Doorzitten rtr va n i l l e i j s SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. Wie verhuist U? ïiPUROL 1 Uitgave: G. J. Smit,Soestdijk. Bureau: Van Weedesfr. 35, Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" ROOKT LENSSEN KRAB D.F.V0IGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Corto sa-Sigaren W Wit M8» 10e JAARGANG VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1931 No. 32 DE SiESÏISfi aUMKT Algemeen weekblad voor Soestdijk, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VlSSER'S Boekhandel, SOEST cn C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor „De Soester Courant", worden zonder prijsverhooging tevens opgenomen in het „SOESTER NIEUWSBLAD", Algemeen Christelijk Weekblad en „DE SOESTER POST", Katholiek Weekblad. Thans in prachtvol en hygiënisch gefabriecerde kups, inhoudende: 1 pond a 60 cent, V£ ponds 35 cent, I1/» ons 20 cent alsmede 5,10 en 15 cents porties. Eén van de Zomer- en vacantie-genoegens. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE ONZE RIJMKRONIEK ARBEID ADELT, MAAR... De zee verzwelgt alles wat Zij tot haar prooi kan vinden, Om het meedoogenloos voor Altijd te verslinden. In hare woeste golven Vona menigeen een graf; En schatten zijn verzwolgen Die niemand ooit meer zag. Een logger hïjscht de zeilen, De visschers gaan aan boord; En dikwijls stond in de krant: „Niets meer van hen gehoord" Diep treurig is 't droevig lot, En zuurverdiend het brood; Ver van Moeder, vrouw en kind Trotseeren zij den dood. 't Is helaas niet alleen de zee Die rouw en droefheid sticht, Want ook te land valt vaak een Als offer van zijn plicht. De gravers naar 't zwarte goud, De zwoegers in 't donker, Zij werden pas nog verschrikt Door een vuurgeflonker. Als wij 's winters aan den haard, De warmte genieten, Dan denken wij aan hen, die Daarvoor 't leven lieten. BIJ EN U GENIET. VAN WEEDESTRAAT 36A - TEL. 2017 VAN KNEUS. Daar heb ik deze week iets heel moois gelezen, iets waar ik altijd al naar verlangd heb, iets dat eigenlijk te mooi is om waar te zijn. En 'k ben er van overtuigd, dat jullie er allemaal zoo over gedacht hebben dat je tegen jezelf zei: was 't maar waar. Ik bedoel hier al dat teekenen voor den vrede. Al onze handteekeningen zullen worden aangeboden aan de Commissie van den Volks bond op de conferentie te Qenève. Helaas, zonder zwartkijker te zijn, er is niemand die ernstig aanneemt, dat deze hand teekeningen tot eenïg resultaat zullen leiden. Maar dat geeft niet, wij mogen geen van allen iets onbeproefd laten om een poging te doen in de richting van den vrede. Laat ons dat wapengeweld staken en strijden met de wapens van den geest, want immers de mensch is van nature een strijder. Wij zien zooveel dingen, 'die we anders willen en waar wij tegen willen strijden, ook al delven we het onderspit. Dat gaat zoo in het groot, maar dat gaat ook zoo in het klein.'En een partijtje particu liere moordenaars zullen we toch wel over houden; van die mannen en vrouwen, die op een kwaden dag het bloed van hun even mensch willen zien vloeien en die door het mes of de revolver een einde maken aan het leven van anderen of van zichzelf. We blijven ook opgescheept zitten met de lasteraars, die langzaam maar zeker door hun venijn het leven van echte ot vermeende te genstanders vergiftigen en geestelijke sluip moordenaars zijn, waartegen geen wet en geen volkswil iéts kan ondernemen. Kort en goed, als