SOESTER BANKVEREENIOING ALLE BANKZAKEN. Het Geheime Rapport. LA PORTE Co - BANKIERS PIANO-ONDERWIJS Transpïreereode Uitgave; G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergeba. v.h. Sukkel Co. Burgemeester Grothestraat 19 - Telefoon 2317 ZONDAG 7 JUNI Burgemeester Dekethpark is Wem scnofinuifiiisipjirtfiu Wat anderen zeggen. Behandelen alle Bank en Effecten-zaken Safe-Deposit 0.F, VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK E. van Meurs DE EERSTE G00ISCHE HULPBANK 10e Jaargang No. 21 Gegarandeerde oplaag SOOO^exemplaren. Vrijdag 5 Juni 1931 DE 5SISIEK CDUDAMT H Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soesterberg, 25 cent per 3 maanden- Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. v. DAM, Rademaierstr. 15, SOESTERBERG ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels fO.75, Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Veie malen bekroond. Uitgebreide collectie bonbons, chocolade suiker, en dessertwerken. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraat 7B, Maandag en Donderdag. ONZE RIJMKRONIEK T GRIJS WORDEN Als je flink bent, sterk en krachtig, Vol gezonden levensmoed, Als het leven je zoo mooi lijkt, Zoo vol warmte en vol gloed Voel je je inééns héél ernstig, Maak je een verschrikt gebaar, Bij 't ontdekken op een morgen Van je eerste grijze haar. Even blijf je dan een wijle Héél diep in gedachten staan, Want dit eerste grijze haartje, Wijst 't Begin van 't Einde aan. Vader Tijd staat vanaf heden, Daag'lijks met zijn witkwast klaar, Doet onmerkbaar kleine streekjes Over je prachtig hoofd met haar d' Eerste worden nog uitgetrokken, ('n Mensch geeft het zoo gauw niet op), Maarde keus wordt onverbiddelijk „Een'grijzen óf een kalen kop!" 12.30 Uur: E.S-V.A.C. 11 -Amersf. Boys 11. 2 Uur: E.S.V.A.C. 1-N.S.F. I. 3.30 Uur Soesterberg 1-E..A-C. 1- OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN V erkiezin gs-r eclam e Het zal U niet- onbekend gebleven zijn, dat de Raad dezer gemeente afwijzend heelt be schikt om een bedrag toe te staan ten be hoeve van eenige te plaatsen borden, waar op verkiezings-propaganda zou kunnen wor den aangebracht, waarmede zou worden voor komen, dat de gemeente nog langen tijd wordt ontsierd door de overal aangeplakte b'Treinde dit laatste nu alsnog te voorko men, doe ik een ernstig beroep op Uw me dewerking door de reclame voor Uw ca n el ï- daten alleen te doen aanbrengen op die eigen dommen en gronden, waartegen de eigena ren of rechthebbenden geen bezwaren maken en wel in dier voege, dat een en ander ge makkelijk verwijderd kan worden zoodra de verkiezingen hebben plaats gehad. Ik koester de hoop, dat U zich met dit voorstel zult kunnen vereenigen, temeer daar ik uit de bespreking met U gehouden op 13 Mei j.1. in het algemeen heb mogen constateeren, dat het ook Uw oordeel is, dat het aanzien der gemeente juist in den tijd van een druk vreemdelingenverkeer met behoeft te lijden onder de te voeren propa ganda. I Ongetwijfeld zult ge zeer vele gemeente-1 naren ook aan U verplichten. De Burgemeester van Soest, Mr. O- DEKETH. doorgevoerde dumpings van den laatst en lijd; dai is geen Coué-methode, zooals de zuarrgalligen elke poging bestempelen om de n alaisekoorts te onderdrukken. Me: de malaise gaat het thans, als eerï '.iau allen jaren terug- met de Spaansche griep: alleen het noemen van den naaml br.nhi ons reeds de koorsriltingen over den rug. De taal van Prof. R. Casimir is de lang» urwachte „cijfertaal", die ons kan overtui, gen, da: we niet zóó ziek zijn, als we ons wel voelen. liet valt niet te ontkennen en de feiten wijzen het méér dan duidelijk uit,' dat een economische inzinking de wereld teistert. U al baat het echter, deze feiten met een; lammerend