De scholen zijn weer begonnen, D. C, van Vliet WINTERCURSUSSEN NAALDVAKSCHOOL Costuum- en Linnennaaien. Stoppen» Mazen en Verstellen. Spoedige aanmelding noodzakelijk. Dixiaansche Rijmen. Zondagsrust. Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. "^"huiTTeF'hêide'™ Behangerij Stoffeerden} VAN H M. DE KONINGIN-MOEDER 1 October a.s. worden nieuwe middag- en avondcursussen geopend in Inschrijving van leerlingen voor deze nieuwe cursussen iederen Dinsdag en Vrijdag van 3.30-4.30 uur in het schoolgebouw (Burg* Grothestr.) SCHEIDEN DOET WEE! Toen kwam het uur, het vreeslijk uur, Het oogenblik van scheiden; Hoe meer het naakt, hoe meer men voelt Een diepgaand medelijden. De burgerpa staat voor het front En droevig zijn de woorden Van afscheid tot die henengaan, Verklankt in rouw-accoorden. De plaats van haar, die vol verstand, Haar woorden wist te wegen; Die plaats bleef heden onbezet, Waar zij vaak heeft gestreden. Mevrouw was 't beeld van goede raad, Niet makk'lijk te vervangen; Een dankb're hulde haar gebracht In deze afscheidszangen. Ook Mr. Jan, juridisch sterk, Gaat heden eclipseeren. Hoe vaak kon men de diepe zin Uit zijn pleidooien leeren. Met Doorman heeft de Vrijheidsbond Een groote knak gekregen; Steeds nobel, immer zeer correct, Was hij voor Soest een zegen. Wie had gedacht, dat hij zou gaan, De Vrijheidsbonder toren; En toch heeft hij voor 't oogenblik Het beste deel verkoren. Voor Hilhorst is 't een zware slag: Een kwart eeuw lang gestreden Voor 't welzijn van den kleinen man, Met voeten thans getreden. Dat 's werelds loon vaak ondank is, Hij heeft het ondervonden; Toch zal zijn roem weerklinken steeds Uit vele Soester monden. Met Pronk verdwijnt de sterke held, Die 't wagenkamp verplaatste; Dat was z'n eerst en grootst succes En bovendien z'n laatste. Met Koenders gaat er weer een man, Die als de staartkometen Verschijnen voor een oogenblik En dan weer zijn vergeten. Mijn rechterhand ligt afgekapt, Zoo steunt de burgervader; Al was 't niet altijd peis en vreê, Toch kwamen wij steeds nader. Een nieuwe tijd breekt voor ons aan Met tal van and're heeren; Zal 't in de toekomst beter gaan? Ze moeten 't maar probeeren. Het comité voor Zondasrust uit de Chr. vakorganisaties van Personeel in Publieken dienst heeft de volgende circulaire verspreid: Zondagsrust, een woord van rijken inhoud. Wie zal dit ontkennen, daar reeds vanaf de schepping de rustdag voor mensch en dier onlosmakelijk werd verbonden aan de ver volmaking van de gansche schepping. De Schepper van al het geschapene zette daar mede de kroon op Zijn werk. Een nooit ge noeg te waardeeren geschenk, inzonderheid aan den mensch, welke gehouden werd dien rustdag te besteden op zoodanige wijze, dat daarmede de Gever werd geëerd, en ook, om dat geschenk in z'n zuiversten vorm te bewaren. Tot op heden bezitten wij dien rustdag nog, al is deze dan ook op een grove wijze geschonden. Voorop dient gesteld, dat wij niet gaan discussieeren of deze dag de Za terdag of de Zondag is, welke dan ook sedert het feit van de Opstanding uit de dooden van onzen Heere Jezus Christus, onaanvecht baar is. Zie nu eens om u heen wat er van dien dag is geworden. Het benutten van dien dag in onze samenleving is geworden tot een aanfluiting. Nog een groot deel van het Ne- derlandsche volk heeft den vrijen Zondag; slechts een klein deel van dat volk streeft er naar dien dag te doen beantwoorden aan het doel hiervoren genoemd. Dit kleine deel weet ook, dat, wanneer zooals thans de Zon dag de dag des Heeren wordt ohthei- ligd, dit mede een der oorzaken is van den grooten afval van den levenden God, welke zich in bruten vorm allerwege openbaart. Thans is niet meer de vraag wat Hij van ons eischt, maar wel hoe kunnen wij op „onzen vrijen Zondag" zooveel mogelijk ge