Baarnsche Fijnhouthandel - Eemstraat Dixiaansche Rijmen, Vreest geen Examen .-ffifs' i' myeêïdjÉÈ DNINGlNRBSfflTNa i Déhanqepij SïoffeercleEfl Hoofdpijn Jm en Kiespijn Annex Handel in Eternitplaten, Gegolfde platen v. Dakbedekking Vlakke Platen Roode, Grijze, Blauwe Dubbel geperste Eternit, EmailJe Platen Gepolijste Eternit Speciaal adres voor Eternit aanrechtbladen VARIA 'k Ging naar Manus op de Maan, Bar nieuwsgierig, hoe 't zou gaan Met zoovele Vroeden. Manus sprak: Hoor ons parool, „Wij verkiezen voor de jool", Hier geen geeselroede. 'k Zag er Knelis inet de baard, En Gasille, hoog te paard, In zijn sterren-luister; Pronk hield wacht bij 't wagenkamp, Peter jaste bij de lamp, Want de Maan was duister. Doorman las in 't woordenboek En Mineur, z'n leverbroek, Moest opnieuw gestreken; Want hij draagt ze dag en nacht, Nu ze hem beroemdheid bracht: 'k Kwam niet uitgekeken. Manus, vroeg ik toen met klem: Wie is eig'lijk die „Ad Rem"? Is ie niet 'n bluffer? Och, zei Manus, voor dien man, Geeft men hier geen halve kan, 't Is 'n groofe suffer. Kijk daar zit hij in die hoek, Met een groot notulen-boek, Om geknoei te vinden. Tegenwoordig is ie fijn, Loopt hoogst netjes aan de lijn Van Braamhage's vrinden. Mr. Jan met d' Avro-vlag, Schiet geweldig in de lach, Wijl hij Gies hoort brommen; Ouwe Brombeer, scheldt hij luid, Loop toch ook de rommel uit; Wat kan jou 't bommen. Allen dronken slappe thee En Mevrouw keek heel tevreê Naar de koekjes-trommel. 't Is bij Manus, sprak oom Koen, Altijd eerste klas fatsoen En geen Soester rommel. Doos 30*60,Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten steunt, eerder onaanneembaar is dan omge Ten aanzien "Van Of-anjelaan. v In het laatst van het jaar f921 of in' het jegin van 1922 werd mij--"door den Heer Van Vliet gevraagd, of de Heer Kuyer ge negen zou zijn grond af te staan en wegen aanleg te betalen voor de toen nog naam- looze laan, thans Oranjelaan en Nassaulaan geheeten. Tegen diens zin doch om de ge meente terwille te zijn, heeft de Heer Kuyer daarin toegestemd. In April 1922 heeft de Heer Kuyer zijn terrein aldaar verkocht aan Van den Berg en Van Breukelen en de verplichting van afstand van grond en kostenbetaling voor wegenaanleg als servituut opgelegd. De Heer Kuyer heeft dus bij de verharding van die wegen niet het minste belang gehad. Wat verder de aanklacht betreft aangaande het aanleggen der wegen zonder vergunning van Burg. en Weth. verwijs ik U naar den 2en Open brief door mij 15 Juli 1924 aan het toenmalig raadslid Heijnings gericht in He drie alhier verschijnende Soester Weekbladen, waarvan U hierbij een uittreksel gelieve aan te treffen. III. Ten aanzien van No. III: Ophooging ter rein naast mijn woonhuis. Hoe de aanklager ertoe kan komen te be weren, dat ik hiermede de gemeente bena deeld heb, is mij een raadsel. Indien ik op dit punt mocht beschuldigd worden, zal ik mij tot het alleruiterste verdedigen. Ik zou deze aanklacht van mijn belager zonder meer een pertinente leugen kunnen noemen, omdat deze grond niet kwam uit de Mendelsohnlaan of Beethovenlaan. Ik wil echter een en ander toelichten. De onderwerpelijke grond is gekomen uit den kop der Talmalaan bij den Rijksweg, de vleugels van den achterkant van deze laan tegen den spoorweg en de afgraving van het perceel van den Heer Van Vliet voor verbreeding van den weg. Al deze grond, bestaande uit modder, rood zand, klapzand en leem, wilde niemand hebben; een tien tal meters zwarte grond, die er nog bij was, zijn achter de huizen der bewoners van de Talmalaan, die grond voor de verbreeding hadden afgestaan, gebracht. Zou al die grond naar het gemeenteterrein vervoerd moeten geworden zijn, dan zou het viermaal meer tijd en geld gekost hebben. Al was dit op brengen op mijn terrein niet officieel ge vraagd, wist Wethouder Van Elten toch, dat het gebeurde, want hij kwam er dagelijks meermalen voorbij. Toen hij er mij echter over sprak, deed hij dit niet om er aanmer king op te maken, doch alleen om mij mede te deelen, dat er in den Raad door het lid Besselsen aanmerking op gemaakt was, die wilde dat ik het paarden- en rijloon zou ver goeden, waarop ik geantwoord heb, dat ik er dan geen meter rommel meer op wilde heb ben en dat ik dan onmiddellijk het hek zou laten sluiten, dat nog wel gedeeltelijk ver broken had moeten worden. Daarop zei de Heer Van Elten: „Neen, zoo bedoel ik het niet, doch U ziet, dat er aanmerking op ge maakt wordt; als U het eerst gevraagd had, was het goed geweest". Op mijn vraag of ik er mede door kon gaan, antwoordde Z.Ed. bevestigend. U gelieve er nota van te nemen, dat toen de Heer Van Elten mij hierover sprak, nog geen 40 M3. grond vervoerd waren. Ik vermeende op deze manier gedekt te zijn en ben daarvan nog overtuigd. Wat de bewering betreft dat mijn terrein daardoor f 1.200.