PUROL rijk aan geneeskracht. Een vulpen VISSERS Mualiieii uoor slechts zeliuuiier met I Tel. 2272 CORTOSA THEE Te K Dixiaansche Rijmen. vTGlNdeffllNQ 1 Behanqerij SfoffeerdeEtl Dit is nu eens wal! verzilverde pen E. van Meurs Piano-leerares Hervat Maandag ,31 Augustus hare lessen. WAT EEN HEERLIJK KOPJE THEE! NATUURLIJK steDranrangeresl z,ÜJtrgchbchmg.4| Meenkwrzapg Spreeklessen Socialistisch Onvermogen. D. C. van Vliet Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Schooltassshen Te koop STUDIEBOEKEN Biggen te koop. ANTIEK Hennen en Duiven. Weggeloopen M.U.L.0. Agenda's Nette loopjongen Te huur geuraagd Alles School VISSER's BOEKHANDEL as H as HS Te koop DE ORIGINEELE VLA POEDER degelijk meisje Aanbesteding. Hei Douwen van een Garage mei hovenwoning ORANJEDAG Van torens en transen, Daar waait er de vlag; Nooit wappert zij blijer, Dan wel op deez' dag. Nooit schitt'ren haar kleuren Zoo helder en blij; Nooit straalt er de zonne, Als 't huidig getij. Heel Nederland viert er Den jaardag van Haar, Van Neêrland's Vorstinne, Zoo zonnig en klaar. Geen stad of geen dorpje, Hoe ned'rig en klein, Ot 't is vreugdedronken Op 't vorst'lijk festijn. De kind'ren, zij loopen Met sjerpen en strik; De hartjes, zij pooplen Van rikke-tik-tik. In 't knoopsgat oranje, De kleur van de dag; Geen Hollandsch gezichtje, Of 't bloost van de lach. De orgels, zij pijpen D'r tonen in 't rond; 't Oranje-lied schalt er Uit duizender mond. Hier optocht, daar kermis, En 't vroolijk gejoel, Dat houdt er geen besje Vandaag op d'r stoel. Van 't Zuiden tot Noorden, In Oost en in West, Daar loopen de menschen Getooid op d'r best. Zij hossen en dansen Tot diep in den nacht; En hoog in het luchtruim Houdt Manus de wacht. Waar blijft „Soest Vooruit" nu, Waar 't feestcomité? Waarom zoo bekrompen En doen wij niet mee? Komt, Soesters, vooruit dan, De vlag hoog in top, Voor ons Willemientje: Hard gaat ie, hop, hop. tijden veel te Tang. Volgens spr. zou op deze wijze net zoolang wachtgeld worden uitgekeerd als het aantal dienstjaren groot is. Spr. stelt hierbij andere wachttijden voor, welke ongeveer komen op de helft der eerst genoemde tijden. De heer GROOTEWAL acht deze tijden ook meer dan voldoende. De heer ENDENDIJK meent, dat met de eenzijdige opleiding van een gemeente-ambte naar wel rekening moet worden gehouden. Het is voor een dergelijk ambtenaar buiten gesloten in het particuliere leven een plaats te vinden. Ook de heer BUSCH is deze meening toe gedaan. Het voorstel Doorman wordt hierna aan genomen met de stemmen van de heeren En dendijk, Koenders, Pronk, Hilhorst en Busch tegen. Als na de nog volgende artikelen zich geen belangrijke besprekingen meer voordoen, wordt het aldus gewijzigde ambtenaren-regle ment met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering wordt hierna even geschorst voor de thee, waarna het werklieden-regle ment met haar 106 artikelen (nog iets groo- ter dan het ambtenaren-reglement) in behan deling komt. De behandeling van dit reglement gaat in vlot tempo en nagenoeg zonder eenige onder breking valt de hamer 106 maal op tafel. Be sloten wordt enkete wijzigingen uitliet ambte naren-reglement ook in dit reglement toe te passen, waarna met algemeene stemmen tot aanneming wordt besloten. Waar zeer veel artikelen in beide regle menten gelijkluidend zijn, wordt op voorstel van den heer BUSCH nog besloten ter gele- genertijd beide reglementen in één samen te vatten. RONDVRAAG. De heer PRONK vraagt, maar nu voor het laatst, nog eens naar de toegezegde lichtpun ten op de Birktstraat. Nu spr. den raad gaat verlaten, zal er wel niets meer van komen. De