SM, vraagt dan onze prijzen aan. IIIU n.U. I. DE RUITER CO S PUROL Langer uerseh Nijgend Brood meer He „CORTOSA" D, C. van Vliet Uw adres voor Haarverzorging is Koninginnelaan 68. Aanbevelend, C. KLOMP DNM0M2B2HÜN9 i Dehanqepij SfoffeerdeEÜ Dixiaansche Rijmen* BAKKERIJ J. VONK THEE - KOFFIE CACAO - SIGAREN Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Stille kracht.. van Huid en voeten Nette loopjongen DAMES KNIPPEN WASSCHEN ONDULEEREN MEISJES KNIPPEN 35 cent 45 cent 50 cent 25 cent HEEREN KNIPPEN SCHEREN JONGENS KNIPPEN 25 cent 15 cent 20 cent K IDYLLE Manus, met je kale kanus, Waarom schijn je steeds maar door? Hou je nimmer dan vacantie, Wijk je nooit van 't rechte spoor? 'k Hou vacantie, waarde Dixi, Als de zomer is voorbij En de menschen zijn vertrokken Van de duinen en de hei. Och, wat hebben zij genoten Heel de dag tot diepe nacht; En de trouwe, bolle Manus Wees de weg en hield de wacht. Wat een drukte op de wagen, Fietsen, touring-car en bus, Snorren raatiend langs de straten, Alles hangt aan stuur of lus. Mijn mama, de lieve zonne Geeft de huid een bruine tint, Waar mijn zachte, zilvren stralen, Hen weer bleekt gelijk een kind. Ziet ze baden, ziet ze zwemmen, Spartlen in den diepen plas, Liggen 't frissche lijf te drogen In het malsche, groene gras- Ziet ze zwermen door de bosschen, Rusten op het zachte mos; Oogen, stralend van jong leven, 't Aanschijn lijk een purpren blos. In de parken op de banken Zitten d' oudjes, levensmoe En de handen saamgestrengeld, Sluiten zij de oogen toe. En zij droomen van de liefde, .Van de jeugd, zoo lang voorbij; En zij voelen bij 't ontwaken, Zich verjongd in 'i zomertij. Pluvius, houd in je regen Stoor niet dit vacantie-feest; Laat ze volop thans genieten Tot verjonging van den geest. en Machinaal gesneden verpakt brood. Van Wesdestraat 43 - Telefoon 2071 Opgeborgen Vrijdag werd door de politie op den open- baren weg den Nieuwen weg, in staat van dronkenschap aangetroffen D. Hij werd me degenomen naar het politiebureau om al daar zijn roes uit te slapen. Examen De lieer W. A. van Elmpt, onderwijzer aan de R.K. school alhier, en de heer G. J. Lieshout te Montfoort, slaagden te Box tel voor het examen bijenteelt, ingesteld yanwege den Ned- Chr. B. en L. L. en T. B. (Nederkuidsche Christelijke Boeren- en Limburgsche Land- en Tuinbouwbond). Soesterberg Vooruit Naar wij vernemen, zal Soesterberg we derom verreikt worden met iets, waarop reeds lang is gewacht. Hotel „Huis ten Halve" zal zich uitbreiden, door aanbouw van een groote Restaurantie- en Ontspanningszaal. Volgens mededeeling zal deze 22 vierk. Meter diep en ongeveer; 10 M. breed worden. De heer Hol, aannemer te Soesterberg, zal bouwer zijn. De heer Waltman, eigenaar, heeft het gemis aan zulk een inrichting reeds lang gevoeld'. Wij wen- schen den heer Waltman dan ook veel suc ces met zijn plannen. Bijeenkomst Chr. Oranje Ver. „Juliana van Stolberg Dinsdagavond kwam de Chr. Oranje-Ver. „Juliana van Stolberg" in „Religie en Kunst" alhier bijeen, ter herdenking van den verjaar dag van H. M. de Koningin Moeder. Wegens verhindering van den voorzitter, den heer J. van der Flier, presideerde Ds. J. A. Gert van Wijk. Na het zingen van Ps. 68 10 „Geloofd zij God met diepst ontzag", gewaagde de voorzitter van het heugelijk feit, dat beide nieuwe predikanten Ds. Groe- neveld en Ds. Wouters bereid gevonden zijn, voor deze vereeniging op te treden dezen avond. Daarna werd het Wilhelmus staande gezon gen. Ds. Groeneveld nam als uitgangspunt deze woorden: „Het drievoudig snoer wordt