Wie verhuist U? SOESTER BANKVEREENIGING ALLE BANKZAKEN. Uitgave: G. SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedestr. 35,Tel. 2181 Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergebak. D.F.VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Wethoudersbenoeming. UMI MSI S GOHISSRI DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK Bidstond voor nel cnr. onderwijs. De Fundamenten. oe enmieii sociale uomisi. Rust, kalmte en zeltbeheersching En mi zag, en zie, nel nraamnnsch Drimdde in hei vuur, en hei braam boüch werd niet uerieerd. Burgemeester Grothestraat 53 Telefoon 2317 SAFE-DEPOSIT Let op 10e JAARGANG VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 No. 37 soEmmHJWM Algemeen'Christeiijk weekblad voor Soestdljk, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG ADVERTENTIES opgegeven voor het „Soester Nieuwsblad" worden zonder prijsverheo- ging opgenomen in „DE SOESTER COURANT" Algemeen Weekblad en „DE SOES-' TER POST", Katholiek Weekblad. Vale malen bekroond. Uitgebreide sorteering Bonbons, Chocolade, Suiker, en Dessertwei-ken Gereduceerde prijzen. TEL. 2232 Aanbevelend, F. H. EUWE FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS Een vorige maal vestigden wij de aandacht op de handelwijze van den heer K- Lodeesen in deze zaak en meenden wij aanmerking te moeten maken op de principieele kant van de kwestie en op zijn telkens veranderde, houding, maar ten slotte wisten wij zeker, dat hij ons geen steun zou verleenen en sprak dat openlijk uit door te zeggen: dat hier geen personen in het'spel waren, maar dat het geschil tusschen zijn groep en de A.R.-partij hem verbood, op een A.R., wie dat ook mocht zijn, zijn stem uit te brengen voor Wethouder. In zooverre was dus zijn wijzen van doen eerlijk. Door den heer Mineur echter, wiens laat ste woord inzake de candidatuur van Duren»— Endendijk luide: Een man een man, een woord een woord, handelde bij de stemming voor Weth. zooals door velen van zijn geest verwanten was gevreesd door afwezig te zijn, en na zijn verschijning in den raad. geen en kel woord van leedwezen of verontschuldi ging uit te spreken. 't Was zijn recht geen A.R. als Weth- te begeeren en dat mocht ook door hem gezegd worden, wat dan voor sommigen misschien onaangenaam mocht wezen, maar dan was hij toch een „man" geweest. Over dat alles zullen wij nog wel meer hooren en we laten dit dus voorloopig rus ten, het oordeel latend aan "het publiek. Dat de S.D.A.P. van de gelegenheid ge bruik maakte om een arbeiders-candidaat tot Wethouder te verkiezen, was hun recht niet alleen, maar van uit dat standpunt, voor hen otanapunt alleszins '-verklaarbaar en «laar- om niet te veroordeelen. De houding der andere linksche groepen., een combinatie van georganiseerde eh niet- georganiseerde partijen, die als combinatie zich noemt „Algemeen belang", die geen arbeiders-candidaat wenschten te stemmen en evenmin een man van rechts, deden dit toch bij hun keuze voor Wethouder, omdat het een „algemeen belang" was, om1 daar door een hun niet welgevallig persoon, hoewel van die zijde meermalen gewaardeerd, van de Wethouderszetel te weren. »En 't is hun gelukt, zoodat zij een ongedacht succes mogen boeken. Of zij echter tevreden zullen zijn? Niemand die het gelooft, want hun succes deed hun slechts een klein onderdeel van hun doel bereiken. Hoe over die wijze van handelen wordt geoordeeld mag als be kend worden verondersteld en kuurnen wij daarover zwijgen. Alleen nog het volgende: Bij geruchte werd ons medegedeeld, dat van die zijde nu wordt voorgesteld alsof schrijver dezes, een bezoek ou hebben ge bracht bij den heer Bleeker, S.D.A.P.er, en hem een zetel voor Weth. zou hebben aange boden, in ruil voor hun stem op een A.R. Dit is gewoon een leugen en uit derf duim gezogen. 