nieten. Het doel is verschillend. Ik noem slechts enkele dingen als: „het verkeer door geheel ons land en daarbuiten, met allerlei vervoermiddelen, en dan liefst met de meest mogelijke snelheid", „wedstrijden", „mee tings", „tentoonstellingen", „cafébezoejc", „pu blieke vermakelijkheden", „bezoek aan zee en bosch", enz. Al deze geneugten stemmen sa men hierin overeen: dat 't doel niet is den Schepper te eeren, die ons den rustdag gaf, maar wel hoe kan „ik" genieten. „Ik" staat in het middelpunt. Dat hierdoor duizenden arbeiders(sters) genoodzaakt worden hun rust dag te offeren, is van minder belang. Het sociaal onrecht aan deze groep werkers be gaan, wordt in onze moderne samenleving van minder belang geacht, Iaat staan het negeeren van den eisch van onzen Schep per. Of door deze droeve feiten in het licht te stellen, en door middel van onze christe lijke pers onder het oog harer lezers(essen) te brengen, verandering ten goede zal komen, is wel aan eenigen twijfel onderhevig; doch het is de bedoeling hen, die nog altijd den Zondag willen besteden tot eer van Hem, die daarop recht heeft, tot meerdere activi teit aan te sporen, en met ons al het moge lijke te doen, om tegen het misbruiken van den dag des Heeren te blijven getuigen. Te waken dat die dag ons niet zal worden ont nomen. Daarmede wordt onze Koning ge smaad; en daarom is 't plicht voor een ieder die den Zondag als een toevertrouwd pand wil bewaren en besteden wil in Zijnen dienst, te ijveren voor het behoud en te protesteeren tegen verder misbruik. Steunt daarom onze pogingen tot het bevorderen van dat sch'oo- ne doel. Heeft deze circulaire ook ons niet wat te zeggen? Laat ons zóó gierig zijn op onzen aan God gegeven rustdag, dat we den naam van „bekrompen" er graag voor dragen. PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. Bemesting van onzen tuin. Het bezit van een tuintje is een kostelijk iets. Een goed aangelegden tuin, bepoot en beplant met een bepaald doel en met een weinig doorzicht, levert ons het heele jaar door een schat van bloemen, groenten en vruchten en geeft ons tevens een tijdverdrijf, dat verre verheven is boven het bezoeken van bioscoop, het slenteren langs den weg ot het zoek brengen van den tijd met nut teloos gepraat. Een tuin moest iedereen heb ben. En heusch, het kost niet zoo veel moei te er iets in te kweeken. Het is waar, de een bereikt er meer in dan de ander, maar ieder bereikt toch iets. Een voornaam ding in den tuin is de mest. Dat wordt nog zoo vaak vergeten. Het re sultaat kan er voor zoo'n groot deel van afhangen. Waarvoor moeten we mesten? Om de plan ten van voedsel te voorzien. Er zijn wel van die geluksvogels, die zoo'n rijken grond heb ben, dat ze met zeer weinig mest toekun nen, maar dat loopt eens spaak. Elke plant haalt voedsel uit den grond en er is niet een grond, die dat op den duur uithoudt. En wie werkelijk veel en mooie bloemen eü vruchten wil bezitten, moet goed mesten. En tevens doelmatig mesten. Want niet elke plant haalt dezelfde stoffen uit den grond. Als er aan een stof gebrek is, wreekt zich dat onmiddellijk. Van alle stoffen moet er een voldoende hoeveelheid in den grond voor komen, een ruim voldoende hoeveelheid. En die hoeveelheid moet grooter zijn als we ons niet tevreden stellen met één oogst, maar van hetzelfde stukje bijvoorbeeld willen eten: eerst spinazie en dan boontjes of vroege koolsoorten, of na de vroege aardappels an dijvie ot boerenkool. Voor wat, hoort wat. Wie dubbel wil oogsten moet ook dubbel mesten. Vooral als men aardappels en kool soorten bouwt en bieten, want die lusten heel wat. U begrijpt dus wel, dat we moeten mesten naar behoefte. Kool vraagt bijv. iets anders dan sla. In kleine tuintjes is het echter niet doenlijk elk bedje een aparte bemesting te