i Meden zlln We Mieii anihraciet spreekt van zeil. Besleli nog spoedig. j.i I. tutu. m: De Circus-Reus Flora Theater De Groene Monocle s 11.11. L DE RUITER CO'S VUNK'S gesneden Roggebrood DANSCURSUS 1 De Blauwe Jongens van de Marine. i I Reclameweek G Opening Winterseizoen Geurts Winter 1931. K. Wiersema - Soesterbergschestr. 9a J.A.VAN ARKEL TEL 2217 SOESTDIJK Tapijten - Gordijnen - Meubelen Dixiaansche Rijmen. Doch over zeer veel goedhoopere. Dat is en ons alleen moseiiit BRAilDSTOFFEÜHAÜDEL PUROL er op: Joh. v. Schalkwijk Jr. M Zij: is afwezig Ter ouername aangeboden Te koop Te koop Eenige waschen Te koop kamers met Pension aangeboden Rijwielen Te koop Een eigen huis Motobecane. Te huur Te koop RUSTIGE GELDBELEGGING. T© koop HET KLUWEN Maandag 19 October a.s. Dinsdag 20 October as. De geweldige Sensatiefilm De Circus-Reus A. J. F. van Vliet Modern en Antieken Meubelen. Aanvang Dinsdag 20 Octobsr a.s., Gedipl. Dansleeraar JOH. STEEMAN Orgel- en Panoles Mej. E. Plomp IITIIEI Oiu. perc. Piamien, flrugflee len. Ribhouten. Heuscnroten, in diuerse lengten, Eiken Koe- Hen, TaHhenoossen. Den neniepenEeiKen- en Beu Brandhout, iepen- en EiKen lOPhOUL SOESTER GOOP ZUIUELFABRIEK Ell HflELKIIIRICHTIIIB Prijsnofeering. INBOEDELS te koop g^rraagd HONING TOUW ZaaMiandei ui. S. Keilman Zoo Priv l8SS3t»SKaSSS3SKimK8K»XKKl Voor Wol, Sajet, Kousen en Sokken, J. C. van Haarlem Kousen, wol met zijde f 1.75, f2.35. Kousen, wol, nieuwe tinten 11.30, 1.50, 1.75, 2.- Directoires, zuiver wol f2.15. Directoires, zijde gemoltorineerd t'1.40, 1.55, 1.70. Directoires, fill d'ecosse, vvinter-kwaliteit fl.f 1.20 enz. Camisole's f0.80, f0.95, f 1.20. Catnisole's, zuiver wol t'2.60. Handschoenen f0.75, 0.90, 1.15, 1.60 enz. Heerensokken, wol f0.60, 0.70, 0.95, 1.15 1 25, 1.75, 1.95. Heeren slobkousen, pracht kwaliteit f3.—. Heeren handschoenen 1.05, 1.40, 1.70 enz. SPECIALE AANBIEDING. Van Zaterdag 17 tot Zaterdag 25 October ontvangt iedere kooper van 2 dassen de 2de das voor den HALVEN PRIJS. Damesstoffen. Dames en Heeren kleermakerij. Tricotage's. ■I JULI AN ASTRAAT 24 Filiaal N.V/. Stoom ververlj en Chemische wasscherij Gebr. Hoeksema, Utrecht J VAN HERFST EN BOERENKERMIS 'k Heb gedwaald door hei en duinen, 'k Heb gewandeld in het bosch En doorgloeid van najaarszonne, Zacht gedommeld op het mos. 'k Zag de gele blaadjes vallen, Dwarlesid door de ijle lucht; En zij dekten gaard en wfegen Met een laatsten stillen zucht. 'k Heb gezien dc knollenvelden, Laatst product van Soester Eng; Hoog geroemd in verre streken: Duld, dat ik mijn groet U breng. Weldra volgt de zoete ruste, Kermisweek, zij staat reeds klaar, Al zjiet men geen wafelkramen, Toch verschijnt zij, jaar op jaar. Dan vergeet de boer z'ti zorgen En hij draagt het Zondags pak Van den morgen tot den avO;nd, Eet en drinkt op zijn gemak. En hij grijpt de kaart en schud-jast Tot den vroegen morgenstond, Dampt z'n pijp en rookt sigaren, Drikt z'n glaasje met een klont. Knechts en meiden trekken stadwaarts, Gaan naar dancing, bioscoop; Drinken brandewijn met suiker, Eten karnemelk met stroop. Keeren in het nachtlijk duister Langs het eenzaam pad terug; En de leuke, kleine Amor Spant z'n boog en pijlt ze vlug. 't Wordt een koeren en een zuchten Stiekum achter struik en heg; Manus bergt z'n bolle wangen, BI07end voor hun blikken weg. Zijn de kermisdagen over, 't Boerenleven gaat z'n gang. Zoo was 't vroeger, zoo is 't heden, Zoo was 't negen eeuwen lang. Landbouw win tercursus De heer K. ter Laan uit Amersfoort is weder benoemd tot onderwijzer aan den Landbouwwintercursus te Soest. Aanbesteding Op Maandag 26 Oct. a.s. zal worden aan besteed het maken van de aarden baan voor het weggedeelte tusschen Pijnenburg en Prins Hendrikoord, deel uitmakende van de wer ken van den Provincialen