MP 11.11 1 Piano's - Orgels - Radio 1 ALLEEN BETERE MERKEN ingezondènstükKen -püWï"" Katholieke Krlnl "ïfUPnUT Vsrkensraarkt 5, A'foort, Tel. 1309 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes Hendrikus, z. v. P. A. Schimmel en H. M. v. Zal, Kon. laan 70. GETROUWD: J. L. v. Wieringen en J. M. Wantenaar. W. A. \f. Jt Riet en P. L. M. v. d. Lugt. H. J. v'. d. Lugt' eri A. C. Mulders. OVERLEDEN: Andreas' Zijderlaan, 39 Jaar,, geh. met A. C. Both, Birkstr. 35a. Menfes Harskamp, 47 jaar, wedr. van J Sijberde, Beetzlaan 5. Sylvester v. Sleg- tenhorst, 68 jaar, gek. m. A. J. v. Dijk; Wieksl.weg O.Z. 27; GEVESTIGD: K. A. Brouwer, Lang.e Brink weg 43a. N. Pranger,' Birkstr. aclifër no. 68. F. J. v. Merkesteljn m. gez., Nrèu- weweg 47. G. C. Buma, Wilhelm irtal. 2- J. G. Gijsbersj Dorrësteiriwëg 16. A. v. d. Quasf, Rademakerstraat 25d. D. de Boer, L. Bergstraat 10. W. J. Laagland, B. Grothestraat 7. H. J. M. v. d. Weerd m. gez-, Heuvel weg 42'. H. SiebbeléS m vr., Oranjelaan 18. W. v. 't Veen, Nieu- weweg 71. J. G. Wolf, Kon. laan 23. J. Jekel met gez., Noördérweg 17. W, v. Tintelen, Verl. Taimalaan 15. S. A. Olling, Soesterb.str. 122. L. Schikking, Oranjel'aan 24. J. Th. Westendorp, Tab malaan 25. M. C. de Graaf, Steenhofstr. 54. R. M. E. Knuttel Koninginnelaan 50. J. J. Klomp; Rademakerstr. 3b. K- Rab- beriing, Amefsf.str. 1. A. v. M-innén, W. Pyrmontlaan 54. VERTROKKEN: H. Kaats, van Laan- straat 76 naar Eemnes; Wakkerehdijk'256. C. J. v. Madegem1, van Spoorstraat 40 naar Vlissingen, Breewatcrstr. 51. C. Dek ker, van B. Örothês'tr. 8' n'adr Hilversurri, Soestdijkerstraat 25. B. M. Jansen Sin bh, idem. C. Lamberts, van Beckeringhstraat 32a naar Zeist, Hertenlaan 31. Wed. P. Rentmeester, van Taimalaan 23 naar Am sterdam, Zaeh-. Jansestr. 5 I. N. Knoppers, van Hartweg 20 naar Amsterdam, Zach. Jansestr. 51. E. Teekens, van Steenhof straat 7 naar Sassenheiim-, KeFklaan 56. T. TeekCns, van Kob.laan 6 naar Palem- bang, J. J. Hooft, van Kerkstr. 10 naar Ermelo, Torenlaan 112. J. Vuurmarts, van L. Brrjn'kweg 14 naar A'fboYt, Puntenbur: gerlrian 20. L. W: Roest, van K. Brink- weg 25 ndar A'fócrt, Heiligenb.wég 84/ C. Hagen, van Bitkstr. 52- naar Leueden, E llS. J. W. Burgers, van Stèenhof- straat 50 naar Rhedén, Velp, Emmastr. A. J. Pot m. gez., van Amersf-str. 34 naar den Haag, Piersonlaah 15. A. M. Jekel-de Boer, vaft: Molenstr.' O.Z. 9f ndar Amsferdanf, Ceitrituifrbaan 1191/ M. J. L. Gcbben, van Kerkpad N.Z. 45 naar S4t- tard, Kloosterplein' 2. H. C. Kwak, van Nieuweweg 25 naar A'dam, Leeuwerik- str. 43boven. O. v. Ëe m. gez.-, van To- renstr. 20 naar Zeist; L- de Colignyplein 2. VERHUISD: B. v.- Brienen m. gez., van Wieksl.weg O.Z. 97 haar le Heesérl. 4 W. Herfst, van S'choutenk.weg 8 naaf Molenstraat W.Z. 20. M. Schipper-Vetvat. van KrommeWeg 29" naar Bakkersweg 3. H. Slagf, idém. W. C. v. Logtenstein, van Zwarteweg 1 naar L. Brimkweg 43a. Wed. S. J. Altenburg, van Üorrestèhnveg 16 naar Kon.'aan 16. K. v. Sloten m. gez., van B. Grothestr. 3f naar Nieu weweg 95. J. H. v. Héihingèn m'. gëz.,, van Bosstr. 63 naar driehoeksweg 10. G. v. d. Broek, van Wieksl.Weg W.Z. 7 naaf Beckeriirtghstr. 32a. Wed. G. Th. de Waal, van Harfmarilaan 52 naar Kampweg 70. A. J. Matthieu, van Kerkpad Z.Z. 23 naar Juilianastraat 47. H. v. Doorn m. gez-, van Klaarwaterweg 17a naar Krommew. 