GEBRS. DE ROND Bezoekt Zondag a.s. de Serie wedstrijden van „DE PLOEG" Dixiaansche Rijmen. Doorzitten ScesÉÈwJt WONINGINLOITINQ Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Terrein Birktstraat. Aanvang 12.30 u. Zie programma onder Sportkroniek VERDWIJNENDE STERREN Mevr. Landweer—de Visser. Ik kwam er in en 'k ga weer weg, Maar 't kan me vyeinig spijten; Gelukkig doe ik me bewust Geen groote zelfverwijten. Het ideaal van 't raadslidschap Kon mij niet lang bekoren; Discussies in de Soester Raad Zijn niet voor dames-ooren. Vaarwel, mijn oude, trouwe stoel, Waarop ik was gezeten; Gij hebt mij zwijgend veel geleerd: U wil ik nooit vergeten.. Doorman. Ik heb gewerkt naar recht en plicht, Mijn kracht en tijd gegeven Aan schoonheid van ons dorpsgezicht. Dat was mijn hoogste streven. Veel komma's, punten zijn verplaatst, Waar zij niet thuis behoorden; Ik mengde mij vaak in 't debat, Maar paste op mijn woorden. Ik kom niet t'rug, wijl ik niet wil Steeds aan de leiband loopen; Voor goud noch zilver wil 'k m'n stem, Mijn naam noch eer verkoopen. Mr. Jan. Toen klonk 't: Eviva Mr. Jan In straten en in stegen; Thans kan ik 't Soester stof en slijk Wel van m'n schoenen vegen. Hoe ijdel is der menschen roem: Vandaag nog is 't victorie En morgen klinkt het „weg met hem Ik ben het beu, jandorie! Pronk. Al prijkt mijn naam nog op de lijst, Toch is m'n kans verkeken; Het wagenkamp heb ik verplaatst: Dat is mijn roem gebleken. Ik stemde tegen, stemde vóór, Naar mij werd ingeblazen; Toch heb ik ook nog iets geleerd: Daar zitten nog meer dwazen. Weth. Koenders. Had ik m'n hersens maar gebruikt, Voor vier jaar mij bezonnen, 'k Was nimmer, op mijn eerewoord, Aan politiek begonnen. O, mooie Koninginnelaan, Gij zijt mijn grootste luister; Vergeten wordt mijn levenswerk, Ik dool thans rond in 't duister. En nieuwe sterren duiken op Aan onze Soester hemel; Zij flikk'ren reeds de toekomst in, Met stralend lichtgewemel. verzacht en geneest Doo» 30-60. Tube 80 ct. Bi) Apoih. to Drogmt KERKBERICHTEN moeite waard eens een kijkje te gaan nemen. Zondag 7 Juni de volgende wedstrijden,: 2de afd. verliezers AB. iste afd. verliezers AB. is te afd. Winnaar A—B. 2de afd. 'Winnaajr AB. Zondag 31 Mei a.s. is een' feestavond ge organiseerd voor leden, donateurs en genoo digden. Medewerking aan dezen avond wordt verleend door het gezelschap Emiel uöj Utrecht. EÜ.V.A.C. De junioren leden Zaterdag ji. een om verwachte nederlaag tegen Hilversum C met 52. Deze nederlaag was verdiend maar was te voorkomen geweest, als er met iets meer enthousiasme was gespeeld; o,ok het samen spel in de voorhoede vlotte deze keer jiiejt, daar enkele spelers alles alleen wilden, doen. Zaterdag 30 Mei wordt de laatste wedstrijd voor de competitie gespeeld tegen de H.V-C. B junioren; tracht door een over winning de geleden nedqrlaag van Zaterdag goed te maken jongelui. Daar slechts enkele spelers van het eer ste elftal beschikbaar waren, ging Zondag een combinatie naar Utrecht om1 Elink'- wijk III te bekampen voor de 2e ronde van de wisselprijswedstrijden van den Utr. Prov. Voetbalbond. Met 32 bleven de Esvaccers in de meerderheid en komen daardoor in de derde ronde. Met het oog op de feesten welke Zondag 31 Mei a.s. te Utrecht plaats vinden, ter ge legenheid van het 30-jarig bestaan van. den Utr. Prov. Voetbalbond, zijn alle officieele wedstrijden afgelast en, een week uitgesteld' Door deze maatregel zijn wij genoodzaakt de eindstrijden der Zilveren Schoen wedstrij den te verzetten, zoodat deze nu plaats vim den op 7 Juni a.s. Het juiste programma zullen wij volgende week bekend maken. Esvac III zou 2en Pinksterdag een' oefen wedstrijd spelen tegen een elftal vanjl't Gooi, Zaterdag berichtten de Hilversumimers, dat zij jniet konden komen, zoodat een en ande.r niet door kon gaan. Zondagmiddag 31 Mei te half drie komt een Quick(-elfjtal