DE SOESTER TURNCLUB nel Duitsch meisje ilinhe üaodieosibode OPEftBAREJERKOOPinfi. J. Zoetelief Coöp. Landhouui uereoni- jjinp „M" Laatste avond der 4e Jaarlijksche Uitvoering Uw Zenuwen meeren en worden Nette loopjongen Auto-besteldienst W. BOS F 22.50 per maand Kantoorjongen Vissers Boekhandel werkhuizen. Te huur Gezellige avond Wegens overcompleet Net kosthuis Te koop Net R.K. meisja INBOEDES te koop gevraagd Net meisje 31/s Spels Orgel en gebr. Kinderwagen TUINGRINT W. DORRESTEIN P. de Geus Jr. Pianoleeraar Klein Engendaalweg 18 Dinsdag 3 Mei 1932, 1. De hslft van een dubbele Villa 2. De villa genaamd „Mea Vota" BRILLEN J. TH. VOSKUILEN Prijsverlaging Vulpennen Prima Gekookte Worst Kastpapier LIJSTEN in alle maten Achterom HILVERSUM QCltM- op Zaterdag 23 April a.s„ te 7.30 uur pre cies, in Hotei „Eemland". Toegangsprijs 50 ct. (belasting inbegrepen). Voorziet U tijdig van kaarten alleen nog te verkrijgen bij de hee/en J. J. MEURS, Dalvveg 2 en G. J. SMIT, Van Weedestraat 35. Voor Woensdag en Donderdag waren alle kaarten uitverkocht. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Aanduiding van vergunning of verlof B en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij het bepaalde bij art. 1 en 2 van de beschikking d-d. 14 Maart 1932 van den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid de navolgend^ voorschriften zijn ge geven: Artikel 1. De naam van hem, aan wien de vergunning of het verlof is verleend, inoet boven of terzijde van elke buitendeur, die toegang geeft tot de inrichting, onuitwisch- baar zijn aangebracht in drukletters met een hoogte van ten minste 30 ni.M. en eene dikte van ten minste 4 m.M. Artikel 2. De aanduiding, welke vergunning of welk verlof is verleend, moet boven of terzijde van elke buitendeur, die toegang geeft tot dc inrichting, onuitwischbaar voor komen op een vlak van glad metaal of eenige andere gelijkwaardige stof van voldoende dikte, met eene lengte van 'ten minste 330 m.M. en eene breedte van ten minste 230 m.M.; met dien verstande, dat de aanduiding a. VOLLEDIGE VERGUNNING meet voor. komen op een wit gelakt veld, in zwart ge lakte hoofddrukletters met een hoogte van ten minste 50 m.M. en eene dikte van ten minste 8 m.M.; b- TAP-VERGUNNING moet voorkomen op een wit gelakt veld in zwart gelakte hoofddrukletters van een hoogte van ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m.M.; c. SLIJT-VERüUNNING moet voorkomen op een wit gelakt veld in zwart gelakte hoofddrukletters met eene hoogte van ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m.M.; d. HOTEL-VERGUNNING moet voorko men op een veld door een diagonaal zooda nig gescheiden, dat de linkerdriehoek boven groen en de rechterdriehoek onder wit is gelakt en wel in zwart gelakte hoofddruk letters met eene hoogte van ten minste 50 m.M. en eene dikte van ten minste 8 m-M-; e. SOCIETEITS-VERGUNN1NG moet voor komen op een veld door een diagonaal zoo danig gescheiden, dal de linkerdriehoek bo ven rood en de rechterdriehoek onder wit is getakt en wel in zwart gelakte hoofddruk letters met eene hoogte van ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m-M-; f. BIJZONDERE VERGUNNING moet voorkomen o>p een wit gelakt veld in zwart gelakte hoofddrukletters met eene hoogte van ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m.M., terwijl onder die aan duiding in zwart gelakte hoofddrukletters met een hoogte van ten minste 15 m.M. en een dikte van ten minste 2 m.M. de woorden (Verkoop 2—10 Liter) moeten zijn gevoegd; g. VERLOF A moet voorkomen op een veld, door een diagonaal zoodanig geschei den, dat de rechterdriehoek boven wit en de linkerdriehoek onder blauw is gelakt en we' in zwart gelakte hoofdd-rukletters met eene hoogte varn ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m.M., terwijl onder die aanduiding in zwart gelakte hoofddruklet ters met een hoogte van ten minste 15 m.M. en een dikte van ten minste 2 m.M. 