DEKENS BENZINE. „Het Handelshuis PIANO-ONDERWIJS M. VISMAN „Het Handelshuis JAC. WILLIG, Soest D. C. van Vliet DAMES-CLUB BRIDGECLUB, vakonderiviizeres in de nutti ge Mirten in uasten Kruiwagen en lieis. Ontvangen: K.Wiersema - Soesterbergschestr. 9a DNlN0M2BaiTiNQ i Déhanqepij SfoffeerderiJ Dixiaansche Rijmen. Voor tijdelijke verwarming Gaskachels, -Haarden en -Radiatoren Electrische Kachels en -Haarden WOLLEN GESTIKTE MOLTON E. van Meurs Joh. v. Schalkwijk Jr. „CORTOSA iets bijzonders! Winterjassen Ulsters Jekkers Leerenjassen Lumberjack's Geploegd en gezaaid is er soesiers. Denk er nu om, dal uie de oogst goed binnen balen, uiaarschiln- liih duurl de strijd nog ia da gen. Koopt uui Diie en Benzine uitsluitend bij Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. GEVESTIGD Mr.K.P. van Westen Te koop Te koop Verhuisd Meuvelweg 13. flinke chauffeur Te koop Dameshondjes. De nieuwe collectie Herfst- en Winterstoffen voor onze Dames- en Heerenkleeding naar maat. In Damesstoffen hebben wij weer zeer fijne aparte dessins inge kocht met bijpassende Kragen, Ceintuurs. Knoopenen Gespen. Iedere Dame kan bij ons een passend geheel uitzoeken. Doe tijdig Uw bestellingen voor onze maat-afdeeling. De prijzen van Mantels, Costuums en Winterjassen zijn aan merkelijk verlaagd. Coupe en afwerking zijn bekend. Vraagt geheel vrijblijvend prijsopgaaf. ZIE ONZE ETALAGE'S. Cl I; PK QThlefbau ALS DE SOESTERS SLAPEN! Pauwen, hanen, Eenden, zwanen, Boerenkippen, Watersnippen, Muizen,, katten, Honden, ratten, Hazen, wezels, Koeien, ezels, Paarden, zwijnen, Duinkonijinen, Geiten, schapen, Kikkers, apen. 't Kwam bijeen in diepe nacht Op den buiten „Nooit-Gedacht". Manus liet 'n bundel stralen Op dat tuig en ontuig dalen, d? Ezel kwam het eerst aan 't woord En hij sprak: 't Is wel gehoord En 't staat overal te lezen, Dat de heer K- van Lodeesen Ons door 't lot is aangewezen Tot bestuurder-. Hem zij heil! *k Heb m'n huid en leven veil, *k Leg ze neer aan Karel's voeten, Tot we weer eens stemmen moeten; Zijn we straks soms werkeloos, Ieder krijgt voldoende „moos", Om de winter zonder schroomen Heel genoeglijk door te komen; Voor het geld,, 't zij hier gezeid, Is van Duren wel bereid. 't Had wel slimmer kunnen wezen, Sprak Tiet paard; want die Lodeesen Is een echte Democraat, Vriend van 't proletareaat; Alle sociale vragen Lost hij op naar welbehagen; Soest zat eertijds in de klem, 't Komt er bovenop met hem. 'k Mag het lij en. sprak de wezel, Maar ik ben de grootste ezel, Doet ook hij 't hiet voor eigen zak: 'k Heb van politiek tabak! Dat gaf herrie; 't werd 'n kijven, Als van honderd ouwe wijven; Allen beten naar elkander Wat er een zei loog een ander Tot het maanlicht, floep! verdween: De vergadering ging uiteen. een practische les in bijenteelt. Daarbij die nen toch de bijenkasten te worden opge maakt en dat doet een goed imker niet bij guur en regenachtig weer, zooals j.1. Za terdag. Het aantal belangstellenden was dan ook niet zoo groot als wel verwacht werd. De leeraar de heer Veldkamp van Amers foort achtte het weer absoluut ongeschikt en was dan ook maar stilletjes thuisgebleven. Maar toen tegen 3 uur een 12-taL imkers, waaronder ook eenige dames imkeressen, bij den heer Heitman in den tuin waren ver zameld en het weer wel iets beteer was dan een uurtje te voren, achtte men het noodig den leeraar toch te waarschuwen en fluks peddelde een der imkers den Rijksweg af en binnen het half uur was de les aangevan gen. 