spe len tegen Esvac III; wij hopen, dat deze wedstrijd doorgang zil vinden, daar zulk een oefening hard noodig is om de goede com binatie voor hel derde elftal te vinden. Begin Juni wordt het speelveld im heft Burgem. Dekethpark onder handen genomen en de kale plekken met graszoden! belegd; het oefenen is dan ook gedurende, de maan den Juni en Juli verboden. Gedurende deze twee maanden zal getraind en geoefend wor den op het terrein aan de Waldeck Pyrmontj- laan. Deze week is ook een aanvang gemaakt met de training der actieve spelers; deze oefe ningen zullen plaa's vinden op Woensdagi- en Vrijdagavond. De spelers ontvangen allen persoonlijk een uitnoodiging om deze oefenin gen mede te maken en wij hopen, dat van het streven naar spelpeil-verbetering, druk' gebruik zal worden gemaakt. In den loop van het zomerseizoen zulleri voor de spelers ook lezingen gehouden wor den over de spelregels en de wijze waarop het spel moet worden gespeeld. Daar het volgend seizoen met één'junior en elftal en één adspïranten elftal (leeftijd resp. van 15 tot en met 17 en 1 o tot en met 14 jaaraan de Zaterdagmiddag competitie zal 'worden deelgenomen, bestaat er voor enkele jongelui nog gelegenheiid zich nu daarvoor jbp te geven. Door nu lid te worden kunnen de voorbereidende oefeningen in de zomer maanden nog worden medegemaakt. Openbare verkoop ing Dinsdagmorgen tc 11 uur, werd door no taris A. O Dammers publiek verkocht in hotel Eemland ie. een villa met erf, tuin en schuur, aam de Burgem. Grothestraat no. 75, bekend? on der den naam „de Viersprong", groot 11.26 A. Ingezet op f 160000 en niet gehoogd, werd zij toegewezen aan den heer R. L. van den Berg. q.q. alhier. II. Een woonhuis aaJn de Becketinghstr, no. 23, gjroo 2.90 A. opgehouden voor f 3900.— Nieuwe plantsoenen Door den dienst van Openbare Werken alf hie,r, werd een groote zomei1bk>emen-aajnplant aangebracht in het gemeente-rosarium. Het gedeelte, waar voorheen de muziektent stond, ,werd in haar geheel met een twintigtal soor ten gevuld. Als over eenige weken het ge heel in bloei staat, beloofd dit iin het mid den van het dojTp een zeer miooi effect te miaken. - Ook de Soeste,rbergscbestraat bij den Hei deweg werd een nieuw plantsoen rijkers, De aanleg vond hier geheel plaats in over eenstemming niet de omgeving, d.w.fc. het karakter van deze boschrijke omgeving weid hier bewaard. Examen „Eerste Hulp bij Ongelukken" Oip 4;, 11 en 18 Mei j.1. werden door„de heeren Doctoren J. H. A. Rupert, P. G.-de Vos en P. Donker examen afgenomen voor het verkrijgen van het diploma „Eerste Hulp bij Ongelukken", waaraan 27 candidaten deel namen en waarvan onderstaanden het diploma behaalden. Voor het eerste examen slaagden de dames Van der Hoogt, Hartog (Baarn), v. d. Plas, Boodt, Van der Maden, Van Dillen, Wouters, v. d. Berg en Van Westen, welke laatste het diploma met lof behaalde en de heeren Van Hummel, De Ruijg (Baarn) en De Bruijn (Baarn). Voor het tweede examen: Mevrouw Rade- maker, de dames Kronenberg, Hille, Van Doornik, Kok, de Koster, van Herwaarden en De Wit en de heeren Hilhorst en Drost. Bloempjesdag Zondag 7 Juni a.s. zal een bloerlvpjesdag worden georganiseer^ voor Volksgezondheid. Dames, die zich willen belasten niet den- erkoop dezer bloempjes, worden verzocht,, zich op te geven bij het besluujr der Werkl. Vereen., Soesterbergschestraat 87 of Molen straat 22. PLAATSELIJK NIEUWS SOEST Zondag 31 Mei 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Groeneveld- Nam. 6 uur Ds. Van Schaick. Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick- Nam. 6 uur Ds. Groeneveld- HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U-L.O.-school, Spoorstraat. Voorm. 10 uur Ds. J- H. F. Rem me, van Amsterdam. 's Avonds 6 uur Ds. R. Bartlema, Zeist- ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St- Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en 10.30 uuv Hoogmis. Parochie Maria OnbevL Ontv- Voorm. 