BEZOEKT zaterdai 1 neuker de Groote Provinciale Mhieiiek-lMiriideo start en lui van ivo tooo od het terreiar*- fl RADIO-INSTALLATIES TECHN. BUR. H.SCHUIJFF TECHN. BUR. H. SCHUIJFF NIEUWSTE op hol „E.sifl.CTerrein, Burgemeester oeheihparh, uitgaande van „Dl soester TiiRiiCLüB" Echt ein goed 3 GRAMOPHOONPLATEN EN NAALDEN KOFFER-GR AMOPHOONS Khine geschenken onderhouden de vriendschap. A TELEFUNKEN-, PHILIPS. EN N. S. F. REP.- EN DISTRICTS-SERVICE DIENST VAN TELEFUNKEN EN PHILIPS STAT10NSWFQ 1d-1e 8AARN TELEFOON No. 458 INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Reoactie. Verzoeke plaatsing voor hei volgende: Wij staan heden aan de vooravond, van een groot ie nemen besluit in de gemeente Soest en wel het ai of niet stichten van het Na- tuiurtiad aan den Soesterbergschestraatweg. Wat zal de beslissing zijn in de a.s. Gem. raadszitting? Ja dat schijnt momenteel nog een grcuot raadsel. Welnu Heeren Raadsleden, wij inwoners van Soest zien met spanning uiit wat onze gemeenteraad zal doen, is liet de richting van den heer X, (de man die ingezonden stukken durft te schrijven maar niet over den moed beschikt om zijn naam er onder te plaatsen) of zal er een frissche wind doos de raad waaien. Laat ons hopen, dat de raad een open oog heeft voor de belangen van Soest en enbloc stemt voor het stichten van het Nauurbacl. J'UiLst in deze tijd dat wij allen gedrukt gaan onder de slechte tijdsomstandigheden, geeft het moed, dat er mannen zijn, die initiatief en durf genoeg hebben om te komen tot het stichten van dit Natuurbad, en dan te bedenken dat er een mijnheer X een stuk schrijft mei al zijn pietepeuterige bezwaren, het is bedroevend. Laten wij. liever denken, aan de groote voor deden, voor de ingezetenen van Soest, die uit het stichten van het Natuurbad zullen voortspruiten. Van heinde en verre zullen de automobilisten en fietsers komen om het grootste kunstmatig Natuurbad van Neder land te bezoeken. En zij zullen niet alleen ons Natuurbad zien, maar ook de prachtige omgeving van Soest met als gevolg, dat zij er over zullen denken, hun vacantie in onze gemeente door te brengen; zij zullen er over spreken, met hun vrienden en bekenden, een reclame voor Soest die ons geen cent kost. En dan degene die er over zullen den ken zich voor goed in Soest te vestigen. Wat al perspectieven als een grootere Bouw nijverheid met als gevolg een werkverruiming, meer handel in vaste goëdefèn en bouwter reinen, een vooruitgang van onze winkel stand, een grooter aantal pensiongasten, want het inconvienient, dat Soest geen gelegenheid tot baden geeft is dan opgeheven. Nu kunnen wc wel weer zeggen: die pen siongasten moeten zich maar die paar va- cantieweken behelpen met zwemmen in een naburige gemeente, die wel zoo rijk is om zich een zwembad te kunnen permitteeren, maar daar denkt een pensiongast niet aan. Als hij met vacantie gaat, zoekt hij niet al leen een plaats waar een mooie natuur is, maar ook waar een goede acc^rnodatie Ls. .En mogen we nu al deze vobrdeelen laten voorbij gaan, omdat er X menschen zijn, die doodsbenauwd zijn voor „verwildering" en willen trachten de klok des tijds achteruit te draaien. Kom mijnheer X., kijk eens iets verder dan Uw bekrompen cirkeltje waarin U schijnt te leven. Heusch we leven thans in de 20ste eeuw. En nog iets, bent U wel eens aan de Eem geweest, waar ondanks het meer dan onzuivere water, gemengd wordt gezwommen en dat nog wel terwijl-nten zich, bloos niet, in de open lucht moet verkleeden en dat nog wel zonder eenig toezicht. Hoe is het mogelijk en nog staat Soest overeind. En nu heeren raadsleden is het laatst^ woord aan U. Wij hopen, dat U zich niei zal laten beïnvloeden door al de nevenge dachten van X menschen, menschen, die niet durven te onder teekenen met hun volle naam, maar wel den treurigen moed bezitten, om duizenden menschen vooraf te betichten, dat zij dingen zullen denken en doen in de toe komst, waar mijnheer X zijn gedachten nu reeds mede besmet zijn. