SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. LA PORTE Co - BANKIERS PIANO-ONDERWIJS Alleen deze maand Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestraat 35, Telefoon 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergebak. v.h. Sukkel Co- Burgemeester Grothestraat 19 Telefoon 2317 E. van Meurs KRABBELS G. J. TER HAAR O.F.VOIGT - Bargem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Behandelen alle Bank en Effecten-zaken Safe-Deposit Uw Kindje. DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK 10© Jaargang No. 24 Gega ag 000 exemplaren. DE SOESTER COURANT Vrijdag 19 Juni 1931 Abonnementsprijs voor Soestdijk, Soest en Soest erberg, 25 cent per 3 maanden. Voor buiten 50 cent per 3 maanden. Bijkantom: VISSER'S Bockhandel, SOEST en C. j. DAM, Rademakerstr. 15, SOESTERBERG Vele malen bekroond. Uitgebreide collectie bonbons, chocolade suiker, en dessertwerken. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE. ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraat 7B, Maandag en Donderdag- ONZE RIJMKRONIEK ZOO ZIJN ER De man uit rijden met zijn „vrienden", Maarschulden bij den kruidenier. Het kinderschoolgeld nog ten acht'ren, Maar toch de vrouw in weelde in zwier. De lepels in de bank van leening, Maar toch „reuze" chique op straat; De kopjes, alle zonder oortjes, Maar toch een voile voor 't gelaat. Acht hemdjes voor een viertal kind'ren, Maar... 't echtpaar naar een bal „masqué". Zegt, zijn er zoo? O, philantropen. Houdt hier uw handen dan niet thuis; Besteedt die menschen, als het zijn kan Heel gauw in een verbeterhuis. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat gelegenheid tot kostelooze inenting zal worden gegeven en wel: op Dinsdag 23 Juni 1931, des nam. te 3.30 uur in de o.l. school aan de Middel wijkstraat; op Dinsdag 23 Juni 1931, des nam. te 4.30 uur in de o.l. school aan de Beetzlaan; en dat gelegenheid tot het doen naaien der inentingen zal worden gegeven een week later, op dezelfde plaatsen, dag en tijdstippen. De ouders worden er aan herinnerd hunne trouwboekjes ot de geboortebewijzen der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de armen der in te enten kinderen vóóraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, 16 Juni 1930. o Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op heden is afgekondigd de door den Raad dezer ge meente in zijne vergadering van 23 Maart j.1. vastgestelde Verordening tot wijziging der Verordening ter voorkoming van brand, vast gesteld den 28 Juli 1930. Deze verordening ligt vanaf heden gedu rende drie maanden ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage, en is tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Soest, 17 Juni 1931. dingen zegt, die hij niet meent, of liever, dat hij een boel meent wat hij niet zegt; nee, zoo is het ook niet, hij zegt wei eens meer wat hij niet meent. Maar 't komt toch allemaal op hetzelfde neer. Zuk netjes vechten hè? Ja, 't is altijd fijn als een man met open viezier kan strijden, zooiets heb ik kort ge leden nog meegemaakt. Ik zag een prent uit de middeleeuwen, waarop strijders met open vizier waren af gebeeld; 't was een spotprent, want de eene ridder kreeg een natte vaatdoek door