730 uur H. Mis en te 10 Urn- Hoogmis. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat- Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. Wouters. Soesterbergsches traat. Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat- Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 4 Juni, 's avonds 7.30 uur Ds. W. Bijleveld, van Haarlem. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. J. L. Faber, van Zutphen. HUIS TER HEIDE Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur Ds. Frank, van de Bilt. Zondagschool van 23 uur. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7.30 uur vroegmis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Nam. 4 uur Lof. In de week H. Missen om 8.15 uur. SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Serie wedstrijden Zondag a.s. zullen de serie wedstrijden be- rginnen ter gelegenheiid van het 5-jarig be slaan. De wedst/rijden zijn als volgt samenj- A 2e afd. De Ploeg IIEM.M. 4 12.30 1.30 A ie afd. Eemland IV.V.'IJ. II.23 uujr. B. ie afd. De Ploeg IH M.S. 3 34 uujr. B. 2e afd. Condor comb.Olympia I 45. 'We zien hier een keurig programma, waar de vereenigingen in beide afdeelingen niet veel in kracht ver schillen. Het is. zeer, zeker dq Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, waar- yan de afzenders onbekend zijn, werden teru^ ontvangen in de ie helft van Mei op helt postkantoor alhier; Brieven Binnenland 1. C. G. Hoolwerff, Den Haag: 2. Bureau Gaston Claryce, Den Haag. Briefkaarten Binnenland: 3. W. M. S. Bakker Haarlem. 4. Fam. G. v. KloosterHilhorst. 5. A. de Langen, Utrecht. 6. H. Boer? 1 Briefkaart zonder adres. Mondaccordeon-vereen„Bravo" De .Mond-accordeon vereen. „Bravo", be haalde op Hemelvaartsdag te Maarn op hef nationaal concours de 2den prijs met 273 punten in de 2e afdeeling. Deze vereeniging zal 12 Juli a.s. deelnemen aan! het Nationaal, concours te Amsterdam, uitgeschreven door de mond-accordeon vereeniging „Tubantia", Amsterdam. Bedankt Ds. B Tuinstra, beroepen predikant naar cfe Ned. Herv. Kerk te Rhenen, heeft voor dit beroep bedankt. K. R. O. In het Parochiehuis „St. Ludgardus", had de aangekondigde propaganda-avond voor den Katholieken Radio Omiroep plaats. Het gebouw was tot in de uiterste hoeken gevuld met een aandachtig luisterend pu bliek. De Zeereerw. heer Pastoor MöLder, die de leiding van deze bijeenkomst had,, opende hi-et den Christelijfoan groet. Zijneerw. heette de talrijk opgekomenen har telijfe welkom; hij hoopte en verwachtte, dat alle aanwezigen lid van den K. R. O. zijn, of het dezen avond zullen worden. Een speciaal woord van welkom richtte de Eervv. spreker tot Pastoor Hooijman, uit A'foort, die een propaganda<-nede zou hou den, en tot het K.R.O.-sextet, onder leiding van dan heer Piet Lustenhouwer, dat' voor het muzikale gedeelte zorg droeg. Het sextet opende met de bekende K.R.p. m<arsch, waarna de verschilleinide, door d| radio bekende nummers, op sublieme wijze werden vertolkt. Het opgetogen publiek gaf ina elk nummter door enthousiast handgeklap uiting van zijirï groote waardeering voor het gebodene. Ook de solisten voor viool, violoncel en vylophoion, meesterlijk begeleid door dein heef Piet Lustenhouwer of 't sextet, oogstten ver dienden bijval. Pastoor Hooijman hield een schitterende p ropaganda-redeZijneerw. gaf een histori sche schets van den Katholiken Radi-o Om roep, daarbij toonand welk een groote waar de de katholieken in den radio bezitten. In een vu,rige peroratie spooiide de. ge vierde redenaar de aanwezigen aan, ledeirt van den K.R.O. en propagandisten voor den Ka tholieken Omroep te zijln. of te, worden. Namens een ingezetene werd Pastoor Hooij!