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte, verblijft Hoogachtend, P. W- DUIN, Jr Oi, der schrift van de Redactie: Zevende en laatste concert Vrijdagavond gaf de Soester Harmonie P.V.Ó., onder leiding van den heer H. Kok Jr. uit Zeist, haar laatste concert, wederom in de Kerkeouurt, waarvoor veel belangstel ling bestond. Het geheel was af. De politie had handen vol werk om t doorgaand ^ver keer te regelen. Zouden in het vervolg ook de motorrijders niet geweerd kunnen wor den, daar er nu waren, die de claxons ge lijke maat lieten houden met de muziek, wat zeer hinderlijk was. Waarom is boven dien dit jaar de plek ParklaanNieuweweg overgeslagen, dat lijkt ons nog het rustigste plekjelaat men daar in 'l vervolg eens re kening mede houden. De Soester Turnclub Ais inzet van de groote Provinciale Athle- tidk-wedstrijden op 1 October a.s. op het ,,Esvac"-ter.rein, werd Dinsdagavond te 6.30 uur door genoemde club, onder leiding van haar directeur, den heer J. J. v. d. Linde, een propaganda-rnarsch gemaakt door een groot gedeelte van ons aorp. Voorafgegaan door de Soester Harmon.c, waarachter de fraaie club vlag, liepen keurig in de maat 3 aan 3 de turnsters en turners, wat een fleurig beeld gaf. De muziek bracht er de noodige vroolijkheid in. Overal langs den weg was veel belangstelling. Jammer was 't, dat er zoovelen met de stoet meeliepen, wat storend werkte. Bij een volgende maai zal meerdere hulp zeer gewenscht zijn. Met fakkellicht kwam de stoet wederom in de beste conditie terug. Het is een goede pro paganda geweest, zoowel voor de turasport als voor de wedstrijden. Als het weer nu maar medewerkt, zal het 1 October een druk ke middag worden. Aan de wedstrijden is ook verbonden een „Loop door Soest" óm persoonlijke en vereenigingsprijzen. Zoowel voor den Loop door Soest als de wedstrijden, bestaat groote belangstelling. Voor de ver schillende nummers van het programma wer den reeds een 250 personen ingeschreven. riep de hulp der politie in, omdat haar genoot, die zich aan sterken drank te b was gegaan, haar had mishandeld en bttj de woning had gezet. De politieman zag kans, optredend vredestichter, de beide partijen weer v| loopig bijeen te brengen. Vrachtauto tegen een boom Op den (rijksstraatweg te Soesterbecf is Vrijdagmorgen een vrachtauto, die zwa«be laden was, doordat de bestuurder H-jfen- nekens uit Apeldoorn vermoedelijk in laap was gevallen, tegen een boom gered^ji De bestuurder is bewusteloos in ernstigè jloe- staud naar het ziekenhuis te Zeist ver ver d. De wagen en de Inhoud ervan zijn ge: vernield. Rijwiel ontvreemd (Door zekere L. werd bij de politie grifte gedaan, dat zijn rijwiel dat hij ei oogenblikken op den Klein Engendaa onbeheerd had laten staan bij zijn tenugkd was verdwenen. De politie stelt een onj zoek in naar dengene, die zich over üeffi- le omstaande had ontfermd. Aanrijdingen Deze week hebben wederom eenige rijdlmgen plaats gehad. Toen Zaterdagavond een. onbekende be stuurder van een auto een op de B. Grqte- straat rijdende auto wilde passeeren, 'Jok eerstgenoemde wagen zoo ver uit, rlatMm zekere v. d. B., die nabij dien Heuvel*g' met een ander persoon in gesprek was, Iet rijwiel uit de hand werd gerukt. Het rijfiel werd eenige meters meegesleurd, terwijl de bestuurder door reed, zonder zich omihet geval te bekommeren. Waar het nummei der auto echter bekend is, kon een onderjuek worden Ingesteld. Het rijwiel werd ulgaf beschadigd. Op de Nleuwesteeg had des middagsleen aaurijchng plaats tusschen twee wielrijlers, waafbij de beide karretjes nogal eenige ;iha- de opliepen. Verder