O Wales-Anthraciet TUINGRINT i J, VAN DE WIJNGAART T Specials voorjaars-aanbieding tegen verlaagden prijs oe porireiien van Pastoor moider. hooDhrachi argumem. Kameradschaft. Fry's Phono Method. ~i i Bel ai S u ss sa sa AbERPERQWM UIT WALES Brandt langzaam En VOORDEEL1G Rijk aan koolstof Prima van kwaliteit Eens geprobeerd Regelmatig begeerd Groote besparing Weinig asch Maakt de verbruikers in hun sas. diverse soorten sterk verlaagde prijzen (VOORHEEN F. BREURE) KERKPAD N.Z. 17 TELEFOON 2133 Ulriechtsche Bond v. Piuimveehouders Maart j.1. te Utrecht. Waar beide Pluimvee- Deze vereeniging vergaderde Zaterdag 5 Vereen, te dezer plaatsen zijn aangesloten, geven wij een kort verslag. Voorzitter was de heer Polder uit Zeist. De Heer Van, Krieken alhier, had be richt gezonden, dal' hij bedankte als voor zitter en bestuurslid. Uit het jaarverslag van den Secretaris; den Heer Ten Raa, vermelden we, dat de voeder distributie nog steeds vooruitgaat. Was in Juli 1931 de omzet 13000 K-Q. per maand, in December was zij gestegen tot 40-000 K.O., als gevolg van prima kwaliteit, gunstige resultaten met het voer en lage prijzen. Ook het adverteeren o.m. ook in ons blad, heeft gunstige gevolgen gehad. Jn bijna alle provinciën van ons land wordt geleverd. Het Utr. Landbouw Genootschap, heeft samenwerking met den Bond gezocht. Het fin. verslag sloot jn et een nadieelig saldo van ruim 30 gulden. Aan reductie was den le den ruim f 600- - terugbetaald. Voor adver tenties was meer dan f100.— uitgegeven. In de plaats van den Heer Van Krieken,' werd de Heer Polder definitief voorzitter, terwijl de Heer De Koning uit de Birkt In deze gemeente, als bestuurslid werd ge kozen. De Statuten werden gewijzigd,, zoodat de contributie voor de vereeniging bedraagt 10 cent per lid beneden de 100 leden. Voor de leden van 100 tot 300 5 cent en voor meer dan 300 leden 3 cent. Maximum f25.— Men verwacht nu vele aansluitingen. Bij de rondvraag verzocht de Heer Plomp uit Soest als afgevaardigde, het organiseeren van een Pluimveedag. De Heer Beetsma, eveneens van hier, wil propaganda voereen voor aansluiting bij den Bond, door een spreker te zenden naar ver schillende vereenigingen in de provincie- De Heer Schilt wijst opi versschillende doel punten van den Bond. Men moet niet te lang stil staan bij de voederkwestie. De vergadering wasi zeer geanimeerd. Van NeiTe-film Op initiatief van den Ned'. Chr. Vrouwen bond alhier, zal de firma van Nette te Rotterdam, een geheel nieuwe 'filmvoorstel ling geven op Maandag 14 Maart a.s., des avonds 8 uur in hotel ,,'Eemland"- Voor belangstellenden, vrije toegang. Voor kinderen boven, de 8 jaar, zal 's middags 5 uur een voorstelling worden ge geven. E Ier veiling Op de j.1. Woensdag gehouden Eierveiling Hepen de prijzen van f2.75 tot f3.10 per 100 stuks. De handel was vlot. Anti-rev. Kiesver. Ned. en Oranje Wij vestigen hier de aandacht op de jaar vergadering van de ^nti-rev. Kiesvereeniging, welke D.V. zaï gehouden worden in de Chr. U.L.O. School, op Dinsdag 15 Maart a.s., des avonds om 7.30 uur, alwaar o.a. een referaat zal gehouden worden over „De strijdwijze van het Socialisme". Trouwe op komst is zeer gewenscht. Vrijw. Brandweer Soesterberg A.s. Dinsdag 15 Maart, 's avonds te uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg een oefening worden gehouden. Om te onthouden Men verzoekt ons er op te wijzen; dat het telefoonnummer