DE BOER c. P. 6. DE UBS. ArlS. HEI HADDELSHUIS Sfslag BegaMiseerd Reclame-week De isrsie Siesler Elecir. Brood, oh neeli morgen ZiEerdag 21 Sopiember REUZE RECLAMEDAG Bi) omhei ra fi cel H contant HET HHIELMS IAIE1SCHAPPEB Soesterveen isi immm ui. s. Lange indsche maten .keereapg ppreckletttïi „CORTOSA" CACAO AFWEZIG KANTOOR. Erfhuis li INBOEDEL KUUPERS Uiterst net persoon HET KAASHUIS CADEAU! P. SCHAGEN Slaat Uui siai. Profileer! uan le gelegenheid, K. KAZIUS TOUW uioensÉi 30 sept. 1931 Dixiaaosche Rijmen. TGINEIGHTINQ iBehanqerij SfoffeerdeijJ Joh. v. Schalkwijk Jr. R. K. Meisje Te koop BIGGEN Een eigen huis net meisje Bouwkunde BIGGEN Jaarsma-Baard Net meisje gevraagd Jongen gevraagd kleine aardappelen Verloren HONING uioensiiag 30 sepiember 1931 0e Goedkoops Verfwinkel J. J. WIEStSMA MIDDELMAN Torenstraat 3B het beste adres. TIP TOP FOTO'S FOTOGRAAF G.VAN GRONINGEN Riviartuingrint W. Dorresfeijn Te koop Te koop Orgel- en Pianoles Mej. E. Plomp W. H. ÖNWEZEN Handel in Melk, Boter, Kaas en Eieren. INRICHTING voor Oefeningstherapie en Lichamelijke Cultuur Privaat- en Clubles MAGAZIJN „DE MAGNEEJ' HENDRIK JAN DOLFIN Jr. Bij aankoop GRATiS. een pond versch gebrande PINDA'S Welf-, Manna-, Rubber en Lon^bfe-schoenen Droge wiT)he voeten voor Uw kindf i in den winter. Het adres voor het repareeren van schoenen met steunzolen. Neemt proef. Firma Bakker Kuijper INBOEDELS te koop gevraagd DEKENS DJ P SS SS Schoolschriften Dictaatcahiers KAAS Geurts en houden najaarsschouw op CüranvZaagere^ itior\ole.„Kon VlaanwheOpvra- rU±redibchew?g.4 ópneekuur-ntaanclagerv woensdag van 1-2.30uur LiKdoorns en Eeitgeziueiien Likdoorntinetuur '.ZO - iel. mi KAREL'S HEMELVAART Karei d'eerste was gestorven En hij steeg met groote vaart Rechtaan naar den schoonen hemel, Op een houten hobbelpaard. Manus, Venus en de Zonne Reed hij hobbelend voorbij; Weldra stond hij voor den hemel Met z'n pet iet-wat op zij. Spoedig klinkt de zware klopper Door de hemelzalen heen; Sinte Pieter, eensklaps wakker, Komt de trap af naar beneên. Eerst kijkt hij door 't hemelluikje, Wie zoo vroeg al is op pad; Daarop gaat de poort wijd open. Karei denkt: Wie doet je wat! „Naam en voornaam; van geboorte; Welk geloof en politiek; Waar vandaan; al je papieren; Toch niet van de Soester kliek?" Karei denkt: 't Is hier in orde; 't Oaat er wel secuur naar toe! „Petrus, 'k wou hier eeuwig rusten, Want ik ben van 't hobb'len moe. 'k Wou liefst in den Anti-hemel Want daar hoor ik eig'lijk thuis'!" Petnis slaat de boeken open, Wijl hij liefst maakt geen abuis. „Maar, vriend Karei, wat is dat nu? Door je naam een groote streep; Breeder, ja, wat zal ik zeggen, Dan een chocolade-reep?" ,,'k Wil dat even onderzoeken Bij den zaalgen Aan-den-dijk; 'k .Mag je zoo niet binnenlaten In het Anti-hemelrijk". Petrus sluit de poort en rammelt Met z'n sleutels door de gang; Karei zet zich op z'n hurken, Want het wachten valt hem lang. Eind'lijk hoort hij Petrus stappen En de Pipa is er bij; Maar ze kijken lang niet vriend'lijk; Wat toch staat er op die lei? d' Anti-hemelingen, Karei, Hebben U, helaas, boycot; Rij maar spoedig trug naar d'aarde, Weer naar Soest, daar zijn ze zot! nend. Maar die kans krijgt men niet altijd. Het blijft hier altijd een quaestie van vraag en aanbod. Dan Jtwam spreker tot het ras, dat zich het be9t voor dezen fok leent. Tot nu toe waren het hier de Noord-Hollandsche blau wen, een kruising van Plymouth-Rock en Me- chelschc Koekoek. Men moet hebben dieren, die snel groeien en