weg Soestdijk— Bilthoven. Schietconcours Een 5-tal leden van de afd. Soest van de V. L., welke deelnamen aan het schiet concours te Lange Ruige Weide, behaalden een zilveren medaille met 242 punten van de 250 punten. Op de personeele baan won de heer O. de Haan bovendien een 2en prijs, terwijl de dagprijs werd behaald door den heer F. van Schaick. Dammen De Soester Damclub heeft j.1. Dinsdag een tegenbezoek aan de Bussummer Damclub ge bracht en is deze match evenals de vorige in een gelijk spel geëindigd. Met dit resul taat mag Bussurn I tevreden zijn, daar Soest over het algemeen beter spel vertoonde. Te vens is gebleken dat het spelpeil der Soester Damclub niet onderdoet voor dat der 2e klasse der Ned. Dambond, waarin Bussum I het vorige seizoen de tweede plaats be zette. De uitslag luidt als volgt: Bussum I Soest I J. Knecht—H. Bakker 2—0 P. Schaap Sr.—H. Bakker Jr. 02 A. v. d. Waay—D. Staal 11 J. v. d. BergS. de Zoete 11 G. Brand—Chr. Bakker 02 G. J. v. d. Berg—D. Waal 1—1 A. Bengelaar—P. Floor 20 P. Schaap Jr.—P. Reeringh 20 W. van Unen—M. Bakker 02 J. C. EijpeH. de Graaf 11 Nleuwstraat 14 - Telefoon 2103 PLAATSELIJK NIEUWS Aanrijding Maandag had op de Steenhofstraat nabij den Dalweg een aanrijding plaats tusschen 3 auto's. De chauffeur H. van hier, wilde een stilstaande auto passeeren toen juist van den tegengestelden kant een andere auto kwam aanrijden. Een aanrijding en botsing tusschen de 3 wagens was het gevolg. Hoe wel geen persoonlijke ongelukken voorkwa men, was de schade aan de wagens nogal ernstig. Van één der wagens, bleek de hand rem niet in orde te zijn. Vliegfeest te Soesterberg Waar wij vernemen, zijn op initiatief van de K.L.M. plannen in voorbereiding om te komen tot een vierdaagsch vliegfeest te Soes terberg in den zomer van 1932. Reeds worden door piloten en technische leiders van het vliegkamp, met vele vliegers van naam en in overleg met het bestuur van de K.L.M. besprekingen gevoerd met be trekking tot dit grootsche plan, dat ten doel heeft, de vliegkunst meer populair te maken, hetgeen ook beoogt wordt daar de jaarlijksche pleizier-vluchten die ook in 1932, omstreeks Paschen en Pinksteren weer door de K-L.M. worden ondernomen. Een smakelijk en gezond voedsel. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand, en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen. Het verzacht en geneest Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steénhofstr. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. 10-10 Bijzondere Vrijwillige Landstorm Afa. Soest Dinsdagavond hield <xoz*> vcrccnigi.)g w> Motel „Oïchuysèn" een feestelijke bijeenkomst die druk bezocht was. ter uitreiking van de bij de Schietwedstrijden behaalde prijzen. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. de volgende autoriteiten op: Majoor Barrik Bles: commandant van het Landstormkorps Nieuwe Hollandsche Water linie. Mr. J. G. A. Geldrop Meddens: Se cretaris van de Gewestelijke commissie. Ka pitein W. Roggeveen: Commandant van de Compagnie Amersfoort. Op verzoek van den plaatselijken leider, den heer W. Hogeboom, werd door den Reserve Luitenant W. C. van de Wijngaart een kort openingswoord gesproken. Deze heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de autoriteiten, die door hun aan wezigheid blijk gaven van hun sympathie voor de afdeeling Soest, te meer omdat deze afdeeling getoond heeft, een groote activi teit te bezitten, gezien het aantal leden, dat gedurende het afgeloopen seizoen met bijna 20 vermeerderd is. Spr. herinnert aan de vele prijzen en finan- cieele bijdragen dooi" winkeliers en particu- fleren geschonken en niet minder aan 'de Eereprijs, welke door H. M. de Koningin Moeder werd aangeboden. Nadat onder begeleiding van de aanwezige muziek, eenige coupletten