iiïül Ulill II mei leuredenneid irail dan onze oriizen nan. IIIL DE ROITER CO'! Baarnsche Fijnhouthandel - Eemstraat 11 Uü w. v '^WONlNGlNDOiTlNQ I Dehanqepij Stoffeerdeq) Dixiaansche Rijmen* „CORTOSA" THEE - KOFFIE CACAO - SIGAREN „Nette" manieren van „De Soester Bode". „CORTOSA'' CACAO RS STI SR SR SR KER GE1 R.K. Nette iNB< kooj Annex Handel in Eternitplaten, Gegolfde praten v. Dakbedekking Vlakke Platen Roode, Grijze, Blauwe Dubbel geperste Eternit, Emaille Platen Gepolijste Eternit Speciaal adres voor Eternit aanrechtbladen UIT DE SOESTER RAAD De nieuw gekozen leden Zijn zeker hoogst tevreden; Ze werden allen goedgekeurd, Wat vier jaar t'rug niet is gebeurd- De Soesterbergsche tram rijdt voort, Alsof ze zich aan niemand stoort; Ze Jacht om Busch cn Grootewal En geeft om beiden niemendal. Het Badhuis ging er door, Maar 'i water was vergeten; Dies werd er honderdvijftig pop Nog op 't crediet gesmeten. Een bad alleen is niet genoeg; Men moet ook als de zwanen Z'n vlerken uitslaan in het nat, Of zich een paling wanen- Wil met de straten liever wachten Op 't nieuwe wegenplan; Neen Grootewal, werpt Busch hem tegen, Jij hebt er heel geen sjoege van. Adviezen te bekomen Bij firma Kraaijent)rink Voor tuinen en voor parken, Met tuinman om te harken: De stemming bracht 'n kink- Wat kiinkt beter, wat voornamer Technisch Ambtenaar of Hoofd? Technisch heeft het hier gewonnen En twee menschen zijn onthoofd. Garage en Kantoor Van Openbare Werken, Nog kortelings gebouwd Moet men reeds gaan versterken. Zit er in Soest nog vuil? Men zou het haast gelooven; Vijf vuilniswagens voor de dienst Van Openbare Werken; Zoo'n aanvraag zou je heusch In je bezorgdheid sterken. Nou kun je spreken dag en nacht, De telefoonjuffromv houdt ^cht: Je kunt 's nachts 'zoenen langs de draad, En op zoo'n afstand kan 't geen kwaad. Gelukkig voor wie 't op pensioen Om flinke toeslag was 't te doen:' Gasille bracht die kleine schaar Een uitkomst en een blijde maar. Toen Busch ging vragen, dacht hij vast. Nou gaat er eentje op de kast; Maar 't staat nog even ver als 't stond: Men tolt steeds in 'n cirkel rond- Als Pronk zoo spreekt en voor de vuist: De molen is geen cent meer waard! Dan is er niemand die hem redt In hemel noch op aard. Busch wou een schutting redden, Niet die voor Smitjes huis, Want duid'lijk liet hij hooren: Die schutting blijft z'n krans- VOOR MENSCHEN MET EEN FIJNEN SMAAK! Verkrijgb. bij W.MEKKING Nassaulaan 20, Soestdijk AAN HUIS TE ONTBIEDEN! Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, werden te rug ontvangen te Soest in de 2de helft van Juli. Brieven Binnenland Mej. T. de Boer, Harlingen. Rott. Nieuwsbl., Rotterdam. Fa. Becker, Amsterdam. Grelinger, Laren. Van Dijk, Baarn. Briefkaarten Binnenland: W. de Groot, Haarlem. Fam. v. d. Kolk, zonder plaatsnaam. Brieven Buitenland: Fraulein Anny Sigt, Munchen. Briefkaarten Buitenland: Frau E. Minnema, Duitschland, (zonder plaatsnaam Zilveren Priesterfeest Zooals wel algemeen bekend, viert de ZeerEerw. Heer Pastoor Mölder, 15 Aug. zijn zilveren priesterfeest. In verband m'et zijn ernstige ziekte, waar in thans wel vooruitgang valt te bespeuren, heeft Z.E. verzocht dit feit alleen kerkelijk te herdenken, aan welk verzoek het feest comité, hetwelk uit verschillende parochia nen is samengesteld, volgaarne gevolg zal geven. Te veel' haast Toen Zondagmorgen een bestuurder eener auto op de Vredehofstraat een andere auto wilde voorbij rijden, botste, door niet vol doende uitwijken, eerstbedoelde wagen tegen de voorrijdende auto, waardoor deze tegen een boom werd gedrukt. De schade hier door ontstaan is vrij groot De bestuurder, die het ongeval veroorzaak te, reed door. De politie kon deze zaak echter in onderzoek nemen, doordat letter en nummer van den wagen bekend waren. Aanrijding Door het links nemen van den bocht werd op Nieuwerhoek een wielrijdster aangereden door een militair motorrijder. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, doch de bestuur der zal de schade vergoeden. Muziekuitvoering Het bezoek aan het concert, dat door de Harmonie voor de eerste maal werd gegeven op het oude feestterrein aan de Paulus Pot terlaan, kon ditmaal niet groot genoemd worden. Begrijpelijk is dit, wanneer we be denken, dat te Baarn ook dien avond het vuurwerk werd gegeven. De nieuwe directeur, de heer Theo de Goeij uit Amersfoort, werd bij dit eerste door hem te leiden concert toegesrpoken door den heer Batenburg, waarbij de wensch werd geuit, dat de vereeniging onder de nieuwe leiding steeds meer crescendo zal gaan. Nadat de heer De Goeij zijn dank had gezegd voor de hartelijke woorden, werd op verdienstelijke wijze het programma afge werkt. Fancy-Fair Zaterdagmiddag te 3 uur had in de Ma- riaschool de officiëele opening plaats van de Fancy-Fair, welke ten bate der R.K. Kerk op Soestdijk zou worden gehouden. Aanwezig waren Rector Van Wessum, na mens Pastoor Mölder, die wegens ernstige ziekte verhinderd was, de heer Burgemeester en Mevrouw, enkele raadsleden en verschil lende dames en heeren. Op verzoek van den ZeerEerw. heer Möl der had de opening plaats door den heer Batenburg, Secretaris van het Kerkbestuur. Spr. sprak de wensch uit, dat deze fancy- fair een flink bedrag voor de kerk zou op brengen en dankte allen, die aan de inrich ting hadden medegewerkt en zich dezer dagen zouden geven om het resultaat zoo hoog mogelijk op te voeren. Hp|rqa werd de thee geserveerd en werd Wooi&3e aanwëzigen een drqkfryebruik ge? maakt van de zeer vele stands en goed ver zorgde attracties.3[h Te 4 uur werd de fancy-fair geopend, wel ke des middags en 's avonds gedurende drie dagen geopend bleef. Van vroeg tot laat was het er een gezel lige drukte. Dinsdagavond had de uitloting plaats van de groote verloting, welke ter gelegenheid van de Fancy-fair werd gehouden. De uit slag dezer verloting, waarvoor als 1ste prijs een dames- of heerenrijwiel naar keuze stond, is als volgt: lste Prijs 1428, 2e 380, 3e 1376, 4e 1447, 5e 332, 6e 2405, 7e 2443, 8e 2885, 9e 66, 10e 1480, 11e 1140, 12e 1350, I3e 13, I4e 1036, 15e 2869, 16e 2534, 17e 424, 18e 771, 19e 2203, 20e 1746, 21e 1175, 22e 620, 23e 2814, 24e 369, 25e 565, 26e 130, 27e 1429, 28e 134, 29e 1219, 30e 1469, 31e 1872, 32e 2977, 33e 125, 34e 2852, 35e 973, 36e 753, 37e 1959, 38e 682, 39e 18, 40e 2174, 41e 612, 42e 1784, 43e 2013, 44e 96, 45e 1590, 46e 2458, 47e 2499, 48e 2006, 49e 2391, 50e 348, 51e 835, 52e 1565, 53e 2963, 54e 2052, 55e 944, 56e 2507, 57e 1227, 58e 468, 59e 2823, 60e 1739, 61e 2412, 62e 2997, 63e 2356, 64e 353, 65e 784, 66e 2672, 67e 1473, 68e 2892, 69e 2641,*70e 2309, 71e 1620, 72e 923, 73e 1083, 74e *714, 75e 1038, 76e 1611, 77e 2587, 78e 1179, 70e 90, 80e 2778, 81e 1331, 82e 330, 83e 186, 84e 2524, 85e 2848, 86e 357, 87e 2258, 88e 1851, 89e 29, 90e 2579, 91e 1, 92e 156, 93e 1929, 94e 374, 95e 421, 96e 2017, 97e 820, 98e 1996, 99e 365, 100e 1531. Heropening Zooals de lezers in de advertentie-kolom men zullen waarnemen, zal morgen, Zater dag, de heropening plaats hebben van de welbekende kruidenierszaak van den heer Stempvoorf aan de Birktstraat. De zaak is op grootsche wijze verbouwd en de kleine volle winkel is thans in een ruim winkelpand omgezet, waarbij met de laatste begrippen van hygiëne enz. rekening is gehouden. Snijmachine, electr. koffiemolen, snelweger enz. staan klaar om op de zindelijkste en meest vlugge wijze de zaken af te doen, hetgeen het winkelen tevens niet weinig zal veraangenamen. Het in deze tijden aanbrengen van derge lijke veranderingen getuigt ongetwijfeld van een gezonde groei der zaak. Wij wenschen den heer Stempvoorf veel succes. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer D. A. A. Zij- derveld, is dezer dagen geslaagd voor de hoofdacte. De Kampioene gehuldigd Hartelijk en spontaan is Jeanne van As- selt, de Nederlandsche Kampioene, Zaterdag middag .gehuldigd. Daartoe kwamen de le den der turnvereeniging A.D.O. in het club lokaal bijeen en werd langs Torenstraat, Middelwijkstraat en een gedeelte van de Steenhofstraat gewandeld tot de Soeser Har monie in zicht kwam. Voorop ging toen de groer.-witte vlag, waarachter de harmonie met banier, vervolgens de turnsters en tur ners en ten slotte de luxe wagen var* den peer J. A. Swager met groen-witte linten opgesierd om de kampioene af te halen. In de Molenstraat werd het steeds drukker. Voor haar wioning in die straat no> 43 had een groote menigte plaats genomen. Onder de opgewekte tonen der muziek steeg de kampioene met haar ouders, onder luid hoera geroep, in de auto, waarna de tocht naar het clublokaal werd aanvaard, waar ook zeer veel belangstelling was, o.a. van de raads leden De Bruin en Busch. De zaal was aardig versierd. De voorzitter van A.D.Ü., richtte zich tot mej- v. Asselt en feliciteerde haar namens A.D.O. met het behaalde kampioenschap. Na mens leden en begunstigers bood hij haar een gouden polshorloge aan. De heer-P. J. Clements, lid van het bestuur van het Soes- ter Sportcomité feliciteerde de ouders en de kampioene met het behaalde succes- Bij de geboden bloemenhulde voegde sprj een stoffelijk blijk, n.1. een zilveren plaquette. De „Harmonie" was het, volgens haar voorzitter, een buitengewone eer, mecLe te kunnen werken tot deze huldiging. De heer De Bruin, lid van den raad, voegde zijn filioifatie bij die der vorige spre kers, 'hij feliciteerde tevens 't bestuur van A.D.O. De heer H. Bouma, feliciteerde de kampi oene, daar de. sport ook zijn belangstelling heeft. De heer de Zoete overhandigde de kampioene een gedicht namens ,;de jongens". De voorzitter dankte hierna allen, die tot de huldiging hebben bijgedragen, waarna de kampioene per autc naar huis werd gebracht. Doodeiijk vliegongeval te Soesterberg Dinsdagmorgen te 10.15 uur, was de re serve Sergeanrvlieger Van Poeteren, met het militaire toestel No. 105 opgestegen tot het maken van een terreinvlucht. Toen de vlie genier op geringe hoogte vloog boven Soest, duinen, botste het vliegtuig tegen de 'Zich daar bevindende boomen, waardoor de lin kervleugel afknapte en de machine naar be neden viel. Direct, hierna vloog het ;toe- stel in brand, waarvan alleen wat oud ijzer overbleef. Spoedig was er hulp ter plaatse; men trof sergeant Van Poeteren eclner'" ge heel verkoold aan. Volgens deskundigen, zou van P. reeds gedood zijn door den val en dus voor het toestel in brand geraakte. Blijkbaar om het vertrouwen in de lucht vaart niet te schokken, werd des middags boven het terrein druk gevlogen, waarbij zeer sterke staaltjes van vliegtechniek wer den getoond- Geslaagd Onze vroegere plaalsgenoote Mej. Cornelia Johanna Visser, onderwijzeres aan de R.K. Lagere School te Groningen, thans Züster Marie Frédérique in het Klooster vah L. Vrouw, Tuinbouwdwarsstraat 13 aLdaar, slaagde 30 Juli j.1. te Groningen voor dé Hoofdacte. Door den bliksem getroffen Tijdens het onweder, waarvan gisterenacht ook onze gemeente haar deel kreeg, warden 2 koeien, welke zich in een weide aan de Eiem bevonden, door den bliksem getrof- fes. Beide beesten behoorden aan den lieer Jongerius