gezond blijven. Dan eischt men wit vleesch. De tijd van broeden van deze dieren be- ;int in October en eindigt in Maart. De beste tijd van afzet is, wanneer de jacht gesloten is, dus begint Januari. Omtrent de huisvesting waarschuwt de heer Wijk te zorgen dat geen zon in het hok komt. Bij zon knijgen de dieren lust om vee rep' te pikken, wat noodlottig kan worden. De die ren moeten vooral in de buitenlucht, menl moet geharde kuikens hebben. Het afmesten schijnt in het midden van ons land niet zoo goed te gaan als1 in Noord- Holland, vandaar dat velièn dit jaar hun kui kens verkochten aan opkoopers uit België. De voeding is de eerste 2 weken gelijk aan die van gewone kuikens. Men lette er vooral op, licht verteerbaar voedsel te geven, 't Is gewenscht telkens wat versch voer te geven, een keer of 7 per dag, liefst ook inog één of twee keer bij lamplicht, omdat anders de nachten te lang worden. De hokken moeten vooral niet te warm zijn., eer aan de koele kant. Na deze inleiding werd gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen, waar meerv deren gebruik van maakten. Daarna werd nog een huishoudelijke ver gadering gehouden en besloten in den aan staanden winter weer een tentoonstelling te houden, zoo mogelijk in samenwerking met de Vereenigtng van Duivenhouders „De Zwa luw". De reductie gegeven op het U.B-P.-voeder zal ten volle aan de leden, die d-itf voer ge bruiken. worden uitbetaald. Het bestuur stel de voor een gedeelte in de kas te doen vloeien. In de vacature Van der Wiel werd tot bestuurslid gekozen de heer Plomp. Voor een eventueelc op te richten pluim veecursus bleek niet voldoende belangstelling te bestaan. Twee noodlandingen Dinsdagmiddag moesten 2 vliegtuigen van de Luchtvaart-afd. te Soesterberg, wegens benzinegebrek, een noodlanding maken. De eene landing had plaats te Lemmer, door Luitenant Sinnema, de andere door PLAATSELIJK NIEUWS Tijdrede prof. Dr. G. Wisse Voor een overvol kerkgebouw trad Zater dagavond in de Chr. Geref. kerk alhier op Prof. Dr. G. Wisse van Apeldoorn met het onderwerp: „De wedergekeerde dagen van Noach en de toekomst des Heeren", opge bouwd uit hetgeen men leest uit hetj Evange lie naar de beschrijving van Mattheüs 24 37: „En gelijk de dagen van Noach waren, al- zóó zal ook zijn de toekomst van den Zoon des menschen". Plaatsruimte belet ons de rede in haar ge heel weer te geven. Plotselinge dood Toen Maandagnacht een der Eerw. Paters van het missiehuis St. Jan te Soesterberg eer» rondgang deed over de slaapzalen, om te zien, of alles in orde was, bemerkte deze, dat een der bedden onbeslapen was. Toen men op onderzoek uittrok, vond men de 15-jarige student dood op de W.C. Bij onderzoek bleek, dat hij aan hartverlam ming gestorven was. Inschrijving Nijverheidsschool Blijkens een advertentie, voorkomende in dit blad, bestaat er wederom gelegenheid voor inschrijving als leerling der Nijverheidsscchool Wij behoeven nauwelijks eene aanbeveling te schrijven, immers het mag bijna wel van algemeene bekendheid worden beschouwd, dat hier op deze school voor onze a.s. vak lieden veel te leeren valt, welk vak ook be oefend zai worden. De jaarlijksche tentoonstellingen geven hier van wel het meestvolkomen bewijs. Ouders en voogden, denkt aan de belan gen der kinderen, ook werkgevers spoort de leerlingen aan deze school te bezoeken, het is een belang voor het algemeen, doch voor het kind in het bijzonder. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer P. J. Koppen, behaalde bij het dezer dagen gehouden exa men, het politie-diploma. Procesverbaal De politie te Soesterberg maakte proces verbaal óp tegen een zekere mej. H., woon achtig te Zuilen, wegens het onbevoegd uit oefenen der geneeskunde. Vertegenwoordiging ven Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. een leerling-vliegenier, onder de gemeente Huizen. Beide landingen verliepen vlot en nadat beide vliegtuigen vanuit Soesterberg van benzine waren voorzien, kon de reis naar naar Soesterberg worden vervolgd. Overtreding Melkbesluit Blijkens onherroepelijk geworden vonnis van den Kantonrechter te Amersfoort, is een melkverkooper alhier veroordeeld tot f5' boe te subs. 2 dagen hechtenis, wegens overtre ding van art. 29, le lid van het) Melkbesluit „melk verkoopen te Soest op den openbaren weg binnen de bebouwde kom der gemeen te tusschen zonsopgang en zonsondergang, zonder vergunning van Burgemeester en Wet houders te vertoonen. Geslaagd De heer J. W. van de Heuvel, onderwijzer aan de Chr. school aan den Driehoeksweg, slaagde Vrijdag voor het examen acte gym nastiek. Aanbesteding Door den architect P. Beekman, werd aan besteed de bouw van 18 woningen te Soes terberg. Laagste inschrijfster was de firma Beekes te Utrecht voor type A f52500 en voor type B f550000. Hoogste "inschrijfster was de firma Fransen te Hilversum. EERSTE SOORT VOEDZAAM - VERSTERKEND De CACAO voor Uw gezondheid. Ml Plm. 30 volvet. Verkrijgbaar bij W» MEKKING Nassaulaan 20 - Soestdijk AAN HUIS TE ONTBIEDEN! Pluimvee- en Konijnenfokkersver. Deze vereeniging vergaderde Maandaga vond in de Gouden Ploeg. Nadat de voor zitter, de heer Beetsma, de aanwezigen het welkom had toegeroepen, kreeg de heer P. Wijk assistent-pluimveeconsülent te Apel doorn, het woord fo\ het houden van een lezing over „Het opfokken van Piepkuikens", Nadat allereerst een globaal overzicht was gegeven van dezm fok, ook in het buiten land, werden de afzetmogelijkheden besprok- ken en aangeraden vooral voorzichtig te zijn In Soest heeft men geleerd met de Angora- en Chinchillakonijnenfokkerijen. Wanneer men zooals dat in Noord-Holland gebeurt, naast de vetfokkerij ook kan beoefenen de afzet van broedeieren, die veelal voor plm. 14 cent worden verkocht, is het bedrijf zeer wel loo- Betere bebouwing van onze gemeente In het gebouw „Religie en Kunst" is Vrij dagavond een vergadering gehouden, waarin de heer K. C. van Nes, landschapsarchitect uit Apeldoorn en ontwerper van het nieuwe uitbreidingsplan te dezer plaatse, de wensche- lijkheid betoogde om te komen tot een hoo- ger peil van "de bebouwingsuitbreid'img in deze gemeente. Een groot aantal eigenbouwers, eenige ar chitecten, bouwkundigen en makelaars in vas te goederen, hadden aan den oproep ge volg gegeven. Tevens waren aanwezig de burgemeester, de gemeente-secretaris en de beide hoofden van den technischen dienst van openbare werken en bouwtoezicht, als mede een drietal raadsleden. Nadat de heer Van Nes allen had welkom geheeten en zich verheugde, dat men in zoo grooten getale was opgekomen, ging spreker na wie bij de toekomstige bebouwing van Soest betrokken waren, 't Zjjn de architec ten, bouwondernemers, grondexploitanten en ten slotte het gemeentebestuur, dat door het uitbreidingsplan en de bouwverordening re gelen kan stellen. Die allen moeten, samen werken. Nu de heer Van Nes de gemeente zoo langzamerhand heeft leeren kennen, heeft hij daarin veel moois gevonden, vooral veel na tuurschoon, maar ook veel gebouwen, die nu niet bepaald fraai genoemd kunnen worden. Ook