T,s:r„r.r vanille ijs SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. Wie verhuist U? LA PORTE Co - BANKIERS VAD BMELfll 8 BDRISSED Uitgave: G. J, SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedesfr. 35, Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Burgemeester Grothestraat 53 - Telefoon 2317 SAFE-DEPOSIT Socialistisch Onvermogen. DE EERSTE G00ISCHE HULPBANK Uit de Pers. Maar de rechtvaardige zal uit het geloof leven. Behandelen alle Bank en Effecten-zaken Safe-Deposit D.F.VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK ROOKT LÉNSSEN i—iMiMi—r Bij Pijnen a|* Corto sa-Sigaren Gemeeriteraadsversiag. Hierop letten! 10e JAARGANG VRIJDAG 28 AlHi JSTUS 1931 "No. 34 SOESTEHrHBJWSBWD Algemeen Christelijk weekblad voor Soestdljk, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor het „Soester Nieuwsblad" worden zonder prijsverhoo- ging opgenomen in „DE SOESTER COURANT" Algemeen Weekblad en „DE SOES TER POST", Katholiek Weekblad. Thans in prachtvol en hygiënisch gefabriceeide kups, inhoudende: 1 pond 60 cent, ponds 35 cent, 1 vs ons 20 cent alsmede 5,10 en 15 cents porties. Eén van de Zomer, en vacantie-genoegens. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE ZITDAG TE SOESTERBERG, Rademakerstraat 7B, Maandag en Donderdag. Dat is gcbteken in Rusland, waar het socia lisme zou brengen de nieuwe maatschappt Iijke samenleving, maar waar het bracht „de dictatuur van het proletariaat"? Ja, mits men onder „proletariaat" niet meer verstaat dan de saamvergadering van enkele, inderdaad energieke maar dan vree- selijk energieke kerels, die in hunne kleine corporatie eigenlijk worden gedrild dooréén man, energieker dan de andere energieken'. Wat Rusland kreeg is inderdaad precies geteekend door die boer, die het waagde op een z-g. volksvergadering je zeggen: „De toestand in Rusland is zóó"; terwijl hij het zei, keerde hij zijn wandelstok met de knop naar beneden en met de punt naar boven, terwijl hij hem in '1 midden vasthield. „Zie Zoo voegde hij er verklarend aan toe. Waar vroeger de tzaar was (de knop), daar is nu het z.g. proletariaat (de punt) en omgekeerd, waar vroeger de punt was, daar zit nu de knop. Wij boeren zijn op dezelfde phats ge bleven, m het midden, maar dientegevolge siaat nu cok bij ons alles op den, kop". De man werd den volgenden dag gefusileerd. Stalin en zijn rotgenooten te beleedigen is erger zonde, dan het vroeger was datzelfde te doen ten aanzien van den tzaar. En nu weet ik wel, dat de socialisten de conses-:, quentie die wij voor hen trekken, niet aan vaarden; ik weet ook wel, dat bijv. in Duitsch- land de felste vijanden der communisten ge vonden worden bij de socialisten, maar dat kan de logica der feiten niet omkeeren. Het socialisme is gebleken onmachtig te wezen ook bij hel hebben der absolute macht, een nieuwe, gelukkiger samenleving te scheppen. Het is nu in Engeland ook gebleken on- tend 23 Juni j.1. bracht de politie een be zoek aan drukkerij „Voorwaarts". Denkt nu niet, dat dit was voor een excursie. Daar voor neemt men geen Zondagmorgen, dan verwacht men, dat dit bedrijf stil ligt. Doch dit was niet het geval. Er werd geconsta teerd, dat, zonder toestemming van de Ar beidsinspectie, op de afdeeling rotatie-druk kerij door eenige drukkers werd gewerkt. Wij hadden van „De Arbeidspers" toch be ter mogen verwachten. Dat zelfs zij op over treding der wet gesnord zou worden, valt niet gemakkelijk goed te praten. Wij hadden mogen verwachten, dat de leiding zooiets in geen geval zou 'toelaten, het zou weten te verhinderen. En de gezellen? Die gaan mijns inziens lang niet vrij uit. Heeft het over- werkpercentage hen verleid,hun Zondagoch tend daarvoor te verkwanselen? Laten beide