geweeklaag te ontvangen en ze n een dagelijks wederkeerende jeremiade uit ie dragen tot in de uiterste hoeken van on; leven. Het maakt ons moedeloos, het maakt ons hopeloos, het ontneemt ons alle energie. En het is werkelijk droevig, hoe iai door wie 'ie malaise wordt gebruikt, als een' argumen't voor handelingen, die anders den. toets/ der critiek niet zouden kunnen doorstaan. En liet noodigste is, dat al' deze handelinf- gen, al deze deprimeerende berichten en slemmingen den malaise-toestand opvoeren! '■ut een onnoodige, onverdedigbare hoogte. den'^Te^èly^n^ooriog' °DUii;caY'' oT?Fé>"fcutëC öehouden door ons als één mart te schoude ren; weer zullen wij ons schouder aan schou der opmaken om den strijd tegetii het mnlai- sespook aan te binden. De sluier weggenomen na 4 jaar gehelmdoenerij. Een mensch neemt in zijn dagelijksch. le ven gewoonten aan, waarvan de oorsprong- dikwijls moeilijk meer is na te speuren, maar, waarvan de waarde zoo nu en dan blijkt een goede zijde te hebben. Zoo vind ik bij het naslaan van mijn klad notities, hier en daar uitlatingen van groote mannen en stoere werkers genoteerd, in den vorm van officieele en officieuse conclusies, die zeer dikwijls blijken in strijd, met elkander te zijn. Deze klad-notities heb ik den laatst/en tijd met eenige vermeerderd en wil er één van recent en datum naar voren brengen. Naar aanleiding van het lezen van/ het Statistisch Zakboekje over 1930, zegt prof. R. Casimir onder meer in een onzer groote dagbladen „Gij zïjt ondanks alles, in de rij der lan den, een bloeiend, een gezond, een welva rend land. En gij, Nederlandsch volk, 'hoe klein gij ook vaak van if zelf te critisee- ren, zijt -een volk, dat met een goed initiUecfc; met kracht en volharding begaafd moet' zijn, om dit tot stand te brengen. Deze cijfers brengen een boodschap voor Nieuwjaar:houd moed, werk door. Zooveel goeds gaat niet in eens te loor. U'w zon schijnt achter de don kere wolken, die zullen vergaan; hoop en werk. De feiten zelve manen U aan tot ver trouwen. Laat ieder, door dat vertrouwen: gesterkt, beginnen iets moedigs, iets hoop vols te doen". Dat, waarde lezers is een taal^ die wij méér dan noodig hebben. Dat is ©en taal, die beter klnikit dan dp Hoofd op, handen aan den ploeg! Houdt moed, werkt doof- Uw zon schijnt achter de wolken 1 Meer mannen als prof. R. Casemir naar oren Wij hebben ze thans noodig; meer noof- dig dan honderd politieke gangmakers. En ooral het zakenleven voelt noodzaak, da,t; bewijst mij weer liet volgende ontvangen, pro/- spectus. Wordt lid van den Succes'-Kring. De Succes-Kring is een groep voortvarende, ooruitstrevende menschen, die een werkzaam kandeel nemen in het leven en; die vain hun taak een hoogstaande opvatting hebben. .Menschen, die een afkeer hebben van schar reien en knoeien en die slechts verlangde oor een eerlijken dienst aan de samenle ing een behoorlijke betooning. Menschen, die begrijpen, dat het leven niet neerkomt op het overhevelen van geld van den eenen zak in den anderen, miaar op het scheppen van voorwaarden, waaronder de levensom standigheden op aarde zullen verbeteren. Men schen, die hun zaak niet beschouwen! als een middel van bestaan, alleen voor{ zich zelf, maar ook voor anderen. Menschen, die de trekschuit laten varen als de spoortrein gekomen is en die den spoortrein weer los* laten, waar de luchtvaart grootere mogelijk heden biedt. Er zijn duwende® menschen, die zóó denkein. I Maar er zijn tienduizenden, die nog niet; zoo ruim kunnen denken zooi is de harde werkelijkheid. De Succes-Kring helpt de voor uitstrevende elementen, elkander spoedig te herkennen, spoediger dan anders mogelijk! is. Hoe? Zeer eenvoudig. De Succes-Kring formuleert in eenvoudige taal, welke