— meer waarde zou gekre. gen hebben, dat is zoo bespottelijk, dat ik daaraan eigenlijk geen woord verspillen moest, doch om dit aan te toonen het vol gende: Toen ik in 1918 in den allerduursten tijd mijn huis liet bouwen, heb ik dat per ceel laten ophoogen plm. 75 c.M- hooger dan het onderwerpelijke terrein naast mijn huis. Voor deze ophooging is door mij f300. betaald. Het mooiste is echter, dat door de gewraakte ophooging mijn terrein alleen niet beter, doch veel slechter geworden is, want al die uit de Talmalaan gekomen rommel ligt nu bovenop de goede teelaarde, zoodat al die grond omgewerkt zal moeten worden om het perceel weder als bouwland te kun nen bezigen. Ook bij bestemming voor hui zenbouw zal dit moeten geschieden. Al zou door de ophooging de grond in waarde ge stegen zijn, dan zal de genoemde omwerking- méér kosten dan die z.g. waardevermeerde ring zal bedragen hebben. Tegenover deze ongemotiveerde aanklacht wil ik nog iets inededeelen, wat weliswaar daarmede niets heeft uit te staan, doch wat U ook wel moogt weten. In den afgeloopen winter, toen de voet van den Gasmeter snel moest worden aangevuld en niet vlug genoeg scherp zand kon worden verkregen, is het benoodigde zand kosteloos uit het mij toe- behoorende terrein op den Eng gehaald (ruim 125 M3.) wat zeker met f 1.— per M3. betaald had moeten worden. Bovendien toen de Dal- weg en het fietspad daarlangs in orde ge maakt moesten worden bij wijze van werk verschaffing, is de daarvoor benoodigde grond eveneens uit mijn terrein gehaald. Waarom zoo vraag ik mij af, worden deze dingen niet nagepluisd en gepubliceerd, dan zou men mij niet zoo goed voor zondebok kunnen bezigen IV. Ten aanzien van No. IV: Verkoop van grond aan C. Nollen. Over dit onderwerp kan ik betrekkelijk kort zijn na al hetgeen door mij aan de Commis sie reeds mondeling uiteengezet is. Deze verkoop is door mij behandeld ge worden evenals alle andere verkoopen, in de voorwaarden mij ter uitvoering gezonden, vermeld. Zooals reeds door mij gezegd is, is de aan wijzing geschied in tegenwoordigheid van een of beide toenmalige Wethouders en daar aan heeft men zich strikt gehouden. Dat ik bij het passeeren der acte compa reerde namens Thuring en Kuyer is mijn zaak; ik zal dit blijven doen, wanneer zij dat aan mij vragen, evenals ik dit voor versehil- lende anderen doe. Van de beweerde mededeeling van den Heer Noiyfc««»HLSepternber LI. aan Mr- Van Do ome (P7rit>urg, sta ik paf: Ik ben echter in het bezi^van een schriftelijk door den Heer Nollen onderteekend bewijs, waarvan een af schrift hierbij gevoegd is. De origineele brie ven zijn door mij aan het Ud Uwer Com missie, den Heer De Bruin, getoond. U ge lieve nu zelf de conclusie te trekken. Wat is dat nu voor een poppen-kasterij Wat de opmerkingen over z.g. plantsoe nen betreft, zij medegedeeld, dat die plant soenen reeds in 1918 bij de werkverschaf fing zijn beplant en op dezelfde grootte ge bracht zijn, waarin zij zich thans nog bevin den. Dit heeft dus met den verkoop niets uit te staan. Wat de 500 Meters weg aangaat, veronder stel ik, dat hiermede bedoeld wordt het ge deelte weg langs den spoorbaan vanaf Hei deweg naar den overweg achter de Plas. Vol gens den Heer Van Vliet was deze weg aan gebracht op het als toen voor mij geheel ge heime uitbreidingsplan en is deze daarom blijven liggen. Ware deze weg erbij ver kocht, dan zou men mij dit natuurlijk weer als grief aangemerkt hebben. Dat de Heer De Koning tot de ontdekking kwam, dat ik wegen aanlegde zonder diens toestemming klinkt toch wel heel vreemd, als men de ware toedracht niet kent. Wat toch is het geval? De koopers waren verplicht de wegen te verharden