PUROL rijk aan geneeskracht Gemeentpraadsverslag. HPan en vrortw zijn één Bij Verkoudheid SA 'T'WÏU rj t? TJ T !Vook deze begroffig vastgesteld fn ont- J heeft, wordt zonder veel woorden beslo ,'i W Ei E L.J EO --J vangst en uitgaat tot een bedrag (gewone teil atzoo te handeten. 23 DECEMBER 1932 No. 51 1 De Raad onzer gebeente kwam Woens dagmiddag en -avond in openbare ver gadering bijeen, tei behandeling van de begrooting voor 1933. Na de gebruikelijke opening komt in behandeling: Vaststelling van de notulen der ver gadering van 10 November 1932. Goedgekeurd. Hierna worden de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de beer H. Th. v. d. Berg onderzocht en goedge keurd. Ais Ingekomen stuk wordt verder mel ding gemaakt van een schrijven van den Min. van Binnen la ndsche Zaken, betref fende de mededeeling, dat door het Rijk 40 pCt. zal worden bijgedragen in de kosten der steunregeling voor uitgetrokken werkloozen. Hierna komen in behandeling de be- drijfsibegrootingen en gemeentebegrootin gen voor 1933. Aan de algemcene beschouwingen wordt deelgenomen door versch'bende sprekers. De heer NOODER becritiseert als eer ste spr. het voorstel van B. en W. om alle subsidies met 20 pCt. te verlagen, Hij wil de volle subsidie toekennen aan alle instituten voor lichamelijke ontwik keling, de wcldadigheidsvereenigingen en v er eemi gin gen voor bevordering van cul tureele waarden. Dan laakt hij de toestand waarin vele wegen te Soest en Soester- berg zich bevinden, als bijv. de Verlengde Postweg enz. Ook de aangekondigde loons verlaging van het gemeente-personeel is «lit den boo/e. Men zegt wel, dat de index cijfers 10 pCt. lager zijn dan een tijd geleden, paar dit is niet waar. De gemeente-financiën zijn gezond, waarom dan al die bezuinigingen. We hebben een half mllBoen aan effecten en die wil hij aanspreken. De woningbouw vereeniging ,>Ons Belang" te Soesterberg en „St. Jo- seph" te Soest hebben schuld van resp. 77000 en 94000 gulden. Ook daarin moet verandering worden gebracht. De andere leden, die met van plan geweest waren algemeene beschouwingen te houden, kunnen na hetgeen door den heer Nooder is gezegd, toch niet geheel zwijgen. Zoo constateert de heer GASILLE, dat he. een heel vraagstuk is geweest om deze begrooting kloppend te maken. Er is overleg voor noodig om de gelden zoo nuttig mogelijk uit te geven. Gelukkig was er nog een reserve, waaruit B. en W. hebben geput. Nochthans is het een zeer sobere begrooting. Groote werken zijn niet in uitzicht gesteld: geen badhuis, waaraan behoefte is, geen instituut school arts eii schooltandarts. Bij openbare wer ken is vrijwel niets uitgetrokken voor verbetering van wegen. De inkomsten zijn- tot het uiterste geraamd. Meevallers kun nen we dit jaar niet verwachten. We heb ben dan ook in alles de zuinigheid te betrachten. De heer ENDENDIJK protesteert tegen de eenzijdige beschouwing des heeren Nooder. Waar moet het geld vandaan komen, ais we niet bezuinigen. Men zal lachen om het voorstel om de effecten aan te spreken. De belastingopbrengst zal te genvallen. We zullen in alle opzichten zeer spaarzaam moeten zijn. We hebben het hoogste punt gehad en moeten ons vermond eren. De heer BUSCH vindt het heel gewoon dienst) van f85.735.48. De voorzitter stelt nu aan de orde de begrootimg van het Burgerlijk Armbestuur en deelt daarbij mede in verband met een onderhoud dat spr. gehad heeft met den Minister van Binnen!. Zaken over even- tueele naamverandering van dit instituut in Maatschappelijk Hulpbetoon, dat daar omtrent spoedig voorstellen zijn te ver wachten. Deze begrooting wordt thans vastgesteld tot een bedrag van f 37800 in ontvangst en uitgaaf. Tenslotte komt de groote kluif. De Gemeente-begrooting. Hoewel gelegenheid wordt gegeven bij ieder hoodstuk nog weer iets in 't alge meen te zeggen, wordt