heer DOORMAN vraagt aan den heer Endendijk hoever het thans staat met afstand van grond aan de Spoorstraat door het Chr. Schoolbestuur, zulks ter verbreeding van die straat. Spr. zal hierop niet meer kunnen aandrin gen, doch geeft de blijvende leden in over weging op verbetering aan te dringen. De heer ENDENDIJK zegt van het school bestuur nog geen antwoord op zijn schrij ven te hebben ontvangen. tlulicm toegedaan, dat, wanneer een ambtenaar door de gemeente wordt ontslagen, laatstgenoem de deze menschen niet te vlug mag loslaten, vooral niet omdat een ontslagen gemeente ambtenaar niet weer zoo vlug een andere plaats vindt. Het rcgkrr.icnt*- wordt hierna artikelsge- wijze behandeld. Als het punt der salarissen ter sprake komt, stelt de heer DOORMAN voor, tijde lijk aangestelde en niet gediplomeerde amb tenaren een salaris te geven beneden het minimum. In stemming gebracht wordt dit voorstel echter verworpen. Voor dit voorstel stemmen de heeren Door man, Van Doorn, Gasille en Van Klooster. In het ontwerp is tevens de bepaling op genomen, dat indien een ambtenaar arbeid moet verrichten op Zon- en feestdagen, (ook kerkelijke feestdagen voor bijv. Kath. en Is raëlieten) een toeslag op het salaris zal wor den verleend. De heer DOORMAN wenscht de kerkelijke feestdagen niet in deze regeling te betrekken. Het wil spr. voorkomen, dat dergelijke Zon dagen op deze wijze voor geld te koop zou den zijn. De VOORZ. merkt op, dat dit ge|£iszins het geval is. De 2 Kath. feestdagen in het jaar alsmede de Israëlitische feestdagen zijn voor de desbetreffende personen even vol waardig als de gewone Zon- en feestdagen. Vandaar dat B. en W. meenden deze dagen niet te mogen uitschakelen. De heer v. DOORN E steunt den heer Doorman. -> De heer HILHORST meent, dat dit regle ment moet voldoen aan alle groepen, dus ook aan de Katholieken. Het zou onbillijk zijn de Kath. feestdagen niet als volwaardige Zondagen aan te merken. De heer GROOTEWAL wenscht" de 100 pCt. toeslag wel te verkenen, doch dit niet van toepassing te doen zijn op noodgevallen, wanneer een ieder zedelijk verplicht is hulp te verleenen. De heer BUSCH verklaart zich hiertegen. Spr. is er voor, dat aan een ieder, dus ook de Kath., gelegenheid wordt gegeven volgens hun beginsel en plichten te leven. Spr. is er voor de kerkelijke feestdagen als gewone Zon en feestdagen te beschouwen. Het voorstel Doorman om de 100 pCt. toeslag voor kerkelijke feestdagen niet te ver leenen, wordt hierna verworpen met de stem men van de heeren v. Doorne, Gasille en Doorman vóór. Bij de vaststelling van verlofdagen wegens bijzondere omstandigheden wil het den heer DOORMAN voorkomen, dat het aantal da gen wel wat ruim genomen is voor bijv. on dertrouw, overlijden van familieleden, beval ling enz. De VOORZ. merkt op, dat hij gaarne nog verder zou gaan en verlof zou willen ver leenen naar behoefte. Bij bevalling zou het b.v. zeer goed kunnen voorkomen, dat men aan een week verlof niet voldoende heeft en wat heeft bijv. iemand aan 2 dagen verlof als hij een van zijn naaste bloedverwanten zal moe ten begraven en er voor heen- en terugreis telkens een dag noodig is. De heer BUSCH noemt de gedachte van den Voorz. zeer juist. De heer GASILLE kan zich deze gevallen indenken, doch meent, dat wanneer 't aantal dagen niet is vastgesteld, willekeur niet kan uitblijven. Besloten wordt B. en W. het recht te geven buitengewone verloven te verleenen naar be hoefte, waarbij dan zooveel mogelijk met de bepaling in het rijksreglement zal worden rekening gehouden. Bij de bespreking der wachtgelden acht de heer DOORMAN de voorgestelde