't Was dit keer meer een vertellen,, dan practisch voordoen. De heer Veldkamp vertelde hoe men, na een matige heide- dracht, zooals dit jaar, toch nog zooveel mogelijk honing kan oogsten. En later werd nog behandeld, hoe men met salpeter de bijen bedwelmt om de honing uit de korven te kunnen halen, zonder het nijvere volkje te dooden, zocals voorheen maar al te veel geschiedde. Met aandacht werd de spreker gevolgd. Jammer was het, dat vrijwel niets practisch kon worden voorgedaan. Maar des niettemin zal niemand van de aanwezigen spijt gehad hebben de les te hebben bijge woond, al moest dan ook de kraag somwijlen tegen den regen worden opgezet. De heer Veldkamp is een practisch imker, die zijn. ervaringen duidelijk en bevattelijk heeft weer gegeven. Mishandeld Door C. v. d. B. alhier werd bij de po litie aangifte gedaan, dat hij mishandeld is geworden door zekere J. v. d. B. Procesver baal werd opgemaakt. In de val Tegen verschillende personen 'is procesver baal opgemaakt terzake het te snel rijden door de kom der gemeente, alsmede terzake het in verboden richting berijden van het gedeelte Spoorstraat, nabij station Soestdijk. i Opdracht Bij onderhandsche aanbesteding is door den heer Klijnstra, architect te Amersfoort, aan den heer Jan in 't Hout, aannemer en bouw kundige te Soesterberg opgedragen de bouw van een villa aan den Amersfoortschenstraat- weg aldaar, zulks voor rekening van den WelEd. Gestr. Heer G. W. Zegers. Bekroond Bij: de door de Zeister Motorclub gehouden bfctrouwbaarheidsrit behaalde de heer S. Pos thumus met O. K. Superieur le prijs, A- Dorrestein met Eysink 4e prijs en J. Ruize naar met D.K.W. 3e prijs. Alle personen zijn woonachtig te Soester berg. Zomer concert Het 7e en laatste concert, te geven door de Soesier Harm. „Patiëntia Vinei* Omnia" (Dir. Ferd. de Goey) zal plaats hebben op Vrijdag 25 September, des avonds 8 uur, in het plantsoen aan den Nieuweweg. Het navolgende programma zal ten ge- hoore worden gebracht: 1- National Einblem, marsch, E. C. Bagley La Dame Blanche, Ouv. Boïldleu, O. Coquelet 3. In a Persian Market, Intermezzo-scene Ketèlbey Maritana Fant. Jos. Kessels 5. Orpheus aux Enfers ouv. Jac. Offenbach 6. Le Beau Danube Bleu, Wals Joh. Strauss 7. La Reine De Olympe, P. N. Labole 8. Lc Coq Gaulols, marsch F. Popy Wij geven U gaarne alle gewensebte inlichtingen. Soesterbergschestraat 51 Tel. 2200 AFDEELING Groote sorteering. Lage prijzen. ,,'T HANDELSHUIS VOLDOET U" Nieuwerho®kstraat 2 f6.-, f 4.S0, f3.- per maand. Jeugdherberg „De Heidebloem" Er is ter deze plaatse gevormd een comité van actie, dat tot taak heeft de Jeugdher berg „De Heidebloem", die hier in den loop van den zomer aan de Bosstraat is opge richt in elk opzicht te steunen. Uit dit, 'comi té van actie is een bestuur gekozen, bestaan de uit mevrouw K- TolmanMussehe, sec retaresse, den heer Rinke Tolman, voorzitter, den heer Bleeker, penningmeester en den heer A. van Asselt. Zooals men weet., is het doel van 3e jeugdherbergen om jonge menschen, die lid van dit instituut