partijen begrijpen, dat van hen wel het al lerminst een dergelijke overtreding verwacht mocht worden. Onze commissie van mede zeggenschap geven wij in overweging te trachten, zooiets in het vervolg te voorkomen. Het was geen reclame voor een goede wet geving." Het is begrijpelijk, dat in het orgaan van het Verbond van Ned. Werkgevers, daarover de volgende opmerkingen worden gemaakt: Voorzoover ons bekend, hebben „Voor waarts'' en „Tiet Volk" geen woord over deze Arbeidswetovertreding gekikt, terwijl zij er als de kippen bij zijn om, indien zooiets bij andere werkgevers voorkomt, zulks in hun kolommen te signaleeren, meestal met de noodige liefelijkheden aan het adres der be trokken werkgevers erbij. Het is dan ook voor de sociaal-democraten wèl een pijnlijk geval. Waarschijnlijk moet uit dit geval worden afgeleid, dat de Arbeidswet te stroef is. Voor dezen arbeid op Zondag zou toch ongetwij feld wel toestemming zijn gevraagd, indien eweest, dat zij machtig te wezen tot regeeren op grond van bestaande maatschappijvormen. Mac Donald heeft de hulp moeten inroepen van zijn groote er een redelijke kans was broers, de conservatieven en Literalen. Ziju 1 zou worden verleend, eigen socialistisch ministerie kan niet bezuip Een geva] a]s |,et onderhavige is er één nigen. En waarom niet? Eigenlijk alleen, om- j uit veIe He, grappige is alleen, dat de so- dat de uitgetreden ministers bang gijn voor cjaal-democratische onderneming waar de bla- de socialistische arbeider. Het socialisme, dat fjen gedrukt worden, die iedere overtreding moet kweeken, broederliefde, liefde tot de gemeenschap, heeft niet anders voortgebracht dan een onbegrensd egoïnme. Als de nood van het Vaderland het vraagt, is het socialis me niet bereid er ook maar één cent voor af te staan. Natuurlijk bedoelen we niet: Oorlogsnood, maar economische nood. „Laat het vacKila.id liever economisch ten gronde gaan, dan dat wij, zoo moet eigenlijk de; geste worden vertaald, van onze werkeloozen-uit- keering ook maar iets zouden laten vallen". Gelukkig zijn er, moge ook egoïsme de mentaliteit van het socialisme weren; geluk kig zijn er socialisten, die als het er op aan komt, het Vaderland getrouw blijven. Zoo'n socialist is Mac-Donald. Zulke socia listen zijn de hem getrouw gebleven minis ters. Engeland, dat zijn groote mannen weet te waardeefen, zal het ook weten te waar- deeren, hoe hier landsbelang hooger werd geacht dan partijteven. Maar het socialisme zal zijn onmacht moeten bekennen. Het zal dat stellig niet doen. Voor de wereld ech ter is die onmachl, ook zonder beteekeniijs, opnieuw gedemonstreerd. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR van de Arbeidswet als het grootst denkbare misdrijf beschouwen, er geen bezwaar in zien, wanneer hun belang het meebrengt, zelf de Arbeidswet te overtreden. Ook blijkt, dat de sociaal-democratische gezellen, bij die onder neming werkzaam, ondanks hun „medezeg genschap", hoegenaamd niets tegen dit wer ken op Zondag hebben, en er zich niet tegen verzetten. Waarom zouden zij ook? Het is voor hen voordeelig. Zoodat deze geschie denis derhalve weer eens bewijst, dat de so ciaal-democratische practijk op sociaal gebied niet overeenstemt mt't hun theorie. Laten dan „Het Volk" en „Voorwaarts" voortaan een toontje lager zingen, Indien in andere onder nemingen zich iets dergelijks voordoet." Patrimonium van 30 Juli deelt over dit geval van overtreding der Arbeidswet nog het volgende mede: „Het gerucht gaat, dat het drukwerk, waar mede men bezig was, scherpe zinnen bevat te tegen de „kapitalistische" overtreders van de Arbeidswet. Op het moment, dat de Ar beidsinspectie binnentrad, lag op de pers de bladzijde, waarop met groote letters stond te