De scholen zijn weer begonnen, Dixiaansche Rijmen. WINTERCURSUSSEN NAALDVAKSCHOOL Costuum- en Linnennaaien. Stoppen, Mazen en Verstellen. Spoedige aanmelding noodzakelijk- KRABBELS D. C. van Vliet Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. SS i Ui as HE V( as as SS as K< SCHEIDEN DOET WEE! Toen kwam het» uur, het vreeslijk uur, Het oogenblik van scheiden; Hoe meer het naakt, hoe meer men voelt Een diepgaand medelijden. De burgerpa staat voor het front En droevig zijn de woorden Van afscheid tot die henengaan, Verklankt in rouw-accoorden. De plaats van haar, die vol verstand, Haar woorden wist te wegen; Die plaats bleef heden onbezet, Waar zij vaak heeft gestreden. Mevrouw was 't beeld van goede raad, Niet makk'lijk te vervangen; Een dankb're hulde haar gebracht In deze afscheidszangen. Ook Mr. Jan, juridisch sterk, Gaat heden eclipseeren. Hoe vaak kon men de diepe zin Uit zijn pleidooien leeren. Met Doorman heeft de Vrijheidsbond Een groote knak gekregen; Steeds nobel, immer zeer correct, Was hij voor Soest een zegen. Wie had gedacht, dat hij zou gaan, De Vrijheidsbonder toren; En toch heeft hij voor 't oogenblik Het beste deel verkoren. Voor Hilhorst is 't een zware slag: Een kwart eeuw lang gestreden Voor 't welzijn van den kleinen man, Met voeten thans getreden. Dat 's werelds loon vaak ondank is, Hij heeft het ondervonden; Toch zal z'ijn roem weerklinken steeds Uit vele Soester monden. Met Pronk verdwijnt de sterke held, Die 't wagenkamp verplaatste; Dat was z'n eerst en grootst succes En bovendien z'n laatste. Met Koenders gaat er weer een man, Die als de staartkometen Verschijnen voor een oogenblik En dan weer zijn vergeten. Mijn rechterhand ligt afgekapt, Zoo steunt de burgervader; Al was 't niet altijd peis en vreê, Toch kwamen wij steeds nader. Een nieuwe tijd breekt voor ons aan Met tal van and're heeren; Zal 't in de toekomst beter gaan? Ze moeten 't maar probeeren. moet benutten, waaruit je munt kunt slaan. De stukken, welke ditmaal zouden wor den opgevoerd, waren goed gekozen; het waren allen hoofdnummers. Toch was er maar één nummer, wat bij mij insloeg. De regisseur noemde dit stuk ,,15 gedeeld door 14 is 2". Zooals ik zei, het stuk kon mij wel vol doen, alleen de naam leek miij slecht geko zen. Ik kende de inhoud van het stuk te voren niet, anders zou ik geadviseerd heb ben de naam van het stuk te veranderen) in: „Hoe trekken wij met 14 man het beste 2 man van de wal in de sloot". De heer bedoelde sloot is momenteel wel droog, maai- we weten het allen, in elk' jaar getijde kunnen aan de Soester hemel re gen- en donkerbuien losbarsten en dan is zoo'n plaats niet erg verkieslijk. Het eigenaardige van bedoeld stuk was wel, dat er niet veel gaven noodig zijn, om tot de opvoering van zooiets te geraken. Voor het begin tot het eind kregen we steeds dezelfde tafereekn te zien en juist dat eentonige bracht zooveel afwisseling en spanning. Gek hè? Stel je voor een stuk, dat in twee bedrij ven is gescheiden. De speelplaats is een groot terrein met aan eiken kant een 9loot. Afgesproken werd, dat men kon trekken aan wie men wilde en dat in het eerste bedrijf één persoon en in het tweede bedrijf ook één persoon in de sloot moest terecht ko men. Dcngene, die in de sloot zou komen, moest er zoo lang in blijven zitten, tot hij door dezelfde menschen er weer zouden wor den uitgegooid. Ja, 't zou een leuk spel worden. De heeren schenen echter afspraken te hebben gemaakt en daardoor liep vooral het eerste bedrijf eigenlijk te vlug af. Toen het sein tot trekken en duwen werd gegeven was er maar één slachtoffer. Negen personen vielen qp hem aan en bedreigden hem