Laat II leiden door de T elefunken Ster Technisch Bureau H. SCHlïïjFF Gecombineerde Soester Bladen- T TE Li F U N KEN Alles wat de Telefunken Ster draagt is schit terend van vinding, kwaliteit en afwerking Stationsweg Id-le - BAARN - Telefoon 458 uuiiu^y 9 DECEMBER 1932 TWEEDE BLAD No. 49 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Pieuer, z. v. P. J. Butzelaar en A. G. v. Issett, Kerkstraat 27. Maria Catharina, d. v. A. Tammer en A. G. v. Doorn, Postweg 4. Hendrik a, d. v- B. Petersen en T. Dirksen, W. Toplaan 11. 11. Aleida Wiilhieltnina, dL v- W. P. Dor- reisteij-n en A. Malesteiin, Molen-str. W-Z. 37. Dorothea Anna, d. v. N. C. Baltus m E. Koomen, Krommeweg 21. Willem^ z. v. W. Priem en N. v. d. Kuij, O. Utr. weg 54. Jacoba Marijtje, d. v. F. J. Pee- ters en A. H. Blom, Kampweg 54. ONDERTROUWD: A. G. v. Dorrestein en B. M. Harskamp. 'OVERLEDEN: Nieolaas HornsveM, 68 jaar, Vinkenweg 9. Willem v. Asselt, 60 jaar, wedr. v. Jannetje v. Apeldoorn, Post weg 70. GEVESTIGD: A. v. Vetzen, Beetzlaan 41. W. Hagen, Zwarteweg 2. K. C. Mohr- mam, Da Costalaan 9a. W. Schud el, Soes terbar. 109. J. v. d. Heuvel, Kerfcpad Z.Z. 15. E. C. Sprong, Noorderweg 21. J. Mourick, Dijkhuisstr. 11. G. J. Ver boog, Soesterb.str. 125. A. Adelaar, K. Brinkweg 25. E. C. Snik, Klaarwaterweg 44. B. A. Wamsteeker m.g., Noord erweg 21. H. Bitterling m. gez., woonwagen kamp. B. C. D. Drejer, Beethovenlaan 4. A. Leijssen, Vosseveldl. 5. H. Altena, Nieuweweg 120. W. Hartrich m. vr.j. Eigendom weg 80. A. C. Coenraads Ne- derveen, idem. J. Sporry, Amersf.str. 112. VERTROKKEN: J. M. Telders, van Veldweg 10 naar de Bilt, Hoflaan 5. K. Herrebout m. gez., van Eikenlaan naar den Haag, Apeld.laan, woonw. J. de Goe. de, van Nieuweweg 60a naar A'foort, Fuch- siastr. 64. M. J. Goes, van Birkstr. 34 naar A'dam, Haarl'meerstr. 47. H. A. de Ridder, van Amersf.str. 23 naar Oostvoor- ne, Rialaan 254. F. v. d. Horst, van Steen hofstr. 43 naar A'dam, Soerabajastr. 71 H. L. d' Angremond, van Nassaitlaan 2 naar Adam, Valeriusstr. 94. A. Niemeijer, van Praamgracht I naar H'sitm, Minister park 12. A. Engel, van Praamgracht 1 naar H'sum, Hooge Naarderweg S4. G. Bliek m. vr., van HartmanL 18 naar Apel doorn, Kweekweg 29. M. Perier, van Birk str. 16 naar H'sum, Lorentzweg 18. E. v. IJss el-dijk, van Amersf.str. 17 naar Ned. Indiië. J. C. A. v. Duin, van Ko<n.laan j[50 naar H'sum, Lage Naarderweg. J. L. v. Apeldoorn, van de Zoom 1 naar Smal- lingerlana, Boornb. A 44. Th. B. Sukkel, van B. Grothestr, 63 naar Baarn, Gen. K. v. d. Heijdenl. 8. A. W. v. Dijk in. gez, van Schrikslaan 57 naar Utrecht, Berkel- str. 27. J. M. RofüngsWier, idem. VERHUISD: H. Kalkman, van Banning- str. t04 nszr-Postweg 52. Q. A. Dekking', van Kerkstr. 24- naar Hartmanlaan 36. H. v. de Kuil, van Hartweg 7 naar Nieuwe weg 6. G. Deijs, van Klaarwaterweg 27 naar Nieuweweg 42a. Wed. C. v. Veenen. daal, van Birksrr. 10a naar 26c. H. Essen, van Kerkpad Z.Z. 14 naar Hartweg 7. P. v. Klooster, van Molenstr. W.Z. 70 naar W. Toplaan 7. G. E. Karssen, van Eigen- domweg 2 naar Klaarwarerw. 44. H. v. Donselaar, van Spoorstr. 8 naar Birkstr. W. C. Verwoerd, van Ringweg 10 naar Kerkstr. 