SOESTER BANKVEREENI6ING ALLE BANKZAKEN. LA PORTE Co - BANKIERS pi Uitgave: G. SMIT, Soestdijk. Bureau: Vao Weedestraat 35, Telefoon 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergebak. v.h. Sukkel Co. Burgemeester Grothestraat 19 - Telefoon 2317 Zomersproeten verdwij nen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. KRABBELS 0.F. VOIGT Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Behandelen alle Bank en Efeclen-zaken Safe-Deposit BOÜWkUTOI(]'M>EAül 50I5T-30£5TDyKm0ri3TREKml APflDPOMP 10e Jaargdiig No. 20 Gegarandeerde oplaag 3000,,examplaren. Vrijdag 29 Me! 1931 DE HE5TQ2 (ULJGANT H Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soest er berg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J« v. DAM, Rademakerstr. 15, SOESTERBERG ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels fO.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Vete malen bekroond. Uitgebreide collectie bonbons, chocolade suiker, en dessertwerken. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstrsat 7B, Maandag en Donderdag. ONZE RIJMKRONIEK DE MACHINIST Als je als zoovele burgers dagelijks ons land bereist, en je meest na eenig zoeken in je treintje nedervleit Als je krant is uitgelezen en je boek je niet meer pakt, en je moe van 't vele kijken lekkertjes een uiltje knapt... En je dan op je bestemming met een schok klaar wakker wordt, denk je soms bij jezelven: kijk, dat heeft die tijd gekort. Je bent uitgerust en lekker als je aan den arbeid gaat, je hebt uithoudingsvermogen dat voor geen obstakel staat. Nu, die frissche opgewektheid dank je aan den machinist, die, terwijl jij ligt te maffen wacht houdt op z'n zwarte „kist' OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Schouw B. en W. van Soest brengen' ter keunis van belanghebbenden, dat op Woensdag 17 Juni e.k., zal worden gevoerd de. schouw over de in de gemeente gelegen wegen, voet paden, waterleidingen, bruggen, heulen, heg gen, enz. Belanghebbenden worden daarom herinnerd aan de artikelen van het reglement, op het onderhoud en gebruik der wegen in 'de prp- vincie Utrecht. Overtreding der daarin voorkomende be palingen wordt gestraft overeenkomstig dat reglement. Soest, 26 Mei 1931. Pot 90 cL, Tube 50 cL, Zeep 60 ct. VAN KNELIS. Wat heb je toch ra re menschen tegen woordig dafar kan ik nou maar niet over uit. Jullie weten nog wel, dat de heele raad van Soest met de wethouders, 61 in getal, op mijn ver jaardag op bezoek zijn geweest. Laat daar nou de grootste ruzie door gekomen zijn; niet onder de Raadsleden hoor, daar niet van, maar ruzie met Teus van 't Hart en zijn vrouw en mijn Griet en ik zeg de gek. Mot je weten dat ik al die 61 kaartjes voor ine op tafel had gelegd, partij bij partij en allemaal op het nummer. Ik zei immers, dat Teus er een aardig lijssie om zou zetten. Nou stonden daar nog een paar avekaat- glasies en een leege klare kruik op tafel. Griet wil de boel aan kant doen,- ze neemt de vuile glazen en de kruik op en loopt met haar vette korpus langs het rooie tafelkleed en al de kaartjes over de vloer. Ik zei, maar mensch ben je nou een haartje en toen zei zij de rest en ze sm'ee<t 't heele soepje weer neer. Leg ze nou maar weer netjes neer ouwe sukkel, zei ze en maak niet zod'in drukkie over die malle dingen. Teus