geven, dat is te omslachtig en daarom zul len de meesten het toch niet tenuitvoer brengen. Maar in het groot wordt het toch gedaan. Vraagt maar eens aan boer of tuin der, waarmee hij zijn aardappels bemest en ook wat bijv. de rogge krijgt. Ik geloof, dat daar nog al verschil in bestaat. We kun nen mesten met stalmest en kunstmest. Wie denkt, dat alleen stalmest goed is, heeft het bij hetzelfde verkeerde eind als hij, die denkt, dat alleen kunstmest goed is. Beider blik is niet ruim genoeg. Beide zijn goed en de omstandigheden bepalen vaak wat we zullen nemen. Vaak wordt het gebruik van beide gecombineerd, met goede resultaten. Op schrale gronden brengt stalmest direct hu mus in den grond en werkt dus dubbel goed, maar waar de gTond in goeden toe stand is, heeft dat beetje humus niets te beteekenen. De stalmest bestaat uit twee gedeelten; uit vaste en vloeibare uitwerpselen. Meest al komen deze gemengd voor. Vloeibare al leen (gier) geeft op den duur geen bevre diging. Er zit geen phosphor in. Deze zou dus er bij gegeven moeten worden in den vorm van super of slakkenmeel. De ver schillende natuurlijk meststoffen van koe, paard, varken, schaap, kip en ook van den mensch geven goede resultaten. Maar ze wer ken door hun meerdere hoeveelheid stik stof al gauw op blad en dit is wel goed voor sla, andijvie, raapstelen, spinazie, maar niet voor aardappels, bieten, boontjes. Wat patentkali en super werkt heel goed. Kippen en duivenmest is iets, waar houders van kleine tuintjes nog al eens over beschikken. Het is een kostelijke meststof. Het beste resultaat ziet men echter, als men deze mest uitstrooit als gier. Men neemt een oude ton of emmer, doet hierin de mest en roert met water, tot het geheel fijn verdeeld is. Dit strooit men nu over het land of bij kool- planten, struiken, enz. Dus niet alleen het waterige deel, maar ook het dikkere drab moet mee uitgestrooid worden. Wie kunstmest wil gebruiken, doet het best te strooien per 100 vierkante M.: 4 K.G. zwavelzure ammoniak (of 2 K.G. ureum), 8 K.G. patentkali, 8 K.G. super of slakkenmeel. Het hangt natuurlijk veel af van den grond of deze hoeveelheden iets verhoogd of verlaagd moeten worden. Het te verbouwen gewas en de vorige bemes ting hebben in deze ook wel iets te zeggen. Als we meer een bladgewas verbouwen, zou ik bij bovenstaande bemesting nog toevoe gen een 4—5 K.G. chili. Patentkali kan ook vervangen worden door 5 K.G. 40 pCt. kali- zout, maar dan zoo vroeg mogelijk in het voorjaar uitstrooien. PLAATSELIJK NIEUWS Verboden toegang In de laatstgehouden Raadsvergadering was het de heer Gasille, die de aandacht van den Burgemeester vestigde op de afsluiting van wegen op Soesterberg o.a. den weg naar hoogte 50 en den weg „Het Zeister Spoor". Nog meer wegen zijn evenwel met „ver boden toegang" bedreigd. Ook de wegen onder Soest op de heide tusschen Soestdui- nen en de Stomperd mogen schijnbaar vol gens inzicht van den eerst aanwezewd In genieur van de Genie niet door particu lieren betreden worden. Althans de bordjes yVerboden toegang" zijn geplaatst bij de karresporen die vanaf het rijwielpad de heide doorsnijden. 't Is te hopen, dat dé Burgemeester spoe dig van een en ander kennis geeft aan den Minister. Het vreemdelingenverkeer en ook de Soesters zelf, hebben alle belang er bij dat men vrij de heide mag betreden. En men vraagt zich af, waarom toch die afsluiting? Niemand doet daar kwaad. Vlieger overleden De 31-jarige sergeant-waarnemer J. Daal- derop uit Soesterberg, die de vorige week dij nei vliegongeval naDij derg-ambacht ern- sug gewond werd, is Maandag aan de ge- \Oigen van de opgeioopen wonden overleaea. Hij iaat een vrouw en eén kind achter. Dierenbescherming Zaterdagavond werd te Soesteroerg mei asstsienue van oe poutte door den inspecteur