12. G. van SpiroJ. van Meel H. Rozenheek—C, P. Amelunxen 0—1 0—1 Totaal 37. H.H. Schakers uiit Soest, sluiit U aan bij de Soesterclub, er kan nog een tweedie 10-tal gevormd worden» Clubavond Dins- in Hotel Ockhuysen. St. Nieolaas te Soesterberg Maandagmiddag werd in de groote zaal van Hotel „Huis ten Halve" het St. Ni- colaasfeest gevierd door de kinderen der R.K. Scholen en der St. Anna-vereenigkig. De zaal was geheel gevuld en St. Nieo laas en zijn knecht hadden handen vol werk, om de cadeautjes uit te deelen. Gelijktijdig werd eenzelfde feest gevierd in het vliegkamp, voor de kinderen van de aldaar werkzaam zijnde militairen. Ook daar is genoten, niet alleen van 't lekkers, maar ook van de vertoonde films. St. Nieolaas, die blijkbaar Maandag in Soesterberg heeft overnacht, heeft voor zijn vertrek Dinsdagmorgen nog een be zoek gebracht aan de Openbare School alwaar men de goede Sint ook veel lek kers en cadeautjes afhandig wist te maken. Brandweer Soesterberg A.s. Dinsdagavond te 8 uur, zal door de Vrjjw. Brandweer te Soesterberg, een oefening worden gehouden. Dammen Maandagavond was de damclub Soest de gast van de Amersfoortsche damver- eeniging A.D.V. Evenals vorig jaar, heeft Soest de nederlaag gefeden, ditmaal niet as vermoedelijke uitslag 12—8. De voor- loop'ige stand ais 106, met 2 afgebro ken partijen. De gedetailleerde uitslag luidt: Soest I A.D.V. I H. Bakker Jr,E. Kroes H. Bakker—A. P. Beij Chr. Bakker—Ph. Rinrel P. FloorC. B. van de Ben: S. de ZoeteTh. Werdler J. de BoerJ. v. d. Velden D. WaalC. van Berkenbosch W. HengerJ. Hors me ij er G. J. ter HaarE- van de Wart P. Reeringh—A. Ploeg Voorloopdge uitslag St. Nicolaas-aftractie der Soester Winkeliers Zooals algemeen bekend werd 'door de winkeliers, welke te samen de Si Nieolaas- attractie organiseerden, een St. Nicolaas- courant uitgegeven, waarin verschillende nummers recht gaven op door de deelne mende winkeliers beschikbaar gestelde prjj- zen. Op de navolgende nummers zijn de prij zen gevallen, welke tot en met Zaterdag 10 December bij desbetreffende firma's PLAATSELIJK NIEUWS x—x 1—1 0—2 1—1 x—x 2—0 2-0 0—2 0—2 0—2 6—10 sa eau TELE FUN KEN Telefunken 33 W, incl. lampen f 87 50 Telefunken 122WL, incl. lampen, met ingeb. luidspreker f115.— Telefunken 231W, incl. lampen f 122.50 Telefunken 231 WL, incl. lampen, met ingeb. luidspreker f 147.50 Telefunken 343W, incl. lampen f 175. Telefunken 343WL, incl. lampen, met ingeb. luidspreker f 245. Telefunken 650WL, incl. lampen, met ingeb. luidspreker f285. Telefunken 650VVK, incl. lampen (radio-gramofoon) f 430.— Sihaphon 56..f 24.50 Sihaphon 58 ........f 52.50 Sihaphon 81f 50.— Sihaphon 83f 50. Bi Noodlanding Vorige week heeft de Sergeant-vlieger -Oost Imdiê met nog twee inzittende Sergt. vliegeniers, bij het avondvliegen,, een noodlanding moeten maken vlak achter het vliegterrein, met het drie-motorige 'Vliegtuig, waarmede Kapteiu Koppen de &eis naar Indië maakte. De inzittenden bleven ongedeerd. Het vliegtuig, dat met rden kop dn den grond terecht kwam, werd zwaar beschadigd. Dit is thans de derd maal, dat dit vliegtuig zwaar beschadigd werd. Bedankt De heer J. Mineur, vertegenwoordiger ider R.K. fractie in den gemeenteraad,, heeft als zoodanig bedankt, daar zijn werkzaamheden het regelmatig bezoeken der vergaderingen niet toelaten. Opvolger op de ICath. lijst is de heer EL Th. v. d. Berg. Wanneer de heer v. d. Berg zijn benoeming aanneemt, zaj ook de middenstand een officeele verte