sim KHJti-ttowi 1. GROG! ST. «LAGS-BAL I naar mol&co. j. v. d. Linden K01 Amstel-Bokbier I GEBRS. 0E ROND Aanbesteding BANKETLETTERS A. VAN DE BREMER Waarheen Slijterij en Wijnhandel Binnen-en Buitenlandsch gedistilleerd Dixiaansche Rijmen Schilders Laanstraat 44 - Telefoon 2316 SOESTDIJK rtüwe s h J Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Hel Douwen uan een KerKgebauw mei diensiuertrehhen op eee terrein aan de HieuuierhoeHsiraai ie soest. meisje Eert GescheriK Versa Kost en inwoning Slaat ter defWing Vergeet niet Uw te bestellen bij hkh: net meisje Jong meisje gevraagd Net meisje esiist ooed tehuis gevraagd „Ons Genoegen" Zoolan Uw adr va fliemano Wat h 3S3S3SI Soester Mg. ZuiveilahrieK en melkinrichting. Burgemeester Grothestraat 6 - Telefoon 2112 Agentschap Beiersche Bierbrouwerij De Amsfel maakt bekend, dat het alom bekende vanaf 11 December a.s. verkrijgbaar is tegen den prijs van 22 cent per halve flesch. Tijdelijke aanbieding 3 Pond gesmolten rundvet voor f 1.- 3 Pond gerookt vet spek voor f 1.- 3 Pond Bloedworst voor f 1.- 3 Pond Leverworst voor f 1.- Rookworst vanaf 65 cent per pond Heden groote afslag Varkensvleesch. J* B. van den Berg Kerkstraat 22 - Soest Telefoon 2091 VAN WEEDESTRAAT 8 TELEFOON 2251 ARMBANDHORLOGES RINGEN - BROCHETTES - COLLIERS Steeds nieuwe modellen. ALLE MATEN GLADDE RINGEN. (Graveeren gratis). TREURMARSCH Arme Manus, och wat jammer, Hoe kortstondig was uw rijk; Slechts twee weken langer leven, Dan de „stemmen van Soestdijk". Samen kunt gij overwegen, 't Onrecht beiden aangedaan; Zonder afscheid nog te nemen, Zijt gij van ons heengegaan. 'k Zie uw blij gezicht nog stralen, Lachend kijken naar deez' aard; Maar noch gij, noch Brand, noch Knelis, Zijn door 't Soester volk gespaard. Manus, wat hebt gij misdreven, Dat u 't leven snood benam? Waar 't 'n ongeluk, gekregen Met 'n autobus of tram. 't Onheil was nog te vergeten: Maar het onherstelbaar leed, Drong als vlijmend zwaard in 't harte: Manus, of gij 't ooit vergeet. Hoe onschuldig was uw schrijven, Fantasie van A. tot Z.; Wat heeft men er in gelezen, Wat d' Illusies stopgezet? 't Lot van alle groote geesten, Bij d'r leven vaak miskend: Eenmaal, als 't te laat zal wezen, Treurt men om uw levensend. Manus, 'k zie uw licht verduist'ren, Gansch verdwijnen van verdriet; 'k Zie uw zilv'ren glans verbleek en En u zinken in het niet. Waart gij in uw rijk gebleven, Want uw schrijven viel niet mee; 't Meeste jammer, beste Manus, Vind ik van het mooi cliché. 't Zal misschien niet lang meer duren, Of ook Dixi krijgt gedaan; Brandje. Knelis, Dixi, Manus, Klaver-vier gaat naar de Maan. 'k Moet nu afscheid nemen, Manus, Lees deez' treurmarsch in het licht, En te midden uwer vrinden, Van uw volle maansgezicht. Houd je kranig beste Manus, In uw hoog en vrij gebied; —Ik- Vraag voor_Dixi, mocht hij volgen: Manuslief, vergeet hem niet. hoofd zal worden bijgewoond". Knellis ont bloot zijn kuifloos bovenstuk en gebruikt zijn hoed voor lessenaar. Tweede bedrijf. Raadsvergadering in 1930. Veel belangstel lenden op de publieke tribune; niet allen met ontbloot hoofd. Knelis niet onder de belangstellenden; geen gouden knoopen, geen klompen, geenhoogen hoed. Aanvang der vergadering. Niet allen met ontbloot hoofd. Twee minuten stilte voor gebed. Niet allen met ontbloot hoofd. Geen art. 0,0 van het Reglement van orde. Lid van den Raad maakt bemerking over de bedekte hoofden. De voorzitter zal in den vervolge tijdens