oer Dierenbescherming (aid. mam, boest en omstreken) de broodbakker uit boest aange houden, die een kreupel paard voor zijn wagen had ui gespannen. Aangezien deze bak ker weigerde hei kreupeie dier uit te spannen, werd du eigenhandig door politie en den urspecteur gedaan en werd het paard in de iiaoijheid op een boerderij gestald. Procesveroaai is tegen u. opgemaakt. Aanrijding Zaterdagmiddag nad iu de Kerkstraat een ernstige aanrijding praats tussctiea een wiel- njdsier en een motorrijtuig. Toen mej. Van der U., telefoniste op het postkantoor aihier, per rijwiel de Kerks haat passeerde, werd zij aangereden door een haar achterop komende auto, bestuurd door den heer De V. wonende te Utrecht. Lte wieirijdster werd over den weg geslingerd en kwam met haar rijwiel -onder de auto, zoo dat deze auto over haar heen reed. Met totaal verscheurde kleeren en aan bei de beenen bloedend verwond en klagende over hevige inwendige pijn, werd zij door ter huip gesnelde personen in een in de na- oijheid staande woning binnengedragen. Het rijwiei, dat nog een eind met de auto werd medegesieurd, werd totaal vernield. De onmiddellijk ontboden Dr. De Vos constateerde, behalve uitwendige verwondin gen, dat het sleutelbeen was gebroken1 en zij aan beide knieën inwendig was verwond. Na verbonden te zijn, is zij naar haar.Jwo- ning vervoerd. Uit het politioneel onderzoek bleek,] dat de auto na de aanrijding nog ongeve^ it> Meter was doorgereden. De remmen bis sen dan ook niet in orde te zijn. Deze aanrijding wordt in hoofdzaak ge weten aan het feit, dat de bestuurder niet de volle beschikking over beide handen heeft, ornaat de linkerhand misvormd is en de bestuurder daarom slechts in staat is, de auto te besturen door eenige in de auto aan gebrachte hulpmiddelen. Toch was de bestuurder in het bezit van een rijbewijs, nog kort geleden afgegeven. Volkstelling Blijkens de uitkomsten der gehouden volks telling, is de definitieve bevolkingscijfer voor. deze gemeente 138LJ5, t-w. 6745 mannen en 7150 vrouwen. De Koningin Moeder op Soestdijk terug H. M. de Koningin Moeder is Dinsdag middag in gezelschap van haai' zuster, de vorstin Von Erbach, te Soestdijk terugge keerd van hel Loo, waar H. M. eenige' dagen heeft doorgebracht in verband met den ver jaar uig van H. M. de Koningin. Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, werden te rug ontvangen te Soest in de 2e helft van Augustus 1931. Brieven Binnenland: I. Biltstraat 22bis, Utrecht. 2- Riek Smitt, Den Haag. 3. Mej. L. Rijff, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland: 4. Koelt Henstra, Terschelling. 5. fr. Steffi Nolta, Amsterdam- 6- Mej. A. Verouden, Soest. 7. Fam. Nieuwenhuijzen, Den Haag. 8. Mej. J. v. d. Eijden, Amsterdam. 9. Mevr. L- Huurnent, Amsterdam. 10. Mevr. J. J. Mol Croese, Amsterdam. 11. G. Loohuisen, Hilversum. Briefkaarten Buitenland: 1.2 A. J. Budding, Schaffhausen. 13- D. W. Verdonk, Chamonix. 14. Herr und Frau Faber, Andernach. Bijenteelt De afdeeling Soest van de Vereeniging tot bevordering van bijenteelt vergaderde Vrij dagavond in het Stations Koffiehuis te Soest onder presidium van haren voorzitter, E. J. ten Raa. Na lezuig van de notulen werden de in gekomen stukken behandeld. Allereerst werd een schrijven voorgelezen van den heerVeldr kamp, dat de practische les zou worden ge houden op Zaterdagmiddag 12 September a.s. Punt van samenkomst station Soestdui- tven des middags half drie. Voor den tocht naar den Imkerdag te As sen, hebben zich 14 personen uit Soest op gegeven en twee uit Amersfoort. Des mor gens om half zes zal de bus de deelnemers afhalen vanaf het Stationskoffiehuis te Soest. De homingmarkt zal worden gehouden op 2 en 3 October a.s. te Amersfoort. Om de kosten van die markt eenigszins te dekken zullen 500 loten worden