De Altijd Leidt i Koninginnelaan 22 J. H. HOM nette RH. Dienstbode ■T TIJDELIJKE AANBIEDING Tuingrint f 5.— per M3. J. van de Wijngaart NAAR Te huur Te koop Te koop Te koop Kuikens. Te koop aangeboden TE HUUR P. de Geus Jr» Pianoleeraar Klein Engendaalweg 18 Verhuisd Talmalaan No. 1 as as as as Kastpapier Bouwterrein Kerkpad 17 A N.Z. Telefoon 2133 WinterïesJing Maandag 11 April zal Dr. Tazelaar van Amsterdam, in het gebouw „Religie en Kunst'', des avonds te 8 uur, een lezing hou den over: „Onze verhouding tegenover de Moderne litteratuur". Dit onderwerp is op zichzelf reeds onze belangstelling waard en te meer waar het behandeld zal worden door iemand als Dr. Tazelaar, een deskundige op dit terrein. Wij kunnen een bezoek dan ook wel aanbevelen. Deze lezing gaat uit van de afd. Chr. Vrou wenbond en het Chr. Comité voor winter- leiingen. „Jonathan" Vrijdag a-s. 8 April, des avouds half acht, zal op uitnoodiging van de Knapen-Vereen- „Jonathan" te Soest, in de Wilhelminakerk aan de Soesterbergschestraat, alhier, Ds. W. Seinen te Baarn, een lezing houden over het onderwerp: „Een zwaar oogenblik in een jongensleven". R-K. Kiesvereen. Maandagavond vergaderde deze vereeni- ging onder voorzitterschapi van den heer W. Huurdeinan. De opkomst voor dezen avond was zeer groot, voornamelijk van de landbouwers. Na de gebruikelijke opening hette de voor zitter de aanwezigen welkom. Na lezing der notulen en ingekomen stuk ken, werd critiek geoefend op een der R. K- raadsleden, daar aeze de belangen van de partij niet meer naar wensch behartigt. Vervolgens werd behandeld een motie, in gediend door den A-B-T.B. en verdedigd door den heer Hilhorst, waarin wordt uitgespro ken, dat de vereeniging het betreurt dat 6 R.K. Kamerleden bij de behandeling van de Pachtwet in de Eerste Kamer hebben tegen gestemd, zoodat dit ontwerp werd verwor pen en zij derhalve ontrouw zijn geworden aan de R-K- Staatspartij. Het eigenbelang is hierbij op den voorgrond getreden, waardoor het algemeen belang is geschaad. Deze motie werd' met op 1 na algemeene stemmen aangenomen. De aangebrachte wijzigingen in het kies reglement 1927 werden bij acclamatie aan genomen. Te ongeveer half tien sluit de voorzitter de vergadering. De Katholieke Kring Vorige week Donderdagavond sprak in hel Parochiehuis „St. Ludgardis" voor de Kath. Kning de bekende Vlaamschen schrijver Ernst Claus uit Brussel, een gemoedelijke Kempe naar, die de gemoedelijkheid der Vlamingen op schitterende wijze wist uit te beelden. De verteltrant, het uitwerken der verschil lende onderwerpen en onderwerpjes, de aan eenschakeling van iiü alles tot één lange en onderhoudende vertelling, waarin de hu mor in verschillende toonaarden schuil gaat, dit alles verraadt den schrijver, maar dan één van verfijnde aard. Als spr. op duidelijke wijze heeft laten uit komen hoe het Hendrik Conscience is ge weest, die de Vlamingen het zelfbewustzijn heeft bijgebracht door zijn woord én zijn boeken, dan worden ons tafereeltjes afge schilderd hoe spr. zelf de boeken van dezen schrijver in handen kreeg en welke trucs gebruikt moesten worden om die boeken te lezen. Het lezen van boeken was in die dagen immers niet goed voor de jonge ren .Spr. getuigt, dat deze werken hem en velen met hem tot volbloed Vlamingen heb ben gemaakt. Hierna weet do spreker ons een beeld te geven van het leven en de gebruiken der Vlamingen vanaf de prilste jeugd en wel op een wijze, dat do toehoorders meermalen in lachsalvo's uitbarsten. Het was een. mooie avond deze avond van Vlaamsche humor. A. D. O. Woensdagavond gaf de Oymnastiek-Ver. „A.D.O." in Hotel „Eemland" een feest avond voor leden,, ouders der kleinere le den en genoodigden. De zaal was tot