glukloop, T".*r :::r vanilleijs SOESTER BANKVEREENI6ING ALLE BANKZAKEN. LA PORTE Co - BANKIERS Wie verhuist U? ®h VAN DEN BERG&Co. Uitgave: G. J, Smit, Soestdijk. Bureau: Van Weedestr, 35, Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek31 Burgemeester Grothestraat 53 - Telefoon 2317 SAFE-DEPOSIT ROOKT LENSSEN Hierop letten! Co rto sa-Sigaren KRABBELS Bij Hoofdpijn H- en bij Kiespijn D.F.V0IGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Behandelen alle Bank en Effecten-zaken Safe-Deposit Medelijden met de Schare. Ü0K VOOR DEN MAN. ALLE BANKZAKEN SAFE-DEPOSIT UOII BREUKELEfl GORISSEi DE EERSTE G00ISCHE HULPBANK van Huid en Voeten PUROL Ie JAARGANG VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 No. 7 DE SOESTER POST Katholiekjweekblad voor Soestdijk, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor „De Soester Post", worden zonder prijsverhooging opgenomen in het „SOESTER NIEUWSBLAD", Algemeen Christelijk Weekblad en „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad. Thans in prachtvol en hygiënisch gefabriecerde kops, inhoudende: I pond 60 cent, V* ponds 39 cent, l1/, ons 20 cent alsmede 5,10 en 15 cents porties. Eén van de Zomer- en vacantie-genoegens. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraat 7B, Maandag en Donderdag. EPISTEL EN EVANGELIE. Twaalfde Zondag na Pinksteren, Les uit den tweeden brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs; III, 4—9. Broeders! Zoodanig een vertrouwen heb ben wij door Christus op God. Niet als waren wij uit ons zelve in staat, om iets te denken als uit ons zeiven; maar onze ge schiktheid is uit God, die ons ook bekwame bedienaars gemaakt heeft van een Nieuw Testament, niet van letters maar van den Geest; de letter immers doodt, maar de Geest maakt levend. Indien nu de bediening des doods, met letters in steenen gegrift, met luister is ge schied, zoodat Israël's zonen het gelaat van Mozes niet konden aanschouwen wegens den luister van zijn aangezicht, welke voorbijgaan de was, hoe zal niet veel meer de bedie ning des Geestes in heerlijkheid zijn. Want indien de bediening der veroordeeling heerlijkheid was, veel meer is de bediening der gerechtigheid overvloedig in heerlijkheid. Evangelie volgens den H. Lucas; X, 2337. In dien tijd sprak Je sus tot zijne leerlin gen: Zalig de oogen, die zien wat gij ziet'. Want lk zeg u, dat vele profeten en konin gen verlang'd hebben te zien wat gij ziet, en zij hebben het niet gezien; en te hooren wat gij hoort, en zij hebben het niet gehoord. En zie, een zekere wetgeleerde stond op. om Hem op de proef te stellen en zeide Meester! wat moet ik doen, om het eeuwig leven te zullen bezitten? En Hij sprak tot hem: Wat staat er in de Wet geschreven? Hoe leest gij daar? Hij antwoordde en zei- de: Gij zult den Heer uwen God liefhebben uit geheel uw hart en uit geheel uwe ziel en uit al uwe krachten en uit geheel uw verstand; en uwen naaste als u zeiven. En Hij sprak tot hem: Gij hebt goed geant woord; doe dit en gij zult leven. Doch om dat hij zich zeiven wilde rechtvaardigen, zei- de hij tot jesus: En wie is mijn naaste? Je sus nu hernam en sprak: Zeker mensch daal de van Jerusalem af naar Jericho en viel in handen der roovers, die hem ook uitschud den en wonden toebrachten en heengingen, terwijl zij hem halfdood lieten liggen. Het gebeurde nu, dat een priester denzelfden weg afkwam en hij