had een aanrijding plaats opfden hoek TorensiraatKerkstraat, doordat j een vrachtauto, welke nog tijdig zag, dat dij To renstraat niet van de richting Amersloort mocht worden ingereden, stopte en i-rug reed om de Kerkstraat in te rijden. Darbij botste bedoelde auto tegen een achta de vrachtauto rijdende luxe wagen, waaijioor schade aan deze auto werd toegebracht. Doordat de bestuurder der vrachtiuto, zonder zich om het geval te bekommeren, verder ging, begon de bestuurder derLuxe auto een achtervolging. Op de middewijk straat werd de auto ingehaald en tot steppen gedwongen, alwaar de bestuurder der vracht auto toezegde de schade te vergoeden. De heer C. van Wijngaarden, agent van politie alhier, heeft de wissielbeker, die vorig jaar de heer De Haan had. Tevens krijgt hij nog een prijs en wel een gouden tientje. De heer rG. de Haan ls in alle wedstrijden ho. 2. No.g. zijn prijzen uitgereikt aan C. C- A. v. Zeeland, J. de Haan, A. Frank en J-: van Tol. Op de feestvergadering op Maandag 3. Oei. in „Religie en Kunst" zal 'de heer Duy- maer v Twist aanwezig zijn. Nijverheidsschool Voor den cursus 19321933, hebben zich 52 cursisten opgegeven, vorig jaar 70; hier onder zijn er twee, die het vorig jaar het diploma behaalden. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen van den fabrikant A. Mijnhard! Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijnpoe ders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 et. Per doos 45 cl. Bij uw drogist. Aangehouden Op verzoek van de politie alhier werd te Amsterdam aangehouden en ter beschikking gesteld van den Burgemeester zekere L. J. W., verdacht van minder eerbare handelin gen met een minderjarig meisje alhier ge pleegd. Bij het verhoor bekende bedoelde persoon het feit te hebben bedreven, waarom hij ter beschikking is gesteld van den Officier van Justitie. Pluimvee-vereeniging De Pluimvee- en konijnenfokkers Vereen, alhier vergaderde Maandagavond in de Gou den Ploeg onder presidium van den heer Beetsma. Na een welkostmwoord door den voorzitter, die meende eenige opleving in de Pluimveewereld te mogen constatecren, werd ter voorziening in de vacature Harry Roos tot bestuurslid gekozen de heer Karsens. In dien a.s- winter za'1 weer een tentoon stelling worden gehouden, opengesteld voor dieren van leden, dus een clubtentoonstelling. De voorzitter van de permanente tentoonstel lingscommissie lichtte toe, dat de eerste of Wij geven dit ingezonden stuk in zijn ge- j hoogste prijs zou bestaan in een haan en 6 heel weer, omdat het tegen den heer X is hennen of naar keuze een staande of harf- gerlcht, lezer van het Soester Nieuwsblad,, maar onderschrijven in geen enkel opzicht dc persoonlijke gevoelens tegenover den heer X, die het volste recht heeft, zijne meening ten opzichte van het te stichten uauurbad te doen plaatsen en keuren bovendien de temdentieusc wijze af, waarop dit stuk ge* schreven is. PLAATSELIJK NIEUWS Gevonden voorwerpen Omtrent de onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen vermeld. Notitieboek met opschrift, Korte Brinkweg 26. Zwarte hond, Lange Brinkweg 54. Ruw harige Foxterriër, Beukenlaan 12. Nikkelen broche, Politiebureau. Grijze pet, Politiebu reau. Gele jonge herdershond, Smitweg la. Mutsje, Sophialaan 8. L. bruine jonge hond, Kolonieweg 13. Onder den trein Maandagavond te ongeveer 9.30 uur werd bij de oplitie aangifte gedaan, dat op de lijn Utrecht-Amersfoort, achter het landgoed „De Paltz", een manspersoon met den trein was overreden. Bij onderzoek bleek dit werkelijk het geval. De overrijding moet tevens zoodanig zijn ge weest, dat de dood onmiddellijk is ingetre den. Het deerlijk verminkte lijk is direct rnet een der treinen BaarnUtrecht naar laatst genoemde plaats overgebracht. Het onderzoek wees uit, dat de ongeluk