Wie verhuist U? SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN.' Banketbakkerij „Nieuwerhoek^ f Uitgave: G. J. Smit, Soestdijk, Bureau: Van Weedesfr. 35, Tel. 2181 Hoogst fijn Amandel- en Botergebak. 0.F.V0IGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK DE EERSTE G00ISCHE HULPBANK Ook Heiliging! Dien weg op. KRABBELS Burgemeester Grothestraat 53 - Telefoon 2317 SAFE-DEPOSIT VIIIBHELEO S Let op Rust, kalmte en zelfbeheersching 1e JAARGANG VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 No. 12 DE SOESTER POST Katholiek weekblad voor Sosstdiik, Soest en Soesterberg, ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. j. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor „De Soester Post", worden zonder prijsverhooging opgenomen in het „SOESTER NIEUWSBLAD", Algemeen Christelijk Weekblad en „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad. Vele malen bekroond. Uitgebreide sorteering Bonbons, Chocolade, Suiker, en Dessertwerken Gereduceerde prijzen. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS EPISTEL EN EVANGELIE. Zeventiende Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de Ephesiërs; IV, 1—6. Broeders! Ik bid u, ik, de gevangene om wille van den Heer, dat gij u de roeping waardig gedraagt, waartoe gij geroepen zijt, in alle nederigheid en zachtmoedigheid, in geduld, elkander in liefde verdragend, vol ijver om de eenvoud des Oeestes door den band van vrede te bewaren. Eén lichaam en één Geest, gelijk gij geroepen zijt tot ééne hoop uwer roeping; één Heer, één geloof, één doopsel, één God en Vader van allen, die boven allen en door alles en in ons allen is; die gezegend is in de eeuwen der eeuwen! Amen. Evangelie volgens den H. Mattheüs; XXII, 34—46. In dien tijd naderden de Pharizecn tot Je- sus, en één van hen, een leeraar der Wet, vroeg Hem om Hem op de proef te stellen: Meester! wat is het groote gebod in de Wet? Jesus sprak tot hem: Gij zult den Heer uwen God liefhebben uit geheel uw hart en met geheel uwe ziel en met geheel uw ver stand. Dit is het grootste en eerste gebod. En het tweede is daaraan gelijk: gij zult uwen naaste beminnen gelijk u zeiven. Aan deze twee geboden hangt de geheele Wet en de Profeten. Toen nu de Pharizeën vergaderd waren, ondervroeg Jesus hen en zeide: Wat dunkt u van den Christus? Wiens Zoon is Hij? Zij zeiden Hem: Van David. Hij sprak tot hen: Hoe noemt dan David in den Geest Hem Heer, als hij zegt: de Heer heeft ge zegd tot mijnen Heer, zit aan mijne rechter hand, totdat Ik uwe vijanden stelle tot voet bank voor uwve voeten Zoo dus David Hem Heer" noemt, höfe is rnj zijn Zoon? En nie mand kon Hem een woord antwoorden; ook durfde van dien dag af niemand Hem meer ondervragen. toe het middel zijn? Kunnen rustelooze jacht naar zingenot, helaas zelfs maar al te vaak dierlijk zingenot, vreugde en geluk schenken? Immers neen. Geeft hierop eens antwoord gij apostelen van het lage en dierlijke, gij vogelaars met verderf. Blijf maar in uw holen van ontucht en' los bandigheid en Iaat de jeugd met uw verlo gen en verderfelijke reclame met rust er wij zullen er wel bij varen. Daar zijn er ook vele, die de stad- ont vluchten en langs velden en wegen en in) de bosschen trekken om daar in den Tempel der natuur het Opperwezen hulde te brenen. Maar gaan ze ook werkelijk