lil ll mei teuredenheid sloten, vraat! dan onze prijzen aao. Leutnaiit warsi du einsi hei den Husaren. I Flora Theater I ZILMETA Ll L DE iUIIER DO'S scnuiman. de schilder wan den uiinter. Het nieuwe GERO metaal. M. VISMAN Dixiaansche Rijmen. VtM'ÈtÉp SoesÉMJt iNINGINHCffllNQ BehanqeriJ Stoffeerden) „CORTOSA" CACAO Maakt zelf Uw LIMONADE met onze Essence, in diverse smaken. Drogisterij „De Vijzel" st Si STl SS SS Uissi Vlekvrij door en door. WIJ TOONEN HET U ZONDER EENIGE VERPLICHTING. Zie onze speciale Etalage. NIEUWERHOEK TELEFOON 2333 DAGJES-MENSCHEN 'k Liep zonder erg Op Soesterberg Met Kees te redeneeren; En inderdaad Wist ik geen raad Om wat te rijmeleeren. Wel, sprak vriend Kees, Wees zonder vrees, Rijm op de dagjes-menschen; Met bosjes hier Voor hun plezier, Wat kun je beter wenschen. Daar loopt mama Vlak achter pa Te sjouwen met karbiesjes; En broer en zus, Die dragen knus De boterham-valiesjes. Pa's lange jas, Zoo groen als gras, Hangt wapp'rena om z'n leden; Een band-sigaar, Een ouwe klaar En pipa kijkt tevreden. Ma's trouwjapon Glanst in de zon, Ze duwt den kinderwagen; Een and're spruit, Die schreeuwt het uit, Wijl zij niet wordt gedragen. Straks in de hei,®' Daar liggen zij Te turen naar het vliegen; Totdat een bui De arme lui Nog plots'Iing komt bedriegen. En klets-doornat Gaan zij op pad En sjokken door de straten; En 's nachts in bed Ligt pa van pret Nog even na te praten. liggende hoop steenen terecht, waardoor hij ernstige in- en uitwendige verwondingen be kwam. Na door Dr. De Vos voorloopig te zijn behandeld, is v. D. per ziekenauto en onder leiding van een lid van E.H.B.O. naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen, zijn inlichtingen te bekomen bij de politie: Gouden damesring, beige ceintuur, hand schoen, damestaschje met ritssluiting, dames hoed, duimstok, sigarettenkoker, rijwielbelas- tiangmerk in etui. Aangeloopen een jonge hond (zwart met grijze pooten). Soester Jeugdherberg In den korten tijd van haar bestaan heeft de Jeugdherberg reeds 700 overnachtingen geboekt. Hoewel op een druk bezoek was gerekend, zijn de verwachtingen hierdoor zeer over troffen en de Herberg-moeder heeft zich ge ducht moeten weren om al haar klantjes goed te verzorgen en de regels van de Herberg in te prenten. De schoolklassen, die uit de groote steden kwamen, zijn meestal twee dagen gebleven om van Soest te genieten. De mooie omge ving van de herberg stelde hun daartoe ruim schoots in de gelegenheid en de kinderen vertrokken uitgestoeid en opgefrischt met de geur van hei en dennen in de haren. Troepjes wandelaars en wielrijders kwamen 's avonds binnenvallen, strekten er 's nachts de vermoeide beenen uit en gingen 's mor gens weer verder. Ook eenige buitenlanders wisten de „Hei debloem" te vinden en waren tevreden met de goede verzorging. In het Herberg-dagboek komt o.a. de volgende ontboezeming voor: „Nord, Ost, Süd und West. Hier in Soest gefiel es uns auf's best." Een dronken chauffeur Zondagavond omstreeks half twaalf reed een chauffeur uit Amersfoort met zijn wagen over den Rijksweg in de richting van zijn woonplaats. Hij nam vanaf „De Gouden Ploeg" den weg achter de kerk om. Of zijn gezicht niet al te goed meer was ot zijn ar men wat beefden, is niet uit te maken, maar nauwelijks in de Kerkstraat