binnen 10 jaren en zij wilden stuk voor stuk afwerken. Op die manier werd met goedkeuring van het toenmalige College van Burg. en Weth. grondwerk verricht door an ders werkelooze arbeiders, doch van eigent- lijken straataanleg was geen sprake. Nogmaals worden daarna de plantsoenen aangeroerd. Deze waren volgens klager te groot en zijn deze dus aan den verkoop onttrokken. Nog eenmaal zij herhaald, dat de plantsoenen reeds in 1918 zijn aangelegd. Wat betreft de aanklacht dat geen vaste kosten voor aanleg bekend waren. Dit vindt zijn oorzaak ten eerste hierin, dat tot dan toe nog geen wegen voor particulieren waren aangelegd en de materialenkosten erg variee- rend waren; de prijzen van puin waren 4—8 en die van klinkers van 50 tot 60 gulden. Dat ik om toezicht vroeg bij den aanleg van wegen enz. wordt mij ook als grief aan gemerkt, doch zou er geen schreeuw van verontwaardiging zijn opgegaan, indien ik alles zelf eens bedisseld had. Mr. Van Doorne wijdt lang en breed uit over het ten onrechte verkoopen o.a. van de perceelen sectie D 972 en 974. Hij conclu deert de mogelijkheid, dat iemand den Heer Nollen een aanvraag heeft doen teekenen, zonder dat hij wist wat hij deed. Als de Heer Nollen zóó onnoozel was als de Heer Van Doorne hem hier afschildert, dan kan Uwe Commissie toch moeilijk eenige waarde hech ten aan hetgeen hij thans na verloop van ze ven jaren aan Mr. Van Doorne en Iburg mededeelt. Dus al de brieven, die de Heer Nollen over deze zaak zelf geschreven heeft, heeft hij geschreven, zonder dat hij wist, wat hij deed? 't Is toch te zot om te vertellen. Of zijn al die stukken misschien valsch on derteekend? Wat betreft het breken en betalen der wals, zou men gewild hebben, dat deze kosten ook nog op dat terrein gebracht waren. Als dus een schilder het huis van Mr. Van Doorne opschildert met behulp van een ladder en die ladder breekt daarbij, dan vergoedt de Heer Van Doorne den schilder dien ladder? Geloove wie het wil. En thans maar weder de Conclusie. Eerst heeft de Heer Van Klooster veel te veel grond ingepikt, dan weder heeft hij zich veel te weinig toegewezen (plantsoenen en weg). Dit zal wel weer tc doen geweest zijn om, zoo niet zich zelf dan toch zijne fa> malie te beveordeelen. Wel ja, noch Van Klooster, noch zijne familie hebben een ge weten en zijn tot alles in staat, 't Is prachtig. En nu wil ik mijne conclusie irekken. De Heeren Thuring en Kuyer zijn tot nu toe de gemeente op allerlei wijzen ter wille geweest. Al wat hun gevraagd is, hebben zij gedaan. Ik breng hierbij onder Uwe aan dacht, dat zij twee jaren onverplicht f5200.- ter wille van de gemeente aan de Waterlei ding Maatschappij hebben betaald. Hoe za) het met hunne bereidwilligheid in de toe komst gesteld zijn bij eene dergelijke be handeling? U kunt dit zelf wel nagaan. Ik hoop dat de Commissie nu spoedig mei haar werk gereed zal zijn, waarna ik zal kun nen beoordeelen, wat mij verder te doen staat. Deze martelpartij begint mij te ver velen. Hoogachtend, (w.g.) H. VAN KLOOSTER. Soest, 22 October 1927. Het Bewuste Geheime Rapport. Rapport van de Commissie, aange wezen in de vergadering van Uwen Raad d.d. 6 September 1927 over de vier door den Heer v. Doorne ingebrachte beschuldigingen tegen den Heer Van Klooster, waaliiii blijken zou dat de Heer Van Klooster niet het vertrouwen \'an Uwen Raad kan en mag hebben om in het dagelijksch bestuur der gemeente zitting te nemen. I. Op 30 April 1920 -besluit de Raad tot aan bouw van een derde lokaal aan de openbare J lagere school te Soesterberg. Van eenig voor afgaand onderzoek omtrent de mogelijkheid daarvan is niet gebleken. Voormeld raadsbe sluit is niet uitgevoerd. Op 6 November d.a.v. dragen Burgemeester en Wethouders aan den Gemeente-architect op evengemelde mogelijkheid na te gaan. De vraag hoe 4iet komt dat Burgemeester en Wethouders na 6 maanden tot deze opdracht zijn gekomen en het raadsbesluit niet hebben uitgevoétal, is niet opgelost kunnen worden. De inspecteur had vóór 30 April den aan bouw in overweging gegeven. Intussc^en hadden de heeren Van Klooster en Kuyer,'bij notarieele acte van 20 Mei 1920 den hierbe- doelden grond gekocht. Op 27 Januari 1921 brengt de architect advies uit, waaruit blijkt, dat de aanbouw