de stilte ontblooting- der schedels vragen. Tableau. Knelis met hoogen hoed beetgenomen met art 0,0. Griet, die in veel opzichten soms ver uit steekt boven haar rokgenootendoet alsof ze het begrijpt. Laat nu uw birsnenschiltierwerk uitvoeren uw tuin meubels enz. schilderen. Hiervoor is uw aangewezen vertrouwd aures: INGEZONDEN STUKKEN i spoedig zacht met wijzen, dat zij, als zij dit zegt, dan toch blijk geeft, bitter weinig met de plaatselijke toe standen der laatste tijden mee te Leven. Daar heb je bijv. het feest van Peter; noem je zoo iets niet belangrijk? Vijf en dertig jaar raadslid! En dat nog wel van den Soester raad. Terwijl ik dit zei begreep ik, dat ik met dit onderwerp op verkeerd terrein was; het viel me te laat in, dat Griet niet erg op Peter was gesteld; ze had me al meermalen ver teld, dat hij, Peter, zich vroeger niet gehou den had aan een met Griet gemaakten af spraak, om samen kermis te houden. De storm brak dan ook los en met een: „Ja, als je nooit iets zegt, kun je 't wel 350 jaar vol houden", waren de sluizen van Griet's welsprekendheid geopend, zoo als ik het in de laatste tijden maar weinig meer had kunnen aanschouwen. „Zie eens", zoo ging zij nijdig verder, „naar die leden, die wel gesproken hebben. Of ze werden aan den dijk gezet, of ze had den in 4 jaar zooveel geleerd, dat ze hert maar beter vonden, niet meer terug te kee- ren. Is 't niet zonde. En ook binnenkort zul je weer eens zien, hoeveel er gaan vliegen". Ik durfde het niet zeggen, maar wel dacht ik: Ja Griet, als jou welsprekendheid even groot was geweest als die van Peter, zou de kans ook groot zijn geweest, dat je 35 jaar en nog langer kermis had gehouden; Peter zou daar zeer zeker voor te vinden zijn geweest. Vraag het maar eens aan de raadsleden, die de fuif van Peter hebben meegemaakt. Ik poogde haar wat te kalmeeren door haar op kalme wijze te zeggen, dat er toch werkelijk heel leuk nieuws was; nieuws het geen ditmaal mij zelf betrof. Ze werd nu een en al belangstelling en hoewel ik er van overtuigd ben, dat mijn Griet in veel opzichten soms ver uitsteekt boven andere rokgenooten, moest ik toch ervaren, dat het met betrekking tot het punt nieuwsgierigheid, ook met haar al niet veel beter was gesteld. Ik stak daarom van wal, na vooraf mijn vertelling in 3 gedeelten te hebben ingedeeld. Eerste bedrijf. Raadsvergadering in 1929. Veel belangsteU lenden op de publieke tribune, allen met ontbloot hoofd. De zaak van het Grondbe drijf zal in behandeling komen. Iemand, die veel in het „bedrijf van den grond" werkt, gekleed in paasch-pinkster-zwart en gewa pend met hoogen hoed, klompen en gouden knoopen baant zich een weg door de haag van belangstellenden. Enkele raadsleden her kennen Knelis. Andere raadsleden komen nieuwsgierig zien naar de groote onbeken deDruk geconfereer in de commissie kamer. Reglement van orde vluchtig her zien? Aanvang der vergadering. Het spel gaat beginnen. De voorzitter: „Art- 0,0 van het Reglement van orde zegt, dat de verga dering door alle aanwezigen met ontbloot Weldadigheidspostzegels en Prentbriefkaarten ten behoeve van 't misdeelde kind 1930—'31 M eidra zal weer eeai serie postzegels voor het Kind verschijnen, ofschoon dit reeds de zevende serie zal zijn en dus ieder gelegen heid heeft gehad van doel en strekking van deze uitgifte kennis te nemen, schijint het mij niet ondienstig iets over de beteekenis te zeggen. Van 10 Dec. 1930 tof 9 Jan 1931 zijn aan de postkantoren