als hij tegenstand zou bieden. De andere 4 (er waren in totaal 14 me despelenden) bleven toezien. Zij hadden blijk baar medelijden met het slachtoffer. Heel begrijpelijk lag de man spoedig in de sloot. Nou, een kunst was het ook niet. Negen man, waaronder forsche kerels, ter wijl het slachtoffer slechts een kort, dik fi guurtje was. Ik kreeg een gevoel, dat de opvoering een sof zou worden en de moeite tot het brengen van een bezoek beter ge spaard had kunnen worden. De 9pelers had den dit blijkbaar zelf ook begrepen en ik moest erkennen, dat ik mijn oordeel te vlug had geveld. Het tweede bedrijf zou niet zoo vlot loopen. Nu kwamen de heeren op in meer teer kende costuums. Een groep in lichte en een in donkere kleeding. VAN H M. DE KONINGIN-MOEDER 1 October a.s. worden nieuwe middag" en avondcursussen geopend in Inschrijving van leerlingen voor deze nieuwe cursussen iederen Dinsdag en Vrijdag van 3.30 - 4.30 uur in het schoolgebouw (Burg. Grothestr.) tasch en boeken zijn in orde. Maar hebt gij voor PUROL gezorgd? PUROL verzacht en geneest alle wondjes, die Uw kinderen in, van en naar school opdoen. VAN KNEUS. Of ikuitgekrabbeld wasDeze vraag kreeg ik onder den neus gewreven van mijn hoofdredacteur en ik meende zoo iets van sarcasme te bespeuren. Maar ook Teus stelde me die vraag, zij het dan op meer meewarigen toon, want hij zag mij voor het raam zitten. Ja, ik stong er een dag of tien niet best voor. Zwaar verkouden en rillerig, net zoo iets van een kippenziekte. „Kassian", lispelde onze Indisch mevrouw en ze maakte een mengsel klaar van kruiden uit ons Soester Veen, dat zoo'n vuil water smaakje had, dat ik 't goedje maar voor mijn blommetjes heb gebruikt. Ik ben nou weer wat opgekikkerd en zal nou eens probeeren of ik geen slijtage aan mijn geheugen heb gekregen uit die Span jaardenziekte of hooikoorts, wat het ook ge weest is. Dinsdag was het weer een echte dag voor Soest en ik was erg blij, dat ik weer zooveel was opgekikkerd, dat ik deze e«rste feest- voorstelling kon bijwonetn. Aan de eene, je kunt ook zeggen aan de andere van de raadszaal, leunde ik beschei- denlijk over het hekje, dat ons pubLiekehngen beschermt tegen de groote mannen. De plaats, die ik al meer heb ingenomen, de plaats, die ik ook besproken had toen, de aanvoerder mij verzocht mijn hoofddeksel mijn paaschbestc nog wel, voor lessenaar te gebruiken, had het publiek netjes voor piij open gelaten. Het bezoek aan de voorstelling was dit maal zeer goed te noemen en ik vraag me De slachtoffers waren er twee uit de don kere groep. De lichte en de donkere groep namen er elk één voor hun rekening. Zien jullie nu wel, dat ze de zaak hadden afgesproken? Het zou nu echter niet zoo vlot gaan, daar elke groep thans 7 krachten telde. Beide groepen konden het dan ook niet verder brengen, dan tot de rand van de sloot en; tot tweemaal toe, moest men het pogen op geven. S De donkere groep meende nog tijdig ge noeg hulp te krijgen en hoewel men het spel nog .graag wat zou hebben gerekt tot de hulp zou zijn verschenen, de scheids rechter dacht er anders over. De beide groepen zouden op den rand wor den gezet, terwijl de scheidsrechter een ver binding tusschen de groepen zou tot stand brengen. De verbinding zou plotseling worden ver broken en nu zou het er om gaan, welk; slachtoffer het eerst op de voor hem be stemde plaats 7ou terecht komen. Dit geschiedde vlugger, dan dat men ge dacht haden Karei lag in de sloot. Men zegt nu, dat dit kwam doordat de eene groep scheef getrokken heeft. 