zijn, in de gelegenheid te stellen goedkoop logies te verkrijgen. Bijzondere Vrijwillige Landstorm De Bijz. Vrijwillige Landstorm is samen gesteld uit vrijwilligers, die zich ten doet stel len om bij eventueele revolutie of revolutiei- gevaar belangeloos onder de wapenen te komen om de orde te helpen handhaven: en de burgerij te beschermen. Om de schiet vaardigheid te bevorderen wordt eenmaal per week geoefend in eigen tijd, zonder eenii- ge vergoeding. Het ligt in de bedoeling van de plaatselijke commissie, om eind Septem ber een schietwedstrijd te organiseeren, ten einde de saamhoorigheid onder de vrijwil ligers te versterken, waarvoor nog geld en prijzen dringend noodig zijn; reden waarom die commissie de hun goed gezinde inwo ners van Soest en Omstreken die nog niets gaven, vriendelijk verzoekt het hunne ertoe te willen bijdragen, teneinde dezen wedstrijd goed te doen slagen. Diegenen zullen dah gratis toegangsbewijzen ontvangen voor de landstorm-filmvoorstelling, die op nader aan te kondigen dag in October alhier gehouden zal worden. H. M. de Koningin Moeder stelde voor den wedstrijd een groote medaille ter beschikking. Bijdragen en prijzen worden gaarne in ontvangst genomen door W. Hogeboom, (Van Weedestraat 9) en W. C. van de Wijngaart, (Kerkpad N.Z. ,17a). Bijenteelt Zaterdagmiddag werd een practische les in bijenteelt gehouden, vanwege de afdeeling Soest van de Vereeniging tot bevordering van Bijenteelt in Nederland. Om half drie hadden eenige leden van die afd. zich ver zameld bij het station Soestduinen, om zich vandaar per fiets naar de bijenstand van den heer Heitsman te Soesterberg te begeven. Het weer was allesbehalve aanlokkelijk voor Assistentie gevraagd Woensdagavond werd politiehulp ingeroe pen door de huisvrouw van zekere J. aan de Molenstraat, welke laatste als gevolg van een huiselijke twist, haar uit zijn woning had gezet. De politie moest als vrederech ter optreden. Aanrijding Woensdagmiddag had op de Van Wee destraat een aanrijding plaats tusschen twee auto's, welke bestuurd werden door A. v. d. L. uit Ridderkerk en J. v. d. H. uit Hil versum. De auto van eerstgenoemde werd licht beschadigd. De politie heeft de zaak 'in onderzoek. Dierenbescherming Van stad tot stad en van dorp tot dorp .'eisden in den matsten tijd een drietal Spaan- sche kooplieden met hun ezeltjes, die bela den waren met aardewerk: kannetjes, kruik jes, potjes, enz. Zoo passeerden ze vorige week ook den Amsterdamschen straatweg onder Baarn, nabij het paleis Soestdijk, waar juist de inspecteur van de Dierenbescherming op surveillance was. Deze meende, dat de dieren niet geheel in orde waren en gelaste daarom, dat de zware zakken moesten wor den afgeladen. Dat ging eerst niet zoo vlot,, maar toen ook de politie van Baarn ver scheen, waren spoedig de dieren ontlast. Het bleek nu, dat de dieren erg vermagerd waren en dat van 2 ezels de ruggen vol oude en nieuwe wonden zaten, die evenwel dicht, maar niet bepaald genezen waren. Het derde grauwtje vertoonde tevens op zijn rug een oloedendï wonde en op de schoft een groote verdikking, tengevolge van drukking. De ezels zijn te Baarn gestalt en vanwege de Ver. tot Dierenbescherming is geneeskundige hulp verleend. Tevens bleek ook nog, dat