zeit, laat dat nou maar is an mijn over, ik kan ze allemaal op een prikkie. Teus z'n wijf zeit, jullie zijn getikt; neem de kidandatelijst en seteer ze, dan ben je toch in eens klaar. Ja Jans, dat is Teus z'n vrouw, werkt meer met groote woorden; ook Teus weet daarvan mee te praten. Maar zooals dat meer gaat, ik had de lijst niet meer, omdat we «de kranten hier alle maal gebruiken. Een boer, die renteniert, mot ook op de kleintjes passen en daarom gaat er bij ons geen krant verloren, al is er ver schil van papier. Ik ging dus de kaartjes weer sorteer en uit me hoofd en nou is daar de ruzie over ontstaan, als jullie me nou nog zoo'n ouwe krant kunnen sturen, dan zullen we zien wie gelijk heeft, Griet, Jans en Teus of ik. Mijn volgorde is nou zoo: A.R. of R.K., dat steekt niet zoo net: Gasille, Grootewal en Busch en daar heb ik lukraak de onbeken den maar bijgedaan. Wilde lijst: Gies van Aalbert. En toen had je de poppen an 't dansen reus, die een echte poiitikus is, zei: Gies dat is juist de allervoornaamste candidaat van die Erica's. Griet zeit nee, hij is anti-re volutionair. Maar wij zijn toch allemaal tegen de revolusie, zei Jans weer. Toen heb ik Koenders er voor in de plaats gelegd en dat was uok al niet goed. Jans zei, die zal nooit wild worden, daarvoor is 't 'n veel te zachte man. Bij Algemeen Gemeentebelang ging 't effen beter. Alle 3 hielden ze aanvankelijk hun mond; zeker omdat ze weten, dat ik zoo voor't alge meen belang ben. Ik legde ze één voor één af. No. 1 Mineur, 2 Endendijk, 3 De Haan, 4 Van Klooster, 5 Pronk, 6 Lod-eesen, 7 Zon neveld, S Bleeker, 9 v. d. Fller, 10 v- d, Berg, 11 Dippel, 12 Hornsveld, 13 v. Dam, 14 Butselaar, 15 Mud, 16 Van Amerom, 17 Kok. Toen >k klaar was brak de stnrm los. 7p riepen als gekken alle drie: Mineur, die hoort bij de S.D.A.P. Hij is een arrebeier. Teus en Jans noemden me een stommerik, omdat, ik niet onthouwen had, hoe de hee- ren gekleurd waren en ze vonden 't idioot, dat ik al die kaartjes zoo angstig verzamelde. Ik zei: een goeie naam is 't eenige wat een mensch nog helpt in 't leven; als je naam weg is, is alles weg en een mensch mot nooit met visitekaartjes gooien. En was 't daar nou maar bij gebleven, maar opeens viel het mij op, dat ik zoo weinig kaartjes meer had en dat Teus en Jans, zon der goeienavond te zeggen, ook waren ver dwenen. Ik telde de kaartjes, zocht onder de tafel, onder 't kleed, maar 't bleven er 52; 9 waren er foetsie. Achteraf bezien, viel het mij wel in, dat Teus bij het sorteeren steeds zei: die moet er buiten blijven en die ook, en die ook; en in dit verband mag ik wellicht nog blij zijn, dat niet allen op 15 na geheimzinnig zijn ver dwenen. Als zoo de een na den ander verdwijnen kan in mijn eigen huis, dan breng ik ze naar de Boerenleenbank, daar zullen ze wel veiliger zijn. Maar ik zal ze terug hebben, al zal de grootste speurder van Soest er aan te pas komen. J.ullie zullen wel denken, wat zeurt ie toch over die kaartjes, maar daar zit veel meer achter hoor; kan ik nou nog niet zeggen. Nou nog iets anders. Ik heb gedroomd. Heel gewoon, zal men zeggen. Dat is 't ook. Vooral in deze dagen zijn er veel menschen, die zich iets droomen. Ik heb gedroomd van een optocht. Jammer, dat 't zoo laat was, dan mis je erg veel en de fakkels geven te wei