kige was de 27-jarige L. L. v. d. M., afkom stig uit Groningen, wélke voorheen in de Willem Artzstichting te Den Dolder werd verpleegd en nu in gezinsverpleging was. Uit een op hem gevonden brief bleek de ongelukkige levensmoede te zijn. Diefstal Tegen den thans in Utrecht wonende en vroeger alhier in dienstbetrekking geweest zijnde broodventer A. W. H., isl procesverbaal opgemaakt terzake verduistering in dienst betrekking. gen-de klok. De Vereeniging zal f30 beschik baar stellen, die als 12 prijzen van f2.50 worden gesteld, om ook kleine inzenders kans te geven geldprijzen te winnen. Aan de tentoonstelling zal nog een tafel- keuring voorafgaan, zoowel voor kippen als konijnen. Waar de tentoonstellingscommissie alhier niet zoo groot is, dacht de Commissie, dat hoogstens 300 nummers konden worden aan genomen. Van de groote inzendingen boven, 10 nummers zal men ponds-ponds gewijze gaan verminderen, wanneer de ruimte niet voldoende is. Als datums van de tentoon stelling werden vastgesteld 14 en 15 Januari e.k- Ook zal een verloting worden gehouden, mits B. en Z. deze goedkeuren. Uit het folkstaüon, dat dit jaar was opge richt en ondergebracht bij den heer Gaas beek, werden verkocht onder de leden 4 blauwe en 1 witte Weener konijn a fl per stuk. De Secretaris van den U.B-P. deelde mede, 'lat inenting tegen diphterie en pokken door «en dierenarts tegen zeer billijken prijs zal kunnen geschieden. Hoe wei het dit jaar wat bat is, zal men 't volgend jaar wellicht van deze bijzondere aanbieding kunnen profitee- Aansluiting bij het Ned. Merkenbureau en den Raad van Beheer werd gewenscht geacht, evenals een inschrijving van hooi, stroo, kool apen en wortels als konijnenvoeder. Als lid van de permanente tentoonstellings commissie werd plaats van den heer Rijk- gen, die bedankte, gekozen de heer Ver heuvel. Ongelukkige val Toen het zoontje van Van D., Wonende op de Mol>ëhstraat Zaterdagmiddag op den Dahveg met zijn rijwiel reed, kwam deze aldaar zoodanig te vallen, dat hij zijn dij been brak. Dr1. Vos, die de eerste hulp verleend,'e. liet de 'knaap ter verdere behandeling per zie kenauto naar het St. Elisabeths-gasthuis te Amersfoort overbrengen. Assistentie verzocht Mej. v. O., wonende aan de Molenstraat, Dinsdagmorgen had wederom een aanrij ding plaats, ditmaal op de Steen hofstraat, tusschen een luxe auto en een vrachtauto. De luxe auto, welke stilstond ter hoogte van de Molenstraat, werd van achteren aan gereden, waardoor de wagens zeer bescha digd werden. Tegen den bestuurder van de vrachtauto, G. H. uit Nijkérk, is procesver baal opgemaakt. Inschrijving brandstoffen Vrijdagmorgen 11 uur werd ten germeen- tehuize aanbesteed de levering van brand stoffen voor de gemeente. De uitslag was als volgt: J. v- d. Wij'mgdart, A 40.000 K.ü. Hol!, Git-tcokes no. 2 f 11.75 per ton, B 8000 K. G. geklopte gascokes f 10.40 per ton, C 2500 aanmaak turven f 10 per 1000. W. M. Bos, A f 11.68, B f 10.40, C f 12. J. HoekstraA f12.25, B f9, C f 12. W. Sukel, A f 12-50, B f9 50, C f 13. Job. Tak A f 12.75, B f 10.40, C f 13. N.V- L. de Ruiter Co A f 13. B f 1.1.50, C f 13. Diefstal Terwijl eenige 'bezoekers op de heide nabij de PaJtz eeniigen tijd aan het fotografeeren waren, heeft een ongewenschte gast kans gezien uit een taschjc, dat bevestigd was aan een der rijwielen, welke men tijdelijk op de heide had achtergelaten, een bedrag an plm. f20.ic ontvreemden. De politie stelt een onderzoek in. Anti-Communistisch Verbond Het voorbereidend comité verzocht ons mede te deelen, dat ruim 170 adhaesiebetui- gingen zijn binnengekomen. Nadere mededeelingen zullen binnenkort worden gepubliceerd. Gegund Het schilderwerk voor de woningstichting: „Ons Belang" te Soesterberg is na gehou den aanbesteding gegund aan den laagsten 'inschrijver