in de hoeken gevuld, toen de heer v. Eed-en, voor zitter der vereeniging, de avond opende. Naast de vele aanwezigen heet spr. in het bijzonder welkom Burgemeester Deketh en Weth. Van Duren, alsmede de vertegenwoor digers der zusterverenigingen. Met nadruk vven-scht spr. er op te wijzen, dat in de laat ste tijden een aangename samenwerking is ontstaan met „De Soester Turnclub", waar voor spr. zijn dankbaarheid betuigt. Het programma was samengesteld uit ver schillende nummers gymnastiek, in de pauze een tombola met veel prijzen tot dekking van de kosten van den feestavond en de opvoering van de klucht „De macht der Vrouw". De turnnum-mjers werden; vlof en goed afgewerkt. Het eerste num'mer (staafoefe- ningen voor de heeren) was een goede in zet. Dit nummer, alsmede de knotsoefenin gen en de rythmische oefeningen door de dames verdienen dan ook bijzondere vermet- ding. Het als slotnummer door enkele (éden van „Esvac" opgevoerde stukje, liep-even eens vlot van stapel. Voor het goede spel hadden de dames bloemen en de heeren een rookertje in ontvangst te nemen. Aan het einde van den avond werden eveneens gehul digd de directeur, de heer Kerkhoven, als mede de pianiste, mej. Kooy, aan welke beide personen respectievelijk ook een sigaartje en bloemen werden aangeboden.' De avond werd opgeluisterd door een Jazz-band onder leiding van den heer Dolf de Graaf. A.R. Kiesvereen. Neder,and en Oranje Dinsdagavond vergaderde bovengenoemde vereeniging in de Chr. U-L.O.-school aan de Spoorstraat. Tegen het aanvangsuur was de zaal maar matig bezet- De voorzitter opende deze vergadering met het lezen van 1 Petr. 2:11 tot het einde en ging voor in gebed. Daarna las die secre taris de notulen voor clte werden goedge keurd. De penningmeester werd gedechar- cheerd van zijn fvnantieel beheer over 1931, waarna de voorzitter het woord gaf aan rne, namelijk de klassestrijd, welke zelfs ten den inleider voor dezen avond, den heer H. A. Stoiik, welke een referaat hield over het onderwerp: „De strijdwijze van het So cialisme'". Nadat hij het principe naar voren bracht, dat de basis vormt van het Socialisme, kwam hij aan de strijdwijze van het Socialis- koste van grootc offers over heel de linie wordt doorgevoerd- Na dit referaat was er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een druk gebruik werd gemaakt en welke vragen aanleiding gaven tot een aange name gedachtenwisseling. Tegen 10-30 uur sloot de voorzitter deze leerzame avond en ging Ds. S. Wouters voor in dankgebed- Veiling Woensdag kwam onder4 Notaris A. P. Schrödler te Amersfoort in Hotel „Biosch en Duin" in veiling de landbouwerswoning aan het le Heezerlaantje Na 4. De heer B. van Brienen werd kooper voor een bedrag van f 3050.—. Raadsvergadering De Raad onzer gemeente heeft gisteravond vergaderd. In ons volgend nummer zullen wij een uitvoerig verslag opnemen. De navolgende agenda werd behandeld: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 16 Februari 1932. 2. Mededeeling van ingekomen stukken, da. Een zestal goedgekeurde begrootings- wijzigingen 1931. b. Een goedgekeurd raadsbesluit tot wij ziging van het raadsbesluit betreffende kas geldopname dienst 1932. Een besluit van G. S. tot verdaging van hun beslissing op raadsbesluiten betref fende de afzonderlijke takken van dienst. Jaarverslag van de Vereeniging Vrijw. Brandweer te Soesterberg over 1931. Jaarverslag van het Burgerlijk Armbe stuur over 1931. f. Jaarverslag der rijwielpadvereen. U.M.O. over 1931. g. Schrijven van den Minister van Defensie betreffende gebruik der badinrichting van de Luchtvaartafdeeling. h. Overzicht over de maand Februari 1932 van het Gasbedrijf. Overzicht over de maand Februari 1932 van het