m TWEEDE BLAD L DE RUITER S Brandsloiïenhandel gjl I Joh. de Heer mmmmmmm I Piano's - Orgels - Radio Hoofdlijn en Kiespijn S H Si Sülüi SE IE SE SE Vraagt onze WALES Anthraciet 15|25 f 2.- p, H.L II Si II Ijl SE 3 SS SE SE SE SE 33 JANUARI 1933 No. 2 OFFICIËELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de werk zaamheden van hun college vanaf 1 Ja nuari j.1. als volgt zijn verdeeld: Burgemeester: Brandweer, Woningwet, Bouwtoezicht, Volksgezondheid, Ambte naars- en arbeiderszaken, Grondbedrijf, Openbare Werken en Onderwijs. Diens spreekuur is iederen Woensdag middag van 10 tot 11 uur in het gebouw van Openbare Werken aan den Lange Brinkweg voor aangelegenheden betreffen de den dienst van Openbare Werken en voorts iederen Woensdag van 11 tot 12 uur ter secretarie voor alle «ndere aan gelegenheden, met uitzondering van den eersten Woensdag van iedere maand, waarop hij van 11 tot 12 uur is te spre ken ter hulpsecretarie te Soensterberg, Ver lengde Schoolweg la. Wethouder J. S. van Duren: Financiën, Gasbedrijf, Wegenfonds, Belastingen en Keuringsdienst. Diens spreekuur is iederen Vrpdagvoor- tniddag van 9 tot 10 uur ten Raadhuize. Wethouder K. Lodeesen: Armenzorg, Steunverleening* Werkverschaffing en Werkloosheidsverzekering. Diens spreekuur is iederen Vrijdagvoor avond van 7 tot 8 uur, in het gebouw van Openbare Werken aan den Lange Brink- iweg. Soest, 4 Januari 1933. B .<;rkensmarkt 5, A'foort, Tel. 1309 P Inruilen van instrumenten tegen zeer hooge prijzen. zullen spoedig bedaren door tVHinhardt's Poeders Vraag Mijnhardt's. Hoofdpijnpoeders en Mijnhardf s Kiespijnpoeders en zie toe, dat öe naam MijnKardt op doos en poeders voorkomt. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gajsberta, d. v. G. J. Fox ten H. Bos, Paltz 12. Klas i na Ebsabeth, d. v. B. Strompel en K. E. Kei] er, Beuken laan 12. Bob, z. v. T. Jansen en S. v. Kooi, Beek eimghstraat 16. Roelof fina Mar- jga-retha. d. v. W. v. HomsveTd en W. Kramer, KonJaan 154. ONDERTROUWD: HL J. Bank en E. iV. d. Vfet. H. Borssen en A. S. M- But- -Zelaar. GETROUWDt H. de Jong" en H. Dor- festedjai. H. B. Hartogsvekl en A. v. Kloos ter. A. H. H. v. Roijefl en C. A. Boo- gaerdt. OVERLEDEN: Hendrika Bijl, 78 jaar. Wed. v. K. Wortel, Hartman!. 22. Geer trui v. dc Bunt, 68 jaar, geh. met A. Vonk, ;H. Blaekweg 6. Albe rins Praag, 69 jaar, Oude Grachtje 9. GEVESTIGD: Wed. Schellevis, Amersf. Btr. 70. C. G. Brasem, Beukenlaan 1. R. A. Broek m. gez., Mendelssobnl. 16. Wed. D. Scheepers, Sophialaan 15. W. B. Hartrich, Eigendomweg 80. K. F. Salo- mons. Noorderweg 13. N. v. d. Brandhof, Luchtv. afd. G. A. v. d. Vliet, Amersf.stn 142. H. J. A. Adan, Wi'lhelmmat. 8. S. Nowadci. Spoorstr. 26. W. Alings m. gez.. Plasweg 39. G. E. M. Wegh, Kolonteweg1 6a. J. Meijwes, Braamweg 8. C. Th. v. Dalen m. gez., jColoonieweg lc. J. R. P.» Ploeg, idem. C. v. Paddenburg m. gez.. B. Grothestraat 45'. A. T. Th. Smits mi gez.. Rademakerstr. 33. VERTROKKEN: H. G. Rupert, van Steen hofstraat 12 naar Haarlem, Ramper laan 4. S. E. M. Mikkelsen, van Soesteri>. 6+r. 125 naar Rotterdam, Goede Hoopstr. 12a. A. M. Bourgomdiën, van Amersf.str. 118a naar Diepenveen, Borgelen 145. S. C. Bakker, van Birkstraat 51 naar A'dam, v. Baerlestr. 168a. C. G. Brummer, van Kon .laan 38 naar Wilnis, Heerenweg 49. E. A. Brummer, van Luchtv. afd. naar den Haag, Rijnstraat 30. M. v. de Kuilen, van Maatweg 2 naar H'sum, Oude Doelen 90. M. E. Smit, van B. Grothestr. 32 naar A'dam, Paardekraalstr. 11. H. L. Dijst m. vr., van Birkstr. 12b naar Am sterdam, Maraixstr. 