nig licht om goed te onderscheiden. Dat is niet alleen het geval met fakkeils hoor Busch was Mussolini; Koenders stelde Saar Peter voor. Peter zat op z.ijn eigen paard als Karei de Goede. Als ik goed gezien heb stond Mineur op een Romeische zegekar, gekleed als een Ro- fnieinsch keizer, alleen had ie z'n inleent op, daaraan kon je zien dat ie 't was. groeten u? De heer Gasille was verkleed als Napo leon, 't stond 'in wel. De anderen heb ik niet herkend zoo waren ze veranderd. Op een praalwagen stond naast de Maagd van Holland iemand met Queen Anne been en. Ik zal nog eens zien te ver nemen wie dit is geweest. In middeleeuwsche kleederdracht was er een groep, die om een verdorden vrijheids boom danste en in de takken hing de leuze: Op voor Algemeen de rest kou ik met zien. Het geestigste was een praalwagen vol met ingezonden stukken en daarboven een groot bord, waarvan ik alleen de laatste lettere, nog zag: S. T. E. R. De wagen stelde een bakkerij voor en in den oven zaten geen brooden maar mannen, tk snapte er niks van. Ze noemden 't een allegorische optocht en in een mooie tuin zou alles tezamen komen, doch dat ging niet door, omdat eenige paar den. er niet indurfden. Nu heb ik een voorstel: ik ben wel aan den zuinigen kant, maar ik schrijf een prijs vraag uit voor allen, die de beste oplossing geven van de beteékenis der kleederdrach- ten. Ik heb er in mijn droom zooveel ge zien, die ik niet kan thuis brengen, dat ik er wel wat voor over heb. Aan den Burgemeester zal ik vragen of hij jury wil zijn, hij staat boven de partijen en is dus eerlijk in zijn uitspraak. De prijzen zijn als volgt: le prijs een boek werk: Hoe men de Gemeentewet kan lezen. In prachtband. 2e prijs: Hoe wordt men raadslid? Pracht band, goud op snee. 3e prijs: Hoe men strijd voert voor de ge meenteraadsverkiezingen te S. Leer met ver guld op snee. 4e prijs: Alle artikelen over Politiek in de in de Smoes-ster met de ingezonden stukken erbij. In kalfsleer. Verder 100 troostprijzen w.o. een aantal foto's van mijn 52 kaartjes in Lijst. Alle mededingers ontvangen mijn portret met hand te eken in g. Inzending moet geschieden Maandagmor gen vóór 9 uur, aan het Gemeentehuis. Ik hoop, dat jullie allemaal wat zult win nen hoor! BURGERLIJKE STAND GEBOREN: IV ironclla Maria, dochter v, A. Beemer en A. v Öostrum, Koninginnei 116. Kalei, zoon vain K. Janson en A Nij- holf. Bakkexsweg 3. Andries, zoon van B. van Keu led en H. O. Beers, Kcrkdwars.- sixaat 8. ONDERTROUWDD: VV. Kale en E. van Dijk. (1. A Kirchner e|a W. E, van Baten burg. G. Th, va.11 Hamersveld etfï A. de Euijgl. I. Voskuilen en A. W. van Logtcn.* slein. GETROUWD: J. Huiskamp en Th. M. I van der Vlugt. A. Rijksen en D, Knijper A. .Muts en G. Thoma. A. J. Spelt en E Vervat, OVERLEDEN Wilhcimina Maria Tismeer, 78 jaar, wed van H. Ra,a, Soesierb.feTr. 65 Tijm en Daselaar, 77 jaar, geli. met B. Eps- kamp, 2e Weteringpad 6. Jannetje van Apeldoorn, 49 jaar, geli. met W. van As- se It, Postweg 70. GEVESTIGD: T. Galler, Sinnemaplein 3. H. J. Wctda, Parklaan 9. M. C. KoopmJajn, van Maare,nstr. 9. W Meyer Cluwen, Mid delwijkstraat 38. E. S. Kwappcnberg, Beetz- laan 35. j. W Adams mH gezin, Lange Brinkwcg 44. H. T C. Schröder, Koloiuieweg 17. Wed. J. G. H. Barnstijn, Kolonieweg 17. 