van den commandant der Vrijw. Brandweer te Soesterberg is No. 36. Heidebrand Vrijdag te ongeveer 12 uur werd de Vrijw brandweer te Soesterberg geallarmeerd voor een heidebrand, ontstaan achter het vlieg veld te Soesterberg. Met vereende krachten was men het vuur spoedig meester. De oor zaak is onbekend. Vereeniging voor Evangelisatie De Vereeniging voor Evangelisatie „De Auto-Zending in Nederland", hield Maan dag 7 Maart j.1. een lichtbeelden-avond in de Julianakerk. Eerst 's namiddags om 5.30 uur voor de kinderen, waar vertoond werd „De verloren Zoon" en daarna „Wilde Otto". De heer D. Schotvanger vertelde daarbij op onderhoudende wijze en was het middag uurtje spoedig om. Verscheidene kinderen waren gekomen. 's Avonds om 7.30 uur werd voor de vol wassenen vertoond „Quo Vadis", naar aan leiding van de christen-vervolgingen onder keizer Nero. Het evangelisatie zangkoor, on der leiding van den heer Everaars liet aan het begin, gedurende de pauze en aan het einde enkele liederen hooren, die goed wer den uitgevoerd. Ds. S. Wouters had dien avond de lei ding en sprak een openingswoord. Hij ken de deze vereeniging en waardeerde den ar beid door haar verricht. Hij had zelf ook eens van de auto gesproken, die ingericht is als rijdende preekstoel. De Heer H. A. Stork, administrateur van Öe vereeniging sprak een slotwoord, waarna enkele boekjes van de vereeniging aan de aanwezigen werden verkocht. Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid- verzekering Het verslag vani den correspondent der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzeke ring over 1931 vermeldt o.a. het navolgende: In den loop van het verslagjaar kwam in de samenstelling der" commissie de volgende verandering: In de plaats van den heer A. Endendijk lid-voorzitter, werd benoemd de heer K- Lodeesen, terwijl mevr. S. O. Landweer-de V,isser en da heer D. A. de Bruijn werden vervangen door mej. H. Funke en den heer T. Bleeker. De commissie hield 24 vergaderingen. De voornaamste in deze vergaderingen geno men besluiten en behandelde zaken zijn de volgende: Bestrijding van werkloosheid door werk verschaffing en werkverruiming, plaatsing van arefciiders bij aanleg en verbetering van we gen, toon en en ondersteuiming bij vorst, uit breiding van werkgelegenheid door het in de wintermaanden doen uitvoeren van daar voor in aanmerking komende werken. Over 1931 werden in de Arbeidsbeurs in geschreven 1338 personen. Door bemiddeling der Arbeidsbeurs wer den geplaatst 283 personen- Crisis-Comité Naar men ons mededeelt, werd door de ambtenaren der onderscheidene diensten der gemeente alhier over de maand Februari j.1. f60.20, zijnde 1 pCt. der wedden ten bate van het plaatselijk; Crisis-Comité bijeencre- bracht. Jubiieum Ds. Tuinstra Vorige week Donderdag, herdacht Ds. Tuinstra den dag, dat hij, nu 25 jaar gele den, tot predikant werd bevestigd. In de pastorie te Huis ter Heide had van 3—5 en van, 7—9 uur een receptie plaats, welke door pl.m.. 200 personen werd be zocht, waaronder de Burgemeester onzer gemeente en mevrouw en de Burgemeester van Zeist. Door verschillende bezoekers werd het woord gevoerd, welke allen door den jubi laris werden beantwoord Voor den jubilaris en zijn gezirn, was het een echte feestdag. Wit-Geie Kruis Vrijdag 18 Maart, 's avonds te 7.45 uur, za! in het St- Joseph.gebouw, Steenhofstraat, de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis worden gehouden. Procesverbaal Procesverbaal werd opgemaakt tegen een caféhouder in onze gemeente, terzake het verkoopen van drank aan een minderjarige. Huisvredebreuk Tegen zekere de H. alhier, werd proces verbaal opgemaakt terzake van "huisvrede breuk. Competitie Dammen O.K.K. Kampioen Verleden week Donderdag behaalde dc aarnsche damclub O.K.K. door een 11—9 overwinning op Soest, het 1ste klasse kam pioenschap van den Utr. Prov. Dambond. Soest heeft het de kampioenen echter nog zeer lastig gemaakt, daar het na 3,5 uur spelen, slechts 8—6 voor Baarn stond. Na analyse der drie afgebroken partijen echter bleek, dat bord 2 remise, bord 3 gewonnen en bord 6 - vermoedelijk verloren gaat. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: 0.K.K. I Soest I. 1. H. A. Staal—H- Bakker 1—1 2- G. J. NobelsD. Staal xx 3. O. Staal—H. Bakker Jr. x—x 4- P. de Kleer—Chr. Bakker 0—2 5. J. Dijkhuizen—J. C. de Boer 2—0 6. A. Bruidegom—D. Waal x—x 7. A. Dolman—P. Floor l—l 8. C. Noordijk—P. Reeringh 2—0 9- Y. J. Timmer—Th. Bakker 2—0 10. G. Lusschen—G. J. ter Haar 0—2 8-6 Vereeniging Kerk en Vrede Bovengenoemde vereeniging hield Vrijdag 4 dezer een openbare bijeenkomst in „Reli gie en Kunst", onder presidium van den heer A. v. d. Plas, alhier, die na lezing van enkele Schriftgedeelten de aanwezigen welkom heette. Mej. Tol uit Amsterdam zong daarop „Die mijne harten vrede zegt", begeleid op het orgel door den Heer Ferd. Breekveld, uit Baarn. Daarna krijgt de spreker van den avond, de Heer Mr. K. P. van Westen het woord voor zijn onderwerp: „Het dwaze Gods is wijzer dan de menschen en het zwakke Gods is sterker dan de Menschen". Zoo zegt de Heer Van W. dat men ons dikwijls vraagt: waarom betrekt gij de kerk in den strijd, terwijl die alleen daar is om het Evangelie te verkondigen? Maar Gods woord zegt, dat het geloof moet blijken uit de werken en in werkelijkheid moet blijken het waar geloof. Als het zoeken naar aard- sche vrede niet gepaard gaat met het zoeken naar Hemelsche vrede, zegt Mr. Van W., zal er geen rust in deze wereld komen. De Oud-Testamentische oorlogen zijn al tijd een dankbaar onderwerp voor hen, die willen aantoonen, dat oorlog voeren op ge zag van God niet verwerpelijk is en dat door God aangestelde overheid mag geschieden, doch spr. zegt, dat de overheid alleen ten oorlog mag gaan, wanneer zij werkelijk di rect van God daartoe het „Bevel" heeft ont vangen. Wanneer wij nu zien, dat op het oog'en- blik de grootste broedermoord wordt voor bereid, die ooit zal plaats hebben gevonden, gezien de moderne middelen, die de mensch daartoe tot zijn beschikking heeft, dan komt toch de vraag naar voren of Jezus' omwan deling op aarde dan tevergeefsch is geweest. Wie de oud-Testamentische oorlogen aan voert, begaat de zonde, Gods daden aan te voeren ter verontschuldiging van mensche- lijke daden. Mej. Tol heeft middelerwijl nog gezongen „Gib dich zu Ffieden und sei stille", wat wederom met groote aandacht werd aange hoord. Daarna heeft Mr. Van Westen nog be sproken de ontwapening, die voor een klein land als het onze van groot voordeel is. Spreker demonstreerde met de opmerking, dat, wanneer in een gekkenhuis een groot mes ligt, dit moet worden weggenomen om ongelukken te voorkomen. Welnu, zegt spr., doe alzoo ten opzichte van den oorlog. Be ter is het leger weg om ongelukken te voor komen. Dat waarborgt ons niet, dat ons