23, WelEcT. Heer J. H. Strave, tramstation Soesterberg. Bij een vorige bazaar is gebleken, dat ook in Soest (Soestdijk) veel liefde is voor het chr. onderwijs te Soesterb'erg. Onderstaande Dames en Heeren hebben zich bereid verklaard een comité te vor men voor het in ontvangst nemen van ga- veil, zoo' mogelijk vóór Donderdag. 27 Oc- tober a.s. Mevr. Deketh. Mevr. Alkema. Mevr. Beckeringh, villa „Eikenhorst". Mévr. Beversen, Korte Brinkweg. Mevr. Vah de Flier, Stationsweg 12. Mevr. Gróënéveld. MeVr. Landweer-de Visser, N.h.str. 10. Mévr. Van Westen, villo „Alde Terpe'k Mej. Sijp, Waldeck Pyrmontlaan 50. Mêj. Westfa, Julianasfraat. WelEd. Heer Van Hoek,' Kon. Paleis. Namens het bazaar-comité, bi Hoogachtend, •Wm%. W. HAMER, Postweg 59, Soesterberg. PLAATSELIJK NIEUWS Anti-commimistïsch Verbond Vrijdag j.i. had de aangekondigde le denvergadering plaatsin het A.O.V. Het- huishoudelijk reglement werd met eeriige wijzigingén"* göedgèkeurd en het voorloopig - comité zal tijdelijk als waarne mend Bestuur dér plaatselijke afdeeling op treden. Het Comité van Voorbereiding is onde'f applaus met' algemeerte stemmen tot Bóndsb'esttlur benoemd. Nkler vërriéfhén- wij, dat een groote propaganda-avond voor de plaatselijke af deeling wbrdf' voorbereid, waarop de be kende kanselredenaar Pater Börfomeus de derdag,. vorige week, is ingebroken in de Men verwarre deze vereeniging niet friet de groote Pluimvee- en Konijnenfokkers Ver. „Soest en Omstreken", die nog in volle actie is. Aangehouden Donderdag is door de politie te Baarn aangebonden een zekere J. J- K., die ver dacht wordt verschillende diefstallen te hebben gepleegd te Baarn. Bij het on derzoek bleek tevens, dat hij ook de dadei was van de inbraak, die op 30 Aug. j.f. gepkiegd is in de woning van den heer Z. aan de Nieuwesteeg alhier. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld. Te Hilversum aangehouden Donderdag is door de politie van Soest een inwoner uit Hilversum aangehouden, als verdacht van te hebben gepleegd een zedenmisdrijf met een inwoonster uil Soest. Na onderzoek van deze zaak, is de verdachte ter béschikking gesteld van den Commissaris van Politie te H'sum. Tramontsporing Vrijdagmiddag tegen half twee is de motorwagen der electrisehe tram der N. B M-, kómehde uit de richting Amersfoort, ter hoogte van de vacanfiekolonie alhier uit de rails geloopëri tengevolge van den zwateri regerival, waardoor het van hoo- gérè gedeelten- afstrdöménde water aldaar het zand had opgegpöeld. Passagiers en personeel kwanteir gelukkig met don schrik vrif. De dienst was echter gedufenidie enkele uren danig iu de war. Intusscheri mocht men erin slagori, out tegen vier uur den gcderailleerden wagen weer in 't spoor té brengen, zoodat de baan weer vrij wetd. Inbraak in do Ned. Herv. Kerk In den nacht van Woensdag op Don- GreeVe O.F.N. en Z.Exc. oud-minister Bij- léveld zijn uitgenoodigd het woord te voeren. Het voorbereidend werk tot stichting van plaatselijke afdeelingen wordt ter hand ge nomen zoo'dra het Bondsbestuur een Se cretaris Generaal zal hebben benoemd. Men verzuime niet zich als lid op te geven. De contributie bedraagt slechts 50 ct. pfet jaar minimum en verkrijgt men daarvoor zeer veel. 