lil U mei tevredenheid stokte, vraag! dan eeze orijzeo aao. Hei Hel Mi Mijnend Brood 11.0. L. DE RUITER CO S P D. C, van Vliet PUROL Uw adres voor Haarverzorging is Koninginnelaan 68, Aanbevelend, C. KLOMP JNINGINDICfiTINQ Beïiangerij Sfoffeerdeql Dixiaansche Rijmen. BAKKERIJ J. VONK „CÖRTOSA" THEE - KOFFIE CACAO - SIGAREN Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. van Huid en Voeten over Ban alles en nogwat! Oavid Scholman te Baarn. De ziji Ind r Ko Nette loopjongen HEEREN DAMES KNIPPEN35 cent WASSCHEN ONDULEEREN MEISJES KNIPPEN 45 cent 50 cent 25 cent KNIPPEN SCHEREN JONGENS KNIPPEN 25 cent 15 cent 20 cent 9Juhan IDYLLE Manus, met je kale kanus, Waarom schijn je steeds maar door? Hou je nimmer dan vacantie, Wijk je nooit van 't rechte spoor? 'k Hou vacantie, waarde Dixi, Als de zomer is voorbij En de menschen zijn vertrokken Van de duinen en de hei. Och, wat hebben zij genoten Heel de dag tot diepe nacht; En de trouwe, bolle Manus Wees de weg en hield de wacht. Wat een drukte op de wagen, Fietsen, touring-car en bus, Snorren raatlend langs de straten, Alles hangt aan stuur of lus. lyiijn mama, de lieve zonne Geeft de huid een bruine tint, Waar mijn zachte, zilvren stralen, Hen weer bleekt gelijk een kind. Ziet ze baden, ziet ze zwemmen, Sparden in den diepen plas, Liggen 't frissche lijf te drogen In het malsche, groene gras. Ziet ze zwermen door de boS9chen, Rusten op het zachte mos; Oogen, stralend van jong leven, 't Aanschijn lijk een purpren blos. In de parken op de banken Zitten d' oudjes, levensmoe En de handen saamgestrengeld, Sluiten zij de oogen toe. En zij droomen van de liefde, Van de jeugd, zoo lang voorbij; En zij voelen bij 't ontwaken, Zich verjongd in 'l zomertij. Pluvïus, houd in je regen Stoor niet dit vacantie-feest; Laat ze volop thans genieten Tot verjonging van den geest. Machinaal gesneden verpakt brood Van Weodestraat 49 - Telefoon 2071 Opgeborgen Vrijdag werd door de politie op den open- baren weg den Nieuwen weg, in staat van dronkenschap aangetroffen t). Hij werd me degenomen naar het politiebureau om al daar zijn roes uit te slapen. Examen De lieer W. A. van Elmpt, onderwijzer aan de R.K. school alhier, en de heer G. J. Lieshout te Montfoort, slaagden te Box tel voor het examen bijenteelt, ingesteld yanwege den Ned. Chr. B. en L. L. en T. B. (NecLevlandsche Christelijke Boeren- en Limburgsche Land- en Tuinbouwbond). Soesterberg Vooruit Naar wij vernemen, zal Soesterberg we derom verreikt worden met iets, waarop reeds lang is gewacht. Hotel „Huis ten Halve'' zal zich uitbreiden, door aanbouw van een groote Restaurantie- en Ontspanningszaal. Volgens mededeeling zal deze 22 vierk. Meter diep en ongeveer; 10 M. breed worden. De heer Hol, aannemer te Soesterberg, zal bouwer zijn. De heer Waltman, eigenaar, heeft het gemis aan zulk een inrichting reeds lang gevoeld- -Wij wen- schen den heer Waltman dan ook veel suc ces met zijn plannen. Bijeenkomst Chr. Oranje Ver. „Juliana van Stolberg Dinsdagavond kwam de Chr. Oranje-Ver. „Juliana van Stolberg" in „Religie en Kunst" alhier bijeen, ter herdenking van den verjaar dag van H. M. de Koningin Moeder. Wegens verhindering van den voorzitter, den heer J. van der Flier, presideerde Ds. J. A. Gert van Wijk. Na het zingen van Ps. 68 .10 „Geloofd zij God met diepst ontzag", gewaagde de voorzitter van het heugelijk feit, dat beide nieuwe predikanten Ds. Groe neveld en Ds. Wouters bereid gevonden zijn, voor deze vereeniging op te treden dezen avond. Daarna werd het Wilhelmus staande gezon gen. Ds. Groeneveld nam als uitgangspunt deze woorden: „Het drievoudig snoer wordt niet haast verbroken", met dit drievoudig snoer bedoelende; God, Nederland en Oranje. De bedoeling van dezen avond is te gedenken, te danken en te bidden. Wij zien aldus 9preker, H. M. de Koningin Moeder staande tegen den achtergrond van het gan- sche huis van Omnje. Verder laat Ds. Groeneveld de historie spreken om den grooten zegen van het vor stenhuis in het licht te stellen. Met een aansporing, vooral ook voor de jeugd, om het Oranjehuis trouw te blijven, besluit spr. 