Het Handelshuis Hel Handelshuis Het Kinderparadijs Mr. F.C.Terlingen Voor de Vacantie Dixiaansche Rijmen. ^WöNINGlNlZK3iIWQ iBehanqerij GEEN FANCY-PRIJZEN DUS „CORTOSA" P. G. de Vos, Arts, AFWEZIG. Te Koop AFWEZIG DAMES! dagmeisje JONGSTE BEDIENDE. Te koop Nette dagdienstbode Drachtige Zeugen Net dagmeisje Chauffeur, Te koop of te huur een meisje, Werkster net meisje Inwoning onoem Hamers ie huur mandenuierh en Reparatie. Slagersleerling Meisje gevraagd „MO-SCHU" INBOEDELS te koop gevraagd Hammérius Creosoot-verven. Voor Wol, Sajet, Kousen en Sokken, Ook Uw planten MÊÊ zaadhandei ui. s. ueitman KUIJPERS De Goedkoope Verfwinkel J. J. WIERSMA W. Hasselbach W. H. 0NWEZEN Handel in Melk, Boter, Kaas en Eieren. 8 Orgel- STRANDBALLEN, vanaff0.45 STRANDBEESTEN, vanaf 0.45 ZANDVORMEN SCHEPPEN EM MERS ZEIL- EN MECHANISCHE BOOTEN. Het Speelgoedhuls met Ieders keus. LEEUWENSTRAAT 26—30 - HILVERSUM TELEFOON 2175 EXAMEN-SPOOK Dixi. Mag ik even mede wand'len Op uw nachtelijke baan; 't Is hier niet meer uit te houden, Soester rust is naar de maan. 'k Krijg geen krant meer onder oogen, Of ze staat tot berstens vol Van geslaagden en gesjeesden: Holland is examen-dol. Geen gezin met kinderzegen Gaat die ziekte nog voorbij; Ieder brengt er dure offers In 't examen-spookgetij. Kleinen, grooten, armen, rijken, Jong en oud staan op de bres; Steeds beloerd, tot in hun droomen, Door het scherp examen-mes. Maanden lang is 't repeteeren, Elke dag was steeds tekort; Haast geen tijd voor eten, rusten, Weg zelfs met gezonde sport. 't Hoofd, tot berstens volgeladen, Met al, wat in boeken staat, Kan des nachts geen rust nog vinden, 't Woelt en tobt, en klopt en slaat. Manus. Waarlijk, Dixi, medelijden Heb ik met de Soester jeugd, Die in deze mooie dagen Blijft verstoken van de vreugd. Vaak heb ik, bij 't nacht'lijk zwerven Door het zolderraam gespied; 'k Zag daar menig arme stumperd Liggen, als 't gebroken riet. Na veel studie, eind'loos blokken, Mocht hij voor de jury staan; Slechts één enkel punt te missen: Troost'loos moest hij henengaan. Eén examen zou ik wenschen, Naamlijk voor den candidaat, Die verlangend ziet te worden, Lid van onzen Soester Raad. 't Is een waarheid, als een koebeest, Ieder loert hier op zoo'n baan; En na enk'le jaren zitting, Gaat de helft reeds naar de maan. gekomen, dat men bij de behandeling van strafdelicten tengevolge van ver keersongevallen den aard van de ver lichting van den weg in het geding heeft gebracht bij de beoordeeling van de schuldvraag. Hoewel nog niet met ze kerheid valt te constateeren of de zich op dit gebied vormende jurisprudentie in de naaste toekomst aanleiding zal zijn tot een veranderde wetgeving, staat toch wel vast, dat het vraagstuk der openbare verlichting voor de betrokken publiek rechterlijke lichamen bij voortduring tot grootere moeilijkheden aanleiding geeft. Ook zal het wellicht bekend zijn, dat de Secretaris-Generaal van het Departe ment van Waterstaat dit vraagstuk in bijzondere overweging heeft gegeven aan de hoofdingenieurs en ingenieurs van den Waterstaat, belast met de uitvoering van het Rijkswegenplan. Verder wijden thans zoowel het Nederlandsch Genootschap voor Verlichtingskunde alsook het Ne derlandsch Verlichtings-Comité aan dit onderwerp hun speciale aandacht. Waar in de werkingssfeer van de P.U. E.M. verschillende nieuwe openbare ver lichtingen zijn of worden geprojecteerd, is het van haar juist gezien om te trach ten alle betrokken partijen op grondige wijze van voorlichting te dienen. Zij heb ben tot dit doel een samenkomst belegd, waar dit vraagstuk uitvoerig zal