wacht- De heer GASILLE wijst er op, dat o,p. de wegen aan de achterzijde der perceelen aan den Amersfoortschestraatweg te Soesterberg door de Genie bordjes met „verboden toe gang" worden geplaatst. Dit is in s-trijd met de geldende bepalingen., Deze wegen mogen niet aan den openbaren dienst worden onttrokken. Spr. verzoekt den Voor?, zich tot den Minister te wenden. De' 'VOORZ. zegt, dat deze en meerdere gevallen elk afzonderlijk zullen worden on derzocht. In \erband met de wegenwet wor den er vaak op onrechtmatige wijze bordjes geplaatst aangevende „eigen weg". De heer BUSCH verzoekt de kolenleveran- tie niet toe te wijzen aan de firma) Göbels Co, omdat genoemde firma niet meer iin deze gemeente gevestigd is. Tevens verzoekt spr. de gunning van het dezer dagen aanbe steed schilderwerk zoo mogelijk in perceelen te doen. Een goede werkverdeeling in deze slechte tijden acht spr. wenscheüjk. Tevens vraagt spr. verbetering van het weggedeelte aan het van de Anna Pawlowna- laan en Prins Hendriklaan, terwijl hij infor meert hoe het staat m'et de verlegging van het Heeserlaantje. Weth. KOENDERS deelt mede, dat de fa. Göbels van de levering is buitengesloten en dat, voor het schilderwerk betreft, met deze wenschen zoo mogelijk zal worden rekening gehouden. Het werk is nog niet gegund. De zaak van het Heeserlaantje is in behan deling. De agenda is hiermede ten einde. De VOORZ. hierna het woord nemende zegt aan het einde dezer vergadering, wat het einde beteekent der 4-jarige periode, gaar ne een woord willen spreken. Spr. kan niet ten volle beamen, dat dit tijdvak voor de, gemeente voordeelig is geweest. Toch zijn er belangrijke zaken tot stand gekomen. Het Burgerlijke Armbestuur werd ingesteld aan het voor Soest zoo belangrijke wegen- vraagstuk werd gestadig gewerkt; het Gas bedrijf heeft zich buitengewoon ontwikkeld: de Badinrichting zal binnenkort verrijzen;het abattoir werd met hulp der gemeente ge sticht, terwijl de Ziekenverzorging, door het thans aanwezig zijn van een ziekenauto in betere banen werd geleid. Ook twee teere punten, de reorganisatie van het Grondbe drijf en de afd. Publieke Werken hebben hunl beslag gekregen. De VOORZITTER spreekt hierna de aan wezige scheidende raadsleden toe, waarbij hij een persoonlijk woord richt tot de heerep v. Doorne, Doorman, Hilhorst, Pronk en Weth. Koenders en waarop door den heeren v. Doorne, Hilhorst en Pronk nog wordt geantwoord. Hierna sluiting der vergadering. roestvrij Vanaf I Stpt. a s. verkrijgbaar bij Bestelt nu reeds! OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin, de gemeente secretarie en de bureaux der takken van gemeentedienst voor het publiek gesloten zullen zijn op Maandag 31 Augustus a.s. Soest, 25 Augustus 1931. PLAATSELIJK NIEUWS Koninginnedag Naar wij vernemen, hoopt de Chr. Oranje Vereeniging „Juliana van Stolberg" alhier, op den verjaardag van H. M. de Koningin, des avonds 8 uur, in de groote zaal van Hotel „Eemland", een feestavond te beleggen. Eenige buitengewoon mooie films, het Oran jehuis betreffende, zullen worden vertoont, terwijl de Chr. Zangvereeniging „Crescendo" voor muzikale afwisseling hoopt te zorgen. Verwacht wordt, dat velen, met Oranje; getooid, deze gelegenheid zullen aangrijpen, om feestelijk gestemd, den avond van Konin-< ginnedag in opgewekie stemming mede te vieren. Men deeide ons mede, dat de films, bi zonder goed verzorgde exemplaren zijn.' Ook wij wekken gaarne een ieder op, urn Maan dagavond 31 Augustus, 8 uur, in grooten getale naar „fcemiand te gaan. Postkantoren gesloten Maandag 31 dezer zullen het Postkantoor, net oijkantoor Soesidijk en hec postagentschap boest-Zuid des middags te 2 uur voor den postdienst zijn gesloten. bovendien zunen op dien dag geen post wissels (met uitzondering van lelegrauscne), postbewijze quitanties en gixoaajigeiegenjK- uen worden behandeld, uitgezond-era die, waarvan spoedbehandeling gevraagd wórdt. Gemeenteraadsvergadering De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 1 September lysi, -ces nanudaags 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. beëediging van de nieuw gekozen raads leden. 