de open geslagen klep van zijn hoofdbedekking en tuimelde van zijn peerd. Maar ik zeg maar zoo, al die verdekte beschuldigingen zijn niet netjes, net zoo on- netjes als van die leelijke woorden, 't Is gewoon een schandaal om iemand zoo maar in een onderteekend ingezonden stuk te be- leedigen en te zeggen: je weet wel beter. Ik ben maar een boer en toch, als ze 't mij zouden flikken, zou Griet me er op uit sturen en zeggen: ga er af halen wat er op zit. Ai was 't een admiraal of de portier van een bioscoop, ik zou 't 'm leveren hoor, dat vertel ik je. In Chicaeo hadden 'p ?nt iftmnnH al doodgeschoten ot op een mooie villa gezét, zooals 'de boevenkoning Al Capone. In ons landje zetten ze geen boeven op een mooie villa, o gunst neen, hier worden ze opgeslo ten. In ons land heeft iedereen zijn eigen plaats, de wees in 't weeshuis, de zwak zinnige in 't gesticht en de misdadiger in de gevangenis, 't Kan wel eens gebeuren, dat er iemand door de mazen van de wet kruipt, maar dan hebben de buren het gauw in de gaten en ze bemoeien zich niet met hem. In mijn jonge jaren werd een landlooper eens veroordeeld omdat hij een paard had gestolen, maar hij werd weer vrijgesproken, omdat hij voor den rechter verklaarde, dat hij een eind touw had gevonden langs den openbaren weg; hij nam dit mee naar zijn woonwagen en toen hij het wilde oprollen zag hij aan 't andere einde een paard. Soms zijn 't kleinigheden, die iemand een strop bezorgen, soms zijn 't kleinigheden, die heel zijn rtppeiasie redden, net als met dat touw. Teus van 't Hart, waar ik eerst kwaad mee was, is met zijn vrouw naar Amsterdam ge weest, naar de bioscoop en hij heeft dei titels verteld van de stukken die hij gezien heeft. I Trein had uit Amsterdam een Zwolschel ningen en het drama, dat er in voorkwam, had een vroolijke ontknooping, het slacht- bffer kreeg die handteekening in boterletters thuisgestuurd, 't Eindigde met een bakkers winkel, waarin de vervolgers en de vervolg den groote krentenbollen aten en op 't uit hangbord stond: Hier kneedt en bakt men zoete broodjes; Het allerlaatst komen de zwaarste loodjes. Teus is ook nog naar Artis geweest en als ik tijd heb, zal 'ik jullie de volgende week eens vertellen, wat hij bij de apen heeft ge zien en op wie de hyena zoo sprekend geleek. PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. Vragen, dot rubtek betreffende, kunnen worden gezonden aan den Heet G. Lieshout, Dlr. Landbouwschool, Montfoort. Postzegel groot ent voor antwoord Insluiten. (Nadruk verboden.) Vruchtboomen met ongedierte. Heden ontvnig ik een serie vragen, welk'er beantwoording wel algemeene strekking heeft en daarom zal ik ze maar 'in een artikeltje erwerken. Vraag: Ik heb een oude Goudreinetteboom. Hierbij gaan een paar takjes met luis en wormpjes. Zoo zit de heele boom: vol. Bo vendien hebben de takken, waar de 'schors los zit, overal van die witte plekjes, is dit misschien bloedluis? De boom heeft zeer mooi gebloeid en is de laatste jaren) bespoten, met vruchtboomcarbolineum, dit jaar niet, maar de vruchten zitten altijd vol: zwarte plekken en wormpjes. Bij voorbaat mijn) dank voor Uw antwoord. Antwoord: De takjes die ik ontving," zaten inderdaad vol luizen, gewone