'J. Vlierden met gezin, Korte Brink- weg 36. E. Vermom, Soesterb.s'tr. 32.. E Grocneveld met gezin, .Spoorstraat 36. '|7, S,( VVes^elink. Spoorstraat j 36, ..5VL-.&T, MrwSc lang met gezin, Burgem. Grothestr. 32. W. T. Stomp, Korte Bergstraat 5. D. Smit met gezin, Nieuwesteeg 15. D. de Jong, Nieuwe- siecg 15. J. Kremer met gezin, Koningin- nel aan 92. C. Schouten. Buntweg 1. P. Wij-rune Burgem. Grothestraat 37. E. v. d. Kuilen, Maatweg 2. P. A. van Maaren, Luclitv. afd. J. Westra, Kerkstraat 28a. A. Bosman, Kerk- siznai 28a. J J M Janse/n, Kon.Iaan 77. W. v. d Ilocf, Korre Hart weg 1. A. H. A, v. Duijn, Batenhurglaan 15. R. Turel met gezin, Amersf.str. 34 p. G. van IJseldijk met gezin, Amersf.str. 17, J. Petersein, Amersf. str. 15 R. Polman Amersf.str. 15. C, Th, de Sain, Kerkstraat 26. D W, v. d. Linden met gezin. er!. Postweg 46. Th. Zijlmans met gezin, Yinkenweg- 29. J. van, IIrnien, Beckeringhstraa! 12a. S. Wouters met gez.. WilhelminaUan 2. I. Sideiius, Wilhelm!i|hal 2. J 'Ossel, Ver!. Postweg 83. E. van Ek. Burgem. nothestraa- 25. A, Vosmaer, Anina Paulonalaan T Visscher. Molenstraat W, Z. 21. I. Verschuren, Nieuweweg 15B. K. Tom-an, Laanstraat 54. J. v. Tol, Beetzlaan 3. I-I. Sliep, Dijkhuisstraat 6. Wed. G. S, Schoenmaker, Lange Bergstraat 14. H, j, Leijsen, Amersf.str. 119. A. Krikke, Juliand- straat 4. W. Ph A Knijff, Lange Bergstraat I 12. C. J. van Klaren, Bosstraat 67. J. de Jong, 2c Heeserl. 4- H. G. Hagens, Amersf, str. 79a, M. Elzevier Dom, Spoorstraat" 30D. N. 'I. Elzevier Dom, Spoorstraat 30D. R. Bruinsma, W. Pyrmontlaan 152. W. A. Bak ker. Postweg 54. Wed J, R. Andersom, Laanstraat 54. VERTROKKEN: J. LI. G. v. d. jWoude, van Rembrandilaaia 23 naar Voorthuyzen, Hoofd straat 6. W. v. d. B-edum, van Molenstraat W.Z 86 naar Baaijn, Hoogstraat 5. Wed. J. P. Bieman, vatn Banningstraat 108 Haar Alk maar, Voordam C 40. H. LI. Bcems^ van Dorresteinweg 17 naar Llilversum, Kometenj- straat 15. D. v. Marie, van. Vajn Weedestr. naar Zamdvoori. Gr. Krocht 24.' D. Vro lijk, van Steanhofstraat 75 naar Amsterdam. J. Verhulslstraat 218. J. A. v. Wegen, vain Isseltseheweg 2 naar Amersfoort, Soester- we gi 10. F. S Spruijl, van Hartweg 34 maar B'oemendaal, Pr. Ziekenhuis. VERHUISD- G. Middelman, van Birkstr. 17 naar 75. L. J. de Winter, van Radem aker straat 6 naar Birkstrnat 17. Wed. G. de Visser, van Rademakcrslraat 6 naar Birkstr. '7- G. Hoenderdal, vatn Vcrl. Postweg 44 naar Amersf.str. 9. J. C. Kooi, van ie We- u-ringpad 5 maar Nieuwstraat 35 B. R.' W. Berkey, vam ie Wéteringp. 5 naar Nieuw- straat 35. B. D. Zweede, van Wieksl. O.Z. 43 naar Veenpad 4. IC. v. Sloten, van Beetz- laan 78 inaar Burgem. Grothestraat 31. G R. P. A v. d. Wiel, van Duinweg 4 naair Birkslraal 37. a.R., maar op algemeen christelijk standpunt staan. Het is dus duidelijk, dat het Christelijk rierscomité er naar streeft, de arbeiders te be- I-tten, door middel van de pers hun stand punt mede te deelen. Daarom vraag ik U, namens hen, beleefd, i-pname van dit schrijven in Uw geacht blad. Bij de Christelijk georganiseerde arbeiders bestaan bezwaren tegen de wijze, waarop door de leden der A.-R. partij, in den raad, speciaal één hunner, gesproken en gehandeld wordt, ten hunne opzichte. Zij vermeenden, dat één der raadszetels althans, door één door Len aan te wijzen candidaat bezet moest worden. Zij begonnen niet, met zich als zelf standige groep te formeeren, maar wenden zich eerst tot de A.