één lastdier op hoefijzers liep die geheel waren afgesle ten. Onder toezicht van de politie is gezorgd, dat het bovenbedoelde dier zonder last kon vertrekken. Benoemd Wegens vertrek van den heer Ter Haar, is tot agent van politie alhier benoemd de heer H. Rakers te Wedde (Groningen). Het opfokken van Piepkuikens De Pluimvee- en Konijnenfokkers-vereeni- ging „Soest en Omstreken" heeft tegen Maan dag 21 September a-s. des avonds half acht een vergadering belegd in „De Gouden Ploeg" voor leden en belangstellenden. De heer P. Wijk, Districts-assistent, Rijks- pluimveeteeltconsulent te Apeldoorn, zal dien avond spreken over het opfokken van Piep kuikens. Na afloop van deze lezing zal door de leden nog oeraadslaagd worden over het al of niet houden van een tentoonstelling in clen aanstaanden winter ln de vacature Van der Wiel moet een bestuurslid worden gekozen, terwijl ten slot te nog aan de orde zal worden gesteld het bepalen van het bedrag, dat in de kas der vereeniging zal vloeien van de reductie, die op het U.B.P. (Utrechtsche Bond v. Pluim veehouders) voeder voor de leden van de plaatselijke vereeniging wordt teruggegeven. Knipbeurs verloren De Inspecteur van Politie verzoekt den- gene, die op of omstreeks '14 Augustus 13. een lederen knipbeurs heeft verloren, in houdende eenig geld alsmede twee sleutels aan een ring, om zich ten spoedigste aan het bureau van Politie te vervoegen. Procesverbaal Door de politie werd procesverbaal opge maakt tegen zekere G. v. d. V. alhier, ver dacht van verduistering van een beurs met geld. Nieuwerhoek Telefoon 2333 Pannebakker, voorzitter van den Ring te Amersfoort en onze Burgemeester Mr. G. Del.eth namens het Gemeentebestuur. Allen feliciteeren de gemeente met dit mooie be dehuis en vragen Gods zegen daarover. Na een dankwoord van Ds- Groeneveld, zingt de gemeente Gezang 55. Intusschen beklimt Ds. Van Schaick den kar.sel, die voorleest Psalm 84 en als uit gangspunt voor zijn verdere predikatie neemt Genesis 28 :17. Na gewezen te hebben op den torenbouw van Babel, dat menschenwerk was en ver nietigd werd, kómt Z.E.W- tot de geschie denis van Jacob, die in zijnen droom zag een ladder, die was gesteld op de aardje, welker opperste aan den hemel raakte. In een ernstige prediking wordt gewezen op hetgeen thans der gemeente past: dank baarheid, kleinheid voor God. Dat dit buis moge zijn een Beth-El, dat is een Huis Gods. Nadat allen waren opgestaan, spreekt Ds. Van Schaick de volgende formule uit: „In dankbaarheid en biddend opzien tot God, die niet laat varen het werk zijner han den, zij dit huis gewijd .aan Hem, die ge zegd heeft: Waar twee of drie in Mijnen naam vergaderd zijn, daar ben ik in het' mid den van hen". De gemeente antwoordde daarop met het zingen van Gezang 2.12 vers 3. Na dankgebed wordt ten slotte nog aan geheven Gezang 96: Halleluja! eeuwig dank en eere. Vertegenwoordiging van Eleotrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 Tel 2299 Reparatie-Inrichting. Inwijding Emmakerk Woensdagavond werd de nieuwe Ned. Herv. Kerk aan de Nieuwerhoekstraat inge wijd. Om 7 uur was het vriendelijk mooie bedehuis geheel gevuld. Ouder de aanwezigen moet in 't bijzonder genoemd worden H. M. de Koningin Moeder met haar gevolg, be staande in