het niet helpt, kan het toch ook geen kwaad. De laatste dagen hebben onze pensiongas ten tot badgasten gemaakt :en hen gedwongen, om met parapluie ot regenjas door de bos- schen ot over de duinen te wandelen. Voor het eerst van mijn leven heeft Griet achter mijn rug om onze beste kamer en de slaapkamer verhuurd aan een bejaard echt paar uit de tropen. Ik leer van die meneer nou een beetje ma- leisch, dat hebben jullie zeker in de laatste weken zeker al gemerkt. Die Indische meneer is een beetje reuma- thiekig en kan niet goed tegen het vochtige klimaat hier, hij heeft daar in dien smarag den gordel ook al zoo'n last van gehad en nu zit ie heel den dag te koekeloeren of de zon wel ot niet wil schijnen. Mevrouw is echt kwiek voor iemand van zestig jaar en ze tippelt uren achtereen door bosch en hei en zand en voor de rest vindt ze hier het winkelen in de toko's zoo aardig. De zaken zijn goed gesorteerd, zegt ze en de winkeliers voorkomend en dan roept ze over de inlichtingen die je hier in het verkeershuis kunt krijgen. Want zoo zijn ze eigenlijk aan het adres van Griet gekomen. Ze zochten naar een degelijk pension bij menschen, die er niet van hoefden te bestaan en waar ze gezellig mee konden praten. Van die lui, die heel het dorp en alles er om heen, door en door ken den; menschen die heel eenvoudig waren enz. enz. Toen heeft iemand hen naar ons gestuurd enhij of zij heeft er alle eer van, want we zijn erg met elkaar ingenomen. Griet, al zeg ik 't zelf, kookt heel goed, vooral sinds ze de radio-kooklessen iedere week volgt en ik, al ging 't me aan 't hart, een kookboek heb besteld. Zoo moesten er meer boeken zijn, ook voor den vrede en dan van deze recepten: Neem een massa menschen, vraag of ze voor oorlog of voor vrede zijn, meng de voor- en tegenstanders goed dooreen enwacht het resultaat niet af maar neem de beenen. Maar alle gekheid op een houtje; onze meneer heeft heel wat meegemaakt en 't is een lot uit de loterij, dat hij nog in 't land der levenden is. Hij heeft driemaal ben amoI< maker meegemaakt, die hem met zijn kris, dat is een mes met bochten, naar den toe wan besar wilde helpen en alleen door een toeval is hij telkens aan magere hein ont komen. Mevrouw vroeg me wat die rooie paaltjes in de tuinen aan "den hoofdweg eigenlijk be- teekenden. Ik heb haar direct gezegd, dat die weg voor het verkeer een heel stuk breeder moest worden gemaakt om het leven der pension gasten en desnoods ook van de dorpsge- nooten te beschermen. Maar toen ze vroeg waarom dat al niet veel eerder geschied was, kon ik het goeie mensch geen antwoord meer geven en heb ik gezegd, dat ik er eens naar zou infor- meeren. Ik probeerde haar wijs te maken, dat op zoo'n weg nooit veel ongelukken voorkomen, omdat iedereen er op bedacht is om achter de boomen te sluipen en omdat die dikke stammen er als schilden langs den kant staan E en de auto's wel zullen oppassen er niet I in te klimmen, maar die vlieger ging niet op. - EL G0eie mensch had een aantal menschen van de gemeente dagen lang zien passen en meten en ziet nu eiken morgen uit, of men nog niet begint met het verbreeden der we gen. Ook zei ie, dat 't hier in Soest precies hetzelfde ging als in Indië. Men maakt de menschen lekker en men geeft niets, waar door de ontevredenheid steeds grooter wordt. En het mensch heeft gelijk. De bestrating is nu over de geheele lengte door onze ge meente geheel vernieuwd