i T":iz:r.r vanille ijs SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. Wie verhuist U? f K.ÜMAREMAKIR U&AMKET BAKKER Hofleverancier. I VanWeede^lraarZ» Telef#«n 7#/« w m Uitgave: G. Smit, Soestdijk. Bureau: Van Weedestr, 35, Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" ROOKT LENSSEN Eigengerechtigheid. Leer uit de schepping den schepper loven. Goriosa* Sigaren 0.F.V0IGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat 53 - Telefoon 2317 SAFE-DEPOSIT KRABBELS IIIUI HKELEU S M 1e JAARGANG VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1931 No. 6 Mte. - LJ DE SOESTER POST Katholiek weekblad voor Soestdi|k, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST e.i C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor „De Soester Post", worden zonder prijsverhooging opgenomen in het „SOESTER NIEUWSBLAD", Algemeen Christelijk Weekblad en „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad. Thans in prachtvol en hygiënisch getabriecerde kups, inhoudende: t pond a 60 cent, Va ponds 36 cent, V/, ons 20 cent alsmede 5,10 en 15 cents porties. Eón van de Zomer- en vacantie-genoegens. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE EPISTEL EN EVANGELIE. Elfde Zondag na Pinksteren. Les uTt den eersten brief van den H. apos tel Paulus aan de Korinthiërs; XV, 1—10. Broeders! Ik roep u in herinnering het evangelie, dat ik u gepredikt heb, dat gij ook hebt aangenomen, waarin gij ook vol hardt, waardoor gij ook zalig wordt, indien gijhet vasthoudt, zooals ik het u gepredikt bed; of gij moest zonder reden geloofd heb ben. Want ik heb u in de eerste plaats over geleverd, wat ik ook ontvangen "heb: dat Christus voor onze zonden gestorven is, vol gens de Schriften; en dat Hij begraven is, en dat Hij op den derden dag verrezen is. volgens de Schriften; en dat Hij verschenen is aan Kephas en daarna aan de elf. Ver volgens is Hij verschenen aan meer dan vijf honderd broeders tegelijk, van wie er velen tot nu toe in leven zijn, eenigen echter ont slapen zijn. Verder is Hij verschenen aan Jacobus, vervolgens aan de apostelen; en het laatst van allen is Hij verschenen ook aan mij, die als de misgeborene ben. Want ik ben de minste der Apostelen, die niet waardig ben een Apostel genoemd te wor den, omdat ik de Kerk van God vervolgd heb. Doch door de genade Gods ben ik wat ik ben, en zijne genade jegens mij is niet ijdel geweest. Evangelie volgens den H. Marcus; VII, 31-37. In dien tijd verliet Jesus het gebied van Tyrus en begaf zich door Sidon naar de zee van Galilea, midden in het gebied der Tiensteden. En men bracht tot Hem iemand, die doof en stom was, en smeekte Hem, dat Hij de hand zou opleggen. Hij nu nam hem buiten de menigte afzonderlijk tot Zich, stak zijne vingers in zijne ooren, en met zijn speeksel raakte Hij diens tong aan; en opziende naar den hemel, verzuchtte Hij en zeide tot hem: Ephphëta! dat is: Word ge opend! En terstond werden zijne ooren ge opend, en werd de band zijner tong losge maakt, en sprak hij voortreffelijk. Hij nu ge hand hun, dat zij het niemand zouden zeg gen. Maar hoe meer hij hun dit gebood, zooveel te meer vermeldden zij het, en zoo veel te meer verwonderden zij zich en zei den: Hij heeft alles wel gedaan! én de doo- ven heeft Hij doen hooren, én de stommen doen spreken BIJ EN U GENIET. VAN WEEDESTRAAT 36A - TEL. 2017 niet houden, het huwelijk zondig beleven, en toch houden ze zich in eigengerechtigheid voor veel beter dan de anderen, die wel niet volmaakt zijn, maar toch hun best doen om alle geboden na te