- man en de heei Piet Lustenhouiwer eeni prachtig wandbord, vervaardigd bjj gelegen heid van het 900-jarig bestaan, van Soes|t, aangeboden. Met een welverdiend woord van dank lsloot Pastoor Mölder dezen buitengewoon geslaag den avond. standigheden iniet in staat is productieve ar>- beid te laten verrichten, zorge de gemeen telijke overheid voor uitvoering van derger lijke werken. De gemeentelijke overheid ?orge, dat de verzekering tegen werkeloosheid zooveel mei- ge lijk in de hand gewerkt worde. Hiervoor worde benoemd een permanente commissie, bestaande uit leden van den raad, met afgevaardigden van de werklieden orga nisaties; die iu overleg en in denl meest uit1- gebreiden zin dit behandelen. ArbeidsbemiddelingDe gemeentelijke over heid veerzorge de arbeidsbemiddeling in den meest uitgebreiden zin; zij ijvere voor een volledige samenwerking met de omliggende gemeenten, einz. De gemeentelijke overheid verplichte in haré eigene bestekken de aajnjnemers tot het aan nemen van personeel door bemiddeling van, arbeidsbeurzen. Steeds worden aan de bestu renbonden opgaven verstrekt van gevraagd personeel. WinkelsluitingIn verband hiermede, zor ge de gemeentelijke overheid voor eén vér bod op straatverkoop tijdens de uren, waar op de winkels gesloten moeten zijn. Volkshuisvesting en Woningwet. De ge meentelijke overheid bevordere in elk én zin de woningbouw, voornamelijk die van goed- koope en 1 andarbeiderswoningen. Alleen daar, waar het particulier initiatief te kort schiet, ga de gemeentelijke oveiheid over tot het bouwen en exploiteeren van woningen. Zij vergenlakkelijke het verstrekken van voorschotten aan vereepigingen voor Volks huisvesting en herzie dc Bouwverordening zoodanig, dat deze geen bezwarende bepa lingen of overdreven eischen bevatte. Zij verleene in bijzondere gevallen finan- tieele steun ten bate van de woningbouwver- eenigingein in den vorm van jaariijksche sub sidie. OntginningenDe gemeentelijke overheid heid late zooveel mogelijk z.g. woeste gron den ontginnen en stelle deze tegen lage prijzen beschikbaar, in de eerste plaats aan hen, die de laagste inkomens hebben. Bo venstaande worde ondergebracht bij de com missie als in art. 9 is bedoeld. Wijze van uilvoeringEr zij steeds vol ledige medewerking tot het onderhouden van het parmanent contact tusschen de leden van de gemeenteraad en de Christ. besturenbond, om te komen tot een zoo. goed mogelijke uitvoering van de voordeel-en, aan de arbei ders in diverse sociale wetten toegezegd. A pollo's Kinderkoor Bovengenoemd koor behaalde op Hemel vaartsdag op het te 's Graveland gehouden? eJu/ianczsip<z0_Qi C7é/e/6czz QQTr -% Dehanqepij eiïofTeerdeïjj Sociaal-politiek program Door den Christelijken Besturenbond werd, met betrekking tot de a.s. gemeenteraadsvr- kiezing het navolgende program opgemaakt. Zondagsrust. De gemeentelijke overhel, bevordere met alle haar ten dte-aste middelen de Zondagsrust ep were op pu bliek terrein alles wat voor de heiliging van den Zondag belemmerend of verstorend vverv ken kan. Zedelijkheid. De gemeentelijke overhéid were van het publiek erf alles, wat de eer baarheid en de zedelijkheid aantasten kan en bevordere alles, wat deze verheft. Zij exploiteqre noch subsidiëeere een pu blieke vermakelijkheid in strijd met de goede zeden, noch inrichtingen met vergunning. Er zij een nauwlettend toezicht op! het ze delijk gehalte der op te voeren tooneelstuk- ken. Zij bestrijde op elk gebied het bioscoop kwaad en -gevaar. Een kermis worde niet toegelaten. Commissiën, enz. In de verschillen.de com'- missièu enz. worden ook werknemers be noemd. Onderwijs: Het Nijverheids-, Land- ep Tuinbouw-, en het F,röbel-otnderwijs worde krachtig gesteund. Subsidie. Dc gemeentelijke overheid sub sidiëeere alleen tot het bereiken van soci ale e:i economische doeleinden, volksopvoe ding in dein goeden zin; bevordering der eerbaarheid, volksgezondheid en verfraaiing. De subsidie mag nooit het karakter van