2. Benoeming van Wethouders. 3. Verdeeling van den Raad in twee afdeelingen en zoomogelijk benoeming van leden der vaste commissiën uit den Raad. Zomerconcerten Het 4e Zomerconcert te geven door de Soester Harmonie „Patiëntia Vincit <JmnaaUir. Eerd. de üoey, zal plaats heo- oeu op Maandag 31 Augustus, des avonds 8 uur, op hei terrein Koningrametaaë hoek Nieuwstraat. Het Se zomer concert zal gegeven worden op Woensdag" 2 September te Soesterberg, nabij hotel „boesteroal", eveneens defuvonas ie 8 uur. T* Op beide avonden zal het na volg eifde -pro gram worden uitgevoerd. Volksliederen. 2 Le Septentrional, Marsch, Q. Delbecq. 3 La Dame Bianche, Ouverture de Boieldieu 4 Le beau Danube Bleu, Valse de Joh- Strauss. Orestie, Dramatische Ouverture, Sam Viess ing Urphic aux Enters, Ouverture de Jac. Offenibach. 7 Dans le jardui d'un Monastere, Karakter- stuk, Ketilbey. 8 Maritana, Fantaisie sur 1'opera, Jos. Kessiels. 9 Prinses julianamaxsch, N. A. Bouwman. Dammen Dinsdag j.1. speelde „Soest" tegen een 12- tal spelers van de damclub Bussuin. Daar beide clubs voor de eerste maal tegen elkaar uitkwamen, was er betreffende den uitslag groote spanning. Hoewel Soest «enigen tijd in 't voordeel was, is het eindresultaat een gelijk spel ge worden, hetgeen voor beide clubs de meest bevredigende uitslag was. In ieder geval is dat resultaat voor Soest eervol, aangezieij de damciub Bussum een van de bovenste plaatsen bezet in de competitie van dej2e kL van den Ned. Dambond. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: H. Bakker J. Knecht 11 H. Bakker Jr. G. Brand 20 D. Staal G. J. v. d. Berg 02 S. de Zoete P. Rebel- 2—0 D. F. Voigt - P. Schaap 1—1 Chr. Bakker W. v- Unen 11 J. ,de Boer H. Krijnen 02 D. Waal G. v. d. Laan 20 P. Reeringh - J. Grakist 11 P. Floor P. Kuiper 0—2 Th. Bakker G. Weerenstein 20 K- Janson B. Sterk ,^02 12-12 Bekroond Onze plaatsgenoot, de heer J. de Rooy, Burgem. ürothestraat 9, behaalde" vorige week op de te Amersfoort gehouden Bakke rij-ten toon stelling, uitgeschreven door de Ne- derlandsche meelfabriek een Diploma met zilveren medaille voor zijn inzending bruin brood. I Aanranding Zondagmorgen werd in een der lanen na bij de R.K. kerk te Soesterberg een oude dame aangerand door twee personen. Een der beiden wierp de vrouw op den grond, waarop de andere haar een taschje, dat zij met zich droeg ontrukte. Op haar ang9tgeroep kwamen eenige burgers toeloopen, waarop de bandieten vluchten. De politie werd ijling9 gewaarschuwd, die, met behulp van parti culieren, er in mocht slagen dm een biosch onder Zeist twee personen aan te houden en wel A. H. uit Utrecht en M. v. L. uit Rot terdam. Behalve dit feit is gebleken, dat bei-de mannen zich ook aan -diefstal met inbraak hebben schuldig gemaakt. Allereerst in de kiosk van den Uitzichttoren aan den Rijks weg Soesterberg—Amersfoort nabij Laan 1914 onder Amersfoort, waar chocolade, sigaret ten, een zilveren horloge enz., zijn gestolen. Daarna nog in de barak van het opvoe dingsgesticht aan den Utrechtscheweg on der Amersfoort. Door de politie zijn, na verdachten te hebben gehoord, de beide