niet haast verbroken", met dit drievoudig snoer bedoelende: God, Nederland en Oranje. De bedoeling van dezen avond is te gedenken, te danken en te bidden. Wij zien aldus spreker, H. M. de Koningin Moeder als staande tegen den achtergrond van het gan- sche huis van Oianje. Verder laat Ds. Groeneveld de historie spreken om den grooten zegen van het vor stenhuis in het licht te stellen. Met een aansporing, vooral ook voor de jeugd, om het Oranjehuis trouw te blijven, besluit spr. zijn rede. Het was inmiddels hitna geheel donker geworden. Hoe men ooR trachtte licht - te verkrijgen, de electriciteit liet ons dezen avond in de steek en daar volgens heli pro gramma hel kindeikoor „Crescendo", direc teur de heer J. van de Rovaart uit Utrecht, eeltige versjes zou zingen, werden kaarsen gehaald alsmede e$n petroleumlampje om althans hei podium eenigszins te verlichten: De kinderen zongen: „Een scheepje in de haven landt"; „Ferme jongens, stoere kna pen" en „Gelukkig is het land". Ook het publiek in de zaal mocht af en toe een couplet meezingen. Dit werd blijkbaar wel gewaardeerd. Wegens het late uur gingen de kinderen ihierop naar huis, nadat ze allen nog waren getracteerd en bedankt door den voorzitter. Ds. Wouters kreeg vervolgens het woord om de feiten van heden ten opzichte van het Oranjehuis in het licht te stellen. Na een slotzang, sprak Ds. Gert van Wijk woorden van dank aan allen die hadden me degewerkt om den avond te doen slagen en eindigde met dankgebed. De opkomst was, met het oog op het regenachtige weer, nog bevredigend. De begrafenis van den leerling-vlieger Van Poeteren Onder zeer groote belangstelling heeft Za terdag de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den op het militai re vliegveld te Soesterberg verongelukten re serve-sergeant, leerling-vlieger A. L. van Poeteren. Rondom, de R.[<. kerk aan de Elandstraat^ hadden velen zich geschaard om getuige te zijn van de droeve plechtigheid. In de kerk zelve waren alle plaatsen bezet. Als verte genwoordiger van den minister van defensie was aanwezig de luit.-kolonel van den ae- neralen staf W. F. Sillevis, De baar was op de gebruikelijke wijze plechtig opgesteld te midden van vele kransen en bloemstukken. Kransen wanen er van commandant, offi cieren en ambtenaren van de luchtvaart-af- deeling te Soesterberg, van den Marine- kichtvaartdienst, van de onderofficieren van de Luchtvaartafdeeling, van de leerling- vliegers, enz. Nadat de rouwdienst was geëindigd, trok de stoet langs een breede haag van belang stellenden naar de R.K. Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Onderwweg hield de stoet nog een korten tijd stil voor het woonhuis van den thans overledene in de Van Galen straat. Gij zult geen heerschappij voeren ovei uwen man Aan dit bekende gezegde dacht niet een vrouw aan 't Kerkpad. die haar man belette uit te gaan, door zijn eene schoen, die hij wilde aandoen, weg te nemen, 't Was wel bekend in dc omgeying van hun woning, dat de verhouding van beide echtelieden veel te wenschen overliet. Hij trachtte haar steeds op het goede pad te, brengen, maar haar natuur was niet van dien aard, dat zij naar goede raad van haren ouderen echtivriencf)? wilde luisteren. Er was een derde 'irt't spel, die zij verkoos boven hem wien zij'gehoor zaamheid beloofd had. 