iet einde der crisis. D. C. van Vliet Een Meisjesgezicht Rust, kalmte en zelfbeheersching nagel. Expeditie op Amsterdam. De Drinkfontein. Fa.Karelsen-Rariemaker Hoe de verwachtingen luiden voor October 1932. 1 Een reportage, met bijdragen van JULES S1LVER PROF. W1LLIAM. F. HARRINGS GEORGE O'CLAREN JHR. VAN HOORN ERIC PETTERSSON I. AMERIKA De Run in November... door PROFESSOR WILLIAM F. HARRINGS Hoogleeraar aan de Columbin-Universiteif M sehoonc theoriën kan men de ecxt- norri:che crisis onmogelijk bestrijden, met met balansen de fabrieken en bedrijven static.:!.ken kan men de honger n/iet stillen, niet saneeren. Dat alles hebben wij thans achter den rug. De lange artikelen der theoretici, die trachten uit te rekenen, dat met den zomer van 1932 de Gouden Eeuw in eere hersteld zou zijn; de sta tistieken, die „ondubbelzinnig" aan de hand van getallen.reeks en wisten te be wijzen, dat alles „eigenlijk niets te betee ken en had"; de balansen, die kostelijk geflatteerd - een enorme betrouwbaar heid der bedrijven moesten summesteeren en daarin ook veelal slaagden, totdat de groote inzinking kwam en meer dan 200 bankiers Sing-Sing binnentrokken, om deze plaats met hun aanwezigheid in aanzien te doen stijgen. Thans zijn wij in het stadium1 der schoo- ne woorden van troost. „Als de presidents verkiezingen maar eerst achter den rug zijn, dan zal alles beter worden!", zoq beginnen iederen dag de hoofdartikelen van den veelgelezen en zwaarbetaatden Wiill Roger, waarbij de vroegere cowboy echter vergeet, dat wij dat „Als maan eerstthans reeds bijna twee jaar ach tereen te hooren hebben gekregen! En zonder, dat de daarin vervatte hoop eenigs- zÉiis verwerkelijkt kan worden. Integen deel i Maar ter zake. Toen de hausse kwam .en de toegelaten beurspapieren 6 milliiard Dol lar stegen, verkondigde Henry Ford: „De- troit zal weer op volle kracht gaan wer ken!" Detroit werk thans nóg niet. En toen de boom in Wallstreet plaats vond, riepen de bankiers: „Nu kunnen wij einde lijk tot credóetverp-roctinovergaan 1" Ge credieten rijn in de laatste 6 maanden ech ter niet uatgeoreid, doch integendeel sterk gereduceerd. En toen de koersen omhoog gingen, kochten de boerenbonden zelf9 weer eens graan; dat werpen zij thans In zee Als hoopvolle woorden ons zouden kun nen helpen, was Amerika het gelukzaligste land ter wereld. Edoch, een verbetering heeft men in geen enkel opzicht kunnen constateeren, maar: „Als de nieuwe presi dent maar eerst gekozen iszegt Will Roger. En die moet het toch weten! II. FRANKRIJK Het „land zonder crisis" door JULES SILVER Het Parijsche politie -radiobericht meldt: „Inplaats van 64 zelfmoorden m Augustus 1932 rijn er thans in de eerste helft van September 121 zelfmoorden geconstateerd. De personen, die de hand aan zichzelf sloegen, rijn in het meerendeel der geval len ouder dan 40 jaar". Wat deze melding met de crisis te ma ken heeft? Buitengewoon veel! Zij geeft namelijk een kijk op de in September dubbo! zoo groote merwgte wanhopi- gen. En dat deze watthopigen hoofdzake lijk menschen zijn op leeftijd, waarin men midden in het productieproces pleegt te staan, is veelbete ekenend 1 Maar ook de product, in Frankrijk heeft geen arbeid voor hen, kan hen niet gebruiken; zij zijn uitgeschakeld, reeds sedert jaren soms! En inplaats dat het beter werd, is hun aantal steeds gesregen: 400.000 werkloozen in het „land zonder crisis"! Anderhalf millioen losse werklieden! DaTing der loo- nen en salarissen met meer dan 22 pCt. Alleen in Parijs zijn er dus