zag hem en ging voorbij. Eveneens ook een Leviet, toen hij nabij de plaats kwam en hem zag, ging voorbij. Doch een zekere Samaritaan, die op reis was, kwam hem voorbij en hem ziende, werd hij door medelijden bewogen. En hij ging naar hem toe, verbond zijne wonden en goot er olie en wijn in, en legde hem op zijn lastdier en voerde hem naar eene herberg en droeg zorg voor hem. En daags daarna nam hij twee tienlingen en gaf ze den waard en zeide: Zorg voor hem! en wat gij verder moogt te kosten leggen, zal ik u bij mijne weder komst teruggeven. Wie van deze drie was, dunkt u, de naaste van hem, die in handen der roovers gevallen was? En hij zeide: Die barmhartigheid aan hem gedaan heeft. En Jesus sprak tot hem: Ga en doe gij even eens! I Ze konden dat niet begrijpen, j Maar 't moet 'n geweldigen indruk op hen gemaakt hebben. Wam 't feit viel nie te loochenen. En dal geen mcnschelijke kracht zulks vermocht, dat was wel overduidelijk. Wij, die de Godheid van Jezus kennen, aanbidden Zijn goddelijke Almacht, die zich toonden in deze vermenigvuldiging derbroo- den en visschen. Ze prijzen Zijn gr co te liefde -jegens de menschen, wie tijdelijke nood Hem ook ter harte ging. En we prenten het diep in ons verstand en i.n ons hart, dat wjij, die zijn leerliingeri zijn, Hem moeten navolgen in hartelijk en werkdadig medelijden ...ook ook met den tijdelijken nood onzer medemenschen. 't ls heel jammer, dat er ten allen' tijde Christenen geweest zijn, die erbarmelijk te kort schoten in de deugd der naastenliefde. Dat zijn naam-Christenen geweest. Die hebben den naam gehad, dat ze leef den (in Gods liefde), maar ze waren dood. Christus erkent dezulken niet als de Zijne! Alle eeuwen getuigen daarnaast van de grootsche werken van naastenliefde, door de Christenen beoefend.. Zeker aan al die werken kleefden nog fouten, omdat het menschelajk werk was. Maar ontegensprekelijk is het feit, dat, waar het Evangelie van Christus beleden wordt, ook de naastenliefde beoefend wordt Dat geldt ook nog van onzen tijd! De vraag is nu voor u en voor mij: Doen wij in deze genoeg? Zijn we vriendelijk en minzaam voor al len? Gedienstig en behulpzaam? Zien we wezenlijk in den lijdenden even mensch Christus, die om Uefde vraagt? Zijn we altijd bereid, om 'n offertje te brengen van tijd, van gemak, om anderen te helpen? Geven we graag en naar vermogen, als de gelegenheid zich voordoet? Jezus liefhebben in de armen en de lijden den, dat is toch wel het allerchristelijkste, dat er bestaat. Laten we daar toch om denken! Aan niets heeft de wereld zoozeer be hoeften als aan echte Christelijke liefde. Onderzoeken we onszelf heel ernstig. BIJ EN U GENIET. VAN WEEDESTRAAT 36A - TEL. 2017 Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den n; Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Christus was de man van de kleinen, van de zwakken, van de verstootenen en van de vervolgden. Christus stond voor de onder drukte waarheid. Christus, die eerst aan alle anderen denkt en tenlaatste aan zich zelf. Een bewijs vindt ge in Golgotha en zijn, geheele leven! Zoo ook was Maria! Zij was de vrouw met de zon. Maar zij toonde zich niet voor naam in hare heiligheid en afgesloten, on genaakbaar voor de buitenwereld. Ze was ridderlijk! Ze heeft uit liefde voor de arme zondige menschheid een offerleven geleid. En zoo is zij het groote teeken aan1 den he mel, ook