't Was nu weerzoo ver, dal er een heele oploop van buren en nieuwsgierigen was, die het spektakel aan hoorden en aanzagen, de hoofden shuddend over zulk een vrouw. Ook de politie, die pass'eerde merkte van dit kabaal en begaf zich naar het strjjdveld. Toen kalmeerde zij wel wai Hermandad wees de vrouw op haar zeer verregaand onwettig levensgedrag endit keer, voor waarschijnlijk kor ten tijd, gewenscht gevolg. Zij gaf de schoen weer over en manlief kon gaan waar hij wilde Maar of de tocht gemaakt isi die was voorgenomen? Wij meen-en van niet. De zenuwen kunnen niet alles ver dragen. Rijwiel gevonden Door een inwoner alhier werd aan de Bos straat een rijwiel gevonden. Belanghebbende kan het exemplaar bij de politie terug be komen. Kippen dood gebeten Door een hond, toebehoorende aan een bewoner van de Soesterbergschestraat, wer den in de omgeving verschillende kipepn doodgebeten. Op last vart' de politie moest het beest gemuilkorfd worden.. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: rieten koffertje met lijfgoederen, por tefeuille met boekje, passen enz., kinderporte- monnaie, pet, heeren portemonnaie, 2 belas- tingmerken in etui, rijwielmand kussentje, da mes portemonnaie, paar beige lederen hee- ren-handschoenen, emmer met vet. InGjving ue dienstplichtigen der lichting 1931, be stemd voor opleiding tot officier bij de L.V.A., komen 5 October a.s. bij de L.V.A, te Soesterberg voor eerste oefening onder de wapenen. Harmonie-concert J.l. Dinsdagavond gaf de Harmonie „Pa- tiëntia Vincit Omnia" een welgeslaagd con cert te Soesterberg in de muziektent, welke van gemeentewege geplaatst is nabij het theehuis „Soesterdal". Ook dit concert stond wederom onder leiding van den nieuwen di rigent F. de Goey te Amersfoort. Voor dit concert was groote belangstelling. De Wethouders In de laatste weken is meermalen de ge dachte naai' voren gekomen, om met Sep tember a.s. tot de verkiezing van 3 Wethou ders over te gaan. Deze gedachte schijntj thans vastere vormen aan te nemen en in verband met de vele schakeeringen in de bevolking onzer gemeente juichen we dit van harte toe. We doen dit te meer' omdat, naar wij vernamen, in het voorstel de- ge dachte zal zijn vervat, oin het totaal-bedrag der vergoedingen, zijnde thans f3000.-, niet te verhoogen. De drie Wethouders zouden clan elk een vergoeding genieten groot f 1000. Zo >als bekend, is deze vergoeding voor elk der beide Wethouders van het oogenblik| f 1500—. Als wij de klok goed hebben hoo- fren luiden zouden, bij doorvoering dezer ge dachte, voor de Wethouderszetels in aan merking komen de heeren v. Duren (R.K-), Endendijk (A.R.) en Bleeker, (S.D.A.P.) Raadsvergadering Naar wij vernemen, zal de raad onzer ge meente dn zijn oude formatie nog eenmaal bijeenkomen en wel Ln de laatste week van Augustus. De hoofdschotel voor deze vergadering zal zijn, de behandeling van. het ambtenaren- reg. Ie ment. De plotselinge behandeling van dit regie-' ment vindt haar oorzaak in de wettelijk voorschriften met betrekking tot de ambte naars, waarin is opgenomen, dat voor 1 Sept. a.s. bovenbedoelde regelingen van kracht moeten zijn. Viering Koninginnedag Soesterberg Donderdagavond had in hotel ,,'t Zwaan tje" te Soesterberg een vergadering plaats; uitgaande van het Permanent Oranjecomité. De vergadering stond onder leiding van den heer Sar. De opkomst tot deze vergadering was ook ditmaal niet groot, waarom nog geen be sluit tot het houden van een winkelweek kon worden genomen. De heer Tammer en De Ridder werden bereid gevonden de verschillende winkeliers te bezoeken om zoo mogelijk ook dit onder, deel der feestelijkheden doorgang te doen vinden. Besloten werd een autotocht voor ouden van dagen te organiseeren, waarvoor mén zich kan aanmelden bij den heer Pastunink. De adjudanten