leven. Zelfkennis is wel uiterst moeilijk. Laten we onbarmhartig onszelf onderzoe ken, om te weten, in hoever de geest van eigengerechtigheid ons anders doet schijnen, dan we wezenlijk zijn. God oordeelt niet naar den schijn maar naar de werkelijkheid. In eigen oogen gerechtigd; in Gods oor deel... schuldig! Recht overeind stond de Farizeër, en bad bij zichzelf: O, God, ik dank U, dat ik niet ben als de andere menschen Maar de tollenaar sloeg zich op de borst en sprak: O, God, wees mij, zondaar, ge nadig! Als dat evangelie voorgelezen wordt, reke nen we ons dan onder deeigen gerech tigden 't Kan zijn, dat ik verkeerd oordeel. Maar ik vermoed, dat we bij zoo'n gele genheid onszelf haast allemaal voor tolle naars houden. En hoe komt dat? Ja, 't is gek om het te moeten bekennen. Maar 't komt, omdat we ohs zelf zoo slecht kennen. We staan zoo goed met ons zelf, dat het niet tot ons doordringt, dat we geen rouw moedige tollenaars zijn maar eigengerechtig de Fanzeën. Onze goede zijden kennen we in de lengte en in de breedte. Maar onze fouten, die als balken uit ste ken, schijnen we niet te ontdekken. De Farizeërgeest heeft haast iedereen te pakkenzij het in geringe mate. We doen wel eens iets goeds! Ja zeker! Maar dan vergeten we, dat Gods genade ons daar bij heeft voorkomen en gestadig geholpen. We vergeten dat we er niet mee mogen uitpakken alsof het eigen werk alleen was. We vergeten dat we niet voor eigen eer. en glorie het goede mogen doen, maar dat ons goeddoenzich moet richten op God. We schieten in veel opzichten tekort iede- ren dag. We zijn vervelend en onverdraagzaam, drif tig, nijdig. En we zijn er als de kippen bij, om het te vergoeilijken, en geven liefst anderen de schuld. We tasten den goeden naam aan van den evenmensch, we kletsen over hem. En, om onszelf van alle smetten vrij te verklaren, zeggen we d'r bij: als ik lieg, lieg il commissie! We halen zooveel mogelijk naar ons toe, en als daarbij al andersmans rechten worden geschonden, bedekken we onze schuld met den dooddoener: iedereen doet zoo! Precies alsof zonde van onrechtvaardigheid ophoudt onrechtvaardig te zijn, omdat andere even eens zondigen! Daar zijn er zelfs, die moedwillig haast al hun plichten verzuimen, niet meer naar de H. Mis gaan 's Zondags, hun Paschen De krokodillen vormen een groep, waar toe in vroegere tijdperken der aardgeschie- tienis reusachtige monsters behoord hebben, die evenwel sinds lang zijn uitgestorven. Onder de tegenwoordige soorten zijn ook wel gruote dieren, maar het is toch niets, vergeleken bij die van vroeger. De grootste schijnen niet langer te worden dan 6 a 7 Jneter. Er zijn ongeveer 20 soorten bekend. Al deze soorten leven in de warmere gewes ten en komen daardoor niet voor in Europa. De meest bekende krokodil is die van den Nijl. Vroeger waren ze ook in Egypte talrijk en vandaar, dat men dit dier onder den naam „Leviathan" kan beschreven vinden in den Bijbel, o.a. in het boek Job. Tegenwoordig is Egypte van deze beesten gezuiverd, maar in den bovenloop van den Nijl zijn zij nog talrijk. Het zijn waterdieren, die-bij voorkeur ver blijven jn rustig stroomende rivieren. Op het land voelen zij zich minder goed thuis en zij komen "dan ook alleen maar uit het wa ter, om zich te koesteren in de zon of om de eieren te leggen. Hoe krokodillen eruit zien, is genoegzaam bekend: hagedissen of salamanders in 't groot- De bek is van aanzienlijke afmetingen en voorzien van een respectabele rij tanden; ook de staart is een geducht wapen. De voortplanting geschiedt door eieren, die