uit om God te eeren in den dom der natuur? Durven zij werkelijk van zich zelf getuigen: toen ik op diien dag en dat uur op den top van dien berg stond, of toen ik langs de velden, en wegen ging en de heerlijke schepping van God aanschouwde, op dat oogenblik heb ik mijn hart tot God gericht en Hem aanbeden? Voor mij is dergelijk Zondagvieren gelijk mee 'n zomer zonder bloemen, 'n huis zon der tuin, 'n woestijn zonder oase, 'n reis zonder rust en vrede. De eerste Christenen begrepen het anders en beter. „Op den dag des Heeren verzamelt U, breekt het brood en looft en dankt God, nadat gij uwe zonden beleden hebt, opdat uw offer welgevallig zij". VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CRED1ETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR Niet slechts Zondagsrust, die het lichaam verkwikt en den geest verfrischt en in even wicht brengt, maar ook Zondagsheiliging. De behoefte naar rust op gezette tijden ligt diep in de natuur van den mensch geankerd. zoodat hij als 't ware naar rust schreit. Maar boven de rust moet de Engel der heiliging zweven en ze inhoud en vorm geven. Vooral tegenwoordig, nu de mensch dag in d^g uit aan stof wordt geofferd en vast geklonken, mechanisieering intensiveermg een rationaldseering van den arbeid en de arbeids- methode niet alleen het lichaam voortdurend inspannen en van zijn levensdoel wegtrekken., maar ook den geest vermoeien en voor het hoogere, zoo al niet ontoegangelijk maken, dan toch minder vatbaar, nu vooral moet op den eisch van Zondagsheiliging den meesten nadruk worden gelegd. Ook al omdat de Zondag de eenige dag bijna is, dat de mensch daarvoor tijd "heeft. De Zondagsheiliging za! vooral den arbeider ook weer den vrede des harten en het echte,, waar geluk terugschenken. En hoe staat 't met die Zondagsheiliging onder de menschen van onzen tijd? Nemen wij' maar weer een kijkje in de groote' steden waarmee dan niet gezegd is dat het' in de kleinere en op het platteland onberispelijk u's. Honderduizenden eindigen den Zaterdag eerst bij het gloren van den morgenschemer op Zondagmorgen? Zij gaan dan eens rustig uitslapen om nieuwe krachten te verzamelen voor den ko menden avond. Bij het ontwaken op den laten middag misschien, gaan zij eerst een straatje omkropen of naar de sportplaats. De namiddag wordt doorgebracht in lustig vrien dengezelschap en 's avonds gaat men naar 'n dancing, bioscoop, theater, of concert, alsof er geen zorgen voor het heil der zieï en Zon- dagheiüging bestonden. Zeg nu niet, dat ik te streng ben en te zwart zie God geve dat het waar was, Zeg niet dat ik de jeugd niets gun- en ze in kerk of patronaat den geheelen dag zou witten opstuiten. Ik gun de jeugd en iedereeen. overvloedige maat van vreugde en geluk en een stukje paradijs op aarde- Maar kan een Zondagsviering, gelijk die in onze moderne steden wordt verstaan, hiep- De overwinning van Jesus Christus reeds voltooid, in zooverre het Zijn Heiligste Per soon betreft, wacht nog op de voltooiing in hen, die in het licht van Zijn geloof en met de kracht van Zijn genade hier op aarde nog strijder, vsor do hun door God opgelegde taak. In het menschelijk hartspeelt zich deze strijd door alle eeuwen heen evenzoo af als in de menschelijkemaatschappij. Dat in den strijd tusschen Christus en de wereld, de wereld niet zal zegevieren, is ze ker! 