Gasbedrijf. Mededeeling van den Burgemeester be- trreffende schoonmaak der schooi in de Ker- kebuurt. j. Verslag van de raadscommissie, inzake onderzoek naar de kwestie of het al of niet noodzakelijk is, dat de hulpkeurmeester de beschikking moet hebben over een auto, vol gens opdracht van de raadsvergadering op 16 Februari 1932. k. Schrijven van het gemeentebestuur van Leersum, verzoekende adhaesie te willen be tuigen aan het door den raad dier gemeente aan Oed. Staten dezer provincie gericht ver zoek om over te gaan tot herziening der sala rissen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, met voorstel het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven van bewoners van de buurtschap Hees, houdende verzoek om oprichting eener o.I. school aldaar, met voorstel om het adres in handen van B. en W. te stellen om prae- advies en onder mededeeling, dat een voor- loopig onderzoek reeds aangevangen is. m. Verzoek van het bestuur der R.K. lagere school te Soesterberg, om medewerking als bedoeld in artdikel 72 der l.o.-wet 1920 voor de aanschaffing van een nieuwe taalmethode met mededeeling van B. en W. dat betref fende deze aanvrage het advies is gevraagd aan den Inspecteur van het I.o. te A'foort. Verzoek van H. Oostema, houdende mededeeling, dat zijn zoon met ingang van 1 April a.s. a.s. de Ambachtsschool te Amers foort hoopt te bezoeken en verzoekt in ver band daarmede geheele of gedeeltelijke tege? moetkoming in de reiskosten door zijn zoon te maken met voorstel om geen beslissing daarop te nemen, aangezien het adres on gezegeld is. o. Verzoek van L. J. Rasch namens W. van Breukelen om koop van grond met voorstel de aanvrage in handen van B. en W. te stel len om prae-advies. p. Verzoek van G. H. A. Simon om alsnog in erfpacht te ontvangen een perceel woeste grond nabij halte Soestduinen of de Photax- fabrieken ingaande 1 Mei 1932 en voor den tijd van 5 jaren tot plaatsing van zijn houten huisje met voorstel afwijzend op het adres te beschikken, zulk op grond van de over wegingen, genoemd in het besluit van 16 Februari 1932, le afd. no. 2240. q. Verzoek van B. J. Rosmuller om onthef fing van art. 9 der Bouwverordening met af wijzend voorstel van B. en W. Adres van verschillende niet georgani seerde arbeiders, houdende verzoek hen voor meerdere hulp in aanmerking te willen bren gen met voorstel het adres te deponeeren, aangezien het niet behoorlijk gezegeld is. s. Adres van de afdeeling Soest van den Aartsdiocesanen R.K. Boeren- en Tuinders- bond, houdende verzoek om afschaffing van de opcenten ongebouwd op de grondbelas ting met mededeeling van B. en W., dat voor 1932 een vermindering der opcenten niet meer mogelijk is en dat bij de behandeling der begrooting 1933 nader op deze aangelegen heid zal worden teruggekomen. 3. Vaststelling van buisluiten tot begroo- tingswijziging en credietverleening voor schil derwerk in de onderwijzerswoning school Ker- kebuurt. 4. Vaststelling van besluiten, te nemen naar aanleiding van opmerkingen van de Ge deputeerde Staten over de gemeente-rekenin gen 1926 en 1927. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling, van rentepercentages wegens door het gas bedrijf oveT 1931 opgenomen en gestorte gel den. 6. Voorstel van 'B. en W. tot aanstelling van den opzichter 2e klasse Th', de Boer in tijdelijken dienst in stede van aanstelling op arbeidscontract. 7. Behandeling van een voorstel van B. en W. inzake subsidieering van de athletiek- afdeeling van de eerste Soester voetbal- en athletiekclub. 8. Behandeling van een adres van H. Kleijn, verzoekende teruggave van een ge deelte der indertijd door hem betaalde kosten terzake waterleidinguitbreiding. 