uitgegeven. De voorzitter drong er op aan, dat ieder lid zijn best zal doen zooveel mogelijk loten te verkoopen. „Wat Soest wil op het gebied van bijenteelt, gebeurt", zegt de Algemeen Secretaris van de Ver. de heer Joustra, al tijd en zoo ook hoopt de voorzitter dat| men ook thans de loten die we mogen ontvan gen aan den ntan zullen brengen. Daarna kwam de Suikerbestelling. Staan de de vergadering werd ruim 1400 K-G. be steld. Het bestuur zal dit jaar zelve zorgen voor distributie. Het bezorgloon zal 15 cent gedragen, terwijl voor een zak 10 cent wordt berekend. Enkele leden zouden gaarne een vlecht- cursus willen houden. Deze vlechtcursus be doelt het leeren van bijenkorven vlechten, Staande de vergadering gaven zich 10 deel nemers op. Het minste getal bedraagt 12, zoodat nog 2 deelnemers moeten worden gezocht. Om aan den wensch van enkelen te kun nen voldoen, werd prijsopgaaf gevraagd van naakte bijenvolken. De Voorzitter had zich in verbinding gesteld inet Schwieters bijen- park te Dedemsvaart. De prijs dezer volken is i 2.— per volk van pli». 2 K-G. Emballage vrij. Men vond algemeen dezen prijs te hoog, zoodat geen bestelling volgde. De heer van Elmpt, lid dezer Ver., heeft dezer dagen het diploma bijenteelt behaald. De voorzitter feliciteert hem namens het bestuur en alle aanwezigen met dit succes. Tevens deelt de voorzitter mede, dat de heer van Elmpt bereid is een lezing te? hout- den voor deze afd. en wel in November aanstaande. Uit een zevental onderwerpen, werd een keuze gedaan en wel „de behan deling djer legers iin het voorjaar. Het ge ven van krachtvoer". De rondvraag leverde niet veel belang rijks op. Een lid bood te koop aan twee be,- volkte kasten. Het bijenpraatje na afloop was als al tijd echt gezellig. Assistentie Door H., wonende aan den Nieuweweg, werd de hulp der politie ingeroepen. De melk boer D. had zich met een vrouwelijk per soon aan zijn woning vervoegd ter vereffe ning van een volgens hem oude schuld. Toen H. hiertoe niet direct bereid was, werd laatstgenoemde door D. in zijn woning mis handeld, terwijl de dame zich eveneens on ledig hield met H. het gezicht stuk te krabben. Aangehouden De militair B., die voor eenige weken terzake rijwieldiefstal en het verkoopen van gestolen goederen door de politie alhier werd gezocht en in het militaire hospitaal 'te Amersfoort werd aangetroffen, waaruit hij des avonds is gevlucht, is dezer dagejn te Amsterdam door de politie aldaar aangehou den. B. is ter beschikking gestelid van de politie te Soest. Opbrengst kruisjesdag Óe verkoop van de kruisjes ten bate van het Groene Kruis en de Wijkverpleging te Soesterberg, heeft aldaar f 121-20 opgebracht. Koninginnedag te Soest De Koninginnedag is ditmaal wel al te stil verloopen. Wanneer we het vlagvertoon buiten be schouwing laten, was het alleen de Soestei; Harmonie en de Chr. Oranjevereeniging, die ons nog aan het feit kunnen herinneren. Het concert 's avonds door de Harmonie op het pleintje aan de Koninginnelaan gege ven, is uitmuntend geslaagd. Jammer was het, dat het door het z.g. „klein goed" soms nogal rumoerig was. In „Eemland" had de Chr. Oranjevereen. des avonds eeu feestavond belegd. Tegen 7.45 uur des avonds was het zaal tje al zoo goed als gevuld en nog steeds kwamen belangstellenden ook nog om een plaatsje vragen, zoodat verscheidenen weer terug moesten. Jammer, dat we geen groo- tere zaal "hebben. De voorzitter, de heer J. v. d. Flier sprak een kort openingswoord, heette alle aanwezi gen hartelijk welkom en liet zingen Psalm 105 1 en 2, waarna hij een Psalm voorlas en voorging in gebed. De zangvereeniging „Crescendo" was uit- genoodigd en deze onder leiding van haren bekwamen directeur, begon het Wilhelmus te zingen, waarbij het publiek staande mede- zong. Daarna „Wilt