verkrijgbaar 4 verschil lende weldadigheidszegels en wel' de zegels Lente, frankeerwaaxde 1,5 cent, prijs 3 ct. Zomer, frankeerwaardc 5 cent, prijs 8 ct. -Herfst, franl-^-srwaarde 6 -eest, -prijs -t-e-ets- Winter, frankeerwaarde 12,5 cent, prijs 16 ct. Iemand, die dus met weldadigheidszegels zijn brieven e.d. frankeert, betaalt meer, dan waartoe hij verplicht is. Maar dat meerdere komt niet ,,de post" ten goede: want die draagt het te veel" ontvangen geld af aan den Centralen Bond tot Kinderbescherming en deze verdeelt de op deze wijze ontvangen, gelden onder de vereenigingem, welke zich de zorg voor 't misdeelde kind ten doei stellen. Op die wijze worden pim. 350 ver- temgingen van alle gezindten gesteund. Omstreeks Kerstmis en Nieuwjaar js bijna niemand, die niet e©n postzegel gebruikt eax er is ook niemand, die daarvoor wel 6 maar niet 10 cent kan uitgeven. En dat zal hij gaarne doen, als hij be denkt, dat bÜ zoodoende meehelpt een som gelds bijeen te brengen, welke aan 60000 kinderen ten goede komt. De postzegels worden slechts uitgegeven, m 10 Dec. 1930 tot 9 Januari 1931, doch blijven voor frankeering onbeperkt gel dig Behalve de weldadigheidszegels worden er ton bate van 't misdeelde kind ook ver krijgbaar gesteld 2 series Prentbriefkaarten eene serie in kleuren naar ontwerpen van Edz. Koning en een andere met reproduc ties naar schilderijen van Maris en Neuhuijs. Iedere serie beval 6 briefkaarten en kost 35 cent Deze series zijn niet aan de post kantoren verkrijgbaarmaar zijn in Soest te bekomen "aan de volgende adressen Mevr. Dammers-Boeser, Van Weedestraat; Mevr. Goethals-Groosjohan, W. Pyrniontl.; Breij, Laanstraat 1; De Bruin, F. C. Kui perstraat; Flapper, Nieuwerhoek; Geubbels, B. Grothestraat'; Kraal, v. Weedestraat 20; Rademaker, Laanstraat 44; Sliep, v. Weede straat 61; Vissers boekhandel, Kerkstraat; Wagner, Steenhofstraat 58 en Boekh. v.h. v d B ovenkamp. Tenslotte zij nog vermeld, dat verleden jaar de verkoop van Weldadigheidszegels en prent briefkaarten een bedrag van f 180000 heeft opgeleverd. Plet streven is, dit- jaar te ko men tot een som van f 200.000, ten bate vast 't .Misdeelde Kind J. E. -Bloemen!. kampen. De competitie der junioren staat gedurende de maanden December en Janu ari stil. Er zal echter getracht worden in, dien tijd e enige oefenwedstrijden voor de jongelui te organiseeren R.K. Sportvereen. „DE PLOEG" Uitslagen: van Zondag 1.1- Hertha I—De Ploeg I 6,o. EM M. 4-De Ploeg 2 oo. Beide elftallen van „De Ploeg" hebben niet eenmaal kans gezien een doelpunt te makjftn, doch de beide tegenpartijen evenzoo. De wed strijden zijn alle twee in een puntloos gelijk spel geëindigd. Het eerste elftal had een; van de zwaarste uitwedstrijden in Vinkeveen, en na nard werken is dan ook de stand ge lijk gehouden Een mooi succes. De boven ste plaats is dam weten te behouden. Vooral, daar H..M.S. 3 op eigen terrein een nederlaag van 2o ontving van E.M.M. 3. Het wordt spannend in deze afdeelimg, daar Eem'land 2 ook gaat klimmen. Dit elft-al 'heeft thans de tweede plaats bereikt. Voor de duidelijkheid laten we hier de stand in. deze afdeelimg volgen; De Ploeg 1 62408 Eemland 2 53026 H. jVL S. 62226 E. M- M. 3 72145 Hertha 1 4 1 2 I 4 S. D. O. 3 41123 L. V- V. 2 00000 o"—o. De volgorde beteekéndgespeeld, gewon nen, gelijk, verloren punten, voor en tegen. Het 2de elftaf van De Ploeg is flink' opge klommen en bezet thans de 2de plaats. Ölympia staat echter met