grondbeginselen zijn leden aan hangen en de leden m,aken hun instemming* met die grondbeginselen openbaar, door het dragen van een voor ieder, op het eerste ge zicht waarneembaar teeken, het Succes-Kring- insigne. De grondbeginselen van den Succes-Kring zijn: Wij beschouwen ons werk niet alleen als c-en middel van bestaan, maar als -,een levens taak, die wij naar eer en geweten vervullen. Wij geven ieder het zijne. Alleen met onze beste prestaties zijn wij voldaan. Een transactie is voor ons eerst dan afge daan, als ook de wederpartij v.oldaan; is. Goede trouw stellen wij hooger dan! juridi sche verplichting. Wij zijn toegankelijk voor iedere verstan dige opmerking en ontvankelijk voor elkle Nu de ge gemeenteraads-verkiezingen weer naderen, doet de zaak Van Klooster weer het noodige opgeld. Zooals bekend werd deze actie tegen den heer Van Klooster ingezet voor de gemeente raads.verkiezingen in 1927, om1 daarna in haar vollen omvang tot uiting te komen bij de Wethouders-benoemingen. Door den heer Van Doorn e werden tegen den heer Van Klooster een viertal beschul digingen geuit, op grond waarvan de mee ning werd verkondigd, dat aan laatstgenoem de geen Wethouderszetel mocht worden toe gewezen. Een commissie, bestaande uit den Burge meester en de heeren Koenders, Doorman, Grootewal en De Brui ju, werd ingesteld om deze beschuldigingen te onderzoeken en rap port aan den raad uit te brengen. Waar deze zaak, mede door de besprekin gen en de wijzen van bespreking in den raad de groote belangstelling van het publiek had getrokken, was het voor de gemeentenaren een ontnuchtering te moeten vernemen, dat men besloten had het resultaat van dit onder zoek geheim te houden en hoewel door velen en van verschillende kanten meermalen de wenschelijkheid tot publicatie van het be wuste rapport werd geuit, bleef dit zonder resultaat. Steeds hebben wij aan de zijde van den raad gestaan, wanneer betoogd werd, dat alles zooveel mogelijk in het openbaar moest worden be handde ld en afgedaan en het Is dan ook daarom, dat wij het steeds in dat zelfde college hebben veroordeeld, dat zij deze zaak op zoo geheimzinnige wijze in de doofpot liet verdwijnen. Waar men thans meent een en ander we derom op het tapijt te moeten brengen zon der aan de gemeentenaren een duidelijk in zicht in deze zaak te geven, hebben wij be sloten zelf de noodige bekendheid hieraan te geven en niet langer te wachten, om de sluier van deze geheimdoenerij weg te rukken. Achtereenvolgens zullen wij daarom hier onder laten volgen de zuivere inhoud van de door den heer Van Doorne gedane beschul digingen; het verweer van den heer Van Klooster op deze beschuldigingen, alsmede het bewuste geheime rapport van de com missie van onderzoek. Wij vragen, waarom moest dit rapport ge heim hlijven; W'.-'Droinmodi a«» den? De lezer oordeeVe thans zeil. De vraag zal ongetwijfeld worden geateM, hoe en wanneer deze gegevens in onze han den gekomen zijn en wij willen er daaiom thans reeds op wijzen, dat een en ander ons niet werd verstrekt door een dér raadsleden of ambtenaren, welke, als gevolg van ton raadlidmaatschap of ambt zeer waarschijnlijk ook met onderstaande regelen bekend zijn. De inhoud van bedoelde bescheiden laten wij thans volgen. De beschuldigingen van den heer Van Doorn©. Den Heer Burgemeester van Soesi, Naar aanleiding van Uw verzoek als Voor zitter der Raadscommissie tot onderzoek van de bezwaren tegen den heer van Klooster, deze nader te willen formuleeren, heb '5' de eer U het volgende te rapporteeren: De feiten, welke hierna zullen worden ge memoreerd, culmineeren in deze een vraag Heeft de heer Van Klooster in zijn kwaliteit als gemeente-functionaris handelingen ver richt, welke, den bedrijver uitsluitend be ziend