mannen ter be schikking gesteld van den commissaris van politie te Amersfoort. Benoemd Tot geeestelijk adviseur van de R.K. Werk lieden-Ver. afd. Soest, de R.K. Middenstands- Vereeniging en de afd. Soest van den A. B.T.B. is door den Aartsbisschop Mgr. Jan sen aangesteld Kapelaan Bouwmeester van de parochie „St. Petrus en Paulus". Inbraak Zondagnacht is ingebroken in den winkel van slager B. te Soesterberg. De toonbank- Iade met eenige inhoud wordt vermist. Schoor s teenbrand Zaterdagmiddag heeft een kleine schoor steenbrand gewoed bij den heer G. aan den Gallenkamp Pelsweg. Zonder dat de sirene in werking behoefde te worden ge steld, kon de brandweer met een paar man schappen den brand blusschen. Eenig hout werk, rond om de schoorsteen, dat aan het branden was, werd mei behulp van een slang up de waterleiding gebluscht. Ontvreemd Zaterdagavond zijn eenige rijwielplaatjes ontvreemd van rijwielen, die buiten stonden bij een café en een kapperszaak aan de Nieuwstraat. Noodlanding Het te Soesterberg opgestegen vliegtuig 596 moest wegens een motor-defect een nood landing maken op een weiland in den Buii- tenveldsche polder onder Amstelveen. De landing verliep vlot. Het vliegtuig werd-niet; beschadigd. De inzittende sergeant-vlieger Van Zaanen en een waarnemer kwamen er zonder ongelukken af. Benoentd Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Dr. A. Bloemen, ingenieur bij den Octrooiraad. Ï9 bij Koninklijk besluit benoemd tot plaats vervangend lid van dien raad. Gevonden voorwerpen Soesterberg Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie te Soesterberg: Rijwielpomp, padvindersriern, ceintuur, arm band, sleutel, R.K. Kerkboekje, muts. Speidjesdag Groene Kruis Soesterberg A.s. Maandag 31 Augustus zal te Soester berg de verkoop plaats hebben van de groe ne kruis-speldjes, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Wijkverpleging en het Groene Kruis. Naast het Oranjespeldje a.s. Maandag dus allen het Groene Kruisje. Luxe Bakkerij „De Kolonie" De eigenaar van deze bakkerij heeft een goede keuze gedaan om zijn bekende sport- beschuit-fabriek over te brengen van den Ko- lonieweg 7 naar Soesterbergschestraat 41. Het aanzicht lokt tot koopen, daar een keurige stofvrije vitrine in de knusse winkel is aangebracht, goed voorzien van dag- en kunstlicht, zoodat alles op zijn voordeeligst uitkomt. De muren van den winkel zijn be hangen met afwaschbaar tegelpapier met licht bruine afzetting; de kleur der verf past zich hierbij aan. Alles is smaakvol geëtaleerd, zoo dat reeds bij de opening veel klanten zich lieten bedienen. In de bakkerij is een dege lijke Vulcaanoven aangebracht van de nieuw ste constructie voorzien, benevens een spe ciale sportbeschuit machine. Dat deze laatste geen overbodige luxe is, bewijst, dat per week 1500 rol van 16 stuks door vegetarisch Nederland worden opgepeuzeld. Alles bijeen een mooie aanwinst voor dit winkelcentrum. De petroleumvent^"^!^ 6^ werd op de Bosstraat aangereden door'bi? auto van den heer J. H., terwijl achter het stuur had plaats genomen de 17-jarige V., niet in 't bezit van een rijbewijs. De aangeredene reed rechts van den weg, toen de wagen op hem afkwam hij kwam te vallen, kreeg een diepe hoofd wond, kneuzing van twee ribben, verwonding aan linkerhand en knie en werd na door Dr. Donker te zijn behandeld, naar het Zïekenl- huis Lichtenberg te Amersfoort overgebracht. Den volgenden dag kon de B. ter verdere verpleging naar huis terugkeeren. Nader vernemen wij nog, dat het ongeval werd veroorzaakt door het niet voldoende) werken der remmen. Tegen den verantwoordelijken bestuurder is procesverbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen Soest Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen, zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: Broche met zwarten steen, belastingmerk in etui, wit metalen a rifband met zwarte steen tjes, motorgereedschap, rijwielbelastingmerk, nummerplaat van auto. Nie uwerhoekstra al 2 Cond. 16.