v. Gameren en v. Kecken, zul len zich met de leiding der athletiek-wedstrij- den belasten, terwijl de gymnastlek-veree- niging brug-, rék- en vrije oefeningen zal geven. Aan den heer Wegman, werd de leiding der zang toevertrouwd, die in zijn program ook cenige nummers volkszang zal opnemen. Wij wenschen het comité veel succes, voor al nu we in Soest niets van eenige feeste lijkheid vernemen. IETS BIJZONDERS! NEEAST EENS PROEF! Verkrijgb. bij W.MEKKING Nassaulaan 20, Soestdijk AAN HUIS TE ONTBIEDENI Circus Gleïch Het is een heele toer, omj op het gebied, van circuswezen nog met iets te komen wat het publiek in extasie brengt. Het lijkt bij het vele wat reeds door anderen geboden werd, haast een onmogelijkheid. En toch, Circus Gleich heeft liet bereikt! Eeen pro gramma zóó vol afwisseling, zóó vol bewon dering afdwingende staaltjes van dressuir en durf en lenigheid zagen wij zelden en, hadden wij ondanks de hoog gespannen ver wachting niet voor mogelijk gehouden. Eerst die 'grandioze opmarsch. Dan cte dressuur praesiatics van den heer Th. IrJh mann Jr. en Mej. Hardt, die hun paarden lieten dansen om menig danser jalours te maken. De jongleerencft zeeleeuwen verrich ten ook staaltjes die grensden aan het onge looflijke. Ook de heer W. Walles Wilk'e toonde zich een waar meester in de dresseef- kunst. De Spaansche fantasie rij-scène, ge reden doot Frau Director Gieten met me dewerking van het Spaansche balletkoor, 'was een hooge kunstpraestatie en een oogenstree- ling. Alles op te noemen wat hier aart dres suur van paarden, kameeleg, olifanten enz. wordt geboden, zou, ons te ver voeren, men moet aai gaan z'ten Ook de staaltjes van acrobatiek zijn wer kelijk ongeëvenaard en soms duizelingwek kend. Er was bij die nummers dan ook vaak een ademlooze spanning. Na de pauze kwamen enkele hoogtepunten als men daarvan nog spreken kan na alles wat reeds geboden werd. De toeren den ijsbeerengroep waren bewonderenswaardig. Een climax was nog weer het optreden der wild-gevangen Abessiruische Leeuwengroep, gedresseerd en voorgesteld door den koen- sten temmer van dezen tijd, den bekenden olifanten en leeuwenjager Sailer Jackson. Dat Was moed en geestkracht die "imponeerde. ook de afwisseling aoor d"e internationaal vermaarde clowns was met zorg aangébracfit en Verwekte zoo voor en na een uitbundige lachsalvo. Ook de lassowerpers oogstten veel bijval. Kunsischutters, messenwerpers, allés was af. r Tot slot kwam nog de grootste sensatie: „Het levende Projectiel". Een mensch wordt met adembeklemmende snelheid door de lucht geschoten en vliegt naar het onbekende doel. Techniek, wil en moed moeten zich vereenigen, om dit te bereiken. Het circus zal hier nog eenigen tijd in de omgeving zijn tenten opslaan. Na Amersfoort is het nu in Utrecht. Men ga daf zien. Het geeft U een avond van genot en spanning. Piet van Asch f Onder geweldig veel belangstelling werd Zaterdagmorgen j.l. op de R.K. Begraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk over schot van de op zoo tragische wijze omge- gekomen jongeman. Na de kerkelijke plech tigheid had om 9 uur de teraardebestelling plaats, waarbij kapelaan Bouwmeester de be- aartling verrichtte. Velen waren de zenuwen de baas, doch twee personen moesten wor den weggedragen. Een 9-tal bloemstukken dekten de baar. Diep onder den indruk verliet elk de begraafplaats. Het verkeershuis Het verkeershuis van de V.V.V. „Soest Vooruit" trekt hoe langer hoe meer de aan dacht van het publiek. Dat het gewaardeerd wordt, blijkt overduidelijk uit onderstaande statistiek over de maand Juli dezes jaars. Men oordeele. Wie op reis wil én vooraf eenige inlichtingen van noode heeft, wende zich dan ook tot de juffrouw, die volgaarne alle gegevens verstrekt. Statistiek over de maand Juli 1931. 