OPENEN Pet r©esr om. Bulletin Bulletin Let op Let ©p Als rselame Firma KUSKQRST ZEGSELAAR aan de Birktstraat 10 een Rund-, Kaifs- en Varkensslagerij Kaifsvleesch vanaf Sö ©ent per p©iid Soest Birktstraat 10 Zegt het voort. Telefoon 2273 Zegt het voort. Wederom een groote stap voorns! met e. Gecombineerde Soester Biaden. minstens 8 pagina's. 65 ©ent per kwartaal. iedsr kwartaal een buitengewone attractie Dames- ©f Heerenrijwiel. W4- Ondergeteekenden berichten hiermede aan het geachte publiek van Soest en omstre ken dat zij VRIJDAGMIDDAG 2 UUR voorheen Van Duine en door prima bediening, steeds de laagsten prijzen en prima kwaliteit het vertrouwen zooals elders hopen te winnen* RUNDVLEESCH Lappen, doorregen, per pond Lappen, magere, per pond Mooi stukje, per pond Riblappen, per pond Ribstuk, per pond -t Rosbeuif, per pond Baklappen, per pond g Biefstuk, per pond Haas, per pond Punt en dikke Lende, per pond Vet, gesmolten, per pond Rouw vet, per pond s Gehakt, per pond Rollade, per pond m s f0.40, f 0.30 f 0.35 f 0.40 f 0.40 f 0.45 f 0.45 f 0.40 f 0.60 f 0.60 f 0.50 f 0.30 f 0.40 f 0.30 f 0.50 VARKENSVLEESCH Karbonaden, per pond Lappen, mager, per pond Stukjes, per pond Fricandeau, per pond Dorregen varkenslappen, per pond Reuzel, per pond Vet spek, per pond Rollade, per pond Rollende, per pond Gehakt, per pond f 0.35 f 0.40 f 0.45 f 0.55 4 f 0.25 f 0.25 f 0.20 f 0.45 f 0.55 f 0.35 3 Pond runder- of varkensrollade fl. 4 Pond gesmolten vet fl. 4 Pond gehakt ..»-•»*. fl- 3 Pond karbonadenf.i FIJNE VLEESCHWAREN 4 Pond gekookte worst - f 1 5 Pond leverworst f 1 3 Pond Geldersche rookworst f 1 Thuringer bloedworst, per ons f0.08 Boterhamworst, per ons f 0.0S Gekookte worst, per ons f0.09 Lunchworst, iets fijns, per ons f0.12 Saksische leverworst, per ons f0.12 Berliner leverworst, per ons f 0.18 Zwaardenmaag, per ons f0.10 Preskop, per ons f0.14 BELEEFD AANBEVELEND, 3.5 Pond runderlappen fl. 2.5 pond rosbief fl.— 2 Pond biefstuk f.1— Bierworstjes, per paar Schouderham, per ons f 0.15 BIoedwors+, per ons Procureur spek, per ons f 0.14 Bacon, per ons f0.« spreekt. Een zeer leerzame avond dus voor de spelers. Alle schaakspelers uit Soest en Soestdijk worden tot deelne ming uitgenoodigd. Zij, die lid van de club worden, kunnen alsnog ingedeeld woaxkn in den wimter-wewdstrijd, die 25 Oct. begint en kunnen ook op den feest avond tegenwoordig zijn. Dus schakers toont uw belangstelling! Prijzen-verloting „De Soester Turnclub" No. 1119 fruitmand (fa. Reehorst), 278 worst (G. Floor), 995 Oud Holl. stoeltje, 174 kolenkit, 661 rollade, 452 kapstok, 1384 fietspomp, 392 electr. rijwiellantaarn, 693 paar handbeschermers, 146 taart (K. H. Hanemakex), 1588 taart (T. Spelt), 1022 bloempot, 1122 dames» of heereiyijwiel, 1185 sigarenpijpje, 795 znurvork, 1960 vul potlood, 725 doosje sigaretten, 218 pakje tabak. 402, doos sigaretten, 1345 doos si garetten, 600 rcozenbowl, 906 schemer lamp, 432 6 on tb ij tmess en, 1973 plumeau, 14S8 doos postpapier, 1409 2 schilderrijtjes, 120 boekomslag, 371 blók speculaas, 152 blik biscuit, 18S0 blik koeken, 1123 doos £eep, 295 blik appelmoes, 1143 blikananas, 1069 blik ananas, 717 doos cacao, 898 doos koekjes, 182 busje cacao, 1411 doos bon bons, 453 doos zakdoekjes, 57 doos za*.