i iitu siihen. ras! dan onze prijzen aan, 11.0. L DE RUITER CO S J.H Hel Hei Baarnsche Fijnhouthandel - Eemscraat w. 5NWGlNI2K3fnN<3 1 Ddtanqepij Stoffeerder} Dixiaaöschc Rijmen. „CORTOSA" THEE - KOFFIE CACAO SIGAREN „CORTOSA" CACAO SS SS SS SS SS ne Annex Handel in Eternitplaten, Gegolfde platen v. Dakbedekking Vlakke Platen Roode, Grijze, Blauwe Dubbel geperste Eternit, Emaille Platen Gepolijste Eternit Speciaal adres voor Eternit aanrechtbladen thiharicLS UIT DE SOESTER RAAD De nieuw gekozen leden Zij'n zeker hoogst tevreden; Ze werden allen goedgekeurd, Wat vier jaar t'rug niet is gebeurd,. De Soesterbergsclie tram rijdt voort, Alsof ze zich aan niemand stoort; Ze lacht om Busch en Grootewal En geeft om beiden niemendal. Het Badhuis ging er door, Maar 't water was vergeten; Dies werd er honderdvijftig pop Nog op 't crediet gesmeten. Een bad alleen is niet genoeg; Men moet ook als de zwanen Z'n vlerken uitslaan in het nat, Of zich een paling wanen. Wil met de straten liever wachten Op 't nieuwe wegenplan; Neen Grootewal, werpt Busch hem tegen, Jij hebt er heel geen sjoege van. Adviezen te bekomen Bij firma Kraaijenbrink Voor tuinen en voor parken, Met tuinman om te harken: De stemming bracht 'n kink- Wat kKnkt beter, wat voornamer Technisch Ambtenaar of Hoofd? Technisch heeft het hier gewonnen En twee menschen zijn onthoofd. Garage en Kantoor Van Openbare Werken, Nog kortelings gebouwd Moe' men reeds gaan versterken. Zit er in Soesf nog vuil? Men zou het haast gelooven; Vijf vuilniswagens voor de dienst Van Openbare Werken; Zoo'n aanvraag zou je heusch In je bezorgdheid sterken. Nou kun je spreken dag en nacht, De telefoonjuffrouw- -h&uxlt- -wacfrt; Je kunt 's nachts zoenen langs de draad, En op zodfrffiafstand kan 't geen kwaad. Gelukkig voor\vie 't op pensioen Om flinke toeslag was 't te doen:» Gasille bracht die kleine schaar Een uitkomst en een blijde maar. Toen Busch ging vragen, dacht hij vast. Nou gaat er eentje op de kast; Maar 't staat nog even ver als 't stond: Men tolt steeds in 'n cirkel rond. Als Pronk zoo spreekt en voor de vuist: De molen is geen cent meer waard! Dan is er niemand die hem redt In hemel noch op aard. Busch wou een schutting redden, Niet die voor Smitjes huis, Want duid'lijk liet hij hooren: Die schutting blijft z'n kruiis- VOOR MENSCHEN MET EEN FIJNEN SMAAK! Verkrljgb. bij W. MEKKING Nassaulaan 20, Soestdijk AAN HUIS TE ONTBIEDEN I Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, waar- 'van de afzenders onbekend zijn, werden te rug ontvangen te Soest in de 2de helft! van JuH. Brieven Binnenland: Mej. T. de Boer, Harhngen. Rott. Nieuwsbl., Rotterdam. Fa- Becker, Amsterdam. Grelinger, Laren. Van Dijk, Baarn. Briefkaarten Binnenland: W- d.e Groot, Haarlem. Fam- v. d. Kolk, zonder plaatsnaam. Brieven Buitenland: Fraulein Anny Sigt, Munchen. Briefkaarten Buitenland: Frau E. Minnema, Duitschland, (zonder plaatsnaam.); Zilveren Priesterfeest Zooals wel algemeen bekend, viert de ZeerEerw. Heer Pastoor Mölder, 15 Aug. zijn zilveren priesterfeest. In verband rrfet zijn ernstige ziekte, waar in thans wel vooruitgang valt te bespeuren, heeft Z.E. verzocht dit feit alleen kerkelijk te herdenken, aan welk verzoek het feest comité, hetwelk uit verschillende parochia nen is samengesteld, volgaarne gevolg zal geven. Te veel" haast Toen Zondagmorgen een bestuurder eener auto op de Vredehofstraat een andere auto wilde voorbij rijden, botste, door niet vol doende uitwijken, eerstbedoelde wagen tegen de voorrijdende auto, waardoor deze tegen een boom werd gedrukt. De schade hier door ontstaan is vrij groot. De bestuurder, die het ongeval veroorzaak te, reed door. De politie kon deze zaak echter in onderzoek nemen, doordat letter en nummer van den wagen bekend waren. Aanrijding Door het links nemen van den bocht werd op Nieuwerhoek een wielrijdster aangereden door een militair motorrijder. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, doch de bestuur der zal de schade vergoeden. Muziekuitvoering Het bezoek aan het concert, dat door de Harmonie voor de eerste maal werd gegeven op het oude teestterrein aan de Paulus Pot- terlaan, kon ditmaal niet groot genoemd worden. Begrijpelijk is dit, wanneer we be denken, dat te Baarn ook dien avond het vuurwerk werd gegeven. De nieuwe directeur, de heer Theo de Goeij uit Amersfoort, werd bij dit eerste door hem te leiden concert toegesrpoken door den heer Batenburg, waarbij de wensch werd geuit, dat de vereeniging onder de nieuwe leiding steeds meer crescendo zal tan. Nadat de heer De Goeij zijn dank had gezegd voor de hartelijke woorden, werd op verdienstelijke wijze het programma afge werkt. Fancy-Fair Zaterdagmiddag te 3 uur had in de Ma- riaschool de officiëele opening plaats van de Fancy-Fair, welke ten bate der R.K. Kerk op Soestdijk zou worden gehouden. Aanwezig waren Rector Van Wessum, na mens Pastoor Mölder, die wegens ernstige ziekte verhinderd was, de heer Burgemeester en Mevrouw, enkele raadsleden en verschil lende dames en heeren. Op verzoek van den ZeerEerw. heer Möl der had de opening plaats door den heer Batenburg, Secretaris van het Kerkbestuur. Spr. sprak de wensch uit, dat deze fancy- fair een flink bedrag voor de kerk zou op brengen en dankte allen, die aan de inrich ting hadden medegewerkt en zich dezer dagen zouden geven om het resultaat zoo hoog mogelijk op te voeren. Hierna wérd" dé thee geserveerd en werd door de aanwezigen een druk gebruik ge maakt van de zeer vele stands en goed ver zorgde attracties. Te 4 uur werd de fancy-fair geopend, wel ke des middags en 's avonds gedurende drie dagen geopend bleef. Van vroeg tot laat was het er een gezel lige drukte. Dinsdagavond had de uitloting plaats van de groote verloting, welke ter gelegenheid van de Fancy-fair werd gehouden. De uit slag dezer verloting, waarvoor als 1ste prijs een dames- of heerenrijwiel naar keuze stond is als volgt: 1ste Prijs 1428, 2e 380, 3e 1376, 4e 1447, 5e 332, 6e 2405, 7e 2443, 8e 2885, 9e 66, 10e 1480, 11e 1140, 12e 1350, I3e 13, I4e 1036, 15e 2869, 16e 2534, 17e 424, 18e 771, 19e 2203, 20e 1746, 21e U75, 22e 620, z3e 2814, 24e 369, 25e 565, 26e 130, 27e 1429, 28e 134, 29e 1219, 30e 1469, 31e 1872, 32e 2977, 33e 125, 34e 2852, 35e 973, 36e 753, 37e 1959, 38e 682, 39e 18, 40e 2174, 41e 612, 42e 1784, 43e 2013, 44e 96, 45e 1590, 46e 2458, 47e 2499, 48e 2006, 49e 2391, 50e 348, 51e 835, 52e 1565, 53e 2963, 54e 2052, 55e 944, 56e 2507, 57e 1227, 58e 468, 59e 2823, 60e 1739, 61e 2412, 62e 2997, 63e 2356, 64e 353, 65e 784, 66e 2672, 67e 1473, 68e 2892, 69e 2641, 70e 2309, 71e 1620, 72e 923, 73e 1083, 74e 714, 75e 1038, 76e 1611, 77e 2587, 78e 1179, 79e 90, 80e 2778, 81e 1331, 82e 330, 83e 186, 84e 2524, 85e 2848, 86e 357, 87e 2258, 88e 1851, 89e 29, 90e 2579, 91e 1088, 92e 156, 93e 1929, 94e 374, 95e 421, 96e 2017, 97e 820, 98e 1996, 99e 365, 100e 1531. Heropening Zooals de lezers in de advertentie-kolom men zullen waarnemen, zal morgen, Zater dag, de heropening plaats hebben van de welbekende kruidenierszaak van den heer Stempvoort aan de Birktstraat. De zaak is op grootsche wijze verbouwd en de kleine volle winkel is thans in een ruim winkelpand omgezet, waarbij met de laatste begrippen van hygiëne enz. rekening is gehouden. Snijmachine, electr. koffiemolen, snelweger enz. staan klaar om op de zindelijkste en meest vlugge wijze de zaken 'af te doen, hetgeen het winkelen tevens niet weinig zal veraangenamen. Het in deze tijden aanbrengen van derge lijke veranderingen getuigt ongetwijfeld van een gezonde groei der zaak. Wij wenschen den heer Stempvoort veel succes. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer D. A. A. Zij- derveld, is dezer dagen geslaagd voor de hoofdacte. De Kampioene gehuldigd Hartelijk en spontaan is Jeanme van As- selt, de Nederlandsche Kampioene, Zaterdag middag .gehuldigd- Daartoe kwamen de le den der tumvereeniging A.D.O. in het club lokaal bijeen en werd langs Torenstraat, Middelwijkstraat en een gedeelte van de Steenhofstraat gewandeld tot de Soeser Har monie in zicht kwam. Voorop ging toen de groen-witte vlag, waarachter de harmonie met banier, vervolgens de turnsters en tur ners en ten slotte de luxe wagen van den jreer J. A. Swager met groen-witte linten opgesierd om de kampioene af te halen. In de Molenstraat werd het steeds drukker'. Voor haar woning in die straat no. 43 had pen groote menigte plaats genomen. Onder de opgewekte tonen der muziek steeg de kampioene met haar ouders, onder luid hoera geroep, 'in de auto, waarna de tocht naar het clublokaal werd aanvaard, waar ook zeer veel belangstelling was, o.a. van de raads leden De Bruin en Busch. De zaal was aardig versierd. De voorzitter van A-D.O., richtte zich tot piéj. v. Asseltj en feliciteerde haar namens A.D.O. met het behaalde kampioenschap. Na mens leden en begunstigers bood 'hij haar een gouden polshorloge aan. Die heer P. J. Clements, lid van het bestuur van het Soes- ter Sportcomité feliciteerde de ouders en de kampioene met het behaalde succes- Bij de geboden bloemenhulde voegde spr. een stoffelijk blijk, n.I. een zilveren plaquette. De „Harmonie" was het, volgens liïar voorzitter, een buitengewone eer, medelte kunnen werken tot deze huldiging. De heer De Bruin, lid van den raad voegde zijn filioitatie bij die der vorige spre kers, 'hij feliciteerde tevens 't bestuur v)aii A.D.O. r De heer H. Bouma, feliciteerde de kanji-i- oene, daar de sport ook zijn belangstelling heeft. De heer de Zoete overhandigde de kampioene een gedicht namens „de jongens". De voorzitter dankte hierna allen, die tot de huldiging hebben bijgedragen, waarna de kampioene per autc naar huis werd gebracht. Doodelijk vliegongeval te Soesterberg Dinsdagmorgen te 10.15 uur, was de serve Sergeant vlieger Van Poeteren, met het militaire toestel No. 105 opgestegen tot liet maken van een terreinvlucht. Toen de vlie genier op geringe hoogte vloog boven Soefct- diuinen, botste het vliegtuig tegen de zfch daar bevindende boomen, waardoor de lin kervleugel afknapte en de machine naar èe- •neden viel. Direct hierna vloog het toe stel in brand, waarvan alleen wat oud ijzer overbleef. Spoedig was er hulp ter plaatje'; men trof sergeant Van Poeteren echter ge heel verkoold aan. Volgens deskundigen, zou van P. reeds gedood zijn door den val en dus voor het toestel in brand geraakte. Blijkbaar om het vertrouwen in de lucht vaart niet te schokken, werd des middags boven bet terrein druk gevlogen, waarbij zeer sterke staaltjes van vliegtechniek wer den getoond. Boom omgewaaid Door het onweer en de daaraan gepaarde stormwinden, waarvan ook onze gemeente Dinsdagavond haar deel kreeg, viel in de Rademakerstraat te Soesterberg een zware linde, zijn plaats kiezende dwars over den rijweg. Nadat de hevige regen Tets was ver minderd, werd de boom door omwonenden aan den kant van den weg getrokken, waar door in het verkeer geen stagnatie kwam. - Ned. Herv. Kerk Door vriendelijke bemiddeling van den ar chitect, den heer P. Beekman, hebben wij een bezoek gebracht aan de 2e Ned. Herv. Kerk aan de Nieuwerhoekstraat, welke half Septebei in gebruik zal worden genomen. Komende van de Koninginnelaan, maakt dit kerkgebouw tusschen het donkere groen éen aardig effect- Het ranke torentje steekt aar dig boven het geheel uit; de baksteen en ifp- trek doet vroolijk aan. Rechts bevindt ZWh Donker de eerste hulp verleende. Daarna werd zij met de ziekenauto naar het zieken huis De Lichtenberg te Amersfoort vervoerd- Nader vernemen wij nog, dat de toestand van het meisje vooruitgaande is. Openluchl Jeugddienst Zondag 9 Augustus, 's avonds te 7 uur, zal bij gunstig weder een Jeugddienst ge houden worden in den tuin van het Herv. Jeugdhuis. Ds- J. S. van Schaick zal dezen dienst leiden. Nieuwe winkel De heer K- Wiersema heeft aan de Soes- terbergschestr. 