in die kwaliteit, veroordeeling yerdre- nen, zoodat genoemden persoon niet het volle vertrouwen kan geschonken worden, dat men behoort te kunnen schenken aan alle den, den schijn heeft gewekt zich waarschijn lijk zelfs uit wetenschap aan zijn functie ontleend, te verrijken ten koste van de ge meente. II. Blijkens raadsbesluit van 17 Febr. 1922 woadt door den Heer Kuyer, neef van den He^r- v. K. door de Geref. Keiik grond aan de gemeente afgestaan voor straat-aanleg op de terreinen bij de tegenwoordige Oranjelaan en ,Nassaulaan. Zonder dat de Raad of de betrokken Wet houder De Koning daarin wordt gekend en zonder dat de verplichte kosten van aanleg zijn" voldaan, worden door den Heer Van K., Directeur van P. W., aldaar genoemde stra ten "aangelegd. V/aar de Directeur van P. W. toch behoort en iok geacht kan worden te weten: le. dat geen straataanleg mag geschieden zonder dat er eerst voor is betaald; 2 dat zoodanige aanleg evenmin mag ge schieden zonder opdracht van superieuren; 3.kon weten, dat zijn neef Kuyer de ver plichte kosten nog niet had betaald, kan hier uit lahveer niet anders worden gekomen dan tot .de C,DNCLUSIE: de heer v. K. had zich- van bedeelde handelingen behooren te onthouden, tender, waar deze den schijn wekken van bev yordeeling van familie. III. Bij ('je uitvoering van het plan Man-Kraaijen- brii k aan Beethovenlaan en Mendelsohnlaan, heet de Heer v. K. de weggegraven grond doegemeentewerklieden en met gemeente- maieriaal doen brengen op een perceel grond, dat zijn eigendom was en door deze ophooging pl.m. f 1200.- in waarde steeg. Blijkens de overeenkomst van den "Raad mei genoemde combinatie dato 6 Oct. 1925 goedgekeurd door Ged. Staten 20 Oct. 1925 afdi 3 No. 2702-2050 moesten Man-Kraaijen- briik goedvinden, dat het vrijgekomen zand op teitn terreinen kosteloos werd opgeslagen. Eeuige reden voor den Heer v. K. dit zand naa een verder afgelegen plaats te vervoe ren'was er dus absoluut niet, behoudens dan de ipzet zichzelf op boven, genoemde wijze te vcvoordeelen. C|)NCLUS1E: De Heer v. K. maakte zich d<"jg genoemde handelingen schuldig aan een tuien, wLzander meer veroordeeling- verdient IV. 1 Blijkens raadsverslag van 26 Maart 1920 besluit de Raad „tot verkoop van grond aan Nollen". Merkwaardig is hierbij, dat m het adres aan den Raad staat genoemd „Of zijn nader te noemen lastgever", dat in het raadsverslag niet staat genoemd: „Overeenkomstig het voorstel van B. en W."; dat in het afschrift van het Raadsbesluit dat aan Ged. Staten gezonden wordt, uitgebreide voorvvaarden staan genoemd, die in het raadsverslag niet zijn terug te vinden; dat in laatstgenoemd stuk tevens staat genoemd „lastgever". Opvallend is, dat de aanvraag, geteekend C. Nollen, behelst de artikelen 972, 974 en D 1459, terwijl het raadsbesluit eenvoudig vermeldt: „grond" en in het afschrift aan Ged. Staten staat genoemd: een gedeelte van sectie D 1459, zooals op bijgaande schets kaart in groene kleur is aangegeven". Ten hoogste wekt het verwondering, dat deze schetskaart mede groen zijn gekleurd de, blijkens het in de vorige alinea bedoelde afschrift. Niet verkochte perceelen 972 en 974 (ter weerszijden van terrein Egberts). Ten bewijze, dat deze perceelen inderdaad niet behooren tot D 1459, verwijs ik naar bijgaand officieel kadastraal bescheiden. Nagezocht dient dus allereerst te worden l-J. A .-nliah- BAARN BUSSUM SOEST Gediplomeerd Drogist Opticien FOTOHANDEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS N ieu werhoekslraal 2 16.-, 14.50, 13.