'de woorden (zwak-alcoholische dranken) moe ten zijn toegevoegd; h. VERLOF B moet voorkomen op een blauw gelakt veld in witte hoofddrukletters met een hoogte van ten minste 50 m.M. en een dikte van ten minste 8 m.M„ terwijl onder die aanduiding in wit gelakte hoofd drukletters met een hoogte van ten minste 15 m.M. en een dikte van ten minste 2 m.M. de woorden (Alcoholvrije dranken) moeten zijn toegevoegd. Aan het bepaalde ten aanzien van de ver gunningen zal vóór 1 Juli a.s. moeten zijn voldaan, terwijl met betrekking tot de ver loven aan de hier bovengenoemde voor schriften moet zijn voldaan binnen een maand nadat de aanteekening van verlof A of B op de verlofakte en het afschrift daarvan is gesteld. Soest, 15 April 1932. daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS Tweede Crisis-uitvoering te Soesterberg Maandag 25 April, 's avonds 8 uur, zal in Hotel „HuistenHalve" te Soesterberg de tweede muziek-, zang- en tooneelavond gehouden worden, geheel ten bate van het plaatselijk Crisis-comité. Het programma ver meldt de volgende medewerkende vereeni- gingen: Chr. Gem. Zangvereenigimg „Sola Deo Gloria", Dir. Chr. Karstens; Muziek- vereen. „St. Joseph", Dir. J. J. Wakelkamp: Dubbelmannenkwartet „Con Amore" Zeist, Dir. Chr. Karstens; Tooneel'club der Maria- Vereeniging, Piano: Mevrouw Hamer-van. der Linden. Ook voor dezen avond bedraagt de entree slechts 40 cent. Met betrekking tot het schoone doel, de leniging der hoogste nood, vertrouwen wij, dat de kaarten spoedig zuilen zijn uitverkocht. Ernstige aanrijding Maandagnamiddag had op den hoek Laan- straat en Beukenlaan een nogal ernstige aanrijding plaats tusschen een automobiel bestuurd door zekere K. uit Hilversum en den wielrijder L. van hier, knecht van den Zaadhandelaar Ve'.lman aan de Beukenlaan. L. die, komende van de Beetzlaan, naar de Beukenlaan wilde gaan, was op de drie sprong gelijktijdig met bedoelde auto, die komende van de Laanstraat, de scherpe bocht nam naar de Beetzlaan. L. week hierbij naar links, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Op advies van Dr. De Vos en Dr. Donker, dte beiden spoedig aanwezig waren. werd L. per zieken at uo naar zijn woning aan de Beukenlaan overgebracht. Volgens ont vangen mededeelingen zou L. hierbij nogal ernstige inwendige kneuzingen, hebben op- ge loepen. De autobestuurder heeft zich bereid ver klaard,. de schade te vergoeden. Aangehouden Door de politie weid dezer dagen aange houden de zwerver \V. L., die nog verschil lende straffen op zijn kerfstok bleek te hebben. Bovendien was zijn aanhouding verzocht in verband met een diefstal van geld te Leiden. Voor het ondergaan van zijn straf ten, wierd hij, o«p transport gesteld naar Utrecht. Niet normaal Bij R. v. D. alhier, die in de jjemeente als niet geheel normaal bekend staat, bleken dezer dagen de geestvermogens nog meer af te wijken, als gevolg van overmatig gebruik van sterken drank, waarom de politie het Maandag nopdig oordeelde hem in te sluiten. Overbrenging naar de Rijksklinieken te Utrecht had Dinsdag plaats op advies van den geneesheer. Enkei gebroken Zondag begaf V. B. uit deze gemeente zich per rijwiel naar Amersfoprt. Onderweg werd hij aangereden dopr een luxe auto/ met het noodlottig gevolg, dat B. kwam te allen en zijn enkel brak. Hij is in het zie kenhuis te Amersfoort opgenomen. Bekeuringen in oen taatsten, lij d_ zijn verschillende auto rijders aangehouden en bekeurd, omdat zij niet in 't bezit waren van een rustdagkaart of wegenbelastingkaart. Onbestelbare stukken Lijst van onbestelbare brieven en briefkaar ten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de le helft der maand April 1932: Brieven Binnenland. Balmhof Emmerick, Emmerick. 