W. F. vain Riet, wennende aan de Kelkstraat te Soest voor f2184. Er wairen 27 biljetten ingekomen, waarvan uit Soest: H. J. Smink te Soesterberg f3120; G. Pul, Soesterberg f3340; W. van de Steeg, Soest f3490; Busch en Co te Soest f3498; Jaarsveld en Van der Ham te Soest f3507; J. van Aseh f3830; Van Lemelslo f3894} A. J. Dorrestem f4025. A^oIIo Gisteren was het 10 jaar geleden, dat tot oprichting van de Mannenzang-vereeniging „Apollo" werd besloten. Ter herdenking van dit feest zal in No vember een jubileumconcert worden gegeven. Benoemd Dr. Jongbloed te Soesterberg is bendemd tot plaatsvervangend lid van de commissie, belast met het afnemen van het examen Voor sportleider .en leider in lichamelijke oefenin gen. Verdere uitslag schietwedstrijden B. V. L, De uitslag van de derde dag van de schietwedstrijden van den Bijzonderen.; Vrij willigen Landstorm Is als volgt: j le klasse: J. Vonk 135 p. 2e kl. J. v. 'jngen 146 p. C. Post 139 p. J. v. d. Wijngaarl 134 p. H- J. Linzel 119 p. 3e kl. J. Agjmaa! 'te Baarn 139 p. H. Zwart 129 p. Binnenkort vervvachtp wij de nieuwe TELEFUNKEN GRAMOPHOONPLATEN zeer fraaie en klankvolle opnamen BAARM - TELEFOON No 458 STATIONSWEG Id-le Gemeenteraadsvergadering De Raad onzer gemeente is iri openbare vergadering bijeen geroepen tegen Woens dag 28 September 1932, des namiddags 2 uur, ter behandeling van de navolgende agenda 1. Beëediging van het nieuw gekozen raadslid A. de Nies. 2. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 27 Juli 1932. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Verzoek om subsidie voor het jaar 1933 van de Vereeniging tot afschaffing van alco holhoudende dranken met voorstel om dit adres bij de begrooting voor 1933 te behan delen b. procesverbaaf van gehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger; c. vragen van het raadslid J. Nooder be treffende het wegenfonds met beantwoording van Burgemeester en Wethouders; d. verzoek om subsidie voor het jaar 1933 van de Vereen, „het Melk-contrólestation Utrecht" met voorstel als onder a; e. goedgekeurde besluiten tot het aangaan van een leening, tot het doen van onder- handsche aanbesteding, tot belegging van gel den, tot vaststelling van dè afschrijvings percentages voor het gasbedrijf en tot wijzi ging van 'de gasbedrijfs-begrooting en de ge- meentebegrooting 1933; f. rekening van het R.K. Fanfarecorps „St. Joseph" te Soesterberg; g. overzichten van het gasbedrijf over de maanden Juli en Augustus 1932; h. een adres van het bestuur „Soest Voor uit", waarbij instemming wordt betuigd met de ontwerp plannen inzake oprichting van een natuurbad; i. een adres van het bestuur der Vereeni ging „Soest Vooruit", verzoekende de straat verlichting, vooral in het najaar en winter seizoen, ook des nachts te laten doorbranden. 4. Opnieuw stemming over het voorstel van den heer Gasille en eenige andere raads leden tot wijziging van de artt. 6 en 158 der Algemeene Politie-verordening, over welk voorstel de stemmen in de vorige vergade ring hebben gestaakt. 5. Vaststelling vAn een besluit tot het in pking aanvaarden van een drinkfontein h nfrl ■^i'-arj^-Soest e.o- viui. de. Nodj. tot Bescherming van dieren. 6. Vaststelling van een besluit tot begro tingswijziging, dienst 1932. 7. Voorstel van B. en W. tot verhoo ging van het subsidie van het burgerlijk arm bestuur met f 18000.—. Onder de uitgaven der gemeente-begroo ting 1932 is een post opgenomen wegens subsidie aan het burgerlijk armbestuur grobt f31000.—. Bij besluit van 24 Juni 1932 werd het op dezen post uitgetrokken crediet reeds verstrekt met f15000.—, zoodat thans in to taal is uitgetrokken f46000.—. Het genoem de armbestuur deelde echter mede, dat het crediet van f46000.reeds geheel' is ver bruikt en daarenboven nog "f 1000.