9a een nieuwe winkel geo pend in Dames en Heeren Mode-artikelen en Sfofïen voor costuums en jassen, japonnen, mantels, enz- Een zeer smaakvolle étalage noodigt U reeds tot kijken. En van binnen alles even practisch ingericht. Een ruime, gezellige pas kamer, daarachter een flink licht atelier. Reeds nieuwe Hersfststoffen zagen we en konden er reeds de mooie nieuwste patronen be- wonderen. Het is de gewoonte van den heer Wiersema, om nooit meer dan één japon of mantel, costuum of overjas van eenzelfde stof te maken. Daardoor wordt voorkomen, dat meerderen in eenzelfde plaats met pre cies dezelfde stoffen gekleed zijn. Voor de betere stoften wordt dit principe onverbid delijk doorgevoerd. Wij wenschen de heer en mevrouw Wier sema veel succes in hun nieuwe woning en winkel en kunnen onze lezers gerust aanbe velen een kijkje te gaan nemen. Veroordeeld Een inwoner van Soesterberg, zekere S., werd dezer dagen veroordeeld tot 20 da gen hechtenis wegens het bésturen van een auto in staat van dronkenschap. Wegens het te snel rijden met een mo torrijwiel en het links nemen van een bocht, werd zekere D., eveneens te Soesterberg ver oordeeld tot f20.— boete. Te snel rijden Door de politie te Soesterberg werd de zer dagen tegen verschillende personen pro cesverbaal opgemaakt terzake het rijden met een snelheid, die niet toelaatbaar is. Assistentie verzocht Maandagavond werd door zekere U. aan den Heuvehveg de hulp der politie inge roepen, daar hij vrij ernstig mishandeld werd door zijn zoon, die met vacantie thuis was. Op verzoek van U- werd de zoon door de politie uit de woning verwijderd. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Broche, notitieboekje, alpinomuts, 2 sleu tels, gummischoen, zilveren heeren armband horloge, heerenportemonnaie, rieten koffer tje en broche (portret). ~--J" UCV1I1UL ztn de hoofdgang en is men dezen doorgegjjin dan komt men ineen hal met Rechts daarvan is de opgang faJK de gaan derij, recht vooruit tot het'Interieur. Deze is geheel opgetrokken in ^-elen baksteen, waarboven de kapconstructie zich verhéft, welke is gecamoufleerd door celotex-platen', afgezet met zwart-groen lijstwerk, wat het geheel iets rustigs geeft- In den achterwand is het spreekgestoelte aangebracht, benevens de plaatsen voor den kerkeraad. Rechts van het spreekgestoelte bevindt zich de gaanderij, \yaarvan de zitplaatsen oploopen. Tegenover deze gaanderij is de plaats voor het orgel, waarvan het front is ontworpen door genoem den architect. Het .orgel wordt gebouwd door Qebr. de Koff.te Utrecht. Onder het orgel is de 'catechisatiekamer, een flink luchtig vertrek, zeer geschikt voor lezingen met lan taarnplaatjes of films, daar in dit vertrek voor dat doel een groot wit vlak is aange bracht- Grenzende aan dit vertrek is de pre dikantskamer zeer geriefelijk ingericht. De verwarming van dit gebouw geschiedt met gas door motorische kracht, gelijktijdig be nut voor aanvoer en afvoer van lucht De kerk bevat met cte gaanderij mede ongeveer 450 zitplaatsen en is een aanwinst voor wes telijk Soest. Het voorplein is door de goede zorgen van den heer Joh. Kraaijenbrink in een bloejnentuin omgetöoverd; afgesloten door een lage borstwering aan den publieken weg. Het aannemers werk werd verricht daor den heer Hornsveld, 't schilderwerk door dén heer A. v. Riet, loodgieterswerk den heer H. v. Herwaarden, de gasleiding door den freev yisman, terwijl liet meubilair werd geleverd door den heer A. v. Veenendaal. Geslaagd Onze vroegere plaatsgenoote Mej. Cornelia Johanna Visser, onderwijzeres