de bekrompenheid bij den bouw speelt hier in Soest parten. Het schijnt, dat men over het algemeen steeds de minimum eischen, die de bouwverordening stelt, in toepassing brengt. De wegen zijn meest alle veel te smal; men heeft minimum voortuintjes en vaak ook al kleine achtertuintjes. Ter zijde van het huis ligt een strookje grond jrnief grooter dan de bouwverordening eischt. Zoo heeft men gekregen een minimum-product; het aanzien wordt kleinburgerlijk. Het land schappelijk karakter gaat verloren, de waarde der terreinen worden verlaagd. Men trekt zoodoende kleine menschen, wat zeker niet bevordelijk is voor de gemeente-finanoiën. Wordt de bebouwing ruimer, komt de architectuur op hoo ger peil, dan trekf men andere personen. De pensiongasten, die des zomers hier in zoo groote getale vertoe ven, genieten dan dubbel. De eigen bewo ners krijgen meer liefde voor hun woon plaats. Alles komt op hooger peiL Na deze inleiding zou spreker gaarne uit de vergadering stemmen hooren en dat geluk te zeer wel. Velen hebben het woord gevoerd. Maar tot een bepaald eindresultaat is het niet gekomen. Wel gingen tegen het eeiude stemmen op voor het houden van een ten toonstelling van betere projecten, het maken van een excursie naar het Gooi, waar zoo veel mooier gebouwd wordt dan in Soest enz. Tenslotte heeft de burgemeester nog heet woord gevoerd, die gaarne allerlei standen door of naast alkaar ziet wonen. Met een woord van dank aan den inleider, werd de geanimeerde vergadering gesloten. Luch tvaartafdeeling Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen uit den militairen dienst de reserve- eerste-Iuitenant-vlieger J. G. Sissdngh van de Luchtvaartafd. en benoemd bij het wapen der infanterie. Vlpotscihouw Aan den Vfootschouw van de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij voor Nederland en Koloniën op 29 September op Schiphol, web ke ook bezocht zal worden door H. M. de Koningin en H. K- H. Prinses Juliana, zal een escadrille van de 'Luchtvaartafdeeling te Soesterberg deelnemen onder bevel1 van den kapitein W. C. J. Versteegh. Dansclub Belangstellenden verwijzen wij naar een in .dit blad voorkomende advertentie, betreffen de de te geven danslessen in „Bosch en Duin". Eerste steenlegging Bij de eerste steenlegging van het in aan- bcuw zijnde rusthuis de Lichtenberg aan den Utrechtschenweg te Amersfoort, zal het woord ook gevoerd worden door Ds. Tuinstra uit Soesterberg. Paard op Hol Zaterdagmiddag kwam fruitkoopman M. uit Nijkerkerveen met paard en kar over de Kerkstraat. Op een gegeven oogenblik vielen eenige ledige kisten van den wagen, waar door het dier schrok en er van door ging. Spoedig liep het woeste dier tegen een boom, viel en bleef liggen. Ook de voerman werd van den wagen geslingerd en bekwam vrij ernstige wonden. Dr- De Vos, die spoedig ter plaatse was, verbond de patiënt. Per auto is M. naar zijn woning vervoerd. Het paard werd met vereende krachten overeind geholpen, waar bleek, dat het dier bijna geen poot kon verzetten. Met moeite werd het naar een naastbijzij,nden stal ver voerd. Inmiddels was een veearts gewaar schuwd, die vrij ernstige wanden consta teerde. Het tuig en de wagen waren ook deerlijk gehavend. Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, werden terug ontvangen te Soest in de eerste helft der maand Sepl. 1931. Brieven Binnenland: 1. Bouman, Zeist. |2. Mevr. Wed. N. Buijs Bakker, Amsterdam 3., A. Bartling en G. Wolzak Hzn., Haarlem. Briefkaarten Binnenland 4. Fam. 1. H. Dun, Rotterdam. Briefkaarten Buitenland: Qyerbeek, Paris. 