daarvan geen ge bruik gemaakt en gaal men artikels ge- wijze, soms vliegensvlug de begrooting na, beginnende bij de uitgaven. Volgn o. 252 Jaarwedden van de wet houders f3000 dus ieder f1500, geeft de heer BUSCH aanleiding tot het voorstel om deze bedragen met 20 pCt. te ver minderen, temeer, daar een der wethou ders niet bij machte biijkt, zijn plicht te doen. De heer GROOTEWAL acht 10 pCt. voldoende De heer GASILLE wii slechts 100 kor ten voor ieder. De heer VAN DUREN vraagt den heer Busch, zich duidelijker uit te spreken. Welnu zegt de heer Busch: „Het gaat tegen Wethouder Lodeesen. Hij behan delt de zaken niet naar behooren. Anderen, o.m. de Secretaris moet alles voor hem' opknappen. Tenslotte wordt besloten 10 pCt. te korten. Volgn. 257. Jaarwedden ambtenaren. To taal f32.125. B. en W. willen de kor ting toepassen zooals ook het Rijk dat doet, n.1. de gehuwden een korting van 2.5 pCt. tot een wedde van f 2000.en voor ongehuwden een korting van 2.5 Volgn. 364. Subsidie aan de Ver. „Het Groene Kruis" f500. Na lang debat en nadat vele voorstellen' waren gedaan, wordt besloten de vereenf- gungen, <jóe zich bewegen op weidac'jig- heidsgCbiied de volle subsidie te laten. De overige vereenigingen worden 10 pCt. ge kort. Bij het hoofdstuk Volkshuisvesting be pleit de heer BUSCH de benoeming van een commissie om zoo mogelijk te ge raken tot legendatie van de Woningbouw- Vereenigu'ng, die elk jaar belangrijke be dragen vorderen uit de gemeentekas, ten behoeve van hunne exploitatie. Hij vindt het beter desnoods den strop in eens te nemen. In een vozende vergadering komt deze zaak nogmaals aan de orde. Volgn. 390. Jaarwedden personeel Open bare werken f 16.615.02. Op voorstei van den heer GASILLE wordt besloten het salaris van den heer Van Heijst voor de 6 maanden, die hij na 1 Fe'br. a.s. nog in gemeentedienst is,, te behouden op f 200.per maand. De tijdelijk opzichter 2e klasse, Th. de Boer, wordt met ingang van 1 Januari voor vast benoemd. Volgn. 429. Vacant:etoeslag voor werk lieden der gemeente. B. en W. willen deze toeslage intrekken. De heer DE NIES bepleit hal veering,' dus 50 pCt. Het voorstel B. en W. wordt aangeno men. Na een werktijd van 2 tot 6 uur. wil de VOORZ. de vergadering schorsen, tot des avonds 7.30 uur. De heer BUSCH wit vanavond niet meer vergaderen. De inspanning wordt te groot. Met meerderheid van stemmen, wordt besloten wel tc vergaderen dezen avond. Op de avondvergadering was de heer Busch wel tegenwoordig, maar hield zich door deelnemende dames zelf vervaardigd. Met deze artikelen, alsmede met de kleedingstukken, welke jaarlijks door de dames der St. Elizabeths-Ver. en boven dien door het R.K- Armbestuur worden verstrekt, werd j.L Zondag in het Paro- hiehuis een tentoonstelling gehouden, wel ke zeer druk is bezocht. Dat uit deze tentoonstelling, mede voor de armen, zooveel mogelijk munt werd geslagen is zeer begrijpelijk. Een aantal attracties genoot groote belang telling, ter wijl menig kopje thee werd geschonken. Piano- en vioolmuziek maakte het ge- 'heel gezellig. Groote kerstattractie 1932 Nogmaals wordt onder de aandacht van het publiek gebracht, dat de enveloppen njet gele bons voorzien van naam en adres en aantal bons ingeleverd moeten worden op Dinsdag 27 Dec. 1932 russchen des morgens 9 uur en 's namiddags 5 uur. Niet zooals eerst vermeld bij de Ned. Middens tandsbank, doch bij den heer Zoe- lief, Slagerij, v. Weedesfr. 