zoo groot zijn als ganzeneieren en omge ven door een porceleinachtige kalkschaal. Het wijfje legt 20 tot 100 eieren in liet zand of Ln een nest van planten. Zij' bedekt de eieren, maar maakt verder weinig werk van het nest- Zij blijft in de buurt en tegen den tijd, dat de jongen uitkomen, wat hieraan te merken is, dat zij geluid maken in het ei, schijnt de moeder het nest open te ma ken, opdat de kleinen niet stikken- De jon gen zoeken terstond het water op- In de eerste jaren groeien zij snel, later minder, maar het groeiproces duurt zeer lang. Van den ouderdom (Ier krokodillen weet men zeer weinig, maar ze leven zeer zeker 'veel langer dan een mensch. Zij zijn buitengewoon taai van leven, kun nen veel verslinden ineens, maar ook zeer lang vasten. In den drogen tijd, als er niet genoeg water meer is, graven zij zich in de modder en houden een winterslaap, waar in zij verstijven. De krokodillen zijn eigenlijk nachtdieren Overdag- kruioen zij bij voorkeur op het land, echter zoo, dat zij bij onraad terstond in het water kunnen verdwijnen. Voelen zij zich echter veilig, dan gaan ze op hun gemak liggen slapen in de zon met den bek ver open. Van deze gelegenheid maakt een vogel soort gebruik, om spijsresten, bloedzuigers en ander ongedierte uit den bek te pikken. 's Nachts gaat de krokodil op jacht, vooral op visch, die zijn hoofdvoedsel uitmaakt, maar als hij andere dieren te pakken kan krij gen, laat hij het niet; zelfs kleinere soortge- nooten zijn niet altijd veilig. Grootere dieren worden onder water ge trokken, verdronken en vervolgens naar een plaats gebracht, waar de krokodil ongestoord zijn maal kan beginnen. Daar de tanden niet scherp zijn, bijt de krokodil geen groote stukken af, maar slaat en trekt met den buit zoolang tot er stukken a'fvallen. Over de gevaarlijkheid der krokodillen be staan overdreven voorstellingen. Op 'tland vallen zij nooit aan, integendeel; maar zelfs in 't water zijn zij lang niet zoo gevaarlijk als gewoonlijk gedacht wordt. teekeningen tot eenïg resultaat zullen leiden. Maar dat geeft niet, wij mogen geen van allen iets onbeproefd laten om een poging te doen in de richting van den vrede. Laat ons dat wapengeweld staken en strijden met de wapens van den geest, want immers de mensch is van nature een strijder. Wij zien zooveel dingen, 'die we anders willen en waar wij tegen willen strijden, ook al delven we het onderspit. Dat gaat zoo in het groot, maar dat gaat ook zoo in het klein. En een partijtje particu liere moordenaars zullen we toch wel over houden; van die mannen en vrouwen, die op een kwaden dag het bloed van hun even mensch willen zien vloeien ën die door het mes of de revolver een einde maken aan het leven van anderen of van zichzelf. We blijven ook opgescheept zitten met de lasteraars, die langzaam maar zeker door hun venijn het leven van echte ot vermeende te genstanders vergiftigen en geestelijke sluip moordenaars zijn, waartegen geen wet en geen volkswil iéts kan ondernemen. Kort en goed, als het niet helpt, kan liet toch ook geen kwaad. De laatste dagen hebben onze pensiongas ten tot badgasten gemaakt en hen gedwongen, om met parapluie ot regenjas door de bos- schen ot over de duinen te wandelen. Voor het eerst van mijn leven heeft Griet achter mijn rug om onze beste kamer en de slaapkamer verhuurd aan een bejaard echt paar uit de tropen. Ik leer van die meneer nou een beetje ma- leisch, dat hebben jullie zeker in de laatste weken zeker al gemerkt. ZIJN NIET T' EVENAREN Verkrijgbaar bij W. MEKKING - NASSAULAAN 