'zijn rede. Het was inmiddels bijna geheel donker geworden. Hoe men ook trachtte licht te verkrijgen, de electricitek ljeit ons dezen avond in de steek en daar volgens het pro gramma het kinderkoor „Crescendo", direc teur de heer J. van de Rovaart uit Utrecht, eenige versjes zou zingen, werden kaarsen gehaald alsmede e^n petroleumlampje om althans het podium eenigszins te verlichten. Dc kinderen zongen: „Een scheepje in de haven landt"; „Ferme jongens, stoere kna pen" en „Gelukkig is het land". Ook het publiek in de zaal mocht af en toe een couplet meezingen. Dit werd blijkbaar, wel gewaardeerd. Wegens het late uur gingen de kinderen ihierop naar huis, nadat ze alLen nog waren geiracteerd en bedankt door den voorzitter. Ds. Wouters kreeg vervolgens het woord om de feiten van heden ten opzichte van het Oranjehuis in het licht te stellen. Na een slotzang, sprak Ds. Gert van Wijk woorden van dank aan allen die hadden me degewerkt ,om den avond te doen slagen enj eindigde met dankgebed. De opkomst was, met het oog op liet regenachtige weer, nog bevredigend. De begrafenis van den leerling-vlieger Van Poeieren Onder zeer groote belangstelling heeft Za terdag de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den op het militai re vliegveld te Soesterberg verongelukten re serve-sergeant, leerling-vlieger A. L. J. van Poeteren. Rondom de R.K. kerk aan de Elandstraat, hadden velen zich geschaard om getuige te zijn van de droeve plechtigheid, in de kerk zelve waren alle plaatsen bezet. Als verte genwoordiger van den minister van defensie was aanwezig de luit.-kolonel van den ge- neralen staf W. F. Sillevis. De baar was op de gebruikelijke wijze plechtig opgesteld te midden van vele kransen en bloemstukken. Kransen waren er van commandant, offi cieren en ambtenaren van de luchtvaart-af- :ling te Soesterberg, van den Marine- Inchivaar(dienst, van de onderofficieren van de Luchtvaartafdeeling, van de leerling- vliegers, enz. Nadat de rouwdienst was geëindigd, trok de stoet langs een breede haag van belang stellenden naar de R.K. Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Onderwweg hield de stoet een korten tijd stil voor het woonhuis van den thans overledene in de Van Galen straat. Gij zult geen heerschappij voeren over uwen man Aan dit bekende gezegde dacht niet een vrouw aan 't Kerkpad. die haar man belette uit te gaan, door zijn eene schoen, die hij. wilde aandoen, weg te nemen, 't Was wel bekend in de omgeving van hun woning, dat de verhouding van beide echtelieden veel te wenschen overliet. Hij trachtte haar steeds op het goede pad te brengen, maar haar natuur was niet van dien aard, dat zij naar goede raad van haren oudpren echt(vriend) wilde luisteren. Er was een derde in 't spel, die zij verkoos boven hem wien zij gehoor zaamheid beloofd had. 