heden nu treden". Vervolgens werd de huldigingsfilm van het jaar 1923 vertoond, wat in één woord schitterend was. Wat doet het goed aan de echte oranjeklanten en vaderlanders weer eens terugverplaatst te worden in die dagen, dat ons kalme nuchtere Nederlandsche volk zich zoo onomwonden uitsprak in zijn groote liefde Voor het Oranjehuis en in het bijzon der voor H.M. onze geëerbiedigde Koningin. Dat was nu niet stelselmatig opgezweept maar impulsief. En dan niet te vergeten die vriendelijke verschijning telkens weer van H.M. de Ko ningin Moeder, die mee feest vierde met haar koninklijke dochter en dan prinses Juliana, hoe zij het standbeeld van Juliana van Stol berg de godvruchtige moeder van Prins Wil lem I vmocht onthullen. Wij hebben het alles weer doorgemaakt en hebben onzen God gedankt, die de ban den God, Oranje en Nederland nog zoo hecht heeft samengesnoerd. Bij de deputaties van de verschillende ver- eenigingen op den Dam was o.a. ook het vaandel van "Soest aanwezig. De voorzitter las een telegram voor, dat aan H.M. zou verzonden worden, hetgeen met applaus werd begroet. Ook een telegram van dankzegging van den kamerheer van dienst van H.M. de Koningin Moeder werd voorgelezen. Daarna werden nog enkele kluchten op het doek gebracht, die ons hartelijk deden lachen, o.a. „Huipie weet altijd raad", van „Een graat, die juweelen stal" en „Een prettige vacantie aan de zee". Mej. J. Jongsma begeleidde de zang op de piano en na afloop sprak Ds. Gerth van Wijk nog een kort slotwoord, dat getuigde van zijn groote oranjeliefde, waarna hij voor ging in dank aan God. We mogen het bestuur van de Chr. Oran je vereeniging wel geluk wenschen over deze zoo bijzonder geslaagde avond. Wij houden ons ten zeerste aanbevolen voor nog meer dere van zulke avonden. Postduivenvereen. „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Noyon met oude duiven. Afstand 321 KM- Z.W. Wind. A. Schaap 1. B. Groeneveld 2451415. W. C. Priem 3—6—10—12—19—20. T. Bokma 7. Majoor 8. C. Schut 9. D. Elzenaar 11. G. Visser 13—17. E. Groen 16. H. v. Sitter 18. Luxe prijs A. Schaap met no. 1. Uitslag wedvlucht vanaf Compiegne met oude duiven. Afstand 352,5 K.M. Z.W. wind. l tsokma 1 W. C. Priem 2—11—12—13—18—20. D. Eizenaar 34. C. Schut 5. B. Groeneveld 679—14—16. J. v. Mii 8. A. Schaap 10. G. Visset 15—19. E. Groen 17. Een medaille i". Bokma met no. 1. Uitstag wedvlucht vanaf Creil, met oude duiven. Afstand 381,9 K.M. Z.W. wind. B. Groeneveld 1—356. D. Elzenaar 2. H Majoor 4—15. H. v. Sitter 7. A. Schaap 89. C. Schut 10. W. C. Priem 11—12—13. 1 Bokma 14. Utisiag wedvlucht vanaf Orleans met oude duiven. AfsLand 531,3 K.M. Z.W- wind. D. Eizenaar 1. W. C. Priem 2 -3—5—10-11—13—14-15. H. v. Sitter 46- G. Visser 7—8. B. Groeneveld 9. H. Majoor 12. Orieans duif 2 eerstgetoonde W- C. Priem, A.s. Zondag voigt de eerste wedvlucht uit Beigië met oude en jonge duiven. Dit zijn de laatste vluchten van het seizoen. We iiopen de duiven goed weder mogen hebben. Benoemd tot Makelaar Onze plaatsgenoot de heer' L- J. Rascli, KoJÜiigimieiaan 25, is door de Rechtbank te Utrecht benoemd tot makelaar en taxateur in roerende en onroerende goederen. Wegens plaatsgebrek moeten eenige be richten tot een volgend nummer overstaan. ONZE RIJMKRONIEK STILLE ZOMERAVOND Plechtige avond U wijd ik mijn lied. Hoe te vertolken Wat ik wel geniet? Heerlijke stilte In veld en in hof, Plechtig dat zwijgen Verkondend Uw lof. Rustende vog'len Al kweelt nu geen lied, Toeft gij in 't lover Geen oog dat U ziet. - Hoort naar Jiet ruischen, Rust, die gij smaakt, Eén, die niet sluimert, Eén die er waakt. Schitt'rende sterren Daar hoog in de sfeer, Alles spreekt luide Van lof en van eer. Dauw op de velden, Het rustende vee, De zwijgende boomen ln rustige vree Stemmen te zamen Een