65 Wandelkaarten verkocht, en 5 aan de V.V.V. Utrecht in depót gegeven. Verder nog 10 exemplaren op aanvrage toegezonden. 3 Plattegronden van Baarn en Soestdijk en 1 plattegrond van. Amsterdam verkocht. 4 Sleeswijkkaarten (2 Gooi- en Eemland en 2 Gelderland) verkocht. 8 A.N.W.B.-kaarten (3 van Gooi- en Eem land, 4 van Utrecht en omstreken W.-Veluwe Een voortreffelijk adres voor eerste kwaliteiten. BRANDSTOFFENHANOEL SOEST BAARN TELEF. 2103 TELEF. 274, 217, 83 en 1 van de Veluwe) verkocht. 1 Rijwielkaart Soesterberg verkocht. 6 Spoorboeken (2 Zwitsersche, 2 groote en 2 kleine Hollandsche) verkocht. 9 Tramgidsen, waarvan 2 voor rekening. 6 Autobusdienstregelingen afgegeven en 6 verstuurd. 2 Zakadresboeken van Hotels in Neder land verkocht. 35 Pensiongidsen afgegeven en 72 ver stuurd. 10 Algemeene gidsen van Soest afgege ven en 155 verstuurd. 9 Binnen- en buitenlandsche gidsen voor rekening. 90 Binnen- en buitenlandsche gidsen af gegeven. 11 Texaco kaarten afgegeven. 1 Bagage- en 2 rijwielverzekeringen ge sloten. 13 Spoorbiljetten voor het buitenland ver kocht. 90 Brieven en briefkaarten verzonden. 98 Diverse inlichtingen en adressen afge geven. Nieuwe Ned. Herv. Kerk De inwijding van de nieuwe Ned. Herv. Kerk, gebouwa aan de Nieuvverhoekstraat op Soestdijk zal, buiten onvoorziene omstandig heden, plaats hebben op Woensdag 16 Sep tember a.s. De ring Amersfoort van de Ver. tot bevor dering der Bijenteelt Te Amersfoort is onlangs opgericht een ring Amersfoort van de Vereeniging tot be vordering der bijenteelt in Nederland. Aan vankelijk waren slechts twee afdeelingen aan gesloten, n.1. Amersfoort en Soest. Nadien hebben zich nog de afdeelingen Utrecht, Zeist, Baarn, Bussum en Laren-Blaricum aangeslo ten. Tengevolge van meeningsverschil heeft de afd. Baarn zich weer teruggetrokken. De zer dagen is een bestuur benoemd, bestaande uit de heeren Vos, uit Bussum, voorzitter; W. F. Asbeek Brusse, te Soesterberg, secretaris; Bosboom, uit Amersfoort, penningm.; bene vens de heeren Ten Raa, uit Soest, en Van den Broek, uit Soesterberg; de laatste ver tegenwoordigende de afd. Zeist. Het eerste werk, wat deze ring tot stand bracht, was het houden van een bijen markt te Amersfoort in dit voorjaar, terwijl nu eind September of begin October een ho- ningmarkt te Amersfoort zal worden geor ganiseerd. De bedoeling van deze honingmarkt is uornamelijk de consument attent te maken op de zuivere Nederlandsehe honing onder Rijksmerk. Nog veel te veel honing wordt verkocht, die voor een groot deel bestaat uit buitenlandsche honing, waarvan de kwa liteit niet tegen het inlandsch produuct kan concurreeren. Men verwacht veel succes van deze markt. Hoog bezoek Zaterdag zijn ten paleize Soestdijk als gas ten der Koningin Moeder aangekomen de nicht van H.M., prinses Alice en haar echt genoot, graat van Athlone, oud-gouverneur- generaal van Zuid-Afrika, met hun dochter Lady May. Zij zullen eenigen tijd op Soest dijk blijven vertoeven. V.V.V. „Soest Vooruit" Naar wij vernemen zal door „Soest Voor uit", in samenwerking met het Soester Har moniecorps „Patiëntia Vincit Omnia" op Don derdag 20 Augustus a.s., des avonds te 8 uur, een concert worden gegeven in den tuin van het Hotel „Bosch en Duin", Koudhoorn- weg alhier. Dit concert wordt in hoofdzaak aangeboden aan de talrijke