in Septem ber reeds 120 menschen geweest, die niet meer konden geiooven aan een einde dei' crisis, die hun levensdraad vrijwillig ver braken, daar zij de wanhoop in hem hart droegen. En onder hen is er een, die drie maanden geleden nog millioenen en mll- iioenen bezat. Se verin Lecombier. Hij wan hoopte nietge'oofde in een mogelijk herstel, spande alle krachten in om mee te helpen de markt te verlevendigen, hij! maakte alles, wat hem in de handen kwant te gelde, stak enorme kapitalen in buiten lar.dsche ondernemingen, in bouwfirrna's, in textielbedrijven Op 14 September was hij financieel stuk. Op 17 Septem ber benam hij zich het leven. Zijn voor beeld zal zeer zeker een ontmoedigenden) invloed uitoefenen op hen, diie nog iets zouden kunnen doen, om de crisis enj haar gevolgen minder gevoelig te maken, op hen, die nog den moed hebben, of mis schien hadden, iets te ondernemen. iri. CHINA Hier kent men geen wereldcrisis door GEORGE O'CLAREN, den bekenden, reïzenden correspondent Stations, Ode mi puin geschoten zijn, ver wrongen spoorrails, een cholera-epidemie met duizenden zieken, overstrooming van den Sungari, onmetelijk groot, volkomen stilstand van alie handel en verkeer!..^ Vreemde oorlogsschepen op de reeden, vreemde troepentransporten o-p alle sta tions, die nog functioneeren, rooverben- den overal op de wegen, honger, ellendle, ziekte. En steeds maar, steeds maar: oor- Hier bi het Oosten kent men geen we reldcrisis! Of hel i,n Europa of in Ame rika beter of slechter wordt: de Japanseh- Chineesche strijd woedt onverminderd voort. Mandsjoekoeo, de schijnrepubliek; met PuY'i, den schijnkeizer, is geen op lossing. Of de opgaande zon van Japan op de puin hoop en wappert, of dat het wapen der Koeomintangs in de lucht klap pert de Chineesche koelie lijdt honger en Ja pan's menschenmassa heeft geen plaats genoeg meer op de eilanden! Déze crisis zal nog bestaan, als er in de staten der blanken geen mensch meer van crisis spreekt. Want lot en toekomst van 240 m-illdoen menschen kan niet vandaag of morgen reeds beslist zijn. De strijd, die hier gestreden wordt, heeft een ach tergrond, die zwaarder weegt, dan de pro blemen van afzet, en productiereguleering, dan vermindering van winsten en stilstand van het landbouwbedrijf! En als, zoo spreekt men, bij dezen strijd het handjevol Europeanen, dat aan de kusten zit, wordt verpletterd, vermalen wat heeft dat te beteeken en? In verhouding tot het feit,; volken, maar om dse van een reusachtig dat bier niet om de toekomst van twee ras wordt gevochten, een ras, dat reeds tientallen van jaren een soort versmeltings- proces dicormaakt en dit nog tientallen van jaren zal doormaken, speelt het tot van deze Europeanen een bitter klein rol letje. Zij zouden hier verpletterd zijn, al zou op de overige wereld niet het spook van de ensis zijn klauw gelegd hebben gesproken. Maar iedereen zegt „Laten wij afwachten!" En daarin bgt zonder twijfel een opkomend vertrouwen verborgen, een vertrouwen in den toekomst, dat viei maanden geleden nog volkomen ontbrak. V. HET OOSTEN Oost-Europa koestert geen hoop, door Dr. ERIC PETTERSON Van een „einde der crisis", of ook s'lechts van een lichte verbetering in den econo- mischen toestand, welke op. een opleven- der wereldmarkt zou kunnen wijzen, be merkt men in het Oosten van Europa niets! Polen steekt enorme geldsommen in het met veel moeite opgebouwde indu striegebied van Opper-Silezië, dat als conourrentiegebied tegenover Duitschlan-d moet dienst doen; op deze wijze tracht