van het aloude Wilhelmus waren gezongen, werden eerst de prijzen aan de navolgende schutters in de eerste klasse uitgereikt. Nadat hierna door den heer G. Koek een bij de aanwezigen wel in de smaak geval len voordracht werd gegeven, had de ver dere uitreiking plaats. Alle prijzen werden met een kort en toe passelijk woord overhandigd en vielen zeer in de smaak. Spoedig daarop volgde een samenspraak van eenige Leden, aie groote bijval oogstte. Tot slot kwam de uitreiking van de bre vetten aan Koningsschutters en Scherpschut ters die met een toepasselijk woord door den commandant Landstormcorps N. H, W. ge schiedde. Alg. Ned. Vrouwen Vredebond Afd. Soest—Baarn Op 5 Oct. werd de 2e jaarvergadering van de genoemde afdealing gehouden. De voor zitster herinnerde in haar openingswoord aan de moeilijke tijdsomstandigheden, de alge- njeene economische ontwrichtingen en de tot het uiterste opgevoerde belastingen, terwijl toch per jaar alléén al in ons land pÜm. 100 miflioen voor de bewapening wordt uitge geven. Wat zou hier en in andere landen/ dat geld op nuttige wijze kunnen worden be steed. Maar het wederzijdsche wantrouwen en de angst van de verschillende regeeriaigen laat dat niet toe. Zij worden echter in' toom gehouden door angst voor de gevolgen van een oorlog en angst voor de steeds krachti ger wordende vredes-beweging. Deze mag vooral in dit en het gewichtige jaar 1932 niet verslappen. Het lauwe niet nadenkende deel van ons volk moet wakker geschud worden. Een verblijdend teeken des tijds is. dat een deel der jeugd in de gelederen) van de strijders en strijdsters voor den vrede steeds krachtiger gaat meewerken, wat o.a. tot uiting kwam in het onlapgs hier in, Soest gehouden congres, uitgaande van de Jonge Gidsgroep, dat een manifest heeft aangeno men onder den titel „Volksverdrag Holland— België", hetwelk op groote schaal zal wor den verspreid. Na deze uiteenzetting las de secretaris het jaarverslag voor, waarin zij den propaganda-1 maten en gewichten. avond, die op 31 Maart alhier gehouden werd fn herinnering bracht en de jaarvergadering van den Bond, die op 3 en 4 Juni tc A'foort plaats had. De bijeenkomst werd opgeluis terd door voordrachten van Mevr. Jekeli— Saban. Tot het bestuur traden toe: Mevr. Jekel—Saban, Mej. Oosterhof en Mevr. Houts- ma van der Es. Filmavond Naar wij vernemen, Ligt het in de bedoeling van den heer Wijngaard, filmoperateur alhier, gedurende dezen winter weer een zestal film avonden te geven, te beginnen met volgende week Zaterdag. Het zal echter van de opkomst afhangen, of de avonden, welke eens per maand zul len worden gegeven, doorgang zullen hebben. Als eerste film zal vertoont worden: „Char- Lie Chaplin op avontuur"; een lachfilm van het begin tot het einde. Het programma dat volgende week per advertentie zal worden bekend gemaakt, zal worden aangevuld met andere films. Ook op de andere avonden zullen goede en bekende filmen vertoont worden, terwijl voor muzikale begeleiding zal worden zorg gedragen. Zie advertentie in volgend nummer. „De Zwaluw" Uitslag wedvlucht vanaf Quièvrain op 4 October, met oude en jonge duiven. Afstand 220 K.M. Z.W- Wind. Deelname 45 duiven. J. Groen 1. E. Groen 2. B. Groeneveld 3, 8, 11. W. C. Priem 4. A. Rijiksen 5, 6, 7. A. Schaap 9, 10. Luxe prijs J. Groen met no. 1. Luxe prijs E. Groen met no. 2. Hiermede is de laatste wedvlucht ten ein de en volgen nog de kampioenuitslagen. Hokkampioenschap met jonge duiven ver. wierf de heer W. C. Priem. Duifkampioenschap met Jonge duiven de heer J. Pot. Hokkampioen oude 'en jonge duiven, de heer W. C. Priem en Duifkampioen oude en jonge duiven de heer B. Groeneveld. Een bizondere prestatie dient genoemd te worden. De heer W. C. Priem wist in dit a'fgeloopen vuegjaar beslag te leggen op 3 kampioenschappen, voorwaar