't Was nu weerzoo ver, dat er een heele oploop van buren en nieuwsgierigen was, die het spektakel aan hoorden en aanzagen, de hoofden shuddend over zulk een vrouw. Ook de politie, die passeerde merkte van dit kabaal en begaf zich naar het str.ijdveld. Toen kalmeerde zij wel wai Hermandad wees de vrouw op haar zeer verregaand onwettig levensgedrag endit keer, voor waarschijnlijk kor ten tjjd, gewenscht gevolg. Zij gaf de §choen weer over en manlief kon gaan, waar hij wilde. Maar of de tocht gemaakt is die was voorgenomen? Wij meenen van niet. De zenuwen kunnen niet alles ver tragen. Rijwiel gevonden Door een inwoner alhier werd aan de Bos straat een rijwiel gevonden. Belanghebbende kan het exemplaar bij de politie terug be komen. merking komen de heeren v. Duren (R.K-), Endendijk (A.R.) en Bleeker (S.D.A.P.) Raadsvergadering Naar wij vernemen, zal de raad onzer ge meente -in zijn oude formatie nog eenmaal bijeenkomen en wel in de laatste week van Augustus. De hoofdschotel voor deze vergadering zal zij-n, de behandeling van het ambtenaren- reg lement. De plotselinge behandeling van dit regle ment vindt haar oorzaak in de wettelijk voorschriften met betrekking tot de ambte naars, waarin is opgenomen, dat voor 1 Sept. a.s. bovenbedoelde regelingen van kracht moeten zijn. Viering Koninginnedag Soesterberg Donderdagavond had in hotel ,,'t Zwaan tje" te Soesterberg een vergadering plaats, uitgaande van het Permanent Oranjecomité. De vergadering stond ouder leiding van den heer Sar. De opkomst tot deze vergadering was ook ditmaal niet groot, waarom nog geen be sluit tot het houden van een winkelweek kon worden genomen. De heer Tammer en De Ridder werden béreïd gevonden de verschillende winkeliers te bezoeken om zoo mogelijk ook dit onder deel der feestelijkheden doorgang te doen vinden. Besloten werd een autotocht voor ouden van dagen te organiseeren, waarvoor men zich kan aanmelden bij den heer Pastunink. De adjudanten v. Gameren en v. Kecken, zul len zich met de leiding der athletiek-wedstrij- den belasten, terwijl de gymnastiek-veree- niging brug-, rék- en vrije oefeningen zal- geven. Aan den heer Wegman, werd de leiding der zang toevertrouwd, die in zij-n program ook eenige nummers volkszang zal opnemen. Wij wenschen het comité veel succes, voor al nu we in Soest niets van eenige feeste- lijkheid vernemen. Een voortreffelijk adres voor eerste kwaliteiten. BRANDSTOFFENHANDEL SOEST BAARN TELEF. 2103 TELEF. 274, 217, 83 IETS BIJZONDERS! NEEMT EENS PROEF! Verkrijgb. bij W. MEKKING Nassauiaan 20, Soestdijk AAN HUIS TE ONT BIEDEN I Kippen dood gebeten Door een hond, toebehoorende aan een bewoner van de Soesterbergschestraat, wer den in de omgeving verschillende kipepn doodgebeten. üp last van de politie moest het beest gemuilkorfd worden. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: rieten koffertje met lijfgoederen, por tefeuille met boekje, passen enz., kinderporte- monnaie, pet, heeren portemonnaie, 2 belas- tingmerken in etui, rijwielmand kussentje, da mes portemonnaie, paar beige lederen hee- ren-handschoenen, emmer met vet. Inlijving L;e dienstplichtigen der Lichting 1931, be- stemd voor opleiding tot officier bij de L.V.A., -komen 5 October a.s. bij de L.V.A, te Soesterberg voor eerste oefening onder de wapenen. H armonie-eoncert J.l. Dinsdagavond gaf de Harmonie „Pa- tiëntia Vindt Omnia" een welgeslaagd con cert te Soesterberg in de muziektent, welke van gemeentewege geplaatst is nabij het theehuis „Soesterdal". Ook dit concert stond wederom onder leiding van den nieuwen di rigent F. de Goey te Amersfoort. Voor dit concert was groote belangstelling. De Wethouders In de laatste weken is meermalen de ge dachte naar voren gekomen, om met Sep tember a.s. tot de verkiezing van 3 Wethou ders over te gaan. Deze gedachte schijnfj thans vastere vormen aan te nemen en in verband met de vele schakeeringen in de bevolking onzer gemeente juichen we dit van harte toe. We doen dit te meer omdat, 'naar wij vernamen, in het voorstel de dachte zal zijn vervat, om het totaal-bedrag der vergoedingen, zijnde thans f3000.