6. R- Zieck, l.ausanne. Twee briefkaarten zonder adres. 6e Zomerconcert Vrijdagavond te 8 uur gaf de Soester Harmonie P.V.O. aan de Koningiunelaan haar 6e concert in dit seizoen, onder 'leiding van den heer Teo de Goeij uit Amersfoort. Hon derden waren door het fraaie herfstweder naar het concert gelokt om te genieten, zoo dat het 2eer druk was. Na elk nummer steeg een onbedaarlijk appplaus op voor de executanten. Er werd intens genoten. Jeugdherberg „De Heidebloem" Het comité van actie voor „De Heide bloem" heeft een nieuwe vergadering belegd en besloten: In deze gemeente zullen 3000 strooibiljetten worden verspreid, die inlich tingen over doel en streven der jeugdherberg geven. Bovendien zal binnen afzienbaren tijd een avond worden georganiseerd, die aller lei attracties zal bieden in artiestiek en ge zelligheidsopzicht. Verder bestaat het voor nemen lijsten te laten circuleeren, die den Soesters gelegenheid zullen geven hun sym pathie met de jeugdherberg derwijze te be- toonen, dat deze voortaan op gezonde fi nanciëele grondslagen kan rusten. SPORTKRONIEK V.V. „SOEST" Soest II—E.A.C. II 5—0. Soest II speelde Zondag j.1. haar 3e comp. wedstrijd en wist wederom 2 punten bin nen te halen en wel met bovenstaande cij fers. Ons 2e elftal is op den goeden weg. A. s. Zondag in Utrecht Soest IVoorwaarts I. Soest II—Elinckwijk II. De spelers vertrekken om .12.30 uur per bus vanaf garage Geerestein. In verband met de geringe plaatsruimte .in de bus, moe- ten wij tot onze spiijt mededeelen, dat door supporters de reis per bus niet meegemaakt kan worden. Zij, die de reis per trein' wen,- Schen te maken, kunnen om 12.40 uur van halte Nieuweweg. Voorwaarts speelt in het Gern. sportterrein aan de Torbeckelaan, vlak bij het Elinckwdjkterrein. We vertrouwen, dat vele „Soest"-supporters onze elftallen zullen komen aanmoedigen, vooral ons 1 elftal heeft een zware taak. zij zullen hun) uiterste best moeten doen om in deze eerste competitie wedstrijd succes te kunnen boeken. Ook ons 2e elftal wacht een zwaren strijd. ELS.V.A.C. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Esvac jun.—C.J.V.V. jun. 0—2- Hilversum adsp.—Esvac Adsp. 41. Climax IIEsvac Z 36. Esvac II—'t Gooi V 2—5. Sopla IEsvac I 11. Het eerste elftal is er in geslaagd in een uitstekend gespeelde wedstrijd Sopla op eigen terrein een punt te ontfutselen. Het zag er langen tijd. naar uit, dat Esvac zou winnen, maar toen 10 min. voor tijd de rechtsbuiten moest uitvallen, bepaalde Es vac zich de laatste minuten tot verdedigen, met het resultaat een gelijk spel. Onze spe lers speelden stuk voor stuk een -goede wed strijd. A.s. Zondag komt Esvac I in het Burgem. Dekethpark voor een hester vuur te staan; B.V.C. 1 uit Bilthoven komt op bezoek en volgens ve'er meening is dit de a.s. kamjxoen van het seizoen 1931—32. Zondag 1.1). ver sloeg B.V.C. de St. Boys uit Utrecht met niet minder dan 6—0. De Esvaccers hebben echter besloten de illusiën der B.V.C.'ers eens te verstoren en de winstpunten eens te Soest te houden. Men kan er dan ook van overtuigd zijn, dat het Zondagmiddag zal spannen in het Burg. Dekethpark. Indien het weder wil medewer ken, zal ook de 'belangstelling uit de Bilt en Bilthqven zeer groot zijn. De wedstrijd vangt te twee uur aan en staat onder de bekwame leiding van den, heer V. Tunzi uit Utrecht. Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: Zaterdagmiddag: 3 uur: 't Gooi B. jun.—Esvac jun. 3.30 uur: 't Gooi C. adsp.