een mooi succes. Daar er dit jaar zeer vele en mooie, prijzen gewonnen zijn, meende het bestuur der Postduivenvereeniging hier een feestelijk tin tje aan te geven en zal dan tegelijkj met de uitreiking een feestavond worden gegeven en wel op a.s. Woensdagavond 21 Oct. 5 uur in Hotel „De Gouden Ploeg", met op luistering van muziek, humorist enz., te be sluiten met bal. Iedereen, die idee heeft deze avond bij te wonen, kan gratis introductie bekomen aan de zaal. De prijzen zijin heden ter bezichtiging gesteld in de etalage van den heer H. v. Sitter Jr. Laatstgenoemde heeft hieraan een aardige attractie verbonden. Een 20-tal duiven zijn eveneens geëtaleerd. Elk kooper mag vol gens meening het mooiste exemplaar aange ven, waarvoor 3 aardige prijzen zijn gesteld. Omgeslagen Door het breken der vooras is Woensdag op de Birkstraat een woonwagen omgeslagen. Eén der 3 kinderen, welke zich in de wagen bevonden bekwam lichte kwetsuren. R.K. Tooneelclub D.E.K.O. Ofschoon deze club pas 'n jaar geleden is opgericht, gaf zij Zondagavond voor leden cm' gcnooülgden ctrn uitvoering in liet St. Josephgebouw, waarvoor veel belangstelling was. Het strijkje van den heer J. Stalenhoef en mej. M. Goes, zorgde voor muzikale af wisseling. Opgevoerd werd „Excellentie", blijspel in 3 bedrijven, waarin de heer Bigmans, gros sier in aardappelen, lijdende aan hoogmoeds waanzin, door zijn personeel er zoover toe gebracht wordt, dat hij zich candidaat laat stellen voor de aardappelenpartij. Er is vol op genoten; vooral om Kees en Frits werd hartelijk gelachen. De regie was goed ver zorgd. Tot slot een dolle 'klucht „De Doodenrit", aan het succes waarvan Jaap het zijne bij droeg. Het was een aardige avond. Filmmiddag Zondagmiddag om 2 uur zal een Kinder film worden vertoond, welke gratis toegan kelijk is voor de kinderen der leden van de R.K. Werkliedenvereenigimg onder geleide, in de zaal der St. Joseph-Jongelingenvereen. Congres Nederlandsche Trekkers bond Het eerste congres van den Nederland- schen Trekkers Bond zal op Zaterdag 17 en Zondag 18 October a.s. alhier in de Jeugd herberg „De Heidebloem" worden gehouden. De geheele Jeugdherberg is ter beschikking van de congresgangers gesteld, terwijl in een in de nabijheid gelegen zaal het congres zelf zal plaats vinden. Zaterdagavond 17 October spreekt de heer E. M. van Zinderen Bakker te Hilversum, lid van den "Raad van Toezicht en Advies van de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale en voorzitter van den Trekkers Bond over „De Taak van den Nederlandschen Trekkers Bond 'in de Jeugdherbergenbeweging". Zondagmorgen zal 'de definitieve organi satie besproken worden, terwijl door het Hoofdbestuur propaganda-plannen, Holland sche en buitenlandsche tochten voor najaar, voorjaar en zomer zullen worden voorgesteld. Fiintavoïid Maandag cióa-i in het St. Joseph's gebouw en Dinsdag in hel Parochiehuis de gewel dige sensatiefilm „De Circus-Reus" met een mooi en vroolijk bijprogramma. Aanvang half acht. (zie adv. in dit nummer). Een schitterend programma vol spanning en sensatie, hetwelk iedereen zonder bezwaar kan gaan zien. Kippendiefstal Door Wed. W. in de Birkstraat werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een 25-tal kippen. Gevonden voorwerpen Sierspeld, huissleutel, gouden ring, dag kaart gem. tram A'dam, rozenkrans, rijwiel- belastingplaatje, reserve autowiel. Inlichtingen bij de politie. Verpordeeid Zekere A. de V., welke voor eenige we ken nabij de Torenstraat met een auto mej. v. d. G. aanreed en waardoor laatstgenoem de zwaar lichamelijk letsel bekwam, werd dezer dagen veroordeeld tot f40.wegens het .in gevaar brengen van het verkeer, f 10.