alle gewonnen wedstrijden aan de kop. Zondag a.s. is het iste elftal van De,- "Ploeg vrij. Het 2de ontvangt' Ölympia. Het zal hier dus geweldig spannen. De ontmoe ting in Plilvcrsum eindigde in een 2—1 over winning voor ölympia, dus op het kantje af. Zal De Ploeg er in slagen hun de eerste pun ten afhandig te maken? Spelers doe je best. De wedstrijd vangt om' 2 uur aan op het terrein aan de Birkstraat. V.V. SOESTERBERG Zondag j.1. speelde Soesterberg 1 tegen B.V.C. te De Bilt. B.V.C. won met- 4—0, waardoor Soesterberg I weer wat lager op de lijst komt. Soesterberg 2 hield zich beter. In een wed- itrijd met mooi samenspel, wisten zij op dgen tereiri van H.V.C. 4 te winnen. Bravo, gaat zoo door en blijf samenspelen, zooals j.1. Zondag. 7—3- 7-5- PLAATSELIJK NIEUWS SPORTKRONIEK E.S.V.A.C. De Esvac junioren waren Zaterdag j.1 te gast bij de Hilversum junioren en wisten een gelijk spel te bewerkstelligen (22); Een heel goed resultaat en wij vermoeden dat er nog vvc-1 meer successen zullen worden, geboekt. Het Zaterdagmiddag elftal bracht het er niet zoo goed af, want met} 4 r moesten zij de vlag strijken voor Kameleon I te Bussum, toch is er beter gesp'eeld dan de uitslag doet vermoeden en deze nedér- laag is dan ook wel toe te schrijven aan het ontbreken van drie der beste spelers. Esvac I daarentegen heeft Zondag de Soester kleuren hoog gehouden door een fraaie 5—3 overwinning te Breukelen op de club van dien naam, en daar deze zegetnl onder de ongunstige omstandigheden wend behaald, o a. een zeer slecht bespeelbaar veld, stémt dit tot groote tevredenheid. Wij zien dan ook de resteerende wedstrijden van het com petitie programma vol vertrouwen tegemoet. Het programma voor a.s. week is als volgt,: Burgem. Dekcthpark, Zaterdagmiddag 2.15 Esvac Z—C.J.V.V. Zondagmiddag 2 uur Esvac IJutfaas 1. Esvac II gaat Zondag naar Bussum om het tweede elftal der v.v- „Bussum" te be- Eenige in deze rubriek opgenomen berich ten konden wegens plaatsgebrek in ons vo rig nummer geen plaats vinden. Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond De afd. Soest van bovengenoemden Bond hield haai' jaarvergadering in het vergader lokaal aan het Kerkpad. Na voorlezing van- het verslag der secreta resse, waarin de voornaamste bijzonderhe den der alg. ledenvergadering te Woerden op 5 Juni waren opgenomen en van dat der penningmeesferesse, droeg de heer W. Din ger uit Bussum op zeer verdienstelijke wijze fragmenten voor uit „Agoka", liet t-ooneel- spel van prof. Gonggrijp, dat gedurende den wereldoorlog geschreven, in 1925 door de Leidsche studenten werd opgevoerd. In den hoofd persoon -Acoka, _een beroemde. Lotdii koning, die in de 3e eeuw voor Christus re geerde, wordt het conflict geteeken-d, dat in de ziel van dien vorst ontstond, toen hij door hoogmoed en machtsbegeerte gedreven tegen een naburig volk ten strijde wilde trekken en toch terugdeinsde voor-4e gevol gen van dien strijd. Als hij tenslotte tot den oorlog besluit, wordt hij daarna door wroe ging verteerd over de verwoestingen, die de krijg heeft aangericht. Een Boedhistische monnik redt hem van den waanzin, die zijn geest begint te omfloersen en door wiens invloed wordt hij tot den vredevorst, wiens talrijke, op rotswanden gegrifte wetten en vermaningen nu nog spreken van zijn zorg voor liet welzijn van zijn onderdanen. Onder den indruk van de gebeurtenissen in den wereldoorlog werd dit werk een aan grijpende schildering van gevoelens en ge dachten, die ons ook in dezen tijd nog kun nen. ontroeren en verheffen, zoodat het zeer ter lezing kan worden aanbevolen. Zelfs de fragmentarische kennismaking liet een diepen indruk achter, die een stimu lans kan zijn tot vernieuwde activiteit. bcslu/ten houdende kasgeld-voorzieningen voor den dienst 1931 7. Vaststelling van een besluit tot het beleggen van gelden wegens uit loting van' oblgiatiën. 