'Het AlC.V; jaagt - gèeh politieke doel einden na en beoogt geen wapengeweld j daaruiit niets vermist. Het had trouwens aan te wenden dan dat met wapenen des geen ziisi voor de dieven „iets daarvar geestes. Reeds nu verheugt het A.C.V. zich in een göede,- krachtige ontwikkeling. De medewerking verwacht het Bondsbe- stuür van allen, die mede willen strijden om het behoud der hoogste cultuur goe deren. Politie diploma De Heer J. G. Smöreh&urg, bakkers knecht bij A. Tammer te Soesterberg, be haalde dezer dagen op het gehouden exa- inen van den R.K. Politiebond „Sint Mi- chel" te 's He'rtogenbosch höt Politie di ploma. Gezien het feit, dat hij slechts een jaitr les hééft gehdd bij den poïifiècursus van' den Alg. Ned. Pol. Bond tè Amers foort, is dit voorwaar een felicitatie waard. Hulde Dezer dagen herdacht de agent van po- lit-ié Kareisen den dag, dat hijx 30 jaren in politiedienst was, éérst als jachtopzie ner, daarna als nachtwacht en thans als agent. Van het politiecorps werd hem bij deze gelegenheid een fraai bloemstuk aan- Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redaëtie.- Verzoeke beleefd onderstaande regelen wel in Uw veelgelezen- bladen te willen Idoen opnemen. Bij voorbaat hartelijk dank. Het Bestuur der Chr. Schooite Soes terberg hoopt op! 3, 4 en 5 November a.s. een bazaar te houden ten bate van de school. Om echter dit werk goed te doen slagen, moet er véél medeleven zijn en liefde voor het Christelijk onderwijs. Het bazaar-comité wil gaarne dezen bazaar bij U allen aanbevelen. Velen zullen op één der genoemde da gen wel een bezoek kunnen brengen aan de school. Als de wil' et nu o'ok is, kómt allés wel in orde. Wie zich een vorigen bazaar in de schóól herinnert, weet, dat 't er heel gezellig en drük kan zijn. Vriendelijk noodigt' het comité U uit er een uurtje aan te wagen en een kijkje te komen nemen. Er zal voor een ieder wel iets zijn, wat „medegenomen" kan wor den naar huis en U steunt hierdoor de Chr. school. Ook zullen er enkele prach tige artikelen worden verloot. Het comité houdt zich ook aanbevolen voor giften voor dit doel, 't zij in geld of in goederen. Och, er schuilt zoo hief en daar nog wel iets wat voor dezen ba zaar welkom is. Even een berichtje en 't wordt gaarne afgehaald. Help ons in 't werk voor hef ch'r. on derwijs. Aan onderstaande adressen worden Uw jgayen heel gaarne in ontvangst genomen. f^elEd. Heer H. Raat, Hoofd der school. Familietwist? Zaterdag werd de politie telefonisch be richt, dat in een gezin, wonende aan den Schoutenlkampweg, een hevige familietwist heérschte. In een mbimtim van tijd was eeii agent tei plaatse om de gemoederen te kalmeerèn. 't Bleek echter rti'et noodlg. Moeder de vróuw was wat overspannen en raasde en tierde tegen haar kroost. Van dergelijke o-terdrevert geruchten hoopt onze politie jn den vervolge ver schoond te blijven. Diefstal Zondagmorgen werd op hét politiebu reau aangifte ged'aaü door Z., hoender- pafkhouder alhier, dat uit zijn hokken een gróót aantal hóehdérs waren ontvreemd;. Een hondenhok gestoten Achter het groote, nieuwe blok hui zen, gelegen aan de B. Grothestraat, stond een hondenhok. Men kwam Zondag tot de ontdekking, dat deze hondemvonimg spoorloos verdwenen was en 'deed men- natüuFKjk van een en ander aangifte bij de politie. Druiven uit een kas ontvreemd De heer W., wonende aan de Molen straat, heeft een druivenkas in zijn tuin. De saprijke vruchten