men een massa-ontslag tegen te gaan. De randstaten hebben meer- schuld, dan rij o-oit zullen kunnen betalen. Tsj echo-Slo wakije is in alle opzichten en branches ontevreden en pessimistisch gestemd. Over Oostenrijk en Hongarije behoeft men niet eens te spreken. Slechts Rusland is on danks het mislukken van het vijfjarenplan optimistisch gestemd. Heel Oost-Europa zingt hetzelfde lied: „Als wij crediet konden krijgen Maai waar zouden credieten vandaan moeten komen? De Poolsche groo t in dus tri-ee len zijn volkomen gebroken uit Amerika te ruggekeerd; men wilde hen daar geen cent crediet meer toestaan, ja zeifis wilde men ook nog de reeds lang verval len erediettermijnen niet langer rekken, doch dc uitstaande geldsommen innen. De houthandel van Lithauen en Finland met het buitenland is ock pijnlijk sbl gewor den; nieuwe erders komen niet -meer bin nen. De. Russische en Poolsche textielfa brieken werken de oude bestellingen af en hebben geen enkel vooruitricht voor den winter. Óveral is de export zwakker en zwakker geworden en aan een afzet in eigen land denkt men in Oost-Europa hee- lemaal niet meer. Waar men ook vraagt: Oost-Europa is zéér pessimistisch gestemd! En het is en dit weer met uitzondering van den „heilstaat'' der Sovjets pessimistisch ten opzichte van efke verbetering, die er in het Westen zou plaats vinden. En dat is erger... HieT richten de tol- en tarief muren van de andere staten zeer veel scha de en onheil aan en dit onheil neemt zelfs reeds den vorm aan van een ramp voor den landbouw. (Nadruk verboden.) IV. BERLIJN Een afwachtende Burgstrasse door JHR. VAN HOORN Een man komt van oe trap van het beurs paleis; oe rechterarm hangt in een verband. Een kennis vraagt hem, wat er met zijn arm is gebeurd; waarop de ge wonde antwoord: „Bij het opdrijven ver wond!" Toegegeven, dat is een flauwe mop. Maar tóch schuilt er een dieper be- teekenis in, die de verwonde heer zeker lijk zélf niet aangevoeld heeft Men ziet de toekomst hier niet bijzonder rooskleurig in; men vreest, dat alles tever geefs zai zijn, dat juist zij, die trachten te helpen, op het beslissende moment het kind van de rekening zullen zijn! Het snelle einde der hausse en de daarop vol gende, gevoelige terugslag in de Burg strasse scheen hén recht te geven, die nog steeds wilden „afwachten" Daarbij komt nog de onhandige poli tiek der publieke instellingen. Bijna op het zelfde oogenbUk, waarin de Rijkskan selier zijn groote economische rede hield, ontsloegen de Rijksspoorwegen 30.000 man personeel. Intusschen heeft men er weer 25.000 herroepen, zelfs beloofd, orders te geven voer den bouw van locomotieven en waggons, maar de slechte werking van dit overijlde ontslag heeft men tot nu toe met meer kunnen goedmaken. Afwachtend is overigens niet alleen de houding van de Burgstrasse, maar ook de landbouw en de bedrijven zien nog geen geld en zeker geen winst. De landbouwer klaagt over de té rijkelijke oogst (46 mil- hoen mud, dus 15 pCt. meer, dan m de beide laatste jaren), die een scherpe daling der prijzen tengevolge heeft. En de be. drijven? „Wij zullen dezen winter 8,5 mil lioen werkloozen hebben!" verklaarde mij dezer dagen een der leidende personen. Ook de maatregelen, welke het buiten land neemt, zijn niet erg veelbelovend; zij brengen den industrie-export onberekenba re schade toe: Holland roept de menschen op, de Duifsche waren niet te accepteeren,, voert een strenge propaganda voor het Ne- derlandsch Fabrikaat; Frankrijk wil het Duitseh.Fransche handelsverdrag