freule Van der Poll, Jhr. De Pesters en Jhr. De Jonge van Zwijnsbergen. Nadat Ds. Groeneveld de gemeente had laten zingen Ps. 138 1 en 2, ging- Z.Eerw. oor in gebed. Daarna besteeg de President Kerkvoogd, de heer Veenendaal den kansel, om allereerst te gedenken zijn voorganger, wijlen den heer Den Bliek- Vervolgens werd 'een overzicht gegeven van de totstandkoming van deze kerk. In 1922 was een motie Foe- ken aangenomen, waarin de wenschelijkheid van de stichting van een tweede kerk in het westelijk deel van deze uitgestrekte gemeente, werd uitgesproken. In 1925 werd met Evange lisatie arbeid aangevangen op Soestdijk en wat later bood een geacht ingezetene der ge meente een stuk grond aan voor den bouw eencr kerk Toen nu ruim 3 jaar geleden een 2e predikant werd beroepen werd be slag gelegd op de Rembrandtzaal, die einde 1930 werd aangekocht door de Apostolische gemeente en met eeb opzegtermijn van 6 maanden werd de Herv. gemeente de huur opgezegd. De bouw van een 2e kerk werd nu weer een brandende kwestie en men be sloot daartoe over te gaan. Over de plaats vooral was men het niet eens. Maar de knoop is doorgehakt en wij bevinden onfc thans in dit mooie gebouw- Namens kerk voogden en notabelen draagt spreker de kerk aan de Ned. Herv. gemeente over. Hierna bestijgt Ds. Groeneveld weer den kansel om als president van den kerkeraad met dankbaarheid dit mooie gebouw te aan vaarden. Maar wij mogen hier, aldus spr. in onze gedachten niet bij blijven. Het gaat om de Evangelieprediking. In het middelpunt dient fe staan het woord van God. En als symbool legt spreker een geopende bijbel op den kansel neer. Dat dit woord, aldus den spreker, moge zijn een lamp voor onzen voet en een licht op ons pad. Hiervani zong daarop dc gemeente Psalm 119:53. Daarop heet Ds. Groeneveld allereerst wel kom in dit nieuwe bedehuis H. M. de Ko ningin Moeder, die met deze gemeente me deleeft. De kerkeraad, aldus spr., is zich dat wel bewust. Dank wordt gebracht aan H. M. voor de toestemming om' deze kerk Emmakerk te mogen heeten. Dat ook die naam een aansporing voor de gemeente mo ge zijn oin trouw te zijn aan de kerk. Met de bede, dat God H. M. nog moge sparen eu dragen tot heil van deze gemeente en ons geheele volk, besluit Ds. Groeneveld. Vervolgens wendt Z.Eerw. het woord tot rje gemeente, die nu in zoo groote getale is opgekomen. Dat dit een profesie moge zijn voor de toekomst. Spreker vraagt de liefde van de gemeente en het gebed voor het werk, dat hier begonnen wordt Nog worden toegesproken vertegenwoor digers van het C'assikaaf bestuur^ den Ring Amersfoort en de Burgemeester. Dank wordt genracht aan allen, die 'heb ben mecfegeholpen tot het werk dat hier is verricht. Wij zuilen blijven gedenken, aldus Ds. Groeneveld. hem, die den grond voor dit schoone gebouw ons schonk. Dat de gemeente wei 'medeleeft is uitge komen in de giften, die nu reeds zjjm ont vangen. Een Bijbel voor den kansel, een doopvont, een Avondmaalstel enz. Nu wendt spr. zich tot den heer P. Beek man den architect. Wat is alles mooi gewor den, de lijnen, de kleur, de vortn; 't stemt alles tot danbaarheid. 