't Is mogelijk, maar wat mij het meest getroffen heeft is, dat Karei mij heeft beet genomen. i In Juni heeft Karei mij beloofd te zullen spelen in zijn origineel costuum, gestoken, in zijn klompen, die hem toen door Kne- lis zijn geschonken, terwijl hij zijn pijpie niet zou verloochenen. Nu hij in de sloot lag, zag ik een paar gepoetste schoenen en een fijne havana bo ven den rand uitsteken. Achteraf moet ik zeggen, dat vooral in het tweede bedrijf de spelers wel rolvast waren. Nog één nieuwigheid hoorde ik van mor gen van Teus. Het stuk zou binnenkort nog eenmaal worden gespeeld, doch het zou dan slechts gaan om één slachtoffer. Teus ver telde ook, dat o.a. in Zuilen en De Bilt, bétzeUde stuk was opgevoerd en daar het q ulj..::....,. u„«£i ixi soms af waarom juist enkele voorstellingenstuk u't 3 bedrijven heeft bestaan met van zoo druk bezocht worden. Soms zeg ik tot ze'* °°k 3 slootklanten. Volgens Teus zou nu worden aangevraagd, om het stuk voor Soest ook nog met één bedrijf uit te breiden en ais alles goed gaat, hebben we dus nog iets in 't vet. Ik zal uitusschen zorgen, dat de zitplaat sen en de ïoge's tijdig gereed zijn. me zelf: KneHs, die menschen komen alle maal om jou. Als jij er ben, kun je er op rekenen, dat alle plaatsen in de kattenbak zijn uitverkocht. ik zal dit eens onderzoeken, want at ben ik nu bezig mijn laatste buis te verslijten) en .mijn laatste stukje spek te verorberen, de tijden zijn niet te best en wellicht zou) door het afhuren van de geheele tribune nog wel 'n zaakje zijn te maken. Ik stel me dan voor op de tribune efên groot aantal zitplaatsen en in het midden een drietal Ïoge's aan te brengen. De middelste loge is dan voor me zelf, terwijl de andere voor een zacht prijsje disponibel zullen zijn voor hooge gasten, die de voorstellingen te Soest eens willen meemaken. Toen ik Griet deze plannen ontvouwde, kreeg ik naar mijn hoofd, dat ik niet alleen ouder, maar ook steeds gekker werd, maar ik houd nou eenmaal zooveel van mijn 7- rokkige, langharige en niet gepermanente kopje, dat ik nooit boos op haar kan wor den. Zij begrijpt toch niet, dat de cost voor baet uitgaat en dat je in deze tijden alles PLAATSELIJK NIEUWS Verboden toegang In de laatstgehouden Raadsvergadering was het de heer Gasille, die de aandacht van' den Burgemeester vestigde op de afsluiting van wegen op Soesterberg o-a. den weg naar hoogte 50 en den weg „Het Zeister Spoor". Nog meer wegen zijn evenwel met „ver boden toegang" bedreigd. Ook de wegen onder Soest op de heide tusschen Soestdui- nen en de Slomperd mogen schijnbaar vol gens inzicht van den eerst aanwezend In genieur van de Genie niet door particu lieren betreden worden. Althans de bordjes „verboden toegang" zijn geplaatst bij de karresporen die vanaf het rijwielpad de heide doorsnijden. 't Is te hopen, dat de Burgemeester spoe dig van een en ander kennis geeft aan den Minister. Het vreemdelingenverkeer en ook 0e Soesters zelf, hebben alle belang er bij dat men vrij de heide mag betreden. En men vraagt zich af, waarom toch die afsluiting? Niemand doet daar kwaad. Vlieger overleden De 31-jange sergeant-waarnemer J. Daal- derop uu Soesterberg, die de vorige week bij net vliegongeval nabij Berg-ambacht ern stig gewond werd, is Maandag aan de ge volgen van de opgeioopen wonden overleden. Hij laat een vrouw en één kind achter. D ierenbeschermmg Zaterdagavond werd te Soesterberg met assistentie van ile politie door den inspecteur oer Dierenbescherming (afd. Baarn, Soest en omstreken) de broodbakker G. uit Soest aange houden, die een kreupel paard voor zijn wagen had ingespannen. Aangezien deze bak ker weigerde het kreupele dier uit te spannen, werd du eigenhandig door politie en den inspecteur gedaan en werd het paard in de nabijheid op een boerderij