—, niet te verhoogen. De drie Wethouders zouden dan elk een vergoeding genieten groot f 1000. Zooals bekend., is deze vergoeding voor elk der beide Wethouders van het oogenblikj f 1500.Als wij de klok goed hebben hoo- fren luiden zouden, bij doorvoering dezer ge dachte, voor de Wethouderszetels in aan- Circus Gleich Het is een heele toer, om! op het gebied, van circuswezen nog met iets te komen wat het publiek in extase brengt. Het lijkt bij het veie wat reeds door anderen geboden werd, haast een onmogelijkheid. En toch, Circus Gleich heeft het bereikt! Eeen pro gramma zóó vol afwisseling, zóó vol'bewon dering afdwingende staaltjes van dressuur en durf en lenigheid zagen wij zelden en hadden wij ondanks de hoog gespannen ver wachting niet voor mogelijk gehouden. 1 Eerst die "grandioze opmarsch. Dan tj£ dressuur praesiaties van den heer Th. Jo^- mann Jr. en Mej. Hardt, die hun paai trol lieten .^anspi om menig danser jalours te maken. "De jongleerencift zeeleeuwen verrich ten ook staaltjes die grensden aan het onge loofrijke- Ook de heer W. Walles Wilkë toonde zich een waar meester in de dresseer- kunst. De Spaansche fantasie rij-scène, ge reden ei ooi Frau Director Gleici: met me dewerking van het Spaansche balletkoor, was een hooge kunsipraestatie en een oogen stree- Alles op te noemen wat hier aani dres suur van paarden, katnecien, olifanten enz. wordt geboden, zou oAs te ver voeren, men moet aai gaan zien, Ook de staaltjes van acrobatiek zij-n wer kelijk ongeëvenaard en soms duizelingwek kend. Er was bij die nummers dan ook vaak een adernlooze spanning. Na de pauze kwamen enkele hoogtepunten als men daarvan nog spreken kan na alles wat reeds geboden werd. De toeren dep ijsbeerengroep waren bewonderenswaardig. Een climax was nog weer het optreden der wil-d-gevangen Abessinische Leeuwengroep, gedresseerd cn voorgesteld door den koen- sten temmer van dezen tijd, den bekenden olifanten en leeuwenjager Saiier Jackson. Dat Was moed en geestkracht die "imponeerde. OoK de afwisseling aoor éfe internationaal vermaarde cfowns was met zorg aangebracht en verwekte zoo voor en na een uitbundige lachsalvo. Ook de lassowerpers oogstten veef bijval. Kunsischutters, messenwerpers, alles was af. Tot slot kwam nog de grootste sensatie: ,Het levende Projectiel". Een mensch wordt met adembeklemmende snelheid door de lucht geschoten en vliegt naar het onbekende doel. Techniek, wil en moed moeten zich vereenigen, om dit te bereiken. Het circus zal hier nog eenigen tijd im di omgeving zijn tenten opslaan. Na Amersfoort is het nu in Utrecht. Men ga daf zien. Het geeft U een avond van genot en spanning. Piet van Asch f Onder geweldig veel belangstelling werd Zaterdagmorgen j.l. op de R.K. Begr; plaats ter aarde besteld het stoffelijk over schot van de op zoo tragische wijze omge- gekomen jongeman. Na de kerkelijke plech tigheid had om 9 uur de teraardebestelling plaats, waarbij kapelaan Bouwmeester de be- aarding verrichtte. Velen waren de zenuwen de baas, doch twee personen moesten wor den weggedragen. Een 9-tal bloemstukken dekten de baar. Diep onder den indruk verliet elk de begraafplaats. ^Het verkeershuis Het verkeershuis van de V.V.V. „Soest Vooruit" trekt hoe langer hoe meer de aan dacht van het publiek. Dat het gewaardeerd wordt, blijkt overduidelijk uit onderstaande statistiek over de maand Juli dezes jaars. Men oordeele. Wie op reis wil en vooraf eenige inlichtingen van noode heeft, wende zich dan ook tot de juffrouw, die volgaarne alle gegevens verstrekt. Statistiek over de maand Juli 1931. 