9. Voorstel van Burg. en Weth. a. met betrekking tot verbetering der Soes- terbergsche§traat; b. tot het in schenking aanvaarden van strooken grond ter verbreeding van den Nieu- weweg, en verbetering van dien weg. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan het Rijk van eenige perceelen grond voor verbreeding van den Rijksstraatweg te Soes terberg en van de onderwijzerswoning der o.I. schooi aldaar met credietaanvrage voor het aanbrengen van een nieuwen gevel aan het gymnastieklokaal. 11. Behandeling van een adres van G. v. d. Berg, verzoekende hem alsnog vergunning te verleenen voor den bouw eener garage met bovenwoning op een perceel' aan den Ossen- damweg. 12. Behandeling van een adres van de afd. Baarn-Soest van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, verzoekende op de scholen een onderzoek in te stellen naar het aantal kin deren, dat volgens het onderwijzend perso neel in aanmerking komt voor verstrekking van kleeding en-of voeding van gemeente wege, en bij gebleken behoefte gebruik te maken van de bevoegdheid, gegeven in art. 36 der Leerplichtwet. 13. Crediet-aanvrage van B. en W. voor aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van het derde leerjaar der U.L.O. school. 14. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van medewerking ten aanzien van een aanvrage van het R.K. Schoolbestuur te Soest tot het aanbrengen van eenige veran deringen aan en het aanschaffen van eenige schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van de R.K. Meisjesschool. 15. Behandeling van een adres van G. Nuis e.a. inzake ontsiering omgeving Spoor straat—Korte Melmweg, en verzoekende maat regelen te treffen tot behoud van het thans bestaande perceel Van Weedestraat 3. 16. Vaststelling van een besluit tot schenking aanvaarden van grond en behan deling van eenige aanvragen om koop en huur van grond. 17. Vaststelling van het kohier Honden belasting 1932. 18. Behandeling van belastingreclame. 19. Behandeling van een verzoek van W. v. Breukelen om ontheffing van het bepaalde in artikel d5 der Bouwverordening. Jubileum 1 April herdacht de heer W- P. Hilhbrst, chef der Landbouw Coöperatieve den Jdag waarop hij voor 12,5 jaar in functie k\)vam Deze dag is niet zonder meer voorbijgegaan Na afloop der dagelijksche werkzaamheden kwam het bestuur en de raad van comnfssa- rissen. De voorzitter sprak den jubilaris toe in hartelijke bewoordingen. Spr. memoreerde den tijd, dat de jubilaris aan de coop. Werk zaam is, in; welke periode de coöperatie een groote vlucht heeft genomen en, Welke vooruitgang vooreen groot deel het wié"W is van den jubilaris- Ter gelegenheid van dit feit, werdj den jubilaris een fraaie rooktafel aangeboden. De jubilaris danktei voor de gebrachte hulde, waarna het feest binnenskamers .werd voortgezet. Geslaagd Bij het te Amersfoort gehouden examen voor gediplomeerd Schoenherstellei» ónder Rijkstoezicht is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer P. Schagen, Koninginnelaan. Simultaan-seance „Schaken" Dinsdagavond 29 Maart gaf de heer Schreu- der uit Baarn een Schaak simultaan-seance, voor leden en belangstellenden der Soester Schaak- en Damclub. Door de leden der club, werden de borden in hoofdzaak overgelaten voor de gasten,! zoodat omstreeks half negen, door 15 gasten en 5 clubleden de strijd een aanvang nam. En dat dezen zich hebben geweerd, bewees, dat om 12 uur nog 8 borden arbitrair moes ten worden beslist. De uitslag is 8 gewonnen, 8 verloren en 4 remise, zegt ook hier weer, dat de kwaliteit der Schaakspelers beter wordt- De voorzitter dankte na afloop den heer Scheurer voor zijn belangeloos mede leven voor de Soester club. Oewoipnen wend door de Heeren: de Regt, Schreuder Jr., Goedlart, Amehmxen, Stemerding, Mulder, de Nooy en Muilwijk, wie élk een schaakwerkje werd uitgereikt. Remise de Heeren: Stork, Blom, Wickel en de Man. Onbestelbare stukken Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van weke de afzenders onbekend zijn; terugontvangen in de 2e helft der maand Maart 1932: B rie ven B innen land 1. E. Docter* Himtnén. 