niet doenlijk was en dat nieuwbouw gewenscht is. Op 1 Febr. wordt den heer Van Klooster verzocht den monde ling geboden prijs schriftelijk te bevestigen, hetgeen hij op 7 Februari d.a.v. doet. Vóór 1 Februari is den heer Van Klooster derhalve omtrent grond en prijs gevraagd. De ge meente-architect heeft verklaard in opdracht van B. en W. deze navraag te hebben gedaan. Omtrent den prijs is blijkbaar niet verder on derhandeld en deze terstond goedgekeurd, immers van 3 Februari krijgt de gemeerite- architect blijkbaar opdracht van B. en .W. om op den door B. en W. bepaalden grrpnd van den heer Van Klooster c.s. een school- bouw ontwerp te maken, immers hij dient dat ontwerp op 3 Februari in bij het van B. en W. en op dienzelfden doen B. en W. een voorstel aan den "'J utc,u ter 1 i 'let S*'- deze elfden tag ter t den llad den heer Van Klooster gevraagden prij" tot den bouw van een nieuwe school. Op Februari besluit de Raad tot beide. Bij de behandeling van deze aangelegenheid door den Raad werden tijdens de besprekingen naar voren gebracht. Ie. door het lid Schef- fer de voor een school ongunstige ligging van het terrein en 2e. door den wethouder Endendijk de voorzichtigheid, welke betracht moest worden omdat er geruchten liepen, dat er plannen tot den bouw van twee bijzon dere scholen werden voorbereid. oordeel dat is gebleken: dat de onderhandelingen zijn aangevangen door of namens het gemeenbestuur, dat den grond voor den bouw der school had bestemd en dezen door den heer Van Klooster aan geboden prijs, welke f6.000.— hooger was dan de door hem zélf bestede prijs, onmid dellijk zonder verder onderzoek naar de juist heid daarvan heeft gekocht en verder, dat de heer Van Kloosterr geen alleenzeggen schap over de bepaling van den prijs heeft gehad, immers hij niet alleen eigenaar van den grond was. Uit het voorenstaande komen de voorzitter en de leden Grootewal en Doorman tot de conclusie: voor zoover en in de mate dat de heer Van Klooster invloed heeft op de bepa ling van den prijs keurt de commissie de handeling van den heer Van Klooster niet goed, omdat hij alsdan als ambtenaar in dienst der gemeente door het medewerken aan het vragen van een prijs, waarin een buitensporige winst ligt opgesloten, de be langen van de gemeente achtergesteld heeft bij de zijne; De heer de Bruijn komt tot de conclusie de heer Van Klooster had zich als gemeente ambtenaar moeten onthouden van transac ties met de gemeente. II. De formuleering van dit punt is onjuist. Bij den ernst van de aanklacht had men be ter hieraan de aandacht moeten wijden en de hierbij betrachte nonchalance keurt de commissie dan ook af. De dagteekening van het in de klacht ge noemde raadsbesluit betreft een geheel an dere aangelegenheid. De hierbedoelde aange legenheid wordt beheerscht door de raadsbe sluiten van 6 Mei 1924 en 29 September 1924. Van bepaalde bevoordeeling van familie is hierbij niet gebleken. De heer Kuyer, neef van den heer Van Klooster, heeft geen grond afgestaan voor straataanleg op de terreinen bij de tegenwoordige Oranjelaan en Nassau laan, doch de heer Van Breukelen, die de grond tevoren had gekocht van den heer Kuyer. Deze had echter wel tezamen met de heeren Vervat en Hoonhoud en de Ge reformeerde en de R.K. Kerk het verzoek» voor den wegenaanleg gedaan. Verder is gebleken, dat de heer Van Kloos ter in deze zaak is opgetreden in zijne hoe danigheid van directeur van Publieke Wer ken, als uitvoerder voor opdrachten, hem' door of namens het College van B. en W. gegeven. De aanleg is geschied noch buiten den Raad noch buiten het College van B. en W. om. III. Dit punt van aanklacht is niet bewezen. Wel is bewezen dat grond van plan Kraayen- brinkMan is weggevoerd door den heer Slob tot ophooging van terreinen aan de Mid delwijkstraat. Ook is bewezen dat de heer Van Klooster eigener autoriteit, zonder voor kennis van het gemeentebestuur, bij de uit voering der werkzaamheden aan de Talma laan gemeentegrond, den weggegraven grond door gemeente-werklieden en met gemeente materiaal heeft doen brengen op een per ceel, dat hem in eigendom toebehoort en daarmede zich heeft bevoordeeld, echter geenszins in die mate als in de beschuldi ging wordt uitgesproken. In zooverre ver dient alzoo de daad van den heer Van Kloos ter verroordeeling. Dat de gemeente door hadelwijze van den heer Van Kloos- benadeeld is, staat niet vast. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in ko kers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. IV. tot aaukAQ-p van. den grond voor d^k^Aor 1 priis^n De toedracht der zaak is in het kort deze: De Raad besluit in zijne vergadering van 28 October 1929 onder de in het besluit nader geformuleerde voorwaarden tot ver koop der perceelen D 972, D 974 en gedeel te D 1459. Bij schrijven van 11 November d.a.v. deelt de heer Van Klooster mede, dat de kooper gemelde voorwaarden te bezwa rend acht, waarop de Raad in de vergadering van 12 November 1919 besluit tot het stel len van mildere voorwaarden, welke door den kooper bij schrijven van 31 Januari 1920 eJnIiaricLssira^ Q4 OiJTeJetbon De raad besloot echter tot den aankoop en den bouw op grond dat in dat jaar nog 25 proc. der bouwkosten aan de gemeente zouden worden vergoed, indien de bouw tot stand kwam en derhalve op grond van den spoed die voor de totstandkoming nog be tracht moest worden.. Dit Raadsbesluit is uitgevoerd in dezen zin dat eerst op 24 Febr. 1922 notarieel de ver koop werd vastgelegd, nadat hiertoe door de verkoopers is aangedrongen. Van den bouw eener school is niets gekomen, waar schijnlijk, zooals de heer Endendijk zegt, doordat de plannen voor den bouw der 2 bijzondere scholen vasteren vorm hadden aan genomen, welke vastere vorm dan zeer spoe dig na het raadsbesluit moest zijn gebleken, omdat het tot een aanbesteding van den bouw der school niet is gekomen. Uit het verder dienaangaande gehouden onderzoek kan opgemerkt worden: Volgens den voorzitter en de leden Door man en Grootewal, dat niet is gebleken dat de heer Van Klooster, toen hij den grond kocht wist, dat de verbouw van de be staande openbare lagere school, waarvan toen sprake was, niet mogelijk was en dat tot den bouw van de nieuwe school waar voor grond noodig zoude zijn, zoude be sloten moeten worden, zoodat niet geble ken is, dat hij den grond heeft gekocht in de zekere verwachting, dat hij door zijne relatie tot de gemeente als hoofd-ambtte- naar en door zijne persoonlijke relaties tot de toenmalige wethouders den grond we der aan de gemeente zou kunnen verkoopen; en voorts dat niet is gebleken, dat van de zrijde van den heer Van Klooster pogingen in het werk zijn gesteld tot dezen vveder- veilcoop. Volgens den heer De Bruijn dat het ge bleken is, dat de heer Van Klooster, toen hij den grond kocht, niet wist, dat de ver bouw van de bestaande openbare lagere school, waarvan toen sprake was, niet moge lijk was, zoodat den bouw van een nieuwe school, waarvoor grond noodig zoude zijn, zoude besloten moeten worden en dat specu latiezucht met het oog op de gemeente der halve is uitgesloten; Voorts dat gebleken is, dat van de zijde van den heer Van Klooster geen pogingen in het werk zijn gesteld tot dezen weder verkoop. Voorts is de commissie eenstemmig van worden aangenomen. In de vergadering van 26 Maart stelt de Raad den verkoop nogmaals vast, doch in het daarvan opgemaakte besluit wordt vergeten te vermelden de nummers D 972 en D 974, welke wel in het besluit van 28 October t.v. waren genoemd en der halve terecht waren groen gekleurd op de kaart, behoorende bij het raadsbesluit van 26 Maart 1920. Bij notariëele acte van 8 Oc tober 1920 werden behalve deze nummers D 972, D 974 en gedeelte D 1459 nog 13 an dere perceelen verkocht en overgedragen door de gemeente akn den heer Van Klooster in zijne hoedanigheid van gemachtigde van de heeren Thuring en Kuyer. Als verklaring hiervan brengen de beide toenmalige wethouders Mikx en Endendijk naar voren de toenmaals gehuldigde opvat ting dat bij aanwijzing en opmeting van ver kochte gronden een ruimere toebedeeling zoude zijn geoorloofd, aangezien de uitge strektheid van het verkochte niet altijd met juistheid op de kaart is aan te wijzen. Deze verklaring acht de Commissie onaannemelijk. De grootte van het perceel dat verkocht wordt, moge niet hebben vastgestaan, wat verkocht wordt, het perceel zelve stond vast door deszelfs nummer, en het gaat niet op de opvatting zoo ruim te huldigen, dat per ceelen, welke duidelijk anders