14; ingang naast den winkel. Levert vooral uw bons in, het aantal komt er niet op aan. Het loont wer kelijk de moeite. Dinsdagavond 27 December 193-2, te 8 uur in het St. Joseph-gebouw, zal de verzegelde envelop geopend worden en zal bekend gemaakt worden op welke enveloppen met gele bons de prijzen zijn gevallen. De politie zal bij de opening ge- noodigd worden. Ons Postkantoor Naar ons door de directie der Poste rijen wordt bericht, zal het verbouwde kantoor, Steenhofstraat 11, dezer dagen in gebruik worden genomen en met ingang van 24 December voor het publiek wor den open gesteld Vergadering van de Anti-re v. Kies vereen. Ned. en Oranje te Soest, op Dinsdag 20 December j.f. Voor een vrij mager bezette zaal opende R.K.U.D.V. Soest C. J. de Groot—H. Bakker Jr. 1 1 A. G. v. d. HargH. Bakker 11 Jasip. de Groot—Chr. Bakker 0—2 J. v. KootenP. Floor 02 G. Versteeg—D. Waal x—x P. R. SmeeldersW. Henger 11 W. FeldermanG. J. ter Haar 20 P. v. d, NieuwenhofP. Recringh 20 C. J. Friedeman—M. Bakker 02 A. WetermanJ. F, Lenten 20 pCt. tot een wedde van f 1000.en voor dat deel der wedde boven f1000.een korting van 5 pCt. De heer GROOTEWAL stelt een rege- ig voor, diie eenigszins anders is. lm stemming gebracht wordt het voorstel v<tiv B. en W. met groote meerderheid aange nomen. Volgn. 259. Schrijfloonen geramd op f 256.—. De heer ENDENDIJK stelt voor deze post met f 100.— te verhoogen, om' eenige gelegenheid te geven voor aanneming van een tijdelijke kracht. Dit voorstel wordt tenslotte aangenomen. Volgn. 271. Kosten van Kiezerslijsten f 540.—. De heer GASILLE betoogt, dat het op maken van een kiezerslijst ieder jaar nood zakelijk is. De VOORZ. zegt, dal de praktijk an ders is, voor die gemeenten, die een kaart* systeem hebPen. Besloten wordt, dat B. en W. zullen informeeren naar de kosten van het op maken van die lijst. Volgn. 278. Premiën ingevolge de ziek tewet. De heer ENDENDIJK wil aan het ge in eentepersoneel de eerste maand vol loon uitbetalen, wanneer blijkt, dat ze werke lijk ziek zijn. Na eenige bespreking wordt de uitvoering hiervan aan B. en W. naar b'iilijkheiid overgelaten Volgn. 303. Vergoeoing voor gebruik - rij wielen. Na een lange bespreking, waabbij ve lerlei voorstellen werden gedaan, werd ten slotte met algemeene stemmen aangeno^ afzijdig, g.w.z. wensehte niet mee te stem- de voorzitter deze vergadering met het dat de heer Nooder zoo hoog van de toren men het voorstel De Bruin. Voor allen blaast. Dat is gewoonte bij de S.D.A.P, f25.(Dus ook voor de politie). Nu 't H als aspinin: goed voor alles. Maar f30.—. werkelijkheid dat we moeten bezuinigen; ook op de sagarissen, ook op de subsi?dóes. Ook de heeren Van Klooster, De Bruin, De Nies en Groote wal voeren nog het woord. Wethouder VAN DUREN zegt dat B. en W. raoode met het voorstel tot salaris- korting zijn gekomen. Maar denkende aan het groote leed, dat zoovelen ook in onze gemeente moeten dragen, dan is het wat wij voorstellen nog billijk. We moeten zuinig zijn. De VOORZITTER waardeert de woor den van velen die met B. en W. tot be zuiniging willen komen. Verder beant woord spr. de bemerkingen door de heeren gemaakt en zegt tenslotte dat de Wehou- der van Openbare Werken (de heer Lo deesen) van het woord afziet. Ais nu komt allereerst in behandeling de begrooting van het Grondbedrijf. Hierbij wijst de heer BUSCH nog eens op het groote bedrag van 10 duizenden.^ die we ieder jaar op dit bedrijf moeten bijpassen, waaraan niemand wat heeft. Tenslotte wordt aeze begrooting onge wijzigd aanvaard, wat de gewone dienst betreft met de eindcijfers f 19.649.32. Daarna komt aan de orde de begroo ting van het wegenfonds. Hierbij dringen de heeren Grootewal en Busch nog eens aan op de indiening door B. en W. van voorstellen tot het heffen van een baat belasting in plaats van de gehate wegen belasting op het wegenonds. Tenslotte zegt de Voorzitter toe in de volgende vergadering met voorstellen dien aangaande te zullen komen. De gewone dienst van deze begrootimg sluit met de cijfers f2.069.—, die ook worden vastgesteld. Bij de begrooting van het Gasbedrijf maant de heer BUSCH tof groote zuinig heid aan. De electrioiteit wint allerwege veld, ook bij 't koken. Ongewijzigd wordt Bij het hoofdstuk „Openbare Veilig heid", deelt de VOORZ. een en ander mede omtrent een uitlating van Mej. Funke in een vorige raadsvergadering, de politie betreffende Volgn. 