2. Gemeentehuis. Soest. 3. G- Teekens, Den Haag. 4. Mevr. Walles, Utrecht. Briefkaarten Binnenland: 5. Fam. v. Wilbrink, Amsterdam. Auto-botsing Vrijdag kwam eeni luxe auto bestuurd door den heer W. Smit, houthandelaar te Doorn, over de Birkstraat in de richting Amersfoort rijden. Van de tegenovergestelde zijde reed een vrachtauto, gevolgd door een luxe wa gen uit Overijsel. Deze wenschte de vracht auto te passeeren juist in een bocht ter hoog te waar de heer Tensen woonf. Op dat zelfde oogenblik naderde -de auto uit Doorn en was een botsing niet te voorkomen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto's werden nog al beschadigd. Tegen dén bestuurder van, de Overijselsche auto wérd proces-verbaal opgemaakt. Request Door het „Comdté Sportpark Soesterberg" is aan den Raad van Soest een request inge diend van den volgenden inhoud. Aan dep Raad van de Gemeente Soest. Edelachtbare Heeren. Ondergeteekenden, allen leden van het „Comité Sportpark Soesterberg", verzoeken Uwen Raad toestemming tot het houden van een Lunapark of Voorjaarsfeest, voor h,et volgende doel: le. Het vormen van een fonds tot het verkrijgen, inrichten en exploiteeren van een algemeen Sportpark te Soesterberg. 2e- Het aanbrengen van ^noodzakelijke verbeteringen en herstellingen aan het thans in gebruik zijnde tijdelijke voetbal- cn athle- tiekterrein. 3e. Het steunen van het plaatselijk Cri sis-Comité door het beschikbaar stellen van een bedrag van f500.aan dat Comité. t „Comité Sportpark Soesterberg" wemscht Uwen Raad er in het bijzonder opmerkzaam te maken, dat het particulier initiatief hier wederom werk zal verrichten waardoor in hooge mate de Algemeene Gemeentebelangen worden gediend. le. omdat het tot de plicht van de Ge meente mag worden gerekend, dat terrei nen voor de lichamelijke opvoeding der jeugd en het beoefenen der sport worden aangelegd en in stand gehouden; 2e omdat het houden van een Lunapark te Soesterberg belangrijke directe voordee- Ien in den, vorm van vermakelijkheidsbe lasting in de Gemeentekas doet vloeien; 4e. omdat de zakendoende bevolking van Soesterberg gedurende den duur van eert Lunapark belangrijke voordeeleu) in hunne zaken ondervinden Se. omdat de schooljeugd, de sportlieven- de oudere jeugd en het groote aantal mili tairen in Soesterberg daardoor gelegenheid krijgen zich behoorlijk, lichamelijk te ontr wikkelen en hunne jeugd en sportgevoelens op behoorlijke wijze uit te leven, terwijl het houden van wedstrijden en sportdemons tra lies op een behoorlijk en modern ingericht sportpark meerdere bekendheid aan Soester berg en directe voordeelen voor den belas- tón gbêta lenden en zakendoenden middenstand oplevert; reden waarom het Comdté Uwen Raad met klem verzoekt hieraan Uwe medewerking te verleenen. Soesterberg. 29 Maart 1932. Hetwelk doende, G- J- Grootewal J. Noodèr C. J. van Dam F. J. Peeters P. Drost J. van den Berg J- Manders A. Preuaser G. Lensink S. Vermeulen J- J. W. Janssen Secretaris. Ondergeteekenden betuigen met het bo-> venstaande verzoek hunne volle adhaesie. (Volgen verschillende namen). Feestavond Kath. Middenstand' Dinsdagavond had in, de St. Joseph-Vereen- de jaarlïjksche feestavond, plaats van de R.K. Middenstands-Vereeniging. Wist men in de laatste jaren steeds een bijzonder en intiem cachet aan deze avonden te geven, ook ditmaal was geen moeite ge