genummerd zijn, medegerekend mogen worden bij de perceelen, tot welker verkoop besloten is. De Wethouders hebben nog verklaard, dat de meerdere aanwijzing in de bedoeling heeft gelegen, doch deze bedoeling vindt geen grond in genoemde raadsbesluiten, noch in een ander raadsbesluit. De Wethouders en de gemeente-secretaris hebben nog verklaard, dat de gewraakte meerdere aanwijzing in vergaderingen van het College van B. en W. en zelfs in een at of niet besloten vergadering van den Raad zoude zijn besproken, doch deze verklaringen vin den geen bevestiging in de notulen van beide colleges, welke daaromtrent absoluut niets inhouden, terwijl andere minder belangrijke aangelegenheden wel en soms minutieus wer den genotuleerd. Wel hebben de Wethouders nog verklaard tegen de slechte notuleering protest te moeten aanteekenen, doch dan moge opgemerkt worden, dat bij de vaststel ling daarvan hunnerzijds geen opmerkingen zijn gemaakt. Het staat vast als erkend door een ieder, dat een raadsbesluit, dat alk genoemde handelingen bekrachtigt, nimmer is genomen. Verder staat vast, dat genoemde meerdere aanwijzing door de beide wethouders op het terrein is gedaan in bijzijn van en aan den' heer Van Klooster als directeur van Publieke Werken op diens vraag óf meerdere percee len medegerekend mogen worden. Deze daad van de wethouders, welke niet door den Raad is bekrachtigt, verdient als zoodanig en in zooverre afkeuring, even als de daad van den heer Van Klooster, die gemelde meerdere, niet bekrachtigde aanwij zing aannam en in een notariëele actie liet vaststellen in hoedanigheid van gemachtigde van de koopers. Daardoor heeft hij met de wetenschap van ambtenaar, dat het gemeente bestuur bij die notariëele acte meer gronden overdroeg dan waartoe dat bestuur door den Raad was gemachtigd, medegewerkt aan eene rechtshandeling, welker rechtsgeldigheid aanvechtbaar is. De toewijzing van meerdere strookjes grond aan koopers heeft geen ern stige benadeeling voor de gemeente medege bracht, doch gaf koopers het voordeel een deel der kosten van de wegen, die zij moes ten dragen, te kunnen verhalen op anderen. Hiermede zijn koopers (i.c. vriend en familie van den heer Van Klooster) bevoordeeld. Op grond van al het bovenstaande kan worden aangenomen, dat niet is bewezen, dat in deze aangelegenheid bij den Heer Van Klooster eenige oneerlijke bijbedoeling heeft voorgezeten, doch wel dat diens handelingen niet getuigen van juist inzicht in zijne ver houding tot de gemeente als ambtenaar. CONCLUSIE. Uit het vorengaande blijkt, dat de grond- beJangen van den heer Van Klooster en van zijne vrienden voor hem geleid hebben tot conflicten, en nu gezien het groot grondbezit van den heer Van Klooster in deze gemeen te en derhalve de groote en talrijke grondbe- langen, welke hij hier heeft en welke zijn vrienden hebben, en welke hij volgens eigen verklaring zal blijven behartigen, acht de Commissie het in het belang van de gemeen te, dat de heer Van Kloosteer ter vermijding van conflicten geen wethouderszetel inneemt. Het lid der Commissie, de heer Koenders is van oordeel, op dezelfde gronden als ver meld in zijn schrijven van 7 September 1927 zich te moeten onthouden van inede-onder- teekening van dit rapport. (get.) G. DEKETH. (get.) W. H. C. «DOORMAN (get.) G. J. GROOTEWAL. (get.) DE BRUIJN. Soest, 31 October 1927. zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij hetkoopen hierop. Per poeder 8 ct, en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. PLAATSELIJK MIEUWS Schaken De heer H. de Graaf alhier behaalde in den Nationalen Schaakwedstrijd te Nijmegen in de afdeeling hoofdklasse den 2en prijs. Sacramen ts processie A.s. Zondag 7 Juni, 's middags na het Lof, hetwelk te 4 uur aanvangt, zal in den tuin van de R.K- kerk te Soesterberg de jaarlijk- sche Sacraments-processie worden gehouden. Veroordeeld Voor eenigen tijd reed des Zondags op de Banningstraat te Soesterberg een juffrouw op haar rijwiel, terwijl haar zoontje eveneens achter op dit rijwiel was gezeten en zij nog een ander rijwiel aan de hand meevoerde. Toen zij den rijksstraatweg wilde over steken om den Kampweg in te rijden, was het haar vanzelf niet mogelijk dit door het uitsteken van een hand kenbaar te maken. Genoemde