land niet zal worden bezet, maar in elk ge val, dat er eenige honderd duizendeti jonge mannen niet worden vermoord. De bezetting van een land kan toch maar tijdelijk zijn, want de nationaliteit kan niet verloren gaan. Spreker besluit zijn rede met er op te wij zen, dat de menschelijke wijsheid wel alle mogelijke voorwendsels weet te vinden om het verkeerde goed te praten, maar de God delijke dwaasheid zegt: Gij zult niet dooden en wie het zwaard neemt, zal door het zwaard vergaan. Van de gelegenheid, om met spreker van gedachten te wisselen, heeft de Heer Smit zetelt. Verder sprak de ZeerEerw. nog, dat de organisatie-mannen een voorbeeld moes<- ten zijn voor anderen. Spreker eindigde met de belofte, dat hij op een volgende ver gadering een meer uitgebreider woord zou richten, doch spoorde dan aan tot groote opkomst. Na het dankwoord van den Voorz-, werd met de agenda vervolgd. Verschillende in gekomen stukken werden daarna voorgele zen. Vervolgens een keurig uitgewerkt jaar verslag van den Secretaris en een jaarver slag van 'den Penningmeester, welk laatste met een batig saldo sloot. De voorzitten bracht dank aan beide functionarissen voor hunne verslagen en* hoopte, dat zij nog vele jaren zitting mogen hebben in het bestuur De afd. bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Twee leden werden benoemd voor de kascomissie Er werd nog besloten Zon dag a.s. na de H. Missen een buscollecte te houden "voor de Twentsche arbeiders. Nog eenige huishoudelijke zaken werden bij de rondvraag behandeld- De voorzitter van de Werkl. Vereen. Soest sprak nog een kort woord tot oe vergadering, waarna werd gesloten met gebed. Voorloopige uitslag Dindagavond j.1. speelde Soest I haar laatste competitie-wedstrijd en wel tegen R.K. UU.D.V. uit Utrecht. Deze wedstrijd lever de Soest twee winstpunten op, waardoor zij thans gelijk staat met R-K.U.D.V. en A.D.V, Doordat Soest regelmatig kleine nederlagen leed, is de kans groot, dat door een groot aantal bordpunten nog de "derde plaats be reikt wordt. De gedetailleerde uitslag luidt: Soest R-K-U.D.V. 1. H. Bakker—N. J. Notenboom 1—1 2. D. Staal—P. G. v. d. Horg 11 3. H: Bakker Jr.—C. J. de Groot 2—0 4. S- de Zoete—A. G. v. Oodjen 1—1 5. J. C. de Boer—A. J. Kurver 02 6- D. F. Voigt—G, Versteeg 11 7. D. WaalJ. de- Wijk 0—2 8. P. Floor—J. de Wijk 2—0 9 P. Reerlngh—D. P. Zwanink 2—0 10. G- J. ter Haar—A. de Rijk 20 Totaal uitslag 12—8 SPORTRUBRIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" De Ploeg I—S.D.O. III 6—5. L-V.V. III—De Ploeg II 5—2- Olympia jun.--De Ploeg jun. 1—3. Het is D: Ploeg I op het kantje af ge lukt de beide punten in Soest te houden. Het zag er echter in het begin niet naar uit, dat het n.o.g zooi zou tpannem. De Ploeg had spoedig de leiding, waarna door een penalty werd gelijk gemaakt. Spoediig was de stand 21 en 31 en 41. In die periode werd er beslist goed gespeeld. Voor de rust doelpunt e S.D.O. daar nog eenmaal tegen over. Na de rusi was het wederom De Ploeg, die het hardst van stapel liep en den stand bracht op 5—3 en 62. To,en gaven zij het op en er werd toen een spel vertoond; wat een elftal uit een lagere afdeeling zou heb ben verbeterd. S.D.O. die dacht er anders over dn voerde den stand op tot 65. De tijd was echter te kort geworden en De Ploeg kon nog juist de punten in Soest houden. Het 2e elftal schijnt met uitwedstrijden geheel de kluts kwijt te zijn. Na een mooie 2—1 voorsprong te hebben gehad, werden zij met een 5—2 nederlaag naar huis gezon den. Dat gaat niet goed spelers. Ook met uitwedstrijden verwachten wij dat het ernst is. i Dan onze junioren, die geven er tenminste nog een voorbeeld van. Gingen zij met slechts. 