-— is uit gegeven. In verband daarmede verzocht het een verhoogd crediet te willen beschikbaar stellen. Het komt B. en W. voor, dat voor het loopende dienstjaar nog een bedrag van ten minste f 18.000.— zal noodig zijn om het armbestuur in staat te stellen de hem opge dragen taak behoorlijk te vervullen. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor het uitgetrokken subsidie met genoemd bedrag van f 18.000.— aan te vullen. Aange zien dit bedrag niet uit de gewone middelen zal kunnen worden gevonden, stellen zij te vens voor de dekking daarvan te doen praats hebben uit de op den kapitaaldienst der ge meente-begrooting 1932 aanwezige reserve. 8. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het op de begrooting 1932 geraamd sub sidie aan de wijkverpleging „Nieuw Mariën- burgh" en tot toekenning van dit subsidie aan de R.K. Vereeniging „het Wit-Gele Kruis'' afdeeling Soest. Bij verzoekschrift wendde het bestuur der in deze gemeente werkzaam zijnde R.K. Ver eeniging „Het Wit-Gele Kruis", afd. Soest zich tot den raad om de op de begrooting voor het dienstjaar 1932 onder volgnummer 358 „Kosten van en bijdragen voor wijkver pleging, ziekenhuisverpleging, kraamverple- ging en kinderzorg" ten behoeve van de wijk verpleging „Nieuw Mariënburgh" geraamde subsidie ten bedrage van f300— in te trek ken en gemeld bedrag ingaande 1 Januari 1932 en zoo mogelijk in de toekomst als subsidie toe te kennen aan hare afdeeling. Tegen inwilliging van het verzoek bestaat bij B, en W. geen bezwaar. Zij stellen dan ook voor overeenkomstig bovengenoemd ver zoek te besluiten. .9. Behandeling van een viertal verzoeken om eene bijdrage in kosten van vervoer van leerplichtige kinderen naar de U.L-O. te Zeist ingevolge art. 13 der L-O.-wet 1920- Door 'eenige ingezetenen van Soesterberg is verzocht om vergoeding van vervoerkos ten per electrische tram. Rekening houdende met de draagkracht der adressanten stellen B. en W. voor van de abonnementskosten, welke f 27.— per jaar beloopen, de navol gende bedragen voor rekening van de ge meente te hemen: ten aanzien van H. J. Smink de geheele kosten; E. V. Veltman 80 pCt; D. Seegers 60 pCt., en H. W. Montauban 50 pCt. der kosten- 10. Benoeming van leden der Raadscom' missiën voor 19321933 en verdeeling van den Raad in afdeelingen. B. en W- stellen de navolgende commissies 'voor: Commissie Heide- en Zandgronden. Voorzitter: K. Lodeesen- Leden: P. van den Breemer en A. Endendijk. Commissie Openbare Werken: Voorzitter K. Lodeesen. Leden: W. F, Busch, M. Hornsveld, -H. van Klooster en J, Nooder. Comin. Uitbreidingsplan en grondbedrijf: Voorzitter: de Burgemeester. Leden: P. van den Breemer, H. J. Gasille, G. J. Groote^ wal, M. Hornsveld en J. Nooder. Commissie Belastingzaken Voorzitter: J. S- van Duren. Leden: W. F. Busch, A. Endendijk, Mej. H. Fuiike en J. J. H- Mineur. Com. Werkverschaffing en steunverleening. Voorzitter: K. Lodeesen. Leden W. F. H. Busch, Mej. H. Funke, H. J. Gasille, H. van Klooster en A. de Nies- Commissie Bijstand Gasbedrijf. Voorzitter: J. S. van Duren. Leden: D, A. de Bruijn, G. J. Crrootewal en H. van Klooster. Wetgevende commissie. Voorzitter: de Burgemeester. Leden: C. J. van Dam, A. Endendijk, H. J. GasiWe en J. j- H. Mineur. Finanaieële commissie: Voorzitter: J. S- van Duren. Ledten: H. J. Gasille, G. J. Groote wal en H. van Klooster. Verder ter voorziening in de vacature we gens vertrek van den heer Bleeker: Salariscommissie: A. de Nies. Commissie onderzoek oprichting z.vvemin- pichting: Nooder. 