en verbeterd, ter wijl ook voor de wielrijders goed wordt ge zorgd door aanleg van een prachtig fietspad aan beide kanten der bestrating. Maar nu de wandelaars. Wat wordt voor die groote groep gedaan? Moeten die men schen nog langer achter de boomen blijven sluipen. Zijn de maten, waarop de wegen door middel van de roode paaltjes zijn uit gezet, niet schromelijk overdreven. Waar, zooals gezegd wordt, het rijk op den be- noodigden grond geen beslag zal leggen, daar moeten wij toch begrijpen, dat niemand zoo veel grond gratis aan de gemeente zal af staan. Wel zullen zij hun medewerking geven om een niet te breed wandelpad aan beide kanten achter de boomen tot stand te bren gen, want dat is ook hun belang. Zie eens naar de Koninginnelaan. Hoeveel meer waar de zouden de perceelen aan dien weg niet hebben gekregen door de verbetering van dien weg Op verzoek van die Indische dame dus zeg ik, schiet nu op met de totale verbete ring en haal de menschen in huis. Als een maal de groote verkeersweg, welke vanaf de richting Amsterdam vóór Baarn door het polderland naar Nijkerk zal loopen, eenmaal gereed is, zal dit niet meer mogelijk zijn. Als we dan nog zorgen, dat de wegen goed verlicht zijn 's avonds en de boomen goed zichtbaar (denk eens aan de door Pronk reeds 46 maal gevraagde verlichting), dan is er veei goed gemaakt, waarover men reeds lang ontstemd is. is, kunnen de luizen zich soms verbazend snel vermenigvuldigen, zoo sterk zelfs, dat men dan niet zeker weet of het dier het zoo slecht heeft van die luizen, of dat die luizen maar bijzaak zijn en de ziekte hoofdzaak. Een feit is het, dat kern gezonde dieren welig ot geen last van luizen ondervinden. Vlooien schijnen zich' meer plaatselijk op te houden. Er zijn er, die in liun hokken zeer veel last van vlooien hebben, terwiji anderen er nooit hinder van ondervinden, ja, ze zelfs nooit zien. Velen zoeken dit in het strooisel van vloer- en Iegnesten. In hooi, stroo, turfmolm, zaagsel, overal zitten ze in. Bij mij zelf heb ik in het kippenhok nog nooit last van vlooien gehad, onverschillig welk strooimateriaal ik gebruikte. Vlooien leven niet zoo zeer op het dier, dan in de Iegnesten. Van hieruit wachten ze op hun prooi, die pas verlaten wordt, als hij wat bloed heeft atgestaan. Veel vlooien zijn dus schadelijk en beslist hinderlijk. Mijten. Dit zijn eigenlijk de diertjes, die door ons luizen genoemd worden. Het zijn die kleine, roode, grijze, soms witachtige diertjes, zandkorreltjes gelijk, die met dui zenden tegelijk wonen onder zitstokken, in noesten, in reten en spleten, in Iegnesten. Het zijn spinachtige diertjes, die leven van kippenbloed en -zich na den maaltijd liefst weer zoo donker mogelijk opbergen. Hun vermenigvuldiging is ongelooflijk snel, zoo dat 'n hok in eenige dagen krioelen kan van dit gespuis. En juist deze mijten zijn het, die onze kippen zoo veel doen lijden. Niet alleen veel bloedverlies, maar alle nachtrust is tevens verdwenen, mant 's nachts zijn ze druk in de weer. Zooals de karavanen hun vaste wegen kiezen door de woestijn, zoo kiezen deze karavanen van duizenden liun weg over deze zitstokken naar de lichamen van de rustende kippen. Tegen den morgen zijn ze weer teruggekeerd naar hun schuil plaatsen. Maar al dien tijd hebben de kippen hun tol moeten betalen en overdag willen wij nog wel eens tol hebben in den vorm van een lekker eitje of bij jonge dieren in krachtige