pnnvuljing verliezen en de gemeentelijke ovéri- heid wake er voor, dat voor allen, fin dijt opzicht gelijke rechten worden verkregen. Zij zorge ervoor, dat aan het verleen en, van subsidies zulke vooraarden verbonden warden, dat zij niet indirect toelate of bei- gunstige, wat zij direct behoort tegen te gaan of te bestrijden. r Exploitatie. De gemeentelijke overheid explooitee^-e slechts ondernemingen en inrich tingen van algemeen nut, voor zoover heft gemeentebelang deze wenschelijk maakt? en het particulier initiatief daarin te lcorti schiet; zij grijpe nooif in particuliere onder nemingen, tenzij iin bizondere gevallen het gemeentebelang zulks absoluut eischt. Ambtenaren en werklieden. De gemeen telijke overheid zij in alles een voorbeeld als werkgeefster. Zij regele voor al haar personeel, hetzij ambtenaren of werklieden, de rechtspositie, de uitkeeringen bij ziekte, de pensioenen, de verloven en vrije Zon dagen. Bij permanente bedrijven worde min," stens om de 14 dagen een? vrije Zondae verleend. Zij zorge voor elke categorie, dat de uit spraken in de geschillen, iooneischen en dergelijke door daartoe ingestelde raden van beroep kunnen herzien worden. Zij huidige niet het systeem van permaf nent tijdelijke ambtenaren. Zij zorge, dat bij de bepaling vani 'de stajn?- daardloonen het gezijnslpon de grondslag vor- me, met ruime toeslagen voor de groote gezinnen. Aanbestedingen. De gemeentelijke over heid zorge ervoor, dat bij alle aanbestedin gen de wederzijdsche rechten ejn verplich tingen 'nauwkeurig in dc bestekken omschrej- ven zijn, zoowel yoor aannemers als werjd- nemers en dat de bepalingen voor dewerkl- üeden gelijkluidend zijjn aan die, welke dè gemeentelijke overheid voor hare eigene werklieden vastgesteld heeft, doch nimlmer onder het standaardloon. Werkeloosheid. De gemeentelijke over heid zorge voor bestrijding der werkeloos heid, door alle haar ten dienste staajnde middelen, in overleg-met de particuliere werk' gevers en werknemers. M£aar het particulier ipijtialjief door prnj- concours een eerste prijs met 325 punten] in de ec-rstc afdeelipg. Wel een heele prftsta- ie, daaft" heel veel andere koren op dit cont- rours niet meer als een tweede of derde prijs behaalden. Hel besuur verwacht dam ook, llat veel nieuwe leden tot heti kinderkoor, llc.»- (ootjeodon, Gelauwerd De R.K, Gemengde Zangvereeniging „Sanc- ta Cecilia". directeur de heer A.? E. Weg man, behaalde op het gehouden zangcon cours te Loenan, in de tweede afdeeling, een tweeden prijs met 287 punten. Patiëntia Vinei t Omïiia Zooals bekend nam onze harmonie op 2en Pinksterdag deel aan het groot Nationaal' Concours te De Bilt. Genoemde vereeniging wist een 2e prijs in de Eere-afdeeUmg te behalen. Heidebrand Vorige week werd de Vrijwillige Brand weer te Soesterberg gealarmeerd voor een heidebrandje op het terrein van den heer Houber, tusschen den Schoolweg en de Kerk- laan, hetwelk zich nogal ernstig liet aanzien. Door een spoedig optreden der brandweer was al het werk in een half uur verricht. Goed afgeloopen Dinsdagmorgen, plm. 5 uur, reed een vee wagen van de Fa. T. uit Harmeien, bestuurd door R., bij „Ons Belang", doordat hij het stuur kwijt raakte, tegen een boom, waar door de auto op de trambaan terecht kwam en flink beschadigd werd. De bestuurder kwam er met eenige schrammen af. Motor-ongeval Zondagavond, circa half twaalf, had ter hoogte van „Óns Belang" te Soesterberg een ernstig motor-ongeval plaats, wat minder goed is afgeloopen. Een autobestuurder, komende uit de rich ting Utrecht, reed, bij het passeeren van een op den straatweg stil staande auto, tegen het geopende portier van genoemden wagen. Hoewel de bestuurder weinig letsel kreeg, botste de duorijdster, een 17-jarig meisje, zoodanig tegen een der ruiten van de auto. dat zij direct naar een ziekeninrichting moesi worden overgebracht. Naast de gebroken ruit werd de auto ern stig beschadigd De motorrijder gaf te kennen, dat hij door het licht van een tegemoet komende auto, het achterlicht van eerstbedoelde auto niet had waargenomen. De politie maakte procesverbaal op. Gedetacheerd Bij de Luchtvaart afd. alhier werden voor, de opleiding tot vliegertiier gedetacheerd de, Res. 2£ Luits. D. Koert (ie Reg. V. A.) en| P. Sikkema (iie Reg. Inf.de dienstplichtige sergeant H. S. Koftien en de dienstplichtigen H. B. Bulten en J F.'