—Esvac adsp. 3 uur; Esvac Z—Bloemenkwartier II. Zondag 2 uur: F..S.V.A.C. 1 -B.V.C, I, Veneta II -Esvac III. Zooals men ziet gaat de jonge garde Za terdagmiddag spelen in het Sportpark te Hil versum, terwijl Zondagmiddag het derde elf tal aan den Noorderweg te Hilversum haar eerste competitie-wedstrijd speelt. V.V. SOESTDIJK Soestdijk I—Steeds Voorwaarts 4—2 Even óver twee uur laat scheidsrechter v. Brink den wedstrijd een aanvang nemen. Soestdijk, trapt af, met den wind schuin in den rug. De eerste aanval op het St. Voor- waarts-doel, wordt door den 1. back gere tourneerd, de bal komt bij den spil van Voor waarts, die zijn voorhoede aan het werk zet. Keurig samenspel der St. Voorwaarts-voor- hoede volgt, maar het harde schot gaat over het doel, Na geruimen tijd spelens, waarin beide doelen beurtelings in gevaar zijn, krijgt onze rechtsbuiten den bal toegespeeld, hij geeft zuiver over naar r. binnen, die op waarlijk zeer fraaie wijze den bal vrij speelt en een zuiver schot geeft. De stand is 10 voor Soestdijk. Steeds Voorwaarts komt nu zeer gevaarlijk opzetten, maar de backs staan als een rots in de branding en geven niet thuis. De rust gaat in met 10 voor Soest dijk. Na de rust hetzelfde vlugge spel aan beide kanten. Vele gevaarlijke aanvallen hebben beide doelverdedigers te onderscheppen, het geen hen wel is toevertrouwd. Als ieder denkt, dat de gelijkmaker komt, is het Van Dort, die ophaalt, een overgeven naar Broer- ze volgt, die zich niet bedenkt en den stand op 2—0 brengt voor Soestdijk. Flink komt St. V. nu opzetten, tot einde lijk de midvoor een schot lost, dat onhoud baar voor den keeper van Soestdijk in het net verdwijnt. Stand 21 voor Soestdijk. Onze jongens laten den moed niet zakken. Stevig komen ze opzetten, een voorzet van d. Steeg volgt eneen speler van St. Voorwaarts kopt den bal in eigen doel. De stand is 3—1. Zeer goedkoop kwam Soest dijk dus aan haar doelpunt. Wederom wor den er gevaarlijke aanvallen op 't Soestdijk- doel gedaan. Uit een dezer aanvallen weet St. V. wederom te doelpunten (3—2). Dan komt Soestdij kweer voor het vijandelijke doel en Woudenberg brengt zijn club in vei lige haven. (4—2). Nog 6 min. is er te spe len, maar er komt geen verandering meer in den stand. Als de scheidsrechter einde fluit, heeft Soestdijk met 4—2 gewonnen. De scheidsrechter leidde op zeer correcte wijze. Het eerste elftal heeft geheel aan onze verwachtingen voldaan. Zond4|-.-a.s. wederom een zwaren wed. strijd. Ook dan zal er wederom van het be gin tot het einde aangepakt moeten worden. Ons eerste gaat naar Doorn, om D. E. V. I te bekampen. Vertrek per bus om half één Voor ons tweede staat een thuiswedstrijd op 't programma, n.I. Zeist 4. Aanvang 2 uur. Zal 'nu eindelijk eens gebroken worden met dat verliezen? Ook voor 't tweede geldt het zelfde als voor de eerste elftal spelers. Van het eerste tot het laatste fluitsignaal aanpak ken en luisteren naar den aanvoerder. V.V. „SOESTERBERG" Zondag j.1- speelde Soesterberg I zijn eer ste competitie-wedstrijd tegen Brederodes. Soesterberg kwam met de puntjes naar hier. Er werd gewonnen met 4—2. Het 2de elftal speelde een thuiswedstrijd tegen Sopla III. Ook zij wisten met 5—3 te winnen. A.s- Zondag komt Sopla op bezoek. Een mooie wedstrijd staat ons dus te wachten- R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" De Zondag gespeelde vriendschappelijke wedstrijd Actif IIDe Ploeg II te Hilver sum,. eindigde met een 10 overwinning voor de Soesters. Zondag a.s. zal er niet