opzeg gen; de handel op Rusland is geheel ge storven; de andere buitenlandsche koo- pers eischen credieten, die de Duitschle industrie niet meer bij machte is te ver-, strekken, al zou men gaarne willen. Zoo verguld is de toekomst dus niet en vaö een „eind der crisis" wordt nergens keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. Voorheen DE ROND Bestelk.: A'dam, Singel 307, Tel. 34522 Soest: Nieuvvstraat 36 en Visser's Boek handel, Telefoon 2272 OFFICIËELE BEKENDMAKINGEN Mond- en Klauwzeer Met het oog op het Keerschen van het mond- en klauwzeer onder het vee, wordt dringend aanbevolen de melk te koken. Het gebruik van ongekookte melk le vert gevaar op, voor de gezondheid. De Burgemeester, G. DEKETH. Soest, 29 September 1932. BURGERLIJKE STAND Vroeg was de zon ter rust gegaan En door de donkre nacht Schoot Manus over bosch en hei Zijn licht in wondre pracht. Geen wandlaar in dit nachtfijk uur: Heel 't dorp in diepe rust; Zelfs boom en struik rijn door de maan In zoeten slaap gekust. Wat hoort mijn oor, wat riet mijn oog! Daar naakt een lange stoet Geruischloos over 't heidepad. Bestraald door Manus gloed. 't Zijn paarden, rund'ren, geit en schaap, 't Zijn zouters, eend en zwaan; Konijnen, hazen, hona en kat, Zes kippen met een haan. Zij stijgen op een heuveltop, Daar zet de stoet zich neer; Ais allen nu gezeten zijn, Verschijnt de Groote Beer. En met zijn eeuwen .oude stem Spreekt hij de schare aan: Gij weet, ik zwerf hier duizend jaar Bij 't licht der heldre maan. Ik kende Soest bij zijn ontstaan: "Heel langzaam groeide 't op; Mc kende 't kind, de jonge maagd En ook de grijze kop- Ik dwaalde over 'd hooge Eng En door het woeste Veen; Slechts Manus was m'n een'ge vrind, Die mij steeds trouw bescheen. En thans na zooveel eemven hier Verrijst een drinkfontein Ter lafenis van 't edel dier, Tot zelfs van 't Soester zwijn. Zij straalt te midden van het dorp, Beschermd door Hermandad; Hier riet ge, wat de Soester voelt Voor paarden, hond en kat. Rijst op en Iaat ons samen gaan Met zang en groote trom; Ter eere van de Soester Raad Klinkt bEj ons rom-bom-boml Toen trok de stoet in vol ornaat Op naar de Drinkfontein; Daar hebben z'al hun dorst gelesclff, Behalve Riet Konijn! j P.S. De Groote Beer is op Soest tegen- DIXI. GEBOREN: Albert, z. v. A. v. d. Broek en B. E. Birkhoff, Birkstraat 38. C'hris- tiina Francisca Wilhelmina, d. v. F. v. d. Valk en W. A. M. v. a. Lugt, Molenstr. W.Z. 36. Dirk, z. v. C. J. Jansen en W. Kampion, Wiekslooterweg W.Z- 5a. Maria Pctronella, d. v. A. Luyben en A. M. v. Velt hoven. ONDERTROUWD: W. A. v. 't Riet en P- L. M. v. d. Lugt. C, H, J, v,( d. Lugt en A. C. Mulders. G. v. d, Broek en W. Hols- GEVESTIGD: H. Jongsma m'. vr., Kfaar- waterweg 45. J. de Vos met vr„ Kon<im- ginnelaan 155. J. v. d. Bedum, Molen str. W.Z. 86. G. Brouwer, Mariastr. 8, G. v. d. Heuvel, Ferd. Huycklaan 4c. W. Cornax, Krommeweg 9. A. L. Clignett, Luchlv. afd- E. Rossmann, Veldweg 14. S. A. Krikke, JuFanastr. 4. C. C. Callen- bach, Amersf.str. 142. B. Staring, Juilh anastr. 65. Wed. G. Engelberts, Nieuwe- weg 98. H- v. Werven m. gez„ Klaarwa- tervveg 35. D. Radstok, Hartweg 2a. VERTROKKEN: J. J- Brouwer, van Kerkpad Z.Z. 41 naar Hilversum, Hilverr- weg 122. G. v. d. Burg, van Van Weede- straat 9 naar Valkenswaard, Bunderstr. 5. H. P. Majoor, van Koninginnelaan 131 naar den Haag, Sclv.estr. 2. C. C. Veeuetw daal, van K. Brinkweg 8 naar A'dam, Stadionweg 103II. W. A. Wannee, van Keikslr. 