't Is een feestdag voor de gemeente, maar niet het minst voor U. Dit gebouw zal toch zeker door U met het grootste genoegen worden aanschouwt, wijl het de liefde van uw hart heeft gehad. De aannemer, de heer Hornsveld felici teert Z.Eerw. met den afloop van dit werk. Ook aan allen, die aan het gebouw werk zaam zijn geweest, wordt hartelijk dank ge bracht. Vervolgens voeren het woord Ds. IJseling,. voorzitter van hetClassikaal bestuur §n Ds. PostduivefivereenigÈng „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Compiegne met jonge duiven. Afstand 345 K.M. N.W. wind. Deelname 60 duiven. A. Rijksen 1—11. W- C. Priem 2-5—7—8—9—12—16. J. Pot 3—4—6—10. W. Priem 13. B. Groeneveld 1417. E. Groen 15. Luxe prijs A .Rijksen met no. 1. Luxe prijs W. C. Priem met no. 2, Uitslag wedvlucht vanaf Bordeaux, met oude duiven. Afstand 921,1 K.M. Z.W. wind. W. C. Priem 146. H. Majoor 2. B. Groeneveld "3. H. v. Sitter 5. Luxe prijs W. C. Priem met no. 1. Luxe prijs H Majoor met no. 2. Medaille B. Groeneveld met no. 3. Bij de uitslag oude duiven behaalde de heer Elzenaar het duifkampioenschap, de heer W. C. Priem het hokkampioenschap en de heer H. v. Sitter een extra prijs vooF de hoogste punten op de drie laatste wed vluchten. A.s. Zondag weder wedvlucht voor oude en jonge duiven. Vanuit België. We zullen hopen, dat de duiven "heizelfde mooie weder mogen treffen als verschenen Zondag, zoodat geen verlie zen zullen behoeven te worden geboekt. Rustverstoring Zondagnacht werd op Nieuwerhoek door een tweetal dronken personen zooveel rumoer gemaakt, dat de politie het noodig oordeelde procesverbaal op te maken. Het bleken te zijn G. B. en G. V. te Baarn. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: geldstuk (gulden), gouden broche, kin derschoentje, kop van rijwiellantaarn, porte- monnaie met geld, streng koralen, stormlan taarn, lorgnet, zilveren dames-armband, doos je met paar dameshandschoenen, kindermuts. Aangeloopen jonge herdershond. H.M. ter kerke J.1. Zondag woonde H.M. de Koningin Moeder de dienst bij in de Ned. Herv. kerk te Lage Vuursche, welke dienst geleid werd door Ds. A. H. J. G. van Voorthuizen, al daar. Thee - Koffie Cacao - Sigaren Neemt eens proef! Verkrijgbaar bij W, MEKKING Nassaulaan 20 - Soestdijk AAN HUIS TE ONTBIEDEN! Noodlanding Vorige week moest het militair vliegtuig No. 671 van de Luchtvaart-afd. alhier, be stuurd door den sergt.-majoor v. d. Griendt, wegens een defect aan de motor, een nood landing maken. Ziende, dat deze landing een niet te gunstig verloop zou hebben, gooide de bestuurder het vliegtuig om, waardoor het onderste boven op den grond terecht kwam en het landingsgestel afbrak. Van de Griendt en een officier bekwamen door deze handigheid geen letsel. Ernstig ongeval J.1. Zondagmiddag had de echtgenoote van den heer Lammerse aan de Molenstraat het ongeluk in den kelder harer woning te val len. Waar zich het geval hoogst ernstig liet aanzien, werd direct de hulp van Dr. Rupert ingeroepen, die op zijn beurt de hulp van een zuster noodig achtte. Dr. Rupert constateerde hersenschudding en een zeer ernstige bloeduitstorting in het hoofd. De toestand van Mej. L., die in haar wo ning wordt verpleegd, is thans nog zeer ernstig. Verkeershuis Als resultaat van het Verkeershuis van de Vereeniging „Soest Vooruit" kan over de maand Augustus het navolgende worden gemeld. Verkocht werden: 57 