-R., hoewel slecht on- i eveer een tiende van hen, politiek tot die groep behoord, maar om reden zij er de oorkeur aan gaven, hun wenschen te ver- 1,rijgen door een bestaande politieke partij, cn niet door een eigen partij-vorming. Hetgeen op de vergadering der A.-R. kies- vereeniging geschied is, laat ik nu rusten; het resultaat was, dat de derde plaats op de kandidatenlijst aan den arbeiders-candidiaat werd aangeboden, waarvoor echter bedankt werd, om reden die plaats geen kans bood; zelfs de A.-R. candidaten bleken er zoo over 12 denken, want geen hunner bood toen aan de derde plaats te willen aanvaarden. De arbeiders bedankten als Lid der ki-esver- eeniging en kwamen met een eigen lijst uit. Op welke grond nu het „Soester Nieuws blad'' in zijn nummer van 15 Mei 1931 deze daad der arbeiders revolutionair noemt, en dit in het nummer van 22 Mei j.L. nog eens aandikt, is mij niet duidelijk. Het niet eens zijnzich niet onderwerpen aan een besluit eener kiesvereeniging, is toch geen verzet tegen het wettig gezag, staat toch niet op één lijn met de begrippen van 1789, met Roussau ën Voltaire? De A.-R. hebben toch iok hun zin doorgedreven? Als de christelijke arbeiders een fout heb ben begaan, en dat is mogelijk, dan is het, dat zij nog eenig vertrouwen hebben gehad ia de A.-R. Kiesvereeniging, en .nu moge het „Soester Nieuwsblad" van 15 en 22 Mei '31 spreken van een splitsing, de hoofdartikelen van die beiden nummers, waarvan de inhoud innerlijk onwaar is, slaan een breuk tusschen d-e A.-R. partij en de Christelijke arbeiders. Met beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend, KAREL LODEESEN. Soest, 26 Mei 1931. Geachte Redactie. Gelieve mij een plaatsje te verleenen in Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS BAARN BUSSUM SOEST INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie. Het zal U bekend wezen uit de brievenbus van het „Soester Nieuwsblad" van 22 Mei j.l., dat het Christelijk pers-comité mij ont zegd, in genoemd blad te schrijven, hoewel ik mede-redacteur van dat blad ben. Dit al gemeen Christelijk Weekblad zou zulks gaar ne toestaan aan de Christel. Historische par tij (zie „Soester Nieuwsblad" van 8 Mei 1931) maar aan de christelijk georganiseerde arbeiders weigert het uiteenzetting tc geven van hun standpunt, hoewel deze niet zijn Uw blad voor het volgende. In „De Soester" van 23 Mei j.l. wordt het Gemeenteraadsv-er- slag aangekondigd, met o.a. deze met vette letters gedrukte woorden Bij den wegaanleg nabij den Heideweg is de gemeente voor een groot bedrag bena deeld! De rol van den Heer Van Klooster een duistere zaak, waaraan heel wat vreemds as. Wat een pracht verkiezingsreclame en wat een mooie gelegenheid om Van Klooster voor goed af te maken. Wat ging dat mooi, vooral toen de Heeren De Bruijn en Van Klooster er niet meer bij waren. Beiden hadden door omstandigheden de vergadering moeten verlaten, doch zouden zeker niet gegaan zijn, (althans Ik niet), als zij geweten hadden, hoe er met steenen ge gooid- zou worden en nog wel door Raads leden, die weinig of niets van de toedracht der zaak afwisten. Door wien al deze beschuldigingen of Lie ver