ontwikkeling. En wie er bij in schiet niet de mijten, maar wij. Daarom moet de strijd tegen dat ongedierte met kracht worden aangebonden. afgegeven. Aangezien van afbreken niets kwó.m, hebben ondergeteekenden den 16den October onderstaand schrijven gericht aan dei.j raad der gemeente: j EdelAchtbare Heeren. Tooals U wel zult opgemerkt hebben, is sedert de ingebruikneming van het nieuwe ger.eelte Koninginnelaan, de Eikenhorstweg een doode weg is geworden, alzoo tot waar deverlies aan de eigenaars der perceelen 8, 10 en 12. Hierbij komt nog de belemmering V5ji het vrije uitzicht, doordat de bewoner van perceel 14 eene houten schutting heeft dóen plaatsen van twee meter hoogte, bin- ne;i de rooilijn. Ondanks het procesverbaal, hemondelinge bevel door den heer Van NtVssel en 't daarop gevolgde schriftelijk be-'/el, onderteekend door U WelEdelAehtb. voorzitter, blijft het euvel bestaan. Ondergeteekenden, eigenaars en huurder vai: bovengenoemde perceelen, richten zich tot. U met het beleefd verzoek, dat door U be:-loten wordt, om tegen genoemde-overtre- dii?| krachtig en afdoende op.te treden. Met verschuldigde hoogachting teekent: JOH. RADEMAKER, eigenaar. KARELSEN, eigenaar. E. MARÉE VAN GOCH, huurder. Op 13 December ontving de heer Rade maker onderstaand schrijven, doch zooals gij zuil: zien, komt er niet in voor, dat door den voorzitter een uitstel werd verleend van 3 maanden. Naar aanleiding van Uw schrijven, ont vangen op 16 October j.1., inzake belem mering van het uitzicht op den Eiken horstweg wegens plaatsing van een schut ting door M. J. Witte op het perceel Sectie H no. 4764, deelen wij U mede, dat wij den heer Witte voornoemd, be reids hebben aangeschreven om het ge deelte der schutting, hetwelk vóór de rooilijn van den Eikenhorstweg is daar- gesteid in afwijking van de bepalingen der Bouwverordening, af te breken. De Raad heeft in zijne vergadering van 8 dezer kennis genomen van Uw boven bedoelde bezwaren. Toen de 3 maanden waren verstreken, heb- Gediplomeerd Drogist Opticien FOTOHANDEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS I Burgemeester Grothestraatjsa - Telefoon 2317 SAFE-DEPOSIT ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraat 7B, Maandag en Donderdag. ZIJN NIET T'EVENAREN Verkrijgbaar bij W. MEKKING NASSAULAAN 20 Hoe de bestrijding? Op de eerste plaats een hok, waar het ongedierte zich niet thuis gevoeld. Licht en lucht zijn noodig voor onze hoenders en het ongedierte moet er niets van hebben. Twee vliegen in een klap dus. Bouwt dus hokken, die voldoen aan de eischen. Laat licht en lucht vrij toegang hebben. Op de tweede plaats: geeft zoo weinig mo gelijk beschutting en bergplaatsen aan dat vieze goedje. Zoo weinig mogelijk reten en spleten. Zitstokken uit één stuk. Geen twee panlatten tegen elkaar gespijkerd. We zouden er door eigen schuld broednesten van mij ten van maken. Mestvloer en zitstokken mo gen ook niet vastgespijkerd zitten. Alles moet los. Bij de groote schoonmaak (ik bedoel het verwijderen van mest) en dit moet zeker elke week zijn, moeten de zitstokken er uit kunnen. Op de derde plaats: chemische bestrijding door middel van creoline. Bespuit Uw hok meerdere malen in den zomer niet .een op lossing van creoline. Vooral de zitstokken, mestvloer, Iegnesten niet vergeten. Deze op lossing werkt het best, als zij niet te sterk is, dus van 3 tot 5 pCt. Dat is dus 1 deel creoline op 20—30 deelen