aan de R.K. Lagere School te 'Groningen, thans Zuster Marie Frédérique in het Klooster van O. L- Vrouw, Tuinbouwdwarsstraat 13 aldaar, slaagde 30 Juli j.l. te Groningen voor 3e Hoofdacte. Onder den trein Zondagmorgen omstreeks 11 uur passeer de de familie v. d. L. den onbewaakten spoor overweg nabij de halte de Paltz. In het ge zelschap waren meerdere kinderen. De fa milie is afkomstig uit Gouda en was ge logeerd in een pension aan de Bosstraat.. Per fiets trok men over het rijwielpad en arriveerde net bij den onbewaakten overwég bij de halte de Paltz, toen een trein uit de richting Utrecht naderde- De geheele fam; lie kon niet vlug genoeg meer den overweg passeeren. Men riep eenige kinderen nog toe voorzichtig te wezen en te wachten, doch het 11-jarige dochtertje kon blijkbaar niet tijdig genoeg meer stoppen. Juist op den overweg kwam haar rijwiel tot stilstand en stapte ^ij af, doch toen was dq trein reeds vlak bij. Rijwiel en meisje werden door den trein gegrepen, de fiets werd met een slag weg geslingerd, het meisje sloeg over het hoofd en kwam net ttiSscHen de rails terecht. Hoe wel de machitTfsf" Onmiddellijk stopte, kon niet worden verhoed, dat de geheele trein pver haar heen reed. Wonder boven wonder bleek het meisje er echter nog vrij goed afgekomen; wel had zij zeer vele bloedige verwondingen opge- loopen, maar haar toestand was, hoewel zeer geyaarlijk, niet hopeloos. Met de in den trein aanwezige brancard werd zij :in den trein naar het station Soest gebracht, alwaar Dr- Een voortreffelijk adres voor eerste kwaliteiten. BRANDSTOFFENHANDEL SOEST BAARN TELEF. 2103 TELEF. 274, 217, 83 Schennis der Eerbaarheid Voor een geval van schennis der eerbaar heid, werd door de politie te Baarn aldaar aangehouden zekere J. de R. van hier. Door den bliksem getroffen Tijdens het onweder, waarvan gisterenacht ook onze gemeente haar deel kreeg, werden 2 koeien, wélke zich in een weide aan de Eem bevonden, door den bliksem getrof- fes. Beide beesten behoorden aan den heer Jongerius aan den Nieuwenweg alhier- Bij het zwemmen verdronken Toen Woensdagavond P. v. Asch, winkel bediende bij den heer Ran alhier en wonen de aan het Kerkpad, met nog 'een tweede bediende van genoemde firma te ongeveer 9 uur in de Eem ging zwemmen, is, zooals ai wel algemeen bekend, eerstgenoemde jam merlijk verdronken. Genoemde Van Asch kon niet zwemmen en had zich, om te blijven drijven, een van lucht voorziene autoband om het lichaam ge bonden. Het ongeluk wilde, dat, al zwemmen de in het diepe gedeelte, de autoband sprong en v. A. zich zelf niet kon redden. Zijn collega, de zwemkunst wel machtig zijnde, stelde dadelijk pogingen in het werk om hem te redden. Deze werd echter door het slachtoffer gegrepen, waarna beide in de diepte verdwenen. Het slachtoffer schijnt zijn helper onder water direct te hebben losge laten, waarom het voor S. niet moeilijk was weer vlug boven te komen; v. A. bleef ech ter in de diepte. Tot Iaat in den nacht heeft de politie naar het slachtoffer gedregd, met welk werk gisterenmorgen te 4 uur wederom werd be gonnen. Na ruim 2 uur dreggen mocht het de politie gelukken het slachtoffer naar bo ven 'te brengen. Naar het politiebureau ver voerd, is hij aldaar gekist en daarna naar zijn ouderlijke woning overgebracht. I. O. G. T^ De afd. Soest van de I. O. G. T. alhier hield een open zitting ten huize van Mevr. Muizenberg, welke druk bezocht was door gasten uit Amersfoort, Hilversum en Utrecht. Na opening zong Mej. H. v. d. Bouvir een paar liederen, waarop de heer Breitenstein uit Utrecht sprak over den arbeid van de I. O.G. T. en de heer Nijburg uit Amers foort over de O. V. J. T. In de pauze werd thee geserveerd. De heer en mejuffr. Petersen gaven een voordracht ten be§Je. s Soester Winkeliersvereenlglng Naar wij vernemen zijn een groot aantal winkeliers in onze