reed hij pardoes in het ijzeren hek van het perceel van bakker Stalenhoef, dat totaal vernield werd. Boven dien brak een ruit van de auto, die tot over maat van ramp door den schok ook nog kantelde. Door het gekraak kwamen spoedig eenige personen aanloopen, die den chauf feur achter het stuur weghaalden en den wagen weer op zijn wielen zetten. Het bleek nu, dat de chauffeur meer gedronken had dan voor een bestuurder van een auto dien stig is. Lichamelijk letsel had hij zelf niet gekregen. Wel was de auto nog al bescha- *Lu//anaa£r<x<3 £4 -.Diefstal en nog wat Dinsdagavond weid onze gemeente bezocht door een militair, die bij een jriiyviethande laar een rijwielbeiastinginerk te köpp aanbood. De niets kwaads vermoedende handelaar kocht dit en betaalde den militair f 2.50. Even daarna gaf dezelfde militair aan een passee- rend persoon een oud heerenrijwiel cadeau. De politie hiervan direct in kennis gesteld, begon direct een onderzoek, doch het mocht haar niet gelukken bedoeld persoon op te 9poren. Wel werd Ln dit onderzoek zijn naam bekend. Den volgenden morgen kon de militair worden opgespoord te Amersfoort. Nadat hij zich had ziek gemeld, was hij in het militair Hosp. opgenomen, in een direct afgenomen verhoor, bekende hij zich te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van 3 rijwielen en een 6-tal rijwielbelastingmerken, alsmede een insluiping met diefstal," resp. gepleegd te §oest, Amersfoort en Baarn. Als gevolg van dit onderzoek konden eeni ge rijwielen en belastingmerken, alsmede eenig geld in beslag worden genomen. Bedoeld persoon, welke bleek te zijn een zekere H. W. B., afkomstig uit Amsterdam en dienende bij het 2e Esc. Huzaren, had zich, volgens zijn zeggen, uit angst ziek gemeld. Hoewel door onze politie verzocht, kon B- niet uit het hospiitaal worden ontslagen, terwijl, wegens gebrek aan manschappen, be doeld persoon evenmin onder bewaking kon worden gesteld. Nog dien avond is B., hetgeen te voorzien was, uit het hospitaal ontvlucht. Br andsirene te Soesterberg Door den Burgemeester is bepaald, dat eiken Zaterdag, des namiddags te 12 uur te Soesterberg de sirene zal worden beproefd door deze éénmaal in werking te stellen. Met nadruk wordt er dus op gewezen, dat het in werking stellen van de sirene op dit tijdstip niet als brandalarm is bedoeld. In arrest Door de politie te Soesterberg werd de zer dagen in arrest gesteld zekere W- L., Ads, Res. Officier aldaar, terzake openbare dron kenschap. Werefdreizger Zaterdag kreeg onze gemeente weer eens bezoek van een wereld-reiziger; van zoo iemand, die door verkoopen van kaarten in zijn onderhoud tracht te voorzien. Hoewel we gewend zijn, dat onder deze personen vaak rare snaken voorkomen, was het optreden van dezen wereldreiziger toch wel zeer bijzonder. Het viel op, dat van de opbrengst van den kaartverkoop niet veel voor levenson derhoud was uitgetrokken. Meer gelden wa- Ten blijkbaar geofferd aan bachus, hetgeen een onderbreking van de wereldreis tot ge volg had. Wegens toegestaan nachtlogies op het politie-bureau, zal het einde der reis ongetwijfeld op een later tijdstip worden vastgesteld. Ernstig ongeval Woensdagmorgen plm. 8 uur, had de 18- jarige timmerman v. D. wonende te De Bilt, het ongeluk uit een 6 M. hooge dakgoot van de inbouw zijnde woningen aan de B. Grothestraat te vallen. v. D. kwam' hierbij eerst op een paal1 van een steiger en daarna op een op den, grond EERSTE SOORT VOEDZAAM VERSTERKEND DE CACAO VOOR UW GEZONDHEID. Pl.m. 30°/e vol\4t Verkrijgbaar bij W, MEKKING Nassaulaan 20 - Soestdijk digd. De zoon van de wed. Stalenhoef was be reid de vernieling af te maken voor f50.