8 Interpellatie van het Raadslid Busch inzake het voorgevallene aan de Centrale Slachtplaats. r 9. Vaststelling van een besluit tot wijziging der Alg-emeeme Politieverordening. 10. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van medewerking tein aanzien van de aanvrage van de Veteeniging voor Chr. L t«n U.L.O. te Soesterberg tot beschik baarstelling van de noodjge gelden tejn behoe ve van een verandering van inrichting van hare school aan den Postweg 62. 11. Cre[diet-aauvrage van B. en W. voor aanlkoop en verplanting van laanboomen. 2 Behandeling van een adres vatx bewo ners van pei'ceelen, gelegen aan het 2e W:c 1 t-ringpad, verzoekende aanbrenging van een straatjïamp. 13. Behandeling van een 4-tal verzoekt schriften om ontheffing van bepalingen der Bouwverordening 14. Behandeling van- een schrijvep van Joh Rademaker e.a., inhoudende bezwaren tegen de plaatsing van een schutting binnen de rooilijn van het perceel Eikenhorstweg 15 Voorstel van B. en W. tot toekenning eener gratificatie aan C. Uijtendaal in ver blind met de door hem ten behoeve vari het' brand wezen bewezen diens ton. 116. Benoeming van twee leden vajn het Burgerlijk Arm-besluur wegens periodieke af trading. 17. Voorstel van B. en W. om -de' benoe ming van den heer H. Bossert tot tijdelijk! se cretaris penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur te doen voortduren. 18. Behandeling van aanvrage;n om koop en haar van grond met voorstellen van B en W. 19. Voorstel van B. en W. om met intrek king van de bestaande verordening, eene nieuwe verordening ingevolge art. 4, iste lid, der Hinderwet vast te stellen. Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boekhan delTelefoon 2272 De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Soest, zal op Dinsdag 16 December 1930, trachten aan te besteden: De inschrijvers moeten zijn belijdend Lid der Ned. Herv. Gemeente (kerkelijk Soest). Bestek en teekeningen te verkrijgen ten kan- tore van den Architect Heuvelweg 22, tegen betaling van f25.—, hetwelk aan inschrijver bij inlevering van bestek en teekeningen wordt gerestitueerd. De Architect P. BEEKMAN. Bij eenvoudige menschen betrek king gezocht voor van 17 jaar, v. dag en nacht. Br. fr. no. 439 aan Van de Ven's Boekhandel, Baarn. Gemeenteraadsvergadering De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen .Maamdag 8 December 1930, des namiddags 2 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: jMejdedeeling van ingekomen stukken. Vaststelling van een besluit tot het aan gaan eener kasgeldleening, groot f ,360.000 is tegen 2 1/4 pCt miet de Coop. Centrale; Raifféjsenbank te Utrecht. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging van de gemeente begrooting en vain de bbe- grooting van het grondbedrijf. 4. Voorstel van B. en W. met ontwerp-be,- sluiten tot voorloopige vaststelling van de rekening van het gasbedrijf, het wegenfonds en de gemeenterekening over 1929. 5- Voorstel van B. en W. met ontwerp besluiten tof buitengewone aflossing eener. geld leening, groot f 73-ooo, en het aangaan, eener Jeemng tot gelijk bedrag met de Al gemeen Friesche Levensverzekering Maat schappij te Leeuwarden. 