Buitengewone Sim. mcoiaas Reclame Foto-toestelien CADEAU Illoiiingiiurtiiii F. Groote Cabaret-avond Na afloop PIANO-LESSEN Cabaretgezelschap „De Vijf' 4 i Het Kinderparadijs Dixiaansche Rijmen. Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Jet ven der Es Geheel nieuw schitterend programma SU Bi] aankoop van f 1.00 een bon Voor tien bons ontvangt U reeds het toestel. GEBLOEMDE rieten POPPENWAGENS 4.50, 3.50, 2.75, 2.45 POPPENWAGENS op gummibanden, nieuwste kleuren 10.95, 9.75, 8.75, 6.50, 5.95 POPPENWIEGEN 3.75, 2.95, 2.25 1.45 WIEGEN geheel opgemaakt 6.75, 5.75, 4.95 Het Speelgoedhuis met ieders keus. LEEUWENSTRAAT 26-30 - HILVERSUM TELEFOON 2175 NAJAARS BESPIEGELINGEN Korte dagen, lange nachten, Nauwlijks klaart de lucht wat op, Kijkt de zon eens door de wolken, Of zij zet haar motor stop. Alle dagen natte voeten, Regenbuien bij de vleet; Westerstormen, Noorderwinden 'k Ben verkouwen, voor 'k 't weet. Booinen lijken ouwe reuzen Met d'r bladerlooze kruin; Parken, tuinen staan gehavend, 't Laatste bloempje viel in puin. Al .wat vogel heet trok henen, Zelfs familie ooievaar Ging van hier naar warme streken: Goeie reis. Tot volgend jaar. Wagens vol met Soester knollen Rollen over »t boerenerf; Tot de blaren, geel geteekend, Klonk het machtwoord: val en sterf. Hooge Eng en Oude Grachtje, Stomperd, Duin en Soester hei, 't Geeft een aanblik van verweezing, Koud en naakt ligt Iburg's kei. Ook. het weiland, zoo vol leven Van het dartiend horenvee, Heeft z'n schatten zien verhuizen Naar de warme boerensteê. Ondanks storm en regenvlagen Staat de schutting immer pal; Smitje zit nog steeds te loeren, Of geen slooper komen zal. Julius, hij zit te zuchten Bij het heete kachelvuur: Was ik Soest maar uitgebleven, Wat blijft -toch alles duur. Soesters, laat den moed niet zinken, Aanstonds volgt de winterpret, Op het ijs, bij 't schaatsenrijden, Wordt de zorg op zjj gezet. B() het station Soestdijk Werkt NIET VOOR EIGENBOUW, doch uitsluitend voor te koop of te huur opgegeven perceelen. VERKOOP VILLA'S. LANDHUIZEN EN BOUWTERREINEN. Sluit verzekeringen op alle gebied, Brand. Inbraak. Storm, Ziekte, Ongevallen, Leven, Auto etc. etc. GRATIS opname van Verkoop en Verhuur in WONINGCOURANT. Procesverbaal Tegen zekere J. is door de politie proces verbaal opgemaakt, wegens opzettelijke be schadiging van het eigendom van een per soon, met wie J. medebewoners van het huis is. Collecte „Bijbelverspreiding" Donderdag, 20 November a.s. zal in onze gemeente een collecte worden gehouden ten bate van de Vereeniging tot verspreiding des- Heilige Schrift. Hulp in Nood Voor deze vereeniging, die beoogt hulp behoevende patiënten, die in het sanatorium „Zonnegloren" worden verpleegd, aan klee- dingstukken te hielpen, werd in de Rem brandtzaal een bazar gehouden, die klonk als een klok. Te 2 uur werd met een kort woord door Jhr. Dr. RoëU directeur der stichting, de bazar geopend, en bracht dank aan altén, voor hetgeen is verricht om dit geheel mo gelijk te maken. Spr. hoopte, dat het resul taat in evenredigheid zou zijn, opdat daar door velen geholpen konden worden. Nadat Ds. v. Schaick in gebed was voor gegaan, werd de bazar voor geopend ver klaard en werden de verkoopsters letterlijk bestormd. Alle mogelijke denkbare artikelen waren aanwezig, zooals handwerken, hout werk, boeken, fruit, planten, speelgoed, etc. etc., terwijl ook aan de attractie's een ruime plaats was toebedeeld. Vele firma's hadden van het hunne afge staan, o.a. Zeepfabriek „Het Klaverblad". Douwe Egberts e.a., te veel om op te noe men. Als de recette zoo zal zijn als de toeloop reeds Woensdagmiddag was, dan kan „Hulp in Nood" tevreden zijn. Het was er tjokvol. De burgemeester woonde de opening bij. De dames Cora de Langev. Rijn (zang) en Barg Cromjongh (piano) luisterden het geheel op. „Kerk en Vrede" Voor de afd. Soest van „Kerk en Vrede1 sprak Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk de "heer P. v. d. Hooff, theoi. student te Utrecht (H.V.) over „Oorlog en Evangelie". Vooraf riep de voorzitter allen het welkom toe en wijst op de beteekenis van diezen dag. Het is goed om in gedachten stil te staan bij die groote gruwelen van den wereldkrijg. Spr. hoopt, dat de vrede, diie wij nu beleven, nooit meer verbroken zal worden en dat wij kracht zullen putten uit het beginsel. Spr. dankt H.H. kerkvoogden voor het belange loos afstaan van diit gebouw. Spr. deelt me de, dat 1 December Fedde Schurer weder om komt, welke dan spreekt over „Geen andere Goden". Spr. hoopt, dat velen hel goede voorbeeld van de kerkvoogdij zullen volgen en de zaak van „Kerk en Vrede" steunen. De inleider daarop het woord verkrijgen de, stelt allereerst vast, dat „Oorlog en Évan gelie" als twee werkelijkheden tegenover el kaar staan. Nu is -»t niet moeilijk, om idea list te zijn, maar dit is pas echt, wanneer wij 't goede in de werkelijkheid een plaats geven, 't Is heerlijk om te spreken over het ideaal van den vrede, maar daar schiet men niets mede op, want door de zuigkracht van den oorlog, wordt elk ideaal weggevaagd. Alleen Jezus Christus, die Gods wil deed, had de werkelijkheid in zich. „Wat ligt er dan voor onbillijkheid in den oorlog", vraagt men-, aangezien de moeilijkheid om er in door te dringen, zoo groot is. Eerst moet men zich volkomen bewust worden, dat het ons zelf leed doet, anderen te zien lijden. En voor die werkelijkheid hebben wij God noodig en moet zij de onze worden, waardoor wij anderen kunnen helpen. Oorlog is tot waan zin gebrachte zelfopenbaring van het men- scheHjk leven. Daarop gaat spr. na, wat ach ter oorlog schuilt en hoe zij ontstaat en stelt daartegenover de liefde van Christus, die de waanzin stilt. Achter Hem staat het kruis der zelfopoffering en daarom vergeeft en vergeet hij en lijdt om ons. Oorlog is ont ketening van haat, Evangelie de bron van liefde. Daarom .positief gekozen Jezus of den oorlog. Hij heeft de nieuwe wet Gods ver vuld en nu as het den plicht van de kerk te wijzen op Hem, om Hem trouw te blijven of met Hem onder te gaan. Ook de Staat als dienaresse Gods heeft zich af te vragen, wat haar taak en roeping tegenover den oor log is, terwijl ook in de politiek het chris telijk beginsel ingedragen moet worden. De drijfveer van eiken oorlog is geldzucht of koloniaal bezit, maar geen vaderlandsliefde. Daarom met Jezus nu en in de toekomst voor Hem gewerkt, gebeden en geofferd. Met zang en gebed besloot men deze sa menkomst. Mannenzangvereen. „Apollo" In aansluiting aan het bericht in ons vorig nummer kan wordepi medegedeeld, dat de Manfnerizang vereen. „Apollo" miet otideraf- deeling Kinderkoor, bes'oten heeft in dezen winter meer uitvoeringen te organiseeren -dan voorheen. Het Kinderkoor heeft tlians in studie het zas.gspel „De vier jaargetijden", hetwelk bin nen zeer kortan tijd zal worden opgevoerd. Nadere bijzonderheden hierover zlulen bin nenkort gepubliceerd worden. Dat de uitvoeringen van Apollo's kinder koor steeds op hoogen prijs werden gesteld, mag zeker wordeem afgeleid uit de enorme belangstelling bij dergelijke uitvoeringen. Het Mannenkoor zelf heeft het plan opge vat om in het a.s. seisoen eein. Operette op te voeren. Wanneer er soms kunstlievende heeren zijn, die lid wenscheen te worden van bovenver melde vereeniging, gelieve zich spoedig op te geven aan een der bestuursleden of Don derdagsavonds te 8 uur aan het gebouw „Religie en Kunst". Brand Vrijdag, brak brand uit in 'n perceeel aan de blad-Iirrjlr hr and .uit _in - eau,p ereqel aan cl Bosstraat, bewoond door den eigenaar Joh- öe Breee. Terwijl de vrouw afwezig was, had De B. een pot mèt vet op de kachel .gezet, met gevolg dat, door te hard stoken, het) vet vlam gevat had en hierdoor de brand ont staan. De inboedel, die niet verzekerd was, is door de B. direct naar buiten gesleept' en is zoodoende behouden. Het