't Is goed, dat we daaraan eens den ken, voor al in de verwarring on^er dagen. Sedert den oorlogstijd zijn groote maat schappelijke moeilijkheden aan den dag ge treden, die heel bizondere gevaren met zich brengen. Massa's menschen zijn niet meer in de gelegenheid de noodige arbeid te vinden. t Heele staatshuishouden is in de war. En terwijl allen zoeken naar de oplossing, wordt het met den dag spannender en meer ingewikkeld. De moderne beschaving heeft veelal ge loofd, dat de wereld zich zelf voldoende is! God, het gewetenbleef buiten beschou wing! Jaren lang hebben geleerden, geen acht slaand op de Goddelijke Voorzienigheid, aar, de wereld verkondigd, dat de voeding der menschen in verhouding tot de bevolkings vermeerdering spoedig niet meer toereikend zijn zou. Dat konden ze uitrekenen. En nu zien wij hoe zij zich vergist hebben Voedsel is er in overvloed. Intusschen heeft men met die stomme be weringen de afschuwelijke kunstmatige ge- boortenbeperking tot 'n massabeweging ge maakt. En het verlangen naar vluggere opeenho ping van rijkdom heeft de menschen er toe gebracht, zich' af te wenden van de organi sche ontwikkeling, welke óók de maatschap pij noodig heeft om vrucht voort te brengen. Industrieën, die aan weinigen reusachtige vermogens afwerpen, hebben de massa's op betrekkelijk enge stadsgebieden samengedron gen, waar de dienst van God en de onder houding van Zijn geboden moeilijker en moei lijker wordt. De wereld, niet God, heeft deze verhou dingen geschapen. De wereld, die haar eigen oogen blikkelijke bevrediging zocht, zonder aan God of aan het heil van Zijn Schepselen te denken. We moeten terug tot God, tot Zijn ge boden. VAN KNELIS. De buit is verdeeld. We hebben het al lemaal kunnen lezen in de krant van Smit je. B. en W. hebben de buit verdeeld. Evenalsi voorheen waren er ook weer 3 partijen, die om de gemeentebuit vochten en hoewel er aanvankelijk sprake van was, dat er per sonen rondliepen, die van dit trio gaarne een kwartet wilden maken, blijkt uit de ge maakte verdeeling thans wel, dat men de verdeeling reeds genoeg verdeeld acht. Teus doet er het zijne bij. Hij zegt, de verdeeldheid in onze verdeelde gemeente is reeds verdeeld genoeg en een andere ver deeling zou die verdeeldheid nog meer ver- deelen. Griet wijst mij er op, dat het niet netjes is zoo vaak hetzelfde woord te gebruiken en ze verwijt mij," dat ik me moest schamen zulke slordige zinnen te maken, vooral als ik weet, dat mijn gekrabbel en gebabbel on der zooveel oogen komt. Kijk, zooiets maakt me nou kriegel en dat heb ik haar laten voelen ook. Ik heb haar gevraagd of zij of ik de Krab bels schreef en of zij of ik daardoor zorgde voor een aardig sigarencentje. Ik meende dit nu met eenige vrijheid te kunnen zeggen, maar jawel. Ze vond het n.1. niet mooi van me, dat ik vorige week zoo in het publiek had gezegd, dat zij steeds het laatste woord moest hebben. De klank van het woord sigarencentje was nog niet weggestorven, of ze liet er op vol gen: Jij krabbelt, en je mag de menschen net zooveel wijs maken als je wilt, maar de centen voor de krabbels breng je bij mij. Zoo gaat het nu al jaren. Steeds vergeet zij, dat, al was het dan ook tegen den zin van haar vader, wij onder huwelijksvoorwaar den getrouwd zijn. Maar ik had het