pensiongasten, welke thans in die omgeving verblijf houden, terwijl verder voor iedere belangstellende de toegang tot den tuin en het concert vrij is. Dit concert gaat alleen door. bij gunstig weer. Gaarne wekken wij de ingezetenen op dit concert in dit mooie gedeelte van onze ge meente, bij te wonen. Extra autobussen vertrekken 's avonds te 7.15 uur vanaf'Nieuwerhoek langs den hoofd weg, alsmede na afloop van het concert. voorheen De Rond Bestelt.: Amsterdam, SJnjel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 „De ster van d' onverwinbren wil, Rijst op in mijne borst; Zij rijst zoo klaar, zoo kalm, zoo stil, Zoo statig als een vorst." LONGFELLOW. Er is in de natuur, alsook in den mensch, een stille, schijnbaar bescheiden kracht, die uit haren aard aanvankelijk slechts weinig of in het geheel niet wordt waargenomen, doch mede, omdat zij zich in hare werking naar buiten slechts zeer geleidelijk openbaart. Zij is als „de Stilte", die men ook uit haren aard waarneemt, en waarvan men somtijds om hare opvallendheid getuigt: „ik hoor de stilte". Deze stille kracht openbaart zich, zoowel in de natuur als in den mensch, niet slechts in het goede en schoone, doch helaas ook in het kwade en afzichtelijke. In de natuur doet zij zich kennen in ont plooiing, in groei en in vruchtbaarmaking, zoowel als in ontwikkeling van schoonheid en in productie van onderscheiden aard doch menigmaal ook in vernielende werkingen van verschillende natuur-hartstochten, die ont zettende rampen tengevolge kunnen hebben. Want stille kracht is geenszins geringe kracht hetzij die zich in den mensch dan wel in de natuur openbaart. Ook eerstgenoemde kan bij hare ontwikkeling, hevige verstoringen en ongelukkige toestanden veroorzaken, waarvan anderen de droevige slachtoffers zijn. Te dien aanzien overtreft zij in den mensch wellicht menige natuurontlading. Het ligt geenszins in onze bedoeling in dit opstel de openbaringen van stille krach- teh in de natuur te behandelen. De ni Ioopende zomer zal ons die voorzeker dag aan dag in het goede en schoone demon- streeren. Deze kleine beschouwing zal zich slechts bepalen, tot een deel der „stille kracht" die in den mensch werkzaam is. Doch dit onderwerp kan slechts uit den aard, met groote omzichtigheid worden benaderd. Want wat stil is, moet ook geruischloos en met bijzondere aandacht worden beluisterd. Er zijn menschen aan wie men, zoo opper vlakkig beschouwd, weinig innerlijke kracht zou1 toeschrijven, doch die door een volhar dend vasthouden van hun doei en door hun innerlijke kracht streng incognito te houden, juist hun doel het zekerst bereiken en in hun succes nagenoeg onfeilbaar en steeds welslagend zijn. Er is ongetwijfeld veel men- schenkennis noodig, om in een mensch de stille kracht te ontdekken, welke hier wordt bedoeld; jn elk geval zal daarvoor een lang durige waarneming worden vereischt. Geduld, volharding, helder doorzicht en groote zwijg zaamheid, zullen wel de hoofdbestanddeelen van de stille kracht in den mensch uitmaken, terwijl een absolute wil ten aanzien eenig te bereiken doel niet vreemd mag zijn aan den persoon, in wien stille kracht wer kende is. Want evenals in de natuur een stille kracht de levenssappen toevoert aan boomen, struiken en planten, zoo voert de stille kracht, die in den mensch aanwezig is, haar meestal veelsoortig voedsel toe aan de plannen, de doeleinden, het pogen en streven van dien mensch. Waar het werk van den mensch aan een onedel doel, aan een minderwaardig streven is gewijd, daar voert de stille kracht de le