10 man op pad, zij wisten in Hil versum tegen het tamelijk sterke Olympia te zegevieren. Voorwaar een prachtig resul taat jongens. Na zulke prachtige overwin ningen, zou het werkelijk jammer zijn, wan neer de bovenste plaats niet werd bereikt. Blijft echter je best Eoen en bewaar vooral de eenheid onder den wedstrijd. Door onder ling gekibbel worden vaak veel wedstrijden verloren. Onthouden dus! Zondag a.s. alle elftallen vrij. Enoelsch» Spelenderwlt IL WAAR ge wilt en WANNEER QO gebruik gemaakt. Het spijt ons, dat we dit verslag niet vollediger hebben kunnen uitvoe ren, terwille van de ruimte. 't. Was een zeer belangrijke rede. Gevonden voorwerpen Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie: portemonnaie met inhoud, ceintuur, le deren riem, rozenkrans, loupe, schroeven draaier, album, envelop met drukwerk en een regenjas. Aangeloopen zwart met bruine hond. In lichtingen bij de politie. Diefstar Door Mej. B. alhier werd bij de politie aangifte gedaan, dat van haar rijwiel, dat zij even voor een der zaken had neergezet, de reflector van haar electrische rijwiellan taarn was ontvreemd. R.K. Werklieden-V-ereen. „St. Joseph" Soestdijk Dinsdagavond vergaderdie de R.K. Werkl. Vereen, te Soestdijk; itn het Parochiehuis. Na 'opening van den- Voorzitter, dia bet welkoms- woord richtte, speciaal tot de nieuwe advi seur Pastoor Smit, werden de notulen ge lezen en goedgekeurd- Pastoor Smit verkreeg hierna eerst het woord, daar hij' nog een 2e vergadering wenschte mede te maken. Spr. spoorde aan tot trouwe organisatiemannen. Medewerking met het bestuur; tot propaganda onder de niet-leden, opdat dé afd. Soestdijk moge uit groeien tot een» sterke afd. van den grootert bond, waarvan in Utrecht het groote blok Aan de velen, die zich aan ons bureau voor een portret van den ZeerEerw. Heer Pastoor Mölder opgaven, wordt medege deeld, dat deze thans bij ons kunnen wor den afgehaald tegen betaling van het vast gestelde bedrag van fl.— De Redactie van DE SOESTER POST. Bij den middenstand doet het koopkracht argument nog veel opgeld. Deze theorie kornl hierop neer, dat men uitgaat van de stelling, dat de leverancier slechts groot be lang heeft bij goed-betaalde, koopkrachtige afnemers. Eenzijdig bezien ig diit juist, d.w. z. in dien zin, dat cte koopkracht mede wordt beheerscht door het geldloon. Het is ech- 1 ter een funeste dwaling, te beweren, dat deze uitsluitend door loon wordt beheerscht. Immers het loon vertegenwoordigt ook een factor voor productiekosten, welke het wel en wee van het economisch leven bepalen. Wellicht is de omstandigheid, dat in de middenstandsb-edrijven het loon niet zoo'n groote rol speelt, oorzaak, dat deze mis vattingen ontstaan. De tegenwoordige loonstandaard is mede oorzaak, dat dei koopkracht hier te lande sterk afneemt, doordien de werkloosheid stijgt. Het aantal werkloozen bedraagt thans c-a. 300.000, hetgeen: beteekemt, dat pl.m. 1.200.000 personen in koopkracht sterk ver minderd zijn en van uitkeeringen moeten le ven, die anderen i-c. de belastingbetalers door het afstaan van een deel van hun koopkracht weer moeten, opbrengen. Van