gestald. Procesverbaal is tegen opgemaakt. Benoemd tot Makelaar Onze plaatsgenoot de heer L. J. Rasclx, jxoninginiielaan 25, is door de Rechtbank te Ütrecnt benoemd tot makelaar en taxateur in roerende en onroerende goederen. Aanrijding Zaterdagmiddag had ut de Kerkstraat een ernstige aanrijding plaats tusschen een wtelr rijdster en een motorrijtuig. Toen mej. Van der U., telefoniste op het postkantoor alhier, per rijwiel de Kerkstraat passeerde, weid zij aangereden do,or een haar achterop komende auto, bestuurd door den heer De V. wonende te Utrecht. De wieirijdster werd over den weg geslingerd en kwam met haar rijwiel onder de auto, zoo dat deze auto over haar heen reed. Met totaal verscheurde kleeren en aan bei de beenen bloedend verwond en klagende over hevige inwendige pijn, werd zij door ter hulp gesnelde personen in een in de na bijheid staande woning binnengedragen. Het rijwiel, dat nog een eind met de auto werd medegesleurd, werd totaal vernield. De onmiddellijk ontboden Dr. De Vos constateerde, behalve uitwendige verwondin gen, dat het sleutelbeen was gebroken ,en zij aan beide knieën inwendig was verwond. Na verbonden te zijn, is zij naar haar vjo- uing vervoerd. Uit het politioneel onderzoek bleek, de auto na de aanrijding nog ongeveer 4b Meter was .-.doorgereden. De remmen ble- Ijen dan ook niet' in orde te zijn. Deze aanrijding wordt in hoofdzaak ge weten aan het feit, dat de bestuurder met de volle beschikking over beide handen heeft, omdat de linkerhand misvormd is en de bestuurder daarom slechts in staat is, de auto te besturen door eenige in de auto aan gebrachte hulpmiddelen. Toch was de bestuurder in het bezit van een rijbewijs, nog kort geleden afgegeven. Volkstelling Blijkens de uitkomsten der gehouden volks telling, is de definitieve bevolkingscijfer voor. deze gemeente 138y5, t.w 6745 mannen en 7150 wouwen. De Koningin Moeder op Soestdijk terug H. M. de Koningin Moeder is Dinsdag middag ui gezelschap van haai' zuster, de vorstin Von Erbach, te Soestdijk terugge keerd van het Loo, waar H. M. eenige' dagen heeft doorgebracht in verband met den ver jaar uig van H. M. de Koningin. Onbestelbare stukuen De navolgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, werden te rug ontvangen te Soest in de 2e helft van Augustus 1931. Brieven Binnenland: I. Biltstraat 22bis, Utrecht. 2. Riek Smitt, Den Haag. 3. Mej. L- Rijff, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland: Kocli Henstra, Ter schelling, fr. Steffi Nolta, Amsterdam. Mej. A. Verouden, Soest Fam. Nieuwenhuijzen, Den Haag. Mej. J. v. d. Eijden, Amsterdam. Mevr. L- Huurnent, Amsterdam. Mevr. J. J. Mol Croese, Amsterdam, G. Loohuisen, Hilversum. Briefkaarten Buitenland: A. J. Budding, Schaffhausen. D. W- Verdonk, Chamonix. Herr und Frau Faber, Andernach. Bijenteelt De afdeeling Soest van de Vereeniging tot bevordering van bijenteelt vergaderde Vrij dagavond in het Stations Koffiehuis te Soest onder presidium van haren voorzitter, E. J. ten Raa. Na lezing van de notulen werden de in gekomen stukken behandeld. Allereerst werd een schrijven voorgelezen van den heer Veld kamp, dat de practische les zou worden ge houden op Zaterdagmiddag 12 September a.s. Punt van samenkomst station Soestdui- nen des middags half drie. Voor den tocht naar den Imkerdag te As sen, hebben zich 14 personen uit Soest op gegeven en twee uit Amersfoort. Des mor gens om halr zes zal de bus de deelnemers afhalen vanaf het Stationskoffiehuvs te Soest. De honingmarkt zal worden gehouden op 2 en 3 October a.s. te Amersfoort. Om' de kosten van die markt eenigszins te dekken zullen 500 loten worden uitgegeven. De voorzitter drong er op aan, dat ieder lid zijn best zal doen zooveel mogelijk loten te verkoopen. „Wat Soest wil op het gebied van bijenteelt, gebeurt", zegt de Algemeen Secretaris van de Ver. de heer Joustra, al tijd en zoo ook hoopt de voorzitter dat} men ook thans de loten die we mogen1 ontvan gen aan den man zullen brengen. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 1!2 13. 14. Daarna kwam de Suikerbestelling. Staan de de vergadering werd ruim 1400 KG. be steld- Het bestuur zal dit jaar zelve zorgen voor distributie. Het bezorgloon zal 15 cent toedragen, terwijl vooreen zak 10 cent wordt berekend. Enkele leden zouden gaarne een vlecht- cursus willen houden. Deze vlechtcursus be doelt het leeren van bijenkorven vlechten., Staande de vergadering gaven zich 10 deel nemers op. Het minste getal bedraagt 12, zoodat nog 2 deelnemers moeten worden, gezocht. Om aan den wensch van enkelen te kun*- nen voldoen, werd prijsopgaaf gevraagd van naakte bijenvolken. De Voorzitter had zich in verbinding gesteld met Schwieters bijen park te Dedemsvaart. De prijs dezer volken is f2-- per volk van plm. 2 K-G. Emballage vrij. Men vond algemeen dezen prijs te hoog, zoodat geen bestelling volgde. De heer van Elmpt, lid dezer Ver-, heeft fjezer dagen het diploma bijenteelt behaald- De voorzitter feliciteert hem namens het bestuur en alle aanwezigen met dit succes. Tevens deelt de voorzitter mede, dat de heer van Elmpt bereid is een lezing te hou den voor deze afd. en wel in November aanstaande. Uit een zevental onderwerpen werd een keuze gedaan en wel „de behan deling der legers rn het voorjaar. Het ge ven van krachtvoer". De rondvraag leverde niet veel belang rijks op. Een lid bood te koop aan twee be volkte kasten. Het bijenpraatje na afloop was als al tijd echt gezellig. Assistentie Door H., wonende aan den Nieuweweg, werd de hulp der politie ingeroepen. De melk boer D. had zich met een vrouwelijk per soon aan zijn woning vervoegd ter vereffe ning van een volgens hem oude schuld. Toen H. hiertoe niet direct bereid was, werd laatstgenoemde door D. in zijn woning mis handeld, terwijl de dame zich eveneens on ledig hield met H. het gezicht stuk te krabben. Aangehouden De militair B., die voor eenige weken terzake rijwieldiefstal en het verkoopen van gestolen goederen door de politie alhier werd gezocht en in het militaire hospitaal "te Amersfoort werd aangetroffen, waaruit hij des avonds is gevlucht, is dezer dageti te Amsterdam door de politie aldaar aangehou den. B. is ter beschikking gesteld van de politie te Soest. Opbrengst kruisjesdag De verkoop van de kruisjes ten bate van het Groene Kruis en de Wijkverpleging te Soesterberg, heeft aldaar f 121.20 opgebracht. Koninginnedag te Soest De Koninginnedag is ditmaal wet al te stil verloopen. Wanneer we het vlagvertoon buiten be schouwing laten, was het alleen de Soester Harmonie en de Chr. Oranjever een i ging, die ons nog aan het feit kunnen herinneren. Het concert 's avonds door de Harmonie op het pleintje aan de Koninginnelaan gege ven, is uitmuntend geslaagd. Jammer was het, dat het door het z.g. „klein goed" som9 hogal rumoerig was. In „Eemland" had de Chr. Oranjevereen. des avonds een feestavond belegd. Tegen 7.45 uur des avonds was het zaal tje al zoo goed als gevuld en nog steeds kwamen belangstellenden ook nog om een plaatsje vragen, zoodat verscheidenen weer terug moesten. Jammer, dat we geen groo- tere zaal hebben. De voorzitter, de heer J. v. d. Flier sprak een kort openingswoord, heette alle aanwezi gen hartelijk welkom en liet zingen Psalm 105 1 en 2, waarna hij een Psalm voorlas en voorging in gebed. De zangvereeniging „Crescendo" was uit- genoodigd en deze onder leiding van haren bekwamen directeur, begon het Wilhelmus te zingen, waarbij het publiek staande mede- zong. Daarna „Wilt heden nu treden" Vervolgens werd de huldigingsfilm van het jaar 1923 vertoond, wat in één woord schitterend was. Bij de deputaties van de verschillende ver- eenigingen op den Dam was o.a. ook het vaandel van Soest aanwezig. De voorzitter las een telegram voor, dat aan H.M. zou verzonden worden, hetgeen met applaus werd begroet. Ook een telegram van dankzegging van den kamerheer van dienst van H.M. de Koningin Moeder werd voorgelezen. Daarna werden nog enkele kluchten op het doek gebracht, die ons hartelijk deden lachen, o.a. „Huipie weet altijd raad", van ,Een graaf, die juweelen stal" en „Een prettige vacantie aan de zee". Mej. J. Jongsma begeleidde de zang op de piano en na afloop sprak Ds. Gerth van Wijk nog een kort slotwoord, dat getuigde van zijn groote oranjeliefde, waarna hij voor ging in dank aan God. Postduivenvereen. „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Noyon met oude duiven. Afstand 321 K.M Z.W. Wind. A. Schaap 1. B. Groeneveld 2451415. W. C. Priem 3—6—10—12—19—20. T. Bokma 7. Majoor 8. C. Schut 9. D. Elzenaar 11. G. Visser 13—17. E. Groen 16. H. v. Sitter 18. Luxe prijs A. Schaap met tio. 1. Uitslag wedvlucht vanaf Compiegne met oude duiven. Afstand 352,5 K.M. Z.W. wind. T. Bokma 1. W. C. Priem 2—11—12—13—18—20. D. Elzenaar 34. C. Schut 5. B. Groeneveld 67914—16. J. v. Mil 8. A. Schaap 10. G. Visser 15—19. E. Groen 17. Een medaille T. Bokma met no. 1 Uitslag wedvlucht vanaf Creil, met oude duiven. Afstand 381,9 K.M. Z.W. wind, B. Groeneveld 1356. D. Elzen aar 2. H Majoor 415. H. v. Sitter 7- A. Schaap 8—9. C. Schut 10. W. C. Priem 11 -12—13. T. Bokma 14. 'Uitslag wedvlucht vanaf Orleans met oude duiven. Afstand 531,3 K.M. Z.W. wind. D. Eizenaar 1. W. C. Priem 2—3510111314-15- H. v. Sitter 46. G. Visser 7S. B. Groeneveld 9. H. Majoor 12. Orleans duif 2 eerstgetoonde W. C. Priem* A.s. Zondag volgt de eerste wedvlucht uit België met oude en jonge duiven. Dit zijn de laatste vluchten van het seizoen. We hopen de duiven' goed weder mogen hebben. Congres R.K- Werkliedenverbond Men verzoekt ons opname van het vol gende: J Zondag a.s., dus 6 September, zal het groo te congres van het R.K. Werklieden-verbond worden gehouden in Utrecht. Zooals te ver wachten was, zal ook SoestSoestdijk met een flink aantal aan het congres deelnemen. Er zal vanaf Soestdijk per spoor vertrokken worden om half tien. Tevens kunnen we nog melden, dat vooc hen, die per rijwiel willen gaan, besloten is om te 9 uur te vertrekken vanaf het; Gemeen tehuis. Voor hen, die nog niet in de gele genheid zijn geweest een congres-insign: ontvangst te nemen, kan worden rn deeld, dat a s. Zaterdagavond van 7 -8 uur daarvoor nog gelegenheid is in het St. Jo- seph-giebouw. Wegens plaatsgebrek moeten eenige be richten tot een volgend nummer overstaan. ONZE RIJMKRONIEK STILLE ZOMERAVOND Plechtige avond U wijd ik mijn lied. Hoe te vertolken Wat ik wel geniet? Heerlijke stilte In veld en in hof, Plechtig dat zwijgen Verkondend Uw lof. Rustende vog'len Al kweelt nu geen lied, Toeft gij in 't lover Geen oog dat U ziet. Hoort naar het ruischen, Rust, die gij smaakt, Eén, die niet sluimert, Eén die er waakt. Schitt'rende sterren Daar hoog in de sfeer, Alles spreekt luide Van lof en van eer. Dauw op de velden, Het rustende vee, De zwijgende boomen In rustige vree Stemmen te zamen Een loflied aan Hem Eeren hun Maker Met zwijgende stem. BURGELIJKE STAND Opgave van 21 Augusius tot 27 Augustus. GEBOREN: Wilheimina Maartje, dochter v. 1 h. Lii'h en W. v. Dijk, Verl. Postweg 77. Aleida Everarda, dochier van W. Hilhorst en J. H. Kok, Smitswcg 11. Matthijs, zoon van P. Schouten en D. Koops, Belvedereweg 1. Hendrika, dochter van A. Rijerse en W- Haage, Beetzlaan 69. Ttne Hilda, dochter van W- Wesura en f. Dijkstra, Kampweg 28. 