worden behandeld. Het doet ons genoegen te kunnen mededeelen, dat de Heer Ir. v. d. Werf horst, leider van het Licht-technisch Bu reau der N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken, die speciaal van het gebied der goede wegverlichting studie heeft ge maakt, bereid is gevonden op deze bij eenkomst een uiteenzetting; van het vraag stuk te geven. De P.U.E.M. heeft voor het onderhavige onderwerp dezen inlei der aangezocht, omdat hij reeds bij her haling door den rechter op dit gebied als deskundige is gehoord en ook het Nederlandsch Verlichtings-Comité zich een dezer dagen tot hem heeft gewend om advies. In verband met de belangrijkheid van het vraagstuk achten wij genoemde bijeenkomst van het grootste belang. Gods souvereiniteit in het staatkundige leven. Wie die souvereiniteit in werkelijheid, in kon- sekwentie aanvaardt, is A.R. Het is gebeurd, dat een Jood lid was der r. partij. Nu zijn we het met den inzen der eens, dat er precieseering noodig is, maar voor wie werkelijk de souvereiniteit Gods aanvaardt, zijn er in al de door inzender genoemde stroomingen afwijkingen van dat beginsel. Wat zijn tweede opmerking betreft, moge de opmerking staan, dat het niet onze schuld is, wanneer een corrector een woordii niet invoegt in onze tekst. Anti-revolutionair is een eeretitel eni blijft een eeretitel voor ons, maar een a.rJheeft ook deze kenmerkende eigenschap, <Ut hij streng op 't beginsel ruim is in de^iefde en de lust tot samenbinding. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Oproep Naar aanleiding van de gehouden alge meene ledenvergadering van beide oranje,- vereenigingen te Soesterberg op 10 Juli j.1., acht ik voor mij het een plicht, door deze uiting te geven van mijn gedachten. Wij Soesterbergers, ja wij staan meer als veler uwer denken, in het midden der belangstel ling van verschillend denkende menschen. Ook daarom dienen zij, die zich gerekend willen zien als aanhangers en voorstanders van ons Vorstenhuis, zich dan ook als zoo danig te laten doen kennen. Blijf dan niet «Juh'an Bentinck, van A. Paulonalaan 36 naar Zeist, KritsingerI. 86. M. van Breemen, van Vrede hofstraat 2 naar Montfoort, St. Antonius Gest. W. Meyer Cluwen, van Middehvijk- straat 38 naar Terschelling, Midsland, B 168. VERHUISD: P- Schuijt, van Birkstr. 2 naar G. Pelsweg 11. R. v. d. Heuvel, van Heuvel- weg 13 naar 5- J. Hilhorst, van Driehoeks- weg 12 naar Veldweg 14. A. M. A, v. Beek, van Birkstraat 34 naar Kerkpad Z.Z. 35. F- Veth, van Verl. Postweg 103 naar 17. A. Lieuwen, van KI- Engendaalweg 4 naar Beu kenlaan 21e. Wed. R. Feenstra, van Soesterb. str. 125 naar Kerkpad N-Z. 25. J. H. van Heiningen met vrouw, van Ericaweg 2 naar Braam weg 17. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Spreekuur Wethouder Onderwijs Wegens afwezigheid zal de Wethouder van Ondenvijs van 22 Juli tot 12 Augustus geen spreekuur houden. DOOR EEN OPGESCHROEFD CADEAU-SYSTEEM VEEL CADEAUX GAAT TEN KOSTE VAN KWALITEIT EN PRIJS!! THEE, KOFFIE, CACAO, SIGAREN. Verkrljgb. bij. W. MEKKING Nassaulaan 20, Soestdijk plaatselijk nieuws Een belangrijke bijeenkomst. In verband met het sterk toenemnde ver keer eh de bevordering van de veiligheid, wordt de wijze van verlichting der wegen van steeds grooter beteekenis. Dit vraagstuk is niet op gemakkelijke en eenvoudige wijze op te lossen. Het is niet alleen een kwestie van het aanbrengen van lichtpunten, maar ook en vooral van de doelmatigheid der ver lichting. Verlichting kan op zoodanige wijze zijn aangebracht, dat de veiligheid er niet door wordt bevorderd, ja soms zelfs er door in gevaar