bladluizen. Dit is een verschijnsel wat dit jaar zeer veel voorkomt daar vocht en een weinig broeierige warmte net iets is voor hun snelle vermenig vuldiging. Maar wormpjes kon ik niet vinden; wel vond ik tusschen de luizen wat ik wel verwaent had en wat door U mis schien voor wormpjes is aangezien, name' lijk de bontkleurige larven van het lieven- heersbeestje- Schenk en Van den Broek zeg gen hiervan: De lievenheersbeestjes over winteren als kever onder boomschors, mos, onder of in afgevallen bladeren, graspollen enz. en ook binnenshuis. Vroeg in het voor)- jaar worden de kevellies wakker en bege ven zich op de planten hunner keuze, loo- pen daar vlug overheen en vliegen; af en toe een eindje. Reeds spoedig worden de geel* achtige spitse eitjes op de planten gelegd* waarbij de zorgzame moeder vaak een met iuizen bezet blad opzoekt, Eén wijfje legt tot 250 eitjes. De larven, die daaruit komen, zijn betrekkelijk vlug en leven gewoonlijk' in waaronder zij groote slachtingen aanrichten, veel gr,ooter dan de kevertjes zelf.. De larven; eten 250350 luizen per dag, de kevers maar 12. De boonenbladluis en de bloedluis worden versmaad. De lievenheersbeestjes zijn dus zeer nuttig en moeten door ons niet wordea gedood. Wat die bladluizen betreft, deze blijven winters over als eitje, -dat in het voorjaar uitkomt en dan al spoedig begint te vennen nigvuldiger, op een wijze, waarbij de zoo be; roemde konijnen ver ten achter mpeten blij; ven. Bescherm de vogels en hang nestkastjes, want vogels eten veel van die luizen op etn 's winters de eitjes. Verder des winters be spuiten met carbolineum en dan 57,5 proc. U zegt niet, waarmee U heeft: gespoten, want de sterkte spreekt natuurlijk een flink* woordje mee.. kan men nog profiteeren van onze speciale aanbieding schilderijen. Al les tegen inkoop. Souvenirs: foto-album, vulpennen, ge- zelschapspelen, kinderboeken, lijstjes, enz. enz. NieuwerhoekStraat 2 buskoek meegebracht, maar die was eenTevens maakt ondergeteekende gebruik van 16.-, 14.50, 13.. per maand. VAN KNELIS. De dichter Been heeft eens gezongen: Hoe genoeglijk rolt het leven des gerus- ten landmans heen, die zijn zalig lot, hoe kleên, voor geen ko ningskroon zou ge ven! Griet, die over mijn schouder heenkijkt en goed versjes kan ont- s houden, zegt, het is niet Been maar Poot! Dat weet ik ook wel, maar ik vind Poot voor een mensch niet netjes en daarom noem ik hem liever Been. Die ordinaire uitdrukkingen verstoren juist altijd de rust van den gerusetn land man, maar ook van de dorpsbewoners en daarom doe ik alle moeite om ze te vermijden. Dit schrijf ik ook al omdat ik heb gele zen, dat het niet netjes is om een verwen- sching voluit in de krant te zetten, dat moet je met tilletjes doen. Dan kan iedereen er van denken wat hij wil. Toch is dit niet erg oorspronkelijk en om dat ik over veel tijd beschik als rentenier tje en dus kalm kan nadenken, heb ik iets anders bedacht. In dat krabbeltje zal ik daarom probee- ren alle titteltjes weg te laten. Volgens de mededeelingen in een der bladen zijn er hier in Soest eerlijke en on eerlijke menschen onder ambtenaren, raads leden en omstreken, maar als ze een dure pet dragen, zijn ze altijd 'netjes. Ik