spaard, om het de aanwezigen zoo aange naam mogelijk te maken. Bloemen en plan ten verhoogden niet weinig het interieur. Voor dezen avond, waarop mede aanwezig waren de ZeerEerw. Heeren Pastoors der beide parochie's en de geestelijk adviseur, was door het comité uitgenoodigd de heer Jan Brink, karakter-humorist te Rotterdam. Reeds bij zijn eerste optreden bleek, dat men in den heer Brink een gelukkige greep had gedaan. Jan Brink is een fijne en be schaafde kracht, die niet alleen onophoude lijk de aanwezigen wist te doen schater lachen, maar bij afwisseling ook prachtige uitbeeldingen wist te geven. Hoe subliem was b-v. niet de uitbeelding van „Het dorps- kosterke'". Wat tevens opvalt is, dat hij zijn program ma op zeer bijzondere manier weet samen te stellen. Jan Brink, die als gevolg van zijn optreden voor de radio voor velen niet geheel onbe kend is, heeft een uitnemende indruk achter gelaten en we gelooven wel, dat zijn eerste optreden alhier niet tevens de laatste maal zijn zal. Aangehouden Zaterdagavond j.I. werd te Huis ter Hei de een zoo goed als nieuw tweewielig motor rijtuig, ter waarde van.f 1100.—staande voor een café, ontvreemd. Daar de dader in de richting Amersfoort was gegaan, werd door de politie van Huis ter Heide, in samenwer king met onze politie te Soesterberg in die richting gezocht en de wegen afgezet. Te 2.30 uur 's nachts werd de dader aangehou den, die te voet van Amersfoort terug kwam, om zijn achtergelaten rijwiel te halen. Hij had intusschen het motorrijtuig onder de ge meente Amersfoort in een dennenbosch ver borgen. Het motorrijtuig werd daarna op aanwij zing in beslag genomen, terwijl de aange houdene ter beschikking van den Officier van Justitie is gesteld. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging te Soest Bovengenoemde vereeniging hielcft haar jaarvergadering onder presfidijumi van den heer Beetsma. Na een welkomstwoord en lezing der no tulen, werd het jaarverslag gememoreerd, dat breedvoerig het wedervaren van de Ver eeniging in 1931 weergaf. Onder dank aan de secretaresse werd dit verslag goedgekeurd. De penningmeester kwam nu aan het woord. De ontvangsten hadden f719.92 bedragen* de uitgaven f 653.49, zoodat er een batig sal do van f66.43 was. Gezien de aanvang van bet jaar, dat met een nadeelig saldo van f 1 -60 begon, had men niet slecht gewerkt. De commissie had de bescheiden nagezien en het saklo overeenkomstig bovenvermeld bedrag vastgesteld. Tevens1 deelde de heer Blom naméns deze commissie nog mede.y dat thans een bedrag van ruim f 200 op een spaarboekje stond. Nadat dank was gebracht aan den penning meester, kwam de bestuursverkiezing aan1 de orde. Aftredenden waren Mevr. Dral en de heer Plomp. De laatste stelde zich niet weder herkiesbaar. De heer Gaasbeek werd gekozen, terwijl mtevr; Dral- werd herko zen. Daarna werd aan de orde gesteld de even- tueele aansluiting bij het Ned- Merkenbureau en den Raad van Beheer. Zoowel vóór als tegenstanders kregen gelegenheid argumenten naar voren te# brengen. Ten slotte stelde de voorzitter, gezien de landelijke actie, die er op 't oogenblik ge voerd wordt tegen het Ned- Merkenbureau voor, een beslissing omtrent aansluiting uit te stellen tot een betere gelegenheid, wan neer de rust was wedergekeerd- Dit voorstel werd met meerderheid vam stemmen aan ge- njn<oim;etK De 't'aak van; de commissie, die een verslag zoy uitbrengen over een eventueel te hou- 2den konijnententoonsteUing te Amersfoort in 1932, had het gemakkelijk. Wijl de Soester vereeniging volgens het zooeven gen-omen besluit niet was aangesloten bij den Raad van Beheer en, het Merkenbureau kon ook geen aansluiting met de Amersfoortsche com missie plaats hebben. Tenslotte