't Zou toch al te absurd zijn, 'dat één persoon, zonder ruggespraak met geestver wanten of verwante partijen, zoo iets zou kunnen doen. Enfin we zullen nog wel meer hooren. A. E. die geen kinderen meer op school hebben, niet onverschillig mag laten. Laat dan de opkomst a.s. Dinsdag minstens zoo wezen, dat de hoorders om een plaatsje moeten zoeken. Het geldt hier het belang van onze kin deren. Het geldt hier een zaak, waarin we allen, van welke kerkelijke gezindheid ook, samen kunnen, mogen en moeten samen werken. En dan volgt op 23, 24 en 25 September de Unie-collecte. Vrienden van het Chr. onderwijs, we heb ben uwe gaven ten zeerste noodig. Er zijn er, die meenen, dat de opbrengst der Unie collecte „toch maar voor 't onderwijs bui ten onze plaats bestemd is". Maar dat is er absoluut naast. Slechts 10 pCt. wordt besteed voor 't Chr. onderwijs in 't alge meen; 90 pCt. is voor onze eigen scholen. Laten we mild geven, 't Is voor onze eigen kinderen dat we 't doen. Stuur de collectan ten, die bij u komen vragen, niet weg. Leg uw gave klaar, dan behoeven ze niet terug te komen als ge niet thuis mocht zijn. Als man en vrouw moeten overleggen over de grootte van hun gift, laat dan dat overleg plaats hebben vóór de collectanten komen Wat zou het heerlijk wezen, als in dit jaar van malaise onze Unie-collecte in opbrengst eens mocht uitsteken boven die van alle vo- rige jaren. God geeft ons hier ter plaatse bijzondere bloei van onze scholen. Nu vraagt Hij van ons een bewijs onzer dankbaarheid. Laten we niet verzuimen het te geven. Heuvelweg 16 Middelwijkstr. 38 Tel. 2065 VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELiJXE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR Gelijk elk jaar geschiedt, zoo zal ook nu een bidstond worden gehouden aan den voor avond van de Unie-collecte. Deze bidstond zal worden geleid door Ds. J. W. Geels, Chr. Ger. predikant te Hilversum. Genoemde bidstond zal gehouden worden in het gymnastieklokaal van de U. L. Ot- school, a.s. Dinsdagavond 8 uur. Het is zeker overbodig op te wekken tot trouwe opkomst. Ouders van schoolgaande kinderen en ver dere belangstellenden in het Chr. onderwijs, worden daar verwacht. Eigenlijk is het feit, dat het bestuur van onze scholen het lokaal bovengenoemd, voor zoo'n bidstond ruim genoeg acht, bescha mend voor ons allen. De ruimste kerk, waar over we hier ter plaatse beschikken, moest te klein wezen om de belangstellenden te bergen. Het geldt toch een samenkomst, waarbij de ouders van ruim 600 kinderen betrokken zijn en die toch ook de velen, Men is er tegenwoordig meer dan ooiit mee bezig, om de fundamenten van onze christelijke samenleving te ondergraven en weg te stooten, maar die fondamenten zijn zoo hecht en sterk dat ze niet opgeruimd "kunnen worden. Die Stalin, die daar in Rusland zulk een machtigen invloed oefent moet ten vorigen jare op een partij-dag in Moskou gezegd hebben: „Het gcheele program moet in hoogstens