I Tevreden zijn ever isie Kwallen finthraclet sgreeht «i zeil. i De Groene Monocle !tt. L DE flUITER CO'S JJIhflTUrti DANSCURSUS inschrijving unor eerstbeginnenden en geuorderden De Circus-Reus Flora Theater I G< IV J.A.VAN ARKEL TEL 2217 SOESTDIJK Tapijten - Gordijnen Meubelen MKIKftNOfl VUNK'S gesneden Roggebrood is afwezig Ter overname aansebosen A. J. F. van Vliet Aanvang Dinsdag 20 October a.s., Gedipl. Dansleeraar JOH. STEEMAN Opening Winterseizoen s De Blauwe Jongens van de Marine. M Zij: HOUTUEJOPIIIfi. TOUW Geurts Reclame-week I li Ds nol Winter 1931. K. Wiersema - Soesterbergschestr. 9a Dixiaansche Rijmen. wen mier zeer mi goMMMn. mi is Dil ons hm mooeiim. PUROL er op! Joh. v. Schalkwijk Jr Te koop Eenige waschen Te koop kamers met Pension aangeboden Te koop Te koop Rijwielen Te koop RUSTIGE GELOBELEGGKIG. Een eigen huis Te koop Motobecane. Modern en Antieken Meubelen. Te huur HET KLUWEN Maandag 19 October a.s. Dinsdag 20 October a.s. De geweldige Sensatiefilm De Circus-Reus ^MÜSSaSgaHKHBISlüHISHKHKKK^ 36 36 36 38 SS K 36 38 36 36 l3ë8£388S383e36863636ia83836S63S36iS3e8a6l 68 18 8 8 Orgel- en Panoles Mej. E. Plomp om. pers. Plannen. Brugdee Schalen en Lallen. Eiksn palen in diverse lengten. Eiken Koe- staken. TalMossen, Den nen-, iepen-, EeiKen- en Beu ken scnaien, uredingsgarren, Brandhout, iepen- en lephoui. SOESTER COOP IlllUELFfiBfllEK EK MELKllRICHTIKB Prijsnoteering- INBOEDELS te koop gérraagd HONING zaadhandei i S. venman VoorWol, Sajet, Kousen en Sokken, J. C. van Haarlem Zo* Pri Kousen, wol met zijde f 1.75, f2.35. Kousen, wol, nieuwe tinten f 1.30, 1.50, 1.75, 2.- Directoires, zuiver wol f2.15. Directoires, zijde gemoltonneerd t'1.40, 1.55, 1.70. Directoires, fill d'ecosse, winter-kwaliteit f 1fl.20 enz. Camisole's f0.80, fO.95, fl.20. Camisole's, zuiver wol t'2.60. Handschoenen f0.75, 0.90, 1.15, 1.60 enz. Heerensokken, wol f0.60, 0.70, 0.95, 1.15 1 'S 1 75, 1.95. Heeren slobkousen, pracht kwaliteit f3.—. Heeren handschoenen 1.05, 1.40, 1.70 enz. SPECIALE AANBIEDING. Van Zaterdag 17 tot Zaterdag 25 October ontvangt iedere kooper van 2 dassen de 2de das voor den HALVEN PRIJS. Damesstoffen. Dames en Heeren kleermakerij. Tricotage's. I Filiaal N.V, Stoom-ververij eis Chemische wasscherij Gebr. Hoeksema, Utrecht I J VAN HERFST EN BOERENKERMIS 'k Heb gedwaald door hei en duinen, 'k Heb gewandeld in het bosch En doorgloeid van najaarszonne, Zacht gedommeld op het mos. 'k Zag de gele blaadjes vallen, Dwarlend door de ijle lucht; En zij dekten gaard en wiegen Met een laatsten stillen zucht. 'k Heb gezien de knollenvelden, Laatst product van Soester Eng; Hoog geroemd in verre streken: Duld, dat ik mijn groet U breng. Weldra volgt de zoete ruste, Kermisweek, zij staat reeds klaar, Al ziet men geen wafelkramen, Toch verschijnt zij, jaar op jaar. Dan vergeet de boer z'n zorgen En hij draagt het Zondags pak Van den morgen tot den avopd, Eet en drinkt op zijn gemak. En hij grijpt de kaart en schud-jast Tot den vroegen morgenstond, Dampt z'n pijp en rookt sigaren, Drikt z'n glaasje met een klont. Knechts en meiden trekken stadwaarts, Gaan naar dancing, bioscoop; Drinken brandewijn met suiker, Eten karnemelk met stroop. Keeren in het nachtlijk duister Laijgs het eenzaam pad terug; En de leuke, kleine Amor Spant z'n boog en pijlit ze vlug. 