. W. Meijer. Gevonden voorwerpen Omtrent de inavolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bijj de politie Roode bloedkoralen coljier met gouden slot zilveren rozenkrans, sigarettenkoker, ceintuur, knipsluiter fototoestel, paard, vulpen, acter tasch, belast/ngplaatje, cape, zilveren dames horloge. 1 Aanranding Op den 2en Pinksterdag, 's avonds, werd bij de politie te Soesterberg aangifte, gedaajm, dat Serg. Vliegenier C. eejn inwoner van Zeist ernstig had mishandeld nabij het Vliegkamp. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat dit inderdaajd het geval was en dat een en ander een gevolg was van het feit^ dat laatstgenoemde partij had gekozen' voor een dam'c, welke cloor genoemden vliegenier met minder eerbare bedoeliingen daar ter plaatse was aangerand. Dit laatste kwam eveneens uit het getuif-, genvérhoor vast te staan na dat genoemde vliegenier later op den avond wegens dron kenschap werd ingerekend. Volgt nog ee?n procesverbaal voor dron kenschap, mishandeling en schennis der open bare eerbaarheid. De laatste molen van Soest De nog eenige overgebleven molen van Soest verkeerde al lang in zeer1 desolaten toei- 5!and. Het hout van, den omgang, alsmede het hekwerk vari de roeden was dopri weer en wind zoo vergaan, dat een en ander gevaar voor de pmgëving opleverde. De molenaar? is dan ook reeds tot aftakeling overgegaan eri zoo staat nu de tweede ?o£ laatste molen, als eenige jaren geleden de „Wiindhonid", dc, mooie pude molen op de?n? Eng, die nu geheel gesloopt is, ,op het punt te verdwijnen. 't Is nog tc hopen, dat de laatste molen dit lot niet zal ondergaan. Wij meenen, dat de vereeniging „De Hollandsche Molen" met een en ander op de hoogte is gebracht. Hofbericht H. M. de Koningin Moeder wponde Zon dagmorgen ie Pinksterdag de godsdienstpefe- ning bij in de Ned. Herv. Kerk te Soest en was onder gehoor van Ds. Van Schaick. Kampeeren ,Met de Pinksterdagen hebben velen genoten van het heerlijke kampeerterrein1 te Soest nabij de Waterleiding. Vele wtite en' grijze tentjes waren daar opgetrokken. De heerlijke \rije omgeving: bosch e?n heideveld, leent zich bij uitstek voor kampeerterrein. Denk aan uw guldens Wij herinneren onze lezers eraan, dat met ingang van 1 Juni a.s. buiten omloop zullen worden gesteld de guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920. Van 1 Juni af zal niemand gehouden zijn de munten in betaling aan te nemen. De guldens kunnen ter inwisseling worden aangeboden bij alle postkantoren, bijpostkan toren, hulpp'ostkantoren en poststations en worden ook na 31 Mei nog gedurende drie maanden dus tot en met 31 Augustus aan dezelfde kantoren ter inwisseling aange nomen. Van 1 Juni af zijn dus alleen nog gangbaar de guldens, welke een later jaartal dragen dan 1920. Deze inwisseling heeft op de rijksdaalders en de halve guldens geen betrekking. Eucharistische week In de R.K. kerk op Nieuwerhoek zal van Zondag 7 tot Zondag 14 Juni een Eucharis tische week worden gehouden, welke Zon dagavond 7 Juni met een plechtig lof zal worden ingezet. De verschillende geestelijke oefeningen, welke dagelijks in genoemde kerk zullen ge houden worden, worejen geleid door Pater W. Joncbloedt C.S-S.R. Zondagmiddag (14 Juni) te 3 uur zal de sluiting van genoemde week plaats hebben met een plechtig en een groote processie door den tuin van Nieuw-Mariënburgh. Bestel*.