aan den Nieuwenweg alhier. Ned. Herv. Kerk Door \riendelijke bemiddeling van den ar chitect, den heer p. Beekman, hebben" wij een bezoek gebracht aan de 2e Ned- lierv. Kerk aan de Nieuwerhoekstraat, welke half Sepieber in gebruik zal worden genomen. Komende van de Koninginnelaan, maakt dit kerkgebouw lusscheu het donkere groeiL een In het laatste nummer van „De Soester Bode" en „De Soesterbergsche Bode", on der welken faatsten naam „De Soester Bode" te Soesterberg verschijnt, komt een stukje voor van den Zeer Eerw. Heer Mocking, Pastoor te Soesterberg, tevens Bisschoppelijk Censor van genoemd blad. In genoemd stukje hebben de lezers de navolgende vieze ontboezeming kunnen lezen. Nu zullen we het verschil kunnen zien tusschen dit blad en dat andere: „De Soester Post" genaamd, dat sinds eeni- gen tijd vrijpostig en brutaal bij ons binnendringt; dat blad spreekt een taal, die elke christelijke liefde mist, maar ons Kath. Blad zal ademen een geest van liefde, vrede en verdraagzaamheid zonder zijn Katholieke principen weg te doezelen. Gelukkig kunnen wij hierop direct laten volgen, ook voor hen, die hun groote af keuring over deze regelen hebben uitgespro ken, dat Zijn Eerw. aan deze regelen geen schuld heeft en door hem ook niet op deze wijze zijn geschreven. Zeer vlug na de verschijning van bedoeld nummer toch werd ons door den heer Van Dam, correspondent voor ons blad te Soes terberg, bericht, dat Z.Eerw. hem had mede gedeeld, dat zijn stuk buiten zijn wil door een ander was veranderd. Volgens de gedane mededeeling zou Z.E. hebben geschreven „De Soester" inplaats van „De Soester Post". Door Z.E. werd hierbij gelijktijdig gezegd, dat hij niet gekant was tegen „De Soester Post". De courant van den heer Smit is' steeds uitstekend geweest en nu te meer, nu voor de Katholieken een Katholiek blad werd gegeven. Bovenstaande mededeeling, voor wat be treft de verandering van het stuk, werd ons bevestigd door het navolgende schrijven van Pastoor Mocking zelf. G. R. Tot mijn spijt zie ik heden in „De Soesterbergsche Bode" een fout van den zetter ot drukker in mijn stukje daarin geplaatst. Ik had geschreven, dat „De Soester" zich hier brutaal opdrong en niet christelijk zich gedroeg. Dus Uw courant lag geheel niet in mijn bedoe ling. wg. H. MOCKING, Pastoor. aardig effect. Het ranke torentje steektiaar- clig boven het geheel uit; de baksteénS1!^*- trek doet vroolijk aan. Rechts bevindt zich de hoofdgang en is men dezen doorgegaan dan komt men in een hal met tegelvloer. Rechts daarvan is de opgang haar de gaan derij, recht vooruit tot het interieur. Deze is geheel opgetrokken in gelen baksteen, waarboven de kapconstructie zich verheft, welke is gecamoufleerd door celotex-platen,' afgezet met zwart-groen lijstwerk, wat het geheel iets rustigs geeft. In den achterwand is het spreekgestoelte aangebracht, benevens de plaatsen voor den kerkeraad. Rechts van het spreekgestoelte bevindt zich de gaanderij, vyaarvan de zitplaatsen op'loopen. Tegenover deze gaanderij is de plaats voor het orgel, waarvan het front is ontworpen door genoem den architect. Hel orgel wordt gebouwd door Gebr. de Koff te Utrecht. Onder het orgel is de 'catechisatiekamer, een flink luchtig vertrek, zeer geschikt voor lezingen met lan taarnplaatjes of films, daar in dit vertrek voor dat doel een groot wit vlak is aange bracht. Grenzende aan dit vertrek is de pre dikantskamer zeer geriefelijk ingericht. De verwarming van dit gebouw geschiedt met gas door motorische kracht, gelijktijdig be nut voor aanvoer en afvoer van lucht. De kerk bevat met de gaanderij mede ongeveer 450 zitplaatsen en is een aanwinst voor wes telijk Soest- Het voorplein is