huis was ver zekerd en is geheel afgebrand. De Vrijwillige Brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon gelukkig verhinderen, dat een nabijstaande schuur tevens een prooi der vlammen werd. Aanleg plantsoen Door de goede zorgen der gemeente wordt het plantsoen tegenover de Ned. Herv. Kerk omgewerkt tot een rotstuin, met vijvertje, klim- en andere planten, onder de bekwame leiding van den heer Kraaijenbrink. Zou het nu meteen geen aanbeveling verdienen, het daaraan grenzend gazon tegelijk in dit plan op te nemen? Het zou het geheel zeer ten goede komen. Met een klein beetje goeden wil is hier wel wat te bereiken. Inbraak Terwijl de heer Bos aam Nieuwerhoek Dins dagavond naar de kerk was, is ten zijnen huize inbraak gepleegd, waarbij een belang rijk bedrag den dader in hanlden is gevallen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Voor de ziekenato De Amsterd. Levensverz. Mij. in de Spie gelstraat en de Groote Noord Holl. Levens verz. ,Mij. beiden te Amsterdam, gaven elk een gift van f 50 voor het tekiort der F.ril. B.O. ziekenauto. Een mooi voorbeeld ter navolging. R.K. Kiesvereeniging Belangstellenden worden herininerd aan de op hedenavond in net Parochiehuis „St Lud- gardus" aan de Vredehof straat te houden bui tengewone vergadering, uitgaande van de R. K. Kiesvereeniging. Als spreker zal optreden de Hoogedelgestr. heer A. C. de Bruin te Utrecht, Lid der Eerste Kam'er. Dansclub „Onder Ons" Genoemde club organiseerde gepasseerden Dinsdagavond eer soiree in hotel de „Gouden Ploeg" waar circa 10 uur een prettige sfeer heerschte De dansleeraar de heer van, Stcénde- reuuit Utrecht, zorg'de voor gepasle afwisseling door te laten toeldansem, mutsenwals, terwijl tevens het gemengde koor(?) pptrad, onder leiding van een leerares en leeraar(?) en de muziek. De uilslag was, dat de dames met 269 p. den prijs bestaande uit een doos bon bons, behaalden. De PI.H. Langerak en van Sleensel uit LTtrechf zorgden voor dans en accordeon imuziek. Het was een echt jolig feest. Op de lijst staat nu nog een Sc. Nicolaas-bal op 9 Dec. a.s. en een gemaskerd bal. Ongeluk bij het voetballen Bij der. i.! Zondag gehouden voetbalwed- had een der spelers van Soesterberg het strijd lusschen Soesterberg 2 en D.U.C. 2, ongeluk een rib te breken. De Voddenraper van Parijs Piet Kohier heeft Woensdagavond als Va der Jeam groot succes geoogst miet zijn cre atie in „De Voddenraper van Parijs". Met gevoel en intonatie heelde hij zijn rol uit, waardoor hij telkenmale een warm applaus ontving. De geschiedenis is overbekend,.waar om wij niet in herhaling zullen vervallen. Pierre Caronsse, de latere baron Hofmjan, hield zijn schurkenstreken tot de laatste oogen- blikkem vol,, zijn bekentenis was een mooi stuk werk. Laurent zijn bediende, had hem ook nog wel een lesje kunnen gevetn, want het was hier „zoo heer zoo knecht". De rol vrouw Polard, de dronken vrouw, was voor de vertolkster als geknipt. Clara de dochter van den baron, ging wel tegerï den wil vast haar vader in, maar in de laatste acte,, ging toch het bloed tioch -weer waar het aanvankelijk ndet wilde. Hoe fel stak daarentegen af de figuur van Marie, de pleegdochter van vader Jean, het sloofje van een febrieksnaaistertje, miaax wier gouden hartje door Henri de Berville werd ontdekt. Jamnier was, dat de tooneelruimte niet' grooter was. Het déqor en de fraaie costu- mes uit 1830 zouden nog beter tot hun recht zijn gekomen. Het gezelschap „De Ko- iuiekliamUn", directie Lamgenaken en Petro- Beuldmian uit Amsterdam, heeft de zeer velen, die opgekomen waren, een prachtavond be zorgd. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Huissleutel en 2 ledige bezinebussen. Aamgeloopen Duitsche herdershond (zwarj. langharig). Bekroond Op het j.1. Zondag te Amersfoort gehou den Solist en-concours, uitgeschreven door de Muziek-vereen. „Wilskracht" aldaar wist do heer J. Geijtenbeek te Soesterbrg in de derde afd. (saxofoon) een ien prijs te behalen, terwijl in de afd. duetten, eveneens aan des heer Geijtenbeek en den heer H. Lensing, eesi derde prijs werd toegekend. Beidé hee ren zijn lid van de R.K. Muziek-vereen. „St. Joseph" te Soesterberg. Inbreker gevat Het is onze lezers bekend, dat bij den inbraak aan de Oranjelaan op een bijzon dere wijze is te werk gegaan. In een der naar buiten draaiende ramen was ter schou derhoogte door middel van een boor een gat gemaakt, waardoor het den inbreker ge lukte de sluiting, waarmede deze ramen a*n de binnenzijde waren gesloten, achterover-^ werpen. Het was de politie opgevallen, dat deze wijze van opereeren veel overeenstemming vertoonde met de vele in het Gooi in de laatste Jijden gepleegde inbraken, waarom ook de Hilversumsche politie in deze zaak werd betrokken. Bij het onderzoek kreeg men de overtui ging, dat hier een zelfde persoon aan het werk was geweest. Tevens bleek, dat om vingerafdrukken te voorkomen, gewerkt is met wollen handschoenen aan de handen. Dezer dagen is het na heel veel werk, de Hilversumsche politie mogen gelukken den dader, een 24-rjarige timmerman, in handen te krijgen, welke na zijn aanhouding be kende ook de inbraak aan de Oranjelaan alhier te hebben gepleegd. Van belang is ongetwijfeld wat d® Gooi en Eemlander o.m. schreef met betrekking tot deze aanhouding, welk relaas wij hier onder laten volgen. Zooals reeds eerder is gemeld, werd dtsi laatsten tijd hec Gooi weder .onveilig gemaakt door een inbreker, die. in den regel mèt ..Bcbylp vaa*een_bboor. .de sluitingen, van behulp van een boor, de sluitingen van deu ren of ramen in afgelegen woningen wist Zoo werden o.a. de woningen van mevr. F. aan den Soestdijberstraatvveg, mevrouw H. aan d° Cura^aolaan, het kantoor van den i-authandelaar D., het pension M. aan den l.aarderweg en de woning van de familie t>. aan den Liebergerweg, bewerkt. Veel van zijn gading vond de dader echter niet. Bij Notaris Hoef laken te Naarden werd hij door den heer des huizes verrast, toert hij druk met zijn operaties bezig was. Daar bij bleek, dat de man doof moest zijn, want mevrouw H. had van te voren reeds naar beneden geroepen „Wie is daar?" en géén antwoord ontvangen, terwijl de man den no taris nok niet hoorde aankomen-, zoodal deze tle kamer, waar de dief „werkte", reeds was binnengetreden voor hij de vlucht nam. Ook Bussurn en Soest keurde de man eeyi bezoek' waardig. In laatstgenoemde gemeela- te bemachtigde hij den grootsten buit, p.1. f 2150. Op initiatief van dein commissaris van po litie alhier zijn, toen alle voorzorgsmaatre- len ten spijt, de inbraken bleven voortduren, alle hoofden en chefs van politie in liet' Gooi bij elkaar gekomen teneinde gezamen lijk plannen te bespreken om den inbreker in hun-Jon te krijgen. Het resultaat- van deze besprekingen was 0., dat in elke gemeente in het Gooi in sam<inwerking met de Rijks politie en Marechaussee de rijwielpaden en toegangswegen zouden worden bewaakt en iedere nachtelijke wandelaar zou worden ge fouilleerd om na te gaan pf hij ook een boor van 2,5 c.M. middellijn in zijn bezit had, hét werktuig, waarmede de inbreker opereerde. Sinds deze bewaking tot stand was gekomen hieiden de inbraken op, doch het is te begrijpen, dac deze extra-nachtdienst niet lang kop worden voortgezet, daar het anere politidcwerk er onder te lijdon had. Het geluk dimde tenslotte de Hilversum sche politie. Toen de rechercheur Sprokholl ^vas aangewezen om met den Rijksveldwach ter Drieënhuizen tezamen na te gaan, of op de heide niet een hol of bergplaats was, opgeborgen, wist deze laatste te vertellen, waar de inbrekerswershiigen konden worden dat de timimerman C. K. des nachts was gezien bij de woning van mevr. E. aan den Soestdijkers'traatweg en dat' deze tim merman doof was. Daar K. reeds menig maal met de Hilversumsche politie in aan raking was geweeest en bovendien nog een