drie jaar ten einde gebracht zijn. Dan mag er geen bezit, geen huwelijk, geen kerk, geen ander geloof dan het Communisme in Rusland meer bestaan. Alles, wat dit doel in den weg staat, moet physisch vernie tigd worden". Zou het lukken? We lezen wat Psalm 2 zegt: „Die in den hemel woont, zal lachen; de Heere zal ze bespotten We lezen tegelijk al iets, dat ons doet zien, dat wel het houweel ter hand geno men is en er gebeukt is, maar het was tevergeefs. Hoe was het telkens een nieuwe proef,, om tot een andere werkweek te komen. En waarlijk, daar lazen wij, dat Stalin de terugkeer heeft aangekondigd tot de zesdaagsche werkweek, met een gemeen schappelijke!] rustdag voor allen. Het bleek dus, dat dit fundament solied was en niet weg te krijgen is, ja dat men er op bouwen wil. Het bleek, dat zelfs de vijand van het christelijk geloof erkennen moet, dat het getal van 6 werkdagen met wijsheid is vast gesteld. En zoo zullen alle Gods ordinantiën,, die het leven beheerschen, wel vertrapt en ter zijde gesteld kunnen worden, maar het zal te eeniger tijd blijken, dat in den» weg van die ordeningen, door God zelf vastge steld, alleen de ware vrede en het geluk gevonden wordt. Zelfs een Stalin kan Gods orde niet ver wringen, zonder de wrange vrucht daarvan te plukken. In Gods weg alleen is vrede en zalig heid; ook het heil van een volk, en zijn maatschappelijk welvaren. VIII. Laten we thans in een slotartikel nog iets mededeelen over het optreden van den C.S. V.D., zoowel binnen als buiten het parle ment. Allereerst binnen het parlement van land en van rijk. In Mei 1928 deden de eerste drie afge vaardigden van den C.S.V.D. hun intrede in den Wurtembergschen Landdag. Het waren Wilhelm Simpfendörfer, Paul Bausch en Rek- tor Kling. Door de oudere partijen, zoowel ter rechter- als ter linkerzijde: Duitsch Na- tionalen en Sociaal Democcraten, werd de kleine groep aanvankelijk zeer gereserveerd ontvangen. Men moest eerst eens zien, hoe de nieuwe partij zich ontpoppen zou. En aan beide zijden hoopte men op aansluiting van de jeugdige groep, omdat die juist den doorslag zou geven. Toen echter bleek, dat de Chr. Volksdienst een eigen geluid liet hooren en meermalen ook een eigen weg insloeg, kwamen ineen? de verwijten los. Van socialistischen kant, waar men in de meening verkeerde, dat Nieu- Testament en Communistisch manifest bij elkaar behoorden, werd geroepen: „De Chris telijke Volksdienst verloochent zijn beginse len. Kiezers, opgepast! De C.V.D. is een dienst aan het eigen ik der leiders". Ook van Conservatieve zijde (Duitsch Na- tionalen) liet men zich niet onbetuigd. Daar werd gewaarschuwd tegen de kleine „Sptit- terpartei", die toch geen invloed zou be komen en die het bovendien aan parlemen taire routine en staatkundige bekwaamheid ontbrak. Een arbeiderspartij was de C.V.D. „Rechts schapen, links wolven! Wie niet „rechts" stemt, helpt den antichrist". Aldus hitste men daar tegen den C.V.D., terwijl mert streek over zijn witten das. Hiertegen werd van Volksdienst-zijde op gemerkt, dat men niet socialistisch, noch burgerlijk, maar Christelijk wenschte te zijn. En een arbeiderspartij wil de C.S.V.D. even min wezen, hoewei hij zich natuurlijk ver heugt, dat de Cuistelijk-georganiseerde ar beiders in zou grooten getale zich achter hent hebben geschaafd een hunner secretaris sen, Hülser, is du de partij-voorzitter. Een