loflied aan Hem Eeren hun Maker Met zwijgende stem. BURGELIJKE STAND Opgave van 21 Augustus tot 27 Augustus. GEBUREN: Wilheimtna Maartje, dochter v. Th. Lith en W. v. Dijk, Vteri. Postweg 77. Aleida Everarda, dochier van W- Hilhorst en J. H. Kok, Smusweg 11. Matthijs, zoon van P. Schouten en D. Koops, Belvedereweg 1. Hendrika, dochter van A. Rijerse en W. Haage, Beetzlaan 69. Tine Hilda, dochter van W. Wesira er. T. Dijkstra, Kampweg 28. ONDERTROUWD: G. M. Drost en B. Haks. GEVESTIGD: J. Deketh, Beukenlaan 1. C. A. P. Vaikenet, Kerkstraat 14. J. M. van Zetten-Haas, Soesterb.str., Zonnegloren. J. M. J. v. Lemel, W. Pyrniontlaan 54. A. J. Perdon, Missieh. St. Jan. C. C. Heintz, Noor- derweg 31. R. B- Sietinga, Amersf.str. 87. J. 'Ph. Reiman met gezin, Nieuweweg 31B. G. Mastenbroek, Hartweg 25. G. H. v. d. Werve, Dijkhuisstraat 8. H. Lusseling m- vr. Ercaweg 2. G. H. Verwoerd met gezin, Bakkerstraat 3. E. Muller, Beukenlaan 1. p. Sikkema, VerL. Postweg 94.' E. Prinsen-v. Raay, Koningininel 51M- Schmiidt, Arnersf. str. 87. E. M. Kluge, K- Bergstraat 3. J. T, Hattink, Koninginnelaan 135. VERTROKKEN: A. P. van Esch met ge zin, van Verl. Kolonieweg 4 naar Rotterdam, v. Borselaarstraat 4B. M. J. Fugers, van Kerk. straat 3 naai' Amersfoort, Utrechtscheweg 10. J. T. A. Nefkens, van Amersf.str. 77B naar Voorhout, Bissch. Nijverh.sch. G. A. M. v. jl Muyzenberg, van F. Huycklaan 8 naar Haarlem, Wilhelminal. 4. W. v. Guilik, van v. Weedestraat 3 naar Bussum, Albrechtl. 5. D. M. Gaal, van Birkstraat 19 naar Vianen, Voorstraat 21. H. v. Doornik met gezin, van Birkstraat 19 naar Vianen, Voorstraat 21. H. B. P. Mulder, van Van Lenneplaan 11 naar Amsterdam, Stavingstraat 21 III. W. Scheep stra, van Luchtv. afd. naar A'dam, Bilderdijk- straat 66III. J. Hollander, van Luchtv. afd. naar Utrecht, Bergstraat 54. A. M. Tissot-v. Patot-Prins met gezin, van Bartolottilaan 23 naar Delft, Poortlanderstr- 92. M. C. Zwart, van Heuvel weg 30 naar Rotterdam, Stre-' velsweg 109B. W. M. Eskens met gezin, van Utrechtscheweg 2 naar Korten hoef, 101. G. Rombout, van Spoorstraat 50 naar Buren, Grintweg 294. A. Sacksioni met gezin, van F. Huycklaan 4a naar Amsterdam, Luzack- str. 9. E. S. de Vries met gezin, van Bosstr. 90 naar Leeuwarderadeel, Wirdum 186. J. W. C. Breeden met gezin, van Pr. Hendrik- laan 3, naar Voobrurg, Loolaan 118. R. G. Graadt v. Roggen met vrouw, van Juliana- straat la naar Renkum, Rijksweg 198. VERHUISD: A. F. Postmaa, van Postweg 17 naar Banningstraat 64. G. Klok met ge zin, van Bosstraat 67 naar Veenzoiom 7. J. Moester met gezin, van Plasweg 25 naar 27. A. Cosijmse, van Birkstraat 12 naar Van Weedestraat 45. Opgave vati 27 Aug. tot 2 September. GEBOREN: Erna, dochter van D. Homs- veld en A. M. Klaassen, Nieuweweg 77M Cornelia Hendrika, dochter van C. C. A. v. Zeeland en D. Grondman, Kostverloren- weg 5a. Johanua Jacoba, dochter van J. P. de Jong en D. de Haar, Den Blieklaan 59- Johannes, zoon van J. A. Gaarlandt en H. M. Joosten, Bosstraat 181. Geertruida Aleyda, dochter van G. Kok en A. v. d. Hoven, Beu lt enlaan 11, Catharina Francisca, dochter van C. Tammer en A. van Schaik, Verl. Postweg 13. Wilhelmina Alèertus, zoon van Ch. v. Grol A. M. Nagel, Laanstraat 68. Henri Fran- ciscus, zoon van A. v. Breukelen en F. v. Nieuw Ainerongen, Lange Brinkw. 9. Johan- na en Sophia, dochters van H. Kraay en I. van Aalten, Kolonieweg 1- Trijntje, doch ter van J. de Vries en H. Schoneveld, Dei* Blieklaan 67. Roelof Wilhelmus, zoon van R. Hoksbergen en E. Voskuilen, Birkstraat 83a. Hermanus Johannes, zoon van H. J. Loos en J. A. Steijer, Birkstraat 88. ONDERTROUWD: P. G. de Wh en C. M. Degenkamp. GETROUWD: G. M. Drost en B- Haks. OVERLEDEN: Bruinis Ravenhorst, 90 jr., wednr. van Gerritje van Osnabruggen, Soes- terbergschestraat 54. GEVESTIGD: B. Grift, Lange Brinkweg 8. J. P. Meiman, Steenhofstraat 22. J. L. M. Couturier, Laanstraat 20. M. Lagemaat, Vre dehofstraat 5. B. Postma, Nieuwerhoekstraat 7. R. Anderson mei gezin, Nieuweweg 72. D. Booij, Van Lijndenlaan 11. Jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, Luchtv. afd- Wed. E. Asbeek Brusse, Amersf.str. 70B. H. Goris- sen, Heuvelweg 16. J. K- W. Heinibach inet gezin, Spoorstraat 40. W. Klaver, Spoorstr. 