over een andere ver deeldheid. Als van Smitje niet gezegd kan worden, dat zijn krant brengt de leugens in het land, dan is de Burgemeester thans eigenaar van de Brandweer, van den Keuringsdienst, van het Wegenfonds, van het Onderwijs, van Bouw- en Woningtoezicht, van de Ambte naars- en Arbeiderszaken en van nog veel meer. Wij zien dus binnenkort den Burgemees ter, begeleid door een Brandweerman, een Onderwijzer en den Keurmeester, met een Woningwet onder den arm, Bouw- en Wo ningtoezicht uitoefenen en nagaan of de amb tenaren en de werklieden hun zaken wel goed verrichten. Dat zaakje zit dus goed in elkaar. Met wat de heer Van Duren wist te be machtigen, kan ook hij werkelijk tevreden zijn. Financiën, Belastingen en Gasbedrijf. Ik wou, dat ik maar vast zoo ver was. 7k zou niet overdreven zuinig zijn. Als mijn finan ciën te kort schoten, liet ik de belangheb benden de Belasting-papieren vol storten en om dit zoo goed mogelijk te doen verloo- pen, liet ik ze zoo noodig bijlichten door het gasbedrijf. Wethouder Karei moet zich wel zeer sterk gevoelen, om met zooveel gevaarlijke expe rimenten op stap te gaan. Armenzorg, Open bare Werken, Steunverleening en Werkver schaffing, het zijn allemaal zaken, waarin zeèi '"Wïën rAt-ïueu-meet te zeggen te heb ben dan de baas zelf. En ik weet bij onder vinding, dat dit heusch niet mee valt en nu heb ik er nog maar één, die het beter meent te weten. Nu Karei, die portefeuille gun ik je van harte en ik wensch je het beste er mee. Maar denk er om, dat al die zaken ook ten nauw ste verband met elkander houden en dat werkverschaffing zoo zachtjes aan een doch' tertje gaat worden van openbare werken. We weten n.1. maar al te goed, dat, wan neer de honger komt in het Soester land en we mogen wel aannemen, dat zulks in den komenden winter meer dan anders het geval zal zijn, dan zien de werkeloozen niet naar b.v. de afdeeling politie, maar wel of er bij openbare werken nog een graantje te pik ken valt. En als ik Karei nu een goeden raad geven mag, dan zou ik die werkeloozen-afdeeling eens eenige jaren als dochtertje van open bare werken aannemen. Tot nu toe werd zij veelal als pleegdochter beschouwd en werd eveneens veelal onpro ductief werk verricht, maar vooral in deze tijden lijkt mij onproductief werk voor onze gemeente een luxe waarvoor wij thans geen gelden mogen offeren. Wat ik ook nog moet vertellen is, dat ik wethouder Karei een bezoek heb gebracht op zijn eerste spreekuur en het mooiste is wel, dat ook Karei nu nog niet weet met wie hij te doen heeft gehad. Maar, dat komt er minder op aan. Hoofd zaak is, dat ik een en ander over de plan nen van Karei kan meedeelen. Toen ik hem gevraagd had, wat zijn plan nen voor de tóekomst waren, heb ik tijdens het geheele spreekuur niets meer behoeven te zeggen. Om maar met de minst belangrijke zaak, de heide- en zandgronden te beginnen, aldus Karei, wil ik u zeggen, dat dit mijn volle aandacht heeft. Mijn plannen hieromtrent zijn nog niet gereed, maar wel kan ik zeggen, dat een en ander productiever zal worden gemaakt. Tot nu toe heeft men uit de heide en het zand niet gehaald wat er in zit. Onze gemeente is in de laatste jaren een waar vacantieoord geworden en het zou dwaas zijn, als we hiervoor onze oogen sluiten. Wij hebben hier water en weide, bosch en