dit standpunt betzien is het dus dui delijk, dat het maatschappelijk beter is, dat zooveel mogelijk werkloozen aan arbeid wor den geholpen, dan dit te belemmeren door de loonen op een hoog peil te houden. De middenstand kan daarvan niet anders dan nadeel ondervinden, zooals ook in de indu strie- en landbouwstreken blijkt. Ook de middenstand heeft direct belang bij een goe den gang der exportbedrijven, die geen en kel voordeel, doch slechts nadeel hebben van hooge loonen hier te lande, omdat hun pro ducten afzet moeten vinden in andere landen met een lageren loonstandaard. Wie de koopkracht-theorie voorstaan, zou, consequent blijvend, thans zelfs op loons- verhooging moeien aandringen. Vergeten wordt dan echter, dat er een winstmarge, een rendeerend bedrijf moet zijn, willen de ar beiders een bestaan kunnen vinden. Ik ben tegen een willekeurige loonsver laging. Trouwens men' moet het herstel niet alleen in de loonen zoeken; bezuiniging, re organisatie, verkooppropaganda kunnen ook sareeringsmiddeien zijn. Men moet den toe stand bedrijf voor bedrijf bezien en reke ning houden met de omstandigheden. De noodzaak tot ingrijpen zal weldra overal aanwezig zijn. Geleidelijke verlaging is zelfs eisch, om dat rekening moet worden gehouden met de index-cijfers. Groote verlaging ineens ware economisch onjuist, omdat zij enorme wij zigingen in de vraag zou teweegbrengen. Zoo'n schok zou desorganiseerend werken. In dit verband is het een dwaas denkbeeld van Dr. Knapp, die de crisis uit agrarisch standpunt bezag en de oplossing zoekt in drastische verlaging van loonen en prijzen in de steden, met zelfs 70 procent- KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H-H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG. Passie-Zondag. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. Om 6 uur lijdensmeditatie. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. MAANDAG, 's Avonds 7 uur Mannen- wencongregatie der H. Familie. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Kruisweg. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: A. G. Smit. ZONDAG. Passie-Zondag. Vroegmis te half 8. Hoogmis te 10 uur. Uitreiking der H. Communie voor en na de Vroegmis en om kwart voor 9. Om 7 uur meditatie over het lijden onzes Heeren Jezus Christus. De wekelijksche H. Dienst om 8 uur, waar bij voor en onder de H. Mis communie-uit reiking. DINSDAG, 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdagmiddag half 4 biechthooren voor de kinderen van het vierde schooljaar. Des' avonds 7 uur Kruisweg en Lof. Zaterdag gelegenheid om te biechten ,te 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. Om 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Bruidegom der H Maagd Maria met Hymne en Litanie van St. Jozef. ZONDAG, Palm-Zondag, plechtige H Communie der kinderen, die daartoe zijn voorbereid. Heden Zondag begint de Heilige Paasch- tijd. Heden Zondag collecte voor de St. Pie terspenning. Zondag a.s. collecte voor de Heilige Plaat sen in Palestina. Heden Zondag na de Hoogmis om 12 uur voorbereiding voor de kinderen, die hun plech tige H. Communiee moeten doen. PAROCH1EELE STAND Gedoopt: Gijsbertus Adrianus, zoon van Theodorus Sukel en Maria van Doorn. Overleden na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden: Cornelia Mar- garetha Ramaker-Tibout. MEDEDEELINGEN: Heden Zondag na de Hoogmis Bibliotheek geopend en