—, maar dronken menschen weten niet altijd den besten weg te kiezen. Hij weigerde op dit voorstel in te gaan. Toen kwam ook de po litie, die het noodig achtte het heerschap mee te nemen naar Het bureau, waar hij den nacht gebleven is. Nuchter is hij des morgens weer naar Amersfoort gegaan, zonder auto, met de ze kerheid, dat de alcohol, die lichamelijk wel was uitgewerkt, toch op andere wijze nog wel zal nawerken. Dieven in het Kampeerterrein In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ongenoode gasten een bezoek ge bracht aan een afzonderlijk staande rijwiel- tent nabij het kampeerterrein te Soestduinen, alwaar rijwielen en ander materieel was op geborgen. Waar deze tent geheel afzonder lijk siaat en nog al ver af van de andere tem ten, konden de dieven hun slag ongestoord slaan. Vele rijwielen werden uit de tent ge haald en over de heide verspreid. Het was hun blijkbaar echter niet te doen om de rijwielen zelf, dan wel om de belastingpllaat- jes, waarvan een groot aantal van de rijwie len werd medegenomen. Ook eenige anderee artikelen worden vermist. De poiiiie heeft terstond een uitvoerig on derzoek ingesteld. E.S.V-A.C. ln een dezer dagen door genoemde voet balclub gehouden ledenvergadering, werd be sloten ook dit jaar deel te nemen aan de door de V.V. „Soesterberg" uitgeschreven Zilveren Motor-wedstrijden. Aan de competitie van den U.P.V-B. zal worden deelgenomen met niet minder dan 6 elftallen. Tevens werd besloten een kleine over dekte tribune, plaats biedende voor 125 per sonen, langs het speelveld te doen bouwen. Hiervoor zal de medewerking van den U.P. V.B. worden ingeroepen. Auto-ongeval Vrijdag heeft op den Amersfoortschen straatweg te Soesterberg een auto-ongeval plaats gehad, wat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Van een zwaar beladen vrachtauto van den pxpediteur B. te Amersfoort bezweek een der wielen, waardoor de as over den grond sleepte. De auto botste hierdoor tegen een der boomen, waardoor ook het voorgedeelte der wagen ernstig werd beschadigd. De drie inzittenden kwamen met den schrik vrij. Jubileum 1 Nov. a.s. herdenkt hoofdagent Assink zijin 12,5-jarig jubileum bij de politie alhier. Ongeval Zondag had op de B. Grothestraat een nog al ernstig motorongeval plaats. De 72-jarige juffrouw S., werd bij het oversteken van de straat aangereden doopr den motor-rijder B. uit Zutphen. Zij kwam te vallen en kreeg ernstige wonden in het ge laat en aan de handen. Een zuster van het Wijkhuis en één van Nieuw-Mariënburg wa ren spoedig ter plaatse, evenals Dr. Donker, die het eerste verband legde. De patiënte, die hevig bloedend bij den heer Bosboom was binnengebracht, kon na behandeling voorzichtig huiswaarts worden gebracht. Volgens mededeeling treft de bestuurder geen schuld. Nader vernemen we nog, dat de toestand van genoemde juffrouw vooruitgaande is. Zilveren Priesterjubileum Pastoor H. S. Mölder. Onder overgroote belangstelling zijner