gemeente werkzaam voor de oprichting van een winkeliersvereeniging. Zooals de naam het reeds zegt, kunnen van deze vereeniging, zulks in tegenstelling met de middenstands-vereenigingen, alléén winkeliers lid worden, terwijl zij zich ten doel stelt door verschillende middelen koopers en winkeliers steeds meer tot elkaar te brengen. Reeds vele winkeliers hebben hun mede werking toegezegd; we twijfelen dan ook niet aan het welslagen van dezen opzet. E.N.B.O. Bluschapparaat Nog even wenschen wij terug te komen op de hooiberg-brand, welke vorige week Woensdagnacht bij den heer Kuijper aan het Kerkpad heeft gewoed en wel omdat het E.N.B.O. Bluschapparaat hier zulke uitste kende diensten heeft bewezen. Bij het uitbreken van den brand konden de vlammen door dit apparaat onmiddellijk worden bestreden. Ware dit niet het geval geweest, dan zouden eenige in de nabijheid staande gebouwen zeker een prooi der vlam men zijn geworden. Genoema apparaat heeft wel bewezen iets onmisbaars te zijn voor een ieder. Drinken en niet betalen De verlofhouder V. aan de Birktstraat gaf Woensdagavond aan de politie kennis, dat 5 personen, welke met een auto gekomen waren, na de noodige consumptie te hebben gebruikt, niet wenschten te betalen en ver trokken waren. Daar het nummer der auto kon worden opgegeven, konden de helden in het dorp worden aangehouden, doch de bestuurder wilde hieraan geen gevolg geven. Met een juist passeerende race-auto werd nu een achtervolging begonnen. Bij de Oran jeboom kon eerstbedoelde auto worden in gehaald en tot staan gebracht, nadat de race wagen dwars over den weg was geplaatst. Tegen alle 5 personen werd procesverbaal opgemaakt terzake oplichting, terwijl de be stuurder nog een cadeautje bovendien kreeg, wegens het niet voldoen aan een gegeven ambtelijk bevel. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Oranje-viering De oproep in de pers tot bijwoning vam de vergadering op 30 Juli voor dc bespreking van de Oranjeviering op 31 Aug. a.s. is blijkbaar niet voldoende geweest. De op komst was matig bezocht. Wederom wor den de leden der beide Oranje-vereenigingen en belanghebbenden opgeroepen tot bijwo ning van een algemeene vergadering op 6 Aug. a.s. in het Zwaantje om' 8.30 uur des avonds- In korte trekken luidt de agenda als volgt. 1. Organiseeren van een Winkelweek. 2- Organiseeren van een optocht. 3. Het samenstellen van het programma, en het benoemen van sub-comite's- Aangezien het niet mogelijk is allen schrif telijk in kennis te stellen zal behalve in de pers den oproep worden bekend gemaakt bij v erschi 1 Ien d e wi nkeli ers Komt allen! Het permanent feestcomité. SPORTKRONIEK EÜ.V.A.C. Zondag 1.1. vond op het Esvac-terrein in het Burgem. Dekethpark de finale plaats van de reeks wedstrijden, welke georgani seerd waren door het Soester Sport Comité. Deze finale werd gespeeld door de eerste elftallen van Soest en Esvac; evenals in de vorige ontmoeting werd wederom een gelijk spel (2—2) het resultaa't. Daar Esvac de meeste winstpunten in ge noemd toumooi heeft behaald, bemachtigde zij daarmede den eersten prijijs, een prach tige zilveren beker, welke voor het winnende elftal was beschikbaar gesteld. Vrijdagavond a-s. is het voor alle leden, oefenen; onder deskundige leiding zullen velschillende athletiek-oefeningen gehouden worden. Het lag in de bedoeling a-s. Zaterdag en Zondag voor de lagere elftallen wedstrijden vast te stellen; met het oog op de heerschen-,' de hitte, heeft het bestuur echter besloteni niet te laten spélen. Van het bondsbestuur kregen wij de mede- deeling, dat Zondag 6 September a.s. de competitie van den Utr. Prov. Voetbalbond zal aanvangen; met het oog op die inede- deeLing verzoeken wij alle spelers zoo spoe dig mogelijk hun pasfoto bij den secreta^ ris Nieuweweg 25 in te leveren. Zaterdags zal voor de jongeren worden deelgenomen met één junioren elftal (leef tijd 15 tot en met 17 jaar) eri één adspiran- ten elftal (leeftijd 11 tot en met 14 jaar), aan de Zaterdagmiddag-competitie. Voor bev de elftallen bestaat voor enkele jongelui nog gelegenheid om deel te nemen, waarom wij de liefhebbers beleefd verzoeken zich zoo spoedig mogelijk voor deelname op te geven aan het secretariaat Nieuweweg 25- of Hei deweg 24. 