jaar gevangenisstraf moest ondergaan, wer den alle pogingen in het werk gesteld om- K. in handep te krijgen. De Hilversumsche recherche zond aan alle gemeenten in ons land zijn foto met uitvoerige persoonsbeschrij ving en een opsomming van de inb rekers- werktuigen, welke waren gebruikt, terwijl per radio een eti ander eveneens werd beketnd gemaakt. De commissaris van' politie te Nijmegen berichtte kort daarop, dat in een kroeg al daar waarschijnlijk de bedoelde werktuigen in een tasch warejn gevonden. De Hilversumsche recherche stelde uit tal van op deze werktuigen gevonden sporen vast, dat deze inderdaad bij de te Hilver sum gepleegde inbraken warein gebruikt. Te Nijmegen bleek verder, dat C.K. met de tram naar Kleef was vertrokken en vandaar, naar Duisburg. Hier had hij voor alle vei ligheid zijn bij de inbraken gebruikte grijze handschoenen weggeworpen, welk kostbaar liewijsmateriaal door de Hilversumsche po litie aldaar in beslag werd genomen. Van Duisburg trok K. over Hamburg naar Stral- sund, steeds achtervolgd door den rechercheur Sprokholt, die hem zelf zoo dicht op de^ hie len zat. dat, als een Jiotelhouder te Stral- sund den logeergast in het nacht register had ingeschreven de rechercheur hem van zijn bed had kunnen lichten. "Deze nalatigheid be- zorgide den hotelhouder een proces-verbaal van de Duitsche politie. Na een 9mokkelaffaire in Stralsund te hebben geregeld en daarvoor eep contract te hebben opgemaakt, vertrok K. ditmaal' ocirzien van eejn donkeren snor en zwarte bakkebaarden, naar Gvop'ingejn, weder gevolgd door den rechercheur. Van hier liep hij met een gr00ten omweg naar Enschedé, waar de Hilversumsche re chercheur Smits hem met enkele recher cheurs uit Enschedé stond op te wachten. Hij is toen gearresteerd en paar Hilversum overgebracht. Blijkbaar had hij het plan ge had, nog eens zijp geluk te beproeven, want hij had orders gegeven zijn gereedschap bij den kroeghouder te Nijmegen te laten weg halen om het naar zijp woning aan dep Lorentzweg alh'er te laten overorengen. Bij zijn arrestatie had hij slechts twee cent op zak. Er werd een brief, aan zijn vrouw ge richt, in beslag genomen, waarin hij haar vroeg, hel bewuste gereedschap naar Eind hoven te zenden, waar hij meende een „kraakje" te kunnen verrichten dat hem- ge noeg geld zou opleveren om met zijn gezin in Duiischland le kunnen leven. Toen de commissaris van politie alliier hem Maandagmorgen een verhoor afnam, ontkende hij aannvankelijk alles, doch nadat hem zijn inbrekerswerktuigenn, de gipsaf drukken van zijn voetsporen en tal van dnclere aanwijzingen waren getoond, legde hij een volledige «bekentenis af. Hij verklaarde echter, onmogelijk te kunnen .opgeven, hoe veel inbraken hij in totaal had gepleegd.' Blijkbaar was hij den tel kwijtgeraakt. K. is ingesloten en wondt naar het Huis van Bewaring te Amsterdam overgebracht. Het was voor de Hilversumsche politie een opluchting, toen na een recherche van ruim 14 dagen C. K. achtei slot eni gren del zat. Nederlandsche Reisvereeniging De aandacht wordt gevestigd op eene le zing over Zwitserland welke op 19 cfezer te Baain zal worden gehouden, met licht- .beeliden. Spreker is de heer J. Peper te Atwersfoort. Aan belangstelling voor dit onderwerp zal het wel niet ontbrekejn. kleiveld was mede de oorzaak van deze grooft: nederlaag. Wij rekenen er echter op, dat wanneer Kampong in Soest komt, deze nederlaag op sportieve wijze zal gewroken worden A.s. Zosidag is. het iste elftal vrij. Soest II, dat j.1 Zondag tegen Amsvorde II gelijk speelde (in Amersfoort) wat een mooie prestatiee is, speelt a.s. Zondag om 2 uur aan de Koudhoornweg tegein A.P.W.C. II. We wekken „Soest" supporters op, öro a.s. Zondag ons 2e elftal dat in det /res. 2e kl. U.PV.B een goed figuur slaat, te komen aanmoedigen. o V.V. SOESTERBERG Zondag j.1. speelde Soesterberg II een voet bal wedstrijd tegen D.U.C uit Den Dolder. De