2. E. Bruins Slot. 3. D. H. Oosterbeek, Lezing met lichtbeelden over konijnen Voor de Pluimvee, en Konijnenfokkers Ver. alhier hield de heer Grtfaumans uit deze ge meente Woensdagavond een zeer interessante lezing over konijnen. Waar de meeste leden van deze Vereeniging zich meer of alleen op de Pluimveeteelt toeleggen, wordt er maar zelden iets voor de konijnenfokkers gedaan. Daarom heeft het Bestuur het goed gedacht dezen avond nu eens uitsluitend aan de konijnen te wijden. En hoe zou men be- ere spreker en vooral ook betere kenner van de konijnen kunnen: vragen dan de heer Graaumans. De Hollander Club had welwil lend een collectie zeer mooie lantaarnplaat jes afgestaan waarvoor de heer Graau mans dar.k bracht en van de Jonge Boeren Bond was de projectie-lantaarn verkregen, waarbij de heer Van Elmpt zijn behulpzame hand bood. Alle rassen en er zijn er zoo veel werden op het doek gebracht. Van elk wist de heer Graaumans de standaard te vertellen en aan de hand van de zeer dui delijke plaatjes werden de fouten en foutjes aangewezen en wordt; ook het mooie 'in type, kleur en teekeuing naar voren gebracht. Spreker begon met de groote of zware rassen, waaronder de Vlaamsche reuzen een cereplaats innemen, om vervolgens tot de middelrassen te komen en tenslotte de kleine rassen, zooals de Pooltjes, te behandelen. Bij ieder ras was er gelegenheid vragen te stellen of opmerkingen te maken, waaraan af en toe gebruik werd gemaakt. Ook vele leden, van de konijnenfokkersboaid uit Amersfoort waren aanwezig, alsmede een aantal leden van de Jonge Boeren Bond. Zoo was de zaat goed gevuld en had de spreker een dankbaar gehoor. Aan het slot sprak de heer Graaumans de hoop uit, dat deze lezing zal -"bijdragen, dat zich meerdere konijnenfokkers bij deze Ver- eeniging zullen aansiuiten en dat, als gevolg daarvan, op de a.s. tentoonstelling de keur meester meer dan honderd dieren zat moe ten beoordeelen. Bij deze woorden sloot zich de Voorzitter rjer Ver. aan, die dank bracht aan den spre ker voor de interessante en leerzame lezing en aan den deer Van Elmpt en den J.B.B. voor de hulp hier verleend, 't Was een zeer geslaagde avond. Koninkfijke belangstelling Voor het te houden Zangconcours te Soes terberg, uitgeschreven door „Soesterberg's Gemengd Koor", zijn door H. M. de Ko ningin en Z. K- H. Prins Hendrik, medailles beschikbaar gesteld. medailles, terwijl verschillende ingezetenen medailles, terwijl verschillende ingezeetenen pp dezelfde wijze hun medeleven met dit gebeuren hebben getoond. De prijzen voor dit concours zijn te be zichtigen in de etalage van den heer Mulder te Soesterberg. Herbenoemd Door Z. H. Exc. den Aartsbisschop zijn voor de R.K. Kerken tot Kerkmeesters her benoemd voor de parochie Soest, de heeeren J. H. Benschop en H. Kuiper, voor de pa rochie Soest dijk M. Sukkel en voor de pa rochie te Soesterberg de heeren H. Tammer en Jac. van den Berg. Beroepen Ds. B. Tuinstra, predikant bij de Ned.| Herv. Gemeente te Soesterberg heeft eén beroep ontvangen naar Krimpen aan de IJsel. Soester Harmonie De voorbereidingen van het Groot Natio naal Muziek-concotirs, te houden op Hemel vaartsdag en 2e Pinksterdag vorderen reeds goed. Van verschillende kapten zijn reeds zeer mooie prijzen binnengekomen en het Be stuur voelt zich dan ook verplicht, reeds heden hun oprechten dank uit te brengen aan de verschillende gevers en geefsters van eere-prijzen en aan hen, die op andere manier onze Harmonie steunden. Het concours wordt gehouden op het terrein bij de Pauhis Potterlaan. Reeds heden is een aanvang genomen met de bouw van verschillende tenten. Eerstdaags zal ook de officieële feestgids gereed komen, deze zal gratis aan hen die cn? reeds steunden toege- zofnidien worden, verder is deze prachtige gids verkrijgbaat a 25 cent biij een nadiei te noemen adres. Mochten er nog eventu- eele muziekliefhebbers zijn die alsnog een klein prijsje wenschen uit te loven, zoo ziet het bestuur deze zeer gaarne tegemoet, maar verzoekt ten vriendelijkste indien mo gelijk, althans de toezegging hiervoor op te geven voor of op Zaterdag 23 April, mede met het oog op het plaatsen hiervan in de Officieele Feestgids. Vertrouwende dat ons concours zich in de belangstelling van onze geachte ingeze tenen mag blijven verheugen, zoo tcan het niet anders, of