't Wordt een koeren en een zuchten Stiekum achter struik en heg; Manus bergt z'n bolle wangen, Blozend voor hun blikken weg. Zijn de kermisdagen over, 't Boerenleven gaat z'n gang. Zoo was 't vroeger, zoo is 't heden, Zoo was 't negen eeuwen lang. Landbouw vvintercursus De heer K. ter Laan uit Amersfoort is weder benoemd tot onderwijzer aan den Landbouwwintercursus te Soest. Aanbesteding Op Maandag 26 Oct. a.s. zal worden aan besteed het maken van de aarden baan voor het weggedeelte tusschen Pijnenburg en Prins Hendrikoord, deel uitmakende van de wer ken van den Provincialen weg Soestdijk Bilthoven. Schietconcours Een 5-tal leden van de afd. Soest van de B. V. L., welke deelnamen aan het schiet concours te Lange Ruige Weide, behaalden een zilveren medaille met 242 punten van de 250 punten. Op de personeele baan won de heer O. de Haan bovendien een 2en prijs, terwijl de dagprijs werd behaald door den heer F. van Schaick. Dammen De Soester Damclub heeft j.1. Dinsdag een tegenbezoek aan de Bussummer Damclub ge bracht en is deze match evenals de vorige in een gelijk spel geëindigd. Met dit resul taat mag Bussum I tevreden zijn, daar Soest over het algemeen beter spel vertoonde. Te vens is gebleken dat het spelpeil der Soester Damclub niet onderdoet voor dat der 2e klasse der Ned. Dambond, waarin Bussum I het vorige seizoen de tweede plaats be zette. De uitstag luidt als volgt: Bussum I Soest I J. Knecht—H. Bakker 2—0 P. Schaap Sr H. Bakker Jr, 02 A. v. d. Waay—D. Staal 11 J. v. d. Berg—S. de Zoete 11 O. BrandChr. Bakker 02 O. J. v. d. Berg—D. Waal 11 A. BengelaarP. Floor 20 P. Schaap Jr.—P. Reeringh 2^0 W. van UnenM. Bakker 02 J. C. Eijpe—H. de Graaf 11 Nieuwstraat 14 - Telefoon 2103 PLAATSELIJK NIEUWS Aanrijding Maandag had op de Steenhofstraat nabij den Dalweg een aanrijding plaats tusschen 3 auto's. De chauffeur H. van hier, wilde een stilstaande auto passeeren toen juist van den tegengestelden kant een andere auto kwam aanrijden. Een aanrijding en botsing tusschen de 3 wagens was het gevolg1. Hoe wel geen persoonlijke ongelukken voorkwa men, was de schade aan de wagens nogal ernstig. Van één der wagens, bleek de hand rem niet in orde te zijn. Vliegfeest te Soesterberg Waar wij vernemen, zijln op initiatief van de K.L.M. plannen in voorbereiding om' te komen tot een vierdaagsch vliegfeest teSoes- terberg in den zomer van 1932. Reeds worden door piloten en technische leiders van het vliegkamp, met vele vliegers van naam en in overleg met het bestuur van de K.L.M. besprekingen gevoerd met be trekking tot dit grootsche plan, dat ten doel heeft, de vliegkunst meer populair te maken, hetgeen ook beoogt wordt daar de jaarlijksche pleizier-vluchten die ook in 1932, omstreeks Paschen en Pinksteren weer door de K.L.M. worden ondernomen. E«n smakelijk en gezond voedsel. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand, en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen. Het verzacht en geneest Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steènhofstr. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. 10-10 Bijzondere Vrijwillige Landstorm Afd. Soest Dinsdagavond hield deze vereeniging in Hotel „Okhuysen" een feestelijke bijeenkomst die druk bezocht was, ter uitreiking van de bij de Schietwedstrijden behaalde prijzen. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. de volgende autoriteiten op: Majoor Barrik Bles: commandant van het Landstormkorps Nieuwe Hollandsche Water linie. Mr. J. G. A. Geldrop Meddens: Se cretaris van de Gewestelijke commissie. Ka pitein W. Roggeveen: Commandant van de Compagnie Amersfoort. Op verzoek van den plaatselijken leider, den heer W. Hogeboom, werd door den Reserve Luitenant W. C. van de Wijngaart een kort openingswoord gesproken. Deze heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de autoriteiten, die door hun aan wezigheid blijk gaven van hun sympathie voor de afdeeling Soest, te meer omdat deze afdeeling getoond heeft, een groote activi teit te bezitten, gezien het aantal leden, dat gedurende het afgeloopen seizoen met bijna 