pa rochianen, vierde pastoor ti. S. Mciider zijn zilveren priesterfeest. De kerk was voor deze gelegenheid, onder leiding van den architect Van Eyden, <^oor den bloemist Tolboom siijlvol versierd, ter wijl het nieuwe hoofdaltaar tegen de versie ring met palmen schitterend uitkwam. Aan dit teestgeschenk droeg de jubilaris de plechtige H. Mis op. Voorafgegaan door een stoet bruidjes, mis dienaars en assisteerende geestelijken, schreed Zijn Eerwaarde onder het zingen van de Veni Creator naar het altaar. Bij de H. Mis fungeerde als diaken ZeerEerw. heer M. Batenburg van het semi narie Culemborg, subdiaken de Eerw. heer Van Üoyen O.S.Cr. De ZeerEerw. heer W. Poelman, eveneens van het seminarie Culemborg, was ceremo- niarius, terwijl de lagere functie's door stu denten van het seminarie Culemborg werdén waargenomen. Onder de H. Mis hield de ZeerEerw. heer Poelman de feestpredicatie naar aanleiding van de woorden: „Ik zal verblijven in het erf deel des Heeren". Het zangkoor onder leiding van den heer G. v. Schalkwijk, voerde op verdienstelijke wijze de 4-steinmige Mis van Jos. Gruber uit, terwijl na de H. Mis de Priester-cantate van pater Haagh uitstekend werd vertolkt. De soli werden door eigen krachten ge zongen. Onder de H. Mis hadden op het priester koor plaats genomen professor Beysens, pas toor Dr. Schrader en pastoor W. M. Voss uit de parochie St. Petrus en Paulus. Na de H. Mis werd den jubileerenden her der wederom uitgeleide gedaan. Aanvankelijk waren wegens ziekte van pastoor Mölder alle buiten-kerkelijke feeste lijkheden afgelast, doch toen een aanmer kelijke beterschap viel te constateeren, kréég de voorzitter van het feestcomité, de héér J. Batenburg, gelegenheid in de pastorie ('t cadeau der parochie aan te bieden. 's Namiddags trokken de kinderen der /Vja- riaschool in optocht naar de pastorie, wair ze onder leiding van den heer Van Scha k- wijk een 2-tal feestliederen ten gehoc re brachten. Het hoofd der school feliciteerde den bileerenden kindervriend ^jiaraens waarna hij Zijn Eerwaarde een scnitterei brevier, een prachtige bloemenmand en rest der feestgave dezer kinderen onder veloppe aanbood. Des avonds werd een plechtig Lof gecele breerd. w ln het priesterkoor had de jubilaris plaats genomen. f Onder het Lot werd de lofzang Te Deifm Laudamus gezongen, terwijl na het Lof Ijet lied van Lof en dank weerklonk. Des avonds bracht de Soester Harmonie den zilveren jubilaris een serenade, waarbij de vice-president pastoor Mölder toesprak. Een der aanwezige geestelijken sprak na mens pastoor Mölder een woord van dank. Districtscongress Kamer van Koophandel Het 4e districtscongres voor de Geldersche Vallei, uitgaande van de Kamer van Koophandel te Amersfoort, dit jaar te houden, is vastgesteld op Woensdag 2 September a.s. te Harderwijk. In verband met de instelling van de Staatscommissie voor de afwatering der Geldersche Vallei, welke commissie dit najaar haar werk zal beginnen en met het oog op de wenschelijkheid, dat bij die afwateringsquaesfie van den aanvang af bezien wordt de zaak van een scheep vaartkanaal door de Vallei, d^fctegelijk de afwatering en de binnenvaart en de industrie dient, heeft het bestuur der kamér voor dit congres aan de orde gesteld de quaestie van: „Een scheepvaartkanaal voor de Geldersche