40. M. Veenendaal, Oude Tempellaan 2- W. B. M. v. d. Werve, Dijkhuisstraat 8. J„ F. Amelunxen, Laanstraat 36- G. J. Kapteijn met gezin, Steenhofstraat 75. H. E- Smit met gezin, Schoutenkampweg 15. VERTROKKEN: L de Goede, van Rade- makerstraat 25D naar Amersfoort, St. Louis. Wed. Th. H. H. Maasmann, van Lange Bergstraat 15 naar Amsterdam, Overtoom 506. M. v. Beek met gezin, van Buntweg 6 paar Hoogev/eg 237, Amersfoort. L. Smink, van Soesterb.str. 109 naar Argentinië- G. Weenink, van W. Pyrmontlaan 44 naar Bloe- mendaal, Julianalaan 57. C. J- de Hertogh met gezin, van Middelwijkstraat 24 naar Am sterdam, Waalsstr. 43. J. N. Parnee, van Nassaulaan 27 naar Rheden, Kerkstraat 23. E. Zapf, van Nassaulaan 27 naar 'Rheden, Kerk straat 23. B. C. den Dolder met gezin, van Plasweg 31 naar Amsterdam, Busken Huet- straat 84. W. Snoek-Wiss met gezin, van Nieuweweg 36a naar Hilversum, Laarderweg 109. J. Faber, van B. Grothestraat 32 naar Leeuwarden, Baljustraat 17. G. J. H. Vervat, van Koninginnelaan 37 naar Amsterdam, v. Beuningenslraat 153. A. R. H. Notten, van Van Weedesfraal 19 naar Amsterdam, Bur gerziekenhuis. W. Schimmel, van Kerkpad Z.Z. 11 naar Terheijden, Semenarie. T. van Ettekoven, van Hellingweg 1 naar Amers foort, Arnh.weg 67. R. T. P. Wilbrink, van Kerkpad N.Z. 45 naar Utrecht, Kruisweg 20. bis. P. P Bleue! met gezin, van Beetzlaan 70 naar Den Haag, Drebbelstraat 262. C. C. Roelofsen, van Steenhofstraat 46 naar Zeist, Johannesstichtirag. J. N. C. Beerends met gezin, van Kerkpad N.Z. 29 naar Am sterdam, Ainstel 271. H. A. C. Fabius met gezin, van Amers.fstr. 117 naar Den Haag, Bachmanslraat 10a- voorheen De Rond Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nleuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 KERKBERICHTEN SOEST NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Gerth van Wijk. Nam. 6 uur geen dienst. Religie en Kunst Nam. 6 uur Ds. R. Torenbeek. Zaal „Eemland". Voorm. 10 uur Ds. R. Torenbeek. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. W. Rijns burger, van Polsbroek. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. P. C. Jongbloed, van Marken. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. P. C. Jongbloed, vao Marken. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. N. Brandsma, van Bunschoten. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. K. A. Beversluys, van Zutphen. SOESTERBERG Zondagsschool van 23 uur. Nam. 6 uur Ds. T. G. Hospers, van Zeist. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. D. v. Krevelen, Emer. Pred. te Bosch en Duin. Nam. 6 uur geen dienst. GEVONDEN BRILJANTEN De Satan en de Heflige Schrift De Satan kan de H. Schrift wel bijbren gen en haar verdraaien, Luc. 4:9—11, maar hij kan toch op de Heilige Schrift niet ant woorden. Zij is Christus' woord en heeft een machtig gezag, Christus zelf heeft er, den Satan den mond mee gestopt. Men, vindt in de gansche Heilige Schrift geen eenig hard woord tegen den armen zondaar, die van alle eigengerechtigheid ontbloot is; in tegendeel toont zij wel duidelijk aan, dat juist dezulken het onderwerp der genade des Evangelies zijn en niemand anders. W. tasch en boeken zijn in orde. Maar hebt gij voor PUROL gezorgd? PUROL verzacht en geneest alle wondjes, die Uw kinderen in, van en naar school opdoen.

Soester Courant | 1931 | | pagina 6