20 vermeerderd is. Spr. herinnert aan de vele prijzen en finan- cieele bijdragen door winkeliers en particu lieren geschonken en niet minder aan de Eereprijs, welke door H- M. de Koningin Moeder werd aangeboden. Nadat onder begeleiding van de aanwezige muziek, eenjge coupletten van het aloude Wilhelmus waren gezongen, werden eerst de- prijzen aan de navolgende schutters in de eerste klasse uitgereikt. Nadat hierna door den heer G. Koek een bij de aanwezigen wel in de smaak geval len voordracht werd gegeven, had de ver dere uitreiking plaats. Alle prijzen werden met een kort en toe passelijk woord overhandigd en vielen zeer in de smaak. Spoedig daarop volgde een samenspraak van eenige leden, aie groote bijval oogstte. Tot slot kwam de uitreiking van de bre vetten aan Koningsschutters en Scherpschut ters die met een toepasselijk woord door den commandant Landstormcorps N. H. W. ge schiedde. Alg. Ned. Vrouwen Vredebond Afd. Soest—Baant Op 5 Oct. werd de 2e jaarvergadering van de genoemde afdeeling gehouden. De voor zitster herinnerde in haar openingswoord aan de moeilijke tijdsomstandigheden, "de alge meene economische ontwrichtingen en de tot het uiterste opgevoerde belastingen, terwijl toch per jaar alléén al in ons land plm. 100 mitlioen voor de bewapening wordt uitge geven. Wat zou hier en in andere landen dat geld op nuttige wijze kunnen worden be steed. Maar het wederzijdsche wantrouwen en de angst van de verschillende regeeringen laat dat niet toe. Zij worden echter in' toom gehouden door angst voor de gevolgen van een oorlog en angst voor de steeds krachti ger wordende vredes-beweging. Deze mag vooral in dit en het gewichtige jaar 1932 niet verslappen. Het lauwe niet nadenkende deel van ons volk moet wakker geschud worden. Een verblijdend teeken des tijds is, dat een deel der jeugd in de gelederen van de strijders en strijdsters voor den vrede steeds krachtiger gaat meewerken, wat o.a. tot uiting kwam in het onlapgs hier in, Soest gehouden congres, uitgaande van de Jonge Gidsgroep, dat een manifest heeft aangeno men onder den titel „Volksverdrag Holland— België", hetwelk op groote schaal zal wor den verspreid. Na deze uiteenzetting las de secretaris het jaarverslag voor, waarin zij den propaganda- avond, die op 31 Maart alhier gehouden werd fn herinnering bracht en de jaarvergadering van den Bond, die op 3 en 4 Juni tc A'foort plaats had. De bijeenkomst werd opgeluis terd door voordrachten van Mevr. Jekel— Saban. Tot het bestuur traden toe: Mevr. Jekel—Saban, Mej. Oosterhof en Mevr. Houts» ma van der Es. Filmavond Naar wij vernemen, Ligt het in de bedoeling van den heer Wijngaard, filmoperateur alhier, gedurende dezen winter weer een zestal film avonden te geven, te beginnen met volgende week Zaterdag. Het zal echter van de opkomst afhangen, of de avonden, welke eens per maand zul len worden gegeven, doorgang zullen hebben. Als eerste film zal vertoont worden: „Char- lie Chaplin op avontuur"; een lachfilm van het begin tot het einde. Het programma dat volgende week per advertentie zal worden bekend gemaakt, zal worden aangevuld met andere films. Ook op de andere avonden zullen goede en bekende filmen vertoont worden, terwijl voor muzikale begeleiding zal worden zorg gedragen. Zie advertentie in volgend nummer. Zich zelf verwond In een vlaag van overspanning heeft mej. K. aan de Schrikslaa.n zich vreeselijk verwond aan hals en pols. Op Jast van Dr. Donker^ die de eerste hulp verleende, is mej. K. naar het Ziekenhuis te Hilversum overge bracht. „De Zwaiuw" Uitstag wedvlucht vanaf Quièvraki op 4 October, met oude en jonge duiven. Afstand 220 KM. Z.W- Wind. Deelname 45 duiven. J. Groen 1. E. Groen 2. B. Groeneveld 