geloot, dat hier heelemaai geen po litiek achter zit en dat ze het allemaal be ter bedoelen dan zeggen. Zoo las ik, dat de heer Busch een boel beetje duf, ik heb 'm an de varkens gegeven. Eén film was heel naar en ik zie die din gen daarom maar liever niet; ik ga er dan ook nooit heen, 't strijdt met mijn gevoelens en ai zien de menschen 't, ze worden er toch niet wijzer van. De film heette: Het gevloekte geld! Je zag een werkman met een pet op en kwasten, verfkwasten bij zich. Die werkman had een geweldige geldhon ger en speculeerde handig op de geldzucht van anderen. Door zijn fijnen neus bespeurde hij de zwakke plekken zijner medemenschen en ver liet zijn gezin toen hij rijk begon te worden. Zonder handenarbeid, alleen door zijn scherp instinct voor het machtige geld geleid, zie je hem later met een andere vrouw in een prachtige omgeving. Maar nergens heeft hij rust, zijn geld brengt hem geen vreugde en hij heeft echte diepe smart als zijn tweede vrouw hem ontvalt. 't Is natuurlijk niet echt gebeurd, 't is maar een film, en toch denk ik, dat die dingen toch wel voorkomen, in Amerika bijvoorbeeld. In het derde bedrijf, zegt Teus, die goed kan vertellen, zie je hem op 't toppunt van zijn macht. Hij is dan, door zijn onrust ge dreven, een echte tiran geworden. In een stad wil hij de dochter van eerlijke lieden koopen, maar die zwichten niet voor het verachtelijke geld. Toch zegeviert hij over een ander kind, dat later een dame wordt, tenminste zegt Teus, ze ziet er in 'de verte net uit als een dame. De arme stakker is slechts een stuk speel goed en ze droomt, je ziet het op de film, hoe ze later de straat opgejaagd wordt en arm en verlaten een heenkomen moet zoe ken en ze zucht: O, dat gevloekte geld. En de rijkaard speelt voor de wereld de rol van redder der menschheid, hij is alleen maar de ware Jacob, hij weet juist hoe het moet en doet alsof hij walgt van anderen, die hetzelfde doen als hij. Ook was er nog de komische rolprent Met dieven vang je dieven! Die film vertoonde valsche handteeke- deze gelegenheid te berichten, dat lijsten bin nen 24 uur gereed zijn, alles door eigen in stallatie. Zie monsters. Boek- en Schilderijenhandel. Koninginnelaan No. 27 Soestdijk De rupsen verpoppen zich in het' najaar onder de schors van stam'men van boomen/ OM.der het mos wat er op zit, enz. Pas vtoli-* g'-nd jaar Juni komt hieruit weer het vilt# d' rtje. Het is dus goed afgevallen fruit te ve rzamelen en dit b.v. op te voeren aan de yp.rkens. Verder vangt men er vele door het aanleggen van vangbanden om den stam1, vain d>. boomen en begint daar nu reeds meej te -wijl deze na het oogsten der vruchten v' rwijderd en vernietigd kunnen worden. Die vangbanden zijn op vele plaatsen te koopen» -De bloedluis bestrijdt men d°or in< de m/taxiden Maart of Februari de boomen) (apf p V'te bespuiten met i o proc. carbolineumopf 1c sing, den geheelen boom raken, ook/*goed tV schen de schors. Langs den stam, flintó w U laten ajloopen, want op de bovenste wor^ te 's overwinteren nog vele oude luizen. Dé w"'te plekjes op de boomen irY den zomer! gced instippen met brandspiritus of afgef wjrkte olie. BURGERLIJKE STAND Verder zoudt U nu de boom- kunnen laten bespuiten met