1 i'| De ouders der jóngere spelers deelen wij mede, dat steeds onder uitstekénd toezicht gespeeld wordt en de oefeningen geschieden, onder deskundige leiding. R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Daar de vergadering van Maandag niet doorging, is afgesproken, dat Vrijdagavond op den trainingsavond het een en ander voor de a.s. competitie zal worden besproken. Dus a.s. Vrijdag (hedenavond) trainen. Zondag, 2e Zondag der maand- v Soester Sport-comité-wedstrijden. De finale van deze wedstrijden eindigt on beslist. „Esvac" no. 1 van de Soester Sport comité wedstrijden. J.l. Zondag werd in een meer dan Zomer- sche temperatuur de finale gespeeld van de Soester sportcomité wedstrijden. De wed strijd, welke ging tusschen Soest en Esvac, eindigde in een gelijk spel) n.1. 2—2. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam', •\vercl door de reserve-elftallen der beide clubs een bijzonder aardig partijtje voetbal gespeeld, welke wedstrijd werd gewonnen door Soest II met 2—1. Tegen het aanvangsuuur, des namiddags, 3 uur, hadden vele voetballiefhebbers zich langs de lijnen opgesteld, teneinde dien wed strijd Soest I—Esvac I met belangstelling te volgen. 1 het .goed merkbaar, dat de voetbal ditmaal ernstige concurrentie ondervond van ide mo tor-rennen te Hilversum. Gaarne had het comité dan ook het aanvangsuur van den wedstrijd op des avonds 7 uur willen stek ten, doch in verband met den prijsuitrei king was dit niet mogelijk- Toch werd deze wedstrijd bijgewoond door plm. 3>00 belang stellenden- Zooals gezegd, het w^as feitelijk te warm, veel te warm om' te |VoetbdUenj,'i doch om verschillende redenen, kon deze wedstrijd nu eenmaal niet uitgesteld worden- Als scheidsrechter Lieffering b<eide eiftal- leni n 't veld fluit, verschijnt 'Esvac met twee invallers, o.a. voor Holdoifp, terwijl Soest eveneens met twee invallers in het veld komt, o.a. voor Koppen esn v. DaaU Bij den aanvang trapt „Soest" af, terwijl EERSTE SOORT VOEDZAAM VERSTERKEND DE CACAO VOOR UW GEZONDHEID. PI m. 30°/, Volvet Verkrijgbaar bij W, MEKKING Nassaulaan 20 - Soestdijk Esvac" den wind in den rug krijgt. Ge steund door den wind is „Esvac" het meest in den aanvat, doch het afwerken van den aanval laat te wenschen over. Ook „Soest" Iaat zich niet onbetuigd en brengt van tijd tot tijd een bezoek aan de „Esvac" vest, doch keeper v. Voorst en de beide „Esvac" backs, waarvan v. Wilsum in spel uitmunt, weten alle gevaar te bezweren.. Geruirnen tijd blijft den stand 00, doch plm. '15 min. voor rust, komt uit een goeden „Esvac" aanval het eerste doelpunt. Wel appeleeren eenige spelers van „Soest" voor off-side en vlagt een der grensrechters voor deze over treding, doch scheidsrechter Lieffering con stateerde doelpunt. Esvac leidt met 1—0. Soest is echter niet ontmoedigd en pakt flink aan. Vooral de Soest rechtsbuiten W. Heijnhuis weert zich uitstekend, doch zijn spel is te individueel Enke'c malen treedt" v. Voorst reddend op, doch tenslotte weet hij toch het tegenpunt van „Soest" niet te voorkomen. Bij een „Soest" aanval, loopt de „Esvac" keeper eenige passen naar vo ren, de midvoor Sj- Rijkse van „Soest" snelt toe en kopt fraai over den „Esvac" keeper den bal in het net. Als de arbiter „rusten" aankondigt, is de stand 1—1. Na de thee is het „Soest", die van den wind profiteert, doch „Esvac" laat zich ook niiet onbetuigd. Het spel is loom en van goed combinatiespel is voor alsnog geen