11. Benoeming van: a. een agent der ar beidsbemiddeling. b. van een commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemid deling een en ar der ingevolge de in werking getreden Arbeidsbemiddelingswet 1930. Voor de benoeming van agent der arbeids bemiddeling stellen B. en W- voor: le H. Bossert, 2e j. Elberse,. resp. commies en amb tenaar ter gemeente-secretarie. Voor de samenstelling der commissie van toezicht, bestaande uit 2 werkgevers en 2 werknemers, geven B. en W. de navolgende voordracht: A. leden werkgevers: 1. C- Sevenhuysen, 2. W. Kuver, 3. W. v. d. Velden, 4. W. P. Hilhorst, 5. E, Spij ker 6- A. Mulder. B. leden werknemers: 1. P. Majoor, 2. W. J. v. Breukelen, 3, W. v. Eek, 4. L. Kriek, 5. A. G. ae Besten, 6. G. Muts. Als voorzitter der commissie noemen B. en W.: le K- Lodeesen, 2e J. S. van Duren. 1'2. Mededeeling van B. en W. in verband met het rapport der raadscommissie inzake oprichting zwembad. 13. Behandeling van een adres van A. H. J. Hartemink, waarbij deze in beroep' komt van een besluit van B. en W- inzake weigering van een door hem gevraagde ont heffing van een ^bepaling der Bouwverorde- rimo;,* - L jfé Hoewel de cofcim. voor Openbare Werken voorstelt de bij verordening voorgeschreven ruimte van 5 M. tusschen gebouw en erf- afschelding terug te brengen tot 2,5 M„ stellen B. en W- voor afwijzend te beschikken. 14. Vaststelling van een besluit tot het treffen eener dading met W, A. Hilhorst. Met betrekking tot dit punt schrijven B, en W. o.in. aan den raad. Overwegende, dat bij besLuit van 3 Maart 1930 is besloten in hooger beroep te gaan van het vonnis van de arrondissementsrecht bank te Utrecht dd. 18 December 1929, waar bij de gemeente veroordeeld werd om aan W. A. Hilhorst een in de gemeentekas ge storte som van f 574.— terug te betalen, vermeerderd met 5 pCt. rente 's jaars over dat bedrag sinds 20 Juni 1927 tot aan den dag der uiteindelijke voldoening, alsmede in de kosten van het geding; Overwegende, dat het wenschelijk is het hangende geschil door het aangaan van een dading te beëindigen; Gelet op het adviseerend schrijven dd. 16 Augustus 1932 van den rechtskundige, Prof. Molster te Amsterdam; Mede gelet op de art. 171 en 228 der Gemeentewet, stellen B. en W- voor te be sluiten. Tot het treffen van een dading met W. A. Hilhorst voornoemd, met betrekking tot bovengenoemde aangelegenheid, zulks onder de navolgende bepalingen: a. door W. A. Hilhorst wordt ingetrokken de door hem bij exploit van 20 Juni 1927 aanhangig gemaakte vordering tegen de ge meente Soest, wordt afstand gedaan van alle rechten, welke hij kan ontleenen aan het bovengenoemde vonnis dd. 18 December 1929 arrondissements-rechtbank te Utrecht en wordt dit buiten effect gesteld; b. door W. A. Hilhorst voornoemd wordt verklaard ter zake als in de sub a gemelde dagvaarding omschreven niets meer van de gemeente Soest te vorderen hebben; c. door W. A. Hilhorst wordt voor kosten van de Drocedure een bedrag van f350. a'an de gemeente Soest betaald; d. door de gemeente wordt ingetrokken het bij exploit van 13 Maart 1930 tegen ge meld vonnis der airondissements-rechtbank te Utrecht aanhangig gemaakt hooger beroep. 15. Behandeling van een verzoek van W. v. Egdom om terugbetaling van een bedrag (f24.25) voor rioolbuizen, welke buizen door hem betaald zijn en door de gemeente ge bruikt zijn bij de rioleeritig van den Hartweg, Naar aanleiding van dit adres hebben wij het advies ingewonnen van den Technisch ambtenaar. Aan leges werd betaald een be drag van f2.50 voer 2 huisnummers f 1.50 en voor rioleering (2 uitwegen waarin 4 buizen) een bedrag van f 20.Voor het hebben van een uitweg was die rioleering, welke gelegd is in de aan de gemeente toe behoorende sloot, noodig. Het komt er vol gens B. en W. niet op aan of belanghebbende zelf een dergelijke rioleering, welke moet voldoen aan de door B. en W. te ge^it-vi schriften, aanbrengt, of dat de gemeeftïê' zulks doet, daar de kosten toch voor zijne rekening zijn. Bedoelde rioleering in gemeen tegrond, welke dus noodzakelijk was voor een uitweg