besloot men, nog op voorstel van den heer Ten Raa, 'n vaste tentoonstel- ling-cpmmissie te benoemen, bestaande uit IMevr. Burger, mevr. Dral en de heeren Gaasbeek, Blom, Wragge, De Haan en Rijk s-en. Bij de rondvraag vestigde de heer Ten Raa,, aljs secretaris, van den Utrechtschen Bond van Pluimveehouders nog de aandacht van de aanwezigen op 't kuikenvoer, opfok- voer en kuikenzaad dat deze Bond verkrijg baar stelde. Botsing Vrijdag reed de. heer van den Broek, wo nende aan de Koninginnelaan, vanaf de Steen hofstraat de Raadhuisstraat in. Op het Kerk pad reed mejuffrouw van der Heide, wonen de aan de Molenstraat- Waar beide wegen elkaar kruisen, botsten de beide rijwielen tegen elkaar met het noodlottig gevolg, dat beide personen kwamen te vallen en van den Broek zijn been brak en mej. van der Heide haar enkel. Dr. Rupert verleende de eerste geneeskun- dji^e hulp. Beiden, zijn naar huis vervoerd, Procesverbaal Door de politie te Soesterberg is proces verbaal opgemaakt tegen zekere G., terzake het zonder vergunning in werking stellen van openbare middelen van vervoer (autobus). „De Soester Turnclub" Woensdagmiddag werd dooi}. „De Soes ter Turnclub" ten gemeentehuize een ova tie gebracht aan het bestuurslid dezer ver eeniging tevens gemeente-ambtenaar, dien heer Regter, welke dien middag in het huwelijks bootje stapte met mej. A. Barzilay, tevens oud lid der club- Na de plechtigheid, waarbij ook de Bur gemeester en verschillende ambtenaren amb tenaren aanwezig waren, werd het bruids paar door twee van de jongste leden, een meisje en. een jongetje, een fraaie bloemen mand, versierd met de clublinten, aangebo den, welke aanbieding bij monde van den voorzitter, vergezeld ging van de beste wen sch en der clubleden. Bij het vertrek van het bruidspaar stonden velen der leden vanaf den ingang der raads zaal langs de trappen opgesteld, welke allen de turngroet brengende, een haag vormden, waardoor het bruidspaar zich naar buiten moest begeven. Door de fotograaf van „Utrecht in woord en beeld", werd dit feit op de gevoelige piaats vastgelegd. Directeur Horvers gehuldigd"" Gedurende de repetitie van het zangkoor der Parochie „St. Petrus en Paulus", werd op treffende wijze de aftredende directeur, de heer H. Th. Horvers, gehuldigd door den nieuwen directeur, den heer Sips, die namens het koor de vele verdiensten van den schei denden directeur zeer juist weergaf. Hij con stateerde o.m., dat het een van de grootste verdiensten was van den heer Horvers, dat hij gedurende ruim 34 jaren niet alleen op muzikaal gebied zeer veel werk had ver richt, maar vooral, dat hij, ondanks meenings- verschillen, de goede verstandhouding door zijn gematigd en tactvol optreden steeds heeft weten te behouden. Namens het koor werd hem een fraaie schemerlamp en een goed gelijkend portret van het .geheele koor aangeboden. De heer Horvers dankte op de hem eigen geestige wijze voor de gebrachte hulde. De ZeerEerw. Heer Pastoor der Parochie, die tijdens deze huldiging mede in de repe titiezaal aanwezig was,, huldigde namens het kerkbestuur de aftredende directeur voor het vele goeds, dat hij voor de opbloei van het godsdienstig leven in de parochie had verricht. Spr. bood hem namens het kerk bestuur een zeer mooi gouden horloge met irscriptije aan.. Onder, opmerking dat hij zelf waarschijnlijk niet zoo lang meer zou tikken dan dit, horloge, dankte 'de heer Horvers den ZerEerw, Heer Pastoor en kerkbestuur voor dit fraaie geschenk- Hij hoopte echter nog vele jaren getuige te mogen zijn van de groei en bloei van het koor; een wensch, waarmee ongetwijfeld niet alleen de parochianen, maar zeer zeker gehceel Katholiek Soest zich zeer gaarne, vereenigen zal. 