Soeslcrbergers speelden een mooie par tij, doch wisten niet te doelpunten. .Meermalen speelde D U.C. een ruw spel, hetgeen zoo erg werd, dat een speler van Soesterberg met een gebroken rib naar huis moest worden gebracht. Als gevolg vain dit ruwe spel werd een der spelers uit het veld gezonden. Ook de D U.C. supporters gedroegen zich ver van sportief. Zoowel deze laatste als de spelers uit Den Dolder moeten nog veel leetren. D.U.C. won rnet 1o. A.s. Zondag gaat het ie elftal op beaoeki bij de Brederodes. KERKBERICHTEN ONS VROUWENHOEKJE OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Aangifte voor het Bevolkingsregister Het Gemeentebestuur herinnert de ingeze tenen aao hun verplichting om steeds tijdig ter gemeente-secretarie aangifte te doen voor liet bevolkingsregister. Bedoelde aangifte moet worden gedaajn: 1. Wanneer men de Gemeente gaat ver laten; alsdan moet een getuigschrift van woomplaatsveranderitng (ver huisbiljet) wor den gevraagd ter secretarie der Gemeente en meegenomen naar de Gemeenté waar mén zich gaat vestigen, teneinde aldaar uiterlijk binnen twee weken te worden ingeleverd; Wanneer meta zich in de Gemeente vestigt; alsdan moet men overleggen een ge tuigschrift van woonplaatsverajndcring (ver- huisbiljel, afgegeven in de vorige woonplaats; 3. Wanneer men binnen Ie gemeente van woning verandert. tiet nootovan een uutsgezift is verpiicm uiterlijk binnen twee weken aangifte te doen wanneer in dat gezin eenige verandering, plaats grijpt ook door het opnemen of het' vertrek van dieenst- en werkboden. Verzuim van aangifte kad worden gestraft met Hechtenis of Geldboete. SPORTKRONIEK E.S.V.A.C. Otnze verwachtingen betreffende de ver richtingen der Esvac-elftallen, in de vorige week zijn geheel niet uitgekomen. De wed strijd Esvac ZRood-Wii ging door verhin dering der Amersfoorters niet door. Da Esvac junioren en Esvac II wisten •beide een gelijk spel te bemachtigen, het geen goedbeschouwd en de tegenstanders in aanmerking genomen zoo slecht nog niet is. Het eerste elftal viel leelijk uit: zijn rol én liet zich te Vreeswijk mei 43 slaan waardoor 2 kostbare punten verloren gin gen. Deze fout is echter nog wel te her- slelien, maar dan moei vain nu af aan flink worden aangepakt en niet alleen na de rust maar ook vóór de rust .zich geheel geven. Esvaccers toon dat het ernst is de eere plaats in uw afdeeling. Zaterdagmiddag 15 Nov. gaat Esvac Z naar Amersfoort om C.J.J.V.V, I te bekam- pe«, terwijl dc junioren in het Burgeni. De- kethpark spelen tegen Hilversum1 B. Beide felfiallen zijn ans inziens wel in staat een' des- beide winstpunten te bemachtigen. Het eerste elftal ontvangt op eigen; terrein het wispelturige N.S.F. uit Hilversum'. De jongens vajn de Ned. Seintoestellenfabriek1 zijn niet voor de poes. De Esvaccers zullqn hard moeten werken om de overwinning te behalen en het zal ons niets verwonderen, dat het Zondagmiddag in het Burg. Deketh- park zal spannen. RJC. Sportvereen. „DE PLOEG" Zondag a.s De Ploeg I—S.D.O. III. D.W.S.B. ri—De Ploeg II, Aanvankelijk warén beide wedstrijden om gekeerd vastgesteld. Het gewijzigde progratn'- fna heeft de wedstrijden alzoo vastgesteld. Het iste elftal ontvangt dus om 2 uur op eigen terrein S.D.O. uil Bussum. In de wedstrijden die De Ploeg tot nog toe Speelde, werd er niet slecht gespeld, doch even willen we de spelers wijzen, speelt niet te kort spel, denk er aan, dat er ook' buiten spelers staan. Dus speelt open spel Qn plaats den bal zoo spoedig mogelijk weg. Enkele wenken die we nog gaarne zagen hersteld. Het elftal wordt steeds sterker en we ver wachten dan ook, wanneer de spelers hun best doen, dat de punten in Soest zullen' blijven. Doch laten we tuiet te voorbarig zijn Er zal echter terdege gespeeld moetén wor- 'den om dit succes te boeken. De suppor ters moeten de spelers zoo nu en dan maar eens aanmoedigen, wellicht zal het iets baten. Het 2de elftal gaat naar D.W.S.B. Bussum en zal ons :nziens we lmiet mét winst naar huis kunnen keeren. ,Maar niet zoo miaar overgeven. Wanneer de punten moe ten worden achtergelaten, dan met eere ver liezen. Doet echter allen je best, misschien 'is er nog één puntje machtig te worden. o V.V. ,30EST" Zondag j.1. speelde ons iste elftal Utrecht tegen Kampong. ,Met een 9—2 neder laag kwamen zij in Soest terug. liet gladde Zondag 16 November 1930 SOEST NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorin. 10 uur Ds. Goslinga, van Utrecht. Rembrandtzaal. Voorin. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. Adriani, van Baarn. Hees (school) 's avonds 6 uur, Ds. Van Schaick. Ned. Herv. E vang. Ver. „Onderzoekt de Schriften" Woensdag 19 November, 's avonds 7.30 uur Rembrandtzaal, Ds. J. v. d. Graaf, van Ede. RÜOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julia nastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema Soesterbergschestraat Voorm. 10 urn Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 20 Nov., 's avonds 7 uur Ds. P. de Groot, van Amersfoort. Rede voor de Chr. Geref. Jong. Ver. „Jozef". Onderwerp ,Gideon's opmarsch". VEREEN, v. VRIJZ. GODSD1ENST1GEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembratidllaan. Voorm. 10.30 uur Ds. H. H. Dorgelo, van Naarden. HUIS TER HEIDE Zondag 16 November 1930 NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. J. L. Pierson, van Bilthoven. 's Avonds 6 uur geen dienst. SOESTERBERG Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Zondagsschool van 2—3 uur. Dinsdag 18 Nov., 8.15 uur Bijbellezing. VRAGENBUS Warme gemberpudding. Benoodigdheden: 250 gram oud witte brood, 300 gram natte 'geconfijte gember, wat :geinberstnoo(pij 3 a 4 eieren, 4.5 dL. melk, 50 gr.am boter, 75 gram suiker, de schil van een citroen, wat zout. Laat de melk trekken met de citroenschil, voeg er dan het gebrokkelde brood aan toe, wrijf dit fijn in de melk en laat het inkoken tot een dikke massa. Verwijder dan de ci troenschil, snijd de gember aan kleine stuk jes, roer de boter tot room, doe hier bij één voor één de eierdooiers, de suiker, de broodpap, de gember en de gembersiroop en het laatst het eiwit tot schuim geslagen. Laat dit anderhalf uur koken in een met boter besmeerden puddingvorm au bain Ma rie, en dien het op met vanillesaus of or- geadesaus. Een hoedgarneering. Van een paar draadjes wol kan men een heel aardige garneering maken op een z.g. „kalen hoed". Men haakt daarvoor van fris- sche kleuren drie platte schijfjes, met vaste en losse. Deze moeten een middellijn heb ben van 3 c.M. In het midden van elk schijf je maakt men een knoopje van een andere kleur. Deze drie schijfjes naait men in den vorm van een driehoek aan elkaar, zoo dat de randen even over elkaar heen schuiven. Plaats die op een donkeren hoed, en ge zult zien dat het een aardig effect maakt. Ge kunt er ook vijf of zes rondom den bol plaatsen of een of twee van voren al naar uw smaak is, en naar de garneering die de hoed eischt. De groote hoeden hebben zich nu hun weg gebaand. Men ziet het meeste vormen, die een zeer smallen rand aan de achterzijde hebben en aan beide zijden een weinig neer gebogen zijn. Ze worden gegarneerd met een bouqetje bloemen. Verflucht. Wanneer het huis geverfd is, blijft de lucht, die zeer onaangenaam is, soms nog tijden in de kamers hangen. Er is echter een heel eenvoudig middeltje om die lucht te verdrijven. Men plaatst in de kamer één of meer bakken met water of diepe borden en daarin doet men enkele druppels vitriool. Die borden zet men als bijv. het geheele huis van binnen geverfd is, overal neer en verfrischt men dagelijks. In vier dagen ver jaagt men op die manier de meest door dringende verflucht geheel. Glanzend waschgoed. Wanneer men de wasch mooi gestreken wil hebben, zoo dat het glanst, moet men een weinig opgeloste stijfsel door het laatste spoelwater doen. Wanneer men dit