wandelkaarten van Soest (9 op aanvrage toegezonden), 3 plat tegronden van Baarn en 'Soestdijk, 2 Slees- wijkkaarten, 2 militaire wandel- en rijwiel- kaarten, 2 kleine atlasjes van Nederland, 2 liliput woordenboekjes, 10 A.N.W.B. kaarten, 3 rijwielkaarteti van Soesterberg, 1 groot en 1 klein Hollandsch spoorboek, 2 zak-adres- boeken van Hotels in Nederland, 2 gidsen Soesterbergschestraat 51 Tel. 2200 HEEREN- EN JONGEHEEREN KLEEDINGMAGAZIJN OOK VOOR DAMES ,,'T HANDELSHUIS VOLDOET U" jeugdherbergen en 16 autobus-dienstregelin gen, alsmede 21 spoorbiljetten naar het bui tenland en 14 binnen- en buitenlandsche gidsen. Afgegeven werden: 35 autobus- en boot dienstregelingen, 12 tramgidsen (2 voor re kening), 50 binnen- en buitenlandsche gidsen, 3 Texacokaarten, 18 pensiongidsen (33 ver zonden), 20 algemeene gidsen van Soest (26 verzonden). Verzonden werden30 brieven en brief kaarten, terwijl 94 diverse inlichtingen en adressen werden verstrekt. Hooger peil bebouwingsuitbreiding In het gebouw „Religie en Kunst" zal hedenavond een vergadering worden gehou den, waarin door den heer K. C. van Nes, ontwerper van het uitbreidingsplan, de wen schelijkheid zal worden besproken, om te ko men tot een hooger peil van de bebouwings uitbreiding in onze gemeente. Verloting De verloting, goedgekeurd door B. en W. van Soest bij besluit van 24 Aug. 1931 en waaraan de V.V. „Soest" slechts 14 dagen bezig is met het verkoopen der loten, zijn bijna allen uitverkocht. Nog slechts enkele loten zijn voorradig, zoodat waarschijnlijk in den loop der komende week al de loten zul len zijn uitverkocht. Moderne reclame Woensdagmiddag trok door de straten on zer gemeente een bijzonder groote, mooie en eigenaardig gevormde auto van het cir cus Sarrasani. Deze auto toonde door een ronddraaiend mechaniek, de geheele verza meling dieren en artiesten van het circus. Boven op de auto bevond zich een nage maakte leeuw van zeer groote afmetingen, uit wiens bek muziek ten gehoore werd ge bracht, natuurlijk onder zeer groote belang stelling van het publiek. Beroepen Ds. A. H. J. G. van Voorthuizen, predikant bij de Ned. Herv. kerk te Lage Vuursche, heeft beroepen ontvangen naar de gemeen ten Jaarsveld en Brandwijk. SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" Zondag hebben beide elftallen van ^,De Ploeg" het er niet erg best afgebrachit. De adspiranten, welke om' 1 uur speelden moesten in 'Eemland de meerdere erkennen. Wel waren de spelers stuk voor stuk grooter, doch in Soest hebben De Ploeg junioren, toch ook al eens een overwinning tegen hun weten te behalen. De uitlslag 5—1 laat dit thans niet zien. Het 1ste elftal, dat met enkele invallers uifc- kwam, deed evenzoo. Voor de rust ging het zeer best eni tegen de sterke wind in wisten zij een 10 voor sprong te verkrijgen. Na de rust met de sterke wind mee, namen zij de zaak te zwak op. De achterhoede drong te ver op. Een paar snelle doorbraken en ,de stand was 21. Daarna een verkeerde beslissing van den scheidsrechter welke de stemming er niet beter op deed worden. Het einde, was 3—1 voor Eemland, wat de verhouding echter niet weergeeft. Voor Zondag a.s. is er een wedstrijd vast gesteld en wel Actief 2De Ploeg. Deze wedstrijd zal gespeeld worden op het E.M.M.