het zal zeer zeker slagen. Voetbal- en Athletiekver. „Soesterberg" Als men de werkzaamheden ziet op het sportterrein van de bovengenoemde vereeni ging, hoe of alles netjes in orde gemaakt wordt, dan voelt men wiel dat er iets bij zonders op komst is en dat js ook zoo. Ete V. en A. V. „Soesterberg" bestaat op t einde van deze maand 10 jaar. Men wil dit jubileum niet onopgemerkt laten voorbij gaan, daar zijn zdjf groote plannen, dal heeft men af eerder in diverse bladen kunnen lezen, maar nu begint naar men ons mede deelt alles een vastere vorm aan te nemen. De heele maand Mei staat in 't teeken van de sport. Op 8 Mei zullen twee le klas K-N.V-B-elftallen op 't sportterrein van de V. en A. V. „Soesterberg" een Eere-wed- strijd spelen, vermoedelijk zullen daaraan deelnemen Z.F.C. uit Zaandam en Go-Ahead uit Deventer. Verder zuilen er twee Zonda gen benut worden voor serie-wedstrijden!,; waaraan ook 4e klas k N.V -B.-vereenigingen zullen deelnemen. Ook zal de Athletiek niet vergeten worden. Den 2en Pinksterdag zullen op "het sportterrein .athletiek-wedstrijden plaas vinden, er komt zelfs een loop door Soes- terberrg. Men merkt wel, dat de sportliefheb bers in 'de maand Mei hun hart op kunnen halen. Voor de leden en donateurs wordt een feestavond georganiseerd, zooals er op Soes terberg nog geen heeft plaats gevonden. Met geweldig enthousiasme vyordt er ge werkt aan een reveu genaamd.: „Hallo Soes terberg". Het zal een avond wprden om nooit te vergeten, men zal dien avond kunnen lachen, zooals men nog nooit gelachen heeft, daar bestaat op 'i oogenblik al een geweldige belangstelling voor. Daar deze uitvoering al leen voor leden en donateurs is vastgesteld, is het maar te hopen, dat er een tweede uit voering zal plaats vinden, omreden dat ieder Soesterberger graag eens kennis wit maken met deze reveu. De eerste opvoering za! plaats hebben op 7 Mei. Wij wenschen de V. en A. V. „Soester berg" veel succes met hun grootsche plannen. Jonathan Vorige week Donderdag hield de Geref. Knapenvereeniging „Jonathon" in de Wiihel- minakerk een vergadering, waarin Ds. Seinen uit Baarn sprak' over: „Een zwaar oogenblik n een jongensleven". De heer Brouwer opende als voorzitter deze vergadering, liet zingen psalm 32 4 en las uit Gen. 21 :921, waarna hij voor ging in gebed. In zijn kort openingswoord memoreerde hij de splitsing tusschen Soestdijk en Soest, zoodat er nu twee Geref. knapenvereen. zijn; deze jonge vereeniging durfde nog geen jaarvergadering aan met eigen krachten, waar om Ds. Sleiaieit van Baarn was venaochf en bereid gevonden dezen avond een onder werp in te leiden. Deze avond is dan ook in 't bijzonder bestemd voor de leden en donateurs. Ds. Seinen verkreeg nu het woord. Hij sprak over den aartsvader Abraham als her- dersvorst, rijk bedeeld in goederen en levende van de rijke zegeningen Gods. Er was aan den heideren hemel echter één wolkje. Sara, zijne vrouw, bleef nog maar steeds kinder loos en werd ouder en grijzer. Wel hadden zij de beloften Gods: „Zie op naar de sterren des hemels, zoo zal ook uw zoon zijn". En op die beloften leefden zij, van het eene jaar op het andere, maar zij bleven onver- vuid. Het duurde al te lang en toen begon hun hoop te kwijnen. Toen viel het) oog van Sara op hana dienstmaagd Hagar, de Egyptische. Zij was een schoone slavin en wellicht zou zij het middel zijn tot vervulling der beloften en zoo gaf zij Hagar aan Abraham ten vrouwe en uit dit hwelijk werd Ismaël gebouren^ die de onstuimige aard van zijn moeder had. Als Ismaël 14 jaar is, wordt aan Sara eep zoon geschonken, namelijk Isaac en nu komt de tweedracht in Abraham's tent. Isaac werd bespot door Hagar en Ismaël en als de maat vol is zegt Sara tot Abraham: drijf ze uit. de dienstmaagd met haar zoon en Abraham laat ze gaan de woestijn in met een brood en een flesch water. Het was een droeve erfenis van den rijken herdersvorst. Al te spoedig is de kruik ledig en gaat de dorst branden in de keel, in het heete