zien er thans op zijn voordeeligst uit en zijn voor me nigeen een echte lekkernij. Zoo dachten ook e enige jongens, die zich niet ont zagen om- toen ze bemerkten, dat de deur van de kas was gestoten, onder het fundament door te graven, om zoodoende de begeerde vruchten te kunnen kapen. Glasruit ingeworpen Terwijl de familie P. des avonds kwart vóór 10 rustig aan tafel zat, werden ze plbfseling opgeschrikt door een harde knal. Door baldadige Jongens was een groote spiegelruit ingeworpen. Pluimveefokkers vereen, ontbonden De Pluim v ee fokk e rs - Ver.wèlkë een paar jaar geleden op initiatief van den heer Van der Wiel aihier werd opgericht, is dezer dagen weer ontbonden. Ned. Herv. Kerk alhier. Waarschijnlijk met een groot breekijzer hebben de dieven de deur, die naar de Consistorie leidt, ge forceerd en open gebroken. In de consisto riekamer zijn een tweetal brandkasten opengebroken, eveneens ongetwijfeld met een groot breekijzer. Alles is doorgesnuf- féld en- een hopeoloze chaos hébben de dieven achter gelaten1. Allerlei boekeu en archieven, die irn de kasten waren gebor gen, lagen over den grond verspreid; Vó-or zoover kon worden nagagaan,- is ens an mede te nemen, daar geldswaarden niet aanwezig waren. Konen tijd geleden waren de papieren van waarde,- ten bedrage van 20" a 30 duizend- gulden bij- een bankinstelling on dergebracht Ook im de kerk 1:ebben de dieven ge- zocht en- een paar Ibusjes geledigd, o.a. voor de zendingcj| voor de restauratie van de „OudC' Kera". De bedragen, die buit zijn gemaakt, zii'n evenwel uiterst ge ring geweest. De tqgakast is zelfs nauw keurig nagesnuffeld. Een busje daaruit, waarin vreemde munten waren geborgen, is medegenomen. De catechisatiebus blijven staan. De kast waar deze geborgen was, hebben de diéven- niet opgemerkt. Het zilveren Avon dm da {Stel was niet in de kerk aanwezig. De buit is dus gering geweest. De po litie heeft de zaak' in onderzoek Dóórdat echter niét direct aangifte bij de politie is* god aan, is het onderzoek niet weinig bemoeilijkt. Examen Voor het examen schoolraad zijn te Utrecht geslaagd mej. T. W. Koopmans en de heer J. W. v. d. Heuvel, alhier. Wijnzaak Zooals uiit één in ons blad voorkomen de advertentie blijkt, heeft de heer Gra- vemaker aan de Vredehofstraat, aan zijn Café en Lunchroonv thans ook een Wijn zaak verbonden. Pluimvee-film A.s- Maandag, 24 dezer, des avonds te 7.30'UUr,: zal 'in hotel „Eëniland" de Pluim veefilm „De Boer, de Kip en wat daar opr draait" vertoond worden, vanwege dé Pluimvee, en Konijnenfokkers Ver. alhier. Behalve de leden en hunne huisgenooien, heeft ieder, die ook maar eeuigszins be lang stelt in het kippehhouden, al is het maar voor 6 kippen en een haan, vrije toegang. Entree wordt niet geheven. Kin deren worden niet toegelaten. Nochthans moet de zaal vol voor deze mooie film. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen, zijn inlichtingen te bekomen aan de achter de voorwerpen vermelde adres sen: Moerboor van auto, Ringweg 12; Gouden ring, Schoutenkampweg 14. Geel bruine herdershond, Politiebureau; Cein tuur, idem; Zwarte jonge kat, Kerkstraat 57; Rijwje!beIasting'merk, Akkerweg 10; Zwarte damestaseh, Politiebureau; Grijze poes, Julianapléin 10. Overtreding Arbeidswet Wegens overtreding van de Arbeidswet is door de politie bekeurd van R. alhier. R.K. Meisjesvereenfging Tn de£e gemeente 1® opgericht een R.K. Meisjes vereen! ging als onderdeel der K.