heide, maar het water heeft men hier een verkeerde plaats gegeven. Het wil mij voorkomen, dat vacantlemen- schen wel onze bosschen en heide wenschen, maar ze 't toch gelijktijdig betreuren, dat ze 't in den zomer zoo gewilde water moe ten missen. Vandaar dat vacantiemenschen zich ook tevoren afvragen of zij naar zee of de bosschen zullen gaan. Die twee zaken wil ik op de eerste plaats vereenigen en daarom maak ik op de heide een zee. Nu de Zuiderzee-werken vermoedelijk wor den stopgezet, stel ik mij voor deze zaak voor een koopje in orde te brengen. Die machines, die daar de zee reeds ge deeltelijk hebben opgeruimd, kunnen, naar ik verneem, ook gebruikt worden om zee te maken. Het eenige wat men dan te doen heeft, is ze achterste voren te zetten. Verder heeft u op de Banningstraat naast de waterleiding, aldus ging Karei verder, meermalen bet water gezien, dat daar uit den grond opspringt. Dat is daar altijd een natte, vieze boei en de kampeerders gebruik ten dat water ook meermalen om zich te wasschen en te plassen. Die natte rommel wordt gelijktijdig opgeruimd, omdat ik dit water zal afvoeren en wil gebruiken voor mijn zee. Toen ik opmerkte, dat dit grootsche plan nen waren, gaf Karei te kennen, dat zijn plannen hiermede nog niet half voltooid wa ren, Ik liet hem dus uitspreken. 't Heeft mij ook altijd geërgerd, zoo ging Karei verder, dat tot nu toe die bosschen en heide 11 maanden ongebruikt liggen. Dat moet ook anders worden. Ik wil hier in het vervolg het geheele jaar door gasten en va- cantielui hebben. Onze gemeentenaren kun nen dan 12 maal zooveel verhuren en dus ook 12 maal zooveel verdienen en dat is in deze tijden wel noodig. Nu weet ik wel, dat er ook nog andere omstandigheden zijn, die er aan meewerk ten, dat de vacantietijd tot nu toe maar één maand duurde, b.v. het verschil in tempera tuur en omdat de heide alleen 's zomers bloeit, maar ook daarvoor geven mijn plan nen een oplossing. Voor één van die dingen heb ik de P. U. E. M. in den arm genomen. U weet wel, dat goedkoope nachttarief. Met die uitvinding van de P. U. E. M. zal het water in mijn zee, precies zooals dit in de reservoirs in de woningen plaats heeft, op temperatuur wor den gebracht. Voor wat die zee betreft, kun nen we er dus lak aan hebben of het zomert of wintert. De grootste moeilijkheid voor mij is ech ter geweest het bloeien van de heide. U weet evengoed als ik, dat juist dat bloeien van de heide zooveel menschen trekt. Dat moest dus ook nog een oplossing hebben en ik meen daarin ook gelukkig te zijn ge- Om zoo voordeelig mogelijk te handelen, heb ik besloten de heide, die er thans groeit en 's zomers bloeit, te laten voor wat ze is. Voor de helft, de zomer dus, ben ik dan klaar. Maar precies zooals het nu is met de zomer- en winterrogge, zoo ga ik winter- heide maken. Tusschen de zomerheide zal daarom winterheide worden gezaaid en we hebben dan 's winters ook een bloeiende hei. Die zaak is dan afdoende geregeld en on ze gemeente zal zonder ophouden pension gasten kunnen begroeten. Ook moet ik nog zeggen, dat ik, om con currentie te voorkomen, op deze uitvinding octrooi heb aangevraagd. Toen zweeg Karei even en toen ik mijn groote bewondering over deze plannen te keiïnen gaf, ging hij op een andere stoel zifZeiiT öm mij nog andere plannen te ver tellen, die allen ook even grootsch en origi neel zijn. Maar hierover vertel ik later wel meer. Wel moet ik nu nog zeggen, dat Karei voor doorvoering van "bovengenoemd plan het woonwagenkamp zal verplaatsen. Die omge ving past niet in zijn zee-, heide- en vacan- tieoord-plannen. Voor een nieuw kamp maakt hij thans plannen. Hiervoor hebben reeds opmetingen plaats gehad in het rosarium tegenover hét gemeentehuis. Tot volgende week. Heuvelweg 16 Middelwijkstr. 