klasse-partij is de C.S.V.D. niet, maar een volkspartij,die de belangen van alle standen, en klassen v.ii behartigen en het beginsel van den klassenstrijd mei energie verwerpt. „Los van ue doodgravers van uw Christelijk geloof! Wie u 't geloof ontneemt, brengt u geen heil", aldus roept hij de Christen-arbeiders toe. En in het program van Neurenberg heet her: „In de verdeeldheid van ons,volk moet de Christelijke Volksdienst verzoenend en heelend werken. Hij mag geen nieuwe kloven scheppen, maar hij rnoef bereid zijn zelf als brug te dienen". Ook voor de kapitalistisch-materialistische gevaren van de Duitsch-Nationale partij, on der voorzitterschap van Hugenberg, den lei der van het groote Hugenberg-concern (Ufa- iilm!) heeft de C.S.V.D. een open oog, zoodat P. Bausch heel nucchter vraagt: „Is "het ego isme van de handelsraden (Kommerzienrate) Christelijker dan dat van de arbeiders?" In Sept. 1930 volgde toen de verkiezing van veertien Volksdienstmannen in den Duit sch en, Rijksdag. Simpfendörfer en Bausch hi\. hoorden er toe en ook )3r. R. Mumm,, de vroegere leider van de Christelajk-Socialen van de richting Stoecker, die een tijdlang bij wijlen Dr. A. Kuyper in huis verkeerde. Simpfendörfer, tot fractieleider verkozen, in troduceerde zijn groep als volgt (C.V.D. 25 Oct. 1930): In den Christelijk-Socialen Volks dienst leeft een godsdienstig vuur, een sterke nationale wil en een sociale vormingskracht, die in staat za! blijken om den eisch! tot soci ale gerechtigheid in volk en Staat tot gel ding te brengen". Christelijk. Nationaal. Sociaal. In de negen maanden, dat de C.S.V.D, thans in den Rijksdag heeft gewerkt, heeft hij daarvan reeds meer dan eenmaal het be wijs geleverd. Van zijn Christelijk vuur, door te komen met een ontwerp voor een nieuwe Schoolwet, waarbij aan de belijdenisschool het bestaansrecht wordt verzekerd; door het indienen van een strengere Bioscoopwet 'en een wet ter bescherming van de Christelijke feestdagen en den heiligen avond (voor Kerstmis). Ook heeft hun afgevaardigde, de Erlanger Nieuw Testamenticus, Prof. Strathmann, Id een uitvoerige rede zeer ernstig gewaar schuwd tegen alle cultuur-bolschewisme. En van zijn nationalen wil heeft de Volks- dienst-groep het bewijs geleverd, door zicb niet aan te sluiten bij de z.g. Nationale Op positie van Hitter en Hugenberg, die op Staatskosten bit wandelen zijn gegaan, maar door in den Rijksdag te blijven en het kabimet- Brüining in zijn pogen om orde en spaarzaam heid door te voeren, te steunen. De C.S.V.D. heeft verder een voorstel inge diend en ook aangenomen gezien, dat be doelt een herziening der herstelbetaling-een in te leiden en ook heeft hij bereikt, dat aan de Rijksregeering de eisch werd gesteld in de Kriegsschuldvrage te appelfeeren bij een internationaal scheidsgericht. En zijn sociale vormingskracht heeft de C. S.V.D. getoond door zijn positieve medewer king' aan de ararische wetten, bij de verlaging van de traktementen der hoogste spoorbe ambten, bij de strengere controle over Kar tels en door het indienen van een ontwerp woningwet. Christelijk. Nationaal, Sociaal. „En wij gelooven" aldus vervolgde S. zijn eerste Rijksdagrede „dat uit deze synthese van het godsdienstige het sociale en nationale in de politiek iets nieuws za.1 geboren worden. Het is wel is waar moeilijk in de politiek te voorspellen, maar