20 Gediplomeerd Drogist Opticien FOTOHANDEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS sch'-n nog langer achter de boomen blijven sluipen. Zijn de maten, waarop de wegen door middel van de roode paaltjes zijn uit gezet, niet schromelijk overdreven. Waar, zooals gezegd wordt, het rijk op den be- nooiigden grond geen beslag zal leggen, daar moeten wij toch begrijpen, dat niemand zoo veel grond gratis aan de gemeente zal af staan. Wel zullen zij hun medewerking geven om een niet te breed wandelpad aan beide kamen achter de boomen tot stand te bren gen, want dat is ook hun belang. Zie eens naa* de Koninginnelaan. Hoeveel meer waar de wouden de perceelen aan dien weg niet hebben gekregen door de verbetering van dier. weg Op verzoek van die Indische dame dus zeg ik, schiet nu op met de totale verbete ring en haal de menschen in huis. Als een maal de groote verkeersweg, welke vanaf de richting Amsterdam vóór Baarn door het polderland naar Nijkerk zal loopen, eenmaal gereed is, zal dit niet meer mogelijk zijn. Als we dan nog zorgen, dat de wegen goed verlicht zijn 's avonds en de boomen goed zichtbaar (denk eens aan de door Pronk reeds 46 maal gevraagde verlichting), dan is er \eei goed gemaakt, waarover men reeds lang ontstemd is. niets van hebben. Twee vliegen in een klap dus. Bouwt dus hokken, die voldoen aan de eischen. Laat licht en lucht vrij toegang hebben. Op de tweede plaats: geeft zoo weinig mo gelijk beschutting en bergplaatsen aan dat vieze goedje. Zoo weinig mogelijk reten en spleten. Zitstokken uit één stuk. Geen twee panlatten tegen elkaar gespijkerd. We zouden er door eigen schuld broednesten van mij ten van maken. Mestvloer en zitstokken mo gen ook niet vastgespijkerd zitten. Alles moet los. Bij de groote schoonmaak (ik bedoel het verwijderen van mest) en dit moet zeker elke week zijn, moeten de zitstokken er uit kunnen. Op de derde plaats: chemische bestrijding door middel van creoline. Bespuit Uw hok meerdere malen in den zomer met een op lossing van creoline. Vooral de zitstokken, mestvloer, legnesten niet vergeten. Deze op lossing werkt het best, als zij niet te sterk is, dus van 3 tot 5 pCt. Dat is dus 1 deel creoline op 20—30 deelen water. Wie geen spuit heeft, kan zijn hok ook insmeren met witkalk vermengd met een scheut creoline. Creoline doodt niet alleen de mijten, maar geeft ook een verfrisschenden reuk. Zorgt verder voor' een stof bad, waar de dieren zich eens lekker in kunnen omwente len. Het voorkomt veel narigheid. BURGELIJKE STAND ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraal 7B, Maandag en Donderdag VAN KNELIS. Daar heb ik me deze week iets heel moois gelezen, iets waar ik altijd al naar verlangd heb, iets dat eigenlijk te mooi is om waar te zijn. En 'k ben er van overtuigd, dat jullie er allemaal zoo over gedacht hebben en dat je tegen jezelf zei: was 't maar waar. Ik bedoel hier al dat teekenen voor den vrede. Al onze handteekeningen zullen worden aangeboden aan de Commissie van den Volks bond op de conferentie te Genève. Helaas, zonder zwartkijker te zijn, er is niemand die ernstig aanneemt, dat deze hand Die Indische meneer is een beetje reuma- tbiekig en kan niet goed tegen liet vochtige klimaat hier, hij heeft daar in dien smarag den gordel ook al zoo'n last van gehad en nu zit ie heel den dag te koekeloeren of de zon wel ot met wil schijnen. Mevrouw is echt kwiek voor. iemand van zestig jaar en ze tippelt uren achtereen door bosch en hei en zand en voor de rest vindt ze hier het winkelen in de toko's zoo