tabakswater of met zeeepspi- ritus, maar het resultaat zal zeer; gering 'zijry, daar ze zich bevinden in de omgekrulde bla deren. Flink warm weer doodt er velen, als dit vochtige weer maar eens over is, wordt het wel minder. Die zwarte vlekjes op vrucht en1 bladeren is schurft. De takjes, die U mij toezond hadj- den er de sporen al van. Daarvoor helpt een bespuit/ng nu nog van Caloforpische pap op 40. Dit moet U dit jaar pp blad of vrucht nog 2 maal doen of laten doen, het kost niet veel. Voor volgende jaren moet U ook nog voor den bloei laten spuiten met 1 op 6 Califor,nische pap. De schurft kan goed bestreden worden. De vruchten worden grooter en mooier. 1 Bespuiting met vruchtboomcarbilineum helpt niet tegen schurft. Wat de wormstekigheid der appels betreft, dit wordt veroorzaakt door een vlinldeftje, dat zijn eitjes legt aan de nog niet volgroeide appels ot peren Ln de maanden Juni en Juli. Dit eitje wordt gelegd op een 'beschut plekje van de vrucht, dus liefst waar twee of meer vruchten elkaar raken. Het is een rupsje, dat uit het eitje komt, niet begonnen om dt vrucht zelf, maar om het binnenste, de zaden. Heeft zoo'n rupsje aan de pitten, van één appel niet genoeg, dani vreet hij een, tweede en soms nog wel meert vruchten aan: Bij kleine rupsjes is de gang, die gevreten wordt in een minimum van tijd dicht gegroeiid en niet meer te zien. De aangetaste vrucht valt meestal af. Geschiedt dit vanzelf, dan. heeft het rupsje de vrucht al verlaten. Valt de vrucht echter af door stooten of doort sterken wind, dan zit de rups nog in dc af gevallen vruchten. Opgave 5—11 Juni 1931. -GEBOREN: -Willem Herman, zoon van E* van Schaik en G. E. Wevers, Spoorstraat 2if. Beertje, dochter van A. Brons en B. Bvkker Molenweg 28. Hendrikus Johannes, zcon van G. J. Westerveld en C. Schouten Hmdrikus Johannes, zoon van B. Bosman1 er' G. J. Ruyer Bakkersweg 3. Johannes H mdrikus, zoon van A. P. Hooft en G. K-ister, Braamweg 15. Adrianus Wilhelmus, zoon van P. A Hilhortst en C„ v. d. \J3re£ pier, Kerkpad Z.Z 27 ONDERTROUWD: J. PI. J. Kam en J», M. Hiskemuller. B Hartog en W. Roodset- laar. ^GETROUWD: G. Th. v. Hamersveld en A. de Ruygt. L. Voskuilen en' A. W. vafl Lr'gtenstein. K. Pater en A. Dorrestein. W. Kale en E. v. Dijk. C. - Blankenstijn en M. P. v. Ee. OVERLEDEN: Richarda de Ruig, 14 jr., dochter van Ch. de Ruig, Birk'tslraatj 33< Jlendrik Zwart, 63 jaar, geh. met ,G. M. Hoogeridijk, Van Lenneplaan 22. GEVESTIGD. A. G. de Ruiter, Birktsfcr, 34. ,M E. Wolfsen, Molenstraat W.Z. 46. J. W. Staal, ie Weieringpad 2. J. H. Landl- nr.m, Amersf.str.w 12 J. P. Weeda, Spoor straat 15. H. H H v. d. Beid, Amersf,, straatweg 19. H G Kamerbeek, Kerkpad Z.Z. 51 R Berends, Torenstraat rc. J. van Wilgenburg, Duinweg 4. W J. Kirchhoff, IT-'ideweg 36. J A Frederiks, Noorderw.eg 2 i DA C Hiskemuller, 0'lijk'eweg, 13. Heideweg 36. 11. J. v d Voorde, Nieuwesteeg 72. K. S. Rossen, Luchtv. afd.l H. Buitendijk, Buntweg 4- J- Kuit, Banningstraat 72. P- C. M. v. d. Eist, Sinnemapleim 11. J. M.j Buijs, Sinnemapl. 11. W. Rijksen, Heideweg 36. H. v Londen, Amersf.str. 12a. F, Zuid|- meer, Soesterb.sir. 6. G. Roelands, Konin,- ginnel. 