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: NIeuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 VERVOLG INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Het conflict Mr. van Doorne-Avro-bestuur. o Zooals men in de dagbladen heeft kunnen lezen bestaat de eereraad, die bovengenoemd conflict zal onderzoeken, uit de professoren Mr. Star Busman, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht, Mr. Eigeman, Hoog leeraar aan de Hooge Krijgsschool te 's- Gravenhage en Mr. Ribbius, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. Voor zeker een eereraad, die first class genoemd mag worden. Blijkens het officieele com- miniqué zal de eereraad onderzoeken of het royement van Mr. van Doorne op regelmati ge wijze heeft plaats gevonden. (Zooals be kend beweert Mr. v. D., dat het is ge schied in regelrechten strijd met statuten en huishoudelijk reglement). Voorts: of de be schuldigingen door het Avro-bestuur in de pers en in circulaires aan actie-comité's en aan leden tegen Mr. van Doorne geuit, en waarop zijn royement en ontslag als be stuurder gegrond waren, gerechtvaardigd zijn. Blijkens een inededeeling van het Avro- bestuur aan het Handelsblad weigert het Avro-bestuur medewerking. Het verschuilt zich achter de uitvlucht dat „de zaak is af gedaan". Doch ieder die weet, dat de be schuldigingen tegen Mr. van Doorne geuit nog nimmer door eenige onpartijdige commis sie is onderzocht geworden en dat het „af doen" door het Avro-bestuur beteekende zonder de tegenpartij te hooren (immers Dr. Max Juda, Dr. Westerling, Baron van Lyn- den en nog zoovele anderen zijn door het Avro-bestuur gehoord) een vonnis vellen, moet wel begrijpen, dat het Avro-bestuur niet voor den dag durft komen miet zijn zoogenaamde bewijzen van rebellie, muiterij, verraad, knevelarij en al dat fraais meer. De weigering van het Avro-bestuur, dat steeds in haar orgaan De Radiobode be weerd heeft: „Wij hebben niets te verber gen", moet alle weldenkende menschen als een lafheid voorkomen. Het Avro-bestuur heeft in haar inededee ling aan het Handelsblad nog gezegd, dat Mr. van Doorne nog een beroep kan doen op de algemeene vergadering. Doch in de eerste plaats is dat beroep reeds gedaan door Mr. van Doorne bij schrijven van 24 December 1930, waarbij hij tevens eischte, dat hem de zoogenaamde „acte van beschulr diiging" zou worden ter hand gesteld op grond waarvan hij is geroyeerd. Doch het Avro-bestuur heeft dit zonder meer gewei gerd. Mr. van Doorne mag zich dus ver dedigen zonder ooit tevoren te hebben kun nen kennis te nemen van den ofïicieelen tekst der beschuldigingen. Fraaie toestanden! De „algemeene ledenvergadering" is een ver gadering waar leden niets te vertellen heb ben; zij wordt gevormd door „afgevaardig den" doorhet bestuur zelf gekozen. E11 bij dat college zal dan op éénzijdige voor stelling van zaken door het Avro-bestuur, zonder onpartijdig onderzoek, „het beroeps college" zijn. Ik kan daarom zeer goed be grijpen, dat Mr. van Doorne vóór alles eeu onderzoek door een uit hoogstaande Neder landers bestaande eereraad wenschte. De uit spraak van dit college zegt honderdmaal meer dan een hoera-vergadering van Avro-afge- vaardigden door het bestuur zélf aangewezen met de instructie om hoera te roepen. T. Een Soester A.V-R-O.