6. Voorstel van B. en M. met ontwerp- Ongeluk op een onbewaakten overweg Zaterdagavond 10.23 werid te Bilhoven aan den onbewaakten overweg nabij dein Leyen scheweg een „Fiatauto aangereden door een trein, komende uit de richting Utrecht, wel ke 10.26 stopt in Bilthoven. De auto werd bestuurd door den 18-jarige E. van Wijngaarden alhier, terwijl in de auto mede was gezeten de 17-jarige mej W. K uit Utrecht. De bestuurder verklaarde niets van de aan komenden trein gezien te hebben hetgeen te verklaren is uit het feit, dat op denzelfden tijd een trein passeerde vanaf het station Bilthoven, die eveneens om 10.23 den onbe- Avaakten overweg passeert Toen de bestuur der laatstgenoemde trein "liet passeer en heeft hij gedacht, dat de baan veilig was, tot op 'yns uit de andere richting eerstgenoemde 'ewi aankwam. De auto werd een 40-tal ipt/-rs_;aieeg-p..sleurd en botste daarna tegen een ijzeren seinpaal, waardoor de wagen op zij van de rails kwam te liggen. Het rijtuig, werd totaal vernield. E van W bekwam' een gebroken arm en eeltige kneuzingenmej K- werd verwcind aan Jj-et, hoofd en brak een been. De gewonden zijn per ziekenauto van den heer A Brouwer en de ziekenauto van den Geneeskundigen Dienst maar de Rijkfeklinie ken te Utrecht vervoerd. Op het rijwielpad Door de politie te Soesterberg is tegen verschillende personen proces-verbaal opgo- maakt, wegens het op de Amersfoortsche- straatweg rijden op den middenweg, inplaacs Van op het rijwielpad. De waarschuwingen schijnen miet te helpen. Brandweer Soesterberg A.s. Dinsdag 9 Dec. 's avonds te 8| uur„ zal door de Vrijw. Brandweer te Soesterberg een oefening gehouden wordén. „Geen andere Goden" Voor een talrijk publiek sprak voor „Kerk en Vrede" de heer Fedde Schurei over dit onderwerp. Nadat de verg. met gebed was geopend, deed de voorz. egnige mededeelim- gen en leidde toen den heer Schurer in. God is het middelpunt van ons leven aldus de heer Sch. en wie iets anders in het centrum stelt: groep, partij of staati maakt zich schuldig aan afgoderij. Gods liefdewet moet door de Chr. in staat enj maat schappij worden uitgedragen. Wanneer wij anlti-christelijke tendenzen zien in de wereld,, nationaal en internationaal, dan hebben we daarentegen te strijden, ons losmakende van de traditie. Zoo vooral tegen den oorlog,, het gruwelijke en satanische middel tot be slechting van geschillen, dat al meer en meer zijn duivelsch karakter openbaart. In de// oorlog worden alle geboden des Heeren met voeten getreden: de leugen en de haat vieren hoogtij God heeft ons laten, gaan op dien weg der zonde, opdat wij als de erloren zoon tot inkeer zouden komen. Maar dan moeten we ons ook omwenden. Al zouden we op dezen weg veiligheid kunnen vinden, dan nog is het middel veroordeeld. In debat kwam de heer. Thoomes, Chr. ULO-ouderwijzer alhier. Hij betoogde, ie. dat Sch. te optimistisch over de menschen dacht. 