voor onze mannen. We behoeven geen spektakel te maken. We behoeven ook niet steeds het zwaard te zwaaien. Maar, als het er eenmaal op aan komt, dat moed ge ook uw man kunnen staan. Laat het aan anderen over met de wol ven te heulen. Dat is geen dapperheid. Weest ridder, edel, maar sterk! Houd uw schild beschermend voor ieder onderdukt recht, over ieder lijdende on schuld ZIJN NIET T'EVENAREN Verkrijgbaar bij W. MEKKING - NASSAULAAN 20 VAN KNELIS. Zoo, daar zijn we weer! Mijn vacantie- reis is goed afgeloo- pen en mijn ervarin gen hebben zich in groote mate vermeer derd. Vooral in 't Noor den heb ik veel ge leerd, b.v. in Em- men, dat uitgebreide noodlijdende dorp met zijn vele arme menschen en schame le hutten. Het is wel een groote tegenstelling als je het dorp in komt en je ziet er die aardige landhuisjes, terwijl dieper het land in de armoe je tegenkomt. Wat een verschil niet Soestdijkeradeelsum fel zijn inuöie villa's, 'landhuizen, norsteueiV en arbeiderswoningen; neen, dan is het hier een gezegend land. In Stadskanaal heb ik mijn vriend Geert- Jan gesproken; dat is iets heel bijzonders om hem te spreken, want hij is daar in de veenstreken net zoo beroemd als, jaik zal maar zeggen net als Knelis in Soest. Och ik zal het jullie duidelijk maken, Geert- Jan schrijft over het volk, over zijn volk, zooals Felix Timmermans over Vlaanderen en Jules Vondel over de Nederlanders schreef, of was het Joost Verne? Kort en goed, ik heb Geert-Jan geïnter viewd voor de krant en hem gevraagd hoe of het daar ging met den slechten tijd. Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANDEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS deed, was hij huis- en geiteloos, maar hij vindt het lang zoo'n slechten tijd niet. Hieruit kan je leeren, zei Geert-Jan, dat iedere medaille twee kanten heeft, juist als het leven; soms is het slecht, soms goed, 't. komt er maar op aan of je je beurt kan alwachten. Een zonderlinge man die Geert-Jan, maar ik mag hem wel. Hij had dit alles met zoo veel gevoel verteld, dat ik me zelf reeds alleen op de wereld waande. Ik telegrafeer de daarom aan den uitgever van mijn bla den hoe 't met Griet was. „Alles wel aan boord", luidde het ant woord en ik had een goeien tijd, want Griet zou ik voor geen geld willen missen. Niettegenstaande die meeningen van Geert- Jan zullen we dan toch maar aannemen, dat het niet een der beste tijden is, maar wat we ook kunnen aannemen is het feit, dat zulke tijden ook vaak misbruikt worden door hen, die volstrekt niet onder den invloed van de slechte tijden te lijden hebben. Zoo iets is onverstandig en als dezulken hun vrees voor wat komen zal zouden op zij zetten, zou er veel gewonnen zijn. Maar met dit alles is het nog zoo slecht niet. 't Gaat alles nog wel zoolang we de maag nog rijkelijk kunnen vullen, zoolang de kleeding nog niet mankeert, zoolang we een dak boven en kussen onder ons hoofd hebben en zoolang Knelis ons wekelijks nog eenige oogenblikken uit de dagelijksche be slommeringen trekt. En dat het werkelijk nog niet zoo heel slecht is, heb ik op mijn vacantiereis wel gezien. Toen heb ik heel wat menschen langs den weg gezien, die voor hun pleizier uit waren, heele zwermen fietseressen en fiet sers, motorrijders met hun engel van ach teren of op zij, auto's volgeladen met leven de ballast, oud en jong, zoodat je daar van dien slechten tijd