woestijnzand en dam hoort Hagar haar zoon roepen om water en zij staat machteloos. Al zwakker wordt het geroep en om het sterven niet te zien legt zij hem onder de struiken en gaat op een pijlschot afstand' er van verwij derd en weeklaagt en weent; dan hootr de Heere hare stem' hoewel zij tot hem niet bidt. Ismaël wil zeggen God hoort. God hoort de stem van dgeenen die voor Hem niet vraagden en dan laat de hemelbode haar een put zien» dicht nabij den stervenden knaap. Het was een bang oogenblik in een jongensleven te sterven van dorst, terwijl een put die overvloedig water geeft vaak nabij isT maar niet wofrdt gekend. Gaat het nog niet dikwijls zoo in geestelijk op zicht. Hoevelen laven zich niet met de ge noegens dezer wereld, maar de wereld slechts afgunst en onvrede; zij laat het kort ver smachten van dorst, terwijl de bron van het levende water zoo dicht bij is. Hagar meende alleen te zijn met haar smart voor de Heere stond aan hare zijde; het was geen grijpen naar Hem die uitkomsten heeft in de nood, ja bij den dood volkomen uit komst geeft en toch (Ismaël) (God hoort). Er zijn ongeloovige ouders die het niet weten, dat hun kind versmacht van dorst en anderen staan er machteloos bij en kun nen geen antwoord geven op de levensvragen van hun jongen of meisje; in vertwijfeling roepen zij uit: Wat moeten we toch doen, wat moeten we toch doen? Jezus Christus de1 redder is overal en rondom Htem scjhreien de zielen,; ti(ai er geen redding is. Hij roept het nog heden u toe: „O alle gij dorstigen, komt tot de wateren, en gij, die geen geld hebt, komt koopt en eet, ja komt, kpopt zonder geld en zonder prijs wijn en melk. Hij eindigde zijne boeiende rede met een oproep tot alle jongens en meisjes: Heft uit uw aardsche bestaan uw stem op en vraagt en wend U tot uw God, die nog heden de zelfde is en die u toeroept: d>ie dorst heeft kome tot Mij en ik zal hem te drinken geven van de wateren des levens. Ten slotte werd,- nog gezongen psalm 42:1; 't Hijgent hert der jacht ontkomen, schreeuwt niet sterker naar 't genot, van de frisschc waterstroom'enj dan mijn ziel verlangt naar God, enz. Na een collecte dankte de spreker en gingen allen zeer voldaan naar huis. Ernstig auto-ongeval Dinsdagmiddag te ongeveer 12 uur had op den Amersfoortsche straatweg te Soes terberg een ernstig auto-ongeval plaats. Terwijl een lux-a auto met een vaartje van pl.m. 90 K-M. uit de richting Amers foort en een vrachtauto uit de tegenover gestelde richting kwam, meende een motor rijder, die aanvankelijk' achter laatstbedoelde auto reed, nog wel te kunnen passeeren en tusschen beide wagens door te rijden. Dit bleek echter niet mogelijk. Hij werd dan ook door de snelrijdende luxe auto gegrepen. Met nagenoeg geheel verbrijzeld onderbeen werd de berijder van onder de atuo- opge nomen en overgebracht naar het Ziekenhuis ,,t)e Lichtenberg", alwaar Dr. Nieuwenhui- zen dc eerste hulp verleende. De politie te Soesterberg heeft de zaak in onderzoek. 4e Jaarlijksche uitvoering van „De Soester Turnclub" Als wij ons zetten om een overzicht te geven van de uitvoeringen door „De Soes ter .Turnclub", Woensdag, en gisterenavond gegeven in Hotel „Eemland" en welke Za terdag wederom wordt herhaald, moet ons eerst iets van! het hart. Gezien de weinige ruimte der zaal, vooral voor zulke grooterc opzetten, vragen wij nogmaals en met klem, wanneer krijgt Soest öf. door bemiddeling van het Gemeentebe stuur 6f door particulier initiatief een behoor lijke zaal, waarin 400 a 500 personen behoor lijk kunnen zitten. Als dit in Baarn kan, moet dit toch in Soest ook mogelijk zijn. Laten wij hopen, dat deze zaak spoedig een oplossing zal vinden. De groote zaal van „Eemland" was zoowel Woensdag- als gisterenavond' tot in de hoeken gevlud. Ook zal dit zeker het geval zijn op a.s. Zaterdag, daar ook voor deze avond de meeste toegangsbewijzen!" reeds uitver-, kocht zijn. Onder de velen merkten wij o.a. op den heer Burgemeester, weth.' v. Duren, den Gemeente-Secretaris, de