lezen: „Wij eischen strenge handhaving van de Arbeidswet". Wij zullen de wet handhaven, merkte de Arbeidsinspectie op, óók tegenover de so ciaal-democratische overtreders. Gelijk heeft zij!" paarden en ?ij zijn scherper dan de avond wolken, en zijne ruiters verspreiden zich; ja zijine ruiters zullen van verre komen, zij zul len vliegen als een arend, zich spoedende om te eten. Het zal geheeilijk tot geweld komen; wat zij insiorpen zullen met hunne aange zichten, zulten zij brengen naar het Oosten; en het zal de gevangenen verzamelen als zand. En hij zal de koningen beschimpen) en de prinsen zuilen hem' eene belaclumg zijn, hij zal alle vesting belachen; want hij zal stof vergaderen en zal ze innemen. Dan za| hij den geest veranderen en hij zal doortrék ken en zich schuldig maken, houdende deze zijine kracht voor zijnen God-' Het was een bittere voorstelling voor Ha bakuk, want het volk wilde niet zien wat hij zag en wilde zich niet tot God, bekeeren,. opdat de oordeeten zouden afgewend wor den. Zoo heeft de ziener geleefd en gepro feteerd, lang vóórdat Nebukadnezar met zijne geweldige legers kwam om Jeruzalem: te belegeren en in te nemen en stad en tem pel te verwoesten en het volk gevankelijk te voeren naar Babylon. Was Habakuk een ongeloovige, hij was zeker bij dit gezicht tot wanhoop gekomen, maar hij was een ge- looviige, een rechtvaardige en daarom zag zijn gelbofsoog dieper en verder dan alleen de oordeelen Gods. Hij mocht ook zien Gods genade en uitredding. Hij mocht zien dat dezelfde God d:e de Chaldeën verwekt heeft, zich tegen die Chaldeën zal keeren en al het kwaad, dat zij berokkend hebben, op hun pigen kop doen neerkomen. Wee dien', die zijnen naaste te drinken geeft, gij dié uw wijoflesch daarbij voegt en ook dronken maakt, opdat gij hunne naaktheden aan schouwt. Gij zult ook verzadigd worden met schande voor eer, drink gij ook en ontbloot de voorhuid; de beker der rechterhand de9 Heer en zal zich tot u wenden en daar zal een schandelijk uitbraaksel over uwe heer lijkheid zrijin. Want hel geweld, dat tegerj Libanon begaan is, za! u bedekken en dq ver woesting der beesten zal ze verschrikken; om der wille van het bloed der menschep en der ge weids in het land, de stad en aan al hare imvotiers. Dan zal het einde zijn, want de aarde zal vervuld worden, dat zij de heerlijkheid des Heer-en beken ne, gelijk de wateren den bodem der zee bedekken. Haba kuk was een rechtvaardige en daarom mocht hij over de ellende heen zien en Ievei| uit] het geloof. Het geloof, dat een vaste grond is der dingen die men hoopt en een bewijs der zaken, die men niet ziet. Onze tegenwoordige tijd vertoont veel over eenkomst met den tijd waarin Habakuk leefde. Ook nu afval aller wege. Opeen stapeling van zonde en ongerechtigheid. De wereldoorlog tusschen broedervolken heeft den doodsteek toegebracht aan de goddelijke liefde geopen baard in Jezus Christus. Nu, ziet men op komen een anti-goddelijke strooming van uit Rusland als bakermat, maar die overal in de wereld zijn bacillen heeft, om alle vruchten van een eeuwenlang Christendom te vernietigen en deze zijne kracht te eeren als zijnen god. Het is het beginsel van haat en wrevel, dat straks de geheele wereld zal vervullen, maar dan zal deze oude wereld ook rijp zijn voor het oordeel Gods- Maai* de rechtvaardige, die dit alles ziet aankomen, zal niet ten onder gaan, maar uit het) geloof leven. De wereld gaat voorbij met al hare begeerlijkheid, maar die den wil van God doel, blijft tot in der eeuwigheid. Hij, die op Gods bescherming wacht, Wordt door den Hoogsten Koning Beveiligd in den duis'tren nacht, Beschaduwd in Gods woning. Dies noem ik God, zoo goed als groot Voor hen, die op Hem bouwen, Mijn burcht, mijn toevlucht in den nood, Den God van mijn betrouwen. Heuvelweg 16 Middelwijkstr. 