Vallei", waarvoor als inleider gevonden is Jhr. Ir. O. C. A. vain Lidth de Jeude, van Baarn. Indien ooit, dan gaat het op dit congres om zaken, die heel ons gewest raken. De kamer hoopt, dat zulks ook zal blijken in het meeleven onzer Valleibewoners en hun trouwe opkomst ten congresse! Nadere gegevens volgen dezer dagen, leder kan zich bovendien tot de Kamer wenden om die gegevens en om toegangsbewijs voor congres en maaltijden. Ge meen teraads vergadering De Raad onzer gemeente is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Dins dag 25 Augustus 1931, des namiddags 2 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 29 Juli 1931. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Stemming over het voorstel van B. en W. tot aangaan eener overeenkomst met J. Kraaijenbrink tol het verrichten der werk zaamheden en het geven van adviezen inzeke beplantingen voor de gemeente, over welk voorstel de stemmen in de vorige vergade ring hebben gestaakt. 4. Voorstel van B. en W- tot kwijtschel ding van een gedeelte van de huursom van het perceel Beukenlaan 15a over 1931. 5. Vaststelling van een besluit tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1931. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging Van het raadsbesluit van 14 Juli 1930 tot toekenning eener bijdrage in de kosten van aanschaffing en exploitatie eener ziekenauto aan de afd. Soest der Ned. Vereeniging E.H.B.O. 7. Voorstel van B. en W. tot aankoop eener nieuwe brandsirene op het Raadhuis ten behoeve der brandalarmeering. De kos ten hiervan bedragen f482.—. 8. Vooratel van B. én W. tot wijziging Van het raadsbesluit tot het verleenen eener bijdrage in de kosten van onderhoud der Eem, zulks naar aanleiding van een 2-tal op merkingen van Ged. Staten. 9. Voorstel van B. en W. houdende ver zoek tot het verleenen van machtiging voor het aanvragen van het lidmaatschap der On derlinge Risico-Vereeniging van Ned- Ge meenten ten behoeve van het onder de On gevallenwet vallende gemeentepersoneel 10. Vaststelling van de verordeningen op de heffingen invordering van schoolgelden, wegens verloop van den geldigheidsduur der bestaande verordeningen op 1 April 1932. 11. Behandeling van een aanvrage om' aankoop van gemeentegrond. 12. Vaststelling van een ambtenaren- en werklieden,reglement. Aanbesteding Door B. en W. werd ten raadhuize aan besteed het schilderen van: 1 gemeentewo ning aan de Birktstraat, 1 gemeentewoning aan de Koninginnelaan, 20 plantsoenbanken, 4 noodwoningen, 6 permanente woningen en de O.L. school aan de Beetslaan. Ingeschreven werd als volgt: Groenestein f895.—, v. Schaik f908.—Huurdeman f1094, v. Riet f1185.—, Blok f1277.—, v. Breukelen f1404.—, Kareisen en Rademaker f1539.—, Gebr. de Lange f1555.—, v. Leinel f1575.—, Wagner f1890.—, Schuld f2000.-. Uitslui tend voor perceel 6 werd ingeschreven door Stemerding voor f 275.—. Hoog "bezoek De heer J. de Villiers, gezant van de Unie van Zuid-Afrika, en mevrouw de Villiers heb ben j.1. Vrijdag het noenmaal gebruikt bij H.M. de Koningin Moeder op het paleis Soestdijk, waardoor zij in de gelegenheid wer den gesteld den Graat van Athlone en Prin ses Alice te ontmoeten. Geslaagd Mej. H. v. d .Berg slaagde voor het ge houden examen leerares te Den Haag, ge houden door de modevakschool E. N. S. A. I. D. Postduivenvereeniging „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf hier met oude duiven. Afstand 128.4 K.M. Z.