2e. dat de oorlog niet uit te roeienr was. 3e., dat dienstweigeren niet op den weg vaw ons,, nietige enkelingen lag. 4e. dat wij hebbcyi, te gehoorzamen in nederigheid aan de over heid en ten 5e dat, al vallen wijj ;in dejm oor log (wat wij als gerechte straf voor onzei zonden moeten erkennen) wij de zekerheid kunnen hebben, dat God het wel met oïis zal miaken. Sch. betoogde daartegenover, dat' het gaat niet om onze zaligheid', maar om Gods eer m de wereld. Het gaat er ook niet om, of: de oorlog zal uitgeroeid worden, maar of wij in den strijd tegen de zonde aan Chris-, ius zijde staan. De eisch van gehoorzaam heid aam de overheid is niet absoluut, wat hij met voorbeelden uit het Oude en Nieuwe, Testament aantoonde. De invloed vain een persoonlijkheid moet ook niet onderschat wor-, dtn, zooals de geschiedenis der Chr. marte laren in alle tijden bewijst. Ten slotte gaat liet niet over liet lijden in den oorlog,, maar over den misdaad van den oorlog. Als wij Christenen, oorlog voeren zien als zcxnde en misdaad, mogen we er niet meer aan mee doen 1 Met groote aandacht werd al het gespro kene gevolgd. f' l Niet zoo mis Door de Rijkspolitie te Soesterberg werd proces-verbaal opgemaakt legen een bestuur der van een auto, wegens ten ie het1 te snel verkeer in gevaar wordt gebracht. 2e. we- rijden, dat daardoor de veiligheid van het gens het gebruiken van den mechamischen. fluit 3e- voor het rijden met verblindend' licht en ten 4e het rijden zonder rijbewijs. Een aardig St. Nieolaas-cadeautje. Aanbesteding verbouwing Gemeentehuis Dinsdagmiddag had ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van een inwendige ver bouwing van het raadhuis. Ingeschreven werd door de navolgende personen: ,M. Honnsveld, f43.50.—, W. v. d, Velden, f41,50,—, Gebr, fv. d. I.ugt, f3300W. Hilihorst f3195,, G. v d. Berg, ƒ3135.—, G, vam Egidom f2846,—. Het biljet van Van Egdom werd, doordat het ongezegeld was, ongeldig ver klaard. St. Nicolaas-bal De gazant van Boscli en Duin had tegen (gisteren) Woensdagavond een St. Nicolaas- bal georganiseerd voor de leden en invitó's der dansclub, hetwelk aardig bezocht was. Te 9 uur werd de Sint met gejuich- ont eigen en nadat hij bekomen was van de verre reis, deelde Piet de Verschillende ver schillende verrassingen uit, die nogal eens hilariteit \erwekten. De getrouwe leden der club ontvingen een banketletter; de pers werd ook niet vergeten, hetgeen wel geappreciéérd werd. Verder werd nog gedanst 0111 2 fijne groote boterletters, zoodat het geheel insloeg. De leden hebben eer van hun werk gehad. Uitvoering Apollo's kinderkoor Op 17 en 19 December a.s. zal dit kin derkoor, onderafdeeling van de mannen-zangi- eretn. „Apollo" een uitvoering geven. Öp- .evoerd zal worden het zeer mooie zang en dcnsspel genaamd: „De vier jaargetijden"; .1. lente, zomer, herfst en winter. Het staat onder leiding van den bekenden regisseir Willy Diemei, terwijl het muzikale gedeelte verzorgd zal worden door den heer H. J. vam Maurik, directeur dezer vei-eenigingenJ Geziem het groote succes, dat Apollo's Kin derkoor gehad heeft met de opvoering van Goudxnuiltje" verleden jaar, tijdens de ju bileum-feesten onzer gemeente, mag verwacht worden, dat op beide avonden de zaal tol' de uiterste hoeken gevuld zal zijn. Aam dit zang- en dansspel gaat vooraf eejn inleiding, terwijl het eindigt met een prachtig ableau Het geheel wordt rijk gecostumeerd en kleurrijk belicht. Ieder jaargetijde heeft haar eigen Koningin, feeën en kabouters. Als bijzondere attractie zal tot slot opge voerd worden: „De kuiper en ?,'n knechts": een gebarenspel. Een ieder, die dit zeldzame en ertistieke; zang- en dansspel wil bij won Qn., verzuimt niet zich tijdig van kaarten (e voorzien. Zendingsfilm „Melawan Gelap" Deze film, die een mooi overzicht geeft vam den uitwenxligen groei der zending op Sumatra, Bomeo en andere gebieden in Oost Imdië, werd Woensdagavond in