-, 14.50, <3.- per maand rozenhoedje ter eere van de H. Maagd Maria. BiechthoorenDagelijks voor en na de H. Mis; Donderdagavond van 6—8 uur en Zater dagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na 't Lof tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uui Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. In de week de H. Missen 's morgens om 8cl5 uur. Donderdag biechthooren om 4, 5 en 6 uur. Vrijdag, eerste Vrijdag van de maand, om 7.30 uur H. Mis met Benedictie, 's Avonds om 6.30 uur oefening voor de leden van de Altaarwacht. Verkrijgb. bij W. MEKKING Nassaulaan 20, Soestdijk Thee - Koffie - Cacao - Sigaren ma.;.,- nf---.-. ag f®or\ale„Kon Vlaairoche Opera* ppreeteuurTTCaar\dagei\ woensdag varv 1-2 yuur Dal is gebleken in Rusland, waar het socia lisme zou brengen de nieuwe maatschappe lijke samenleving, maar waar het bracht „de dictatuur van het proletariaat"? Ja, mits men onder „proletariaat" niet meer verstaat dan de saamvergadering van enkele, inderdaad energieke maar dan vree- elijk energieke kerels, die in hunne kleine corporatie eigenlijk worden gedrild dooréén man, energieker dan de andere energieken. Wat Rusland kreeg is inderdaad precies geteekend door die boer, die het waagde op een z.g. volksvergadering te zeggen: „De toestand in Rusland is zóó"; terwijl hij het zei, keerde hij zijn wandelstok met de knop naar beneden en met de punt naar boven^ terwijl hij hem in 't midden vasthield. „Zie zoo voegde hij er verklarend aan toe. Waar vroeger de tzaar was (de knop), daar is nu het z.g. proletariaat (de punt) en omgekeerd, waar vroeger de punt was, daar zit nu d£ knop. Wij boeren zijn op dezelfde plaats ge bleven, in het midden, maar dientegevolge staat nu cok bij ons alles op den, kop". De man werd den volgenden dag gefusileerd. Stalin en zijn rotgenooten te beleedigen is erger zonde, dan het vroeger was datzelfde te doen ten aanzien van den tzaar. En nu weet ik wel, dat de socialisten de conse-i quentie die wij voor hen trekken, niet aan vaarden; ik weet ook wel, dat bijv. in Duitsch- land de felste vijanden der communisten ge vonden worden bij de socialisten, maar dat kan de logica der feiten niet omkeeren. Het socialisme is gebleken onmachtig te wezen ook bij hei hebben der absolute macht, .een nieuwe, gelukkiger samenleving te scheppen. Het is nu in Engeland ook gebleken on machtig te wezen tot regeeren op grond van bestaande maatschappijvormen. Mac Donald heeft de hulp moeten inroepen van zijn groote broers, de conservatieven en Literalen. Zijn eigen socialistisch ministerie kan niet bezui nigen. En waarom niet? Eigenlijk alleen, om dat de uitgetreden ministers bang zijn voor de socialistische arbeider. Het socialisme, dat moet kweeken, broederliefde, liefde tot de gemeenschap, heeft niet anders voortgebracht dan een onbegrensd egoïnme. Als de nood van het Vaderland het vraagt, is het socialis me niet bereid er ook maar één cent voor af te staan. Natuurlijk bedoelen we niet: Oorlogsnood, maar economische nood. „Laat het vacf i la.id liever economisch ten gronde gaan, dan dat wij, zoo moet eigenlijk de. geste worden vertaald, van onze werkeloozen-uit- keering ook maar iets zouden laten vallen". Gelukkig zijn er, moge ook egoïsme de mentaliteit