310. Kleeding en uitrusting po litie f 1656. Hoewel sommige raadsleden meencny dat deze post meer verlaagd kan worden dan door B. en W. wordt voorgesteld in verband met billijker prijzen voor klee- diiing, wordt toch tenslotte het voorset van B. en W. aangenomen. j Volgn. 320. Onderhoud van straatlam pen en kosten van verlichting f13.500. De heer ENDENDIJK dringt aan op verlaging van dc tarieven voor de straat verlichting door P.U-E.M. f25.en f20.- acht spreker veel te hoog. Vele raadsleden meer.en, dat sommige tarieven en vooral die voor de gemeente, veel te hoog zijn, schandelijk hoog, wordt gezegd. Hieruit worden groote winsten gehaald, die weer dienst doen om de gasbedrijven te nekken. Deze politiek keurt men ten zeerste af en men hoopt; dat B. en W. zich met vele andere ge meenten in onze provincie zuilen verstaan; om gezamefijk actie te voeren tegen zulk een politiek bij de P.U.E.M. Volgn. 343. Kosten onderhoud om Po litieauto f 705. De heer GROOTEWAL stelt bij deze post voor, de tegenwoordige auto te ver koop en en een nieuwe Chevrolet voor ten hoogste f2000.aan te koopen. Dan is men goedkooper uit dan thans en toont dit men cijfers aan. Waar de beer GROOTEWAL als expert volkomen het vertrouwen van den Raad men en nam ook met deel aan de beraad slagingen. Nadat een tweede stemming over eenig voorstel wordt gehouden, maakt een der ieöen oe opmerking, dat de heer Busch dan niet op zijn raadszetei mag bh'ven zitten, als hij toch niet stemmen w*l en nauwelijks is dit gezegd of de heer Busch staar op en neemt een plaats op de pu blieke tribune. De heer GROOTEWAL adviseert den Burgemeester een advertentie te plaatsen in de plaatselijke bladen met afs inhoud: Busch kom terug, alles vergeten en ver geven. (grooie hnardeit.) A4aar de heer Busch blijft zwijgen en op de publieke tribune. Tenslotte wordt de geheele bcgroofing aangenomen met eenJnost van £23 903.59 als onvoorizen. De heer ENDENDIJK wenscht B. en W. geluk met deze gang van zaken. Het college kan tevreden zijn. Er zijn weinig veranderingen in het concept aangebracht. Hierin ligt er zeker vertrouwen in het) college. De VOORZ. brengt dank voor de wijze waarop de Raad deze begrooting heeft ontvangen. En wijl het voor dit jaar de laatste raadsvergadering is, wenscht spr. de raadsleden met hunne gezinnen een gelukkig einde en een goed begin. De eerstvolgende raadsvergadering zal in afwijking van den regel worden gehou den op de 2e Woensdag in Januari. Daarna sluiting. in hun lof over „Zij"-crême. Zij is inder daad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onbe rispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 2075 cent. PLAATSELIJK NIEUWS Eerste Soester eierveiling Kip ei er en; Hoogste prijs f5.40; middel- prijs f4.05—f4.95; laagste prijs f3.10. Eendeieren f3.05, alles per 100 stuks. Aan voer 10914 stuks. Handel vlug. Kërstmelodie Evenals vorige jaren zullen Gebr. But- selaar met eenige plaatsgemooten in den Kerstnacht, te 12 uur, in de nabijheid van hun woning in de B. Grothestr., eenige kerstliederen ten gehoore brengen. Benoeming aangenomen De heer H. Th. v. d. Berg, die wegens bedanken van den heer Mineur, door den Voorzitter van het hoofdbestuur werd be noemd verklaard tot lid van den Raad, heeft deze benoeming aanvaard. In de vol gende vergadering zal de heer v. d- Berg zijn intrede in den raad doen. Drie-stuks-actie Op initiatief van den ZeerEerw. Heer Pastoor der parochie Soestdijk, werd met het oog op den nood der tijden een z.g., ^idirie stuks-actie" georganiseerd, waarbij iedere deelniemster of deelnemer de vér- piiichtiing op zich nam, minstens 3 klee dingstukken aan te