ik zou toch gaarne de hoop willen koesteren, dat de C.S.V.D. een kern vopr een nieuwe rech terzijde zou zijn. Dan, mijne heeren van de Nationaal-So- cialistische partij, hopen wij niet alleen de besten van u^ maar ook de besten van deze zijde (naar links) bij ons te hebben". Deze gedachte heeft Paul Bausch in zijn eerste Rijksdagrede eveneens uitgesproken, toen hij zeide: „Wij streven welbewust en volgens een vast plan naar samenwerkmg met het Katholieke volksdeel, met onze Ka tholieke geloofsgenooten, vooral op het ge bied van cultureele en sociale vragen". koeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtableten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten EXODUS 3:2b. fjozes was aan het hof van den Egypti sch en Farao opgevoed in alle wijsheid der Eg 'ptenaren, maar meenende, dat hij met eig?n kracht zijn volk kon verlossen, moest hij vluchten en ging naar het land Midian, alwaar hij schaapherder werd. Hier in de woéstijn moest hij leeren af te zien van zicl^i zelf en alleen op God te vertrouwen Een moeilijke les, maar deze moet altijd voc-raf gaan wil de Heere ons in Zijn dienst kunnen gebruiken. Maar na 40 jaren om- zwrvens verscheen de Engel des Heeren hem in .een vlam des vuurs uit het midden van een braambosch; en hij zag en zie, het braam bosch brandde in het vuur, en het braam bos'cji werd niet verteerd. Dat was het groote wonder voor Mozes. De' Engel des Heeren was in het midden van het braambosch; de plaats was heilig en Mozes verbergde zijn aangezicht, want hij vreesde God aan te zien, maar het won dei bleef. Het braambosch verteerde niet. Hebr. 12:29 zegt: Want onze God is een verterend vuur en in Hebr. 10:31 staat Vrèeselijk is het te vallen in de handen des levenden Gods. Psalm 97 :3 zegt: Een vuur gaat voor zijn aangezicht heen, en het steekt zijne weder- pai tijen rondom aan brand. Sodom en Gomorra zijn met vuur ver brand toen de maat der ongerechtigheid vol was en in Petr. 3 10 staat: Maar de dag des Heeren zal komen als een dief in den nacht, in welken de hemelen met gedruisch zullen voorbijgaan, en de elementen branden de zullen vergaan, en de aarde en de werken, die daarin zijn, zullen verbranden. Was het dan geen wonder, dat het braam bosch niet verteerde? Neen, hier kwam de Heere met zijn groote genade, met zijn op zoekende liefde, en dan verteeren de vlam men niet. Mozes moest nu het volk Gods verlossen uit den vurigen oven van Egypte, wajit uit dat volk zou voortkomen de Chris tus» de Verlosser der wereld, Die nog heden ten dage de wereld toeroept: Wendt u naar mij toe, wordt behouden alle gij einden der de, want Ik ben God en niemand meer, die liefdevlam van den Heiland verteert *v_ Jezus, Dien mijn ziel bemint, 's Levens stormen loeien Heer! O, beveilig mij Uw kind, Leg mij aan Uw boezem neer, Als de golven woedend slaan. Tegen rotsen op en neer, Laat mij aan Uw zij dan staan, Tot de storm voorbij is, Heer. And're toevlucht ken ik geen; Hulp'loos kom ik tot U vliên; Laat, o laat mij niet alleen, Wil mij steeds Uw hulpe biên! Als de zondelast mij drukt, Zend mij Uw verlossing neer; Ben ik zwak en neergebukt, Schenk mij dan Uw kracht, o Heer! OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN B. en W. der gemeente Soest brengen bij dezen ter openbare kennis, dat de rekeningen a. van de gemeente over het dienstjaar 1930; b. van het gemeentelijk