3, 8, 11. W. C. Priem 4. A. Rijiksen 5, 6, 7. A. Schaap 9, 10. Luxe prijs J. Groen met no. 1. Luxe prijs E. Groen met no. 2. Hiermede is de laatste wedvlucht ten ein de en volgen nog de kampioenuitslagen. Hokkampioenschap met jonge duiven ver wierf de heer W. C. Priem. Duifkampioerischap met Jonge duiven de heer J. Pot. Hokkampioen oude en jonge duiven, de heer W. C. Priem en Duifkampioen oude en jonge duiven de heer B. Groeneveld. Een bizondere prestatie dient genoemd te worden. De heer W. C. Priem wist in dit afgeloopen vuegjaar beslag te leggen op 3 kampioenschappen, voorwaar een mooi succes. Daar er dit jaar zeer vele en mooie prijzen gewonnen zijn, meende het bestuur der Postduivenvereniging hier een feestelijk tin tje aan te geven en zal dan tegelijk) met dei uitreiking een feestavond worden gegeven en wel op a.s. Woensdagavond 21 Öct. 8 uur in Hotel „De Gouden PLoeg", met op luistering van muziek, humorist enz., te be sluiten met bal. Iedereen, die idee heeft deze avond bij te wonen, kan gratis introductie bekomen aan de zaal. De prijzen zijn heden ter bezichtiging gesteld in de etalage van den heer H. v. Sitter Jr. Laatstgenoemde heeft hieraan een aardige attractie verbonden. Een 20-tal duiven zijn eveneens geëtaleerd. Elk kooper mag vol gens meening het mooiste exemplaar aange ven, waarvoor 3 aardige prijzen zijn gesteld. Ds. Westmijse voor ae Openbare school De vereniging „Volksonderwijs", wier doei is, de algemeene volksontwikkeling te be vorderen en in het bijzonder werkzaam te zijn in het belang van het onderwijs, dat op de Opanbare Scholen gegeven wordt, heeft een propaganda-feestavond belegd op Maandag 2 November a.s. in „Religie en Kunst". Deze avond zal een bijzondere be- teekenis hebben, doordat Ds. Westmijse uiv Drachten een rede zal houden,. getiteld: „De Openbare School de meest Christelijke". Ds. Westmijse is voor de inwoners van Soest geen onbekende en zeer velen zullen dan ook gaarne die propaganda-feestavond willen bijwonen. Zooais uit de in dit blad voorkomende advertentie blijkt, in de avond voor ieder gratis toegankelijk. Wie daarom belang stelt in het onderwijs, raden wij aan, zich spoedig van een bewijs van introductie te voorzien en Maandag 2 November de VoIksonderwijsavond >üi „Religie en Kunst' bij te wonen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de V.O.-advertentie in dit nummer. Filmavond Maandag ciaa.i in het St. Joseph's gebouw en Dinsdag in het Parochiehuis de gewei- acht. (zie adv. in dit nummer). Een schitterend programma vol spanning en sensatie, hetwelk iedereen zonder bezwaai kan gaan zien. Kippendiefstai Door Wed. W. in de Birkstraat werd bi de politie aangifte gedaan van de vermissing van een 25-tal kippen. Gevonden voorwerpen 'Sierspeld, huissleutel, gouden ring, dag taart gem. tram A'dam, rozenkrans, rijwiel belastingplaatje, reserve autowiel. Inlichtingen bij de politie. Veroordeeld ekere A. de V., welke voor eenige we> nabij de Torenstraat met een auto mej. v. d. G. aanreed en waardoor laatstgenoem de zwaar lichamelijk letsel bekwam dezer dagen veroordeeld tot f40.— voor den tijd van 'n half jaar zijn. rijbe wijs werd ontnomen. Processenverbaaj Tegen verschillende personen in onze ge meente werd procesverbaal opgemaakt w gens het in gebruik hebben van niet geijk maten en gewichten. Frysk Selskip „Frcjonskip en lenfaïd" Bovengenoemd gezelschap hield WoensdaQ avond 30 September haar eerste ledenver te noemen. 