38 - Tel. 2065 Uit de Gids, Orgaan van het Chr. Nat. Vakverbond van 13 Aug. 1.1. knippen we het volgende: Woorden en daden. Het Grafisch Weekblad van 8 Juli bevat het volgende stukje: „Een mal geval? Neen erger. Zondagoch- HEBR. 10 Het tijuperk, waarin de profeet Habakuk leefde, een tijdperk, waarin het Joodsche volk rijp werd voor de Babylonische bal lingschap, is in vele opzichten gelijkluidend aan onzen tegenwoordigen tijd. Habakuk was, gezeten in den wachttoren en zag van uit zijn hoogen zetel naar alle zijden, maar over al was het donkerheid Geen enkel lichtstraal tje vermocht de duisternis te verbreken. Hij zag het volik van God zich hoe lang zoo meer van God afwenden, en de zonden en ongerechtigheden opeenstapelen. Hij zag ech ter ook het naderend oordeel Gods. De Chaldeën, een bitter en snel volk, trekkende door de breedten der aarde om erfelijk te bezitten woningen, die de zijne niet zijn. Wamt zijne paarden zijn lichter dan de lui- INGEZONDEN STUKKEN j (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Tentoonstelling van de Vereeniging tot be vordering der belangen van slechthoorenden. Van 6—9 October wordt door de Veree niging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden in „De Valk", Valkestraat te Amersfoort, een interessante tentoonstel ling gehouden van alle mechanische en elec- trische instrumenten, die tegen slechthoorend- heid worden gebruikt. Belanghebbenden vin den in de morgenuren de beste gelegenheid deze instrumenten te beproeven. Er is dan nog niet zooveel bezoek als 's middags en 's avonds mag worden verwacht en voor het beproeven van gehoor-apparaten is een rus tige dmgeving gewenscht. Mejuffrouw Tine Marcus uit Soest, de moeder der dooven, is daar met haar staf va/i helpsters en helpers aanwezig om alle gewenschte hulp en voorlichting te verke nen. Omdat op die tentoonstelling alle fabri- karen aanwezig zijn kan men daar met ze kerheid vinden, wat het beste past. Men zegt wel eens: „doofheid is individueel", en men bedoelt daarmee, dat de doofheid zooveel vormen heeft, als er menschen aan lijden. Misschien is het wat te sterk uitgedrukt, maar in ieder geval bestaat er niet één in strument, dat voor allen past. Electrische toestellen, die bij velen prachtige resultaten geven, baten anderen in het geheel niet. De laatsten zijn dan aangewezen op de mecha nische apparaten, waarin de keuze ook nog weer heel groot is. Voor dat rustige en zorgvuldige kiezen dienen dus de morgen uren. Desgewenscht kunnen de instrumenten voor één of twee weken op proef mee naar huis genomen worden. is de keus bepaald, dan volgt natuurlijk de betaling. Dat is nooit meer dan de kost prijs. Hulp en voorlichting geeft de vereeni ging gratis aan ieder. Wie den kostprijs van het gewenschte toestel niet in zijn geheel" uit eigen middelen kan voldoen, kan ook hierin door de vereeniging worden geholpen. Er bestaat een instrumentenfonds, waaruit min vermogenden worden bijgestaan. Slechthoo renden behoeven zich nooit te laten afschrik ken door den prijs van een instrument, dat hen zou kunnen helpen. De vereeniging steunt als het noodig is bij aankoop en doet dat op de meest kiesche wijze. Mej. T. Marcus en haar staf helpen leden en niet-leden even graag, alleen genieten ver- ee.iigingsleden bij aankoop van instrummen- teii een vaststaande korting, die velen weer sciienken aan het instrumentenfonds, be stond voor den toeslag aan minvermogenden ge meester van Amersfoort is Eere- voorzitter der tentoonstelling en de Burge meesters van Nijkerk, Bunschoten, Hoogland, Putten, Harderwijk, Ermelo, Baarn, Soest, Scherpenzeel en Renswoude bevelen de