raadsleden! Enden dijk en Grootewal, de besturen van A.D.O-, alhier, A.G.A.V.S. Soesterberg, „Excelsior" Amersfoort, „Excelsior" Baarn, de heer J. P. v. Hiel, secretaris Stichtsche Turnkring van het K.N.G-V-B. en vele andere vooraan staande personen in de gemeente. Toen alle gezeten waren, kwamen precies op tijd de pl.m. 200 turnsters en turners uit de cafézaal, om in een eindelooze stoet op te marcheeren en plaats te nemen achtei; de fraaie groen.witte clubvlag. Nadat allen halti en front hadden gemaakt zong men iMt^olla. berst het Turnlied, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord. Na de gebruikelijke vaandelgroet nam de heer J. J. v. Meurs, 2e Voorzitter der „S.T.C." het woord. Spr. is verheugd over de groote opkomst. Naast de vele aanwezigen roept spr. de afgevaardigden der zustervereeniginv gen het welkom toe en last not least aan het Gemeentebestuur. Die aanwezigheid stelt spr. op hoogen prijs, daar zij in de gelegen heid gesteld worden de resultaten te zien der „S.T.C." daaruit tevens te conclu- deeren of da gemeente-subsidie gerechtvaar digd is. Spr., memoreert, dat jongens en meisjes vanaf 6 jaar profiteeren van de Li chamelijke opvoeding en mocht het gemeen tebestuur ooit denken aan bezuiiiinging, dit toch niet mocht gaan ten koste van deze lichamelijke opvoeding. Daarop* richt spreker zich speciaal tot den heer Burgemeester, te vens beschermheer der Vereeniging. Spreker hoopt, dat hij' nog lange jaren de teugels van het bewind alhier in handen mag houden en even. zoovele jaren de vereeniging zal be schermen en zijn waardeering daarvoor too- nen. Na nog te hebben medegedeeld, dat de moderne uitvoering van het achterdoek op het podium het werk was van den heer Willemse, behanger alhier, begon de huldi ging van enkele personen. Allereerst werd met een fraaie tuil bloemen gehuldigd Mej. Betsy Kooy, die steeds de oefeningen muzi kaal begeleidt; verder aan de pianiste van liet orkestje, dat onder leiding van den heer A. Rikse te Amersfoort, onvermoeid bleek en een extra compliment toekomt; ook zij ontving een prachtige! tuil bloemen. Mej. Koense 'werd namens alle leden gehuldigd als hulp van den directeur, als leidster der A. Riksen te Amersfoort, onvermoeid bleek geh. dames-afd. en als voorturnster der da mes-af met een moderne tinnen vaas, gevuld in?c theerozen, terwijl haar bovendien door de gehuwde dames nog een bloemenmand werd aangeboden. Daarop richt spr. zich tot den directeur, den heer J. J. v. d- Linde, wiens werk door elkeen wordt geapprecieerd. Met den wensch, dat hij nog lang directeur van „De Soester Turnclub" moge zijn, biedt spr. hem na mens alle leden aan 2 studieboeken over Lichamelijke opvoeding, benevens een kistje sigaren. Hierop deelt spr. nog mede, dat de club lid is geworden van het KN-GV-B. en zal uitkomen op Flemelvaartsdag te Utrecht op de KTingwedstrijden en op 1 Mei d.a.v. te Amersfoort op de wedstrijden, georga niseerd door „Excelsior", ter gelegenheid van haar 3e! Lustrum, terwijl in Juli a.s. een spertfeest zal worden georganiseerd, om dan in het volgend jaar met groote luister het eerste lustrum te vieren. Het is thans, aldus spreker, de tijd lid der „S.T.C." te warden. Na applaus dankte de directeur ook na mens juffrouw Koense- voor de hartelijke woorden en fraaie geschenken en zegt toe zeer veel gebruik te zullen maken van 'de geboden lectuur, om op deze wijze dit ge schenk ten goede te doen komen aan de club. Spr. dankt het gemeentebestuur, dat het een open oog heeft voor de lichamelijke opvoe ding en hoopt dat het geheel gereed zal zijn als in 1936 het leervak op alle Lagere Scholen zal worden ingevoerd. Na dit officieële gedeelte werd het uit 19 diverse nummers bestaande programma afge werkt. We weten niet wat het meest te roemen. Een eere-saluut aan de dames, die wat het turnen en de vrije en rythmische oefe ningen betreffen gratie soepelheid en le nigheid weten te paren. Ook aan rek en brug, bleken de heeren in hun element. Hel werk