-J. V. Tot presidente dezer vereeniging is gekozen Mej. Renckens. Veroordeeld D. P. te Soesterberg, tegen Wie pfoces- vefbaal was opgemaakt wegens het laten verrichten van werk door jongens bene den 14 jaar, alsmede het' doen verrichtèri van nachtwerk, werd door den Kanton rechter te Amersfoort veroordeeld tot twee maal 25»en één maal f30.— boete. De Katholieke Kring gaf zijn eersten avond in dit seizoen in het parochiehui!. „St. Ludgardi's". De voorzitter, inlr. TerlUngen, opende de bijeenkomst met den chr groet. Spreker richtte een hartelijk welkom1 tót de goed bezette zaal, speciaal tot den zeereeriv. heer pastoor A. G. Smiit als moderator der vereeniging. De Bisschoppelijke goed keuring is afgekomen en mr. Terlin'gen mocht eonstateeren, dat door de zeer ijve rige bemoeiing van den secretaris, den heer Holtus, de Katholieke Kring een ge zonde toekomst tegemoet gaat. De zeereerw. heer pastoor Smit gaf een korte inleiding over dezen Oosterschen avond, welke bedoelt te zijn een uiteen zetting van de liturgie der Grieksche Kerk met hare liturgische ceremoniën en ge zangen. Zeer uitvoerig werd door den zeereerw. spreker den aanwezigen duidelijk gemaakt, welke treffende plechtigheden' gepaard gaan met het oparagen d^r H. Mis- Wanneer men er rekening ni'ee houdt, dat er plm. 150.000.000 gcloovigen in het Oosten zijn, die o'rts Katholiek geloof het meest nabij zijn, die ons Katholiek geloof 't' meest nabij zijn en er zich tot héden 7.OÖ0.000 hébben geschaard onder den Paus van Rome, dan spreekt het vanzelf, dat het streven van het in ofns land ge vestigde „Apostoldat der Hereénlging" in alle opzichten aandacht verdient. Om deze propaganda aanschouwelijk voor te stellen had Z.Eeïw. gèmeend vöpr dit doel den eersten avond agn den Ka tholieken Kring aan te bieden. Met duidelijke lantaarnplaatjes werd eén en ander verduidelijkt. Tenslotte kregen de aanwezigen te hoo- ren de Oosterschen kerkzang, uitgevoerd door het gemengd koor „Utile Duloi", dat- blijkbaar veel studie van dezen zang had gemaakt. Het was een waar succes voor de zangers, maar vooral voor den dirigent, den heer Ponten. Op verzoek van pastoor Smit werd tot slot door ahen gezamenlijk het Missielied, compositie van den heer Theo Smit, ge zongen. Tijdens de pauze werd bij hooge uit sondering een kleine verloting gehouden ten bate van hét Parochiehuis. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter hartelijk dank aan den zeer eerw. spreker, den zangers met hunnen dirigent en sloot dezen uitstekend ge slaagden eersten avond mét den christe lijk en groet. Zondagavond ging dezelfde uitvoering tegen entree. De zaal was tjokvol, een, aantal moest worden afgewezen. Ook deze avond is bijzonder geslaagd. Geslaagd Mej. C. W. van Hasselbach- alhier, as geslaagd voor. het examen voor Apothe ker-assistente. Wedstrijden A.G.A.V.S. Dcor de Gymnastïek-Ver. „A.G.A.V.S." te Soesterberg, zijn tegen 22 en 23 De cember a.s- onderlinge wedstrijden uitge schreven voor leden van genoemde ver eeniging. De wedstrijden zullen plaats Jiebben iu het gymnastieklokaal aan deit School weg. „School met den Bijbel" Maandagavond, 17 October, hield de vereeniging „School met den Bijbel" te Soest een ledenvergadering iu de Chr. U.L/O.