dame kwam hierbij te vallen en de bestuurder van een juist passeerende auto kon door sterk remmen nog juist verhinde ren, dat zij en haar zoontje door de auto werden gegrepen. De politie maakte toen van dit voorval procesverbaal op, terwijl de Kan tonrechter genoemde dame dezer dagen ver oordeelde tot een boete van'f7.50. Een waar schuwing voor anderen. Benoemd De heer S. Fokkens, hoofd der Christelijke U.L.O. school aan de Spoorstraat alhier, is benoemd tot examinator bij de Mulo-examens Wiskunde. Ontvreemd Zondagmiddag had Mej. J. W. uit Baarn haar rijwiel geplaatst bij het café van den heer v. d. B. alhier en daaraan laten hangen haar leeren taschje, inhoudende eenig geld. Toen zij even later bij haar fiets terug kwam, was het taschje verdwenen. Aangifte volgde natuurlijk en de politie stelt een onderzoek in. Feestavond R.K. Sportvereen. „De Ploeg" Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van bovengenoemde sportclub werd een feest avond gegeven in het gebouw van de R.K. Jengel. Ver., welke zeer druk bezocht was o.a. door Pastoor Vossenaar en de beide ka pelaans der parochie. De w.n. voorzitter, ka pelaan Janmaat opende de bijeenkomst met den Christelijken groet en staat stil bij hcfj feit, dat de R.K- Sportclub het heuglijk feit van haar eerste lustrum herdenkt, dat 't eens een martelaars-geschiedenis is geweest doch dat de club thans een goed figuur slaat Daarop roept Z.Eerw. allen het welkom toe, in 't bijzonder Pastoor Vossenaar en kape laan Boumeester, de donateurs en donatrices, het kringbestuur, de sportleden e.a. en vraagt voor de club finaucieelen steun. Vervolgens verkrijgt Pastoor Vossenaar het woord. Spr. zegt, dat er 2 wonderen zijig n.1. een boer die niet klaagt, en een Pastoor die niet vraagt. Maar Z.Eerw. vraagt nu niet alleen belangstelling, maar klinkende munt voor de jongens, daar zij in de goede beteekenis van het woord „gesjochten zijn". Z.Eerw. voelt veel voor de jongens en de sport, daar hij deze reeds zeer jong beoefen de. Voor een gezond lichaam is noodig een gezonde ziel, daarom gebed, communie en sport bijeengevoegd. Z.Eerw. feliciteert de club en hoopt, dat hij zal groeien en bloeien. Daarop huldigt kapelaan Janmaat de vol ijverige secretaris, de heer J. Hom, ter gele genheid van zijn 5-jarige bestuursfunctie, daar hij steeds de ziel is geweest van de club. De secretaris geeft daarop een keurig ge steld overzicht, hetgeen onder applaus en fanfares wordt vastgesteld. De secretaris dankte voor de hartelijke woorden en het applaus, waarin ook zijn echtgenoote deelde, waarna het verdere deel van den avond werd aangevuld door het duo Emiel, uit Utrecht, en den pianist Weijler, met serieuze liedjes, waarvan de refreintjes lustig werden meegezongen. Het was een zeer geslaagden avond, welke circa half 12 werd beëindigd. Concert Apoïlo en Kinderkoor A.s. Donderdag (11 Juni), 's avonds te 8 uur, zal de Mannenzangvereeniging „Apol- lo" met medewerking van het Kinderkoor, een concert geven in de muziektent, welke geplaatst is in het plantsoen aan de Toren straat. Onteigening gronden Soesterberg Het ontwerp-wet tot onteigening van gron den aan den rijksstraatweg De BiltSoester berg—Amersfoort is door de Eerste Kamer zonder hoofdelijke stemnfing aangenomen. Zouden we thans mogen verwachten, dat met de afmaking van dien weg nu eens wat meer spoed betracht wordt? Ernstige aanrijding Maandagavond heeft op den Soesterberg-. ichestraatweg, nabij het station Soestduimm, een vrij ernstige aanrijding plaats gehad. Teil- tvijl de heer Van B. uit Amersfoort met zijn auto aldaar terzijde van den weg stilstond, gaf hij aan den mede inzittenden' heer JV1. eveneens woonachtig te Amersfoort, onder richt in het aanzetten en in beweging bren gen van den motor. Op een gegeven oogenr blik en zonder dat één van beiden hierop ver dacht waren, schoot de auto vooruit! en nam een voor hen niet gewilde richting- Een juist passeerende wielrijdster, Mej. M, uit Ainer.sf.oori, werd door de auto' gegrépen en viel met haar rijwiel. Een; der voorwie len van de auto ging over haar rechter been, zoodat dit inwendig zwaar werd gekneusd. Na ter plaatse door Dr. Donker,, die de eerste hulp verleende... te zijn verbonden,, is zij per auto door den