der adspirant-dames en -heeren en dat der kinderen was eveneens af. Hel wilde ons voorkomen, dat de gekozen oefenstof voor alle afdeelingen zwaar was, waarom een extra compliment zeker op zijn plaats is. Uit alles blijkt prettige geest in de ver eeniging, uitmuntende leiding, het ern stig willen der loden en meerdere goede eigenschappen die hoopvol stemmen voor de toekomst van deze jonge vereeniging. Daarom onze hartelijke felicitatie aan be stuur, directeur en leden voor het gebodene Het was meer dan de moeite waard. Tot kijk op het Sportfeest en Lustrum. Vermelden we nog, dat ten bate 'van het toesteilenfonds een kleine verloting wordt gehouden, waarin als hoofdprijs een dames- of heerenrijwiel naar keuze, van welke verlo ting de loten op de avonden verkrijgbaar zijn en waarvan de uitloting zal plaats hebben op den laatsten avond, Zaterdag a.s. S. KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. MAANDAG, 's Avonds 7 uur Vrouwen congregatie der H. Familie. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. Biechthooren Donderdagmiddag van 3—4 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor; A. G. Smit. ZONDAG. Half 8 Vroegmis en te 10 uur de Hoogmis. De H. Communie wordt uitgereikt vóór en na de Vroegmis, als ook te kwart voor 9. s Avonds 7 uur Lof met rozenhoedje. In de week de H. Mis te 8 uur. De H. Communie wordt uitgereikt vóór en onder iedere H. Mis. MAANDAG feestdag van den H. Marcus. Vóór de H. Mis zal de Litanie van Aller heiligen worden gebeden om Gods zegen over de veldgewassen af te smeeken. Maandagmorgen biechthooren voor al de schoolkinderen. DINSDAG. Feestdag van O. L. Vr. van Goeden Raad, om half 8 gezongen H. Mis, waaronder Algemeene H. Communie der schoolkinderen. Na de H. Mis toewijding der kinderen aan Maria van Goeden Raad. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van Ma ria van Goeden Raad en gebeden ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 49 uur. Om 7 uur Lof ter eere van Maria van Goe den Raad met rozenhoedje en Litanie van Loreto. PAROCHIËELE STAND Overleden, voorzien van de H. Sacramen ten der Stervenden: Maria Johanna Aafders- Caminada. PAROCHIËELE MEDEDEELINGEN Heden Zondag collecte met open schaal voor de R.K. Vereenignig ter bescherming van meisje en kind in het Aartsbisdom. Dinsdag feestdag van O. L. Vrouw van Goeden Raad. De Devotie-kapel zal geheel den dag geopend zijn. Dinsdag 3e van de negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius. Onder het Lof voorlezing en gebeden ter eere van den H. Antonius. Zondag a.s. begint de Meimaand. Gedu rende de maand Mei zal er eiken avond om 7 uur een Meimaand-oefening gehouden wor den, welke bestaat uit Gebeden en Liede ren ter eere van Maria, welke gezamenlijk door alle aanwezige geloovigen gezongen zul len worden. Daarvoor zal het Gebeden- en Zangboekje „Canteinus" worden gebruikt. De geloovigen worden dringend verzocht zich dit boekje aan te schaffen. Prijs 85 cent, te verkrijgen bij den koster. Verschillende nieu we liederen zullen gezamenlijk worden in gestudeerd. R.K. Jongel.-vereen. „De Jonge Garde". Tooneeluitvoering in het Parochiehuis „St. Ludgardis" op Zondag 24 en Dinsdag 26 April na het Lof. Opgevoerd zal worden: „Gierige Thijs en de onwillige Erfoom". SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking ZONDAG. 1ste H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10.30 uur. 3.30 Uur catechismus. Daarna Lof. In de week de H. Missen te 8 uur. Zaterdagmiddag biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. gevraagd, circa 14 jaar. Harte- mink, Middelwijkstraat 3. Amersfoort - Hilversum Soest Soestdijk Soestduinen, SOESTERBERGSCHE STR. 13 Tevens luxe auto-verhuur met en zonder chauffeur. Benedenhuis in villa, 1ste stand, te Soestdijk te huur voor 1 of 2 pers. Br. onder no. 532 bu reau van dit blad. gevraagd. Oebr. Swager, v-n Weedestraat 17. KERKSTR. 20a - TELEF. 