water. Wie geen spuit heeft, kan zijn hok ook insmeren met witkalk vermengd met een scheut creoline. Creoline doodt niet alleen de mijten, maar geeft ook een verfrisschenden reuk. Zorgt verder voor een stofbad, waar de dieren zich eens lekker in kunnen omwente len. Het voorkomt veel narigheid. PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. ben de eigenaars en huurder wederom een schrijven gezonden naar B. en W. en ont vingen onderstaande. Naar aanleiding van Uw schrijven dd. April j.1. deelen wij U mede, dat de Raad dezer gemeente in zijne vergade ring van 30 December 193Ö heeft inge- stemd met ons voorstel om den termijn, binnen welken de schutting, staande op het perceel van den heer Witte, moest worden afgebroken, te verlengen met een half jaar, zoodat thans nog geen termen aanwezig zijn den heer Witte voornoemd opnieuw aan te schrijven om de schut ting af te breken. Den 21ste Juni hebben de eigenaars en huurder wederom een schrijven naar B. en W. gezonden en hierop volgde onderstaand INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) antwoord. In antwoord op Uw schrijven dd. 211 remweg 1 naar Spoorstraat 5. G. docher van A- Bast en J. Kuyper, Dor- resteinweg 40- Christiaan zoon van J. H. v. Breukelen en M. v. Renswouw, Kromme- weg t6- Johannes, zoon van H. Hooft en H. Kok, Verl. Tempellaan 3. ONDERTROUWD: A- van Dalen en M. C. Zwart. C. Kok en J. M. Meiman. GETROUWD: A. J. v. Dorresteijn en A. W. M. Horvers. W. M- Gadella en M. H. ter Burg. OVERLEDEN: Johannes Frederik Herma- nus Schokking, 71 jaar, geh. met M. Hof land, Schoutenkampweg 38. Johannes Ver woerd, 48 jaar, geh. met G. v. d. Broek, Schrikslaan 25. GEVESTIGD- H. L. Bolten, ParkLaan 12a. K- A. Kars-Teune, Vcsseveldlaan 18. A. S- M. Butselaar, Gr. Melmweg 31. T. Ikrivan, Parklaan 12a. G. H. Dorresteyn, Molenstr. W-Z. 42. J. H. v. d. Linden, Bartolottil. 19, R- A. Aclams met gezin, laanstraat 70. M. M. de Haas, Verl. Talmalaan 31. J. B- Bou- vé met gezin, Amersf.str. 119. J. Eerenstein met vrouw, Motenstraat W.Z. 37. J. Visser. Driehoeksweg 8. W. F. H. Rottier met ge zin, Soesterb-str. 152. J. H. Verzijg Amersf. str. 35. W. M. Voss, Steen,hofstr. 39. M. Th. Toonen Dekkers, Steenhofstraat 39. M. J- M. Loeffen, Steenhofstr. 39. M- E. v. d. Loos met gezin, Dijkhuisstraat 4. A. v. d. Kraats, Rademakerstraat 6. T. Schaaf, KL Engendaalweg 15. R. Flierman in. v., Birk- straaf 10. G. de Bruijn met gezin, Dorre - sfeimveg 17. W. J. Gijzelaar met geziny Beetzlaan 45- G. F. W. Meyer, "Luchtv. aki. J- W. Wiedenbrugg-e, Steenhofstraat 46. W. A. Truschel, Middelwijkstraat 47. J. Alme- kindei's, Schoutenkampweg 29. VERTROKKEN: M- M- Mor lang met ge zin, van Burg. Grothestraat 32 naar A'dam, Residasfcraat 22. A. A. Luk assen, van Amersf. str. 21 naar Zeist, Dolderscheweg 24. C. E. W. Fokkema, van Amers.fstr. 21 maar A'foort, Celebesstraat 16. Wed. K. Groenewol-d, van Amersf.str. 93 naar A'foort, Celebesstraat 16. P. Klaver met vrouw, van Soesterb.str. 9 maar N. Amstel, Molenweg 22. H. v. Aarle, van Banmingstraat 43 naar Tilburg, Koningstr. 13. A. A. Caljé, van W. Pyrmontlaan 2 naar Pen Haag, Nicolastr. 57. N. Dors met gezin, van Nieuvveweg 84 naar Zuilen, Joh. Uitenbo- gaertstraat 6* J- M. Hjs.lrenuiMer van Olijke, weg 13 naar Rotterdam, Essènburgsingel 148a. J- van Breukelen, van Nieuwstraat 28 naar Werkhoven, Provincialeweg 52a. M. J. J. E. J. E. Veldhoen, van Amersf.slr. 111 naar Am sterdam, v. Eeghenstraat 32hs. C. J. M- Wüst, van Molenstraat O-Z. S naar A'dam, Qosterhoutlaan 27. G. Timmer, van de Beau- fortlaan 32 naar Harderwijk, Hlenden G. 4. J- v. Dijk, van Pijnenburger!. 