-W. wind. Deelname 78 duiven. D. Elzenaar 1, 7, 11 en 19. J. v. Mill 2 en 16. J. Groen 3. W. C. Priem, 4, 13 en 20. G. Visser, 5 en 8. A. Schaap 6. H. van Sitter 9, 10, 12 en 15. B. Groeneveld 14, 17 en 18. Luxe prijs D. Elzenaar men No. 1. Uitslag wedvlucht vanaf Vilvoorde met oude duiven. Afstand '158.9 K.M. Deelname 80 duiven. W. C. Priem 1, 14, 16, 21, 24. B. Groeneveld 2, 8, 11, 20, 22. A. Schaap 3, 4, 9, 15, 17. H. van Sitter 5, 10, 18. Majoor 6, 19. D. Elzenaar 7, 13, 23. T. Bokma 12. Luxe prijs W. C. Priem met No. 1. Uitslag wedstrijd vanaf Neufvilles met oude duiven. Afstand 199 K.M. Z.-W. wind. Deelname 82 duiven. W. C. Priem 1, 2, 5, 7, 13, 17, 18, 19, 22. H. van Sitter 3, 4, 14, 24. T. Bokma 6. A. Schaap 8, 12, 16, 20,' 25. A. IWajÓQr 9, 10, 11. D.J&MW 15. B. Groeneveld 21, 23. Uitslag wedvlucht vanaf hier met jonge duiven. Afstand 128.9 K.M. Z.-W. wind. Deelname 129 duiven. W. Priem 1, 4} 12, 19, 20, 25, 26, 27', 36 en 37. B. Groeneveld 2, 13 en 35. W. C. Priem 3, 6, 7, 8, 15, 22 en 23. G. Visser 5. J. Pot 9, 10, 14, 16, 28 en 38. E. Groen 11, 33 en 34. H. van Sitter 17 en 22. A. Schaap 18. A. Rijksen 21 en 30. J. v. Mil 24 en 29. Eere-prijs W. Priem. Medaille twee eerstgetoonden W. Priem. Uitslag wedvlucht vanaf Vilvoorde met jonge duiven. Afstand 158.9 K.M. N.-O. wind. Deelname 112 duiven. A. Schaap 1, 3 en 16. T. Bokma 2, 31 en 28. J. Pot 4, 6, 18, 24 en 25. B. Groeneveld 5, 9 en 30. W. C. Priem 7, 10, 15, 22, 26 en 29. W. Priem 8, 11, 14, 23, 27, 31 en 32. A. Rijksen 12 en 17, E. Groen 19. G. Visser 20. H. van Sitter 21. Medaille A. Schaap met No. 1. Luxe prijs 1. Bokma met No. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Neufvilles. Afstand 199 K.M. Z.-W. wind. Deelname 86 duiven. J. Pot 1, 3, 7, 11, 15 en 21. W. Priem 2, 10, 16 en 19. W. C. Priem 4, 5, 17, 22, 25, 27 en 29. H. van Sitter 6, 8, 24 en 28. E. Groen 9 en 23. B. Groeneveld 12 en 26. A. Schaap 14, 18 en 20. A. Rijksen 13 en 31. Luxe prijs W. Priem met No. 2. Zilveren medaille W. C. Priem No. 4. (De Heer J. Pot buiten mededinging). INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Mag ik eenige ruimte vragen voor het onderstaande. Zondag 6 September, zal ln Utrecht een groote „Rerum Novarum"-herdenking plaats hebben, waaraan uit alle deelen van ons land door de R.K. Werklieden zal worden deelgenomen. Ook uit Soest zullen zeer vele mannen en vrouwen naar Utrecht optrekken om deze groote 40-jarige herdenking mede te maken. Om meer propaganda voor deze "demon stratie te maken, heeft het Centraal-Bestuur een vergadering uitgeschreven op a.s. Woens dag; 26 Augustus, 's avonds half acht in het St. Josephgebouw. Beleefd noodigen wij alle leden van beide R.K. Werklieden-ver eenigen uit, tot bijwoning van deze verga dering. Tevens staat reeds de gelegenheid open, om zich op te geven tot deelname aan. dit congres. Deze opgave kan geschieden bij een der bestuursleden en Zaterdagavond in het .gebouw. Bij deelname van reisgelegenheid per spoor is tevens het reisgeld verschuldigd. Namens het Centraal-Bestuur. J. HOM, Voorzitter. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Laat het kostelijkst van al U niet roekeloos ontglippen, Zonder dat hij keeren zal. MAANDAG. In karakter en in stijl, in alle dingen is eenvoud het kenmerk van de hoogste voor treffelijkheid. DINSDAG. Wacht niet van uw naaste bloed Al wat gij zelf niet doet. WOENSDAG. Zoodra de man klein wordt in de oogen der vrouw, die minnend tot hem opziet, slaat het stervensuur harer liefde. DONDERDAG. Waardeering heeft ieder mensch noodig. Alle eigenschappen kunnen door doode on verschilligheid ten gronde gericht worden. VRIJDAG. Bij de opvoeding moeten wij bovenal trachten den wilte versterken. Het is uit gebrek aan wilskracht, dat zoovelen blijkbaar geen karakter hebben. ZATERDAG. Wij voelen 't altijd wanneer anderen ons kwetsen, maar niet altijd gevoelen wij het, wanneer wij anderen kwetsen. David Schulman is geen schilder, die zich tot een soort onderwerpen bepaalt. Hij schil dert landschap en stilleven- Hij schildert al les, waarvan zijn scliildersoog geniet. Elk on derwerp, dat zijn kunstenaarsziel beroert, beeldt hij uit. En het technisch kunnen van Schulman stelt hem in staat zijn schoone visie op het linnen vast te leggen. Maar wie Schulman in zijn grootste krachten wil ken nen, moet zijn ongeëvenaarde wintergezich- ten zien. Daar viert hij zijn grootste triom fen. Hoe mooi en zuiver van kleur is die sneeuw gegeven. Je hoort het kraken. Wat is die „Wintermiddag te Blaricum", no. 26, mooi van kleur. Somber, dreigend is de „Maart in Achterberg", no. 30. Dat groen blauw is machtig. De natuur schijnt te strij den met den wintervorst. Ze wil zich ont worstelen aan zijn knellenden greep. Toch wordt die dreigende somberheid weer even opgeheven en het geheel verlevendigd door het doorbrekende straaltje licht, dat hier en daar nog licht en leven brengt. No. 31 „Och tend in Laren" is een prachtig doekje. Hier straalt de winterzon en koestert reeds. Deels zijn de huisjes nog in half duister gehuld, maar daar tusschen door komt een stroom van zonlicht, die haast buiten de omraming van het doek schijnt uit te stralen. En dan die lucht. Dat kan alleen een winterlucht; zijn in den ochtend bij opkomende zon. Ver gelijk die kleuren-tinteling eens met de zo merochtend van No. 34. Dat is zomerzon, dit een winterlucht. Hel belooft een mooie dag te worden. Ook no. 36 is van de zelfde gloed en warmte. Hoe mooi is ook hier niet dat in donker gehulde geveltje. Dat is niet groezelig donker, maar mooie volle SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Zondag speelde de adspiranten van „De Ploeg" een vriendschappelijke wedstrijd te gen de adspiranten van „Eemland". De Soes ter junioren waren thans niet zoo erg goed pp dreef. Konden ze de vorige keer een kleine overwinning behalen, thans moesten zij met 3—1 het onderspit delven. Een wedstrijd daarna ging tusschen De Ploeg I en een combinatie van Eemland,. De Ploeg had daarin spoedig de leiding, direct daarop gevolgd door een paar twij felachtige doelpunten. Rust was een 4—0 voorsprong voor de Soesters. Na de rust werd nog een doelpunt bij gemaakt-;' doch spoedig daarop werd' ech ter de wedstrijd gestaakt, omdat de Baarn- sche spelers het veld verlieten. Zondag a.s. zal vermoedelijk geen wed strijd zijn. Laten de spelers daarom de oefen- avonden goed benutten. Vermoedelijk zal door de elftal-commjgsie een wedstrijd wor den uitgeschreven tusschen 2 elftallen le en 2e, om te komen tot verkiezing van 2 vaste elftallen. Een voortreffelijk adres voor eer is kwaliteiten. BRAKOSTflFFENHANDEL SOEST BAARN TELER 2103 TELEF. 