33 - Tel. 2065 king, hoe meer kennis er voor noodig is. Wie voor 't eerst begint, kan beter "in Fe bruari, 2de helft, pas met glas bedekken. De gure winden zijn nu buitengesloten, ter wijl alle zonnewarmte benut wordt. Een aardbei voelt zich heel niet thuis in groote hitte. Ze houdt van frissche lucht. En dit is een groote fout, vooral van beginners, dat ze de ramen te veel dicht houden. Luchten is noodzakelijk, flink luchten. Als het weer niet al te koud is, dag en nacht. Als er niet of te weinig gelucht wordt, zullen de planten in het begin veel flinker opschieten, maar tegen den oogsttijd vindt ge blad in plaats van vrucht. En daar dit niet de bedoeling is, herhaal ik nogmaals en onderstreep het: Lucht veel. Een aardbei houdt van water, maar wie ■dit zou aanbrengen door gieten, zou weel een fout begaan, die ook alweer zichzelf straft. Het voorjaar is 'te koud om te gieten.' De aardbeien rotten weg. Als we zeker zijn van een flinke regenbui, mag het glas er, af. Verder wordt er alleen gegoten als het be slist noodzakelijk is, dus nogmaals: als het heel niet anders kan. We moeten zorgen, goed vochthoudenden grond te hebben, dus zeer humusrijke. Turf molm doet hier goede diensten en ook stal mest werkt hier verbeterend. Kunstmest werkt ook best, maar op niet te humusrijke gronden liever voor deze culture: stalmest. Te veel s'tikstof werkt hier verkeerd, dus geen gier. De soort aardbei heeftook groolen in vloed. En het moge waar zijn, dat het met elke soort „mogelijk" is, de tuinders met ondervinding verkiezen alleen Dutch Evern Deze doet het 't best van allemaal. Ik' sprak vorige week nog twee groo-te kweekers, die elk jaar aardbeien fcrceeren cn beiden ge bruikten hiervoor Dutch Evern. In den vroegen zomer valt de oogst. Daar na doen we de planten weg. Ze hebben voor ons hun dienst gedaan. Jonge planten geven ons prima kwaliteit en hooge prijzen. Al leen wanneer door een of andere oorzaak de eerste oogst niet normaal is geweest, houden we de planten nog een "jaar. Dan 's zomers goed schoonhouden en niet la ten ranken. 'De fut moet er in blijven.., De oogst van zoo'n gewas zal in kwaliteit niet zoo zijn als de eerste, maar het groot aantal ponden zal dat wel in orde maken. Beginners, volgt bovenstaande wenken goed op. Ziet eens, hoe anderen in Uwf om geving het doen. Werkend met verstand, moet U succes behalen. den naam Mijnhardt bij het koopen van poeders. Alléén voorzien van den naam MiinhardL wordt echtheid gegarandeerd. OFFIC1EELE BEKENDMAKINGEN BURGELIJKE STAND B. en W. der gemeente Soest brengen bij dezen ter openbare kennis, dat de rekeningen a. van de gemeente over het dienstjaar 1930; b.Van het gemeentelijk wegenfonds over het dienstjaar 1930 en c. van het gemeentelijk gasbedrijf over het dienstjaar 1930 op heden door hen aan den Raad der gemeente zijn aangeboden, voor een ieder ter