-school, aan de Spoorstraat. De voorzitter, Ds. Groeneveld' opende déze zeer goed bezochte vergadering met het laten zingéit van Ps. 25 2, ging vooi im gebea en las een gedeelte uit Gods Woord; Waarna Z.W.Eerw. om des tij ds- wille slechts eert enkel kort openings woord sprak. Nadat enkele zaken vlot werden afgehandeld, sprak de voorzitter een hartelijk afscheidswoord tot Ds. B'. ASkerna, welke om gezondheidsredenen voor zijn bestuursfunctie heeft moeten bedanken. Het bestuur heeft met leed wezen van dit bedanken kennis genomen en spreekt zijne waardeering uit over al dert arbeid door Ds. Alkema voor de Chr. schóól verricht. Dë voorzitter hoopt, dat hij nóg vele jaren voor zijn veelomvat tende arbeid moge gespaard blijven en zijne adviezen in moeieüjke gevallen nóg dikwijls mogen gevraagd worden. Ds. Alkema antwoordde daaróp, dat hij dierl arbeid heeft ut'oelen doen en heeft mogen dóen en het hem niet van harte ging om te móeten bedanken. Het mooie van ons schoolbestuur is, dat Wij hébben gezocht en gevonden de dingen, die ons veieenigcn en niet hebben gezocht naar de verschilpunten. Hij dankte den voor zitter voor zijn waardeerend woord en hoopte, dat de Heere hem nog vele jaren nlogc' sparen voor zijn schoone arbeid ten bate van onze kinderen. Daarna had bestuursverkiezing plaats' voor de vacature Ds. Alkema, waarvoor Ds. S. Wouters werd benoemd terwijl pe riodiek aftraden de heeren v. Brummelen en v. Batenburg, welke beide met groote meerderheid van stemmen wederom' wer den herkozen. De benoemden namen hun ne herbenoeming aan. De pénningmeestêr bad geen begrooting irtgédieud, omdat het bestuur zich toch niet aan de begxootihg kon houden m:aa; een duidelijke uitleg gegeven van zijn be heer der financiën, hetgeen bleek zuinig en veilig te zijn en 'boven alllcn lof is verheven. Dat hij weder met groöte meer derheid werd liefkozen, was Wel een be wijs, dat de vergadering zijn arbeid op prijs stelde. Bij de rondvraag vroeg de heer van Ameron of het niet mogelijk was, dat het &cTioólb:esfüttf b'p !de feestdagenvan H. M. de Koningin, de Koningin Moeder e& <Je "Prinses kon zorgdragen voor een pas send kinderfeest, wat nu niet gebeurde. Deze zaak zal' onder de oogen worden gezien. Ds. Wouters eindigde daarna niet dank zegging. Chf. Gern. Zangver. „Crescendo" Ter gelegenheid van bet Zilveren jubile um van genoemde vereeniging, werden wij tegen Woensdagmiddag 2 uur vrien- delijk uitgenoodigd door het jubileum- cómité, tot een bezoek aan zijn bazar, welke gehouden wordt tot Donderdag avond 13 dézer, 10 uur, in de Chr. Ü.L.O. school aan de Spoorstraat. Wij bemerkten onder de vele derrie en heeren de beide Geref. predikanten, het gemeenteraadslid den heer A. Endendijk, Dr. P. Donker e.a. Toen allen hadden plaats genomen, zong men Ps. 136:1, las Ds. B. A'Ikèma daarop enkele verzen uit I Kronieken 25 en ging voor In gebed. Paaróp zegt Z.Ecrw-, dat hij blij is, dat deze bazar nu gehouden kan worden en alle moeilijkheden nu overwonnen zijn en zooveel (is saamgebracht door liefdehanden, zoowel giften in geld als im uatur-a. „Cres cendo" vierr hdar zilvefen feest en heeft steeds bij ,al haar arbeid d'e eere Gods gezocht. In haar jub'ileum-ccncert zal zij teohen „Crescendo" te zijn. Het hoogte punt in haar zang is de lof van God ver< kondigen. Daarom