genwoordiger in den raad hebben. Benoemd De Zeer Eerw. H. S. Mölder, oud-pas toor en oprichter der parochie Soestdijk, welke om gezondheidsredenen de parochie moest verlaten en tot herstel van gezond heid tot heden verbleef, in het St. Elisa- beth-gasthuis te Amersfoort, is door Z.H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht be noemd tot pastoor te Megchelen (Geld.), Schaken Woensdagavond 30 Nov. speelde de Soester Schakers tegen Hilversum in de derde klasse Competitie, welke zij in een schitterende overwinning wisten om te zetten. De volledige uitslag luidt als volgfe Hilversum Soest D. BuxgersdijkH. de Graaf 10 M. HennepmanJ. de Regt 01 J. J. A. v. OtterbeekJ. Timmer Sr. 0—1 C van Rombergh—J. Timmer Jr.1/21/2 0—1 kunnen worden afgehaald. P. Rademaker, Laanstraat 15 G. Rademaker, Laanstraat 44 A. F. de Rond, Laanstraat 21 M. Hilhorst, Nieuwstraat W. v. Breukelen, Koninginnel. 99 P. Schagen, Koninginnelaan 32 Tijdgeest. Slagerij, S'bergschestr. 12 L. J. Rasch, Koninginnelaan 25 J. G. Flapper, Vredehof straat 3 J. Willemse, Burg. Grothestraat J. v. d. Linden, B. Grothestraat 66 617 1011 H. C. MonsusJ. Wiek el C. B. BlankevoortJ. Gorter P. J. VersluisS. de Zoeie J. J. Lambeek—A. Helmus 0—1 1/2—1/2 1-0 Fa. B. Dorrenstein, B. Grothestr. 2 J. Mets, Van Weedestraat v. d. Koppel, v. Weedestr. 49 Batenburg, Van Weedestr. 28 Albert Heijn, v. Weedestraat 22 C. Post, F. C. Kuijperstraat 6 D. van Kleef, Van Weedestraat 9 J. Zoetelief, Van Weedestraat W. Tolboom, Spoorstraat Wed. J. C. Pohlman, L. Brinkw. 31 J. C. Koelink, Talmalaan 15 Joh. Bosboom, Steenhofstraat E. Borgts, Burg. Grothestraat 7 E. J. Geurts, Steenhofstraat 27 B. H. Duwel, Steenhofstraat 45 A. v. d. Bremer, Steenhofstraat A. Kaats, Steenhofstraat J. M. van Oord, Kerkpad NZ Albert v. Woerkom, K. Kerkstr. 5 L. van Meer, Kerkpad Z.Z. 4 R. Bosboom, Kerkpad 6 J. Omseem, Steenhofstraat 53 Joh, v. Schalkwijk Jr. Steenhofstr. 55 P. Steur Jr., Steenhofstraat 54 H. de Jager, Steenhofstraat 57 Fa. Wed. G. Egberts, Steenh.str. 59 J. J. Koelman, Steenhofstraat 61 Fa. Kerkhof Co., Steenhofstr. J. C. Brouwer, "Steenhofstraat 62 M. Buter, Steenhofstraat A. van Hees, Steenhofstraat 68 C. J. v. Hengstum, Middelwijkstr. 1 A. Fugers Zn., Kerkstraat 3 J. van Isselt, Torenstraat 5 Tijdgeest Slagerij, S'bergschestr. 49 E. Egberts, O. Utrechtschëweg 5 Adres aan den Raad Het navolgende adres werd door de Centrale Winkeliers-Vereen, aan den raad der gemeente gezonden. Aan den Raad der Gemeente Soest. Edelachtbare Heeren. De ondergeteekenden A'. G. Spijker, D. Waal en F. H. Euwe, gezamenlijk optre dend als Dagelijksch Bestuur der Centrale Winkeliers-Vereeniging ter plaatse, domi- cilio kiezende ten huize van D. Waal, Ko ninginnelaan 22 te Soest; geven met den verschuldigden eerbied te kennen: Overwegende dat door de huidige voorwaarden, be treffende den verkoop van Gastoestellen door de Gemeente Soest, den winkeliers, welke in voornoemde artikelen handelen en voorraad houden, ernstig schade wordt berokkend; dat bij den huidigen verkoop van Ge meentewege geen rekening wordt gehou den met de belangen van de winkeliers, welke gastoestellen ten verkoop in voor raad houden, daar de Gemeente geen kor ting op de verkoopsprijzen aan de nering doenden verstrekt, als deze via de gemeen te gastoestellen wenschen te