bieden, welke dan om streeks Kerstmis zouden worden uitgereikt aan de meest arme gezinnen. Bedoelde actie is een groot succes geworden; niet minder dan plm. 300 kleedingstukken wer den verzameld, meerendeels onderkleeding, voorlezen van Psalm 46, waarna hij voor. ging in gebed. Hij sprak daarna een kort openingswoord en na het voorlezen der notulen door den secretaris, kwam hij aan het woord voor zijn onderwerp, n.1. een overzicht te geven van de gemeentebegroo- tiing van onze gemeente Soest over 1933- Het heeft zooals licht te begrijpen is heel wat hoofdbreken gekost om een slui tende begrooting maken, waarbij de be lastingen niet behoeven verhoogd te wor den Een verblijdend verschijnsel is het feit, dat de gemeente kan beschikken over een reservekapitaa! van f72000.dat over de drie eerstvolgende jaren za! worden ver deeld,. alzoo f24000.voor 1933, 1934 en 1935. Er is 50.000 uitgetrokken voor steun waarvan echter weer 40 pCt. of 20.000 door het Rijk wordt vergoed. Be langrijke werken zullen Sn werkversenaf- fing worden uitgevoerd, o.a. voor het te maken zwembasin Soestduinen f 70.000; 1104.000 voor het vernieuwen en verbe teren van wegen, o.a. op 't Hart, voorts f37400.voor armenzorg en fll.OOOvoor armlastige krankzinnigen. Veel geld kosten de woningbouw-ver- eenigingen o.a. de vereeniging „Ons Be lang" te Soesterberg en de R.K. vereen. St. Joseph, kosten jaarlijks f31.000. De bouw ver. „Patrimonium" en „Goed Wo nen" bedruipen zich vrijwel. Ook het on derwijs kost veel geld, o.a. f 18700.voor het Lager onderwijs en f1126.— voor het U.L.O.-onderwijs. Het voorstel korting sa larissen gemeenteambtenaren is om van de eerste f 1000.geen korting te hef fen, van de tweede f 1000.- 5 pCt. en van de derde f1000.10 pCt. Dit zij-n enkele der belangrijkste punten uit de begroeting. Na de pauze werden er vragen gesteld en was er een geanimeerde bespreking, waarbij de antwoorden bevredigend waren. De voorzitter sloot daarna deze verga dering, waarna de heer Jac. Bijleveld voor ging in dank aan God. „Op naar Soesterberg" Vorige week Woensdag had in Hotel „Huis ten Halve" de eerste opvoering* plaats van de revue „Op naar Soester berg", welke gegeven werd ter gelegen heid van het jaarfeest der Voetbal- en Athietiek-Vereen. „Soesterberg". Op deze eersten avond waren aanwezig de leden, donateurs en genoodigden; de zaal was goed bezet. In zijn openmgswoord heette de Voor zitter de aanweizgen hartelijk welkom en wenschtte allen een genoeglijken avond. De revue, welke hierna volgde, werd op verdienstelijke wijze vertolkt. Zeer leuke plaatselijke actueele punten waren in de revue verwerkt, hetgeen meermalen lach salvo's ten gevolg had. De aan de dames geboden bloemen en de aardige geschenken voor de heeren waren wel verdiend. J.I. Woensdagavond ging de revue voor de tweede maal, nu echter voor belang stellenden. Ook op dezen avond ging alles op rol letjes en ook op dezen avond is er gela chen van het begin tot het eind. De Voetbal-Ver. „Soesterberg" heeft op waardige wijze haar verjaardag gevierd. Dammen Donderdag 15 Dec. speelde Soest te Utrecht haar derden competitie-wedstrijd tegen R.K-U..V. Ondanks dat Soest 2 in vallers telde, wist zij toch een voorloopig gelijk te forceeren. Eén partij is afgebro ken, weke echter vermoedelijk nog remise zal opleveren. Hieronder volgt de gedetailleerde uit slag: Voorloopige uitslag 9—9 Katholieke Kring Soest—Soestdïj'k Naar wij vernemen wachten de leden van dezen Krng een bizondere avond op 30 December a.s. De Weled. ZeerGeL Heer Drs. P. Kasteel, Redacteur-Verslag gever van de Maasbode te 's Gravenhagen zal op dezen avond eene causerie houden over het Fascisme en Democratie, onge twijfeld een onderwerp, dat bij zeer vele leden belangstelling zal wekken. Voot dezen avond heeft het bestuur gemeend, tegen betaling van fl.