gebracht wordt. Uit verschillende uitspraken van den laatsten tijd van rech terlijke colleges blijkt wel hoe hiermede dan ook terdege rekening gehouden wordt. Juiste plaatsing en opstelling der verlichting is voor de bevordering van de veiligheid op den weg van de grootste beteekenis. Goede doel matige wegverlichting is een moeilijk pro bleem en vraagt dus speciale aandacht en studie van de hierbij betrokken autoriteiten. Het lijkt ons daarom een goede gedachte van de P.U.E.M., dat zij de gemeentebestu ren in de provincie Utrecht heeft uitgenoo- digd tot een bijeenkomst, waar ten opzichte van dit vraagstuk voorlichting gegeven zal worden. De uitnoodiging omvat niet alleen de Colleges van Burgemeester en Wethou ders, doch ook de raadsleden, zoowel de zittende als cfe nieuw gekozene, de secreta rissen der gemeenten en, in verband met de wetgeving op dit gebied (Motor- en Rijwiel wet), de politioneele autoriteiten. De bijeenkomst wordt op Woensdag 22 Juli des namiddags te half drie in één der zalen van het Jaarbeursgebouw te Utrecht gehouden. Het vraagstuk der goede en doelmatige wegverlichting dringt zich dagelijks meer naar voren en vormt speciaal door de behoeften van het moderne verkeer een bron van doorloopenden zorg voor alle daarbij betrokken autoriteiten. Het zal niet onbekend zijn, dat het in den laatsten tijd bij herhaling is voor- achterwege, doch maak U dienstbaar; ik tracht mij dienstbaar te maken. Er is veel werk te doen, met knikken en uitstellen wordt de zaak niet gediend, ook niet met veront schuldigingen. Blijf niet achterwege. Juist in dezen tijd kan er voor een ieder onzer veel goeds uitgaan door eendrachtelijken samen werking en uitdragen van onze gevoelens jegens H. M. onze geëerbiedigde Koningin. Allen, die mede willen werken en steunen om dien dag van 31 Augustus a.s. tot een feest dag voor Soesterberg te maken ter eere van Haar, melde zich bij het permanent Comité van Soesterberg. Een lid van een Oranje-vereeniging. —o Hooggeachte Redactie. Het zij mij vergund, in alle bescheiden heid, een tweetal bedenkingen te opperen tegen het artikel, dat ik onder het opschrift: „Van de Redactie" vond in Uw nummer van 10 Juli j.1. Mijn eerste bedenking gaat tegen Uwe meening, als zou er, ondanks alles, in onze anti-rev. partij plaats zijn voor allen, die belijden de souvereiniteit Gods, óók op het terrein van het staatkundige en maatschap pelijke leven. Immers, indien dit juist ware, zou er in ons partijverband plaats zijn voor vogels van allerlei christelijke pluimage: als daar zijn christen-socialisten, christen-democraten, staat kundig-gereformeerden, ja zelfs voor Roomsch Katholieken. Het is natuurlijk wel juist, dat al deze be lijders in beginsel anti-revolutionair zijn: naar het woord van Groen, dat ieder christen in principe anti-revolutionair is. Maar iets an ders is het, of er voor die allen plaats is in ons partijverband. Het lijkt mij veiliger toegang tot dit verband alleen te verleenen aan dezulken, die geacht mogen worden het beginselprogram te aanvaarden en dat niet alleen met den mond, maar, als het er op aankomt, óók metde daad. Een tweede bedenking heb ik tegen het afstaan van onzen eerenaam: „anti-revolutio nair" aan hen, die niet met ons belijden de souvereiniteit Gods op alle levensterrein: zelfs al zeggen deze: „wij zijn óók tegen de revolutie". Men moge dezulken noemen: con tra-revolutionair; anti-revolutionair zijn ze niet, al neemt men dit woord nog zoo breed. Wie de souvereiniteit Gods niet aanvaarden, huldigen de opperheerschappij van de „Rede" of van de „massa" of van wat dan