leveren; dat het niet op den weg der Gemeente ligt, het Particuliere Bedrijf schade te be rokkenen, door het verstrekken van gas toestellen op zoodanige wijze, dat de win keliers onmogelijk in de gelegenheid wor den gesteld met de Gemeente te kunnen concurreeren dat het particuliere initiatief de voor rang moet worden verleend boven het van Gemeentewege exploiteeren van winkels, in casu van 'het verkoopen van gastoe stellen door bemiddeling eener Toonkamer; dat elk Bona-fide winkelier, zoowel in het belang van zichzelven, als van het pu bliek en van het Gemeente-Gasbedrijf uit sluitend gastoestellen verkoopt, welke aan No. de door het voornoemd Bedrijf te stellen 294 eischen voldoen; 1399 dat meerdere propaganda van de zijde 2319 der winkeliers voor het verkoopen van gas- 575 toestellen, het gasverbruik slechts ten jjoe- 1517 de kan komen; 357 j dat de belastingen en verschillende an- 1457 dere onkosten zwaar drukken op den ne- 785 ringdoenden Middenstand, mede tengevol- 681 ge van de heerschende malaise 21351 dat het rechtvaardigheidsgevoef niet 1944 wordt bevredigd door het van Gemeente- 1717[wege verkoopen van gastoestellen, waar- 406 voor bij eventueel verlies de neringdoen- '837 den mede aansprakelijk zijn door het vol- 11171 doen hunner belastingen; 9S41 dat het niet oirbaar is, dat de winkeliers 117 hun belastingpenningen voldoen ten be- 1321 jhoeve van het in stand houden van een "283 j bedrijf, hetwelk hun beconcurreert. Van oordeel: dat het algemeen belang en inzonder- 1467heid de neringdoenden Middenstand ge- baat is met afschaffing van den verkoop van gasartikelen door de Gemeente; Besluiten Uwen Raad eerbiedig te verzoeken dien overeenkomstig maatregelen te treffen. Hetwelk doende enz. w.g. A. G. SPIJKER, le Voorzitter, w.g. D. WAAL, le Secretaris, w.g. F. H. EUWE, le Penningm. Voetbal- en Athïet.-ver. Soesterberg Naar men ons mededeeld, zal het jaar feest van de V. en A.V. „Soesterberg" ge houden worden op 14 Dec. a.s. in de groote zaai van Hotel „Huis ten Halve", des avonds 8 uur. Deze feestavond is al leen voor leden en donateurs. Er zal op gevoerd worden een revue, genaamd: „Op naar Soesterberg". Het belooft een buitengewone prettige avond te worden. Benoemd In de plaats van den heer Karehe, welke met ingang van 1 November uit politie dienst ontslag is verleend, is met ingang van 15 December 'benoemd de heer W. Hettema, agent van politie te Utrech. Soester Bond van Lichamelijke Opvoeding lai aansluiting aan reeds eerder door ons gegeven berichten over de oprichting van een bond voor Lichamelijke Opvoe ding alhier, kan worden medegedeeld, dat j.l. Zaterdagavond de oprichting van den S- B.L.O. een feit is geworden. In hotel-pens. „Dennenhof" waren daar voor samen gekomen vertegenwoordigers der Gymnastiek-vereen. „A.G.A.V.S." te Soesterberg en ^A»D.O." en „,De Soes- 1253 1655 183 401 1400 1111 239 2872 '2438 1656 331 496 1883 1893 716 2181 1703 2047 12 1916 2288 555 2316 2587 2613 ter Turnclub" te Soest; de voetbal en athletiekvereeriiigingen „Soesterberg" te Soesterberg en „È.S.V.A.C." te Soest en de Korfbal- en Athlefciekver. „De Stoir- mers" te Soest. Na een uiivoerige bespreking werd tot oprichting besloten, terwijl als vertegen woordigers der verschillende vereenigin gen, deel uitmakende van genoemden bond, werden gekozen de