65 Wandelkaarten verkocht, en 5 aan de V.V.V. Utrecht in depot gegeven. Verder nog 10 exemplaren op aanvrage toegezonden. 3 Plattegronden van Baarn en Soestdijk en 1 plattegrond van Amsterdam verkocht. 4 Sleeswijkkaarten (2 Gooi- en Eemland en 2 Gelderland) verkocht. 8 A.N.W.B.-kaarten (3 van Gooi- en Eem- i land, 4 van Utrecht en omstreken W.-Veluwe en 1 van de Veluwe) verkocht. 1 Rijwielkaart Soesterberg verkocht. 6 Spoorboeken (2 Zwitsersche, 2 groote en 2 kleine Hollandsche) verkocht. 9 Tramgidsen, waarvan 2 voor rekening. 6 Autobusdienstregelingen afgegeven en verstuurd. 2 Zakadresboeken van Hotels in Neder land verkocht. 35 Pensiongidsen afgegeven en 72 ver stuurd. 10 Algemeene gidsen van Soest afgege ven en 155 verstuurd. 9 Binnen- en buitenlandsche gidsen voor rekening. 90 Binnen- en buitenlandsche gidsen af gegeven. 11 Texaco kaarten afgegeven. 1 Bagage- en 2 rijwielverzekeringen ge sloten. 13 Spoorbiljetten voor het buitenland ver kocht. 90 Brieven en briefkaarten verzonden. 98 Diverse inlichtingen en adressen afge geven. Nieuwe Ned. Herv. Kerk De inwijding van de nieuwe Ned. Herv. Kerk, gebouwa aan de Nieuwerlioekstraat op Soestdijk zal, buiten onvoorziene omstandig heden, plaats hebben op Woensdag 16 Sep tember a.s. De ring Amersfoort van de Ver. tot bevor dering der Bijenteelt Te Amersfoort is onlangs opgericht een ring Amersfoort van de Vereeniging tot be vordering der bijenteelt in Nederland. Aan vankelijk waren slechts twee afdeelingen aan gesloten, n.I. Amersfoort en Soest. Nadien hebben zich nog de afdeelingen Utrecht, Zeist, Baarn, Bussum en Laren-Blaricum ^.aangeslo- ten. Tengevolge van meeningsverschil heeft de afd. Baarn zich weer teruggetrokken. De zer dagen is een bestuur benoemd, bestaande uit de heeren Vos, uit Bussum, voorzitter; W. F. Asbeek Brusse, te Soesterberg, secretaris; Bosboom, uit Amersfoort, penningm.; bene vens de heeren Ten Raa, uit Soest, en Van den Broek, uit Soesterberg; de laatste ver tegenwoordigende de afd. Zeist. Het eerste werk, wat deze ring tot stand bracht, was het houden van een bijenmarkt te Amersfoort in dit voorjaar, terwijl nu eind September of begin October een ho- ningmarkt te Amersfoort zal worden geor ganiseerd. De bedoeling van deze honingmarkt is voornameliik de consument attent te maken op de zuivere Nederlandsche honing onder Rijksmerk. Nog veel te veel honing wordt verkocht, die voor een groot deel bestaat uit buitenlandsche honing, waarvan de kwa liteit niet tegen het inlandsch produuct Ican concurreeren. Men verwacht veel succes van deze markt. Hoog bezoek Zaterdag zijn ten paleize Soestdijk als gas ten der Koningin Moeder aangekomen de nicht van H.M., prinses Alice en haar echt genoot, graat van Athlone, oud-gouverneur- generaal van Zuid-Afrika, met hun dochter Lady May. Zij zullen eenigen tijd op Soest dijk blijven vertoeven. V.V.V. „Soest Vooruit" Naar wij vernemen zal door „Soest Voor uit", in samenwerking met het Soester Har moniecorps „Patiëntia Vincit Omnia" op Don derdag 20 Augustus a.s., des avonds te 8 uur, een concert worden gegeven in den tuin van het Hotel „Bosch en Duin", Koudhoorn- weg alhier. Dit concert wordt in hoofdzaak aangeboden aan de talrijke pensiongasten, welke thans in die omgeving verblijf houden, terwijl verder voor iedere belangstellende de toegang tot den tuin en het concert vrij is. Dit concert gaat alleen door bij gunstig weer. Gaarne wekken wij de ingezetenen op dit concert in dit mooie gedeelte van onze ge meente, bij te wonen. Extra autobussen vertrekken 's avonds te 7.15 uur vanaf Nieuwerhoek langs den hoofd weg, alsmede na afloop van het concert. voorheen De Rond Bestelb.