'ONDERTROUWD: G. M. Drost en B. Haks. GEVESTIGD: J. Deketh, Beukenlaan 1. C. A. P. Valkenet, Kerkstraat 14. J. M. van Zeiten-Haas, Soesterb.str., Zonnegloren. J. M. J. v. Leinel, W. Pyrmontlaan 54. A. J. Perdon, Missieh. St. Jan. C. C. Heintz, Noor- derweg 31. R. B- Sietinga, Amersf.str. 87, J. Pit. Reiman met gezin, Nieuweweg 31B. Mastenbroek, Haitweg 25. G. H. v. d. Wefve, Dijkhuisstraat 8. H. Lusseling m. vr. Er-caueg 2- G. H. Verwoerd met gezin, Bakkerstraat 3. E. Müller, Beukenlaan 1. P. Sikkema, Verl. Postweg 94. E. Prinsen-v. Raay, KoningivmeL 51. M. Schmidt, Amersf. str. 87. E. M. Kluge, K- Bergstraat 3. J. T, Hattink, Koninginnelaan 135. VERTROKKEN: A. P. van Esch met ge zin, van Verl. Kolonieweg 4 naar Rotterdam, v. Borselaarstraat 4B. M. J. Fugers, van Kerk. straat 3 naar Amersfoort, Utrechtscheweg 10. J. T. A. Nefkens, van Amersf.str. 77B naar Voorhout, Bissch. Nijverh.sch. G. A. M. v. vd. Muyzenberg, van F. Huycklaan 8 naar Haarlem, Wilhelminal. 4. W- v. Guildk, van v. Weedestraat 3 naar Bussum, Albrechtl. 5. D. M. Gaal, van Birkstraat 19 naar Vianen, Voorstraat 21. H. v. Doornik met gezin, van Birkstraat 19 naar Vianen, Voorstraat 21. H. B. P. Mulder, van Van Lenneplaan 11 naar Amsterdam, Staringstraat 21111. W. Scheep stra, van Luchtv. afd. naar A'dam, Bilderdijk- straat 66III. J. Hollander, van Luchtv- afd. naar Utrecht, Bergstraat 54. A. M. Tissot-v. Palot-Prins met gezin, van Bartolottilaan 23 naar Delft, Poortiandersfr. 92. M. C. Zwart, van Heuvelweg 30 naar Rotterdam, Stre- velsweg 109B. W. M. Eskens met gezin, van Utrechtscheweg 2 naar Kortenhoef, 101. G. Rombout, van Spoorstraat 50 naar Buren, Grintweg 294. A. Sacksioni met gezin, van F. Huycklaan 4a naar Amsterdam, Luzack- str. 9. E. S. de Vries met gezin, van Bosstr. 90 naar Leeuwarderadeel, Wirdum 186. J. W. C. Breeden met gezin, van Pr. Hendrik- laan 3, naar Voobrurg, Loolaan 118- R. G. Graad t v. Roggen met vrouw, van Juliana- straat la naar Renkum, Rijksweg 198. VERHUISD: A. F. Postmaa, van Postweg 17 naar Banningstraat 64. G. Klok met ge zin, van Bosstraat 67 naar Veenzolom 7. J. Moester met gezin, van Plasweg 25 naar 2?. A. Cosijnse, van Birkstraat 12 naar Van Weedestraat 45. Opgave van 27 Aug. tot 2 September. GEBOREN: Erna, dochter van D. Horns- veld en A. M. Klaassen, Nieuweweg 77.| Comelia Hendrika, dochter van C. C. A. v. Zeeland en D. Grondman, Kostverloren- weg 5a. Johanna Jacoba, dochter van J. P- de Jong en D. de Haar, Den Blieklaan 59.' Johannes, zoon van J. A. Gaarlandt en H. M. Joosten, Bosstraat 181. Geertruida Aleyda, dochter van G. Kok en A. v. d. Hoven, Beu kenlaan 11. Catharina Francisca, dochter van C. Tammer en A. van Schaik, Verl. Postweg 13. Wilheimina Albertus, zoon van Ch. v. Grol A. M. Nagel. Laanstraat 68. Henri Fran- ciscus, zoon van A. v. Breukelen en F. v. Nieuw Amerongen, Lange Brinkw. 9. Johan- na en Sophia, dochters van H. Kraay en I. van Aalten, Kolonieweg 1. Trijntje, doch ter van J. de Vries en H. Schoneveld, Den Blieklaan 67. Roelof Wilhelmus, zoon van R. Hoksbergen en E. Voskuilen, Birkstraat 83a. Ilermanus Johannes, zoon van H. J. Loos en J. A. Steijer, Birkstraat 88. ONDERTROUWD: P. G. de Wit en C. M. Degenkamp. GETROUWD: G. M. Drost en B. Haks. OVERLEDEN: Bruinis Ravenhorst, 90 jr., wednr. van Gerritje van Osnabruggen, Soes- terbergschestraat 54. GEVESTIGD: B. Grift, Lange Brinkiveg 8. J. P. Meiman, Steenhofstraat 22. J. L. M. Couturier. Laanstraat 20. M. Lagemaat, Vre dehofstraat 5. B. Postma, Nieuwerhoekstraat 7. R. Anderson met gezin, Nieuweweg 72. D. Booij, Van Lijndenlaan 11. Jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, Luchtv. afd- Wed. E. Asbeek Brusse, A.mersf.str- 70B. H. Goris- sen, Heuvelweg 16. J. K- W. Heimbach met gezin, Spoorstraat 40. W. Klaver, Spoorstr. 