'estra en v. d. Witte werden met bijna al- :meene stemmen herbenoemd, die ook alle !ie hunne functie's wederom aanvaarden. [Een kleine wijziging in het reglement werd remieene stemmen aangenomen. Voor het oprichten van een zangkoor gaven zich nog weinig leden op, zoodat hiermede nog ghwncht moet worden. Hierna werd door de werkende leden op gevoerd: ,,De Mislokte Spoarrêis", klucht in twee bedrijven van R. Tolsma- Zeer vlot liep alles van stapel. Vervolgens kwamen met voordrachten Mej. ScheRinga, gezusters RoelofsenVeldman en de heer Fijtsma. Volop is van het een en ander genoten. De grime was wederom verzorgd door den heer J. A. Wiersma, Hiermede was het officieele van het pro gramma afgeloopen en werd overgegaan tot het houden van een gezellig dansje, onder leiding van den heer De Boer met muziek van Mej. Kamerbeek en do jongeheer Sta lenhoef. Öm twee uur gingen ailen wel voldaan naar huis terug. Het geheel is een zeÊK ge zellige. vriendschappelijke avond geweest, doch dit zijn we gewend van deze vereeni ging. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Gerritje dochter van J. R. v. d. Grift en G. v. Schalkwijk, Birkstraat 30. Vogelina. dochter van J. H. v. Doorn en1 J. W. Idzerda, Klaarwatervveg 79. Adriaiius Jo- hannes Jacob, zoon van A. J. J. van Marie em H. Ansink Andrjessestr. 21. Cornelis, zoon van F. v. Altena en N. v. Dijk, Den Bliek laan 46. Wilhelmina Johanna, dochter van E. Hilhorst en W. Kok. Wiekslooterweg O. Z. 63. Rich ard zoon van Reijer v. d- Du ine eu P. M. Droste Soesterb.str. 20. Wilhelmi na Petronella Gerarda, dochter van C. E. Hilhorst en G. de Ruygt Eigendomweg. ONDERTROUWD: W. J. Mennes en J. C. S. v. d. Maden. H. Gorissen en A. H. Ka merbeek. M. H. Verwoerd en S. H. van Klooster. GETROUWD: A. Willemse en C. E. Hil horst. H. B. C. van Nues en E. S. van '9 Hoenderdal. H. A. Jekel en A. M. de Boer. H. A. G. Jongkamp en A. van Dijk. OVERLEDEN: Jan Opmeer 74 jaar, on- geh. Vredehofstraat 2. Christiaan Geyl, 79 jaar wed. van W. M. Demmink, Julianastr3a. GEVESTIGD: J. S. Wicrsma-van Urk Koninginnelaan 44. I. Ruz&its Van Weede- stvaat 13a. F. Meier Fera. Huijcklaan 12. F. Goor met gezin Dorrest-inweg 23. J. Rookhuizen Sinnemaplein 1. A. C. .Roos, Kerkpad N.Z. 37. C. E. H. Wijthoff Juliana straat 58. G. Pleij Waldeck Pyrmontïaan 14. A. F. M. Kennekens Laanstraat 17. J. G. v. Welie met gezin Oranjelaan 18. L. v. d. Kuil Lange Brinkweg 46. D. H. Donker, Nassaulaan 22. C. F. Jibben Emmalaan 7. H. P. C. Th. G. Willemsen, Amiersfoort- schestraat 23. A. C. Goedee, Birkstr. 34. P. de Meijer, Andriessestraat 1. W. van Beek met gezin, Nieuwewcg 50. W. A. v. Vogelpoel met gezin, Verl. Postweg 7a. W. v. Brummelen, Braamweg 13. H. Harkenthal, Amersf.str. 83B. T. Berlijn met gezin. Sinne maplein 13. L. Mulder met gezin, Kerkpad N.Z. 42. D. Koning-Bakker, Verl. Postweg 41. H v. d. Broek, Hartweg 2. F- H. Plomp, Da Costalaan 11. sportkroniek V.V, „SOESTF.RRERO" J.1. Zondag speelde Soesterberg I op eigen terrein een wedstrijd regen de Amersfoort sche Boys, welke laatste groep voor rust in tegenstelling met „Soesterberg" zich >in dezen wedstrijd geheel gaf. De rust kwam dan ook met een succes (20) voor de Amersfoortsche Boys. "Na rust kwam „Soesterberg" in ietwat betere conditie. Direct na de rust wist zij te doelpunten, hetgeen, jammer genoeg, voor eenige Amersfoortsche spelers blijkbaar aan leiding was een meer ruw spel te gaan spelen. Het einde kwam niet een 3—1 overwinning voor de Amersfoortsche Boys. A.s. Zondag gaat „Soesterberg naar de Stichtsche Boys te Utrecht. V.V. SOESTDIJK Soestdijk I—S.N.B. I 3—0. Wederom is „Soestdijk" als winnaar uit den strijd gekomen. Ditmaal was S.N.B. uit Leersum het slachtoffer. Het groote euvel in de Soestdijk-ploeg is, dat de tegenstanders steeds onderschat wor den. Ook ditmaal is dit weer gebleken. De wedstrijd is gewonnen en verdiend gewonnen, maar wanneer de spelers elkan der beter hadden verstaan, had men