door de goede zorgen van den heer Joh. Kraaijenbrink in een bloementuin omgetooverd, afgeslpten door een lage borstwering aan den publieken weg. Het aannemerswefk werd verricht door den heer Hornsveld, 't schilderwerk door den heer A. v. Riet, loodgieterswerk den heer H. v. Herwaarden, de gasleiding door den lieer yisman, terwijl het meubilair werd geleverd door den heer A. v. Veenendaal. Onder den trein Zondagmorgen omstreeks 11 uur passeer de de familie v. d. L. den onbewaakten spoor overweg nabij de halte de Paltz. In het ge zelschap waren meerdere kinderen. De fa milie is afkomstig uit Gouda en was ge logeerd in een pension aan de Bosstraat. Per fiets trok men over het rijwielpad en arriveerde net bij den onbewaakten overweg bij de halte de Paltz, toen een trein uit de richting Utrecht naderde. De geheele fami lie kon m'et vlug genoeg meer den overweg passeeren. Men riep eenige kinderen nog toe voorzichtig te wezen en te wachten, doch het 11-jarige dochtertje kon blijkbaar niet tijdig genoeg meer stoppen. Juist op den overweg kwam haar rijwiel tot stilstand en stapte zij af, doch toen was dq trein reeds vlak bij. Rijwiel en meisje werden door den trein gegrepen, de fiets werd mét een slag weg geslingerd, het meisje sloeg over het hoofd en kwam net tusschen de rails terecht. Hoe wel de machinist onmiddellijk stopte, kon niet worden verhoed, dat de geheele trein pver haar heen reed. Wonder boven wonder bleek het meisje er echter nog vrij goed afgekomen; wel had zij zeer vele -bloedige verwondingen opge- loopen, maar haar toestand was, hoewel zeer gevaarlijk, niet hopeloos. Met de in den trein aanwezige brancard werd zij in den trein naar het station Soest gebracht, alwaar Dr- Donker de eerste hulp verleende. Daarna werd zij met de ziekenauto naar het zieken huis De Lichtenberg te Amersfoort vervoerd. Nader vernemen wij nog, dat de toestand van het meisje vooruitgaande is. Dat Z.E. hier aanneemt, dat een zetter of drukker in bedoeld stukje een fout maakte, kan ik mij indenken; het geval is te ernstig om aan te nemen, dat hier opzettelijke ver andering heeft plaats gehad. Stel U voor een gecensureerd blad, waar van stukken, zelfs stukken van den censor eigenmachtig en tegen wil van den schrijver worden vervalscht. Wij vragen ons af, hoe wij een dergelijke daad zouden moeten betitelen, vooral als men weet, dat niet één redactie het recht heeft zonder toestemming van den schrijver, ook maar iets aan een onderteekend stuk te ver anderen. Ik moet hierbij echter op iets anders wij zen. Zij, die maar iets weten van de tech niek van het zetten, weten zeer goed, dat het niet mogelijk is, dat door een zetter het woord POST wordt ingelascht. Ook is het een onmogelijkheid, dat een corrector een dergelijk opvallend woord zou laten pas seeren. Voor mij staat het dan ook vast, dat hier een eigenmachtige verandering heeft plaats gevonden. Met deze overtuiging heb ik mij dan ook om inlichtingen gewend tot den ZeerEerw. Heer MOCKING en den heer ALDERS. In een onderhoud tusschen Z.E., den heer Alders en ondergeteekende, in de Pastorie té Soesterberg, werd door Z.E. meerdere malen verklaard, dat door hem was geschre ven „De Soester", terwijl de heer Alders op mijn pertinente vragen, of hij deze woorden veranderd had in „De Soester Post", het antwoora schuldig bleef. Heel voornaam meende laatstgenoemde zich van de zaak te moeten afmaken met de mededeeling, dat hij de zaak zou onderzoeken, alsof het wel óf niet plegen van een dergelijk feit een ge val is, dat men zich moeilijk meer zou kun nen herinneren. Waar zelfs bij het afdrukken van ons blad het resultaat van dit z.g. onderzoek ons nog niet is medegedeeld, moet