ook en zijn in wezen revolutionair, al mogen ze dan ook op een gegeven oogenblik terugschrik ken van de vruchten, die hunner vaderen zaaisel oplevert. Met dank voor de plaatsing, gaarne Uw belangstellende lezer JOH. P. S. Naschrift. We hebben niets tegen het stuk van dén heer Joh. P. S., om de eenvoudige reden, omdat hij het ook niet oneens is met ons. Maar we kunnen moeilijk een geheel pro gramma in een korte mededeeling plaatsen. Het korte alles inhoudende devies van Groen was: „Tegen de revolutie het Evangelie". Welnu, zoo kan men heel het a.r. beginsel program terug brengen tot de erkenning van Geslaagd Voor hei Staatexamen acte onderwijzer, slaagde te Amsterdam de heer H. J'- de Groot, uit Soest. Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, van de afzenders onbekend zijn, werd! rug ontvangen in de le helft van de malufd Juli 1931: Brieven Binnenland: I Bureau Handelsblad, Amsterdam. M.elle B. Prins, Rotterdam. Woningbureau A. E. Sickco, Den Haag. Briefkaarten Binnenland: Mej. W. Cauwe, Ouddorp. Feest Eerw. Zusters Onder Eere Voorzitterschap van den Zeer- Eerw. Heer Pastoor W. M. Voss, heeft zich in de Parochie van de H. H. Petrus en Paulus een comité gevormd met het doel gelden in te zamelen om aan de Eerw. Zusters van het St- Josephgesticht een ge schenk voor de Kapel aan te bieden, ter gelegenheid van het Zilveren Professiefeest van de Eerw. Moeder Overste en het Gouden Professiefeest van de Eerw. Zuster Frcde- rica, Hoofd der Meisjesschool. Wie overweegt welk een zegen de Eerw Zusters van het St- Josephgesticht en van de Meisjesschool voor onze parochie zijn. zal niet nalaten daarvan te getuigen door een ruime gift aan het Comité aan te bieden. Het feest zal voor de Parochianen én de kinderen gevierd worden op 29 en 30 Jtü a-s. Geslaagd 1 Geslaagd voor Mulo-diploma: M. de Lunge, N;_v. d. Pol. C. de Gier, R. Tb dè Zoete, B- Kerkhoff. Voor 't Baarnsch Lyceum: J- v. As. Voor de tweede klas van 't stedelijk Gymn. te Amersfoort: K- Meinecke. Toegelaten tot de 1ste klas van het ste delijk Gymn. te Amersfoort: Hans Groene- veld- Allen leerlingen der Chr. U.L.O.-school, Spoorstraat 34, Soest. J. A. M. Bruning f De afgelaopen week overleed te Nijmegen de heer J. A. M. Bruning, oud-hoofd der School alhier. Lange jaren is de heer Bruning als hoofd der R.K. Jongensschool werkzaam geweest. Eenige jaren geleden nam hij om gezond heidsredenen ontslag en vestigde zich met terwoon te Nijmegen. Aanbesteding Door den architect P. Beekman werd aan besteed het vergrooten van het Kerkgebouw der Geref- Gemeente aan de Soesterbergsche- siraat. De uilslag dezer aanbesteding is als volgt: Fa. Klein De Kruif f23.300.— J- Kareisen f23.891.— W. v. d. Velden f25,200.— H. v. Hoek f25.449.—. Het werk werd gegund aan de firma Kleijn De Kruif- Schilderwerk. Gebr. De Lange f 1774.—. B- v. Wilsurn f1875.-. W. Kareisen f2263. Gegund aan de Gebr. De Lange. Geslaagd Voor het Staatsexamen acte onderwijzeres slaagde Mej. G. Jongsma, alhier. Ernstig motorongeval Donderdagavond omstreeks 7 uur heeft een ernstig motorongeval plaats gehad nabij de Leusder heide. De aannemer A. van D. van bier reed met zijn motorfiets van Soest naar Doorn over den weg door de Leusderheide- Ach terop bij hem zat zijn 11-jarig zoontje. Toen hij den weg Utrecht Woudenberg passeerde, Kwam net een automobiel uit de richting Utrecht op dien weg aanrijden. Deze auto reed zeer snel en het gevolg was, dat de auto den motorrijder aanreed, toen deze reeds! bijna was overgestoken. De auto reed een ijzeren paal van het bordje rijwielpad omver en kwam een eind verder