aardig. De zaken zijn goed gesorteerd, zegt ze en de winkeliers voorkomend en dan roept ze over de inlichtingen die je hier in het verkeershuis kunt krijgen. Want zoo zijn ze eigenlijk aan het adres van Griet gekomen. Ze zochten naar een degelijk pension bij menschen, die er niet van hoefden te bestaan en waar ze gezellig mee konden praten. Van die lui, die heel het dorp en alles er om heen, door en door ken den; menschen die heel eenvoudig waren enz. enz. Toen heeft iemand hen naar ons gestuurd enhij of zij heeft er alle eer van, want we zijn erg met elkaar ingenomen. Griet, al zeg ik 't zelf, kookt heel goed, vooral sinds ze de radio-kooklessen iedere week volgt en ik, al ging 't me aan 't hart, een kookboek heb besteld. Zoo moesten er meer boeken zijn, ook voor den vrede en dan van deze recepten: Neem een massa menschen, vraag of ze voor oorlog of voor vrede zijn, meng de voor- en tegenstanders goed dooreen enwacht het resultaat niet af maar neem de beenen. Maar alle gekheid op een houtje; onze meneer heeft heel wat meegemaakt en 't is een lot uit de loterij, dat hij nog in 't land der levenden is. Hij heeft driemaal ëen amok- maker meegemaakt, die hem met zijn kris, dat is een mes met bochten, naar den toe- wan besar wilde helpen en alleen door een toeval is hij telkensaan magere hein ont komen. Mevrouw vroeg me wat die rooie paaltjes in de tuinen aan den hoofdweg eigenlijk be- teekenden. Ik heb haar direct gezegd, dat die weg voor het verkeer een heel stuk breeder moést worden gemaakt om het leven der pension gasten en desnoods ook van de dorpsge- nooten te beschermen. Maar toen ze vroeg waarom dat al niet veel eerder geschied was, kon ik het goeie mensch geen antwoord meer geven en heb ik gezegd, dat ik er eens naar zou infor- meeren. Ik probeerde haar wijs te maken, dat op zoo'n weg nooit veel ongelukken voorkomen, oindat iedereen er op bedacht is om achter de boomen te sluipen en omdat die dikke stammen er als schilden langs den kant staan en de auto's wel zullen oppassen er niet in te klimmen, maar die vlieger ging niet op. 't Goeie mensch had een aantal menschen van de gemeente dagen lang zien passen en meten en ziet nu eiken morgen uit, of men nog niet begint met het verbreeden der we gen. Ook zei ie, dat 't hier in Soest precies hetzelfde ging als in Indie. Men maakt de menschen lekker en men geeft niets, waar door de ontevredenheid steeds grooter wordt. En het mensch heeft gelijk. De bestrating is nu over de geheele lengte door onze ge meente geheel vernieuwd en verbeterd, ter wijl ook voor de wielrijders goed wordt ge zorgd door aanleg van een prachtig fietspad aan beide kanten der bestrating. Maar nu de wandelaars. Wat wordt voor die groote groep gedaan? Moeten die men- Ongedierte bij kippen. De zomer is voor onze jonge hoeders goed geweest Behalve enkele besmettelijke ziekten heeft de hoenderstapel het dit jaar wel gedaan. Maar als onze kippetjes het goed hebben, zullen er ook nog wel enkele andere dieren zijn, die hun weer gehad hebben. Eenige hiervan zijn de luizen en mijten onzer hoen ders. De naam kippenluis is algemeen be kend. Toch heeft een kip weinig luizen, het zijn meest mijten, die door ons betiteld wor den met den naam „kippenluis". Het is ook hier: als het beestje maar een naam heeft. Luizen treft men bijna op elke kip aan. Ze zijn grooter dan de menschenluis. Ze leven van veertjes, huidschilfers, enz. Kwaad doen ze dus niet. Men treft er op één dier ook nooit veel aan. Alleen wanneer een dier ziek is, kunnen de luizen zich soms verbazend