Parochiehuis. Aan den ingang der kerk zal door de propagandisten der pa- rochieele Werklieden-vereeniging „St. Jozef" gecollecteerd worden voor de R.K. Textiel arbeiders in Twente. Bijzonder aanbevolen. DONDERDAG en VRIJDAG a.s., 17 en 18 Maart zal de Pastoor van de Parochie in het Parochiehuis aan de Vredehof straat een voordracht met lichtbeelden houden over de Heilige Plaatsen van Palestina, welke hij in het jaar 1928 als pelgrim heeft bezocht. Donderdag zal deze voordracht gegeven wor den uitsluitend voor de leden van den Katho lieken Kring en Vrijdag voor alle andere belangstellenden. Voor Vrijdagavond (aan vang kwart voor 8) zullen toegangsbewijzen a 20 cent verkrijgbaar zijn aan het Parochie huis en wel heden Zondag na de Vroegmis en na de Hoogmis aan het loket in het Pa rochiehuis. Door de betrekkelijk beperkte ruimte kunnen ook maar een beperkt aantal kaarten worden uitgereikt. Alle baten van beide avonden zullen uitsluitend worden be steed voor het Parochiehuis zelf. Derhalve wordt ieder opgewekt deze avonden bij te wonen. ZATERDAG a.s. feestdag, bijzonder toe gewijd aan den H. Jozef, den Bruidegom der Allerzaligste Maagd Maria. 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H Jozef. ZONDAG, Palm-Zondag, is, vanwege de H. Communie der kinderen, de plechtig ge zongen Hoogmis met Geloofsbelijdenis enz. te acht uur, terwijl te half elf een stille H. Mis gelezen zal worden, 's Middags 4 uur plechtig Lof met opdracht aan het H. Hart en aan Maria en tot sluiting Te Deum. Om 7 uur lijdensmeditatie. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG. Passie-Zondag. ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uui Hoogmis; 3.30 uur Catechismus; daarna Kruisweg. In de week de H. Missen om 8.15 uur. WOENSDAG, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. VRIJDAG, 's Avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. EEN WIJS WOORD VOOR 1EDEREN DAG ZONDAG. Onder veel vreemds in ons omgangsleven is dit wel iets zeer zonderlings, dat wij ons vaak aangetrokken voelen tot wat ons ergert, als muggen tot het kaarslicht. MAANDAG. Zelfs de meest gevoellooze mensch snijdt zich niet gaarne in eigen vleesch. DINSDAG. Men overtuigt niet altijd als men aandringt. WOENSDAG. De deugd eischt daden; praat heeft weinig te beduiden. DONDERDAG. Goed voorbeeld is beter dan de beste preek. VRIJDAG. Gelukkig de mensch, die, als hij aan de vergankelijkheid van zijn bestaan denkt zich troosten kan met de gedachte, dat hij velen tot voorlichting is geweest. ZATERDAG. Jk bid u, houdt steeds goede wacht En ziet, dat gij uw jaren acht, Dat gij uw korte dagen meet, Wat haast verloopt, dient wel besteed. Deze film is wel haast de meest beteeke- nende te noemen, die ooit op het witte doek: geprojecteerd is. Het is een film, waarvoor zich een speciaal comité van aanbeveling heeft gevormd, bestaande uit leidende per sonen van elke richting. In een uitvoerige prospectus beschrijft Paul Kies deze film, doch ook hij zal begrepen hebben, dat het niet mogelijk is, zoo'n werk weer te geven. Wij willen niet de spanning ook maar eenigermate verminderen door er meer van te zeggen. Iedere aanbeveling is o.i. over bodig. Het Flora Theater verdient een woord van dank voor het brengen van dit „Epos der Menschheid". HOUBAER AMERSFOORT De methode om taalonderricht te geven, door middel van de gramofoon, is geen uit vinding van den heer Fry. We kenden