las spr. enkele verzeil voor van Koning David, die in zijn pro- fetiën Gods lóf bezong. Z. Eerw. hoopt, dat God het werk zal zegenen en dat alle handelingen op dek-én bazar verricht, zullen Worden tot Zijn eer. God geve een rijke vrucht op- dezen arbeid tot Zijne verheerlijking. De voorzitter van hét jubileum-comité; tevens voorzitter déf véreeniging, dankte de Eere-VooTziftef hartelijk voor het- ge sproken woord, waaraan' niets is toe te voegen. Spr. hoopt, dat dé Weiisch van Z.Eetw. in vervuiling zal gaan; de vér- eemging vöor ChristüS, Hem' zij de eer. Spr. dankt Ds- Wouters voor zijn- tegen woordigheid, verder hei eere-comité en allen die hebben medegewerkt, om het ge heel te doen slagen, ook de groote sehart gevers en geefsters; alles heeft de ver wachtingen overtroffen. Spr. höópt, dat deze dageh niet enkel en alleen het stem pel der Chr. Ver. zal dragen, maar dat steeds de vlag van Koning Jezus in top is eri gèën enkele wanklank zal worden vernomen. Hierop verklaart 'Ds. Alkema de bazar voor geopend. Er was direct volop kooplust in: de ver schillende stands. Er Whs te veel om' op te noemen. Ook was gezorgd voor de noodiige attracties; als prijsschieten-, sjoel bak, balwerpen, wonderboom, boonentel len, etc. De zaal was knuS ingericht. Ook was er gelegenheid een kop thee te ge bruiken. Het geheel is gestaagd. We ho pen, dat de recette in oVëreënstemnriri'g zal zijn. KONBNQINNELAAN 21 Ds. Westmijsê voor dé openbare school Toen vertedien jaar de vereen. Volksom-* derwijs haar jaarlijsche propaganda-avond hield, waar Ds. Westmij se een rede- uit sprak: „De Openbare School de meest Christelijke", blëelc de groote zaal van Religie en Kunst" vèel te klein. Tiental» lëri ingezetenen, die gaarne den avond hadden bijgewoond, werden teleurgesteld. De afd. Soest van V.O. heeft daarom ge meend, dit jaar een soortgelijke avond té beleggen op Donderdag 3 November en Ds. Westmijse hééft zich wederom be* reid verklaard, een propaganda-rede te houden, ditmaal over het onderwerp. S.O-S. (Steunt orize School). Van verschillende zijden werd echter die opmerking gemaakt, dat hét zöo jammei was, dat verleden jaar Ds. Westmijse tij dens de pauze vertrok; men had zoo gaarne den spreker ook na de pauze nog eens gehoord! Welnu, het afdéél-ingsbe stuur van V.O. is el* in' geslaagd, Ds. Westmijse bereid te vinden, na dë pauze de aanwezigen te vergasten op „Ernst en Luim". Kennen wij dus Hs. W. reeds afe predikant, als spreker voor V.O., als ^preker voor „Kerk en Vrede", thans zul len wij Ds. W. ook- leer eri kéniiéri (eri óngetwfeld \vaardeerën): als dëclariidt'or. Wij vestigen er dé aandacht-op, dat de Vereen. „Volksonderwijs", die thans reeds 64000 leden telt, op politiek terrein geeri rol speelt. Haar doël is: bevordering van de alge mee 11e voiksón t\V ikke Eli g en be hartiging vart de belangen' def Opérib'are' School. De avond van 3 'Novénlbër 'is niét bë» doeid voor kinderen. Wel- vëfwaëhten we, dat vele ouder'ë vaii: schbólgarinclé kinderen dezeti S.Ö.S.-avortd'zrillori bijWoriën. Toe» gangskaartert zijn' gratis verkrijgbaar. Mén zie daarvoor de in dit''blad vöbrkómend*s S.O.S.-advefteritié; Voor de béWónéfs vari- de buurtschap Hees zal bij genoegza- zame deelname een autobus rijden naai en van „Religie en Kunst".

Soester Courant | 1932 | | pagina 2