snel vermenigvuldigen, zoo sterk zelfs, dat men dan niet zeker weet of het dier het zoo slecht heeft van die luizen, of dat die luizen maar bijzaak zijn en de ziekte hoofdzaak. Een feit is het, dat kern gezonde dieren welig ot geen last van luizen ondervinden. Vlooien schijnen zich meer plaatselijk op te houden. Er zijn er, die in hun hokken zeer veel last van vlooien hebben, terwiji anderen er nooit hinder van ondervinden, ja, ze zelfs nooit zien. Velen zoeken dit in het strooisel van vloer- en legnesten. In hooi, stroo, turfmolm, zaagsel, overal zitten ze in. Bij mij zelf heb ik in het kippenhok nog nooit last van vlooien gehad, onverschillig welk strooimateriaal ik gebruikte. Vlooien leven niet zoo zeer op het dier, dan in de legnesten. Van hieruit wachten ze op hun prooi, die pas verlaten wordt, als hij wat bloed heeft afgestaan. Veel vlooien zijn du: schadelijk en beslist hinderlijk. Mijten. Dit zijn eigenlijk de diertjes, die door ons luizen genoemd worden. Het zijn die kleine roode, grijze, soms witachtige diertjes, zandkorreltjes gelijk, die met dui zenden tegelijk wonen onder zitstokken, in noesten, in reten en spleten, in legnesten. Het zijn spinachtige diertjes, die leven van kippenbloed en zich na den maaltijd liefst weer zoo donker mogelijk opbergen. Hun vermenigvuldiging is ongelooflijk snel, zoo dat 'n hok in eenige dagen krioelen kan van dit gespuis. En juist deze mijten zijn het, die onze kippen zoo veel doen lijden. Niet alleen veel bloedverlies, maar alle nachtrust is tevens verdwenen, mant 's nachts zijn ze druk in de weer. Zooals de karavanen hun vaste wegen kiezen door de woestijn, zoo kiezen deze karavanen van duizenden hun weg over deze zitstokken naar de lichamen van de rustende kippen. Tegen den morgen zijn ze weer teruggekeerd naar hun schuil plaatsen. Maar al dien tijd hebben de kippen hun tol moeten betalen en overdag willen wij nog wel eens tol hebben in den vorm van een lekker eitje of bij jonge dieren in krachtige ontwikkeling. En wie er bij schietniet de mijten, maar wij. Daarom moet de strijd tegen dat ongedierte met kracht worden aangebonden. Hoe de bestrijding? Op de eerste plaats een hok, waar het ongedierte zich niet thuis gevoeld. Licht en lucht zijn noodig voor onze hoenders en het ongedierte moet er GEBOREN: Ferdinand Hendrikus Antho- pius, zoon van A. H. T. Preusser en J. v. d. Vlist, Postweg 2. Margaretha, Hendriïca An- gemita, dochter van E- C. G. S. Overhorst en M. Groenesteyn, Wiekslooterweg 29. Lou- isa, docher van A. Bast en J. Kuyper, Dor- resteinweg 40. Chrisfiaan zoon van J. H. v. Breukelen en M. v. Renswouw, Kromme - weg 16- Johannes, zoon van H. Hooft en H. Kok, Verl. Tempeliaan 3. ONDERTROUWD: A- van Dalen en M. C. Zwart. C. Kok en J. M. Melman. GETROUWD: A. J. v. Dorresteijn en A. W- M. Horvers. W. M- Gadella en M. H. ter Burg. OVERLEDEN: Johannes Frederik Herrna- nus Schokking, 71 jaar, geh. met M. Hof land, Schoutenkampweg" 38. Johannes Ver woerd, 48 jaar, geh- met G. v. d. Broek, Schrikslaan 25. UEVtSriGü: H. l. DGic..,' iLuMuhA K- A. Kars-Teune, Vcsseveldiaan 18. A. S- M. butselaar, Gr. Meknweg 31. T. Ikrivan, Parklaan 12a- H. Dor'resteyn, Molenstr. W.Z. 42. J. H. v. d. Linden, Barcolottil. 19, R- A. Adams met gezin, Laanstraat 70. M. M. de Haas, Verl. Talmalaan 31. J. B. Bou- met gezin, Amersf.str. 119. J. E-erenstein met vrouw, Molenstraat W-Z. 37. J. Visser, Driehoeksweg 8. W. F. H. Rottier met ge zin, Soesterb.str. 152. J. H. Verzijl, Amersf. str. 35. W. M. Voss, Steenhofstr. 