-lid, voorstander van onpartij digheid en recht. WAT IS SERVICE? o Een Amerikaansch adverteerder plaatste een advertentie, waarin heel aardig een antwoord op bovenstaande vraag wordt gegeven. Een grondwerker werkt tien uur per dag voor f3.50; dat is arbeid- Een winkelier koopt een artikel voor zeven tig cent in en verkoopt het voor een gulden; dat is zaken doen. Er woont een man in Laren, die voor een gulden linnen koopt, er een schilderij op maakt en dat verkoopt voor f800; dat is kunst. Longfellow nam een waardeloos vel papier, schreef er een gedicht op, en maakte daardoor dat het vel papier later op een kunstveiling duizenden opbracht; dat is genie. Rockefeller kon een paar woorden op een stukje papier schrijven en het daardoor mil- lioenen waard maken; dat is kapitalisme. De winkelier koopt de artikelen voor zijn zaak even oordeelkundig in alsof hij ze zelf moest gebruiken. Hij tracht ze zoodanig te> verkoopen dat hij weet wat hij ervan ver wachten kan. Hij staat klaar om grieven weg te nemen, die zich mochten voordoen. Hij is altijd bereid te laten zien wat gij wenscht, tot ge vindt wat ge zoekt. Hij ver wacht niet dat gij koopt alvorens ge het ge zochte hebt gevonden. Hij voelt zich meer geroepen u te helpen koopen, dan aan u te verkoopen; dat is service MUZIKALE ANEKDOTEN van beroemde komponistesn —o Spontini, het Louvre te Parijs bezoekend, staarde naar de mummie van koning Ame- nophus van Egypte en sprak die als volgt toe: „Vloek over u, o Pharao Gij zijt de oorzaak van mijn ellende. Hadt gij de Israë lieten niet uit uw rijk verjaagd, dan zouden zij nog altijd daar zijn, en Meyerbeer en Mendelssohn zouden nu niet opera's en con certen in Berlijn aan 't dirigeeren zijn, die rechtens onder mijn dirigeerstok behoorden te staan Billroth en Brahms waren een sonate aan t spelen en opeens riep Billroth uit: „Zeg, je pianospel is zóó bard, dat ik mijn viool niet kan hooren." Brahms, met ware furie en vuur doorspe lend, antwoordde: „Daar moest je blij om zijn Millöcker kreeg eens een invitatie: „Toe, koin Zondagmiddag bij ons eten. Mijn vrouw en dochter zullen wat muziek maken voor u van 12 tot 1, en dkn zullen we middagmalen." Millöcker schreef terug: „Dank voor de in vitatie. Ik zal precies om 1 uur bij u zijn,." Het was bekend dat Mahler nooit de zaal uit ging terwijl er repetities werden gehou den. Maar ééns op een keer gaf hij opeens den dirigeerstok aan zijn assistent en zeide: „Ik zal een uur moeten weg blijven." Toen hij na een uur terugkwam .gaf hij als opheldering: „Het spijt me, maar ik moest even weg om te trouwen." Rossini en een vriend zaten in een achter- loge in de Parijsche Opera bij een première. Rossini hield zijn hoed op, maar nam hein bij iedere aria af, glimlachte en boog. „Ik groet oude kennissen," zeide hij. Een ijdele sopraan slaagde er eindelijk in, Saint-Saëns' toestemming te krijgen om voor hem te zingen. Toen zij naar de piano schreed zeide zij: „Meester, ik ben zóó bang, dat mijn heele lichaam beeft." „Het mijne ook," zeide Saint-Saëns. m VRAGENBUS VRAGEN, miet in verband staande met een der bovengenoemde onderwerpen, te richten aan onze redactie, waarna daarop, voor zoover het binnen ons vermogen ligt, geantwoord zal worden. Vragen dienen, vergezeld van een postzegel voor antwoord, schriftelijk aan den desbe- treffenden medewerker te worden gezonden. De beantwoording geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publicatie de ruimte ontbreekt. Lezers van ons blad hebben recht op kos- telooze inlichtingen, die betrekking heb ben op: LAND- EN TUINBOUW OF PLUIMVEE TEELT bij: G. J. LIESHOUT, Dir. Rijks- Landbouwschool, Montfoort. INGENIEURS-WETENSCHAPPEN bij: Ir. W. VRIJLANDT, Comelis de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHN. en RADIO bijTECHN. AFD. RADIO, PHILIPS' FABRIEKEN, Eind hoven. BEURS- EN BANKIERSZAKEN bij: M. DE JONG Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag, Tel. 16177. TeLegr. adres: Senior. AUTO- en MOTOR-EXPERTISE bij: H. van Kol, Casuariestr. 9A, Tel. 12766, Den Haag. HANDELS- en BELASTINGZAKEN bij: D. Bebelaar, Lid Ned. Unie van Accountants, Mathenesserdijk 28, Rotterdam. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN enz. bij: Mevr. FREDY VAN DAM—SAMUELS, Deylerweg No. 3, Wassenaar. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport en Spel, bij: de REDACTIE van dit blad.

Soester Courant | 1931 | | pagina 2