kromhout, van Amersf.str. 31. naar JSnscTieiae, OlieiTïolwsIngci j N Oosten, van Van Weedestr. 37 naar Amster dam, Celierstraat 30 II. G. W. Wilbriipk, van Wieksl.w. O.Z. 69 naar .Baarn, Faas Eliaslaan 33. A. Leijssenaar, van Vredehof straat 9 naar Hoogeveen, Kerkstraat 93., H. Koopmans m. gez.4 van Dijkhuisstraat 1 1 naar Amersfoort, J. Tooropstr. 34. VERHUISD: T. J. Luijtelaar m. gez., van Dorresteinweg 1 naar Braamweg 17. M. H. Linthout m. vr., van Amersf.str. 78c naar 78b. R. M. Daud: van V. Lenneplaan 64 naar Birkstraat 45' SPORTKRONIEK Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Beide Artikelen verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. BURGERLIJKE STAND GEBORENMaria Barbara, d. v. W. Ifilhorst en J- H. Kok, Smitsweg) -11Gijs- bertje, d. v. A. vah den Broek' en J. Dijk stra, Hart weg 36 ONDERTROUWD: G. van Essen ent D. vap. den Broek. GETROUWD: Wilton Vuijk en J. M. Kromhout G. Wjjnhoff en C. R. Herboth'. OVERLEDENCornelis F. T. Elout, 29 jaar, ongehuwd, wonende te Wassenaar. GEVESTIGD: G. Daalmeijer m. gez., Dijk* huisstraat 16. P. J G. Kessler, Verl. Post:- E.S.V.A.C. De adspiranten speelden Zaterdag te Soes- terberg tegen de adspiranten der V.V. Soes- terberg. Na een geanimeerd partijtje bleven de Es- vaccers met 40 in de meerderheid. Daar de Soesterberg-adspiranten nog slechts eeni ge wedstrijden hebben gespeeld, is het re sultaat voor hen zeer zeker bemoedigend te achten. De andere wedstrijden gingen niet door. Het programma voor a.s. Zondag luidt: 1 Uur: Esvac II—St. Boys II. 3 Uur: Esvac I—St. „Boys I. Deze wedstrijden vinden wederom plaats in het Burgem. Dekethpark. Het eerste elftal der St. Boys speelt in de lste klasse en het tweede elftal in de res. lste klasse, zoodat de Esvaccers aan moeten pakken om succes te behalen. Voor het lste elftal is een medaille uitge loofd, indien wordt gewonnen. Belanghebbenden deelen wij mede, dat di ploma's Zondag a.s. aan het loket verkrijg baar zijn voor het komende seizoen. —o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s., terrein Koudhoornweg: 2 Uur: Soest IIZeist III. 3.45 Uur: Soest IZeist li- Voor bovenstaande wedstrijden zijn de vol gende elftallen opgesteld Eerste elftal Doel: Joh. de Bree. Achter: J. de Rijk, P. Heinhuis. Midden: N.N., L. Bakker, K. Hilhorst. V-oor: W. Heinhuis, A. Woudenberg, S. Rijksen, C. Bosboom, G. Egdam. Tweede elftal Doel: A. v. d. Vaart. Achter: T. Westervetd, R. Aglerveld. Midden: R. Maassen, A. de Rooij, D. Lanr- merse. Voor: J. Gros, H. Schouten, R. Jansen, A. v. Asch, H. Broek. We rekenen er op, dat alle „Soesf'-spelers present zullen zijn en verwachten een paar prettige wedstrijden. EEN WIJS WOORD VOOR IEP EREN DAG ZONDAG. Geen plaats in ons binnenste kan ledig; ■blijvejn. De troon die niet door een engel' wordt bezet wees er zeker van, een duivel zal dien innemen. MAANDAG. Op de jacht naar eer verliest menigeen zijtn. eigen eer DINSDAG. Naar meer steeds blijft het menschdom jagen F.p troost zich zorgen en gezwoeg, In plaats van paar 't geluk te vragen, Dat in dat woordje schuilt: Genoeg. WOENSDAG. Hoe lajng gij leeft, hangt niet van u af„ maar dal gij, zoolajng gij leeft, zedelijk goejdi zijt, staat in uwe macht. DONDERDAG. Het doel van het leven is niet: gelukkig, te zijn, maar er zooveel mogelijk naar te strevejn. VRIJDAG. Een rustig leven geniet hij, die de men1- schen verdraagt en ze missen kan. ZATERDAG. Wie niet kan vergeven Gaat eenzaam door het leven. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. delen en draagt, indien mogelijk, nog iets bij, opdat spoedig de resteerende füOO. aanwezig zullen zijn, daar dan tot aankoop kan worden overgegaan. Het adres van onze penningmeesteresse is: Mej. Chr. A. Hille, Renibrandtlaan 21, Soest dijk, die gaarne Uw giften in ontvangst zal De Commissie. Eerste klas merken. Zeer billijk TORENSTRAAT 7 TELEFOON no. 2001 PLAATSELIJK NIEUWS INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) ZIEKEN-AUTO Inwoners van Soest, zooals U reeds bekend is, heeft de Raad besloten f4000.bij te dragen voor het aanschaffen van boven om schreven auto. Dit is de helft van het benoodigde kapitaal), voor de andere helft moet de Commissie zorg dragen. Hieraan ontbreekt echter nog slechts f300. Komt ingezetenen, laat ons niet langer be- HET CONCOURS VAN „APOLLO" De officiëele opening. Terwijl de Zuidwester wind met aiie be schikbare kracht uitbundig gierdej opende! de boester Harmonie maandagavond op het gemeente-terrein aan de Spoorstraat het mu ziek-concours* dat door de mannenzangver „Apollo" was uitgeschreven- De groote coa-, sump tietent had het zwaar te verantwoorden zooctat zij 's nachts den wind ten offer viel. Niettegenstaande deze inmenging waren met, het Eere-comité een ïoo-ial personen bij de opening- aanwezig Piecies op ujd tikte de heer Kok af qu zette het S oester Harmonie-corps een prelh tige marsch m, zoodal alle misère vo,or een o ogenblik vergeten was. Nadat het^corps nog, op uitstekende wijze een ouverture ten ge-, hoore had gebracht, beklom de Burgemeester onzer gemeente den muziektempel* om met een passend woord het concours te openen., Spr. riep den leden van het Eere-comité», vaar de verschillende vereenigmgen en verder de aanwezige dames en heerem een hartelijk, welkom toe en waar het comité hem gevraagd had het concours met een enkel \voord te openen, had spr. daaraan gaarne voldaan, om dat hier voor Soest iets staat te gebeuren* waardoor haar muzikalen naam tot over de grenzen wordt gedragen. In (deze 2 dagen, zullen 24 Vereenigimgen met plm. 1100 leden van verschillend gehalte hier bijeen komen. Aan bet programma zal spr. niet veel toe-! voegen* daar het reeds de fraaie omgeving bezingt en meer dan 100 muzieknummers daarin voorkomen. Wij zijn hier aldus spr. in een mooi gedeelte der gemeente; zoover, het oog reikt doen de korenvelden zich aan het oog voor. Spr. leest dan een gedeelte van „Ellen", gedicht van Frederik v. Eede, die eenzelfde tafreel bezingt. Spr. ziet daar 111 gedachte uit die korenvelden een vogeL tje opstijgen in -de blauwe lucht, dat zijn liedje zingt ter eers van den Schepper; hoen veel te meer zal dan de mensch Gods lof bezingen, die met natuurgaven is toebedeeld» want voorzeker kan het lied opvoeren tot hooger leven Spr. hoopt voor de vereeni-, gilng en voor den dirigent, den heer v. Mau- rik, dat het concours, waaraan veel werk is gegeven, zal slagen en dat de deelnemers er prettige herinneringen van zullen meedragen. Hiermede verklaart spr. het concours voor geopend, waarna fanfares weerklinken. Nadat nog de „Blauwe Donau" door het corps was verklankt, ging de pauze in, waarin* het mannenkoor „Apollo" een drietal num mers ten beste gaf o.a. Bede van G. A. Heinze met bariton-solo. Ook dit deel viel i.n goede aarde, getuige het applaus. De beide vereenigingein hebben hun uiterste best ge daan om het concours op een uitnemende' wijze in te zetten.

Soester Courant | 1930 | | pagina 1