het systeem reeds. Maar er kleefden vele gebre ken aan. Vooreerst taai-technische. Er werd n.I. wel een samenspraak gegeven, doch zon der gramatikale toelichting, die juist de leer ling zoo noodig heeft. Ook liet de duidelijk heid der plaat zelf veel te wenschen over. De uitgangs S bijv. was bij die methode zelden te hooren. Bij Fry's Phono Method zijn al deze be zwaren radikaal opgeheven. Men mag dan ook met recht zeggen, dat eerst Fry deze taai-methode populair maakt. Daartoe werken verschillende factoren mee. Vooreerst de buitengewone technische vaar digheid en practische kennis in het geven van taai-onderricht, zooals we dat reeds allen ken nen uit de radio-taallessen van Fred. Fry. Ook zijn vlotte couseurs talenten veraan genamen het lesnemen. Tenslotte niet het minst de groote techni sche volmaaktheid van de Odeon Electric Re cords. De zuiverheid van weergave door de Odeon grenst aan het ongelooflijke. Ondanks dit alles zal nog deze of gene huiverig zijn de Fry's Phono-Method te volgen. Je bent zoo aan je zelf overgeleverd, je hebt geen controleerend Ieeraar. Maar ook dit is door den scherpen blik van den heer Fry gezien. Hij heeft dat bezwaar glansrijk ondervangen. Bij elke plaat is n.I. een boekje, waarin de tekst van de plaat volledig staat aangege ven, hier en daar, waar noodig, toegelicht. Dan vindt ge in elk boekje oefeningen, die op de les betrekking hebben. Ter controle vindt ge in het volgend boekje de antwoorden zooals Fry ze gat. Ge kunt daaraan uw eigen „thema" toetsen en hebt dus een controle op uw werk. Ten slotte hebben alle leerlingen het recht aan het hoofdkantoor hun oefeningen enz* op te zenden, die door den heer Fry uit voerig worden beantwoord. De Fry's Phono-Method. heeft dus alle voordeden, die men wenschen kan. Maar het grootste voordeel vooral voor ouderen, die reeds hun dagelijksche bezigheden heb ben, is wel, dat je met deze methode kunt Ieeren, wanneer je zelf wilt. Je zet maar een plaat op, en mijnheer Fry spreekt. Als je hem niet verstaat, geen nood. Geneer je niet, je draait de plaat opnieuw. Mein Liebchen, was wollst du noch mehr. In deze boekjes is de heele gramatica ver werkt. Er is bijv. een speciale pTaat gewijd aan de onregelmatige werkwoorden. In het geheel zijn in deze methode ruim twee en een halt duizend verschillende woor den verwerkt. Dus veel meer dan bijv. een doorsnee Nederlander van zijn eigen taal ge bruikt. K De taak van den heer "Fry is hiermee niet beëindigd. Inmiddels ligt er reeds een zelfde „platencursus" voor Fransch klaar en is een Duitsche in bewerking, terwijl nog plannen bestaan voor Italiaansch, Russisch, Spaansch, Esperanto enz. Bij al deze cursussen wordt de Fry's methode gevolgd, n.f. uitgaande van de stelregel, dat de Ieeraar de eigen taal van den leerling moet kennen om hem op de moei lijkheden, eigenaardigheden en afwijkingen van de vreemde taal te wijzen. Voor Baarn en Soest is de vertegenwoordi ging in handen van Mevr. Jo Benning, Eem- straat 24. Het is dus niet meer noodig er voor naar Amsterdam te gaan. Men zie de advertentie op blz. 2. Tevens wijzen wij er op, dat Donderdag 31 Maart a.s. door Fred Fry een lezing met lichtbeelden zat worden gehouden te Baarn, waarvoor wij verwijzen naar een adverten tie in één der volgende nummers. Dat zal voor velen een openbaring en voor den avond van 31 Maart voor vrij. i g< dt

Soester Courant | 1932 | | pagina 2