verdachtmakingen geïnspireerd waren, be grijpt ieder lezer, die Soest kent. Toen in 1927 bij de Wethouders verkiezing or Mr. Van Doorne tegen mij verschil lende klachten werden ingediend, werd een Commissie benoemd, om te onderzoeken of ik aan zoovele euveldaden schuldig was en die Commissie rapport uitbracht, scheen het, dat bedoeld rapport niet scherp genoeg was. Evenwei zou op voorstel van de Heer-en Mr. Van Doorne en Busch er genoegen mede genomen worden, onder voorwaarde, dat Van Klooster in de eerst volgende vier jaar geen Wethoudersplaats zou innemen, en dat ge noemd rapport niet zou worden gepubliceerd. Inmiddels kon dan worden gezien, wie of wat Van Klooster was. Bovenstaand voorstel werd gedaan, naar men zei-de, om de rust in de gemeente te do-en terugkeeren. Terwille van d-e goede harmonie en de rust in de gemeente heb ik mij daarbij neergelegd. En wat ziet men nu gebeuren, de geheele geschiedenis wordt op nieuw opgerakeld, zeker ook voor de «us't in de gemeente? Nu weet ik niet of ik in den loop van die jaren iets gedaan heb, wat een ol ander Raadslid reden zou geven, om mij te wantrouwen. Oppervlakkig beschouwd zou men zeggen, dat ik juist wel- eenig verbou wen genoot, daar men mij in bijna alle Com missies benoemde, en in de Commissie van Openbare Werken en van het Gasbedrijf, nog wel op verlangen van den Heer Busch. Nu die Heeren zich niet aan de afspraak houden, acht ik mij er ook niet meer aan gebonden en zal ik er ten tijde, dat ik dat wenschelijk acht, gebruik van maken. Wijl er echter, .zooals ik uit het Raadsv-er- slag zie, weer een Commissie van onderzoek benoemd is, wil ik daar niet op vooruitloo- pen en mij voor heden bepalen tot het vol gende Weer is uitvoerig besproken of de Heer G. Nollen voor Kuyer heeft gekocht. Hierover kan ik zeer kort zijn. Aan den Heer Burgemeester heb ik den brief van den Heer Nollen, waarin hij zulks mededeelt, ter hand gesteld. In genoemd schrijven deelt de Heer Nollen ook mede, dat hij dit reeds aan de gemeente Soest heeft geschreven. Van de veronderstelling van den Heer Ga sille, dat de handteekening op de aanvraag oin ..aankoop van grond wel echt is, walg ik. Wel heb ik niet zoo'n groeten dunk van mijzelf, maar ik kan mij niet indenken, dat ik den Heer Gasille reden heb gegeven zoo iets te veronderstellen. Ik had dan ook van den Heer Gasille, die als g-epensiuiineerd Ge neraal toch ook zeker op z.ijn eer staat, nooit een dergelijke uitdrukking verwacht, waarbij zoo met een anders goeden naam wordt ge spot. Wat de veel besproken kwestie van d-e kosten der verharding der wegen betreft, het vo(gende: Een juiste berekening kon moeilijk gemaakt worden, daar de prijzen van steen, steenpuin en basalt erg aan schommeling onderhevig waren. De prijzen der steen-en bewogen zich tusschen 50 en 60 gl-d. per 1000 en die der steenpuin van 4 toit 8 gl-d. per kubieke met-er. Aan de hand der gegevens werd een be grooting gemaakt, welke neerkwam op on geveer f3.50 per vierkante meter en daar een verharding van 4 meter breed was voor geschreven, kwam -dit op f 14.per strek kende meter. Voor het Vosseveld is onge veer dezelfde b-er-ekening gemaakt. De hoofdweg (Heideweg) was met ver lenging naar het lokaalspoor ongeveer even lang als de overige wegen, zoodat ongeveer de helft dier kosten