in de bermsloot terecht- Het zoontje van den heer D. was onder de auto terecht gekomen en medege- sleurd; hij lag nog in zijn cape gewikkeld onder de auto en al spoedig bleek, dat hij ernstig gewond was- Hij had een gat in het hoofd en een ernstige hersenschudding. Van D- zelf had een arm gebroken en ver- wendingen aan hef been. Beide gewonden zijn eerst overgebracht naar het ter plaatse gelegen hotel en zijn, vandaar door de ziekenauto van E.H.B.O, uit Soest naar het ..ziekenhuis Nieuw Ma- pënburg alhier overgebracht. Het motorrijwiel werd geheel vernield- Het onderzoek naar dit ernstige ongeval werd ter plaatse ingesteld door den ge meente-veldwachter te Woudenberg, waar bij is komen vast te staan, dat van D. geen schuld treft, doch de bestuurder van de auto, de heer P. van A., die zeer snel reed met een wagen, waarvan de remmen niet be hoorlijk in orde waren. Geslaagd De heer W. J. Gerritsen alhier, slaagde 11 Juli te Amsterdam voor het onderwijzers examen. Zilveren Professiefeest Zaterdag 25 Juli a.s. hoopt de Eerw. Zus ter Oe7ina, die al vele jaren in de Stichting „Maricnburgh" werkzaam is, haar zilveren professiefeest te herdenken. Des middags-van 2-30—4 uur zal er in de stichting gelegenheid zijn haar te felici- teeren- Procesverbaal Door de politie te Soesterberg is tegen den Verlofshouder. B- procesverbaal opgemaakt, wegens het 's avonds na 11 uur open, hebben van zijn inrichting voor het publiek. Concert „Euphonla', „F.uphonia" trof het met Woensdagavond mei het concert dat zij in de muziektent! in het plantsoen aan de Torenstraat zou geven. Niettegenstaande het regenweer had, te gen de verwachting in, bedoeld concert toch doorgang. Mede als gevolg van het weer werd pas te ongeveer 9 uur begonnen en het geheele programma zonder eenige pauze afgewerkt. Het niet talrijk opgekomen publiek heeft evenwel genoten. Er is uitmuntend gezongen. Het dichte geboomte bij de kerk diende to^ regenscherm, wanneer een flinke regen bui zangers en publiek kwam verrassen. De nieuwe Brandraad Door B. en W. dezer gemeente zijn de le der der nieuwe Brandraad benoemd, welke benoeming noodig was geworden door de aanneming der reorganisatieplannen. Deze nieuwe Brandraad bestaat thans uit de heeren: G- Luidt, voorzitter, gepension- neerd adjunct-hoofdbrandmeester der gemeen te Amsterdam. C. Sevenhuysen, ingenieur der Utrechtschc Waterleiding Mij - en M. Hornsveld, aannemer. Adviseerende leden zijn de beide Com mandanten W- Groart (Soest) en J. Nooder (Soesterberg). Als secretaris hebben B. en W. aan den Brandraad toegevoegd de ambtenaar J. El- berse- Geslaagd De heer K- P. van Westen alhier, slaagde te Amsterdam aan de V- U. voor het doo toraal examen in de rechten. Eigen rechter Woensdag vermiste de melkslijter van D- een bankbiljet van tien gulden. Toen hij den volgenden dag bij een van zijn klanten melk bracht en deze met een bankbiljet van tien gulden w ilde betalen, veroorloofde v. D. zich de vrijheid het bankbiljet uit de handen van zijn klant weg te grissen, onder mededee ling, dat hij vermoedde, dat dit het door hem vermiste bankbiljet was- De klant legde zich daarbij natuurlijk niet neer en deed aan gifte. Door tusschenkomst van de politie mocht het gelukken van D. van zijn stand punt te doen terugkeeren en tenslotte het bankbiljet terug fe doen geven. Ledenvergadering „Soest Vooruit" De V-V.V. „Soest Vooruit" houdt Maandag 20 Juli a-s. om 8 uur een ledenvergadering in hotel Ockhuysen. De agenda luidt als volgt: 1. Opening door den voorzitter. 2- Notulen. 3. Jaarverslag Secretaris. 4. Rekening en verantwoording Penning meester. 