van het socialisme weren; geluk kig zijn er socialisten, die als het er op aan komt, het Vaderland getrouw blijven. Zoo'n socialist is Mac-Donald. Zulke socia listen zijn de hem getrouw gebleven minis ters. Engeland, dat zijn groote mannen weet te waardeeren, zal het ook weten te waar- deeren, hoe hier landsbelang hooger werd geacht dan partijleven. Maar het socialisme zal zijn onmacht moeten bekennen. Het zal dat stellig niet doen. Voor de wereld ech ter is die onmacht, ook zonder beteekenijs, opnieuw gedemonstreerd. KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Lof. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV, Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt voor en na de H. Mis en om kwart voor 9. 's Avonds 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. VRIJDAG, le Vrijdag der maand. H. Mis om half 8; na de H. Mis uitstel ling van het Allerheiligste, Acte en toewij ding aan het H. Hart en Zegen. 's Avonds 7 uur Lof met litanie van het H. Hart. ZATERDAG, 's Avonds 7 uur Lof met voorheen De Rond Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 ADVERTENTIEN Eenige en algemeerie kennisgeving. De ondergeteekenden spreekt door deze zijn welgemeenden dank uit aan Dr. P. Donker en aan de Eervtf. Zusters van Nieuw-Mariën- burgh te Soest, voor de door hen betoonde zorg en hulp en voorts aan allen, die blijk gaven van me deleven tijdens de ziekte en bij het overlijden zijner echtgenoote CORNELIA HAAGE geb. HAMSTRA. P. HAAGE en Kinderen. Soest, 26 Aug. 1931. Inplaats van kaarten. Voor de vele blijken van belang stelling en deelneming, ondervon den bij het overlijden van mijn vrouw, betuig ik mijn welgemeen den dank. E. LEGEMAAT. Soesterberg, Amersf.str. 29a. Voor het nazien en inboeken van rekeningen liefst eenigszins met boekhouu- ding op de hoogte, hetzij jongen of meisje. Br. onder no. 278 bu reau van dit blad. De beste kwaliteiten. 5JS De laagste prijzen. SIS VISSER'S BOEKHANDEL SIS Kerkstraat 20a - Tel. 2272 rijwiel met hulpmotor; uiterste prijs f15.—Adres: Nieuweweg 3, Soest. mooie W. Leghornhennen, aan en tegen den leg. Hoenderpark „De Boschrand", Koninginnelaan 158. voor H.B.S., Handels school en Lyceum. KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Adres W. v. Roomen, Gr. Melm 2, Soest. noten spiegelbureau te koop ge vraagd. Br. A. v. Vliet, Kerkstraat 10, Soest. Te koop wit leghorn hennen, Holl. Kroppers, Schild en Chi- neesche Meeuwen, mooie dieren. Tevens heerenrijwiel. A. Graau- mans, 'Dorresteinweg 18. een grijze (Cypersche) kater. Te rugbezorgen Julianaplein 10. VISSER'S BOEKHANDEL gevraagd, desgew. opl. kleerma ker. Venema, F. C. Kuijperstraat 10, Soestdijk. zonnige gem. zit- en slaapkamer, met eenvoudig pension. Vrij licht en vuur. (Te Soestdijk). Prijs ongeveer f50.— per maand. Voor onbepaalde tijd. Br. fr. no. 275 bureau van dit blad. voor de n( bij Kerkstraat No. 20a wegens overcompleet, damesrij wiel f15.—heerenrijwiel f 15. heerenrijwiel f 10.Alles goed in moffel en nikkel. Soesterberg schestraat 32, Soest. Gevraagd tegen 15 September of eerder, een in klein burger gezin, zonder kin deren, voor de huishouding, zelf standig kunnende werken en ko ken. 's Zondags vrij. Adres H. v. Emmerik, Soestdijkerstraatweg 137a, Bilthoven (vlak bij het station). Op Vrijdag 4 September 1931 zal ondergeteekende aanbesteden: op een perceel aan de Birktstraat, voor rekening van den Heer H. van Kooy. Bestek en teekening te verkrij gen a f10.— (hetwelk aan in schrijvers wordt gerestitueerd), ten kantore van den Architect, Heuvelweg 22, Soest. De Architect, P. BEEKMAN.

Soester Courant | 1931 | | pagina 2