venssappen en de vergiften uit onedele eigen schappen en verderf aanbrengende hartstoch ten, ontstaan naar zijn werken en streven op, gedekt door den dichten sluier van zorgvul dige geheimhouding van verborgenheid, list, intrige en valsche plooi. Doch daar, waar zijn streven het goede, het edele en schoone bedoelt, brengt 'de stille kracht de zuivere, rijke en weldadige levenssappen aan, die noo dig zijn tot ontplooiing van den bloesem en tot voeding van de levensvrucht, die door dat edele doel wordt belichaamd. Menschen- kennis en levenservaring herkennen allicht het streven en het booze opzet van den mensch, die zijn levenskracht zijn „stille kracht" niet in dienst stelt van het edele en schoone; en zij stellen daar tegenover ver achting, afkeer en terughouding. Meer men- schenkennis en levenservaring herkennen ook veelal het nobele en schoone streven, dat door „stille kracht" wordt gevoed en tot bloesem, bloem en vrucht wordt opgebracht. En zij brengen, hetzij openlijke, hetzij stille hulde aan het streven van dien mensch, die zonder ophef, zonder door vele te worden opgemerkt, zijn „stille kracht" de heerlijkste en reinste levenssappen deed toevoeren, naar het schoone doel. De groote maatschappij herbergt heel wat stille kracht; zij omsluit ook zeker heel wat menschenkennis en wereldkennis, zij levert de vruchtbare teelaarde voor wetenschap, uitvin ding en kunst; doch zij bergt in zich ook heel wat zelfzucht, laagheid, list en kuiperij naast Jaliijdheid, domheid en gebrek aan door zicht.'"'Wèfe goedwillende, maar niet helder ziende?»# beïnvloede menschen, laten de stille kracht die in hen is, ongebruikt, of exploitee- ren die aan de hand van anderen, die hun groot vertrouwen niet waardig zijn, die hen leiden tot een doel, dat zij niet kennen en zelfs niet vermoeden. De groote maatschappij, die in hoofdzaak bestuurd en geleid wordt door groote, op zienbarende stuwende krachten, door partij geest, heerschzucht en naijver, heeft onge twijfeld behoefte aan vereenigde stille krach ten, die een wèl langzaam, wel bedachtzaam streven doen gelden, die een stillen, maar weldadigen invloed uitoefenen en die bloe sem en vruchtgevende, zuivere levenssappen toevoeren. Moge de tijd niet verre zijn, dat die stille krachten uit hunne sluimering wor den gewekt en in werking worden gesteld van het „algemeen belang". Mocht toch spoedig het groote gevaar voor het algemeen welzijn worden begrepen; dat gevaar n.i. dat gelegen is in het optreden van brutale, niets ontziende, brute krachten. De natuur heeft den winter noodig, om levenssappen te vergaren de mensch be hoeft den winter van zijn hart, behoeft rouw en weemoed, om levenswijsheid te trekken uit zijn kort bestaanen de groote we reldmaatschappij vraagt, door de thans heer- schende nooden, dringend: naar „stille krach ten" die haar nieuwe en deugdelijke levens sappen toevoeren, uit den zuiveren bron van goeden wil en eensgezindheid. Want van uit het moeras om haar heen, stijgen gevaarlijke dampen op, die haren groei belemmeren en haar tot in hare wor tels zullen dooden. en Doorzitten bij Wielrijder», Zonnebrand en Smetten der huid, verzacht en geneest men met 30.40. Tube 80 ct. Bij Apotb. en Droglatca ONZE RIJMKRONIEK KAMPEEREN Als 't zomer is buiten, De vogeltjes fluiten Van zomersche pracht, Als rijp weer 't gewas is, De boer in zijn sas is, Het zonnetje lacht. Als bijtjes weer zoemen Bij bloeiende bloemen, In hei en moeras, Als visschers weer uren Naar dobbertjes turen, In sloot en in plas. Dan gaan we kampeeren, En of w' ook