de 3—0 stand zeker tot een 60 of 7—0 kunneni op voeren. Over de spelers het volgende: De keeper was als altijd goed. Beide backs, met Gijs aan liet hoofd, dito. In de halfiinie was Van. Dort de beste, de links en rechts: moeten beter hun mannetjes houden. Over de voor hoede lag een zekere loomheid. Volgende keer beter hoor. Resumeerende een wed strijd die gewonnen is, maar toch tegengeval len is. Uit de vijf wedstrijden konden 10 punten worden geboekt, hetgeen een prachtig re sultaat ,is. Zondag a.s. ee.n heele lastige uitwedstrijd tegen Vlos te Utrecht. Niet alleen Vios zelf is een kwade tegenstander, maar de groot ste tegenstander is wel het veld. Daarom spelers zie bijtijds je schoenen na. Er wordt gereisd per bus, vertrek om half één vanaf 't terrein. Ook het tweede speelt uit, n.1. tegen Scher- penzeel 11. Het is te hopen, dat ook deze wedstrijd niet afgelast wordt. Ook het 2e vertrekt per bus te half één vanaf het terrein. Jongelui ik ga met jelui mee en we spreken af, dat wij voor het eerste elftal niet onder doen en zullen winnen. EÜ.V.AX. Ter gelegenheid van de ingebruikname der nieuwe tribune op het Esvacterrein, was de belangstelling zeer groot. O.m. waren aanwezig de consul van den A.N.W.B., de wethouder van financiën, de raadsleden Busch en Bleeker. bestuursleden der V.V. „Soest dijk", de voorzitter van den U.P.V.B., de heer v. Kuijk, en het bestuurslid de heer Visser. Om 1.30 uur ving eerst de veteranen- wedstrijd aan tusschen 2 elftallen van oud- Esvaccers, de zwarte en groen-witte partij, waarvan üe uitslag was 2—4. Er is hartelijk gelachen om dat partijtje voetbal. Daarop ving te 2.30 uur de wedstrijd Esvac I— St. Boys I aan. k Voor de rust was de stand 1—0. Iu die rust nam allereerst de voorzitter van Esvac het woord en riei) allen het welkom toe bij de ingebruikname der tribune. Spr. memo reerde het vete door Esvac in heer 8-jarig bestaan gepresteerd. Om te publieke belang stelling te verhoogen, heefjt de vereeniging een tribune laten zetten. Spreker hoopt, dat de groei van Esvac er door bestendigd zal worden. Daarop verkreeg de wethouder het wpowt.Spivfe.licjtee.rt Esvac—met—haar- tribune en hoopt, dat, waar dit de offici eele opening is, de vereeniging er sportief en financieel voordeel van zal hebben. Na applaus verkrijgt mr. v. Doorne al? oudste lid het woord en feliciteert bestuur en leden met zoon voorzitter; een man van de daad en het woord een man die steed? alles voor Esvac doet: hij timmert, schildert enz. en daar hij ook aan de tribune heeft mee gekwast, heeft spr. van hem een snap- hot gemaakt, dat hij hem aanbiedt. Spr. com plimenteert bestuur en club en hoopt, dat de voorzitter op de a.s. jaarvergadering met algemeene stemmen zal verkozen worden. Vervolgens verkrijgt de heer Busch het woord en feliciteert namens de kijklustigen de vereeniging met de doelmatige tribune. De voorzitter van den U.P.V.B., de heer v. Kuijk, sluit zich geheel aan bij de 'vorige sprekers; hij brengt de felicitatie over van het bondsbestuur. Spr. roemt steeds het spel van Esvac. Esvac staat goed aangeschreven bij den U.P.V.B. Het is de eerste club in den U.P.V.B., die een tribnue heeft. Na applaus werd de sclubvlag geheschen, waarop het 2e deel van den wedstrijd Esvac- St. Boys werd voortgezet met uitslag 2—2. De Radio-centrale had voor muziek gezorgd met versterkte luidsprekers. De tribune ziet er degelijk en smaakvol uit. Het programma voor deze week luidt: Zaterdag. 3 Uur Esvac-jun.-Hilversum B. jun. 4 Uur Esvac-adsp.-Hilversum C. adsp. Zondag. 2 Uur Esvac Hl-Soest III. Bovenvermelde wedstrijden vinden plaats in het Burgem. Dekethpark. De overige elf tallen zijn vrij. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 18 October 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Nam. 6 uur Ds. Van Schaick. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. Franck, van de Bilt. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat Voorm. 10 uur de Eerw. Heer J. Rebel, van Huizen. >s Avonds 6 uur Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Bediening H. Avondmaal. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. Avondmaal en Dankzegging. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Bediening H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Avondmaal en Dankzegging. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. H. Jans sen, van Den Haag, leger- en vlootpredikant. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan- 's Avonds 7 uur Ds. G. Westmyse, van Drachten. OnderwerpDe groote vraag enhet antwoord. SOESTERBERG Zondagsschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur Ds. B, Tuinstra. -HU!S TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Voorbereiding H. Avondmaal. Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. Praktijk door Dr. P. Don ker en Dr. P. de Vos. 200 roede bieten bij C. v. Burg stede, Nieuwstraat 55. aan huis gevraagd. Molenstraat 93 O.Z. één-persoons ledikant met bed, peluw en kussen f20.— twee.per- soons ledikant met 3-deelig bed, peluw en kussens f25.—sala mander kacheltje met pijp en plaat f10.zeegras matras (één-per soons) f3.50. Heideweg 24, Soest. prachtige winterjas. Keuze uit groote voorraad. Adres: „Het Handelshuis", Soesterbergschestr. 51. Tel. 2200. Voor Heer of Dame in mooi landhuisje, bij spoor en bushalte, tegen matigen prijs. Br. no. 310 bureau van dit blad. Transportrijwiel f6.—, Gazelle Damesrijwiel f 17.50, goed in mot- fel en nikkel. Heerenrijwiel flO— Soesterbergschestraat 32. zeer geschikt voor de a.s. koude, gemolt. Borstrok en Pantalon, en vele andere warme ondergoede ren. Adres: „Het Handelshuis", Soesterb.str. 51. Tel. 2200. Eenige 2e hands Dames en Heeren te koop. Prijzen f2.50 tot f 10.— Jac. Willig, Soest. s alon -n aaimaehine, pr achtmeube 1 merk „Kohier". Ook in handma chine en andere merken te leve ren. Adres: „Het Handelhuis", afd. Naaimachines, Soesterberg schestraat 51. Telefoon 2200. Ie Hypotheek gevraagd a f 11.000 tegen 4,5 a 5 pCt, op dubbel pand te Soestdijk. Liefst van par ticulier, zonder tusschenpersonen. Br. no. 312 bur. van dit blad. is de stille wensch van véle men- schen. Op gem. voorwaarden is dit te bereiken. Vraagt gratis in lichtingen no. 296 bur. v. d. blad. gestikte zijden Deken, iets nieuws, groot formaat, f 12.90. In effen en gebloemde dekens belangrijk lagere prijzen. Adres: „Het Han delshuis", afd. Dekens, Soester bergschestraat 51. Tel. 2200. Te koop een motorrijwiel, in pri ma staat, met electr. verlichting. Prijs f60.aan de Van Lennep- laan 2 bij Eikenlaan. KERKSTRAAT 10 - SOEST Vervaardiging en reparatie van Ie Klae werk. Zeer billijk adres. Modelboeken ter inzage. zit- en slaapkamer, gemeubileerd of ongemeubileerd, met of zonder pension, op netten stand. Br. no. 314 bureau van dit blad. In de zaal van den heer VERSCHOOR, Laanstraat. dagelijks in bovengenoemde zaal. De lessen staan onder leiding n van den r- uit AMERSFOORT. Soesterbergschestr. 