ten toonstelling aan in de belangstelling van de ingezetenen van hun gemeenten. De tentoon stelling is niet alleen van groote beteekenis voor alle slechthoorenden, maar bovendien in hooge mate belangwekkend voor goed- hoorenden, want behalve alle mogelijke in strumenten voor slechthoorenden vindt men er de uitgaven van de vereeniging, alles wat aangewend svordt om de veiligheid voor de 5. H. op den weg te bevorderen, de bestrij ding van de kwakzalverij, het onderwijs aan slechthoorende kinderen, het liplezen in plaat selijke cursussen, lipleesdemonstraties, lezin gen en pentomimespel. Voor verdere bizon- derheden verwijzen we naar latere adver tenties. Om de kosten te dekken, aan deze tentoon stelling verbonden, wordt met goedvinden van B. en W. van Amersfoort een groote verlo ting gehouden van kunstvoorwerpen en hand werken. De loten zijn a 25 cent verkrijgbaar bij Mejuffrouw N. Stalling, De Wetstraat 18 en den heer A. van Gemeren, Directeur Mid- denstandsbank te Baarn en bij den heer D. J. Visser, Boekhandelaar en den heer J. M. Plemper van Balen, Directeur Middenstands- bank te Soest, die zich belangeloos voor dit werk van algemeen nut beschikbaar hebben willen stellen. Prijzen voor de verloting zullen zeer gaar ne aan dezelfde adressen in ontvangst wor den genomen. Namens Pers- en Propaganda-Commissie: K. BREMER, Secretaris. Amersfoort, Augustus 1931. BAARN BUSSUM SOEST FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS door den heer Endendijk in deze zaak. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat de wenschelijkheid hiertoe werd geuit door den heer Busch. Dit komt spr. vreemd voor, om dat, voor zoover hem bekend, het voorstel hoofdzakelijk van den heer Busch in de com missie van Openbare Werken is uitgegaan. Spr. heeft het voorstel van de comm. ont vangen en de eenige verandering, welke daar in door spr. wenschelijk werd geacht, was de verlaging van het bedrag van f1200.— tot f1000.— Spr. heeft eens nagegaan, welke werkzaam heden aan deze functie zijn verbonden en wat alzoo door den heer Kraaijenbrink is verricht. Spr. moet dan direct terug komen op zijn voorstel tot verlaging. Spr. wenscht ook nu een bedrag van f1200.aan te houden Door den heer Kraaijenbrink werd niet al leen toezicht uitgeoefend. Niet alleen moeten alle details door hem worden aangegeven, doch het werk wordt veelal onder zijn per soonlijke leiding verricht. Spr. heeft waar deering voor de wijze, waarop door den heer Kraaijenbrink de plantenziekten zijn bestre den. Ook de gemeente-kweekerij werd onder zijn leiding op zeer economische wijze inge richt, hetgeen op zich zelf reeds een groot voordeel voor de gemeente is. Ook aan de ver fraaiing der gemeente heeft de heer K- veel aandacht gegeven. In de vorige vergadering is er op gewe zen, dat de gemeente Bussum f150.op de begrooting heeft voor adviezen, maar men vergeet daarbij, dat diezelfde gemeente ook 'n bedrag van f 60000.op de begrooting heeft ter bestrijding van de kosten die de plant soenen met zich brengen. Wanneer men bedenkt, dat onze gemeente 536 H.A. groot is, waarvan 136 H.A. den nenbosch en dat zich in eerstgenoemde op pervlakte 40 K.M. beplante wegen bevinden, dan blijkt daaruit reeds voldoende, dat des kundig toezicht steeds meer noodig wordt. Ook moet meer zorg worden gegeven voor onze bosschen. Spr. bespreekt hierbij het door het Staatsboschbelieer met betrekking tot onze bosschen gegeven rapport. Een deskundig persoon als hier bedoeld acht spr. noodzakelijk, waarom hij op aan neming van het voorstel van B. en W. ten zeerste aandringt. BIJ EN U GENIET. VAN WEEDESTRAAT 36A - TEL. 2017 Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd plaatsing van onderstaan de, waarvoor bij