ook al niet veel bemerkt. En dat het op ons dorp nog zoo slecht niet is, zullen we in September zien als de nieuwe raad begint te werken, als ik me niet vergis komen er 3 raadsleden en 12 Wfthoüüers' en is er ook sprake van, dat het corps ambtenaren wordt uitgebreid. Dat komt omdat de zuinigheid de wijs heid niet mag bedriegen en omdat het in d zen tijd niet goéd is om je geld" vast te '^uden. ue voigenae weeK weet ik er meer van en dan komen jullie 't ook aan de weet, maar mondje dicht hoor. BAARN BUSSUM SOEST PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. Ruitijd. De ruitijd voor onze hoenders breekt weer spoedig aan; de tijd van veel narigheid voor hen en voor ons. Voor hen, omdat, ze zich niets prettig gevoelen in hun dunne jasje. Voor ons, omdat het niet prettig is zoo wei nig eitjes te rapen. „Reeds drie dagen zijn ze bij Mij en ze heoben niets te eten; en zoo Ik ze hongerig naar huis laat gaan, zullen ze ontderweg bezwijken; want sommigen van hen zijn van verre gekomen". (Marcus VIII 2, 3). „En Hij nam de zeven brooden, sprak een dankgebed uit, brak ze, en gaf ze aan Zijn leerlingen om ze hun aan te bieden Ook hadden ze enkele vischjes; Hij sprak er den zegen over uil en beval ook, deze aan te bieden. Kon het wel eenvoudiger meegedeeld wor den? En toch, wat 'n ontzagwekkend gebeuren! Jezus in Zijn Goddelijke Almacht vermenigvuldigt met duizenden,de broo den en vischjes. De schepper voedt de schepselen! Want hij had medelijden met de schare. Hebben die duizenden daaruit begrepen, wie Hij was? Dat Hij mogelijk God was! Dat zal n:et. Het groote teeken aan den hemel voor den modernen man. Meer ridderlijkheid. Velen weten tegenwoordig niet eens meer wat dat is. Het was 'n mooie tijd in de bloeiperiode van de Middeleeuwen, toen de christelijke ridderschap, de goede oude adel, zijn dap per zwaard voerde tegen alle onrecht. Bescherming van de zwakken en' onder drukten, vooral van de weerlooze vrouw en den weerloozen priester gold als eerste plicht. Ridder zijn beteekent bescherming verke nen met macht en geld en bloed voor de lijdende onschuld. Tegenwoordig is het dikwijls veel anders om geworden. Men staat liever aan den kant van den; grooten, dan van den zwakken. Men symppathiseert liever, met den be zitter van de sterke vuist, dan met den ar me, de weduwe ejn het weesje. Men kijkt achter gordijntjes toe, hoe de tyrannie het recht vertrapt, en men zwijgt om het niet te verbruien met 'de groote heeren. Men ziet de onschuld bloeden uit duizend wonden en men is lijdelijk toeschouwer, op dat er in 's hemelsnaam toch geen lawaai moge ontstaan en de zoogenaamde vrede, d.w.z. de ongestoorde heerschappij van het ruwe geweld, toch maar niet gestoord wor de. Men zegt: 't heeft geen nut te strijden 'te gen de overmacht der boozen en zoo kan men zich des te gemakkelijker op het rust bed in zalig nietsdoen uitstrekken. Met andere woorden: we hebben veel la waaimakers, maar weinig ridderlijkheid. Christus, de sterke, heeft dat toch heel anders voorgdaan. Hij heeft zijn grootheid niet verhonden met 'n wereldmacht, met het geweld, met den rijkdom, met den tijd geest. Christus was een en al ridderlijkheid. ■JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 2163 SOEST week hoorde ik ook al van hennetjes van vier en een halve maand, die al eieren legden. Wat je maai- eieren noemt. Een duif legt ze bijna even