39. M. Th- Toonen Dekkers, Steenhofstraat 39. M. J- M. Loeffen, Steenhofstr. 39. M. E. v. d. Loos met gezin, Dijkhuisstraat 4. A. v. d. Kraats, Rademakerstraat 6- T. Schaaf, KI. Engendaalweg' 15- R. Fliertnan m. v., Birk- straat 10. G. de Bruijn met gezin, Dorre- steinweg 17. W. J. Gijzelaar met gezin, Beetzlaan 45. G. F. W. Meyer, Luchtv. aki. J- W. Wiedenbrugge, Steenhofstraat 46. W. A. Truschel, Middelwijkstraat 47. J. Alme- kinders, Schoutenkampweg 29- VERTROKKEN: M- M. Morlang met ge zin, van Burg. Grothestraat 32 naar A'dam, Residastraat 22. A. A. Lukassen, van Amersf. str. 21 naar Zeist, Dolderscheweg 24. C. E. W. Fokkema, van Amers-fstr. 21 naar A'foort, Celebesstraat 16. Wed. K- Groenewold, van Amersf.str. 93 naar A'foort, Celebesstraat 16. P. Klaver met vrouw, van Soesterb.str. 9 naai N. Amstel, Molenweg 22. H. v. Aarle, van Banningstraat 43 naar Tilburg, Koningstr. 13. A. A. Caljé, van W. Pyrmontlaan 2 naar Pen Haag, Nicolastr. 57. N. Dors inet gezin, van Nieuweweg 84 naar Zuilen, Joh. Uitenbo- gaertstraat 6- J. M. Hiskemuller, van Olijke- weg 13 naar Rotterdam, Essenburgsingel 148a. J. van Breukelen, van Nieuwstraat 28 naar Werkhoven, Provincialeweg 52a. M, J- J. E- J. E. Veldhoen, van Amersf.str. 111 naar Am sterdam, v. Eeghenstraat 32hs. C. J. M. Wüst, van Molenstraat O.Z. 8 naar A'dam, Qosterhcutlaan 27. G. Timmer, van de Beau- fonlaan 32 naar Harderwijk, Hierden O. 4. J- v. Dijk, van Pijnenburgerl. 5 naar Utrecht, Mariaplaats 8bis- Z. Vrieling met gezin, van Woonwagenkamp naar Belde, Woonwagen kamp. E. Lammers, van KI. Engendaalweg 52 naar Oldenzaal, Grootestraat 10. J. Sie- besma, van Luchtv. afd. naar A'dam, Loots- st-raat 41. J. Mulder, van Utrechtschew-eg la naar Rijswijk, Heerenstraat 45. J. W. Bosch, van Koninginnelaan 68 naar A'dam, Java- straat 1941. W. J. v. tl- Heer, van Nieuw straat 10 naar Laren, Zijtak 26- C- v. d. Broek, van Nieuweweg 75 naar Terborg, Vavsseveldscheweg 4^1 - H. Met, van Van Weedestraat 7a naar Velsen, Prov. Ziekenhuis. E. Glezer, van Arnersf.sti. 4 naar Arnhem, Coehoornstraat 10a. A. Raven, van Amersf. str. 70 naar Zeist, Eikenlaan 24. A. C Ter wee, van Vredehofstraat 15 naar Arnhem, Roermondspleln 33- VERHUISD: B- Rosmuller met gezin, van Soesterengweg 20 naar Nieuwstraat 18. H. T. Nieveen v. Dijkum, van Spoorstraat 18 naar Rembrandtlaan 23- H. de Beer met gezin, van Kerkpad N.Z. 37 naar L. Brinkweg 43a. H- Th. Horvers, van Spoorstraat 5 naar Steen- hofstraat 27- A. J. v. Dorresteyn, van Ko- renweg 1 naar Spoorstraat 5. G. H van Raalten, van Julianaplein 8 naar 6- M. E. v. Raalten van Julianaplein 8 naar B- Gro thestraat 24a- E. C. Wiersma, van G. Pels- weg 4 naar Torenstraat 8. A. v. Offenbeek, van Soesterb.str. 13 naar Van Lenneplaan 12. J. W. Ligtvoet met gezin, van Amersf.str, 40 naar Banningstraat 86- Heuvelweg 16 Mlddelwijkstr. 36 - Tel. 2065 PLAATSELIJK NIEUWS Collecte Zeemanscentrale In de komende week zal er een algemeene collecte worden gehouden langs de huizen voor de Nederlandsche Zeemanscentrale. De Nederlandsche Zeemanscentrale sticht en onderhoudt tehuizen voor zeelieden in binnen- en buitenland. Daar zijn onze man nen veilig voor de zedelijke gevaren, diie aan alle havenplaatsen op de zeevarenden loeren. In -de Nederlandsche zeemanscentrale wer ken alle politieke en kerkelijke richtingen samen. Gij, in '1 land vastgeroeste Soesters, denkt aan uw medemenschen pp het water en als de volgende week de heer Broekhof een steun kGmt vragen, helpt dan mild- Aanklacht Naar aanleidingvan de beschuldiging in de te Utrecht gehouden