22^2 Wed. C. Terburg, Molenstraat 8 W.Z. vraagt beleefd Gesorteerd adres Briefhouders Stapeldoozen Kantoordoozeti Actemappen Snelhechters Perforatoifcs nieuw Landhuisje met 6000 of 800 M2. grond, naar verkiezing. Br. fr. no. 540 bur. v. d. blad. Mevr. Selderbeek, Van Weedestr. 5a, vraagt een nette Aanmelden 's avonds na 8 uur. te geven door de Korfbaivereen. „DE STORMERS", Zaterdag 30 Aprii a.s., in hotel Ockhuijsen. Toegang alleen voor leden donateurs. Geeft U op als donateur h f 0.75 per kwartaal of f2.50 per jaar, bij de secretaresse Spoorstr. 31 Soestdijk. een dressoir te koop aangebo den. Soesterb.straat 38, Soest. gevraagd. AdresKervers, kenweg 27, Soestdijk. Te huur Boerenwoning met stal, en groo te tuin. Ook geschikt voor ande re doeleinden. Huurprijs f7.—. Bevr. Nieuwe weg 28, Soest. wegens plaatsgebrek, een 2-per- soofls ledikant en waschtafel en een bad. Bevr. J. Goes, Kerkpad 55 Z.Z., Soest. 15 jaar, biedt zich aan, als hulp in de huishouding. Liefst in Soes terberg of directe omgeving. Br. fr. no. 541 bij C. J. van Dam, Soesterberg. Verkooplokaal: SPOORSTR." 26, Soes tdïft Den lsten Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders J. WAAL en G. WAAL-DE JONGH hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Soestdijk, April 1932. Koninginnelaan 19. Receptie 1 Mei, van 3—5 uur. zag zich gaarne tegen 1 Juni ge plaatst in R.K. betrekknig. Br. no. 545 bureau van dit blad. gevraagd, ongeveer 14 jaar, voor de morgenuren. Adres te bevra gen bureau van dit blad. Gevraagd per 2 Mei Aanmelden Villa „Zuider-Eng", Eigendoinsweg 98, Soest. voor bill. prijs ter overname aan geboden. Adres te vernemen bij Visser's Boekh., Kerkstraat 20a. franco per Meter f6. Eembrug 17, Baarn. Tel. 789. Dipl. Amst. Conserv. SOEST De Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op des voorm. 11 uur, in het Hotel „Eemland" aan de Van Weede straat te Soest PUBLIEK VERKOOPEN: met erf, tuin, priëel en garage, aan de Spoorstraat nr. 15 te Soest, groot 5 ai^en 8 centiaren. met erf, tuin, schuurtje en kip penhok aan de Burgem. Grothestr. nr. 13 tegenover de Buiteneplaats „Braamhage" te Soest, groot '2 aren 43 centiaren. Op perceel II kan 75 pCt. der kooppenningen als eerste hypo theek a 5 z/4 pCt. 's jaars, geves tigd blijven. Te bezichtigen Dinsdag en Don derdags van 10—4 uur. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen voor of op den 3 Juni 1932. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, v. Wee- deestraat 27, Soest (alwaar de sleutels verkrijgbaar zijn) alsmede wat perceel één betreft ten kan tore van Notaris K. C. J. Rab, Mengelberglaan 74, Utrecht. Alleen verkrijgbaar bij den vak- kundigen Opticien VAN WEEDESTRAAT No. 8 Telefoon 2251 half pond p. ons le Kwal. gek. ham 0.55 Prima Ham Blaasham Procureur Runderrookvleesch Paardenrookvleesch Plockworst Boterhamworst Berliner Leverworst Saksische leverworst Haagsche. leverworst Leverkaas Turinger Bloedworst Tongeworst Ontbijtspek z. zw. Leverpastei Stegeman 0.26 blik le Soort rookworst 0.45 p. p. Uitsluitend Stegeman's Fijne Vleeschwarenj E. J. GEURTS STEENHOFSTR. 27. TEL. 2294 JE ADRES voor 1ste soort Roomboter en Margarine. 2 Pond fijne v.v. Gouda kaas f 1.10 0.35 0.55 0.118 0.26 0.371/, j 0.40 0.1$ 0.25 I 0.22 014 0.25 oio' 0.20 Ure— 0$ 0.25 met uitstekende gouden pen vanaf f 1.50 en verder in di verse prijzen en uitvoerin gen tegen opvallend lagen prijs. VISSER'S BOEKHANDEL KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Reparaties aan alle merken. Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij Van Weedestr. 14-16 Tel. 2143 slechts f2 cent per ons jjj" aan rol en per vel, in di- iii verse kleuren, uitstekende ilï kwaliteit. Sfï Verlaagde prijzen. Sg VISSER S BOEKHANDEL SS KERKSTRAAT 20a Telefoon No. 3026 Torenstraat 16 - Telef. 2M Het adres voor GRANEN MEEL - PLUIM VEEVOEDERS EN KUNSTMEST Uitsluitend bij ons verkrijgbaar het door de Pluimvee-Vereeniging aanbevolen STANDAARD Tevens OCHTENDVOEDER (sa- menst. van Dr. v. d. Plank met en zonder levertraan.

Soester Courant | 1932 | | pagina 2