de Rem brandt- zaal getoond en toegelicht door oud-zende ling v. d. Roest uit Utrecht. Spr. deed mede- deelingen over het groote mooie werk, maar bok voor de zware taak van hen, die op -de buiten-bezittingen zijn geplaatst. Vooral voor de vrouw, die het leeuwenaandeel draagt, is het' dikwijls zeer moeilijk, te arbeiden. De arbeid is zeer groot en mooi. De arbeid voorde zending veel te klein. Spr. hoopte, dat velen bun gebed en offer zullen brengen aan de zending. De afd Soest hoopt op veel con tribuamtiein Deze film van licht en duisternis werd met aandacht gevolgd. Ds. Gerth van Wijk open de en sloot -den avond met gebed. St. Nicolaas-bal Belangstellenden verwijzen wij inaar een in dit blad voorkomende advertentie, waarim door den heer Ettema, Stationskoffiehuis een St Nicolaasbal wordt aangekondigd. dat altijd welkom is aan man, vrouw, jongen of meisje, is een doos of tube Purol. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 7 December 1930 NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorin. 10 uur Ds. Van Schaick. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. Leemans, uit Zeist. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10-uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 11 December, 's avonds 7 uur, Ds. J. de Bruin, van Baarn. VEREEN, v. VRIJZ. GODSDJENSTlGEN Gebouw „Religie en Kunst", Reinbrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. F. Kleyn, van Sche- veningen. Solozang door den Heer A. R. Bosman. SOESTERBERG Nam. 6 uur de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Zondagsschool van 2—3 uur. Dinsdagavond 8.15 uur Bijbellezing. Mevrouw v. d. Brandeler, Birkt- straat 52, vraagt voor dadelijk een net Aanmelden en 8 uur. avonds tusschen 7 voor terstond gezocht, door zeer eenvoudig bejaard hm^die gaar ne werkzaamheden 111 tu... of op boerderij verricht. Br. voor Za terdag onder no. 712 bureau van dit blad. Duitsch Edelzwijn bij N. v. Dijk, Noorderweg, Soestdijk. Dekgeld .50. STEEN HOFSTRAAT 5< - SOEST voor terstond gevraagd, voor hal ve dagen, niet ouder dan 15 jaar. Adres: F. C. Kuijperstraat 13. van 912 uur, zonder kost, gezin 2 pers. Br. met opg. van adres, verl. loon en leeftijd onder no. 711 bureau van dit blad. gevraagd, in klein burger gezin, voor dag of dag en nacht. Br. no. 710 bureau van dit blad. voor 3 lieve poesjes. Br. onder lett. P 436 Visser's Boekhandel, Kerkstraat 20a. Nieuwe moderne sorteering A.s. ZONDAG 7 Dec. 1930 houdt de dansclub haar ST. NICOLAAS-BAL met vele verras singen. Een en ander belooft voor de leden een aangename avond te zullen worden. Komt allen van 3—6 en van 7.30—10.30 uur in de Groote Zaal van Stationskoffiehuis* AANBEVELEND, H. J. ETTEMA, TORENSTRAAT 6, SOEST - TELEFOON 2358 Stoenh KERKSTRAAT 20a TEL. 2272 Reeds een keurig model vff 1.20. Vraagt inzage modelboek. Middelwijkstraat 26 Tel. 2102 Volle melk, per Liter 12 cent Gep. fl. melk, per flesch 14 cent Karnemelk, per Liter 7 cent Karnemelk, per flesch 7 cent Kookroom, per 1/4 liter 40 cent Slagroom, per 1/4 liter 50 cent Prima Roomboter met Rijksmerk marktprijs. Franco thuis bezorgd. Beleefd aanbevelend. om een nuttig Sint NIcoIaas ca deau op 't gebied van Luxe en Huishoudelijke artikelen. waar ik bij bezichtiging der mooie etalages tal van geschikte cadeau tjes zie tentoongesteld. STEENHOFSTRAAT 63, SOEST Thuisbezorging zonder prijsverhooging, TORENS Sp Vanaf V: Ook onz' nog 5 ct w Verder a

Soester Courant | 1930 | | pagina 2