sprake. De warmte laat zich geducht gel den en de spelers ondervinden merkbaar last van dit zomers temperatuurtje. Toch is het Soest", die langzamerhand het spel in han den neemt. Aanval op aanval volgt, doch het slechte schieten der Soester voorhoede, doet doelpunten uitblijven. Toch is het Soest dat tenslotte haar hard werken beloond ziet, door een goed schot van Tak, dat middels den paal, doel treft- Over het toekennen van dit doelpunt, is men het eveneens met den scheidsrechter niet eens, doch die scheids rechter Lieffering, die op korte afstand van den „Esvac" veste stond, constateerde ook ditmaal doelpunt. Er zijn nog 16 min. te spelen. „Soest" doet thans zijn uiterste best de score te verhoogen. Het samenspel is nu veel beter en bijna wordt een goede „Soest" aanval de „Esvac" keeper noodlottig, doch tenslotte weet v- Voorst doelpunten te voor komen. „Esvac" pakt nu flinker aan, terwijl „Soest" het uitblijven van verder succes, wat loomer gaat speler. Het is nog enkele min. spelens. Een goede „Esvac" aanval volgt, met eenige uitstekende schoten op het „Soest" doel, doch de kleine keeper de Bree, komt steeds zegenvierend uit den strijd, wat hem menig applausje bezorgt. Tenslotte wordt de bal nogmaals ingeschoten, enkele Soest-spe- lers hebben zich op den doellijn geposeerd en sJieiösrechter Lieffering constateert hands bal. De* toegestane strafschop, wordt on- hoüdbaa? ingezet en „Esvac" haalt in 3e laatste minuten een gelijk spel uit het vuuir. Direct hierna fluit de arbiter voor eindigen en is de stand 2—2. Scheidsrechter Lieffering had geen gemakkelijken taak, doch had de teugels volkomen in handen. De wedstrijd werd overigens in goede verstandhouding gespeeld- Na afloop werden de prijzen uit gereikt. De voorzitter van het comité, bracht dank aan spelers en besturen, welke heb ben medegewerkt aan dezen wedstrijden en gaf het woord vervolgens aan den heer P. M- Drost- De heer Drost, releveerde nogóeens, de totstandkoming van de „Soester Sport comité wedstrijden", met tot doel een be tere verstandhouding en propaganda voor den voetbalsport in de gemeente Soest. Aan het einde van deze wedstrijden nog slechts dit- Opdanks de vele moeilijkheden en bezwaren, welke tenslotte uit den weg zijn geruimd, mag men van de Soester-sport- comité wedstrijden zeggen, dat zij volkomen geslaagd zijn Het werk en verdienste van de heeren Iseger, Klauwers, Drost, Hoek en Clements is hieraan niet vreemd- Deze co mité-leden, gesteund door de heeren Dorjé, Roest en Van Breukelen hebben voor den yoetbalsport een bijzondere lofwaardig werk verricht- Moge deze vooraanstaande menschen in de voetbalsport het volgend jaar zich an dermaal vereenigen, tot het dienen van den mooie voetbalsport in onze gemeente. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 9 Augustus 1931. NED- HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Qroeneveld. Zaal Eemland. Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Religie en Kunst Nam. 6 uur Ds. Groene veld. 's Avonds 7 uur bij gunstig weer, open lucht jeugddienst in den tuin van het jeugd huis. HERV. (OER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop, van Bodegraven. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Geen opgave. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat-Ferd. Huijcklaan. Geen opgave. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. L'. de Bruijne, van Zwolle. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIOEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. J. H. Groenend- gen, van Arnhem. SOEST ERBERO Zondagschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur geen dienst. van 1( door de V( vraagt huizen, v. d. B een goeden den. A ser's B gevraaj weg 34 Mevrou vraagt niet be den M uur na Worc druk k leeftijd eenige zaamhei bureau

Soester Courant | 1931 | | pagina 6