voorbaat dank. EEN VERZOEK Wat was dat een aangenaam en veilig wandelpad, dat pad rechts van den straat weg der Nieuwe Steeg, met zijn drie brug getjes en zijn vijf rustbanken, door de goede zorgen van ons gemeentebestuur daar ge plaatst. Wat een genot, daar rustig neer te zitten en het oog te laten gaan over het malsche groen van weide en boomen. Geen wonder, dqt de moeders met haar groote en kleine kinderen in den kinderwagen naar de Nieuwe Steeg gingen om daar eens zon der éénig gevaar voor ongelukken een poosje te verwijlen.. Maar wat gebeurt er Aan den laatsten boom van het wandelpad laat ,het Gemeen tebestuur van Baarn een plankje hechtên met het opschrift: „Rijwielpad" en sedert dien dag is het gedaan met de veiligheid; rijen fietsers maken gebruik van het pad, door het Gemeentebestuur van Soest uitsluitend voor wandelaars bestemd. Dat mag zoo niet blijven en dat behoeft ook niet. Als het ge meentebestuur van Baarn het bordje aan den eersten boom van den tegenovergestelden kant Iaat aanbrengen en aldus den vroegeren toe stand herstelt, is alles ten goede geschikt. Mogen wij daarvoor een goed woordje doen bij de besturen der twee gemeenten? Van onzen hartelijken dank kunnen zij verzekerd zijn. Een Soestenaar. ZIJN NIET T' EVENAREN Verkrijgbaar bij W. MEKKING NASSAULAAN 20 Dinsdagmiddag vergaderde de raad onzer gemeente, onder leiding van den Burgemees ter. Met kennisgeving waren afwezig Mevrouw Landweer.de Visser en de heer De Bruin. Na opening door den Voorzitter komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 29 Juli 1931. Zonder bespreking vastgesteld. 2. Mededeeling van ingekomen stukkan. Waar geen der leden met betrekking tot dit punt iets wenscht te zeggen, wordt een en ander voorkennisgeving aangenomen. 3. Stemming over het voorstel van B. en W. tot aangaan eener overeenkomst met J Kraaijenbrink tot het verrichten der werk zaamheden en het geven van adviezen inzake beplantingen voor de gemeente, over welk voorstel de stemmen in de vorige vergade ring hebben gestaakt. De VQORZ. wijst er op, dat bij de be. sprekingen in de vorige vergadering is aan gedrongen op het doen van mëdedeelingen De heer BUSCH merkt op, dat door hem wel een stoot is gegeven om tot verandering te komen. De oude toestand was ongezond. Door hem is echter nooit een voorstel ge daan tot instelling van een adviseur als thans bedoeld. Het is dus heel begrijpelijk, aldus spr., dat ik op meer toelichting aandrong en mij bij stemming over dat voorstel van stemming onthield. Het wil spr. voorkomen, dat de gemeente geen goed geschoold personeel rijk is, waar om hij ter gelegenertijd tot aanstelling zou willen overgaan van een persoon, die zelf meewerkt en de noodige leiding kan geven. Spr. is niet voor aanstelling van een amb tenaar, vooral niet, wanneer het in de be doeling ligt de heer K. als zoodanig voor de gemeente te behouden. Meerdere perso nen zijn op deze wijze bij de gemeente ge komen, die later voor vast werdén aangesteld. Spr. voelt wel iets voor een adviseur, maar dan naast een goed vakman. Nu komt de tuinman dagelijks bij den heer K. om te vernemen, welke werkzaamheden moeten worden verricht. Spr. kan meegaan met een aanstelling voor den tijd van 1 jaar. De nieuwe raad kan dan de zaken later bezien en eventueel tot reor ganisatie overgaan. De heer GAS1LLE spreekt zich uit tegen het voorstel van B. en W. Een aanstelling als hier bedoeld acht spr. onnoodig. Spr. heeft met den heer K. zelf hierover gespro ken en ook K. is de .meening toegedaan, dat dit werk door een goed vakman kan worden verricht. Spr. is er niet tegen, dat de heer K. als adviseur optreedt tegen een kleinere vergoeding. In Zeist geniet dit werk een belooning van f600.