ik aannemen, mede als gevolg van de,mededeelii)gen van Pastoor Mocking, dat dé verandering door of met medeweten van de uitgevers heeft plaats gehad waardoor men zich schuldig maakte aan: le. ongehoorzaamheid tegenover het geestelijk gezag; 2e. vervalsching van een officieel stuk; 3e. misleiding van de lezers van „De Soes ter Bode" en „De Soesterbergsche Bode"; 4e. oneerlijke concurrentie; 5e. smaad. Voor dit laatste zai dan ook nog heden door mij een aanklacht bij de justitie worden ingediend. G. J. SMIT, Uitgever van „De Soester Post". Schennis der Eerbaarheid Voor een geval van schennis der eerbaar heid, werd door de politie te Baarn aldaar aangehouden zekere J. de R. van hier. Openlucht Jeugddienst Zondag 9 Augustus, 's avonds te 7 uur, zal bij gunstig weder een Jeugddienst ge houden worden in den tuin van het Herv. Jeugdhuis- Ds. J. S. van Schaick zal dezen dienst leiden. Nieuwe winkel De heer K- Wiersema heeft aan de Soes- terbergschestr. 9a een nieuwe winkel geo pend in Dames en Heeren Mode-artikelen en stoffen voor costuums en jassen, japonnen, mantels, enz. Een zeer smaakvolle etalage noodigt U reeds tot kijken. En van binnen alles even practisch ingericht. Een ruime, gezellige pas kamer, daarachter een Bink licht atelier. Reeds nieuwe Hersfststoffen zagen we en konden er reeds de mooie nieuwste patronen be wonderen. Het is de gewoonte van den heer Wiersema, om nooit meer dan één japon of mantel, costuum of overjas van eenzelfde stof te maken. Daardoor wordt voorkomen, dat meerderen in eenzelfde plaats met pre cies dezelfde stoffen gekleed zijn. Voor de betere stoffen wordt dit principe onverbid delijk doorgevoerd. Wij wenschen de heer en mevrouw Wier sema veel succes in hun nieuwe woning en winkel en kunnen onze lezers gerust aanbe velen een kijkje te gaan nemen. Veroordeeld Een inwoner van Soesterberg, zekere S-, werd dezer dagen veroordeeld tot 20 da gen hechtenis wegens het besturen van een auto in staat van dronkenschap. Wegens het te snel rijden met een mo torrijwiel en het links nemen van een bocht, werd zekere D-, eveneens té Soesterberg ver oordeeld tot f20.-.- boete. Te snel rijden Door de politie te Soesterberg werd de zer dagen tegen verschillende personen pro cesverbaal opgemaakt terzake het rijden met een snelheid, die niet toelaatbaar is. Assistentie verzocht Maandagavond werd door zekere U. aan den Heuvefweg de hulp der politie inge roepen, daar hij vrij ernstig mishandeld werd door zijn zoon, die met vacantie thuis was. Op verzoek van U. werd de zoon door de politie uit de woning verwijderd. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Broche, notitieboekje, alpinomuts, 2 sleu tels, gummischoen, zilveren heeren armband horloge, heerenportemonnaie, rieten koffer tje en broche (portret). EERSTE SOORT VOEDZAAM VERSTERKEND DE CACAO VOOR UW GEZ0N0HEI0. PI m. 30»/, Volvet Verkrijgbaar bij W. MEKKING Nassaulaan 20 - Soestdijk Weeshuisdag Vorige week Woensdag werd in de Chr. GCref. Kerk de jaarlijksche weeshuisdag ge houden, welke zeer druk bezocht was. De dienst ving aan met het zingen van Psalm 95 1 en gebed en het lezen van Psalm 145 door den praeses. Daarna riep deze allen het welkom toe; hij ziet in de groote schare belangstelling voor den arbeid, waarvan de grondtoon is lof aan God voor onverdiende genade. Hierna zong de gemeente Psalm 72:11. Vervolgens gaf de weesvader een over zicht van het werk onder 28 verpleegden. De toestand geeft geen reden tot klagen, de kinderen vliegen voor hun pleegouders, de diverse rapporten getuigen van intensie- ven arbeid. Veel en velerlei werd die stich ting geschonken, waarvoor dank aan God. Ook de bibliotheek werd niet vergeten. Maar