worden gespeeld, in verband met het 40-urengebed in de pa rochie van St. Petrus en Paulus te Soest. Volgende week Zondag verwachten we het begin der competitie voor alle elftallen van De Ploeg. De elftal-commissie heeft de elftallen vastgesteld en de competitie voor ons kan ook gaan draaien. Het woord zal dan aan de spelers zijn. Zij zullen dan kun nen laten zien, wat zij dezen zomer zijn vooruit gegaan. We verwachten, dat zij hun uiterste best zullen doen en wenschen hun in de a.s. competitie veel succes. van 29 September tot 7 October. Dr. P. Donker en Dr. J. H. A. Rupert nemen waar. gevraagd voor den dag. Van Weedestraat 11B, Soestdijk. Electrolux stofzuiger, Singer hand- naaimachine. Spotkoopje. Kolonie- weg 17. te koop, bij H. van Harten, Oude Grachtje 5a, Soest. is de stille wensch van vele men schen. Op gem. voorwaarden is dit te bereiken. Vraagt gratis in lichtingen no. 296 bur. v. d. blad. Ter opleiding tegen 1 October gevraagd. Manufacturen Magazijn Post. Aanvang der lessen Bouwk. teekenen, Materaalen- kennis enz., begin October Torenstraat 11, Soest. J. PILOT, Architect. te koop bij A. Stalenhoef, Laan- straat 76A, Soest. te koop, f45.^, in prima staat. Amersfoortsche straatweg no. 25, Soesterberg. bij C. Smit, filiaal Kroon, Ko- ninginnelaan 21, Soestdijk. Soesterbergschestr. 51 - Tel. 2200 HEEREN- EN JONGEHEEREN KLEEDINGMAGAZIJN WINTERJASSEN ULSTERS - JEKKERS LEEREN JASSEN, ook v. dames. LUMBERJACK'S T HANDELSHUIS" voldoet U. Flinke jongen gevraagd voor kan toorwerkzaamheden. Goede hand schrijvende en goed bekend met Nederlandsche taaf en rekenen. Br. Iett. L. bur. van dit blad. in het Konijnenbedrijf. Leeftijd plm. 14 jaar. Aanmelden Kolonie- weg 8. Te koop gevraagd k f0.75 per mud. Plasweg No. 6, Soest. een gouden broche. Tegen beloo ning terug te bezorgen F. C. Kuijperstraat 7. Prima zuivere honing onder Rijks- merk. Nieuwe oogst, f0.90 per ponds flacon. Imkerij „Eemland' Kerkstraat 10, Soest. Wegens vertrek. De makelaar C. J. van Oosten te Soest, zal ten overstaan van deurwaarder J. KUITERS, op >s namiddags 2 uur, aan de Wil- helminalaan 27 te Soestdijk, om contant geld PUBLIEK VERKOOPEN: Een gedeeltelijke keurig onder houden waaronder slaapkamer ameuble ment, eikenhouten linnenkast (ma honie opgelegd), zoo goed als nieuw zeil, karpet (Weldon), spiegels, stoelen, tafels, kachels, tuinbanken, glaswerk enz. enz. Bezichtiging op den dag van verkooping van 10 tot 1 uur. Het Beste en Goedkoopste adres voor Markiezen, Kleeden, Linoie- ums, Matrassen en Meubelen is Woninginrichims Spoorstraat 26 - Soestdijk Koniginnelaan 44 Vanaf heden noteeren wij p. Kg. Grondverf voor binnenwerk f0.50 voor buitenwerk f 0.60 Kamer Japanlak f0.80 Witte Japanlak voor buiten vanaf f 0.90 Carbolineum 16 cent per liter. Creoline 30 cent per flesch. Zoutzuur 20 cent per flesch. Beleefd aanbevelend, èn voor MEUBELEN èn voor MANUFACTUREN Onze sorteering wol, kousen, pull overs, handschoenen enz. is uit gebreid en voordeelig. 6 stuks 50 ct. Briefkaarten 6 f 1 TORENSTRAAT 12 - SOEST Vergrootingen naar elk portret. f6-— per M3. Franco thuis. Telef. 789 EEMRRUG No. 17 RAARN KERKBERICHTEN gevraagd, goede verkooper, prima getuigen, voor het bezoeken van particulieren met manufacturen. Br. no. 297 bur. van dit blad. Buffet, Toonbank, Biljart en Pia no. Te bevragen Kerkpad N.Z. 6. Zondag 27 September 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. Groene veld. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-schooI, Spoorstraat Voorm. 