ontberen Het steed'lijk gemak, We voelen ons vrijer, Verheugder en blijer Onder 't linnen dak. Wij koken zelf 't eten, En is iets versleten, Door ons wordt 't gemaakt, 's Nachts moeten we waken, Opdat onze zaken Niet worden gekaapt. Wij doen vele spelen, Zoodat 't woord vervelen In 't kamp niet bestaat. Elkeen is tevreden, En ieder helpt mede En weert zich kordaat. Kampeeren, kampeeren, Is ieders begeeren, Valt elk in den smaak, 't Is leven van vrijheid, Het leven van blijheid, Van vreugd en vermaak. SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Na enkele weken van Zondagrust, komen weer 2 e'ftallen binnen de lijnen Zondag om 1.30 uur speelt ons junioren- elftal tegen netzelfde van de V.V. „Eemland" op éigen terrein. Na dezen wedstrijd zal een edstrijd gespeeld woraen tusschen een com binatie van Eemland en De Ploeg I. De aan-, rang van u'ezen wedstrijd in bepaald op half drie. wenscli. Het bestuur -en ook de trainer zelf Met het trainen gaat het beslist naaf is beslist tevreden. Mogen de spelers zoo doorgaan, dan kan op het eind van deze zomer gezegd worden, dat de zomermaanden voor onze vereeniging nuttig zijn geweest. De spelers kunnen er van verzekerd, zijn, dat alles waf zij geleerd hebben, dezen win ter tot uiting kan komen. KERKBERICHTEN VRAGENBUS VRAGEN, niet ln verband staande met een der bovengenoemde onderwerpen, te richten .aan onze redactie, waarna daarop, voor zoover het binnen ons vermogen ligt, geantwoord zal worden. Vragen dienen, vergezeld van een postzegel voor antwoord, schriftelijk aan den desbe- treffenden medewerker te worden gezonden. De beantwoording geschiedt per brief, daar ons uit den aard der zaak voor publicatie de ruimte ontbreekt. Lezers van ons blad hebben recht op ko» telooze inlichtingen, die betrekking heb ben op: LAND- EN TUINBOUW OF PLUIMVEE TEELT bij: G. J. LIESHOUT, Dlr. Rijks- Landbouwschool, Montfoort. INGENIEURS-WETENSCHAPPEN bij: Ir. W. VRIJLANDT, CorneUs de Wittstraat 15, Dordrecht. ELECTROTECHN. en RADIO bij: TECHN. AFD. RADIO, PHILIPS' FABRIEKEN, Eind hoven. BEURS- EN BANKIERSZAKEN bij: M. DE JONG 8t Zn., Anna Paulownastraat No. 59, Den Haag, Tel. 16177. Telegr. adres: Senior. AUTO- en MOTOR-EXPERTISE bij: H. van Kol, Casuariestr. 9A, Tel. 12766, Den Haag. HANDELS- en BELASTINGZAKEN bij: D. Bebelaar, Lid Ned, Unie van Accountants, Mathenesserdijk 28, Rotterdam. HUISHOUDKUNDE, HANDWERKEN ent bij: Mevr. FREDY VAN DAMSAMUELS, Deylerweg No. 3, Wassenaar. ALGEMEENE ZAKEN, alsmede Sport en Spel, bij: de REDACTIE van dit blad. SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Lof. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L,V. ONB. ONTV Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt voor en na de H. Mis en om kwart voor 9. 's Avonds 7 uur Lof. MAANDAG. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis en Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na 't Lof tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. In de week de H. Missen 's morgens om 8 uur. Zaterdag bieenthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. ADVERTENTIËN. Heden overleed, na een langdurig, doch zeer gedul dig lijden, in de volle ver zekerheid des geloofs, onze lieve Vrouw en Moeder HENDRIKJE MIDDELHOF Echtgenoote van Johannes Vervat, in den ouderdom van ruim 43 jaar. Haar diepbedroefde Man en Kinderen JOHANNES VERVAT. GERRIT. COR.. GRETHA. «JOPtë. Soestdijk, 8 Aug. 1931. Koninginnelaan 37. gevraagd per 1 Sept., desgew. opleiding kleermaker. Venema, F. C. Kuijperstraat 10.

Soester Courant | 1931 | | pagina 2