het werk vraagt om uitbreiding; daarom maar eens flink in de beurs getast. Na het zingen van een psalm sprak Ds. J. W. Ree uit Barendrecht over ,,'CQebed van een wees", naar aanleiding vart^Hbsëa 14:4 en staat stil bij den deerniswaardjgen toestand, de groote ontferming en het bid dend pleiten. ?s Middags sprak Ds. K. G. van Smeden, uit Haarlem, over „Niet van moeder weg", waarna gelegenheid werd geboden het huis te bezien Ook deze Weeshuisdag mag in alle op zichten geslaagd heeten. jr Een voortref lelijk adres voor eerste kwaliteiten. BRANOSTOFFENHANDEL SOEST BAARN TELEF. 2103 TELEF. 274, 217, 83 Boom omgewaaid Door het onweer -en de daaraan gepaarde stormwinden, waarvan ook onze gemeente Dinsdagavond haar deel kreeg, viel in de Rademakerstraat te Soesterberg een zware" linde, zijn plaats kiezende dwars over den rijweg. Nadat de hevige regen iets was ver minderd, werd de boom door omwonenden aan den kant van den weg getrokken, waar door in het verkeer geen stagnatie kwam- Bij het zwemmen verdronken Toen Woensdagavond P. v. Asch, winkel bediende bij den heer Ran alhier en wonen de aan het Kerkpad, met nog een tweede bediende van genoemde firma te ongeveer 9 uur in de Eem ging zwemmen, is, zooals ai wel algemeen bekend, eerstgenoemde jam merlijk verdronken. Genoemde Van Asch kon niet zwemmen en had zich, om te blijven drijven, een van lucht voorziene autoband om het lichaam ge bonden. Het ongeluk wilde, dat, al zwemmen de in het diepe gedeelte, de autoband sprong en v. A. zich zelt niet kon redden. Zijn collega, de zwemkunst wel machtig zijnde, stelde dadelijk pogingen in het werk om hem te redden. Deze werd echter door het slachtoffer gegrepen, waarna beide in de diepte verdwenen. Het slachtoffer schijnt zijn helper onder water direct te hebben losge laten, waarom het voor S. niet moeilijk was weer vlug boven te komen; v. A. bleef ech ter in de diepte. Tot laat in den nacht heeft de politie naar het slachtoffer gedregd, met welk werk gisterenmorgen te 4 uur wederom werd be gonnen. Na ruim 2 uur dreggen mocht het de politie gelukken het slachtoffer naar bo ven te brengen. Naar het politiebureau ver voerd, is hij aldaar gekist en daarna naar zijn ouderlijke woning overgebracht. I. O. G. T. De afd. Soest van de I. O. G. T. alhier hield een open zitting ten huize van Mevr. Muizenberg, welke druk bezocht was door gasten uit Amersfoort, Hilversum en Utrecht. Na opening zong Mej. H. v. d. Bouvir een paar liederen, waarop de heer Breitenstein uit Utrecht sprak over den arbeid van de I. O. G. T. en de heer Nijburg uit Amers foort over de O. V. J. T. In de pauze werd thee geserveerd. De heer en mejuffr. Petersen gaven een voordracht ten beste. Soester Winkeliersvereeniging Naar wij vernemen zijn een groot aantal winkeliers in onze gemeente werkzaam voor de oprichting van een winkeliersvereeniging. Zooals de naam het reeds zegt, kunnen van deze vereeniging, zulks in tegenstelling met de middenstands-vereenigingen, alléén winkeliers lid worden, terwijl zij zich ten doel stelt door verschillende middelen koopers en winkeliers steeds meer tot elkaar te brengen. Reeds vele winkeliers hebben hun mede werking toegezegd; we twijfelen dan ook niet aan het welslagen van dezen opzet. E.N.B.O. Bluschapparaat 'Nog even wenschen wij terug te komen op de hooiberg-brand, welke vorige week Woensdagnacht bij den heer Kuijper aan het Kerkpad heeft gewoed en wel omdat het E.N.B.O. Bluschapparaat hier zulke uitste kende diensten heeft bewezen. Bij het uitbreken van den brand konden de vlammen door dit apparaat onmiddellijk worden bestreden. Ware dit niet het geval geweest, dan zouden eenige in de nabijheid staande gebouwen