- per maand. uiv." - rlm* n'P Ea"-w - leden van het Dagelijksch bestuur er g lC)oor wien en onder wiens toezocht de schets- meente. I kaart is gemaakt, aangezien kwalijk gedacht kan worden aan eene vergissing van bijna 24000 M2. beboscht terrein, die mede in den I. Blijkens de notulen der raadsvergadering van 9 Febr. 1921 stelden B. eu W- den Raad voor over te gaan tot aankoop van een ter rein aan de Soesterbergschestraat, sectie E 547, 545, 909, tot bouw van eene openbare lagere school. Hierbij valt op te merken, dat vele raads leden zich verzetten tegen den spoed, waar mede de zaak wordt doorgedreven, welke zelfs zoo dringend zou zijn, dat in diezelf de vergadering zou moeten worden beslist. Uit de mededeeLingeri van het lid Endendijk blijkt, dat zoowel van Katholieke als Protes- tantsche zijde bijzondere scholen te Soes terberg zullen worden gebouwd. Het is dus allereerst geheel onaannemelijk, dat een voor aanstaand Katholiek gemeente-functionaris als de heer v. K- dit niet zou hebben geweten In het voorstel van B. en W. wordt de naam van den verkooper, den heer van K. merkwaardigerwijze niet genoemd. Deze had 7 Mei 1920 dienzelfden grond gekocht van verkoop van zeven centen zijn begrepen Tot nog grootere verwondering stemt het, dat bij de akte van transport behalve D 1459 in de akte aangeduid met de latere nummers 1512 en 1513, die op de schetskaart groen waren gekleurd, ook nog de niet groen ge kleurde perceelen 1168, 1170, 1171, 1228, 1336, 1412, 764, 929, 1381, 1149, 1110, 1441 worden getransporteerd, alsmede de ten- on rechte groen gekleurde perceelen 972 en 974. Verwondering, temeer waarbij dat transport compareerden een deskundige als de Heer v. K. en Burgemeester en Secretaris, die den verkoop eerst in B. en W., daarna in den Raad hadden behandeld, zoodat die er toch zeker allen wel mede op de hoogte waren, wat volgens raadsbesluit mocht wor den getransporteerd. Bij de akte compareert, gelijk gezegd, ook de Heer Van Klooster als gemachtigde van mei ïvztu utctauiuvu 6.~— zijn neef Kuyer en zijn vriend Thuring, dus C.'staleVhoefU'vóor 'f6500&00, een ongewoon niet de Heer Nollen, die de eigentlijke aan- verk-ocht. Mogelijk zou echter kunnen geweest zijn, dat de Heer Nollen lasthebber geweest ware van Kuyer of Thuring en deze op hun beurt verschijnen bij gemachtigde. Doch dit moet dan toch uit eenigerlei bescheiden blijken. Is zoodanig bescheiden niet aanwezig bij de ori- gineéle stukken, dan kunnen mogelijk de comparanten alleen de puzzle oplossen. Echter deelde de Heer C. Nollen heden morgen aan ondergeteekende en den Heer lburg mede, dat hij nimmer aan'Kuyer noch Thuring, noch Van Klooster opdracht, last of volmacht had gegeven voor hem te koo- pen of te compareer en. Zijn verklaring in dezen was absoluut en pertinent. Wat de door hem geteekende aanvraag aan den Raad be treft, verzekerde de Heer Nollen even per tinent zich absoluut niet te kunnen herinne ren ooit een aanvraag tot den Raad betref fende de perceelen 972, 974 en 1459 te heb ben gericht en een transactie betreffende 25 H.A. is toch geen kleinigheid, men zoo HA., weiKe WóiV' i»ïcv:ï- doorgei,--:.-'-1 ---. deze gegevens kan ik alleen de mogelijkheid conclpdeeren, dat iemand den Heer Nollen een aanvraag betreffende 972, 974 en 1459 heeft doen teekenen, zonder dat de Heer N. wist wat hij teekemie, doch nogmaals: de Heer N. herinnert zich daarvan niets. Opvallend is verder, dat blijkt uit de kaart na de uitmeting gemaakt, dat wegen en plant-, soenen totaal verschillen van het door den Raad goedgekeurde groene schetskaartje dat in plaats van 1200 M. plantsoen er boOO M- blijkt te zijn; dat van richting en breedte der wegen is afgeweken en last nol least een weg is geprojecteerd van 560 M. lengte. Dit alles is gedaan door den Heer v. Kloos ter al of niet met medewerking van den Heer Van Vliet, voordat de kadastrale uit meting plaats vond, welke eerst geschiedde, nadat de toenmalige wethouder