—. De heer VAN DOORN E meent, dat vrij eenzijdig over deze zaak wordt gesproken. De bosschen zijn van groot belang voor onze gemeente en juist de bosschen zijn niet in prima conditie. Op Soestduinen worden bijv. de bosschen bedreigd door den dennenkever. Bestrijding van ziekten is eveneens zeer urgent. Spr. meent, dat de aanstelling van een tuinman ons niet zal brengen, waar we zijn moeten. Het oordeel van den heer Endendijk stelt spr. op prijs, waarom hij zich voor het voor stel van B. en W. uitspreekt. De heer GAS1LLE merkt op, dat voor de bosschen steeds advies kan worden ingewon nen bij het staatsboschbeheer. Het voorstel om den heer K. voor den tijd van 1 jaar aan te stellen, wordt hierna aangenomen met de stem van den lieer Ga- sille tegen. 4. Voorstel van B. en W- tot kwijtschel ding van een gedeelte van de huursom van het perceel Beukenlaan 15a over 1931. Aldus besloten. 5. Vaststelling van een besluit tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1931. Zonder bespreking vastgesteld. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 14 Juli 1930 tot toekenning' eener bijdrage in de kosten van aanschaffing en exploitatie eener ziekenauto aan de afd. Soest der Ned. Vereeniging, E.H.B.O. Wijziging goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot aankoop eener nieuwe brandsirene op het Raadhuis ten behoeve der brandalarmeering. De kos ten hiervan bedragen f482. Conform besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit tot het verleenen eener bijdrage in de kosten van onderhoud der Eem, zulks naar aanleiding van een 2-tal op merkingen van Ged. Staten. De VOORZ. wijst er op, dat gisteren in de financiëele commissie de wenschelijkheid is betoogt, om met Ged. Staten nog eens over deze zaak te spreken. Men acht het billijk, dat het onderhoud der rivierkanten, onder de gewone onderhoudskosten, welke voor rekening der provincie komen, worden begrepen. De waterschappen kunnen dan de andere lasten dragen. Spr. wil dit punt thans van de agenda af voeren, om gelegenheid te hebben deze aan gelegenheid nog -eens te bespreken, waartoe wordt besloten. 9. Voorstel van B. en W- houdende ver zoek tot het verleenen van machtiging voor het aanvragen van het lidmaatschap der On derlinge Risico-Vereeniging van Ned. Ge meenten ten behoeve van het'onder de On gevallenwet vallende gemeentepersoneel Conform besloten. 10. Vaststelling van de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden, wegens verloop van den geldigheidsduur der bestaande verordeningen op 1 April 1932. Zonder bespreking vastgesteld. 11. Behandeling van een aanvrage om aankoop van gemeentegrond. Zonder bespreking tot verkoop besloten. 12. VaststeJing van een ambtenaren- en werkliedenreglement. Het ambtenaren-reglement koint eerst ter tafel. Bij de algemeene beschouwingen, tot het houden waarvan te voren gelegenheid is, zegt de heer BUSCH, dat het reglement, zooals dit is gereeed gekomen, hem genoegen doet. Spr. prijst het contact, wat met de organisa ties is gezocht. De heer DOORMAN zegt, dat dit regle ment op verschillende punten veel te ver gaat. Het rijk is reeds verder gegaan dan door ■de organisaties is gevraagd. Voor Soest is dit nog niet genoeg. Daar meent men dat de rijksregeling nog niet voldoende is 'en men doet er daarom nog maar een schepje op. De wachtgeldregeling gaat zelfs zoo ver, dat hij zijn goedkeuring aan dit reglement niet kan geven. De VOORZ. meent, dat dit reglement heusch niet te royaal is opgezet, vooral niet als men ziet naar de sociale problemen van het oogenblik. De wachtgeldregeling is voor spr. het meest teere punt. Spr. is de meening Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid.

Soester Courant | 1931 | | pagina 5