bij wit goed gedaan heeft, zal het veel gemakkelijker strijken en den zelfden glans krijgen als wanneer het van een groote waschinrichting komt. Het wasschen van handschoenen. Een theelepeltje olijfolie aan water toege voegd, waarin ge handschoenen wascht, spaart de handschoenen en maakt ze soepel. Leger des Heils Men verzoekt ons plaatsing voor het vol gende Ds afideelmg Baarn van het „Leger des Heils" bereidt zich voor op eem grootsche belangrijke gebeurtenis. De 26e November a.s. zal hel hier gevestigde korps zijn vijf- en twintig jarig bestaan herdenken. Door velen werd destijds het Leger des Heils met gemengde gevoelens ontvangen.' Het werd geacht als zijnde ontioodig voor een plaats als Baarn. Toch is het korps in November 1905 geopend, toeninaals ijn een küfeiine, minder geschikte localiteit aain de Laanstraat 108. voortgegaan door goed én kwaad gerucht. Al spoedig bleek, de velen pessimisten ten 'spijt, dat ei; voor het Leger des Heils óók in Baarn levensvatbaarheid bestond. Na en kele jaren moest worden uitgezien, naar een ruimere gelegenheid, welke gevondón wérd aan de Wetstiaat 2525a. Hier is thans een bloeiend korps gevestigd. Ein bedriegen ons de voorleeekenet 1 niet, dan zal de tijd niet verre zijn dat ook daar verbouwiingi „noodzaak" wordt. Baam zou het Leger des Heils niet gaarne missen willen. Het behoort tot eetn van de instellingen waarop men trots is. Een tien- Vragen dienen, vergezeld van een postzegel voor antwoord, schriftelijk aan den desbe- treffenden medewerker te worden gezonden. De beantwoording geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publicatie de ruimte ontbreekt. Lezers van o-ns blad hebben recht op kos- telooze inlichtingen, die betrekking heb ben op: LAND EN TUINBOUW OF PLUIMVEE- daagsche feeestcampagne is in voorbereiding. TEELT bij: O. j. LIESHOUT, Dir. Rijks- J" Landbouwschool, Montfoort. INGENIEURS-WETENSCHAPPEN bij: Ir. W. VRIJ LANDT, Cornelis de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHN. eii RADIO bij: TECHN. AFD. RADIO, PHILIPS' FABRIEKEN, Eind hoven. BEURS- EN BANKIERSZAKEN bij: M. DE JONG Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag, Tel. 16177. Telegr. adres: Senior. AUTO- en MOTOR-EXPERTISE bij: H.van Kol, Casuariestr. 9A, Tel. 12766, Den Haag. HANDELS- en BELASTINGZAKEN bij: D. Bebelaar, Lid Ned. Unie van Accountants, Matbenesserdijk 28, Rotterdam. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN enz. bij: Mevr. FREDY VAN DAM—SAMUELS, Deylerweg No. 3, Wassenaar. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport en Spel, bij: de REDACTIE van dit blad. VRAGEN, niet in verband staande met een der bovengenoemde onderwerpen, te richten aan onze redactie, waarna daarop, voor zoover het binnen ons vermogen geantwoord zal worden. We willen ons thains alleen bepalen bij de openingsplechtigheid vain het jaarfeest op Woensdag 26 November a.s. Door vriendelijke welwillendheid vain het Kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk, zal de openingsdiqnst van het jaarfeest plaats vin den in dc Ned. Herv Kerk op dein! Brink, des avond-i om 8 uur. Deze dienst zal worden geleid door kom-\ mandant Bouwe Vlas, de leider vain het Le ger des Heils 'sa Nederland. ^Tevens zal onze geëerde Burgemeestér, Dr. G. C. J. van Reenen een waardeerend woord in deze vergadering spreken. Ds. A. Adriani, en Dr. P V. Aslro zullen eveneens het' woord voeren. Men zie uit naar nadere berichten en ad- vertentie's omtrent uitvoerige programma's en toegangsbewijze)n Reeds nu kunnen we melden, dat de toe gangsprijs voor niemand bezwaarlijk zal zijn. ,Men make zijn schikkingen en houde den; avond van 26 November vrij. KOLONiEWEG 11 - SOEST te geven door het op Maandag 17 November a.s., 's avonds te I uur in de groote zaal van Hotel Verschoor, Laanstraat hoek NIeuwstraat Lachen Lachen Entreé 50 cent plus plaatselijke belasting.

Soester Courant | 1930 | | pagina 2