15. J Boon, Soesterb.str. 125. C, Verhey, Paulus Potterlaan 6. W. Jagtenberg, Amersf.str. 83b B B. v, Dijk, Amersf.str, 10. K Dilcher, Kostverlorenweg 3B. VERTROKKENA. A. Kamerbeek, van Kerkpad Z.Z 51 naar Utrecht, Amsterd.sfJ. 36. G. Niessen, van Kon.laan 9' naar Hil versum, Achterom 89a. Th. M. J.' Verhoe)- ven, van L. Koppenlaan 13 naar 'Amersfoort, Stationsstraat 29. G. Perreboom, van Soes* terb.str. 36 naar Amersf. Statiomsstf. 29-« P. J Dering, van Torenstraat 10 naar Apelr doom, Puivenl. 22. P. M. de Ridder, van Heideweg 36 naar Utrecht, Biltstraat 135. Wed. G T. A Lemckè, van Burgem. Grot thestraat 43 naar Utrecht, H. d. Keyserstr. 33. Z. Mulder^ van Nieuweweg 100, naar Ermelo, „Veldwijk". B v. Dijk', van' Korte Brink weg 3 naar Baar.n, Domlaan 16. W, v. d. Laan, van Nieuweweg 43 naar Badrn, Rozenstraat 4. M. C Aarts, vanj Steenhof.* straat 6 naar Tilburg, p. a. Heer Bujrgemj W. E. v. Batenburg, van Spoorstraat, 13 naar Oisterwijk, „de Brem". N. .M. C. Oor<- man.-Haye, van Burgem. Grothestraat 28 naar Driebergen, Meenkschel. 31. P. J. Wouberg, van Burgem. Grothestraat 22 naar Hilver sum, J. v. d. Heydenstr. 73. .M. Voordou,w, van Banningstraat 108 naar Woerden, Riet veld 106. L. A v. d. Mijl, van Van Mfaarenr straat 21 naar Rotterdam, Paralehveg 21. L. Goos, van F,. C. Kuijperstraat 11 naar IJselstein, Kerkstraat 19. J. Foppen, van Julianastraat 40 naar Hilversum, Koehooriir straat 12. A. Giphart, van G. Pelsweg 6 naar Amersfoort, KrommesÓr. 20. VERHUISD: G. H. Wagenvoort, van Nieuwstraat 24a naar A. Paulownal. 38., Wed. A. Roest, van Kostverlorenw-. 3 naar ie Weteriingpad 5. G. Reyersee, van Parklaan 43 naar Soesterengweg 56. Wed. J. J.Tho* mas, van G. Pelsweg 1 1 naar Lindenl. 9, G. v. d Hoef, van Beetzlaan, '65 naar Laan straat 70. T. v. Barneveld, vani Molensri W.Z. 69 naar Laanistr. 64. J. B. v d, Mae den, van Van Lenneplaan f6 naar Da Costalaan 3. Opgave 11—17 Juni 1931. GEBOREN: Johanna Everdina, dochter van J- H. Wassing en G. W. G. Hofstraat, Smits- weg 12. Jan, zoon van G. v. d. Wilt en K. Visser, Nieuweweg 24. Stofelina, dochter van A- B. de Bruin en G. Natter, Klaarwaterweg 29. Franciscus Petrus Anthonius, zoon van A. F- Kuvper en A. v. d. Hengel, Kerkpad N.Z. 23. ONDERTROUWD: W. M- de Vries en J. H- Gerritse. GEHUWD: A. A. S- Dijkman en J. M. van Asch. B. Hartog eii W. Roodselaar. J. H. J. Kam en J. M. Hiskemuller. OVERLEDEN: Dirk van Arkel, 14 jaar, zoon van J. van Arkel, Wilhelminal. 22a. Cor- nelia Geertruida Verkoop, 80 jaar, geh. met W. Hoekstra, Li-ndenlaan 3b. Johanna Caro- lina Armina Maria Varenkamp, !74 jaar, wed. van J. J. Thomas, Lindenlaan 9. GEVESTIGD: G. van Luyn, Rademaker straat 1. G- van de Poll, W. Pyrmontlaan! 44. G- Weenink; W. Pyrmontlaan 44. J. van Hoe- ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist Opt'clen ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS BAARN BUSSUM SOEST wijk, Eigendomweg 54. G. M. Emmer, Amers- foortschestr. 119. A. C. G- Steylen, Kerkpad N.Z. 46. H. A. Stegeman, Sinnemaplein 2. G- van den Lely, Lindenlaan 11. M. H. ter Burg, Molenstraat W.Z. 8 F. H. Kroonsberg, van W'eedes 1 ra at 36a. W. M- de Vries, Ossen- damweg 7. H. Beulakker, Schoolweg 2b. W. Scheepstra, Luchtv. afd- J. Schmenk, Van Weedestraat 43. Wed. H. Kok, Verl. Postweg 44. G. Teriep, Vredehofstraat 2. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. VERTROKKEN: L. Heuvelman, van Beetz laan 10b naar Nijkerk, Schimmelp.str* 10. J- C. Valkenburg, van Middelwijkstraat 28a naar Laren, Eemnesserweg 12. P. G. van de Kley, van Parklaan 1 naar A'dam, Stadhou derskade 55. D- Posthumus, van Rademaker straat 13 naar Heerenveen, Verl. Gr. 43. T. Verschuren, van Ni-euweweeg 15b naar Am sterdam, van Beuningenstr. 60. S. Schouten, van Heideweg 16 naar A'dam1, Mesdagstraat 10u J.^de Wolff, van Van Maarenstraat 11 burg, van Steennbfstraat 5 naar Hilversum', Eikenbossche>veg 162. H. W. Schaink, van Schrikslaan 41 naar Amsterdam, Groenburg wal 21. A. D. Vogelaar, van Klein Engendaal- -.weg 21a naar Amsterdam1, Papenburg 92-96- A. de Rujgt, van Eigendomweg 1 naar Naar- den, Katteuhagenstraat 47. A- W. van Logten- stein, van Lange Brinkweg 31 maar Stouten- buirg, C. 44. E. van Dijk, van Soesterb.str. 99 naar Kampen, Oudestr. 149- A. Dorresteyn, van Staalwijidaan 4 naar De Bilt, Maartens- dijkscheweg 14. G. van Rootselaar, van Beu kenlaan 14 naar Naarden, Kloosterstr. A. den Braven, van Kon.laan 32 naar Schelluinen, no- 100. P. Sprey, van Vre-dehofsiraat 12 naar Hoogland, Liendertscheweg 55. J. H. B. van Corstanje, van Amersf.str. 20 naar Amster dam, Adm. de Ruyterweg 274. H. Dieters, van Soesterb.str. 2 naar Zeist, Steinlaan 87. G. v. d. Bult, van Soesterb.str. 127 naar Hil versum, Beethovenlaan 24. A. v. d. Brink, van Beukenlaan 1 naar Hilversum, Hoogstraat 14. W. Cornelissen, van Beukenlaan naar Hilver sum, Crailooseheweg 28. VERHUISD: Wed. C. v. d. Breemer, va.i F. Huvcklaan 16 naar Kerkpad Z.Z. 5. J. de Jong, van Kerkpad Z.Z. 55 naar van Lenn-ep- jaan 16. Wed- W. Nakken, van Kerkpad N.Z. 21 naar Z.Z. 23. A. K- Versteeg, van Kerkpad N.Z. 21 naar Z.Z. 23. A. dei Vries, van Kerkpad N-Z. 21 naar Z.Z. 23. J. J. Hui gen, van Banningstraat 64 naar Dijkhuisstr. 2. K- C. Keus, van Middelwijkstraat 47 naar Os9endamweg 18a. Th. A. Janssen, van Em- malaan 3 |n-,aar L- Bergstraat 29. J. Kinderdijk, van Birkstraat 10 naar Van Lenneplaan 12 B. G. Pol, van W. Pyrmontlaan 63 naar Eem- straat 14. J. Richter, van Kon.laan 104 naar Heideweg 1. C. van Soest, van 2e Wetering pad 7 naar Nieuwstraat 51. G. H. Rens-e van Beetzlaan 51 naar Julianastraat 40. J. van Yzendoorn, van Verl. Kokinieweg 3 naar Driehoeksweg 1. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Het is geen eer geprezen te worden door hen, die zelf niet prijzenswaardig izijn. MAANDAG. Wanneer er sprake is van eewi/ dienst te bewijzen, dan bedenke men, dat het leven kort is en dat men geen tiid moet verliezen. DINSDAG. Hoe meer gij hebt, des te minder hebt gij, als ge de hebzucht er bij hebt. WOENSDAG. Vervulde wenschen brengen Niet steeds genoegen aan; Vervulde plichten echter Doen steeds geluk ontstaan. DONDERDAG. De gewoonte van zelf-controle is de ppeemi- hooping van voortdurende daden van zelf verloochening. VRIJDAG. Verspreidt geen kwaad gerucht; 't Is; beter vonken uit te trappen dan rond te strooien. ZATERDAG. Wie een hoofd heeft van was, rnoet niet in de zon gaan loopen. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR PLAATSELIJK NIEUWS Ter voorkoming misverstand A^ede op verzoek van den heer J. C. A. van Duren, verklaren wij hiermede, dat het door ons in ons vorig nummer opgenomen en ingezonden stuk, onderteekend met „Een Vrijheidsbonder" van hem niet afkomstig is. Red. Zitting Centraal Stembureau Het Centraal Stembureau zal a.s. Zater dagmorgen te 10 uur -in het Gemeentehuis zijn openbare zitting houden, waarin de of- ficieële uitslag der stemtning wordt vast gesteld- Diefstal Zondag is door P. P. bij de politie aan gifte gedaan van diestal van kleederen, wel ke vermoedelijk ontvreeemd zijn door van K. De politie heeft deze zaak in onderzoek. De oefenmarsch van De Soester Turnclub We hebben deze week niet over drukte en beweging in de gemeente te klagen gehad- Maandagavond waren het 't vuurwerk en de muzikale omgang van de S.D.A.P. die velen op de been bracht, terwijl het Dinsdag De Soester Turnclub was, die door haar rondwandeling velen naar buiten bracht- Op keurige wijze marcheerden de vele le den dier club op de opwekkende muziek van de Mondaccordeon-ver. door onze gemeen te en dat men tegenover deze jonge en toch reeds zooveel presteerende vereeniging niet onverschillig staat bewees wel de over- gi'cole belangstelling der burgerij- De ouderen hadden zich langs de wegen geschaard, terwijl de jongeren voor, achter en naast d? stoet een plaats zochten. De politie had de handen dan ook meer dan vol, om alles geregeld te doen verloopen. De stoet werd geopend met de modern uitgevoerde club vlag, waarnaast de 2 jongste leden der vereenigLng? 2 kleine peuters van 4 jaar. Dat door oefening veel kan worden be reikt, bleek wel uit het feit, dat in deze marsch, welke ruim- 2 uur duurde, zelfs niet één der jongste leden is uitgevallen. Het niarc'neeren, vooral van de grootere da mes en heeren was af. Uit de vele deelnemers aan deze marsch bleek tevens overduidelijk hoe velen, na op- richüng dezer club, zich voor deze sport gin gen interesseeren De Soester Turnclub heeft door deze marsch weer velen aan zich verplicht. I e Zom er concert Het -eerste zomerconcert, te geven door de Harmonie „Pauëntia Vincit Ornnia", di recteur H. Kok, zal plaats hebben op Zater dag 20 Juni a.s., des avonds 8 uur, in de tent in het plantsoen aan de Torenstraat. Het navolgende programma zal worden uitgevoerd. 1. Marsche Glorieuse, L. Daunot. 2. La Reine de 'L Olvmpe, Fantasie, P. N. Labole. 3. Donausage. Wals, Julius Fucik. 4 La Dame Blanche, Óuver ure de Boïetdieu. PAUZE. 5. Le Califc De Bagdad, Ouverture de Bo'ieldieiu 6- Fantasie op motieven van Mendelssohn, A-. Floris. 7. Oreste, dramatisch openingstuk, Sam Vlessing. 8. Nationaal Emblem, Marsch, Bagley. In een hek gereden Zatcrdagnach treed de inwoner van W. ui: Baarn, die nog al onder den invloedi van sterken drank verkeerde, met zijn automo biel pardoes in een heg van een perceel aan de Torenstraat, waarbij nog al eenige schade werd toegebracht. De bewoners schrokken van dit nachtelijk gedoe en kwa men kijken. De bestuurder slaand: er ten slotte in zijn wagen weer achteruit uit de de heg te werken. Wegens vernieling en autorijden onder den invloed van sterken drank werd tegen hem procesverbaal opgemaakt. 'i

Soester Courant | 1931 | | pagina 1