heer, Van B. naar hare woning te Amersfoort vervoerd. Het rijwiel werd eveneens totaal vernield.: De heer M. was bereid alle schade iel vergoeden. Muziekvereen. P. V. O. Maandagavond hield genoemde vereeniging haar jaarvergadering in hotel Eendand, onr cler praesidium van den heer A. O. Dammers, Aanwezig waren plm. 30 leden. Te ruin? 8 uur opende de praeses de vergadering met een woord van welkom, ook aajn de dona teurs. Spr. had gaarne meerdere donateurs op de vergadering gezien. Daarna feliciteer de de voorzitter de leden met het succes te Bilthoven behaald. Misschien is men wel eenigszifls teleurgesteld dat de vereeniging met geen iste prijs thuis kwam; mten was dit steeds gewend. De 2de prijls is echtet; eveneens met eere verdiend. Daarna las de iste secretaris de notulen d.d. ió-i'ji, die werjden goedgekeurd, even als het keurjge. j aarverslag. De voorzitter' §prak eenige woorden van waardeering aan hei adres van den heer W. C. Doorman, ip secretaris, welke de vereeniging verlaat. On der applaus worden de verslagen goedge keurd. Uit het financieel verslag bleek', daflj het batig saldo bedraagt f 97.94,5ookf de -ekening werd goedgekeurd Het aftredende bestuurslid, de heer B, Lagein.ia. werd herkozen, in de vacatuie •W. C. Doorman werd gekozen dé Jieör J. C. Plemper van Balen, in de vacature T. .Geijtenbeek de heer J. v. d. Broek'. Het jaarverslag maakte extra vermelding van het schitterende werd door dén,1 heer H. Kok Jr. uit Zeist als dirigent' verricht. De voorzitter spreekt een hartelijk woord van afscheid tot den heer, W. C. T)oorm(ani en dankt hem voor alles wat{ hij gedaan heeft voor de Harmonie, steeds heeft hij de zaken nauw gezel behartigd, 't Spijt de ver eeniging dat gij de vereeniging verlaat, wij zeggen U allen hartelijk! dank voor 't geelt gij gedaan hebt. Ook tot den heer J. Geij/-, tenbeek worden enkele .hartelijke woorden gericht. Na applaus wordt medegedeeld, dat er dit jaar geen vaste 'tent wordt; geplaatst, maar een verplaatsbare tent zal nu en dan hier en daar geplaatst worden voor concer ten. Verder vraagt de heer H. Kok Jr. met ingang van 1 Juli a.s. ontslag. Na de rondr vraag werd de vergadering gesloten. Bloempjesdag Zondag a.s. zal een bloempjesdag wordenf 'gehouden ten bate van de vereenigingj Volks|- gezondheid ,Mooi Gaasterland. Dit is een instelling van de Utrechtschen Bond van R.K. Werklieden Vereenigingeii voor het zwakke kind. .Moge velen dit mooie doel steunen, door een bloempje te koopen. (M.) U. L. O. examens Tot examinator voor het (M).U.L.O.-exa- tr.en zijn benoemd de heer A. van Asselr voor Duitsch en de heer J. Gorten voor Wiskunde. Beiden zijn werkzaam aan de Van- der Hucht-school alhier. De zaak Van Klooster Van zeer wei-ingelichte zijde vernemen wij, dat de heer Van Klooster eeni aanklacht! heeft ingediend tegen den heer IburgJ eit tegen ,,De Soester", wegens het aanranden van zijn eer en goeden naam. Dok vernemetrt wij. dat een onderzoek is ingesteld1 naar het geen de heer Van Klooster wordtl aange wreven. Zonder op een uitspraak van het1 Justitieel onderzoek 'vooruit' te loopen, is er 7-egt men, veel kans, dat de voor den heel1 v. KI. bestemde slagen, od een geheel onver wachte plaats terecht zullen komen. Na vier jaren lang zwijgen is de heer v. KX vast besloten niet te rusten voor en aleer, deze zaak glashelder in het licht komt. Vijf en twintig jaar Pastoor A.s. Zondag 7 Juni, herdenkt de Zeereerw. heer A. C. H. Vossenaar, pastoor jder pai rochie St. Petrus en Paulus alhier, den dagg waariop hij voor 25 jaren tot pastoor be noemd werd. Achtereenvolgens was Z.Eerwaarde pastoor te Delfzijl, Oosterbeek en sinds 1918', te Soest. 1 Te half elf zal door den; jubilaris een, plechtige H. iMis worden opgedragepi. Daarna is er in de St. Joseph-Jongelin*- genvereeniging gelegenheid den pastoor geluk te wenschen met zijn feest. I B'ij die gelegenheid zal Z.Eerwaarde een; cadeau geschenk van eenige vrienden v bestaande uit zijn portret, geschilderd door, denzelfden kunstenaar die de artistieke Kruis'- weg in de parochiekerk leverde, worden] aan(- geboden. Op uitdrukkelijk verlangen van pastoor Vos senaar is alle verdere en openbare feestef' lijkheid dien dag uitgesloten. I

Soester Courant | 1931 | | pagina 2