— terzake ondeugdelijke remmen, terwijl hem voor den tijd van 'n half jaar zijn rijbe wijs werd ontnomen. Processenverbaaï Tegen verschillende personen in onze ge meente werd procesverbaal opgemaakt we- Igens het in gebruik hebben van niet geijkte Zidh zelf verwond In een vlaag van overspanning heeft mej. K. aan de Schrikslaan zich vreeselijk verwond aan hals en pols. Op last van Dr. Donker„ die de eerste hulp verleende, is mej. K. naar het Ziekenhuis te Hilversum overge bracht. Frysk Selskip „Frcjonsktp en lenfaid" Bovengenoemd gezelschap hield Woensdag avond 30 September haar eerste ledenver gadering in het komende winterhalfjaar in „De Goudep Ploeg" te Soest. De zaal was versierd met de Friesche vlag en bloemen, terwijl de opkomst -der leden vrij goed was 'te noemen. Na de opening door den voorzitter, de heer Roorda. werd het Friesche volkslied staande gezongen, waarna de Secretaris de notulen van de, vorige ledenvergadering en het jaarverslag van het vervlogen jaar voor las. Beiden werden onveranderd goedgekeurd. Ook de rekeningen en verantwoording van den penningmeester, welke door een com missie waren nagezien waren in orde be vonden. Secretaris en Penningmeester wer den door den voorzitter dank gebracht. De aftredende bestuursleden, de heeren Roorda, Westra en v. d. Witte werden met bijna al- gemeene stemmen herbenoemd, die ook alle drie hunne functie's wederom aanvaarden. Een kleine wijziging in het reglement werd algemeene stemmen aangenomen. Voor het oprichten van -een zangkoor gaven zich nog te weinig leden op, zoodat hiermede nog gewacht moet worden. Hierna werd door de werkende leden op gevoerd: „De Mislokte Spoarreis", klucht in twee bedrijven van R. Tolsma- Zeer vlot liep alles van stapel. Vervolgens kwamen met voordrachten Mej. Schelfinga, gezusters RoelofeenVeldman en de heer Fijtsma Volop is van het een en ander genoten. De grime was wederom verzorgd door den heer J. A. Wiersma. Hiermede was het ofFicieele van het pro gramma afgeloopen en werd overgegaan tot het houden van een gezellig dansje, onder leiding van den heer De Boer met muziek van Mej. Kamerbeek en de jongeheer Sta lenhoef. Om twee uur gingen allen wel voldaan naar huis terug. Het geheel is een zeer ge zellige. vi'iendschanpelijke avond geweest, doch dit zijn we gewend van deze vereeni- GEVESTIGD: J. S. Wiersma-van Urk Koningin nel,aan 44. I. Ruz&its Van Weede- straat 13a. F. Meier Fero. Huijcklaan 12. F. Goor met gezin Dorrest-inweg 23. J. Roekhuizen Sinnemaplein 1. A. C. Roos, Kerkpad N.Z. 37. C. E. H. Wijthoff Juliana- sfeaat 58. G. Pl-eij Waldeck Pyrmontlaan 14. A. F. M. Kenuekens Laanstraat 17. J. G- v. Welie miet gezin Oranjelaan 18. L. v- d. Kuil Lange Brjnkweg 46. D. H. Donker, Nassaulaan 22. C. F. Jibben Emmalaan 7. H. P. C. Th. G. Wiilemsen, Amersfnort- schestraat 23. A. C. Goedee, Birkstr. 34. P. de Meijer, Andriessestraat 1. W. van Beek met gezin, Nieuwewcg 50. W. A. v. Vogelpoel met gezin, Verl. Postweg 7a. W. v. Brummelen, Bra'amweg 13. H. Harkenthal, Amiersf.str. 83B. T. Berlijn met gezin Sinne maplein 13. L Mulder met gezin, Kerkpad N.Z. 42. D. Koning-Bakker, Verl. Postweg 41. H v. d. Broek, Hartweg 2. F- H. Plomp, Da Costalaan 11. VERTROKKEN: J. H. van Dijk met gezin, van Verl. Postweg 36 naar Utrecht, Nieuwe Koekoekstr. A. A. Broek-Maassen, van Nieu- weweg 7 -naar Doetinchem, Witstraat Z 74. H. J. v. Nes met gezin, van Soesterb.str. 13 naar Hilversum, J. v. -d. Hëijdenstr. 65. H. Ch. Hei de man, van Verl. Postweg 94 naar Zeist, Amersf.str. óla. H. Lusseling met ge zin. van Erikaweg 2 naar Amsterdam, Lou- riersgracht. G. v. d. Klok, van Julianastr. 58 naar Nijkerk, Veenestraat 64. A. D. J. Parmentier met vrouw, van Heuvelweg 11 naar Wassenaar, Johannahuis. J. Richter, van Heideweg 1 naar Beilen, Beileroord.H. P. Majoor, van Koninginnelaan 131 naar Den Haag, Schiestraat 2. S. ScheWinga, van Wii- helminalaan 8 naar Amsterdam, T.opaasstr. 