groot. Als het eenmaal zoover is, dat ze te vroeg aan den leg zijn, dan valt het niet mee, om ze te doen ophouden. Zoo mogelijk verhokken en weinig of geen och tendvoer verstrekken is iets wat nog eenigs- zins kan helpen. Maar afdoende is dit niet. Nogmaals wil ik herhalen wat al zoo vaak gezegd is; geef hennen van 3 tot 5 maanden tweemaal per dag flink graan, zooveel zij lusten, 's morgens 'en 's avonds. Pa9 op 5 tot 5,5 maand beginnen we met alleen des avonds graan en verder ochtendvoer. Die veel te vroege leg is heusch geen voordeel. En wat er nog bij komt. Die te vroege leg- sters zullen ons van den winter ook iets, extra's geven. Ze zuilen namelijk ophouden met den leg en in den rui vallen. Want dit, komt bij vroege legsters bijna altijd voor: winter- of voorjaarsrui. Wie dit eens bij zijn jonge hennen ondervonden heeft, weet wat een schadepostje dit is. U kunt het treffen, dat het een lichte halsrui is, dat ze na eenige weken hun gestaakte leg weer opvatten, maai- die eenige weekjes gaan niet zelden over in een rustperiode van ééntwee maan den. En waar blijven dan de dure eitjes? Ze zijn voor goed verdwenen. En als die rui een zware rui wordt, dan moeten we zeker één, twee maanden wachten eer ze weer begiiuvsn. Vroege hennen, ik bedoel te vroege hen- 'Ji, vallen clus vaajc in een ontijdige rui. Daar is niet aan te doen. Maar wie zijn hennen op tijd heeft gebroed en ze door ondoelmatig voer te vroeg aan den leg en dus aan den rui helpt, heeft deze schadepost aan zich zeli te wijten. De nachten gaan voor de kippen weldra langer worden en velen zullen hun lichtLsri- dimg van vorig jaar weer in orde gaan maken of een nieuwe leidiing leggen. Langer licht beteekent voor onze dieren: langer tijd om te eten, dus meer eitjes. Maar denkt er wel aan: willen we van onze oudere dieren in het volgend voorjaar broedeieren rapen, voert ze dan niet met kunstlicht, want dan worden ze te veel geforceerd en de broed- resultaten zullen in het komende seizoen ver bazend tegenvallen. Heuvelweg 16 Middelwijkstr. 33 - Tel. 2065 BURGELIJKE STAND Och, zei Geert Jan, die tijd is slecht en niet slecht, 't komt er maar op aan hoe je 't beziet. Ik zal je maar eerst een verhaal tje vertellen, dan snap je me beter en dan schrijf je 't maar op voor de menschen, die je bladen lezen. Hij knikte (hij knikt altijd en ik laat 'm stiekum knikken) en vervolgde: daar was bij ons een daglooner, die met zijn vrouw en zijn zes geiten zijn eigen huisje bewoonde. Op een goeien dag komt er een verzeke ringsagent bij hem en haalt hem over om zich zelt, vrouw, geiten en huis te verze keren. De man gaat er op in en heeft het ongeluk dat zijn huisje en zijn zes geiten verbranden. Dat was een slechte tijd voor hem, maar de verzekering keerde hem een mooi bedrag uit, zoodat hij weer een goeien tijd had. Nu liet hij een grooter huisje bouwen en kocht twaalf geiten, die hij tegen ziekte liet verzekeren. Op een kwaden dag breekt er een ziekte onder de geiten uit en tien van de dieren verloor hij in één week, dat was een slech ten tijd. De verzekering keerde uit en de twee an dere geiten wierpen zes jonge beestjes (nog al begrijpelijk dat ze niet oud waren) waar onder drie bokken, die voorspoedig opgroei den. Dat was weer een goeien tijd. De veestapel vermeerderde en hij bracht wat bokken en geiten naar de markt en verdien de een aardig duitje, dat hij in