- doekjes, 517 5 stukken toiletzeep, 1266 zelfbander, 1830 zelfbinder, 1425 doos borst plaat, 390 dcos postpapier, 16 pakje si gaartjes, 132 vaasje, 1962 vaasje, 999' zak lantaarn, 216 fietsbel, 1872 zoutstelletje, 1393 doos sigaretten, 564 doos sigaretten, 720 dcos sigaretten, 803 doos sigaretten, 1939 2 rolfiims, 811 2 rolfilms, 1884 2 rolfilms, 1352 2 rolfilms, 41 2 rolfilms, 1009 2 busjes leverpastei, 1935 2 busjes leverpastei, 1969 2 b-usjes leverpastei-, 664 2 busjes leverpastei, 277 2 busjes leverpa stei, 1865 bloem tafelt je, 1998 f.ietstasch, 297 doos toiletzeep, 1364 leesboek, 273 fleschje eau de cologne. Winnaar van het rijwiel was de heer G. Sandiefot, B:rkstraat 22. Vereen. Vrijz. Godsdienstigen Naar wij vernemen zal a.s. Zondagavond 9 dezer, Ds. G. Westmijse uit Drachten, die in deze gemeente geen onbekende is, optreden voor de Vereen, van Vrijzinnig Godsdienstigen en wef met het onderwerp: „De Christen in crisistijd", met als tekst Psalm 95 5. De bijeenkomst vangt aan des avonds te 7 uur, in het pe^oirv P~1:<T-V«>n K»nst", Rc"-'- Nua. ._u, zal het jaarlijksche Triduum der congregatie der H. Fam- der mannen afd. en Vrouwen afd. in de parochie St. Petru sen Paulus gelijktijdig worden gehouden in het begin der maand November. Dit Triduum za! geleid worden door den bekenden Pater Borromeus de Greeve. Aangehouden Zekere M. van hier, welke nog 14 da gen hechtenis moest ondergaan en in het politieblad stond gesignaleerd, werd Za terdag door de politie aangehouden en ter beschikking gesteld van den Off. v. Justitie. Bijz. Vrijw. Landstorm, afdeeling Soest Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van bovengenoemde afdeeling, werd Maan dagavond in de groote zaal van Religie en Kunst een feestavond georganiseerd, naar aanleiding van de gehouden schiet wedstrijden en de prijsuitreiking daarvan. Precies 8 (uur opende het trio den avond met een pitbigeti marsch en toen daarop de autoriteiten de zaal binnenkwamen, steeg een hiid applaus op. De voorzitter der afd. Soest, de reserve le Lt. J. v. d. Wijngaart, riep daarop allen het welkom toe, in het bijzonder Z. Ex. den Generaal, de vertegenwoordigers der verschillende corpsen en verder alle bdangistellenden in den B.V.L., die in tij den van revolutie en revolutie-gevaar pal staan om de woelige massa te keeren en de stoffelijke en geestelijke goederen van den Staat en haar burgers met goed en bloed te verdedigen. De afd. viert thans haar 2e lustrum. Spreker hoopt, dat zij haar beste beentje zal voorzetten om de afd. tot nog grooter bloei te krijgen. Na applaus zong men staande de beide eerste coupletten van het Wilhelmus. Daar- op werd het woord verleend aan den Ge neraal, welke zich gelukkig prijst eenigc aangename uren met de afd. Soest saam te zijn. Spreker /is altijd zeer ges veld op dergelijke ge legen heden en zeer veel uct- neodiigimgen in dezen geest ontvangt spr. maar tijd en gelegenheid ontbreekt dikwijls cm aan alle aanvragen te voldoen. Waar overal gevaar dreigt, is het vooi spr. als voorzitter cier N-L.S. Cie een greote voldoening, dat er een leger van mannen is, dat kloek en fier bereid 'is een offer te brengen voor Oranje en Ne derland. 'Juist in dezen tijd is de taak der B.V.L. dubbel zwaar. Thans gaat er een geest van revolutie door de geheele wereld, die in den enormen nood voed sel vindt en daardoor haar slag denkt te slaan. Ook hier in Nederland is het ge vaar groot en wordt men door geschrif ten tot revolutie en werkstaking aange- spoort. Daarom moet de B V.'., steeds paraat zü" - -- M staan. 1 Na zijn ge noegen de hoofdprijzen uit aan de schut ters le en 2e kl. Spr. feliciteert 't ge meentebestuur met zulke burgers. Na de pauze overhandigde de secreta ris der gewestelijke Commissie,, Mr. van Ge-dorp Meddens, namens den Corpscom- mard-ant Majoor Barrik Bless, aan de ko- ingschutters en aan de scherpschutters de brevetten en de onderscheidingsteeke nen. Lustrumviering 27 October a.s. herdenkt E.H.B.O., afd. Soest haar le lustrum in een gezellige bijeenkomst. Wegens het nog laat inkomen van groo te advertenties, kan het verslag der J.I. Zaterdag gehouden Athletïek-wedstrijden geen plaats vinden. PLAATSELIJK NIEUWS K.R.O.-film J.I. Maandag liep in het St. Joseph- gebouw de K.R.O.