11. G. Snoek, van Amersflstr. 119 naar Hil versum, Oudedoelen 90. H. F. M. E. Geuer met gezin, van Kokmieweg 22 naar Duitsch- lan-d. W. C. Coenraadts, van Steenhofstraat 57 naar Zwolle. Sumatrastraat 37. A. Baum- gartner, van Batenburglaan 15 naar Utrecht, Rijnlaan 73bis. B. v. SLooten, van Andriesse straat 3 naar Amsterdam, Brouwersgracht 66. Wed. D. Scholte, van Nieuweweg 85 naar Amsterdam, Molukkenstr. 54B. J. F. Ker- vers met gezin, van Schrikslaan 61 naar Hil versum, Hooge Naarderweg 19. echter geenzins weer. Dit i< 2 gespeeld en 2 verloren, maar 2de elftal-Iers, dat beteekent toch nog niets. Wij hoorden al zeggen als we nog een wed strijd verliezen speel ik niet meer mee. Maar wat is dat nu? Zoo gaan we toch de com petitie niet in. We hebben nog 12 wedstrij den te spelen. Hoevee! kunnen er daar nog van gewennen worden? Er moet een goede wil zijn om te winnen en vooral de vrede onder elkaar bewaren. Maar vooruit, het hoofd omhoog" en dit moet bij ons voor staan, dat we zullen trachten zooveel moge lijk ons best te doen, dan twijfelen we1 niet of er zullen successen geboekt worden. Zondag a.s. H.M.S. 3—De Ploeg 1, 12 uur. R.K. B.V.V.—De Ploeg junioren, 12 uur. Voor het 1ste elftal een zware uitwed-, strijd. Vorige jaar was dit ook een van onze lastigste tegenstanders en dit zal nog wel zoo zijn. De uitslag was toen 3—3. We verwachten, dat de spelers hun best zullen doen en een fairen wedstrijd zullen spelen. De junioren spelen hun eerste competitie wedstrijd in Blaricum. Dat zal hun heusch niet meevallen. Zondag wisten de Blaricum- mers maar liefst met 100 van „Eemland" te winnen. Dat wil wat zeggen. Er zal! toch heel \Vat moeten gebeuren als deze eerste competitie-wedstrijd met zoo'n uitslag zal eindigen. Alle spelers doen hun best en dan valt de uitslag mee. Het ïste elftal vertrekt om kwart over 10 vanaf station Soest. Het jurioren elftal om half -elf vanaf het Gemeentehuis per rijwiel. SPORTKRONIEK BURGELIJKE STAND GEBOREN: Gerritje dochter van J. R. v. d. Grift en G. v. Schalkwijk, Birkstraat 30. Vogelina. dochter van J. H. v. Doorn en' J. W. Idzerda, Klaarwaterweg 79. Adrianus Jo- hannes. Jacob, zoon van A. J. J. van Marle em H. Ansink Andrjessestr. 21. Corneüs, zoon van F. v. Altena en N. v. Dijk, Den Bliek- laan 46. Wilhehnina Johanna, dochter van E. Hilhorst en W. Kok. Wiekslooterweg O. Z. 63. Richard. zoon van Reijer v. d. Duine en P. M. Droste Soesterb.str. 20. Wilhehni na Petronetla Gerarda, dochter van C. E. Hilhorst en G. de Ruygt Eigendomweg. ONDERTROUWD: W. J. Mennes en J. C. S, v. d. Maden. H. Gorissen en A. H. Ka merbeek. M. H. Verwoerd en S. H. van Kilo os ter. GETROUWD: A. Willemse en C. E. Hil- hbrst. H. B. C. van Nues en E. S. van h|)enderdaL H. A. Jekel en A. M. de Boer. A. G. Jongkamp en A. van Dijk. verleden: jan opmeer 74 jaar, on- Vredehofstraat 2. Christiaan Geyl, 79 jaaV wed. van W. M. Detnmink, Julianastr3a. R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" De Ploeg I—R.K. B.V.Vj. I 4—1. R.K. B.V.V. II—De Ploeg II 5—0. De eerste thuiswedstrijd is voor De Ploeg een aardige overwinning geworden, wat we echter niet zoo direct hadden verwacht. Direct bij het begin maakte De Ploeg haar eerste -doelpunt, waarna nog voor de rust no. 2 werd gemaakt. Het spel der Blaricummers is echter zeer goed en niemand denkt dan ook al aan een overwinning. Periodes van meerderheid enz. zijn dan ook met te melden geweest, zoowel voor de rust als na de rust. Direct na de rust wordt door beide par tijen weer goed aangepakt en R.K. B.V.V. komt gevaarlijk opzetten. Zij weten dan ook de stand te verkleinen, tot 2—1. Het is dan merkbaar, dat zij in de nieuwe vereeniging nog het schot missen. Er wordt tenminste zeer weinig op het doel geschoten. Van de andere kant gaat het beter en de stand wordt door een paar zeer mooie doelpunten op 4—1 gebracht, waarmede de overwinning een feit is. Het 2de elftal deed minder goed en verloor tegen de reserves in Blaricum met 5—0. Deze voorsprong werd vooral gemaakt in de 2de helft. De verhouding in het veld gaf dit KERKBERICHTEN PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. Woensdag en Vrijdag, 's avonds om 7 uur Lof met October-oefening. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV, Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Vroegmis half 8. Hoogmis 10 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om kwart over 7, na de Vroegmis en om kwart voor 9. 's Avonds om 7 uur Lof. Deze week eiken avond om 7 uur Lof met October-oefeningen. Gedurende de week de H. Mis om 8 uur. Biechthooren: Dagelijks voor en na de H. Mis, Vrijdagmiddag voor de kinderen der Mariaschool en Zaterdagmiddag van 4-5 en 6 uur en na 't Lot tot 9 uur. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. 1 Nam. 3.30 uur catechismus. Daarna Lof. In de week de H. Missen om 8.15 uur. w.o. Rozekransgebed. ZATERDAG. >s Avonds 7 uur Lof met Rozekransgebeden. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. Praktijk door Dr. P. Don ker en Dr. P. de Vos. één-persoons ledikant met bed, peluw en kussen f20.— twee.per- soons ledikant met 3-deelig bed, peluw en kussens f25.— sala mander kacheltje met pijp en plaat f10.zeegras matras (één-per soons) f3.50. Heideweg 24, Soest. Transportrijwiel f6.—, Gazelle Damesrijwiel f 17.50, goed in mof fel en nikkel. Heerenrijwiel f10... Soesterbergschestraat 32. 200 roede bieten bij C. v. stede, Nieuwstraat 55. Burg. aan huis gevraagd. Molenstraat 93 O.Z. prachtige winterjas. Keuze uit groote voorraad. Adres: „Het Handelshuis", Soesterbergschestr. 51. Tel. 2200. Voor Heer of Dame in mooi landhuisje, bij spoor en bushalte, tegen matigen prijs. Br. no. 310 bureau van dit blad. Eenige 2e hands Dames en Heeren te koop. Prijzen f2.50 tot f 10... Jac. Willig, Soest. salon-naaimachine, prachtmeubel, merk „Kohier". Ook in handma chine en andere merken te leve- Adres: „Het Handelhuis", afd. Naaimachines, Soesterberg schestraat 51. Telefoon 2200. is de stille wensch van véle men- schen. Op gem. voorwaarden is dit te bereiken. Vraagt gratis in lichtingen no. 296 bur. v. d. blad. Te koop een motorrijwiel, in pri ma staat, met electr. verlichting. Prijs f60.—, aan de Van Lennep. laan 2 bij Eikenlaan. zit- en slaapkamer, gemeubileerd of ongemeubileerd, met of zonder pension, op netten stand. Br. no. 314 bureau van dit blad. zeer geschikt voor de a.s. koude, gemolt. Borstrok en Pantalon, en vele andere warme ondergoede ren. Adres: „Het Handelshuis", Soesterb.str. 51. Tel. 2200. Ie Hypotheek gevraagd a f 11.000 tegen 4,5 a 5 pCt., op dubbel pand te Soestdijk. Lietst van par ticulier, zonder tusschenpersonen. Br. no. 312 bur. van dit blad. gestikte zijden Deken, iets nieuws, groot formaat, f 12.90. In effen en gebloemde dekens belangrijk- lagere prijzen. Adres: „Het Han delshuis", afd. Dekens, Soester bergschestraat 51. Tel. 2200. Nieuwste modellen Winterhoeden, Veeren enz. Soesterbergschestr. 10 - Soest Een spel v&n spanning en sensaiie hall acht, in de St. icseph longelingen-Vereeniging half acht, in het Parochiehuis met schitterend vroolijk bij-programma. SENSATIONEEL SENSATIONEEL Opening der zalen 7 UUR. Goedgekeurd voor kinderen boven 14 jaar. Prijzen der plaatsen f0.75, f0.50, alsmede enkele van f0.25. VOORVERKOOP Zondag van 122 uur aan het St. Joseph' ge bouw. Dinsdag van 122 uur aan het Parochiehuis en vanaf Vrijdag Rembrandtlaan 23. SS LAANSTRAAT TELEFOON 188 BAARN KERKSTRAAT 10 SOEST Vervaardiging en reparatie van Ie Klas werk. Zeer billijk adres. Modelboeken ter Inzage. in de zaal van