kwam ten laste van den hoofdweg. Volgens de begrooting zouden de totale kosten bedragen ongeveer f40.000. De hoofdweg moest volgens contract bin nen het jaar verhard worden, daarom werd bij het transport reeds gestort f9.673.75, niet omdat dit precies de hel-tt der kosten zou zijn, doch om-d-at f30.000.was medegege ven, en het transport f20.326.25 bedroeg; de rest 2 jaar later en wel omdat van B. en W. met verharding van den hoofdweg niet mocht worden begonnen, wijl er zooveel an dier werk was, dat voor moest gaan. Toen eindelijk op aandringen der koopers met de verharding kon worden begonnen, dat was -in 1921, is dadelijk f 10.000.— bij gestort. In 1922 is de hoofdweg afgemaakt. Aangezien er in 1923 nog al werkeloosheid was, vroegen B. en W. mij of ik d,e eigenaars niet kon bewegen, dat zij vast het grond werk voor de andere wegen -in orde lieten maken, dat -is gevraagd en daar de eigenaars plan hadden de geheele verharding zoo spoe dig mogelijk te laten uitvoeren, keurden zij zulks goed. In 1923 is toen grondwerk in voor- en najaar verricht en werd mij gelast steenpuin aan te koop-en, voor den weg, die van den Heideweg naar het pompstation der waterleiding loopt. De steenen hebben daar tot 1927 gelegen, wijl de eigenaars op 19 Maart 1924 in het College van B. en W. werden uitgenoodig-d- tot een bespreking over den aanleg der wegen. Op die bijeenkomst werd besloten de verharding der wegen stop te zetten. Dat is de fameuze stopzetting ge weest waarvoor de Heer Gasille, de Heeren De Koning en Van den Berg zooveel lof hebben toegezwaaid. Hadden die Heeren toen de zaak niet stop gezet, dan waren d-e wegen al lang klaar geweest. Hoe de Heer Gasille na bovengenoemde uiteenzetting er toe komt te zeggen, dat de gemeente voor f 19.347.50 is benadeeld, is mij een raadsel, of wilde hij soms dat er tweemaal betaald werd. Het spreekt toch zeker vanzelf, -dat, toen het verharden der wegen werd stop gezet, de betalingen ool< ophielden en wel met goedvinden van hiet toenmalige College van B. en W. Wat d>e uitdrukking van smerige handel wijze en de vieze bende door den Heer Busch geuit betreft, zal ik maar laten, voor wat zij isieder denkt er het zijne van en de Heer Busch zegt wel eens m-eer wat, dat hij zoo niet meent. Bij deze uiteenzetting zal ik het voorloopig laten; zoo -noodig kom ik er later op terug. U geachte Redactie dankend voor de plaat sing, verblijf ik inmiddels, Hoogachtend, H. VAN KLOOSTER. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Efficiency is het voorkomen van verspil ling, niet slechts van geld, maar ook van ge dachten, tijd en energie: de gereedschappen, welke geld maken. MAANDAG. Zooals de mensch zichzelf denkt, zoo zal hij na zekeren tijd worden. Goede gedachten zullen goede gedachten trekken. DINSDAG. Al wordt 't groote nooit uw deel, Te willen in het groot, is veel WOENSDAG. Wie in het verkeerd werkhokj-e te land komt, zal nooit in het goede loonhokje komen. DONDERDAG. Niets moet gij blindelings als bruikbaar aan nemen. Iedere oefening, elke stap vooruit heeft zijn grond; want de innerlijke zoowel als de uiterlijke groei der persoonlijkheid berust op een vaste orde van zijn en hare wetten. Zoo krijgt ons streven naar ontwik keling vastheid cn zekerheid. VRIJDAG. Kweek voortdurend goede gedachten