5 naar Utrecht, Mardaplaats 8bis. Z. Vrieling met gezin, van Woonwagenkamp naar Belde, Woonwagen kamp. E. Lammers, van KL Engendaalweg 52 naar Oldenzaal, Grootestraat 10. J. Sie- bcsma, van Luchtv. af-d. naar A'dam, Loots- st-raat 41. J. Mulder, van Utrechtscheweg la naar Rijswijk, Heerenstraat 45. J. W. Bosch, van Koninginnelaan 68 naar A'dam, Java- straat 1941. W. J. v. d. Heer, van Nieuw- straat 10 naar Laren, Zijtak 26- C. v. 'd. Broek, van Nieuweweg 75 naar Terborg, Varsseveldscheweg 491. H. Met, van Van Weedestraat 7a naar Velsen.'Prov. Ziekenhuis. E. Giezer, van Amersf.str. 4 naar Arnhem, Coehoornstraat 10a. A. Raven, van Amersf. str. 70 naar Zeist, Eikenlaan 24. A. C.'"Ter wee, van Vredehofstraat 15 naar Arnhem, Roermonidsplein 33. VERHUISD: B- Rosmuller met gezin, van Soesterengweg 20 naar Nieuw straat 18. H T. Nieveen v. Dijkum, van Spoorstraat 18 naar Rembrandtlaan 23. H. de Beer met gezin, van Kcrkpad N.Z. 37 naar L. Brinkweg 43a li. Th. Horvers, van Spoorstraat 5 naar Steen hofstraat 27. A. J. v. Dorresteyn, van Ko- M~ 'fÈk H van Vragen, dele rublek betreffende. V Heer G. L'leehotit. D|r. Landbouw; ent -voor antwoord indulten. Ongedierte bij kippen. De zomer is voor onze jonge hoeders goed geweest Behalve enkele besmettelijke ziekten heeft de hoenderstapel het dit jaar wel gedaan. Maar als onze kippetjes het goed hebben, zullen er ook nog wel enkele andere dieren zijn, die hun weer gehad hebben. Eenige hiervan zijn de luizen en mijten onzer hoen ders. De naam kippenluis is algemeen be kend. Toch heeft een kip weinig luizen, Het zijn meest mijten, die door ons betiteld wor den met den naam „kippenluis". Het is ook hier: als het beestje maar een naam heeft. Luizen treft men bijna op elke kip aan. Ze zijn grooter dan de menschenluis. Ze leven van veertjes, huidschilfers, enz. Kwaad doen ze dus niet. Men treft er op één dier ook nooit veel aan. Alleen wanneer een dier ziek Aan de inwoners van Soest, Soestdijk, Soesterberg en Soestduinen. Het doel van dit schrijven is U bekend te maken met de handelwijze van Burge meester en Wethouders inzake de uitvoering van art. 8 der bouwverordening, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. In Maart 1930 is door M. j. Witte aan den Eikenhorstweg 14 eene houten schutting geplaatst ter hoogte van 2 M. binnen de rooilijn en zonder vergunning. Enkele dagen daarna is door den politieagent Ter Haar hiervan procesverbaal opgemaakt, hetwelk tot op heden nog niet is doorgevoerd. Weder om na eenige dagen heeft de heer Van Noe- sel in zijne functie als directeur der bouw verordening M. J. Witte persoonlijk aange zegd het gedeelte binnen de rooilijn te ver wijderen, zoo niet, dat het alsdan ten zijne koste door de gemeente zal geschieden. Uit bijgaande brief van 13 Dec. blijkt, dat ook B. en W. een bevel tot afbreken hebben uitgereikt, hetwelk door een politieagent is Juni j.1., deelen wij U mede, van oor- deel te zijn, dat de door U bedoelde schutting niet is geplaatst in strijd met artikel 8 der Bouwverordening, terwijl voorts naar onze meening niet van M. J. Witte kan worden gezegd, dat hij het verbod neergelegd in artikel 20 Ietter b der Algemeene Politie-verordening dezer gemeente