een Soliede bank belegde. Dat dacht hij tenminste, maar de bank ging bankroet en de directeur, een beste kerel overigens, ging de geavngenis in. Weer een slechten tijd. Drie maanden later vernielde de bliksem zijn heele heb ben en houden, wat een zware slag was. Toen de verzekering hem de uitkeering Verschillende ziekten openbaren zich ge durende dien ruitijd. De dieren verkeeren in een ziekelijken toestand en zijn o zoo vat baar voor kouvatten. En uit kouvatten komt bij een kip heel wat voort. Een ruiende kip heeft veel voedsel noodig. Op de eerste plaats moeten er veeren ge^ vormd worden, waarvoor heel wat eiwit noodig is. Op de tweede plaats gaat er zeer veel warmte verloren, doordat het dier zoo weinig beschermende veeren heeft. Dat ei wit en dat warmteverlies moet dun aange vuld Worden. En dat kan niet anders ge schieden dan door voer. In den ruitijd moet men gewoon doorgaan met ochtendvoer. Zoovelen huldigen nog den stelregel: geen voer, geen eten. Maar dit is glad verkeerd, want even noodig als het goed opfokken van de jonge hennen, is het goed door de rui heen helpen van de oudere hoenders. Ochtendvoer blijven we gewoon geven. Er behoeven wel geen eieren van ge vormd te worden, maar veeren is ook eiwit en een nieuw veerenpak vraagt net zoo veel als een serie eieren. En wat het warmtever lies betreft, dit is een kwestie van zetmeel- voedering of van vet. Daarom in den ruitijd gerust mais, wat hennepzaad, zonnepitten. Wat vetkauen zijn in dezen tijd ook op hun plaats. Verder moeten onze dieren tegen groote afkoeling beschermd worden. Dus bij winderig weer en bij sterke regenval hou den we de erge ruisters binnen. Groenvoer houdt hen opgewekt en geeft hun de noo- dige afwisseling. Wie zijn dieren goed door de rui heen helpt, zal er veel'pleizier van hebben. De jonge hennen zijn bij sommigen al aan den leg. Dat zegt niets. Want verschillenden hebben al 6-maandsch hennen. Maar deze GEBOREN: Rijkje Antonie, dochter van D- v. d. Broek en M. Andrejewski, Nieuwe- weg 4a. Maria Wilhehnina, dochter van W. Kok en C. M. Hilhorst, Veenzoom 8. Neeltje, dochter van A. A. v. d. Zouwen en H. de Ruiter, Utrechtscheweg 6a. Sander Johannes Marius, zoon van W. Bison en J. Schreu- telkamp, Soesterb.str. 8. Elisabeth Geertrui- da, dochter van G. Westerbroek en J. v- d. Hoven, Nieuweweg 46. Marlinus Nicolaas Maria, zoon van G. A. M. Nilaand en A. C. Roebbers, P. Potterlaan 10- Jan, zoon van J. van Manen en G. A. van 't Net, Nieuw- stiraat 19b. Petrus Cornelis Wilhelmus, zoon van W. P. Hilhorst en R. M. Stalenhoef, Törenstraat 14. Metje, dochter van J. B- Berkhof en M. Dorresteijn, Belvedereweg 12. GETROUWD: W. Izerda en H. van den Berg. OVERLEDEN: Zwaantje van der Wal, 45 jaar, geh. met W. Mulder, Nieuweweg 100. Teunis Beverloo, 47 jaar, geh. met H. C. Koente, Amersfoort. Adriana Kroon, 29 jr., dochter van Th- S. Kroon en M. Staleman. Schiedam. Herman Gert Ubbink, 76 jaar, geh. met W. R- Brouwer, Heuvelweg 4. Chxistina A. E. M. Bloemen, 76 jaar, geh. met J. Terwisscha van Scheltinga, Steenhof straat 42. Anthonius L. J. van Poeteren, 22 jaar, zoon van A. J. v. Poeteren en Th. P. Versseput, 's Gravenhage. Petrus Hendrikus van Asch, 19 jaar, zoon van J. v. Asch en J. de Bree, Kerkpad Z.Z. 9. Bernardus Ra demaker, 74 jaar, geh. met C. Schouten, Vin- kenweg 41. Hendrikje Middelhof, 43 jaar, geh. met J. Vervat, Koninginnelaan 37. GEVESTIGD: G. Wessel met gezin, Heu velweg 41 C. Teekens met gezin, Steenhof- sfcraat 7. H. G. Wijnands met gezin, Klaarwa- terweg 43. W. van Vliet met gezin, Schouten kampweg 2a. M. H. M. v. d. Horst, Juliana- straat 50. J. F. v. d. Kuit, Eikenlaan 35. M. H. Kuppens-Kigge, Andriessestr. 