aan; zorg voor het verlevendigen van deze.ge dachten -door .uw verbeelding: schep zoo doende goede, nieuwe gewoontenverdring', door de goede gewoonten krachtiger en ster ker te maken, de slechte gewoonten. ZATERDAG. Ieder mensch is een wandelende advertentie van zichzelf. Geen woorden zouden hem beter kunnen beschrijven dan zijn houding het doet. jEpatis iMLicnTinqtn En adviezen 1 MINUTEM y AF STATIOn SO£3TOy K /e van een Ave Caesar, Rex Imperator Gehuld in de schamelheid van mijn; 1-e» erkleurige pantalon-, zooals gij o keizer dit ldeedingstuk gelieft t-e betitelen, bui;.- ik mij voqr uw herrezen geest qu groet u. Dat ik en anderen dachten dal gij slechts en hdnd waart, moet gij wijten aan uw eigen mainiciren, ofschoon ik gaarne erken, dat een zoo oude geest als de uwe gemak- Lelijk de spore-ja van seniele aftakeling draag 1. «Maar vainal heden zal ik u als een kei- zexsgéesl aanspreken- cn behandelen, Caesar mei mv dicidemte cultuur uit een tijdperk dat 'zou v-qr van, ons af is en slecihls ajle uriosum waarde heeft. Gij Caesar, zijt een achtenswaardig man en toch bemioeit gij u mei. -eejn boer als Kn-ebs -ejni verwijt hein gemis aan geestigi- hei-d. Gij Caesaf, zijt een acht ons waardig man en toch biijlft gij slechts vage bewiejrhijgen doen, lic gij lanceert als «ubl :<?me bewijskracht Meon| gij uw volk ee,n dienst te bewijzen met louter aantijgingen Neen fiere Rom-eiudit past u niet, als ;ij zoo door gaat zal ik uw geest uitdrijven er.) ik vrees, dat gij niet veel anders kun-t dan imtrigecren. .Met een Bocri i-leenbank heb ik helaas niets te maken omdat ik geen fondsen bezit, maar riv vraag is /minstens een insinuatie. Zeg toch alleen dingen die hout snijden, dan zal uw volk u meer waardigheid toej- kcinn-en, Ceasar. Dal vage hakken in de ruimte stempelt u tot een Di.»n Quichotte zonder de ridder lijkheid van deze droevige figuur. >e gesmade leverkleurige heeft eerbied -r :e:ler- flinke kerel, die open voor zijn zaak vecht, zelfs al gaal die, kerel schuil, ach'er de doorzichtigheid van eetn oude Ro" meische geest; voor intriganten heeft hii gecm woord. Kom op. Wilt gij dc aehle^swaardigeman nen van d-' Boerenleenbank verdacht maken at-ar. omdat zij u geen wierookf offeren? Of hebt g< bewijzen, dat hun' beheer onjuist of nog (-.rgeronbetrouwbaar is? Weet dan, o Keizer, dat uw- wantrouwen zaaiende vragenlijst in uw aangelaat geslin.- I gerd zal worden als gij u zelf hebt gemateria liseerd. O ik weet het, die Caesar^ waren allen bi.igeiotivige fieden, diec slechts Iconden be'- siaan bij de gratie vajn brood en spelen. En is uw geest ,nu zoo bijgeloovig gewotr- len Of zoo akelig v erst hroir.peld, dal gij i|n, geriiepighedan uw kra- h- zoekt Dan zij uw rcdd.ng op de i"etirad<\ daar zal ik' u brengen Van deze zijde zal de kreet niet weerklin ken: Caesar, zij die sterven gaan groeten 111 omdat wij geen gekochte ejn betaalde zwaard vechter-, zijn cn er niets voon voelen om: martelaar te worden. Caesar, denk aan uw reputatie als Ro meinse h degcueree cn toon u niet te veel van die zijde. Uw dignitarissen, liet vlijen gewoon-, zuL len u hun Avé misschien nogi toeroepen, uw volk zal uw gesar moede worden etn u straal ncgeeren. triestige geest die gc zijt. DE LEVERKLEURIGE.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1