-terrein, Sportpark, om1 2 uur. Vertrek der spelers uiterlijk 1 uur Gemeente huis. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Ons hart redeneert niet en dat is zijn roem. MAANDAG. Men beschuldigt de menschen, dat zij hun zwakheden niet kennen, maar er zijn er nog meer, die hun kracht niet kennen. DINSDAG. Oppervlakkige menschen kent men aan de gewichtige wijze, waarop zij nietige zaken opnemen. WOENSDAG. Beijver u om geduldig te zijn in het ver dragen der gebrekenen zwakheden van an deren. DONDERDAG. Te bedenken, wat men. had kunnen doen, als het oogenblik van handelen voorbij is, is één der onvruchtbare bezigheden, die men beter doet na te laten. VRIJDAG. De zwakke «ogenblikken van het hoofd zijn vaak de allerschoonste uren van het hart. ZATERDAG. Slechts de overwinning, die door een min derheid wordt behaald, is roemrijk. HOUBAER Co AMERSFOORT voorheen De Rond Bestelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boekhan del, Telefoon 2272 KERKBERICHTEN PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Lof. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om kwart over 7, na de Vroegmis en om kwart voor 9. »s Avonds om 7 uur Lof met rozenhoedje. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. DINSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. DONDERDAG. Feest van O. L. Vrouw. Vrijkoop der slaven. ZATERDAG, 's Avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Biechthooren: Dagelijks voor en na de H. Mis, Donderdag- en Vrijdagmiddag voor de kinderen der Mariaschool, Vrijdagavond van 6—8 uur voor de grooteren en Zaterdag middag van 45 en 6 uur en na 't Lof tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. In de week de H. Missen 's morgens om 8.15 uur. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. 's Avonds 7 uur opening van de H. Mis sie, die gehouden zal worden door de Zeer Eerw. Paters Redemptoristen. ADVERTENTIEN ADVOCAAT EN PROCUREUR „ALDE THERP" NIEUWEWEG 104 Zittijd Vrijdags van 11 tot 5 uur TELEFOON 2370 Soest en Omstreken Dames, die lust hebben, zich als LID te laten voorhangen van een gelieven zich schriftelijk aan te melden vóór 22 September a.s. bij de Secretaresse Mevr. C. LEINWEBER- Van Linschooten. Oranjelaan 1 Soestdijk. Aan de openbare U.L.O. school alhier wordt gevraagd een De vergoeding bedraagt thans f 1 -75 per wekelijksch lesuur, ter wijl voorloopig 1 uur per week les wordt gegeven. Sollicitatiën te stellen op onge zegeld papier in te zenden aan den Burgemeester vóór 25 Sep tember a.s. zes stoelen en een leuningstoel met pluche, drie Vlaamsch-linnen katrol, gordijnen. 136 breed. 169 lang, zoo goed als nieuw. Zeer billijke prijzen. Adres te bevragen Soestdijker Boek handel, v, Weedestraat 61. Buffet, Toonbank, Biljart en Pia no. Te bevragen Kerkpad N.Z. 6, H. v. d. HOEK, Timmerman en Metselaar, van Van Weedestraat 34 naar Voor dadelijk gevraagd een met goede getuigen. Adres: Win kelman, „Overheide", Soest. 2 Beste schrammen. Koninginelaan 154, Soest. Te koop gevraagd een goeder, kruiwagen of ruilen voor heeren- rijwiel. A. Graaumans, Dorrestein- weg 18, Soest. Gladharige Duitsche dwerg pin chers te koop, 8 weken oud. Va der, Dotjes Jaap, Moeder Teddy. Dorresteinweg 18, Soest.

Soester Courant | 1931 | | pagina 2