heeft overtreden. Op 5 Juli is wederom een schrijven gezon den naar B. en W. van den volgenden inhoud. Aangezien de termijn van uitstel aan den bewoner van perceel 14 aan den Eikenhorst weg sedert 20 Juni is verstreken, verlangen ondergeteekenden, dat thans zal worden over gegaan tot de uitvoering der Gemeente-ver ordening en hierop ontving de heer Rade maker wederom onderstaande brief. In antwoord op Uw schrijven dd. 5 dezer, deelen wij U mede, dat wij geen termen hebben kunnen vinden den eige naar der schutting, staande op het per ceel van den heer Witte aan den Eiken horstweg, aan te schrijven deze te ver wijderen. Geachte inwoners, zijn deze nu de men schen, die de bekwaamheid bezitten aan het Hoofd der gemeente te staan? Hoe U na aandachtige lezing hierover denkt, weet ik niet, doch ik herinner mij nog steeds het gezegde van wijlen Burge meester J. de Man te Breda: „ik denk er het mijne van". E. M. v. G. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Ferdinand Hendrikus Antho- nius, zoon van A. H. T. Preusser en J. v. d. Vlist, Postweg 2. Margaretha, Hendrika An- gemta, dochter van E. C. G. S. Overhorst cn M- Groenesteyn, Wiekslooterweg 29. Lou- Raallen, van JuLianaplein 8 naar 6- M. E. v. Raalten van JuLianaplein 8 naar B. Gro thestraat 2-la- E. C. Wiersma, van G. Pels- weg 4 naar Torenstraat 8- A. v. Offenbeek, van Soesterb.str. 13 naar Van Lenneplaan 12. J- W. Liglvoet met gezin, van Amersf.str. 40 naai' Banningstraat 86- EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Opvoeden is zichzelf overbodig maken. MAANDAG. Pas op de kleine buitensporigheden. Een klein lek kan een groot schip doen zinken. DINSDAG. Wacht u voor haat, nijd, afgunst, drift, wraakzucht, onkuischheid, hebzucht. WOENSDAG. Onaangename, verlammend op den arbeid werkende gevoelens, lafheid en angstvoor stellingen zijn altijd de gevolgen van de ver- waarloozing of veronachtzaming der inner lijke energie, die levend in u aanwezig is en die gij niet eerst behoeft te verwerven. DONDERDAG. De geldzucht is een wortel van alle kvyaad. Liever zonder eten naar bed dan met schuld opstaan. Zet de tering naar de "nering, an ders krijgt de nering de tering. VRIJDAG. Niemand is volmaakt; verwacht daarom niet te veei van de menschen. De wereld behandelt u, gelijk gij haar behandelt. Zoo gij doet, zoo gij ontmoet. ZATERDAG. Beter dat de handen geboeid zijn door 't ijzer, dan de wil door lage hartstochten. bij Wielrijden snnebrand. Smetten en Stukloopen 'san en Voeten, verzacht en geneest I ,T|jJ ln dooitn van 30-60 ca 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apotb cn Droglate H^uvelweg 16 Middelwijksfr. 3B - Tel. 2065 PLAATSELIJK NIEUWS Collecle Zeemanscentrale ln de komende week zal er een algemeene collecte worden gehouden langs de huizen voor de Nederlandsche ZeemanscentraLe. De Nederlandsche Zeemanscentrale sticht en onderhoudt tehuizen voor zeelieden Ln binnen- en buitenland. Daar zijn onze man nen veilig voor de zedelijke gevaren, die aan alle havenplaatsen op de zeevarenden loeren. In de Nederlandsche zeemanscentralie wer ken alle politieke en kerkelijke richtingen samen. Gij, in 't land vastgeroeste Soesters, denkt aan uw medenuenschen op het water en als de volgende week de heer Broekhof een steun komt wagen, helpt dan mild- Aanklacht Naar aanleiding van de beschuldiging in de te Utrecht gehouden Avro-vergadering door den lieer Viogt geuit dat iemand, die