-film; 's middags voor de kinderen en 's avonds voor het pu bliek. Beide malen was de zaal goed bezet- Voor en tijdens liet afdraaien van de firn werd gramophoonmuziek ten gehoore gebracht, wat de gezelligheid verhoogde. De eigenlijke film die de K.R-O. weergeeft is een afschaduwing van het geestes-pro- duct van Pastoor Perqu-in, die er alles voor heeft gedaan om de K-R-O. te maken wat zij nu is. Deze marqu-ante kop heeft dat in zijn studeervertrek uitgedacht en nu zijn er honderden, die de K.R-O. op Huizen, wanneer deze wordt aangekon digd', inschakelen. Deze omroep toch brengt de luisteraars naast de meer algemeene zaken in contact me, de kerkdiensten, catechismus, z; ekenuurtje en verder alles wat op R.K.-terrein plaats heeft. Een groote schare van medewerkers staat haar ten dienste, zoowel als een orgaan, ook voor de jeugd. Verder een eigen gebouw en zender, terwijl nog steeds gehamerd wordt op de zendtijdverdeeling. Dit alles weTd duidelijk getoond in 6 acten. De aanwezigen genoten volop, getuige het nu en dan oplda'.erend applaus. Tot slot lie pen nog een tweetal leuke teekenfilms, waarom gegierd is. 10 Shilling voor het posten van een briefkaart De inwoner van Soesierberg, welke kon geleden een ballen vond, waaraan een berichtkaart was bevestigd, waarop een ver e':, deze ie .eiden aan het Amuments- park te Feüxtonne (Engeland) en waar voor een belooning in uitzicht werd ge steld, ontving dezer dagen, naast een dankbetuiging voor de betoonde attentie, een cheque, groot 10 Shilling. E"n n et alledaagsch buitenkansje. Veeknippen door den Jonge Boerenbond Het bestuur der Jonge Boeren Bond, brengt ter kennis aan de 'boeren van Soest en omstreken, dat zoo spoedig mogelijk wederom begonnen wordt met het knip pen der koeien. Zij, die hun vee wenschen te laten knippen, worden verzocht het aantal te knippen koeien liefst binnen een week op te geven aan één der onderstaan de adressen. Het knipgekl is 25 cent per koe. J. v. Drie, Isseltscheweg 26, A'foort. G. A. Hilhorst, Molenstraat 65, Soest. A. v. Logtestein, Zwarteweg 1, Soest. Ant. v- Klooster, Kerkpad Z.Z. 45, Soest- Ant. Dcrrestein, SchooIsLr. 22, Soest. Tegen den boom Toen de heer V. Zaterdagmiddag nrb-ij de Eikenlaan de Blrkstraat overs'.ak, zag de heer W. uit Apeldoorn, die daar juist piet zijn auto passeerde, zich verplicht met zijn auto tegen een boom te rijden, om een aanrijding te voorkomen. De auto werd hierdoor aan de voorzijde ernstig beschadigd. Bevorderd Met ingang van 3 Oct. j.I. zijn tot Ser- geant-titu'a'r bevorderd de dienstplichtige korporaal H. M. Bo-dde, J. Dwarswaard, J. Kolk, H. Th. Ostenk, J. J. B. Schnei- der en J. Staal, allen behoorende tot de Luchtv. afd. alhier. Beëedigd Tot officier bij de Luchtv. afd. alhier zijn dezer dagen beëedigd de tweede Luitenant- waarnemers L. E. J. Brouwer, B. van Steenbergen, J. Vonk, F. C. M. H. Lo ven, L. A. de Lange, H. P. Sobels, H. T. G. Heks en J. W. A. Pieters. In het hoofd €<sstoken J.I. Vrijdag hebben twee personen, R. en de W., die de markt te Amersfoort hadden bezocht, in het café van W. aan de Birkstraat twist gekregen, welke zoo hoog oplaaide, dat de W. door R. met een mes in het hoofd werd gestoken. Laatstgenoemde is gearresteerd en ter be schikking gesteld van den Off v. Justitie. Ongelukkige val De heer L. uit Amersfoort, Zondag op zijn rijwiel rijdende op de Van Weede- straat, kwam aldaar te vallen, waarbij hij eenige verwondingen opliep en zijn pink op twee plaatsen brak. t Dr. Donker verleende hulp.. J^j Procesverbaal en aanhouding Zondag is tegen F. alhier procesverbaal opgemaakt, wegens het in staat van dron kenschap opschudding veroorzaken in een hotel. In bedoeld hotel werd tevens doot de pobtiie aangehouden Mej. v. O., die nog ,20 dagen vrij Iog.es te goed had, terzake drankwet-overtreding. Zij is ter beschik king gesteld van den Off. van Justitie. De Soester Bouwkring In een matig bezochte vergadering vermoede'ijk beïnvloed door