274, 217, 83 B IBBiBHÖ®! F OBSSWRf "><-*■■■■■■ 'BBBBBBBBWW zuivere kleur. No. 37 „Amsterdam" is wel mee van het beste wat Schulman gewrocht heeft. Dit is verpuurde kunst. Dit schilderij is zoo fijn en teer doorgewerkt en doorvoeld, dat men slechts door herhaaldelijk zien en herzien de fijne kwaliteiten leert kennen. Het is diep gevoeld en schoon gegeven. Hoe mooi is de stemming van het geheel, hoe fijn en teer en warm is die lucht. Hier is de schoon heid van den winter, van een winter in Amsterdam. No. 39 en 40 sluit de rij en het is als een apotheose. Op deze werken ziet men wat lucht en licht wil zeggen in de natuur. Vooral de laatste „Winter aan de Lek" is grandioos. Zoo'n lucht alleen dwingt tot zien en herzien. De grootheid der schepping, de oneindigheid der natuur is hier verpuurd weergegev en. Het aanschouwen van dit schil derij maakt stil van bewondering. Dat is geen bloote weergave der natuur meer, dat is geschapen natuur door den kunstenaar. Men weet niet wat meer te 'bewonderen: de groote evenwichtigheid der compositie of de zuivere afstemming der juiste licht en kleurwaarde. Hoe rus'ig geworteld in de na tuur ligt daar niet die platte schuit. Wat een verte van horizont. Wat een doorbre kend licht in -die lucht. Dat is geen verf. fnaar 3e diepte van het uitspansel. Met dit werk heeft Schulman een mees terwerk geschapen, dat zijn naam zal doen voortleven. Hier is een hoogtepunt bereikt, 'ten koste van veel studie en hard werken. H. M. De Koningin,, die /elf reeds een win tergezicht van Schulman aankocht, toonde hare hooge waardeering door dit schilderij te bekronen met de gouden medaille. KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Lof. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt voor en na de H. Mis en om kwart voor 9. 's Avonds 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis en Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na 't Lof tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. In de week de H. Missen 's morgens om 8 uur. Zaterdag bieenthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. 25 cent per fleschje. Molenstraat 4 (o z.) - Telefoon 2243 SSS8K3E3HS3SIS3E3ESSK3SSS3SII3SBK3B3S3EKK3S LAANSTRAAT TELEFOON 188 BAARN B SS B K K H SS 8 Vertoont vanaf Vrijdag 21 t.m. Dinsdag 25 Augustus. Speelt dus 5 dagen HET GROOTE DUITSCH E OPERETTE WERK Een kostelijke Parodie op den tegenwoordigen tijd. Vol charme, vroolijkheid en tintelende Weensche muziek. In de Hoofdrol MA DY CHRIST1ANS. Voorstelling 's avonds 8 tot 11 uur en ook Zondags van 2.30 tot 5 uur 's smiddags. Zaterdag-, Zondag- en Maandagavond gratis autobus. WT WOENSDAGMIDDAG 26 Augustus, onze 5de en voorloopig laatste vacantie- voorstelling van 2.30 tot 5 uur. Middagprijzen. Speciaal Jeugdprogram Verwacht het groote Fox Super werk Geef ml] maar de Ouwe Tijd Verplaatst U naar het jaar 1980. Hoe zal het er dan uitzien? Deze film geeft U het antwoord en laat het U zien. Wij vertóonen alleen de nieuwste sprekende, zingen de en musiceerende films. H SS SS SS SS SS i ■II KER sla

Soester Courant | 1931 | | pagina 2