secretarie der gemeente ter le- zijn nedergelegd en in afschrift tegen beta- ting der kosten algemeen zijn verkrijgbaar gesteld. Soest, 12 September 1931. PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. Vervroeging van aardbeien. In dit stukje zullen we het eens hebben over het vervroegen van aardbeien. Het vervroegen van aardbeien wordt hoe langer hoe algemeener. De hoogere prijzen zijn dan ook wel aanlokkelijk. De meerdere moeite en kosten in oogenschouw genomen is het een winstgevende cultuur. Maar zooals overal in het tuinbouwbedrijf, ver standig werken is hier wel geboden, want mislukking is spoediger ons deel, dan we denken. We zullen de cultuur onder plat (koud) glas hier alleen behandelen. Die onder warm glas (paardenmest of kunstmatige warmte) is niet uit een artikeltje te leeren en wie de warme, vervroeging wil toepassen, kan ik niet te sterk aanraden: Ga praten en kijken meerdere malen, bij iemand, die het al eens toegepast "heelt. Dan pas zult ge eenigszins beslagen ten ijs komen. Bij de vervroeging onder plat glas moeten we in het bezit zijn van éénruiters. Parti culieren kunnen het ook toepassen. Gewo ne ramen, zooals in vele tuintjes nog te vinden zijn, voldoen evengoed. Op den gewonen tijd (Aug.—Sept.) wor den de jonge aardbeipianten uitgepoot op de plaats, waar ze vervroegd zullen worden. Verplanten gaat wel, maar dan met flinke kluit en goed vastgieten. De ramen komen er pas op in het begin van hef volgende jaar. Er zijn tuinders, die in Junuari hun glas al aanbrengen, maar zelfs tot in Maart wordt het gedaan. Hoe vroeger glasbedek- GEBOREN: CorneHa Johanna, dochter v. J. Kaats en J. Bosboom, St. Josephstraat 1. Teunis Nicolaas, zoon van B. v. Brienen en J. v. Es, Wiekslooterweg O.Z. 97. Anton, zoon van A. v. Oostenbrugge en J. Kamp horst, Molenstraat W-Z. 49- Agatha Wilhel- mina, dochter van J. Bakken es en J. van Moorselaar, Kampweg 72. Johannes, zoon van E. Groen en G. Verweerd, Dorresteinweg 1 ONDERTROUWD: W. van Brummelen en N. de Bree. W- v. d. Visch en N. de Bree. GETROUWD: P. G. de Wit en C M. Dcgeukainp. R. Meyer en J. M. J. van Lemel. GEVESTIGD: Jhr. H. J. M. Asch van Wijk, Luchtv. afd. A. E. v. d. Helden, Van Weedestraat 42- W. Kuit met gezin, Beetz- laan 70. Th. G- Heinst, Lindenlaan "16. G. Gijpnbeek, Drift je 4. D. de Haan, Amersf. str. 70a. G- Hoekstra, Heideweg 52. H.Spek, Korteweg 15. A. H. J. Hilhorst, Andriessestr. 20. J. L. D. Welmers, Hellingweg 1—3. C. Vlieger, Mendelssohnlaan 8. A. L. Veenen- daal, Steenhofstraat 27. E. F. Grolleman, Torenstraat 6. P. T. v. d. End met gezin, Korte Me'.mweg 3. J. H. C. Wijnhoven, Banningstraat 106. H. Vóórhaar met gezin, Beetzlaan 84. M. Dalen v. Bourek, Soesterb. str. 88. J. G. Vogelaar, Klein Engendaalweg 21. N. Eek, Ferd- Huycklaan 12. M. P. de Ruiter, Nieuweweg 84. P. J. v. Wierst, Beetzlaan 85. G. Rotman, Steenhofstr. 12. VERTROKKEN: J. A. van den Kolk niet gezin, van Den Blieklaan 25 naar Maartens dijk, Holl. Rading. M. H. ter Burg, van Molenstraat W.Z. 8 naar Batavia. W. P. de Moor, van Amersf.str. 119 naar Wissenkerke, Lepelstraat A23- H. KasteÜjn, van Kon.laan 48 naar Linschoten E5. A. van Blaaderen met zoon, var; Vinkenweg 25 naar Bever wijk, Scheybeekl. 