heeren Grootewal, Dekking, Smit, Drost, Clements en Duin. Als vcorloopig bestuur van den bond zijn gekozen de heeren Grootewal, Smit en Clements. Het doel der vereenigiug is de Joehar- tiglng der belangen van de lichamelijke opvoeding in het algemeen en dat der aan gesloten vereenigmgen in het bijzonder. Algemeen was men van oordeel, dat door een dergelijken bond op het gebied der lichamelijke opvoeding zeer veel en goed werk kan worden verricht, terwijl het eveneens noodig wordt geacht, de in de laatste jaren zoo snel groeiende sport in goede banen te leiden. Met de oprichting van dezen bond heeft de sport in het algemeen een flinke stap voorwaarts gemaakt. Vooral is dit het geval, als wij weten, dat de -kopsiajkkea. van de Soester sport thans samenwerken om de lichamelijke opvoeding tot het hoogste op te voeren. Wij wenschen den Bond veel succes. Ontvreemding Bij de politie alhier werd Zondag aan gifte gedaan, dat uit de leegstaande villa „Buitenzorg" aan ,de Vredehofstraat was ontvreemd een doos met poppen, een ko peren blaker en een bak met timmerge reedschap. Toen de politie een onderzoek instelde, vond men alle deuren en ven. sters gesloten, ook de keukendeur, welke de heer Z., volgens gedane medeclieet.ing, Zaterdag open had zien staan. De zaak wordt eenvoudig, wanneet iemand in het bezit is van een passende sleutel, doch onverklaarbaar wordt hej geval, wanneer dit n.ïet het geval is. Heengaan kantoorhouder der P. en T. Met ingang van 1 December j.l. heeft de heer H. Pastunink, kantoorhouder der P. en T. alhier als zoodanig ontslag aan gevraagd en is met ingang van dien da tum op pensioen gesteld. De heer Pastunink, die bekend stond als een vriendelijk en behulpzaam amb tenaar, zoowel tegenover zijn personeel als tegenover het publiek, heeft plm. 31 jaren trouw zijn dienst verricht. De heer Pastunink zal inwoner van Soesterberg blijven. Zendings-tentoonstelling Na gebed en psalmgezang is Maan dagavond half achl deze tentoonstelling „Religie en Kunst" onder behoorlijke 16 e langstelling geopend door Ds. Van der Spek alhier, die na het welkomswoord aan allen, in 't bijzonder de zendelingen, dank bracht aan de velen, die hebben medege werkt en zullen medewerken aan deze expositie. Zoo bijv. „Soli Deo Gloria". Met dien wensch voor het welslagen, ver klaart spreker de tentoonstelling voor ge opend. Ds. Gerth van Wijk, thans predikant te Zunderdorp, doet het genoegen eens weer hier te zijn onder vele bekenden. Als oud- president voelt hij veel voor het Zendiimigs- comité te Soest en lis verheugd over dit wetik. Hii wenscht deze arbeid veel succes toe. Zendeling van der Roest geeft een over zicht over de tentoonstelling. Er zijn drie stands, betrekking hebbende op Nieuw Guimea, West Java met Zuid-Oost Celebes en Suriname. Daartu&schen nog miniatuur woningen, grafieken, enz. Bij elke stand zal gesproken worden door verschillende zendelingen. Ook is er nog een boeken stand. Van de vele voorwerpen die wij daar zagen, noemen wij: rokjes van gras, feestkleedij voor vrouwen, schouderversier solen, armbanden, mooi snijwerk, afgods beeldjes, opgezette Indische dieren, enz- Er 'is een doorgaande belangstelling voor zeer interessante tentoonstelling geweest, die Woersda ga vond tegen ruim 9 (u ur,, toen nog velen aanwezig waren, is gesloten. Allereerst