25 naar Lelden, Hooge Rijndijk 202. J. C. Krabbendam m. gez., van Nieu- weweg 95 naar A'dam, 2é Adjehstr. 36- K. Donker m. gez., van Wald. Pyrmontl- 56 naar A'dam, Vaartstr. 16. D. L. Asjes, van Banningstr. 94 naar Den Haag, The- resias r. 8. E. v. Mierop, van Bosstr. 16 naar Utrecht, Laan v. Soesbergen 27. M. Bernazik, van Rademakerstr. 2 naar Am sterdam, Torrestr. 261. G. v. Bedum, van Moïéhstr. W.Z. 86 naar Bussum, Noor- ckrweg 7. Th. v. Donse'aar, van Spoor- str. 18a naar Baarn, Stationsweg 24. H. Muller, van Van Lenneplaan 8a naar Bre da. 2e Muntstr. 3. A. Willems, van Soes- terb.str. 6 naar A'dam, Sportstr. 34II. J. Oss-sl, van Verl. Postweg 83 naar den Haag, Haagweg 377. B. Th. Reiman m. gez., van Nieuweweg 15c naar Ermelo, Rijkstr. weg A 19. A. Flechtman, van Soesterb.str. 122 naar Weinheim, Baden. D. A. Ravenhorst, van Rademakerstr. 7 naar Zeist, Arnh. bovenweg 23b- G. J. de Graaiuw, van Vossevledl. 3 naar Dor drecht, Bankastr. 28. H. F. Magerkordt m. vr., van Gallerik.pe'.sweg 18 naar Rot terdam, Schieibaansir. 24a- Wed. W. Kes, van Heideweg 7 naar Haarlem, Zaanen- str. 40zwart. G. v. d- Steeg, van Nieuw- str. 24c naar Hilversum, Crailoschebrug 2. A. L. v. d. Chijs, van Burg. Grothest, 7a naar A'foort, Utr.weg 295. VERHUISD: C. P. Kuyper m. vr. van Amersf.str. 119 naar Sinnemapl. 8. J. v. d. Broek m. gez., van le Weteringpad 5 naar Nieuwslr. 38. J. Botterbiom, van Bihkstr. 54b naar Zwarteweg 3a. A. J. Stalenhoef, van Vredehofstr. 6 naar Toren- str. 20- G. v. Zijtvekl m. gez., van Dor- resteinweg 26 naar Wald. Pyrmontlaan 27. E. G. H. Masch, idem. J. Wassenaar m- gez., van Eemstr. 4 naar Buntweg l.Wed. W. Moree, van Van Weedestr. 42 naar Steenhofstr. 60. G. Mossêmg m. vr., van Nieuwstr. 2 naar Ferd. Huycklaan 4c. C. v. Rijthoven, idem. G. Klein m. gez., van Heuvelweg 2a naar Koninginnelaan 27. M. Scherpenzeel, van K. Brinkweg 20 naar Kcnóngininelaan 111, J. F. Kervers, van Vinksnweg 27 naar Kerkstr. lOf- G. W. v. d. Berg, van Van Weedestr. 16 naar Torenstr. 15. D. H. Hogervorst, van P. Potterl. 24 naar Birksfr. achter no. 68, L. v. d. Kooij m. gez., van Molenstr. W,Z, 1 naar Van Lenneplaan 55. E. Bakker, van Wieksl. O-Z. 5 naar Molenstr. W.Z. 69. J. G. v. d. Toorn in?, gez, van Verl, Postweg 57 naar L. Koppenl. 20. R. v. d. Steen m. vr., van Middekvijks.tr. 60 naar Soesterb.str. 35. B. H. Hoepner m. gez., van Klaarwaterweg 17 naar Nieu weweg 15c. J. H. A. van Ravenhorst^ van K. Bcrgstr. 7 naar Jutianasfr. 17. j. Stork, van Heuvelw. 2a naar Kon.laan 27. PLAATSELIJK NIEUWS Bazar Woensdag en Donderdag a.s. wordt er een bazar gehouden voor en ten bate van de Chr. Gem. Zangver. „Crescendo" al hier. Zae voor verdere bijzonderheden de ad vertentie in dit blad. Anti-Communistisch Verbond Dinsdagavond 4 October had te Soest m de zaal der Chr. U-L-O.-school de oprichtingsvergadering dezer vdfeesuging pïaaks. De belangstelling; voor deze gebeur tenis was buitengewoon groot De waar nemend Voorzitter, de heer Endendijk sprak in zijn openingswoord er zijn ver rassing over uit niet alleen, dat de belang stelling in Soest en in geheel Nederland blijkens ingekomen brieven ook voor deze vergadering zoo groot was, maar ook dat zooveel dames aanwezig wa ren, waaronder afgevaardigden van be langrijk i organisa ti es Nadat de voorzitter een korte inleiding had gehouden, kwam aan de orde de vaststelling der stahtten. De discussie #over enkele artikelen was zeer levendig en er werd door verschit- riende aanwezigen aan deelgenomen, o.m. door Mevr. Landweer de Visser, Ds- AI- leema, Mr. van Doorne, de heer