een drietal andere vergaderingen, welke denzelfden avond werden gehouden zijn statuten en huishoudelijk reglement van de Soes ter Bouwkring (Vereeniging ter beharti ging van de belangen van bouw- en aan verwante bedrijven) vastgesteld. Uit de vergadering werd het definitief bestuur gekozen en werd samengesteld als volgt: P. \V. Duin Jr., le Voorz.; \V. v. Genderen, le secr.; R. L. v. d. Berg, le penningm.; P. Man, 2e voorz.; J. C. Swa- ger, 2e secr.; A. A. Kerkkamp, 2e pen ningm.; W. F. H. Busch, bibliothecaris. De vereeniging stelt zich ten doel, werk zaam te zijn ten dienste van grond-, bouw en woning-exploitatie in deze gemeente. Wie zich als lid wenscht op te geven, of nadere inlichtingen omtrent het doel der vereeniging, mocht wenschen te ont vangen, kan zulks bij een der hierboven genoemde bestuursleden bekomen. De vergadering had een zeer geanimeerd karakter. Sympathie-betuigingen waren van ver schillende zijden binnengekomen. Propaganda-avond dammen Dinsdag 11 October, 8 uur, zal tct gelegenheid van het eerstdaags feestelijk te herdenken 10-jarig bestaan der Soester Schaak- en Damclub, genoemde club i>n haar clublokaal Hotel Ockhuizen, Soest dijk, (benedenzaal) een propaganda-avond houden. De heer H. Schreuder uit Baara zal een demonstratie geven op een demonstra tiebord iin de opening van het Dame ganï- bc-et, gevolgd door een praat-simultaatt- seance, wat inhoud, dat die simultaanspe- ler de partij, tii* «q speelt, met u bo Das Alte stiirzt, es andert sich die Zeit Und neues Leben blüht aus den Ruïnen. Met ingang van dit eerste nummer van het laatste kwartaal van 1932 vangt een belangrijke reorganisatie in de uitgave van onze bladen aan. De versregels hier boven afgedrukt, waren ook voor ons een waarschuwend teeken. Ook wij hebben gevoeld, dat de polsslag van den tijd aan onze bladen steeds hoogere eischen stelt. De algemeene en nog steeds stijgende waardeering voor de redactioneele inhoud onzer bladen was voor ons reeds lang een .spoorslag om méér te gevn. Druktechnische moeilijkheden beletten ons echter de noodige uitbreiding te verwe zenlijken. Naast het drukken der vele exemplaren, benoodigd voor onze drie bla den, was de vervaardiging van evenzooveel bijbladen op een vlakpers in één dag niet mogelijk. Nu echter de groote Rotatiepers, welke wij in ons-machinepark lieten bijbouwen, dezer dagen is gereed gekomen, zal deze wensch in vervulling gaan. Voortaan zullen onze GECOMBINEERDE SOESTER BLADEN dan ook' wekelijks verschijnen met Deze uitbreiding in omvangg is noodig om de belangrijke uitbreiding aan redactioneele inhoud mogelijk te maken. Naast de in onze bladen steeds voorko mende redactioneele stof zullen verschillende rubrieken worden ii} voegd, terwijl wekelijks een speciale GEÏLLUSTREERDE ZONDAGSPAGINA en afzonderlijke INTERESSANTE BLADZIJDEN VOOR DAMES EN KINDEREN een plaats zullen vinden. Ons blad is hiermede geworden een unicum op het gebied der plaatse lijke pers. Dat aan dit alles echter groote extra kosten zijn verbonden, zal ieder be grijpen, als men ziet naar de zeer hoogc redactiekosten, het meerdere papierver- bruik en de vooral hoogere kosten aan het gereed maken onzer bladen verbonden- Deze uitbreiding dwingt ons dan ook den abonnementsprijs iets te ver- hoogen en te brengen op In meer dan één opzicht willen wij echter een unicum zijn. Het ligt n.I. in ons voornemen voor de abonné's aan onze bladen te verbinden. Voor liet 4e kwartaal 1932 sttellen wij daarom GRATIS BESCHIKBAAR een prachtig Hoe wij dit rijwiel onder onze abonné's zullen brengen, zullen wij in ons volgend nummer mededeelen. Thans reeds wijzen wij er echter op, dat zij, die bij de toewijzing het abonnementsgeld nog niet hebben voldaan, naar dezen prijs niet kunnen mededingen. De Uitgever, o. G. J. SMIT,

Soester Courant | 1932 | | pagina 2