19. VERTROKKEN: C. Roos, van KI. Engen- d-aahveg 86 naar Veenendaal, Grift 81. E. Hogeweg, van de Zoom 1 naar Amsterdam, Vinc. v. Goghstraat 21 I- H. W. Ran, van Soesterb.str. 51 naar Laren N-H., Engweg 23. J. J. v. d. Ende, van Heideweg 1 naar Zui len, Balderikstraat S. Th. C. Meurs, van Amersfsir. 119 naar Utrecht, Beverstr. 33b. J. W. G- Schothorst, van Soesterb.str. 11 naar Culeinborg, Markt 46. VERHUISD: J. Helweg van Kerkpad N.Z. 52 naar Kerkpad Z.Z. 23. Wed. J. Jansen, van Hartmanlaan 10 naar Van Weedestraat 18. B. de Bes met gezin, van Van Weede straat 18 naar Kerkpad N.Z. 37. V AAR1WED 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR PLAATSELIJK NIEUWS De Koningin Moeder en Prinses Juliana in de kerk H.M. de Koningin Moeder en H. K. H. Prinses Juliana woonden Zondagmorgen de godsdienstoefening bij in de Ned. Herv. Kerk alhier, waar Ds. Groeneveld voorging. Z. Eerw. had tot tekst gekozen Micha 6 8 „Hij heeft U bekend gemaakt, o mensch! wat goed is; en wat eischt de Heere van u, dan recht te doen en weldadigheid lief te heb ben en ootmoediglijk te wandelen met uwen God". Mr. Van Harinxma thoe Slooten, Burge meester van 's Graveland en een der hofda mes van H.M. de Koningin Moeder behoor den tot het gevolg. Handelsavondschool Baarn Augustusmaand. Aangifte van nieuwe leer lingen voor de Handelsavondschool. Even rustig overwegen, niet te veel bezwaren op peren. Uw kinderen, ouders, hebben een flin ke, verstandelijke, practische ontwikkeling broodnoodig. Er wordt veel geëischt om door 'de wereld, nog méér om vooruit te komen. De lange avonden breken weer spoe dig aan. Wat moeten uw jongens en meisjes dan doen Laat ze de winteravonden nuttig be steden; de reeds verworven kennis beves tigen, nieuwe verkrijgen. Thans staan uw kinderen er misschien onverschillig tegen over, later zullen ze U er dankbaar voor zijn, dat gij ze naar de handelsavondschool hebt gestuurd. De gelegenheid is er, profiteert er van; stelt niet uit, maar geeft uw jongens en meisjes a.s. Maandag op voor de Han delsavondschool. Voor nadere bizonderheden zie men de advertentie in dit blad. Brand Vrijdagmiddag ontstond brand in een schuurtje achter de Woning van M. aan de Birks.raat. Hoogst waarschijnlijk is de brand aangekomen doordat een jongen aldaar met vuur had gespeeld. Waar echter op een halve Me:<er afstand een hooiberg 9tond, was het nog al erg gevaarlijk. De inhoud van de schuur verbrandde geheel; het schuurtje zelf voor een groot deel. Door gezamenlijk optreden van de om wonenden. die terstond krachtig hulp bo den, kon het vuur spoedig worden gebiuscht. zoodat c al gauw geen verder gevaar meer bestond. De brandweer behoefde dan ook niet te worden gealarmeerd. Processenverbaal Wederom zijn meerdere personen bekeurd wegens diverse overtredingen van de Motor en Rijwielwet. Ook op grond van de Arbeidswet vielen eenige processenverbaal. en Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand en Smetten der huid, verzacht en geneest men met Doo» 30 60. Tttbt 90 cL Bt) Apoth. to Deo.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1