't Was een mooie avond en een huldiging die in meer dan één opzicht verdiend is. OFFIC1EELE BEKENDMAKINGEN B. en W. van Soest maken bekend, dat het kantoor van, den Gemeente -ontvanger op Woensdag 13 April a.s- voor het publiek gesloten zal zijn,, Soest, 7 April' 1932. HOUBAER Co AMERSFOORT KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. MAANDAG, 's Avonds 7 uur Vrouwen congregatie der H. Familie. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: A. G. Smit. HEDEN ZONDAG de Vroegmis te half 8 en de Hoogmis te 10 uur. Na de Hoogmis Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd. De H. Communie wordt uitgereikt vóór en na de H. Mis van half 8, alsook te kwart vóór 9. 's Avonds 7 uur Lof met rozenhoedje. In de week de H. Mis te 8 uur; communie- uitreiking vóór en onder de H. Mis. DINSDAG, eerste der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius, 's avonds 7 uur Lof met gebeden ter eere v. d. H. Antonius. VRIJDAG moeten de kinderen van het 5e schooljaar om half 4 komen biechten. ZATERDAG 7 uur Lof ter eere van Maria van Goeden Raad met rozenhoedje en Li tanie van Loreto. Gelegenheid om te biechten van 4—9 uur. ZONDAG. Half 8 Vroegmis en te 10 uur de Hoogmis, PAROCHIEELE STAND Gedoopt: Lamberta Maria, d. v. Antonius Groenestein en Berendina Catharina Roest. PAROCHIEELE MEDEDEELINGEN Eiken morgen half negen voorbereiding voor de kinderen, die tot de eerste H. Com munie (Dinsdag 19 April) zullen worden toe gelaten. MAANDAG jaargedachtenis van den Bis schopskeuze van den Aartsbisschop. De ge- Ioovigen worden verzocht dien dag een bij zonder gebed voor Zijne Hoogw. Excellentie te storten.' Heden Zondag zal na de Hoogmis in het Parochiehuis het kerkbestuur zit ting houden tot het innen van de driemaan- delijksche bankenpacht. Zondag a.s. feest van den H. Jozef, patroon der Universeele Kerk, ''s morgens half 8 H. Mis tot intentie van de leden der R.K. Werk- liedenvereeniging, afdeeling Soestdijk, met al gemeene H. Communie der leden. Zondag a.s. groote collecte met open schaal ten bate van de eigen kerk. De geloovigen worden dringend verzocht deze collecte bij zonder te gedenken. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis; 3.30 uur catechismus. Daarna Lof. in de week de H. Missen om 8.15 uur. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. VOOR: KOPER- EN IJZERWAREN TUIN-ARTIKELEN GEREEDSCHAPPEN EN HUISHOUDELIJKE BENOODIGDHEDEN. op 1ste stand Soestdijk, keurig onderhouden halve villa, bevat tend 6 kamers, keuken, kelder, zolder, schuur, flinke tuin met vruchtboomen. Huurprijs f 500.—. Br. no. 527 bur. van dit blad. soliede Dames- en Heerenrijwiel. Julianastraat 34. geh. inb., w.o. prachthaard, van f160.- voor f120.-, noten hang klok, tuinstoelen enz. Alles z. g. a. n. "Wald. Pyrmontlaan No. 46, Soestdijk. een mooie flinke tafel f9.—; een groote zijden lampenkap f2.—, aan de Van Lenneplaan no. 2 bij Eikenlaan. Eerste klas kuikens. Laagste prij zen, f 14.per 100 stuks. Af Broederij. E. v. d. Pol, Centr. Broederij, Hoogeweg 219, Amers foort. goed onderhouden huisorgel, merlc „Manborg", eiken kast, bill. prijs. Te bevr. bij den agent A. v. d. Bij, Postweg 54, Soesterberg. 1 Mei ot iater, voor klein gezin,, vrij huisje, f30.— p. maand. Lin- denlaan 6. Te bevragen 6A. Dipl. Amst. Conserv. SOEST van Molenstraat W.Z. 22 naar aan rol en per vel, in di verse kleuren, uitstekende kwaliteit. Verlaagde prijzen. VISSER S BOEKHANDEL KERKSTRAAT 20a te koop gevr., 250 M2., af huis; omtrek Soesterb.straatweg. Brie ven met prijsopgaaf Stationstraat 1, Bergen (N.-H.). gevraagd voor dag of dag en nacht. Zich 'aan te melden des avonds na 8 uur, Burgem. Gro- thestraat 21. g*

Soester Courant | 1932 | | pagina 2