40. M. Veenendaal, Oude Tempellaan 2. W. B. M. v. d. Werve, Dijkhuisstraat 8. J. F. Amelunxen, Laanstraat 36. G. J- Kapteijn met gezin, Steen hofstraat 75. H. E. Smit met gezin, Schoutenkampweg 15. VERTROKKEN: I. de Goede, van Rade- makerstraat 25D naar Amersfoort, St. Louis. Wed. Th. H. H. Maasmann, van Lange Bergstraat 15 naar Amsterdam, Overtoom 506. M. v. Beek met gezin, van Buntweg 6 naar Hoogeweg 237, Amersfoort. L. Smink, van Soesterb.str. 109 naar Argentinië. G. Weenink, van W. Pyrmontlaan 44 naar Bloe- mendaal, Julianalaan 57. C. J- de Hertogh met gezin, van Middelwijkstraat 24 naar Am sterdam, Waalsstr. 43. J. N. Parree, van Nassaulaan 27 naar Rheden, Kerkstraat 23. E. Zapf, van Nassaulaan 27 naar 'Rheden, Kerk straat 23. B. C. den Dolder met gezin, van Plasweg 31 naar Amsterdam, Busken Huet- straat S4. W. Snoek-Wiss met gezin, van Nieuweweg 36a naar Hilversum, Laarderweg 109. J. Faber, van B- Grothestraat 32 naar Leeuwarden, Baljustraat 17. G. J. H. Vervat, van Koninginnelaan 37 naar Amsterdam, v. Beuningenslraat 153. A. R. H. Notten, van Van Wecdestraal 19 naar Amsterdam, Bur gerziekenhuis. W. Schimmel, van Kerkpad Z.Z. 11 naar Terheijden, Semenarie. T. van Ettekoven, van Hellingweg 1 naar Amers foort, Amh-weg 67. R. T. P. Wilbrink, van Kerkpad N.Z. 45 naar Utrecht, Kruisweg 20 bis. P. P Bleuel mei gezin, van Beetzlaan 70 naar Den Haag, Drebbelstraat 262. C. C. Roelofsen, van Steenhofstraat 46 naar Zeist, Johannesstichting. J. N- C. Beerends met gezin, van Kerkpad N.Z. 29 naar Am sterdam, Amstel 274. H. A- C. Fabius met gezin, van Amers.fstr. 117 naar Den Haag, Bachmanstraat 10a. voorheen Oe Rond Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Vlssex's Boekhan del, Telefoon 2272 SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Voor onze vereeniging is thans reeds de competitie-iiideenug bekend. Voor ons 1ste elftal is deze als volgt: E.M.M. 3, H.M.S. 3, L.V,V, 2, Olympia 1, R-K.B.V.V., S.D.O, 3, Stormvogels 2, De Ploeg 1. Voor het 2de elftal: Actif 2, b.M.M. 4, Olympia 2, R.K.'B.V.V, 2, D.W.S.B. 2" Eemland 2*, E.M.M. 5* en De Ploeg 2. De indeeling is voor onze beide elftallen nog zioo slecht niet. Deze week zal een bestuursvergadering plaats virden, waar za! worden besloten over onze adspirantleden. De competitie zal 13 September beginnen, doch door onze ver eeniging zal met het 1ste elftal en onze ju niores nog worden deelgenomen aan de serie- wedstrijden van Eemland op de Zondagen 13 en 20 September a.s. Vereénigingen gemerkt met een sterretje, hebben nog niet definitief ingeschreven. KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Lof. Biechthóoren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV, Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt voor en na de H. Mis en om kwart voor 9. 's Avonds 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis en Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na 't Lof tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. In de week de H. Missen 's morgens om 8.15 uur. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. Overleden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten J. Daaldrop. melden Beaufor Sï K

Soester Courant | 1931 | | pagina 2