een verradersrol gespeeld beeft, de vertrouwelijke bestuursinededeelingcn van de Avro aan de Katholieke Pers heeft overgebracht, waar mede zeer duidelijk Air. van Doorne werd bedoeld, heeft deze een aanklacht wegens smaad ingediend bij den officier van justi tie te Amsterdam. Gelijke klacht is door hem ingediend tegen Mi. m'öMTuyZêii naar aanleiding- van diens uitlating dat twee bestuursleden van wie er juist een was geroyeerd, waarmede dus even duidelijk op Mr. van Doorne werd. gedoeld, de notulen der Avro aan cle Vara zoui hebben uitgelevrerd en levens naar aanleiding van de rede van Dr. Molhuyzen te 's Graven- hage in Januari LI. gehouden, waarin deze durfde beweren dat Mr. van Doorne zich had schuldig gemaakt aan „handelingen, die hem het woord chantage naar de lippen brachten". Jaarvergadering der Buurtvereeniging „Soest-Zuiü" Op Woensdag 28 Juli j.1. kwam „Soest- Zuid" in „De Gouden Ploeg" in jaarvergade ring bijeen. De voorzitter opende ae vergadering en beette de aanwezigen welkom in deze eerste jaarvergadering. Nadat de notulen van de vorige vergadering Waren gelezen, kreeg de Secretaris gelegen heid zijn jaarverslag uit te brengen. Uit dat verslag" bleek, dat deze vereeniging vele za ken in het belang van her zuidelijk deel' vair Soest aanhangig gemaakt heeft; de eeti met tneer, de ander met minder succes. Veel curresjjond^ntie is gevoerd met de Neder landsche Spooi wegen, met de Alg. Ned. Wiel- rijdersbond, met de Posterijen en niet te ver geten met Burgemeester en Wethouders, zoo ook met de Vereeniging „De Hollandsche Molen", zulks met betrekking tot eventueel behoud van de molen „De Vlijt". De Sel cvetaris eindigde zijn verslag met een op wekkend woord tot de leden om te trach ten het ledental der vereeniging uit te brein den, oni zoodoende tevens meer kracht te doen ontwikkelen. Daarna deed de voorzitter verslag der werkzaamheden van het bestuur sedert de laatste ledenvergadering, over het plaatsen van lichtpunten, verbeteren van wegen enz. enz. Het verslag van den Penningmeester was niet ongunstig wat de stand der financiën betreft. In plaats van den heer Schothorst, die ontslagen wenschtte te worden als pen ningmeester, weid de heer Rebergem als zoo danig benoemd. Alsmu was aan de orde de verkiezing van een voorzitter- De heer Van Krieken, die in het afgeloopen vereenigingsjaar deze functie heeft vervuld, en blijk heeft gegeven de rechte man op de rechte plaats te zijn, werd met algemeene stemmen herkozen. De aftredende bestuursleden, de heeren Ran en Rebergem werden eveneens herkozen, nadat voor deze functiën nog drie candida ten aan de aftredenden waren toegevoegd. De rondvraag ondervond als gewoonlijk veel belangstelling. Uit de vergadering wordt aangedrongen op verbetering der Ossendam- weg, Eikenlaan, Ko'onieweg, enz. Over het wachthuisje voor de autobus aan de Birkstraat (Koude Hoek) ontstaat een lange discussie. Het resultaat is, dat het be stuur met nieuwe voorstellen bij B. en W. zal komen. Over de plannen voor een Zweminrichting wordt ook nog door enkele leden gesproken. De Voorzzitter zegt daar een en ander van, doch vindt niet, dat het op zijn weg ligt, daar .in dit stadiium diep op in te gaan, te meer daar de plannen nog slechts in wor ding zijn. .Nadat nog diverse wenschen naar voren zijn gebracht, sluit de voorzitter circa 11 uur deze alleszins gezellige vergaderiing-

Soester Courant | 1931 | | pagina 5