en waarvan het onderhoud oök door de gemeente geschiedde, Ls naar het oordeel van B. en W- eigendom der gemeente. Op grond van het bovenstaande stellen- B. en W. voor afwijzend te beschikken 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling 'k Was een der laatste dagen Bij Manus op bezoek; Hij stond zich te verkleeden In lakensch zwarte broek. Heel Soest stond er 'te kijken, Of 't maansverduistering was; Doch Manus vond het schand'Iijk: Zoo iets komt niet te aps. Manus. -» Wat moet de toekomst brengen, Wordt het natuurbad feit; Je ouwe reputatie, Die ben je toch al kwijt. Hoe men in gids en kranten, Het wonen bij je prijst, Soest staat, naar 'k hoor verluiden, Reeds op de zwarte lijst. Dixi. Nou Manus, niet zoo somber, We hebben nog 'n Raad; Je moet eens komen hooren, Hoe vroolijk het daar gaat. Nog slechts 'n viertal dagen, Dan komt hij weer bijeen; Het is zoo goed als zeker, Verzuimen doet er geen. Het kan wel eens gebeuren, Een enkel komt te laat; Maar komt het aan op stemmen, Dan zijn ze al' paraat. Heel statig deelt de bode, De briefjes in het rond; En 't wordt een angstig zwijgen Als in den Volkenbond. Nu klinkt het vóór, dan tégen, Wat haalt de helft plus één; Klinkt er 'n blij victorie Of valt het bad meteen? Warempel, 't is zoo jammer, Je hebt hier op de maan Geen enkei wijs gezelschap, Waarop je groot kunt gaan. Maar 'k heb 'n leuke inval, Als jij weer jarig bent, Dan krijg je als cadeautje, De Soester Raad present. eener verordening, als bedoeld bij art. 38, 4e lid der Lager Onderwijswet 1920. Bedoelde verordening bevat de bepalingen, dat een onderwijzeres bij huwelijk en bij 'hët bereiken van den 65-jarigen leeftijd ontslag zal worden verleend. .17. Behandeling van verzoeken a. oni verhuur van grond; b. om vermindering van den huurprijs van gronden. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op het verzoek van G. H. A. Syjion tot huur van grond aan de Soesterbergsche- straat, alsmede op het verzoek van J. J. Brouwer om vermindering van huur van door hem gepachte weilanden. 18. Vaststelling van het le Suppl. kohier der Straatbelasting 1932. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Qerrit Gijsbertus, z. v- H. Beek en J. Kok, Osseudamweg 13- Wille- mina Johatufa, a. v- Th. V- d. Twee! en N. v. Hamcrsveldi, Isseltseheweg 1. Jacobus Martinus, z. v. M. H. Verwoerd en S. H. v. Klooster, Ossendamweg 51. ONDERTROUWD: E. Bakker en J. S. v. Bpummelen. W. v- d. Heuvel cn M. C, A. die Haas- OVERLEDEN: Oerrit Alydanus Rebel, 67 jaar, geh. met A. C. Verbeek, Amersf-sfr, 25. Giizzeia Teriep, 29 jaar, ongeh-, Vrede- hofstraat 2. Johannes Oerrebertus Harthoorn, 74 jaar, geh. m. W. A. Mortier, Kerkpad N.Z. 14. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 25 September 1932 NED. HERV. KERK Oude-kerk. Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. 's Avonds 6 uur Ds. v. Schaick. Emma-kerk. Voorm. 10 uur Ds. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. E. Qroeneveld. HERV. (GEREF.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat. Voorm. 10 uur Ds. R. Bartlema, Zeist 's Avonds 6 uur Ds. H. A. de Geus,- van de Bilt. GEREFORMEERDE KERK Juliana-kerk. Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Wilhelmina-kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. CHR. GEREFORMEERDE KERK v- Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Dinsdag 27 September, 's avonds 7.30 uur Ds. G. Salomons, van Amsterdam. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. 's Avonds 7 uur Ds. N. Padt, van Zand- voort. SOESTERBERG NED. HERV. KE&K Nam. 2—3 uur Zondagsschool. Nam. 6 uur Ds. M. G. Gerritsen, van^ Amersfoort. HUIS TER HEIDE Voorm. 10 uur de Heer K. Kuiper, Ind. hulp-prediker, van De Bilt. 's Avonds 6 uur geen dienst.

Soester Courant | 1932 | | pagina 2