Avro-vergadering door den lieer Vogt geuit dat iemand, die een verradersrol gespeeld beeft, de vertrouwelijke bestuursinededeelingen van de Avro aan de Katholieke Pers heeft overgebracht, waar mede zeer duidelijk Mr. van Doorne werd bedoeld, heeft deze een aanklacht wegens smaad ingediend bij den officier van justi tie te Amsterdam- Gelijke klacht is door hem ingediend tegen Mr- Molhuyzen naar aanleiding van diens uitlating dat twee bestuursleden van wie er juist een was geroyeerd, waarmede dus even duidelijk op Mr. van Doorne werd gedoeld, de notulen der Avro aan de Vara zou hebben uitgelevrerd en levens naar aanleiding van de rede van Dr. Molhuyzen te 's Graven- hage Ln Januari 1.1. gehouden, waarin deze durfde beweren dat Mr. van Doorne zich had schuldig gemaakt aan „handelingen, die hem het woord chantage naar de lippen brachten". bij Wiel rijden Zonnebrand. Smetlon en Slukl Voelen, verzachl Jaarvergaaering der Buurtvereeniging „Soest-Zuiü" Op Woensdag 28 Juli j.1. kwam „Soest- Zuid" Ln „De Gouden Ploeg" in jaarvergade ring bijeen. De voorzitter opende ae vergadering en jjeette de aanwezigen welkom in deze eerste jaarvergadering. Nadat de notulen van de vorige vergadering Waren gelezen, kreeg de Secretaris gelegen heid zijn jaarverslag uit te brengen. UJt dat verslag bleek, dat deze vereeniging vele za ken in het belang van het zuidelijk deel' van Soest aanhangig' gemaakt neeft; de een met meer, de ander met minder succes. Veel correspondentie - is gevoerd met de Neder landsche Spoorwegen, met de Alg. Ned. Wiel- rijdersbond, met de Posterijen en niet te ver geten met Burgemeester en Wethouders, zoo ook met de Vereeniging „De Hollandsche Molen", zulks met betrekking tot eventueel behoud van de molen „De Vlijt". De Se cretaris eindigde zijn verslag met een op wekkend woord-tot de leden om te trach ten het ledental der vereeniging uit te brei den, om zoodoende tevens meer kracht te doen ontwikkelen- Daarna deed de voorzitter verslag dei- werkzaamheden van het bestuur sedert de laatste ledenvergadering, over het plaatsen van lichtpunten, verbeteren van wegen enz. enz- Het verslag van den Penningmeester was niet ongunstig wat de stand der financiën betreft, ln plaats van den heer Schothorst, die ontslagen wenschtte te worden als pen ningmeester, werd de heer Rebergen als zoo danig benoemd. Alsmu was aan de orde de verkiezing van een voorzitter. De heer Van Krieken, die in het afgeloopen vereenigingsjaar deze functie heeft vervuld, en blijk heeft gegeven de rechte man op de rechte plaats te zijn, werd met algemeene stemmen herkozen. Dc aftredende bestuursleden, de heeren Ran en Rebergen weiden eveneens herkozen, nadat voor deze functiën nog drie candida ten aan (ie aftredenden waren toegevoegd. De rondvraag ondervond als gewoonlijk veel belangstelling- Uit de vergadering wordt aangedrongen op verbetering der Ossendam- vveg, Eikenlaan, Kolonieweg, enz- Over het wachthuisje voor de autobus aan de Birkstraat (Koude Hoek) ontstaat een lange discussie. Het resultaat is, dat het be stuur met nieuwe voorstellen bij B- en W- zal komen. Over de plannen voor een Zweminrichting wordt ook nog door enkele leden gesproken. De Voorzzitter zegt daar een en ander van, doch vindt niet, dat het op zijn weg ligt, daar in dit stadium diep op in te gaan, te meer daar dc plannen nog slechts in wor ding zijn. Nadat nog diverse wenschen naar voren zijn gebracht, sluit de voorzitter circa 11 uur deze alleszins gezellige vergaderiing.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1