den heer VERSCHOOR, Laanstraat. dagelijks in bovengenoemde zaal. De lessen staan onder leiding van den uit AMERSFOORT. Vertoont vanat Vrijdag 16 t.m. Dinsdag 20 October, DUS 5 DAGEN 2 PRACHTFILMS. Als 1ste Wat zegt de werklijst? Vandaag tafelzilver, lepels en vorken 'n beurt. Maar NU niet meer met poetsextract, dat >s goed voor bel en deurknop! Nu doen we '1 met „DOMOL", iets nieuws en iets goeds! Even 'n sopje wat krijt er bijafspoelenklaar! Raakt 't op, dan naar den drogist, doch kijk eerst of er nog „IROL" is voor de vloeren! TORENSTRAAT 9 - SOEST BILLIJKE CONDITIES Notaris F. P. E. VAN DITZ- HUIJZEN te Baarn, zal op DINSDAG 20 OCTOBER 1931, voormiddags 10 uur, op den Houtwerf van den Heer A. But- selaar, Burg. Grothestraat 23 te Soest, publiek om contant geld verkoopen >s Namiddags 2 uur den ver koop van Wagenmakers- en Meu belhout: Div. perc. iepen, eiken, beuken- en acaciaplaathout in div. lengten en dikten, iepen tangen, wagenbuikdeelen, iepen schalen enz. enz. MIDDELWIJKSTR. 26 SOEST TELEFOON 2102 Volle melk 11 cent per Liter Gegapasteuris. melk 13 ct. p. fl. Karnemelk 7 éent per flesch Karnemelk in flesschen 7 ct. p. fl. Kookroom 40 ct. per 1/4 L. Slagroom 50 cent per 1/4 L.i Karnemelksche pap 12 ct. p. L.fl. Franco thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend. Verkooplokaal: SPOORSTR. 26, Soestdijk. Prima zuivere honing onder Rijks- merk. Nieuwe oogst, f0.90 per ponds flacon. Imkerij „Eemland", Kerkstraat 10, Soest. Koetouwen, per 12 stuks Koedekken, per stuk Dektouw, per bos Kalvertouwen, 12 stuks Spantouwen, per stuk Metselkoord, per streng Staarttouw, per bos Leidsels, per stuk Drooglijn, per bos Beukenlaan 31A - Soest f 1.45 f 0.70 f 0.17 f 0.80 tO.17 f 0.22 f 0.42 f 1.10 f0.10 Rookworst (Stegeman), f0.65 per pond Bak bloedworst f 0,55 per pond Ontbijtspek (Geldersche) f0.60 per pond Ontbijtspek, zonder zwoerd f 0.35 per half pond Fijne Ham f0.60 per half pond P. Rookvleesch 37.5 ct, half pond Boterhamworst f0.30 half pond Metworst, 10.45 per half pond Leverkaas, f0.22 per ons Berliner f0.24 per ons Saucie de Boulogne f 0.35 per ons Servelaat worst f0.26 per ons Erwtensoep met worst of kluif 0.45 per blik Uitsluitend STEGEMANS fijne VLEESCHWAREN. STEENHOFSTRAAT 27, SOEST TELEFOON 2294 Union een kwa Bij ons Div Vraagt i Reuze s Versche Hagelwit Jonge p. Jonge bl Komkom Harde u Prima k Goudgek Chineesc Brusselse De echte Mevrouw Jaffa Sir Goudgeit Citroener Tafelpert Tafelapp< Prima to Nieuwe 1 Hazelnott Pinda's Versi Versche De nieuv 10 Blik 10 Blik Moesappt Prima rc 10 Blikjt Bestel U' f4.50 pei liteit ove goedkoop spannende geschiedenis met een pakkend slot. Als 2de en slot-hoofdfilm Het groote Duitsch sprekende, zingende en musicee- rende filmwerk (DIE KORVETTENKAPITaN. In de hoofdrol de bekende filmspeler Harry Liedke. Een prachtfilm vol humor en charme, duidelijk ver staanbaar Duitsch met schitterende Weensche muziek. Zaterdag- en Zondagavond speciale autobussen. Ver trek 's avonds 7.30 uur uit Soest over Soestdijk naar ons theater, waar U 's avonds weer wordt afgehaald. H K SS SC SE SS SE S SS SE naar W. BAATEN OUDE GRACHT 276 bij de Weesbrug Utrecht. Aanbreien van voeten en maat werk in eigen Machinale Brelerij. Prima versche Roomboter, per pond f 0.67, bij 2 p. t0.65 p. p. Literpotten augurken, per pot 27.5 ct., 3 potten f0.75 Fondant Borstplaat per half pond f0.25 Half pond bitterkoekjes f0.25 Amandel Speculaas, 2 p. bl. f0.75 3 Ponds blik Speculaas tO.89 gratis blik. Beleefd aanbevelend, v. WEEDESTR. 45 TEL. 2159 SOESTDIJK. heeft bij st Onze pri Prima r; Prima P Tweedst< Pyama-fl Prima el Mooi ge Gekeperc Mooi ge Prima gi Graslinn' Mooi lii Mooi zaï Kleurech Ruime 1 Kindersc Dito me 50 Gran 100 Gra 100 Gra 25 Gran Dames Bizt

Soester Courant | 1931 | | pagina 2