wegenfonds over het dienstjaar 1930 en c. van het gemeentelijk gasbedrijf over het dienstjaar 1930 op heden door hen aan den Raad der gemeente zijn aangeboden, voor een ieder ter secretarie der gemeente ter le- zijn nedergelegd en in afschrift tegen beta- ting der kosten algemeen zijn verkrijgbaar gesteld. Soest, 12 September 1931. PLUIMVEE, LANDBOUW, ENZ. Vervroeging van aardbeien. In dit stukje zullen we het eens hebben over het vervroegen van aardbeien. Het vervroegen van aardbeien wordt hoe langer hoe algemeen-er. De hoogere prijzen zijn dan ook wel aanlokkelijk. De meerdere moeite en kosten in oogenschouw genomen is het een winstgevende cultuur. Maar zooals overal in het tuinbouwbedrijf, ver standig werken is hier wel geboden, want mislukking is spoediger ons deel, dan we denken. We zuilen de cultuur onder plat (koud) glas hier alleen behandelen. Die onder warm glas (paardenmest of kunstmatige warmte) is niet uit een artikeltje te leeren en wie de warme vervroeging wil toepassen, kan ik niet te sterk aanraden: Ga praten en kijken meerdere malen, bij iemand, die het al eens toegepast "heelt. Dan pas zult ge eenigszins beslagen ter. ijs komen. Bij de vervroeging onder plat glas moeten we in het bezit zijn van éénruiters. Parti culieren kunnen het ook toepassen. Gewo ne ramen, zooals in vele tuintjes nog te vinden zijn, voldoen evengoed. Op den gewonen tijd (Aug.Sept.) wor den de jonge aardbeiplanten uitgepoot op de plaats, waar ze vervroegd zullen worden. Verplanten gaat wel, maar dan met flinke kluit en goed vastgieten. De ramen komen er pas op in het begin van het volgende jaar. Er zijn tuinders, die in Junuari hum glas al aanbrengen, maar zelfs tot in Maart wordt het gedaan. Hoe vroeger glasbedek king, hoe meer kennis er voor noodig is. Wie voor 't eerst begint, kan beter in Fe bruari, 2de helft, pas met glas bedekken. De gure winden zijn nu buitengesloten, ter wijl alle zonnewarmte benut wordt. Een aardbei voelt zich heel niet thuis in groote hitte. Ze houdt van frissche lucht. En dit is een groote fout, vooral van beginners, dat ze de ramen te veel dicht houden Luchten is noodzakelijk, flink luchten. Als het weer niet al te koud is, dag en nacht Als er niet of te weinig gelucht wordt, zullen de planten in het begin veel flinker opschieten, maar tegen den oogsttijd vindt ge blad in plaats van vrucht. En daar dit niet de bedoeling is, herhaal ik nogmaals en onderstreep het: Lucht veel. Een aardbei houdt van water, maar wie dit zou aanbrengen door g;ieten, zou weer een fout begaan, die ook alweer zichzelf ?traft. Het voorjaar is Te koud om te gieten. De aardbeien rotten weg. Als we zeker zijn van een flinke regenbui, mag het glas er af. Verder wordt er alleen gegoten als het be slist noodzakelijk is, dus nogmaals: als het heel niet anders kan. We moeten zorgen, goed vochthoudenaen grond te hebben, dus zeer humusrijke. Turf molm doet hier goede diensten en ook stal mest werkt hier verbeterend. Kunstmest werkt ook best, maar op niet te humusrijke gronden liever voor deze culture: stalmest. Te veel stikstof werkt hier verkeerd, dus geen gier. De soort aardbei heeft ook grooten in vloed. En het moge waar zijn, dat het met elke soort „mogelijk" is, de tuinders met ondervinding verkiezen alleen Dutch Evern Deze doet het 't best van allemaal. Ik! sprak vorige week nog twee groote kweekers, die elk