sprak Ds. van Schaick een woord van dank voor alles wat hij hier genoten heeft. De belangstelling is niet evenredig geweest aan de moeite en kosten aan de tentoonstelling besteed, maar diie hier geweest zijn, zijn ongetwijfeld in de liefde voor de zending gesterkt. Ondanks de tekorten gaat men 'm geloof, dat het in Gods weg ligt, door, met het zendingswerk, wetende dat God alles ver mag. Daarna spreekt Zendeling De Blinde een woord van dank voor de gastvrijheid hier genoten en voor de belangstelling hier betoond. De zending dient geplaatst in het midden der gemeente en door het lezen van Zendingsbladen krijgen wij hart voor de zending. Nogmaals dankt spr. het zendingscomiité "en allen, die aan het welslagen van de ten toonstelling hebben bijgedragen. Als laatste spr. komt Ds. Groeneveld naar voren, die constateert, dat de zending -getoond heeft utet altijd te" vragen, maar nu ook rijkelijk heeft 'gegeven. De thuis* blijvers hebben veel, ontzaglijk veel ge* mist. Wat hebben allen genoten, die hier van hun belangstelling hebben doen blij ken. Nadat nog was gezongen „Heer ik hoor van rijken zegen", verklaart Ds, Groeneveld de tentoonstelling voor geslo ten. Velen bleven nog geruim en tijd rondom de stands, ter bezichtiging van het vele interessante uit de heiden wereld. (Wegens plaatsgebrek eerst heden op genomen.) St. Nieolaas te Soest Om de kinderen der moderne vakarbei ders een weinig vreugde te verschaffen, hadden vele dames en heeren zich tot een comité gevormd, welke plm. 200 kleuters Maandagavond van 7 tof 10 uur in de zaal Verschoor prettig hebben bezigge houden. Er werden leuke versjes gezon gen en de heer Lanker zorgde ook nu wederom voor de begeleiding op de piano. Onder het zingen werden de kinderen ruim onthaald op chocolade, St. Nieolaas. gebak en borstplaat. Na de tractatie volg de de vertooniing van een 4-tal leuke films, speciaal voor kinderen, \Vaa-rom gescha terd is. St. Nieolaas, die ook deze feest viering bezocht, reikte aan alle kinderen speelgoed uit, waardoor de kleinen vol daan huiswaarts keerden. Het was een leuke avond. Ook de scholen werden niet vergeten. Zoowel de Openbare als de Katholieke en Christelijke Scholen werden door St Nieolaas bezocht en hoewel bier en daar een enkel hartig woordje soms noodiig was, was de hooge bezoeker over het resultaat van het af geloop-en jaar wel te vreden. De uitgereikte cadeautjes waren legio en de versnaperingen vormden een be langrijke hoeveelheid. Voor de kinderen der hoogste klassen der openbare scholen was tegen Woens dagmiddag een prettige middag georga niseerd in Hotel „Eemland". De kinde ren hebben daar volop genoten en om de vertoonde filmen is onbedaarlijk gelachen. St. Nieolaas en Pieterbaas hebben als gewoonlijk ook ditmaal een bezoek ge bracht aan Hotel „Bosch en Duin", in welke zaal vanaf het begin van den avond een gezellige stemming heerschte. Toen Sint en Piet op een grauwtje gezeten, de zaal binnen kwam, werd door de aanwe zigen het „Daar ginds komt de stoomboot" uit volle borst gezongen. St. Nieolaas, die voor deze attentie zeer dankbaar was, reik te aan eiken bezoeker een passend ge schenk uit, waarbij ook de pers niet werd vergeten. De avond, welke stond onder leiding van den heer C. v. Steensel uit Utrecht, as uitnemend geslaagd

Soester Courant | 1932 | | pagina 5