10 uur Ds. H. A. de Geus, van de Bilt. 's Avonds 6 uur Ds. G. van Montfrans, van Barneveld. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. '6 uur Ds. J Drenth, van Broek op Langendijk. VER. VAN VRIJZ. GODSD1ENSTIOEN Qebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Prof. R. Casimir, van Den Haag. SOESTERBERG Zondagsschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur Ds. J. A. Gerth v. Wijk, van Soestdijk. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. een B.S.A. Motor in prima staat, onderzoek toegestaan, wegens overcompleet, prijs billijk. Adres: Schoutenkampweg no. 2 Soest, TORENSTRAAT 9 - SOEST BILLIJKE CONDITIES STEENHOFSTRAAT 20. 50 cent 225 en 250 cent 225 en 275 cent Nieuweweg 111 (bij halte Niewewegl SOEST Telefoon 2083 W. H. B. STOOF Gedipl. lid van liet genootschap voor Heilgymnastiek en Massage. Uw aangewezen adres voor Glas, Porcelein, Aardewerk. Uitgebreide keuze Galanterieën enz. enz. GROOTE SORTEERING IJZERWAREN. SOESTERBEROSCHESTRAAT - PLEIN No. 24 - SOEST van anderhalf pond koffie f 1.50, kwaliteit alom bekend 1 pond Roomboter met! R-M. of 2 pond volvette kaas of 1 poncl rookvleesch of 1 blik speculaas, inhoud 3 pondj Burgemeester Grothestraat 45-47 - Telefoon 2040 Vanaf VRIJDAG 25 SEPTEMBER t.m, DONDERDAG 1 OCT. Bij aankoop van EEN GULDEN aan diverse Kruidenierswaren (uit gezonderd Suiker en Roomboten) TEVENS PRIJSVERLAGING FIJNE VLEESCHWAREN VAN TIELEMAN DROS. Extra fijne Ham, per half pond f0.60 Boterhamworst, per half pond f0.30 Leverworst, per half pond i f0.25 Lunchworst, per half pond i f0.35 Plockworst, per half pond f0.45 Ontbijtspek, per half pond f0.35 Paardenrookvleesch, per half pönd i f 0.35 Ossenrookvleesch, per ons f0.30 KONINGINNELAAN 18, SOESTDIJK TELEFOON 2268 Schoenhandel Koninginnelaan 32 Beleefd aanbevelend RECLAME BIEFSTUK f 0.90 per pond OSSENHAAS fl.00 per pond Uitsluitend eerste kwaliteit Hoilandsoh vleesch Beleefd aanbevelend, Molenstraat 69 hoek Nieuweweg - Soest KERKSTRAAT 7 SOESTERBERGSCHESTRAAT 49 Emmers Waschketels Teilen Opruiming van Inmaakflesschen. BADEN DUPLEX met 25 pCt. korting. Partij melkglazen 6 cent Emaille fluitketels 150 cent KONINGINNELAAN. geven wij ter kennismaking van onze heerlijke speculaas (uit zui vere natuurboter en amandelen bereid), ieder tkooper een Veitooplokaal: SPOORSTR. 26, Soestdijk. Soesterbergschestr. 51 - Tel. 2200 AFDEELING WOLLEN, GESTIKTE, MOLTON Groote sorteering. Lage prijzen. ,,'T HANDELSHUIS" voldoet U. |s ïlï 5 cent, p. dozijn 55 cent. 15 en 35 cent. VISSERS BOEKHANDEL. Extra fijne volv. kaas, p. p. 65, 2 pond f 1.20 Prima belegen, per pond 60 ct., 2 pond f 1.10 Oude pikante volv, kaas, per pond 55 ct. Prima Leidsche kaas p. p. f0.40 De echte N.-Hollandsche Edam mer verkrijgbaar. Voor de keuken onze Margarine vanaf 35 ct. per pond. Ook voor fijne Vleeschwaren JE ADRES. Half pond fijne Ham 60 cent Half pond Preskop f 0.30 Halt pond H. Leverworst 25 ct. Half pond Boterhamworst 30 ct. Half pond Plockworst 50 cent Half pond Metworst 45 cent Half pond Rookvleesch 37,5 cent STEENHOFSTRAAT 27, SOE8T TELEFOON 2294 Speciaal adres voor fijne Vleesch waren en Zuivelproducten. NEEMT PROEF. NEEMT PROEF. Spantouwen Koehalsters Koedekken Dektouw Staarttouw Leidsels Koetouwen Wagenreepen Beukenlaan 31 A 17 cent 18 cent 70 cent 17 cent 42 cent 125 cent 15 cent 40 cent Soest verdwijnen binnen 3 a 4 dagen door 't gebruik van een fleschje Prijs per fleschje met penseel en gebruiksaanwijzing 45 cent.

Soester Courant | 1931 | | pagina 6