jaar aardbeien foreeeren en beiden ge bruikten hiervoor Dutch Evern. In den vroegen zomer valt de oogst. Daar na doen we de planten weg. Ze heb;ben| voor ons hun dienst gedaan. Jonge planten geven ons prima kwaliteit en hooge prijzen. Al leen wanneer door een of andere oorzaak de eerste oogst niet normaal is geweest, houden we de planten nog een jaar. Dan 's zomers goed schoonhouden en niet la ten ranken. De fut moet er in blijven., De oogst van zoo'n gewas zal in kwaliteit niet zoo zijn als de eerste, maar het groot aantal ponden zal dat wel in orde maken. Beginners, volgt bovenstaande wenken goed op. Ziet eens, hoe anderen in Uwfom- ïeving het doen. Werkend met verstand, moet U succes behalen. den naam Mijnhard! bij het koopen van poeders. Alléén voorzien van den naam Miiinhardt, wordt echtheid gegarandeerd. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Cornelia Johanna, dochter v. J. Kaats en J. Bosboom, St. Josephstraat 1. Teunis Nicolaas, zoon van B. v. Brienen en J. v. Es, Wiekslooterweg O.Z. 97. Anton, zoon van A. v. Oostenbrugge en J. Kamp horst, Molenstraat W.Z. 49. Agatha Williel- mina, dochter van J. Bakkenes en J. van Moorselaar, Kampweg 72. Johannes, zoon van E. Groen en G. Verwoerd, Dorresteinweg 1. ONDERTROUWD: W. van Brummelen en N. de Bree. W. v. d. Visch en,' N. de Bree, GETROUWD: P. G. de Wit en C. M. Degenkamp. R. Meyer en J. M. J. van Lemel. GEVESTIGD: Jhr. H. J. M. Asch van Wijk, Luchtv. afd. A. E. v. d. Helden, Van Weedestraat 42. W. Kuit met gezin, Beetz- laan 70. Th. G. Heinst, Lindenlaan 16. G. Gijtenbeek, Drift je 4. D. de Haan, Amersf. str. 70a. G- Hoekstra, Heideweg 52. H. Spiek,. Korteweg 15. A. H. J. Hilhorst, Andriessestr. 20. J. L. D. Welmers, Hellingweg 13. C. Vlieger, Mendelssohnlaan 8. A. L. Veenen- daaJ, Steenhofstraat 27. E. F. Grolleman, Torenstraat 6. P. T. v. d. End met gezin, Korte Melmweg 3. J. H. C. Wijnhoven, Banningstraat 106- H. Vóórhaar met gezin, Beetzlaan 84. M. Dalen v. Bourek, Soesterb. str. 88. J. G. Vogelaar, Klein Engendaahveg 21. N. Eek, Ferd- Huycklaan 12. M. P. de Ruiter, Nieuweweg 84. P. J. v. Wierst, Beetzlaan 85. G. Rotman, Steenhofstr. 12. VERTROKKEN: J. A. van den Kolk met gezin, van Den Blaeklaan 25 naar Maartens dijk, Holl. Rading. M. H. ter Burg, van Molenstraat W.Z. 8 naar Batavia. W. P. de Moor, van Amersf.str. 119 naar Wissenkerke, Lepelstraat A23. H. Kastelijn, van Kon.laan 48 naar Limschoten E5. A. van Blaaderen met zoon, van Vinkenweg 25 naar Bever wijk, Scheybeckl. 5. A. v. d. Vlugt met gezin van Amersfoortschestraatweg no. 97 naar Rijswijk (Z.H.), Haagweg 160. W. Ekkelen- kam.p, van Hoogte 50 naar Deventer, Pikeur- baan 20. J. A. Meyer, van Vredehofstraat 2 naar Utrecht, Maliebaan 70. A. G. de Ruiter, van Birkstraaf 34 naar Hengelo (O.), Algem. Ziekenhuis. J. G. A. Hartman met gez.f van Hartweg 2 naar Baarn, Veldheimweg 41. M. G. Pronk, van BLrkstraat 56 naar. Amersfoort, Zuidsitige! Zusterhuis. C. A. P. Valkenet, van Kerkstraat 14 naar St. Miehels- Gestel, Ruivenb. H. Haages, van Spoorstr. 