Joh. Tak, oud weth. Koenders en anderen. De sta tuten werden met enkele wijzigingen goed gekeurd, waarna de oprichting een feit werd. Het late uur deed de vergadering be sluiten, de bestuursverkiezing en het huis houdelijk reglement op de ledenvergade ring van Vrijdag 14 Oct. a-s. te behande len, waarna Ds. Alkema met gebed sloot. Melden wij nog, dat de contributie mi nimum f0.50 per jaar bedraagt en men zich tijdelijk kan opgeven als lid bij het Propaganda Bureau, RembrandtL 23. A. D. O. Men verzoekt ons plaatsing voor het navolgende Door „de Soester Tunclub" werden op, Zaterdag 1 October j.1. op het Esvac- terrein Atletiekwedstrijden gehouden, on der auspiciën van den Utrechtsche Pro vinciale Athletiek Bond, waaraan door een aantal A.D.O.'ers werd deelgenomen. Onze deelnemers smaakten het groote genoegen op gedecideerde wijze voor A. D.O. de wisselbeker te winnen, welke was uitgeloofd door de plaatselijke sport- vereenigingen. Bravo A.D.O.'ers, Dat is het prachtige resultaat van uwe training. Bij de personeele wedstrijden boekten wij de navolgende successen: Discuswerpen (Dames) le prijs, Mej. A, v. Hilten. 80 Meter hardloopen (Dames), 2e pr^ Mej. A. v. Hilten. Kogelstooten (Dames), 2e prijs, Mej. A. van Hilten. Speerwerpen (Dames) 3e prijs, Mej. AL van Andei. 50 M. hardloopen (Meisjes), le prijs Mej. A. v. Woudenberg. Verspringen (Meisjes) 2e prijs, Mej. P. Crabbendam. Iedem, (Meisjes) 3e pr. Mej. A. van Woudenberg. tahverpen (Mcicjes) 3o pr., Mej. v. Woudenberg. Dit is de kroon op het werk van dit seizoen. Gaat zoo door A.D.O.'ers en ge zult het volgend jaar nog meer successen oogsten. De strijd met de reflectanten naar de mooie wisselbeker zal dan zwaar der zijn. De schenkers van de beker hebben be doeld, door dezen wisselprijs de athletiek in Soest op hooger peil te brengen. Traint ernnstig, opdat mede de gevers van de bekers, succes van uw werk heb ben. Dorresteinweg 3 Schildersbedrijf Auto Lak- en Spuit-inrlchtêng AUTOSPIEGELS. Levering van varkens uit de prov. Utre-ht aan de Nederbndsche Varkenscentrale De Nederlandsche Varkenscentrale zal binnenkort de zouters en andere export varkens in deze provincie afnemen uitslui tend door de daarvoor in ieder district aangestelde zaakvoerder en te leveren op de ondervermelde leveringsplaatsen, tc weten Leveringsplaats Amersfoort De gemeenten Soest en Stoutenburg. Zaakvoerders Gebr. v. d. Broek, Dorrc- steinscheweg, Soest. De gemeenten Baarn, Eemnes-Bunscho- ten. Zaakvoerder P. v. d. Kamp te Eemnes. De gemeenten Amersfoort en Leusden. Zaakvoerder J. v. Hamer, Amersfoort. De gemeente Hoogland. Zaakvoerder O. van Dijk te Hoogland. Huisslachting Het Bestuur van de Gewestelijke VaN kenscentrale „Utrecht", maakt bekend; dat de Nederlandsche Varkens centrale op het cogenb'iiik geen vrijstelling van hef fing bij hiuisslachting verleent. DH vloeit voort uU een overgangsmaat regel en men wordt verzocht het slachten» uït te stellen. Er zal nader bekend worden gemaakt, wanneer weer vrijstellingen ver leend zullen worden en onder welke voor- waarden. Daar de Gewestelijke Varkenscentrale aP O leen controle kan houden over de var kens van leden, worden alleen vrijstel lingen verleend aan leden. Men wordt t aan herinnerd, dat de te-» den geen geldelijke aansprakelijkheid voor de daden der vereeniging hebben. verliest nimmer zijn frissche teint en soe pele gaafheid, wanneer men voor de ver zorging van het gelaat „Zij"-Crême ge bruikt In prijzen van 20—6045 en 75 cent

Soester Courant | 1932 | | pagina 9