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nleuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Na enkele weken van Zondagrust, komen weer 2 elftallen binnen de lijnen Zondag om 1.30 uur speelt ons junioren elftal tegen netzelfde van de V.V. „Eemland" op ëigeti terrein. Na dezen wedstrijd zal een wedstrijd gespeeld woraen tusschen een com binatie van Eemland en De Ploeg 1. De aan vang van dezen wedstrijd in bepaald op half drie. wensch. Het bestuur en ook de trainer zelf Met het trainen gaat het beslist naar is beslist tevreden. Mogen de spelers zoo doorgaan, dan kan op het eind van deze zomer gezegd worden, dat de zomermaanden voor onze vereeniging nuttig zijn geweest. De spelers kunnen er. van verzekerd zijn, dat alles wat zij geleerd hebben, dezen win ter tot uiting kan komen. o— TLS.V.A.C. Het wedstrijd-programma voor a.s. week luidt Zaterdag: 3 uur: Esvac-jun.—B.V.C.-jun. 4 uur: Esvac C.J.V.V. Zondag 1.30 uur: Esvac III-W.D.O. II. 3 uur: Esvac 1—W.D.O. I. W.D.O.. 1 is een sterke 2e klas elftal,, zoo dat Zondagmiddag een aardige wedstrijd in het Burgcin. Dekethpark plaats vindt. In dc vorige competitie kon Esvac slechts met de oneven goal winnen, zoodat het in deze ont moeting ook niet aan spanning /.al ontbreken, —o V.V. „SOESTERBERG" Zondag j.l. speelde de Voetbalvereeniging „Soesterberg" op baar terrein aan den Kamp weg een wedstrijd tegen het Rotterdamsch Beurselftal. Het was een mooie wedstrijd; 'men kon zeer goed zien, dat „Soesterberg' dit jaar druk getraind heeft- Het samenspel is beter dan het geweest is. Zij wisten dan ook met 7—4 te winnen. Eerstdaags beginnen de zilveren Motor-wedstrijden weer en 'daar na komen weder de jaarlijksche competitie wedstrijden. en Doorzitten bij WielrIJden, Zonnebrand en SmeUen der huid. verzacht en geneest men met ,o» 30-60. Tube 80 et. Bi) Apoth. co DroqUtr»^ KERKBERICHTEN SOEST Zondag 16 Augustus 1931. NED. HERV. KERK Voorin. 10 uur Ds. J. Mortier, van Zalk. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. Bediening v. d. H. Doop. Religie en Kunst Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. 's Avonds 6 uur geen dienst. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat Voorm. 10 uur Ds. B. Batelaan, van Bar- neveld. s Avonds 6 uur Ds. J. C. Klomp, van Ede. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. R. E. van Arkel, van Utrecht. Nam. 5.30 uur Ds. H. Popma, van Rot terdam. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. H. Popma, van Rot terdam. Nam. 5.30 uur Dr, R. E. van Arkel, van Utrecht. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. A. M. Berkhoff, van Sneek. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERG Nam. 6 uur de Heer.H. v. d. Heuvel, van Utrecht. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. BAARN NED. HERV. KER^C Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit'. Nam. 6 uur Ds. S. H. J. Voors, pred. te Zierikzee. JEUGDDIENST Openlucht-samenkomst op „Buitenzorg", A'damsche straatweg (ingang achter villa „Zomerlust"). Voorm. half elt Ds. S. H. J. Voors, van Zierikzee. VEREENIGING „CALVIJN" 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. GEREFORMEERDE KERK Voorm. 10 uur Ds. W. Seinen. Nam. 6 uur; Ds. W. Seinen. GEREF. KERK IN H.V. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. G. Ubbink. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. CHR. GEREFORMEERDE KERK Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. De Bruin. Zondagmiddag 2.303.30 Zondagsschool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Geen dienst. NEÓ. PROTESTANTENBOND Voorm. 10.30 uur Ds. W. van Dooren, van Oostzaan. NED. LUTH. GENOOTSCHAP Voorm. 10.30 uur Ds. C. C. G. Visser, van Rotterdam. 12 Uur geen Zondagsschool. LEGER DES HEILS Voorm. 7 uur bidstond. Voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. 's Avonds 8 uur verlossingssamenkomst. BAARNSCHE EVANGELISATIE Balistraat 11 Dinsdagavond bij gunstig weer openlucht- prediking Oosterstraat. Er is al van alles en nog wat te doen op ons kleine wereldje Kwesties over dit en kwestie over dat! Neem b-v. eens in ons eigen land, de Raadhuis-kwesties. Want dat is niet alleen de Amsterdamsche kwestie. Nee, 't zijn er heel wat meer. Daar heb je b.v. de Leidsche Raadhuis-kwestie en dan, nu kort ontstaan, weer de Hilverrsumsche dito. In Amsterdam wil de eene groep heb ben, dat het gebouw van Jacob van Campen weer Raadhuis wordt en de andere wil het niet. Ze blijven ieder op hun standpunt staan, luisteren zoo weinig mogelijk naar de moti veering van de tegenpartij en de kwestie is geboren. Wat is daar al niet over te doen! De voorstanders van het oude raadhuis we ten wel, dat het gebouw als raadhuis niet deugd, maar willen hel houden als ^repre sentatief raadhuis", dat is een nieuw begrip, dat kennen ze alleen in Amsterdam1 en dan nog slechts sinds voorjaar 1931- Ik zeg maar zoo: je bent raadhuis of je bent hef niet. Maar te groot voor servet en te klein voor tafellaken en dan toch nog representatief ta fellaken nee, dat wil er bij mij niet in! Inmiddels wordt er nog al heel wat over geschreven en gewreven. Zoo blijft er leven in de brouwerij. En als de oude-Raadhuis- voorstanders hun zin krijgen, dan kan er nog wel eens heel wat meer komen in die zelfde richting. Want over representatief gesproken: Ook de ambtsgewaden van onze 17de eeuw- sche voorvaderen waren heel wat representa tiever dan de tegenwoordige rok, smoking of colbertje. Met een colbertje en een deuk hoed mag dan Ê)ortaan al zeker geen enkel raadslid meer loopen. Ik zie dan in mijn verbeelding ai de burgervader met een mooie pruik en een groote breedgerande flambaard met struisveeren, met een strak gespannen broek met opengesneden poffen om de mid del, met een haif leer half linnen wambuis aan en mei een degen op zij. Ook de raads leden gaan op dezelfde wijze gekleed. Na tuurlijk dient in de kleeding het verschil in rangorde behoorlijk uit te komen. Een spe ciale commissie van hleei makers, historici en kunstenaars zou hier de juiste bepalingen kun nen vaststellen. Ook zou dan de oude caros met houten wielen zonder veeren weer in cere hersteld moeten worden Op de zoo mooi geasphakeerde Amsterdamsche straten, zou dit niet zoo'u groot bezwaar zijn, en bui tendien, die mooi wil zijn, moet pijn lijden zegt het spreekwoord. De groote bokalen voor wijn zouden dan ook weer in eere komen. Er zou dan weer geklonken worden met en gedronken worden uit wijnglazen van liter- maal en gfooter. Wat dat betreft, kunnen de raadsleden zich nu al vast oefenen. Zeker zou dit hoofdstedelijk voorbeeld ook elders zijn invloed uitoefenen. We houden in Soest piet van achterblijven en doen al aardig mee aan sieedsche allures. Allicht zouden we ook hier die nieuwe oude gewoonten overge poot krijgen. KUNSTZAAL DAL WEG 1. Een'vluchtig bezoek aan de tentoonstelling van het werk van David Schulman geeft reeds de overtuiging, dat hier is te- zien het beste uit het beste. En