9 naar Heiloo, St. Willebrordusst. J. Wen- ning, van Birkstraat 88 naar Amersfoort, Hessenstraat 2. A. A. v. d. Hoff, van A. Paulownalaan 6 maar A'dam, Heerengracht 141. A. F- v. Dijk., van Kokmieweg 2e naar Baarn, Gen. y. Heutslaan 14. W. Sliep met ONZE RIJMKRONIEK VREDESRECEPT Vrede op aarde, Zoo diende 'i te zijn, Mocht het z-co worden Bij g:i ctcn en klein'. Vrede op aarde, Ir» huis'lijken kring, Wat zou 't mooi zijn Als het eens ging. Vrede op aarde, In dorpj' en stad, 't Is thans helaas Nog verre van dat. Waarom zoo vijandig, Gij volken der aard', Waarom zoo strijdlustig En klaar met het zwaard? Waarom niet het wapen Tot sikkel gesmeed, Zoodat ge door arbeid De veete vergeet? „Waarom niet", klonk het Eeuwen reeds lang. „Waarom niet" zoo zuchtten De vóórvad'ren bang. „Waarom niet", is ook nog De vraag van 't heden, „Waarom niet" blijft klinken Als in 't verleden. „Waarom niet", 't is zeker, Zal men blijven hooren, Zoolang niet een beteren Geest wordt geboren. Een geest van verdragen, Van elkander begrijpen, Eerst dan kan, en niet eêr, De vrede gaan rijpen. Laat af dan, o menschen, Van haat en van nijd, Want zóó wordt de weg Tot den vrede bereid. gezin, van Van Weedestraat 61 naar Hilver sum, Liebergerweg 160. VERHUISD: Wed. Jhr. R. H. S. G. Six tot Oterleek, van K- Bergstraat 5 naar 7. F. A. v. Esch, van Vredehofstraat 10 naar Vosse.veldlaan 47. D. Goede met gezin, van Molenstraat W.Z. 23 naar Verl. Postweg. F. Luschen, van Verl. Kolonieiveg 7 naar Soesterb.str. 41. W. Bierman, van Postweg 58 naar L. Koppenlaan 12. J. Steenmeyer, van Birkstraat 26b naar Verl. Postweg. A- N. Brouwer, van Korte Melmweg 3 naar Middelwijkstraat 30b. C. Hübscher-Bakker. van Da Costalaan 15 naar Soesterb.str. 43. C. Geyl, van Korte Bergstraat 7 naar JuLi- anastraat 3a. F. H. Gemen, van Wilhelmina- laan 27 naar Middelwijkstraat 30b. Wed. J. J. Kamerbeek, van Kerkpad Z.Z. 54 naar MiddehvijkstTaat 38. GEVONDEN BRILJANTEN De Satam en de Heilige Schrift De Satan kan de H. Schrift wel bijbren gen en haar verdraaien, Luc. 4:9—11, maar hij kan toch op de Heilige Schrift niet ant woorden. Zij is Christus' woord en heeft een machtig gezag, Christus zelf heeft er, den Satan den mond mee gestopt. Men, vindt in de gansche Heilige Schrift geen eenig hard woord tegen den armen zondaar, die van alle eigengerechtigheid ontbloot is; in tegendeel toont zij wel duidelijk aan, dat juist dezulken het onderwerp der genade des Evangelies zijn en niemand anders. W. Keurmeesters. Keurmeesters zelfs al zijn ze in waarheid godvreezend, hebben wei iets van hooge hoornen "m een bosch. Onder den boom wil niets groeien; ze verspreiden te veel scha duw en onderscheppen den zegen, en als zij de droppels doorlaten, dan zijn het geen zachte regendroppels meer, maar dikke har de droppels, die liet jonge groen pijn doen. Men doet het best den jongen aanplant op eenigen afstand van hen te plaatsen. M. PLAATSELIJK NIEUWS Najaarsschouw Onder verwijzing naar de openbare bekend making ook voorkomende in dit b-iad, vas- tigen wij in het algemeen belang de aan dacht op de najaarschouw te houden door de Waterschapsbesturen. De groote belangen bij den goede reiniging van slooten en greppels mogen doen ver wachten dat alle eigenaren van aangrenzende perceelen aan de wettelijke verplichtingen zullen voldoen. Roode Kruis-collecte Men, verzoekt ons de aandacht te willen ves tigen op het feit, dat op 23 September a.s. in deze gemeente weder de gewone jaarlijk- sche Roode Kruis-collecte zal worden ge houden. Met het oog op het goede doel, dat) deze Vtréeniging beoogt, wordt deze collecte in de belangstelling van de ingeezetenen ten zeerste aanbevolen.

Soester Courant | 1931 | | pagina 5