5. Mededeelingen van het Bestuur. 6- Verkiezing van bestuursleden ter voor ziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J- Stalenhoef en de jaarlijksche aftreding van de H.H. Baten- burg, M- Hornsveld en Joh. Kraayenbrink. Volgens art- 8 Huish- Reg. beveelt het Bestuur voor de vacature J. Stalenhoef aan de heeren W- C. Tensen en A. Kerk^amp. voor de overige vacaturen de H.H. Horvers, P- C- Groot en W. Nachtegaal en de aftre dende heeren. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Rijkstuinbouwschool Aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop behaalde het einddiploma met aanteekening vcor Handelscorrespondentie in Duitsch on ze plaatsgenoot L Tijssen. Geslaagd De heer Jaab Lub van Soesterberg behaal de op 9 Juli het einddiploma aan de Hoo- gere Handelsschool te Amersfoort. Zitdagen De Ontvanger der Directe Belastingen enz- te Baarn, Hoodf straat 3, zal ten behoeve van hen, die moeilijk op de gewone kantooruren een kosteloos rijwielmerk kunnen aanvragen, daartoe eenige extra zittingen houden- Deze zittingen zullen worden gehouden des avonds van 7 tot 9 uur op de navolgende dagen: Dinsdag 14, 21 en 28 Juli 1931- Vrijdag 17, 24 en 31 juli 1931. W e thoudersv erkiezing Volgens de Gemeentewet wordt op den eersten Dinsdag in September een raadsver gadering belegd waarin de nieuwe Raad \vordt geïnstalleerd. Tevens heeft dan ook de wethoudersverkiezing plaats. Hcoibroei Op de boerderij van H. M. de Koningin, Moeder, gelegen aan de Nieuwe Steeg was Zaterdag j.1. de hooibroei zoo erg, dat de iberg moest worden uitgehaald. Van binnen was het hooi geheel zwart geworden- Met emmers water moest men uitslaande vlam men voorkomen voorzeker een schadepost voor den boer. Aangenomen Medegedeeld kan worden, dat alle nieuw gekozen raadsleden hun geloofsbrieven heb ben ingezonden en hun benoeming hebben aangenomen. Controle chauffeurs Zondag j.1. heeft wederom door de plaat selijke politie in samenwerking met de rijks ambtenaren een controle plaats gevonden over de door Soest passeerende chauffeurs, dienstbetrekking bij ondernemingen. Deze moeten namelijk voorzien zijn van een zoo genaamde rustdagkaart, waarop staat ver meld op welken dag van de week zij hun Vrijen wekelijkschen rustdag genieten. Velen zijn nog steeds niet in het bezit van. zoo'n •kaart of hebben er eene met potlood en- dus te veranderen, ingevuld. Niet minder dan 32 chauffeurs werden be keurd wegens het niet in orde hebben van hun kaart van 19 Juli tot 8 Augustus De geneesheeren J. H. A. Ru- pert en P. Donker nemen de prak tijk waar. eompl. radio-toestel, fornuis 95 x 60 c.M., boeken- en bloementafel (eiken), spiegel, keukentafel en zijden kap met pendel. Adres- Middelwijkstraat 24. Hiermede betuig ik mijn hartelij- ken dank voor de belangstelling en deelneming tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn dierbare Echtgenoote, inzonder heid aan de Eerw. Zusters van „Mariënburgh" en de heeren Doctoren Rupert en Vos. C. DE BRUIN. Talmalaan 5. 27 Juli a.s. hopen onze geliefde ouders ALBERTUS VAN BREUKELEN en CATHARINA DE RUIG hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo gen blijven, is de wensch van Hun dankbare kinderen. Nieuwstraat 28. TOT 3 AUGUSTUS Advocaat en Procureur. Mendelssohnlaan 7. Echt handwerk, snoezige kleedjes (rozenmotief) 21 c.M. m.1. f0.30, 40 c.M. m.1. f 1.10 enz. Stort op giro 70582 of briefkaartje aan Spijker, Nieuweweg 29a, Soest. Mevrouw Stork, Stationsweg 10, Soest, vraagt een net niet onder de 17 jaar; (Zondags vrij). Aanmelden na 5 uur. Soester Bankvereeniging vraagt voor spoedige indiensttreding een Aanmelden tusschen 9—4 uur. een bepl. terrarium met kl. be volk., gr. 60x40; prijs f2.