toch, hoe weinig ziet men en doorvoelt men bij vluchtige beschouwing! Met een kleine variant op een gedicht van J. Winkler Prins zouden wij kunnen zeggen: 't Is met de werken van den schilder Als mei zijn huis, dat ge in wilt spiën: schijnt de zon, al blinkt het licht er, Kunt ge in 't voorbiitraan wein-'g zien. Ge ziet van buiten door 't gordijntjen, Zoo tusschen hor en valgordijn, Van .ieder voorwerp slechts een schijntjen, Een onbepaalden schemerschijn! Ziet ge zijn werken zoo eens even, Zoo tusschen dioom en waken in, Dan speurt ge er in geen licht, geen leven, Zelfs geen begrijpelijfcen zin. 't Blijft ailes flauw en scheemrig, donker; Doch kom eens binnen, rust een poos: Gij ziet er beeld e,n kleurgeflonker en... op zijn tafel geurt een roos! Om die roos te zien op de tafel van Schul man, om dus zijn kunstwerken volledig te waardeeren is ook noodig een poos te rus ten en kalm de onderwerpen te bezien en op zich te laten inwerken. Een vluchtige be schouwing geeft geen dieper kunstgenot. Nu rrceii nei weix vaxi OLiiutuiau voor, uai net direct aanspreekt, maar het volle genot geeft toch alleen een intensieve langdurige be schouwing. Dc moeite wordt evenwel door den schilder rijkelijk beloond. Wat hangt bier niet een keur van werken bijeen. Te veel om alles te releveeren. Schulman heeft hier twee prachtige bloem stukken tentoongesteld no. 23 „Cineraria's" en no. 29 „Amarilles". Beide zijn van een forsche, grootsche conceptie, goed uit de verf. Wat een"liefde voor de natuur spreekt reeds hieruit- Als schoorsteenstuk is vooral de amarilles onbetaalbaar. Die prachtige vol heid van kleur, die krachtige vormgeving verraadt een meesterhand- Ook „zeilen op de Kaag" is breed van opzet. Dat zwellen van de zeilen en stuwen van water en wol ken is prachtig gegeven. .jBrugge" no. 28, een imponeerend 'stuk, is zuiver aangevoeld. Dat is tastbare rust, daar voelt men een sfeer van romantiek, zoo als alleen de vlaamsche oude stadjes en voor al Brugge die te genieten geven. Daar leeft ot zweert en innigheid en een rust waar aan onze moderne tijd helaas zoo mank gaat. En dan die mooie, teere en warme „zomerochtend in Audenaerde", no. 34, daar straalt de zonnewarmte in uit, daar wordt de rustige ingetogenheid van het kleine stede ke, verklaart en in gloed gezet door het kleurgeflonker der ochtendzon. Het zal er warm worden dien dag, de prachtige lucht met zijn kieurige zindering verraadt het U. Ten slotte de winter-gezichtenVooral daarin toont Schulman hier zijn groote kracht'. Daar toont hij zich meer dan ooit de groot meester. Daar dwingt hij bewondering en waardeering af. Daar kreeg hij waardeering zelfs van onze Hooge Landsvrouwe: H. M. De Koningin, bekroonde een zijner werken met de gouden medaille. Ook dit werk Ls hier geëxposeerd. Over deze winter-gezichten een volgende keer. ADVERTENT1ËN. Heden overleed, na een langdurig, doch zeer gedul dig lijden, in de volle ver zekerheid des geloofs, onze lieve Vrouw en Moeder HENDRIKJE MIDDELHOF Echtgenoote van Johannes Vervat, in den ouderdom van ruim 43 jaar. Haar diepbedroefde Man en Kinderen JOHANNES VERVAT. GERRIT. COR. GRETHA. JOPJp. Soestdijk,'8 Aug. 1931. Koninginnelaan 37. Ma; uur Vrij Ver H 3 Ai gehc zend op bij Will Mevi straa voor gevra Steen gevra straat gevra. niersv van c van 8 Plm. Soestc Mevr. 5 vra. een sp le met voor bevra| Dames teit zi: combin Regenn Soest: Soesterl Telefoo Eveneer mnd. oi Ti ter ove Sla: complee lakte, c voor f verse a Bartolot gevraagd per 1 Sept., desgew. opleiding kleermaker. Venema, F. C. Kuijperstraat 10.

Soester Courant | 1931 | | pagina 6