De Koning een onderzoek had ingesteld naar aanleiding van het feit, dat de Heer v. K. wegen aan legde op die terreinen, geheel buiten zijn medeweten, bij welk onderzoek bleek, dat er te weinig was betaald. Wel is daarop bijbetaald, doch jaren lang zijn deze gelden onder de koop er s gebleven. Aandacht verdient het, dat meer dan 20000 M. terrein door het ontwerpen van grootere plantsoenen en meerderen straataanleg aan de betaling zijn onttrokken. Er wordt op gewezen, dat de geschatte kosten van aanleg, zooals die in de akte zijn vermeld, natuurlijk alleen maar betrekking hebben op wegen en plantsoenen op het schetskaartje vermeld. De bepaling m de akte, dat de aanlegkosten zullen stijgen of dalen naar gelang de arbeidsloonen en materialen stijgen of dalen, schijnt erop te wijzen, clat alleen de werkelijke kosten betaald moeten worden, dus niet, zooals gewoon, een vast bedrag per strekkeiiden meter. Opvallend is nu, dat de Heer v. K. toch de leiding van den aanleg op zich heeft genomen, terwijl hij als Directeur P. W. veel invloed kon uit oefenen op het bedrag, dat als kosten ten laste van den straataanleg zou worden ge boekt; opvallend, dat de Heer v. K. is op getreden in een dubbele hoedanigheid, zoo wel als lasthebber van koopers alsmede als adviseur van de gemeente, terwijl hij toch mocht veronderstellen, dat aan zijn adviezen groote waarde werd gehecht. Dat deze hoe danigheden niet samen kunnen gaan, erkent „in R pn \X/ meer heeft -doen toewijzen dan hem als ge meente-functionaris bekend was, dat hem vol gens raadsbesluit toekwam; 4e zooal niet daardoor persoonlijk voordeel heeft genoten, dan toch ongetwijfeld familie en vrienden bevoordeeld heeft ten laste van de gemeente, w.g. J. H. VAN DOORNE. Soest, 8 September 1927. Op bladzijde 3 is in te lasschen: De Heer Van Klooster als kooper moet ge weten hebben, wat gekocht was, namelijk een gedeelte van D 1459; het meerdere had hij dus niet mogen aanvaarden, reeds niet als eerlijk zakenman. Dat hij desondanks toch meer aanvaardde, kan niet anders geweest zijn dan om deze reden, dat hij er voordeel in zag voor zijn lastgevers. En dat een Directeur van Publ. Werken 1 Verweer van den heer Vari Klooster op de be schuldigingen. Aan Den Heer Voorzitter der Commis sie van Onderzoek, inzake beschul digingen door Mr. Van Doorne. Onder dankbetuiging voor de ontvangst/ van Uw schrijven dato 20 dezer, waarin mij/ de vraag gesteld wordt, of door mij behalve de reeds mondeling-voor de Commissie ge\ tingen" wènschenM^gev'eh te5 worucu,-w'.i ik nog het volgende onder Uw aandacht bren gen: Ten aanzien van Nó. I: Verkoop van grond te Soesterberg. duren prijs voor die dagen en verkocht dien aan de gemeente met f6000.00 winst. De conclusie ligt voor de hand, dat de heer v. K. ex-Wethouder en Directeur van P. W-, die terreinen gekocht heeft met de we- Itenschap, dat de gemeente dien grond noo- ditr had en op die gronden was aangewezen, daar ook blijkens de notulen de gemeente peen voor .dat doel geschikt terrein bezat, tL.Ut,;ndnn wv.r.O+ vrager zou zijn en aan wien de Raad had len, die daarbij betrokk'en zijn. Ons doel is, alles wat Wij ondernemen te maken tot een succes. Er zullen er zijn, die de schouders opha len en lachen om dil „kinderachtig gedoe Er zullen er zijn. die denken, aan de woor den van prof. R. Casimir en met kinderlijk vertrouwen de handen aan den ploeg slaan. Mogen het er velen, zeer velen zijn. Belangstellenden kunnen iinlichtingeji ont vangen Batiestrjaat 74» Den Haag. terwijl het hem bij aanbieden bekend moet zijn geweest, dat de gemeente dien grond niet voor scholenbouw zou kunnen gebrui ken, gezien zijne bekendheid dat aldaar 2 bij zondere scholen zouden verrijzen. CONLCUSIE uit bovenstaande feiten: Als gemeentefunctionaris had de heer Van K- zich van zoodanige hem winstgevende trans actie behooren te onthouden, daar hij daar door, zou een particuleir zulks doende moge lijk als „handig" of „glad" bestempeld wor- VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR hij zelf in een schrijven aan B. en W. waarin relatie tot hii verzoekt vanwege zijn nauwe de koopers, een ander aan te wijzen om de wegen uit te zetten en te doen uitmeten. Onderzocht dient dus te worden, in hoe verre hij ervoor verantwoordelijk is, dat niet alle kosten, die op het stratenplan betiüv king hebben, niet daarop gebracht zijn, maar op andere werken, zooals bij voorbeeld is geschied met de gebfoken wals. CONCLUSIE: Uit het bovenstaande blijkt, dat de Heer v. Klooster in dezen een rol heeft gespeeld, die een twijfelachtig licht doet schijnen op zijn integriteit als gemeente-func tionaris, waar hij toch le al of niet met be hulp van anderen het oorspronkelijk besluit van verkoop heeft gewijzigd (bijvoeging 972 en 974 met groen, wat buiten het verkochte 1569 viel; 2e al of niet met behulp of mede weten van den Heer Van Vliet van de door den Raad vastgestelde schetskaart is afgewe ken bij den aanleg; 3e zich bij transport Ik sta erop uitdrukkelijk te verklaren, dat ik bij den aankoop van bedoelden grond hoe genaamd niets af wist van door aanklager bedoelden schoolbouw en ben bereid dit des- gewenscht onder eedc te bevestigen. Door het Commissielid Grootewal werd mij gevraagd, waarom ik voor dit geval de Commissie voor grond verkoop niet had bij eengeroepen. Hierop antwoord ik, dat het niet op mijn eg )ag, doch op dien van het Gemeente bestuur, daar de Gemeente den grond wenschte te koopen. Daar ik bij vroegere aankoopen door de Gemeente b.v. die van het Buitengoed van den Heer Top en alle gronden, gelegen tus schen Tal mal aan en Spoorstraat nimmer ge raadpleegd ben, was er voor mij geen en kele reden om deze Commissie thans bijeen te roepen. Dat mijn naam niet in het voor stel van Burgemeester en Wethouders ge noemd is. kan mij toch zeker niet verweten worden of denkt de aanklager misschien, dat de desbetreffende stukken door mij zijn klaar gemaakt. Van de conclusie, dat ik van bovenbedoel den scholenbouw zou geweten hebben en tevens, dat de gemeente dien grond niet noodig had, walg ik- Indien bewezen kan worden of ook maar aannemelijk gemaakt, dat ik bij aankoop van den grond van be doelden scholenbouw afwist, ben ik bereid dien grond terug te nemen, met bijbetaling- van renten en kosten. Bovendien is dc grond door mij niet te koop aangeboden, zooals ten onrechte in de beschuldigingsakte vermeld wordt, doch mij is door den Gemeente-architect gevraagd, of ik het perceel aan de Gemeente wilde ver- koopen en tegen welken prijs. Hiermede al leen reeds vervalt de conclusie van mijn be- tichter. Dat èn Burgem. èn Wcth- èn de Raad met den gevraagden prijs accoord gin gen, kan toch niet aan mij verweten worden- lk vraag U tenslotte nog af, hoe kon bij mij de gedachte opgekomen zijn, dat de ge meente op dezen grond aangewezen was? Er zijn -immers nog later verschillende perceelen bouwterrein in en nabij de bebouwde kom van het dorp Soesterberg verkocht. Had de Gemeente daaruit ook geen keuze kunnen doeu? Dat een „vooraanstaand Katholiek gemeen te-functionaris", die te Soest woonachtig is, geacht kan worden te weten, wat in den boe zem van het geheel ojd zich zelf staande Kerkbestuur te Soesterberg en van Protest-ant- sche Besturen omgaat, is alweder een bewe- •ing of veronderstelling, die nergens op oksels e*» voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is liet meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en 'is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1