— per persoon in troductie te verleenen. De voordracht za! aanvangen precies ten half acht ure en wol'den gehouden in het Parochiehuis te Soestdijk. Voorts kunnen wij nog mededeelen, dat voor de leden van den Kath. Kring nog een drietal interessante avonden zullen vol gen en wel op 19 Januari a.s. komt de ZeerEerw. Heer Pastoor Toon v. Maurik met een voordracht, geheeten „Wat meer Homor". Den 3 Februari wordt verwacht de heer E. Visser te Voorburg, de be roemde jager uit Oost-Afrka, met een wetenschappelijke voordracht en lichtbeel den getiteld „Tusschen zwarte menschen en wilde dieren" en ten slotte de laatste of zesden avond 24 Februari komen het vroolijke Duo Jack en Johnnie, met hunne populaire humoristische voordrachten. De leden worden beleefd verzocht hun lid- maatschapkaart bij den ingang van de zaal te toonen. Indien U no-g lid wenscht te worden, gelieve U zich te wenden tot den Secretaris, den heer Holtus, L. straat 21, Soestdijk. CMtsJNHARDT'S -ésth/eéierr- Doos P.O e/-? 3O Soester Bouwkring Vergadering van leden en begunstigers m Hotel „De Gouden Ploeg", Woensdag avond 14 December 1,1. Na opening door den Voorzitter, wer- den diverse ingekomen stukken voorge lezen. Buiten eenige stukken van lmsbou- delijken aard, werd de correspondentie voerp-e'":enbetreffende u'tnoodigingen tot bijwoning van de openbare vergadering in Hotel „Eemland", op 10 November 1.1. Burgemeester en Wethouders, de Ge meente Secretaris, de Heer van Nes, ont. werper van het uitbreidingsplan, Techni sche Ambtenaren belast met Bouw- en Woningtoezicht en die van Openbare Wer ken, deelden allen mede bovenbedoelde vergadering niet te zullen bezoeken. Besloten werd de Koninklijke bewilli ging te vragen. Vanaf de oprichting der vereeniging, was eenige malen samenwerking gezocht met Soesterberg, maar kwam, wegens on voldoende samenwerking van de Soester- bergers, niet tot stand. De heer Busch, die dit punt toelichtte, hoopte, dat sa menwerking in de toekomst nog mogelijk zal zijn, speciaal voor de actie inzake het uitbreidingsplan is zulks gewenscht, want de actie van den Soester Bouwkring is geen actie tegen het dagelijksch bestuur der gemeente, ofwel den persoon van den Ontwerper, maar wel tegen het ontwerp, dat, wanneer het eventueel wordt aange nomen, „zelfmoord der Gemeente" zou zijn. Besloten werd met klem tegen het plan te ageeren. De heer Hofslot vond het jammer, dat zooveel kosten voor dit ontwerp zijn ge maakt, waar toch, in verband met de ruim 570 bezwaarschiften, de aanneming ervan uitgesloten mag worden geacht. Het bestuur zal trachten gunstige voor waarden te bekomen inzake aansluitingen aan de waterleiding. Na de pauze werd het woord gegeven aan den heer Klawer, Redacteur van „Ons Eigendom" te Rotterdam. Spreker behan delde allereerst datgene wat hij in twee den termijn op de vergadering in „,Hu:s ten Halve" te Soesterberg niet heeft kunnen mededeelen. Hij laaide de mede deeling van den heer v. Nes, die daar meende te moeten beweren, dat hij in nauw contact zou staan met een plaatse lijke groep tegenstanders van zijn plan. De h,eer K. deelde mede, dat hij het toch ook mi et noodig vond tegen den Heer v. Nes te zeggen, dat hij voor zijn ont werp door de Gemeente Soest betaald werd. Tenslotte bevestigde hij aan de hand van de behandeling in de Tweede Kamer zijn vroegere stellingen, dat dit plan een onwettig plan is. Hij waarschuwde inzake de bezwaarschriften niet in onderbande, lang te treden met het Gemeentebestuur, alvorens zich met een deskundige in ver binding te hebben gesteld. Leden en be gunstigers kunnen zich hiertoe tot het bestuur van den Soester Bouwkring wen den. Een 6-tal vragen werden gesteld, welke deels door den Voorzitter en deels door den spreker werden beantwoord. De vergadering was behoorlijk bezocht#

Soester Courant | 1932 | | pagina 5