10 - Soest Een spel van spanning en sensaiie half acht, in de Sf. Joseph Jongelingen-Vereeniging half acht, in het Parochiehuis met schitterend vroolijk bij.programma. SENSATIONEEL SENSATIONEEL Opening der zalen 7 UUR. Goedgekeurd voor kinderen boven 14 jaar. Prijzen der plaatsen f0.75, f0.50, alsmede enkele van f0.25. VOORVERKOOP Zondag van 12-.2 uur aan het St. Joseph' ge bouw. Dinsdag van 122 uur aan het Parochiehuis en vanaf Vrijdag Rembrandtlaan 23. LAANSTRAAT TELEFOON 188 BAARN Vertoont vanat Vrijdag 16 t.m. Dinsdag 20 October, DUS 5 DAGEN 2 PRACHTFILMS. Als 1ste -r: spannende geschiedenis met een pakkend slot. Als 2de en slot-hoofdfilm Het groote Duitsch sprekende, zingende en muslcee- rende filmwerk (DIE KORVETTENKAPITaN. In de hoofdrol de bekende filmspeler Harry Liedke. Een prachtfilm vol humor en charme, duidelijk ver staanbaar Duitsch met schitterende Weensche muziek. Zaterdag- en Zondagavond speciale autobussen. Ver trek >s avonds 7.30 uur uit Soest over Soestdijk naar ons theater, waar U 's avonds weer wordt afgehaald. Wat zegt de werklijst? Vandaag tafelzilver, lepels en vorken 'n beurt. Maar NU niet meer met poetsextract, dat >s goed voor bel en deurknop! Nu doen we '1 met „DOMOL", iets nieuws en iets goeds! Even >n sopjewat krijt er bij... afspoelen... klaar! Raakt 't op, dan naar den drogist, doch kijk eerst of er nog „IROL" is voor de vloeren! TORENSTRAAT 9 - SOEST BILLIJKE CONDITIES Notaris F. P. E. VAN D1TZ- HUIJZEN te Baarn, zal op DINSDAG 20 OCTOBER 1931 voormiddags 10 uur, op den Houtwerf van den Heer A. But- selaar, Burg. Grothestraat 23 te Soest, publiek om contant geld verkoopen 's Namiddags 2 uur den ver koop van Wagenmakers- en Meu belhout: Div. perc. iepen, eiken, beuken- en acaciaplaathout in div. lengten en dikten, iepen tangen, wagenbuikdeelen, iepen schalen MIDDELW1JKSTR. 26 SOEST TELEFOON 2102 Volle melk 11 cent per Liter Gegapasteuris. melk 13 ct. p. fl. Karnemelk 7 cent per flesch Karnemelk in flesschen 7 ct. p. fl. Kookroom 40 ct. per 1 L. Slagroom 50 cent per 1/4 L. Karnemelksche pap 12 ct. p. L.fl. Franco thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend. Verkóoplokaal: STOORSTR. 26, Soasidljk. Prima zuivere honing onder Rijks- merk. Nieuwe oogst, f0.90 per ponds flacon. Imkerij „Eemland", Kerkstraat 10, Soest. Koetouwen, per 12 stuks fl.45 Koedekken, per stuk f0.70 Dektouw, per bos f0.17 Kalvertouwen, 12 stuks f0.80 Spantouwen, per stuk tO.17 Metselkoord, per streng f0.22 Staarttouw, per bos f 0.42 Leidsels, per stuk f 1.10 Drooglijn, per bos. f0.10 Beukenlaan 31A - Soest Rookworst (Stegeman), f0.65 per pond Bak bloedworst f0.55 per pond Ontbijtspek (Geldorsche) f 0.60 per pond Ontbijtspek, zonder zwoerd f0.35 per half pond Fijne Ham f 0.60 per half pond P. Rookvleesch 37.5 ct. half pond Boterhamworst f0,30 halt' pond Metworst, f0.45 per half pond Leverkaas, f 0.22 per ons Berliner f0.24 per ons Saucie de Boulogne f 0.35 per ons Servelaat worst A 0.26 per ons Erwtensoep met \^rst of kluif f 0.45 per blik Uitsluitend STEGEMANS fijne VLEESCH WAREN. STEENHOFSTRAAT 27, SOEST TELEFOON 2294 naar W. BAATEN OUDE GRACHT 276 bij de Weesbrug Utrecht. Aanbreien van voeten en maat werk in eigen Machinale Breierij. Prima versche Roomboter, per pond f0.67, bij 2 p. f0.65 p. p. Literpotten augurken, per pot 27.5 ct., 3 potten f0.75 Fondant Borstplaat per half pond f0.25 Half pond bitterkoekjes f0.25 Amandel Speculaas, 2 p. bl. f0.75 3 Ponds blik Speculaas f0.89 gratis blik. Beleefd aanbevelend, v. WEEDESTR. 45 TEL. 2159 SOESTDIJK. Union een lo Bij or Dl Vraagt SOEST aana aaaaci Reuze Versche Hagelwi Jonge i Jonge b Komkon Harde i Prima 1 Goudgel Chineest Brussels De echt Mevrour Jaffa Si Goudgel Citroene Tafelper T afelapi Prima t< Nieuwe Hazelnol Pinda's Vers Versche De nieu 10 Blik 10 Blik Moesapp Prima n 10 Blikj' Bestel U f4.50 pe liteit ove goedkooj LANGE heeft bij st Onze prij Prima ri Prima P< Tweedsto Pyama-fl; Prima ef, Mooi get Gekeperd Mooi gee Prima gr. Graslinne Mooi lin Mooi zac Kleurecht Ruime hi Kindersch Dito met 50 Gram 100 Grarr 100 Grar 25 Gram Dames ji Bizor

Soester Courant | 1931 | | pagina 6