5. A. v. d- Vlugt met gezin, van Amersfoortschestraatweg no. 97 naar Rijswijk (Z.H.), Haagweg 160. W. Ekkelen- kamp, van Hoogte 50 naar Deventer, Pikeur- baan 20. J. A. Mever, van Vredehofstraat 2 naar Utrecht, Maliebaan 70- A. G. de Ruiter, van Birkstraat 34 naar Hengelo #D.), Atgem. Ziekenhuis. J. G. A. Hartman met gez.f van Hartweg 2 naar Baarn, Veldheimweg 41. M. G- Pronk, van Birkstraat 56 naar Amersfoort, Zuidsinge! Zusterhuis. C. A. P. Valkenet, van Kerkstraat 14 naar St. Michels- Gestel, Ruivenb- J~L Haages, van Spoorstr. ONZE RIJMKRONIEK VREDESRECEPT Vrede op aarde, Zoo diende te zijn, Mocht het zoo worden Bij gi eten en klein'. Vrede op aarde, In huis'lijken kring, Wat zou 't mooi zijn Als het eens ging. Vrede op aarde, In dorpj' en stad, 't Is thans helaas Nog verre van dat. Waarom zoo vijandig, Gij volken der aard', Waarom zoo strijdlustig En klaar met het zwaard? Waarom niet het wapen Tot sikkel gesmeed, Zoodat ge door arbeid De veete vergeet? „Waarom niet", klonk het Eeuwen reeds lang. „Waarom niet" zoo 'zuchtten De vóórvad'ren bang. „Waarom niet", is ook nog De vraag van 't heden, „Waarom niet" blijft klinken Als in 't verleden. „Waarom niet", 't is zeker, Zal men blijven hooren, Zoolang niet een beteren Geest wordt geboren. Een geest van verdragen, Van elkander begrijpen, Eerst dan kan, en niet eêr. De vrede gaan rijpen. Laat af dan, o menschen, Van haat en van nijd, Want zóó wordt de weg Tot den vrede bereid. koeren weer terug na het gebruik van, Mijnhardt's Zenuwtableten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 9 naar Heiloo, St. Willebrordusst. J. Wen ning, van Birkstraat 88 naar Amersfoort. Hessenstraat 2- A. A. v. d. Hoff, van A. Paulownalaan 6 naar A'dam, Heerengracht 141. A. F. v. Dijk van Kolonie weg 2e naar Baarn, Gen. v. Heutslaan 14. "W. Sliep met gezin, van Van Weedestraat 61 naar Hilver sum, Liebergerweg 160. VERHUISD: Wed- Jhr. R. H. S. G. Six tot Oterleek, van K. Bergstraat 5 naar 7. F. A. v. Esch, van Vredehofstraat 10 naar Vosseveldlaan 47. D. Goede met gezin, van Molenstraat W.Z. 23 naar Verl. Postweg. J. F. Luschen, van Verl. Kolonieweg 7 naar Soesterb.str. 41. W. Bierman, van Postweg 58 naar L. Koppenlaan 12. J. Steenmeyer, van Birkstraat 26b naar Verl. Postweg. A. N. Brouwer, van Korte Melmweg 3 naar Middel'wijkstraat 30b. C. Hübscher-Bakker. van Da Costalaan 15 naar Soesterb.str. 43. C. Geyl, van Korte Bergstraat 7 naar Juli- anastraat 3a. F. H. Gemen, van Wilhelmina- laan 27 naar Middehvijkstraat 30b. Wed. J. J. Kamerbeek, van Kerkpad Z.Z. 54 naar Middelwijkstraat 38. HOUBAER AMERSFOORT PLAATSELIJK NIEUWS Najaarsschouw Onder verwijzing naar de openbare bekend making ook voorkomende in dit biad, vas- tigen wij in het algemeen belang de aan dacht op de najaarschouw te houden door de Waterschapsbesturen. De groote belangen bij een goede reiniging van slooten en greppels mogen doen ver wachten dat alle eigenaren van aangrenzende pereeelen aan de wettelijke verplichtingen zullen voldoen. Roede Kruis-collecte Men, verzoekt ons de aandacht te willen ves tigen op het feit, dat op 23 September a.s. im deze gemeente weder de gewone jaarlijk- sche Roode Kruis-collecte zal worden ge houden. Met het oog op het goede doel, dat) deze Vereeniging beoogt, wordt deze collecte im de belangstelling van de ingeezetenen ten zeerste aanbevolen.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1