—; en een mecanodoos van 00 tot en met no. 4, geh. compleet, prijs f10.G. Tresoor, Klaarwater- weg 23. gevraagd, v.g.g.v. Zich aan te melden bij Mevr. Van der Ent Braat, Van Lenneplaan 65. te koop. Adres: J. Altenburg, Laanstraat 30a, Soestdijk. gevraagd, beneden de 16 jaar. Br. no. 265 bur. van dit blad. Bij Labor's Graan- en Meelbedrijf voor -direct gevraagd genegen alle voorkomende werk zaamheden te verrichten. Zonder goede get. onnoodig te reflectee- ren. Sollicitaties alleen schriftelijk met opgaaf van leeftijd en ver langd salaris. Van Lenneplaan 65, Soest. het mooi en in het centrum ge legen winkelhuis, met stofdichte etalage-betimmering en zoo noo dig achter complete electr. drijf kracht installatie, aan de Konin- gmnelaan 2. Te bevragen bij F. H. Euwe, Banketbakkerij „Nieu wer hoek". Mevrouw Post, Kerkpad N.Z. 1, vraagt voor spoedig niet voor 's nachts; of voor enkele dagen per week. Mevrouw Kuiper, Vredehofstr. 5, Soestdijk, vraagt een niet beneden 18 jaar. aangeboden aan heer; indien ge- wenscht met huis. verkeer; geen beroepspension. Ruime omgeving. Mooie stand. Condities billijk. Br. no. 263 bur. van dit blad. centrum Soestdijk, voor direct. Adres te vernemen bureau van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor de levering van alle soorten C. van Klaren, Mandenmakerij, Bosstraat 67. gevraagd. Aan te melden Firma Bakker Kuiper, Molenstraat 69, Soest. voor de ochtenduren. De Beaufort- laan 20, Soestduinen. EISCHT ALLEEN De EENIGE REUKLOOS GEPREPAREERDE Patent MOTTENZAK Prijs 60 cent. Wettig Gedep. Imp. Handelvereen. „Cortosa" Amsterdam. Verkrijgbaar bij w. MEKKING Nassaulaan 20 Soestdijk Verkooplokaal: SPOORSTR. 26, Soestdijk. Voorkomen houtbederf. Voordeeliger! Duurzamer! Ongeëvenaard standhoudend In diverse kleuren voorradig. Verkrijgbaar te Soest: Mo lenstraat, fa. Gebr. v. d. Lugt, Timmerbedrijf. Te Soesterberg: G- G. Hol, Timmerman-Aannemer, Te lefoon 68. naar W. BAATEN OUDE GRACHT 276 bij de Weesbrug Utrecbt. Aanbreien van voeten en maat werk In eigen Machinale Beierif. hebben voedsel noodig. Geef ze „POKON" De kunstmest voor kamer en kasplanten, Beukenlaan 31 A - Soest Door Heer met 7-j. dochtertje wordt c.a. half September te Soest in huis met f linken tuin, zit- en slaapkamer met eenvoudig dege lijk "pension gevraagd. Zorgt zoo- noodig voor eigen slaapkamer ameublement. Br. met bill. cond. ond. no. 264 bur. van dit blad. van 's morgens 8.30 tot 's mid dags 3 uur. Leeftijd omstreeks 16 jaar. Aanmelden na 8 uur des avonds, bij A. VeldhuizenLand man, Sophialaan 11. Het Beste en Goedkoopste adres voor Markiezen, Kleeden, Linole- ums, Matrassen en Meubelen is Woninginrichting Spoorstraat 26 - Soestdijk Juli Zomermaand Nu is 't tijd U een Linnen Zomercostuum aan te schaffen. De prijs valt U mee! OOK VOOR UW JONGENS. Soesterbergschestr. 51, Tel. 2200 Havenstraat 97 - Hilversum Telefoon 2602 Koninginnelaan 44 Vanaf heden noteeren wij p. Kg. Grondverf voor binnenwerk f0.50 voor buitenwerk f 0.60 Kamer Japanlak f0.75 Witte Japanlak voor buiten vanaf f0.90 Carbolineum 14 ct. per liter. Creoline 30 cent per flesch. Zoutzuur 20 ct. per flesch. Beleefd aanbevelend, Molenstraat W.Z. 6 Autotransport Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende transportwer- ken. Juli Zomermaand Wij zijn ruim voorzien van Zomer - Ondergoederen OOK VOOR UW JONOENS. Soesterbergschestr. 51, Tel. 2200 Havenstraat 97 - Hilversum Telefoon 2602 STEENHOFSTRAAT 20.

Soester Courant | 1931 | | pagina 2