zeker een prooi der vlam men zijn geworden. Genoema apparaat heeft wel bewezen iets onmisbaars te zijn voor een ieder. Drinken en niet betalen De verlofhouder V. aan de Birktstraat gaf Woensdagavond aan de politie kennis, dat 5 personen, welke met een auto gekomen waren, na de noodige consumptie te hebben gebruikt, niet wenschten te betalen en ver trokken waren. Daar het nummer der auto kon worden opgegeven, konden de helden in het dorp worden aangehouden, doch de bestuurder wilde hieraan geen gevolg geven. Met een juist passeerende race-auto werd nu een achtervolging begonnen. Bij de Oran jeboom kon eerstbedoelde auto worden in gehaald en tot staan gebracht, nadat de race wagen dwars over den weg was geplaatst. Tegen alle 5 personen werd procesverbaal opgemaakt terzake oplichting, terwijl de be stuurder nog een cadeautje bovendien kreeg, wegens het niet voldoen aan een gegeven ambtelijk bevel. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Oranje-viering De oproep in de pers tot bijwoning van: de vergadering op 30 Juli voor de bespreking van de Oranjeviering op 31 Aug. a.s. is blijkbaar niet voldoende geweest. De op komst was matig bezocht. Wederom wor den de leden der beide Oranje-vereenigingeri en belanghebbenden opgeroepen tot bijwo ning van een algemeene vergadering op 6 Aug. a.s. in het Zwaantje om' 8.30 uur. des avonds- In korte trekken luidt de agenda als volgt. 1- Organiseeren van een Winkelweek. <2- Organiseeren van een optocht. 3- Het samenstellen van het programma, en het benoemen van sub-comite's. Aangezien het niet mogelijk is allen schrif telijk in kennis te stellen zal behalve in de pers dien oproep worden bekend gemaakt bij verschillende winkeliers. Komt allen Het permanent feestcomité. SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Daar de vergadering van Maandag niet doorging, is afgesproken, dat Vrijdagavond op den trainingsavond het een en ander voor de a.s. competitie zal worden besproken. Dus a.s. Vrijdag (hedenavond) trainen. Zondag, 2e Zondag der maand- KERKBER1CHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG. Feestdag van Maria ten He mel opneming. Verplichte Zondagviering. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 Uur. Uitreiking der H. Communie om kwart over zeven, na de Vroegmis en om kwart voor 9. Om 7 uur Lot met Rozenhoedje. MAANDAG. Gedurende de week de H. Mis om 8.15 uur. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. VRIJDAG Vigilie voor Maria ten Hemel opneming. ZATERDAG. Feestdag van Maria ten He mel opneming. Verplichte Zondagviering. De vroegmis om half 8. Om 10 uur plechtig gezongen. H. Mis met assistentie ter gele genheid van het 25-jarig Priesterfeest van den ZeerEerw. Heer Pastoor H. S. Mölder. Onder de H. Mis feestpredicatie van den ZeerEerw. Heer W. Poelman van het Semi narie Culemborg. Voor de H. Mis de Lofzang Veni Creator. Na de Hoogmis feestcantate. De H. Communie wordt uitgereikt voor en na de H. Mis en om kwart voor 9. 's Avonds om 7 uur plechtig Lot met de Lofzang Te Deum. Op Maria ten Hemelopneming geen biecht- hooren. Gelegenheid om te biechtenDagelijks voor en na de H. Mis en Vrijdagmiddag om 4, en 6 uur en na 't Lof tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uui Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Wegens de vacantie der kinderen in de week de H. Mis om 8 uur. ZATERDAG. Feestdag van Maria ten He mel opneming. Verplichte Zondagviering. weg 34. Voor 15 I zelfstandig koken en voorzien, i loon. Adr bergschest gevraagd Adres te dit blad. Soesterb.s Soes RESTA o.a. Heer Zw. gumn Zi een span tuigen, zo' W. Verwi ■■■NBB M< Beveelt z alle voo Verkoop li

Soester Courant | 1931 | | pagina 2