62hs. J. C. A. G. Meuskens m. gez., van Julianastr. lb naar A'foort, Julianaplein 3. C. F. L. Heit- tnann. van Amersf.str. 70b naar Neder- tiorst den Berg, C 184. E. K. Lippe, van Amersf .str. 27 naar Utrecht, Bataviiastr. no. 62. VERHUISD: P. Majoor, van Beukenlaan 19 naar Postweg 41. J. D. v. Schoonhorst, van Molenstr. W.Z. 10 naar Talmaüaan 11b. A. F. M. Kennekens, van Laan str. 17 naar Beckeringhstr. 13. N, J. v. Dijk, van Ver!. Schoolweg 5 naar Veri. Post weg 10. H. Heiwegen, van Kolonieweg 5 naar Birkstr. 10. T. Spelt, van Beuken laan 18a naar W. Toplaan 3. D. v. Hees,,, van Molenstr. W.Z. 2 naar Kerkpad Z.Z. 28. H. Raadsheer, van Julianastr. lbnr. 11. PLAATSELIJK NIEUWS i Raadsvergadering 'f De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woens dag 18 Januari 1933, des namiddags 2 tour, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Beëediigimg van het nieuw gekozen Raadslid H. Th. van den Berg, 2. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 30 Nov. en 12 Dec. 1932, 3. Med ede e ling van ingekomen stukken, 4. Vaststelling van besluiten tot wij ziging- der gemeente-, grond'bedrijfs- en gasbedrijfsbegrooting voor 1932. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van rentepercentages wegens door het gasbedrijf over 1932 opgenomen en ge storte gelden. 6. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van 'n geldleening groot f 175.341,08. 7. Voorstel van B. en W. tot verhoo ging van het subsidie voor het burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1932 met f6000.—. 8. Voorstel van B. en W. tot toepas- seliijkverklaring van ae 'bepalingen van het raadsbesluit van 30 December 1930 inzake subsidiëering van turnclubs op de R.K. Gymnastiekvereniging „Crescendo" te Soest. 9. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een bijdrage aan het plaatselijk crisis comité voor extra hulp aan werkloozen. 10. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het Raadsbesluit dd. 27 Oct. 1932 inzake beschikbaarstelling van een bedrag voor kieeding aan schoolgaande kinderen, zulks naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten... 11. Voorstel van B. en W. de Finanti- eele Commissie aan te wijzen als com missie, welke de exploitatie van de wo ningbouw ver een igin gen en de finantieele gevolgen daarvan voor de gemeente, zat onderzoeken. 12. Voorstei van B. en W. tot wijziging van het Reglement voor het burgerlijk armbestuur. 13. Vaststelling van: a. de vergoeding over het jaar 1927 met bijbehoorende 3-jaarlijksche verrekening, toe te kennen aan de bijzondere scholen. b. van de voorschotten ingevolge art. 103 der L.O. wet 1920 voor 1933 aan de bijzondere scholen. 14. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van de wettelijke medewerking ten behoeve van het aanbrengen van ver beteringen aan de Chr. school te Soes terberg. 15. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van algemeene tarieven voor verhuring van gewone leslokalen en gymnastiektokten der openbare scholen. 17. Behandeling van een adres van P. J. Bartels. verzoekende toekenning eener bijdrage in de kosten van huisonderwijs van zijn zoontje. 18. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Reglement op de gemeentelijke werkverschaffing. 19. Benoeming van een lid van een 2- tal raadscommissies in de vacatures, ont staan door de ontslagname van het raads lid J. J. H. Mineur. 20. Voorstel van B. en W. inzake uit breiding waterleiding in den Braamweg. 21. Voorstei van B. en W. tot het huren van lokaliteiten en ruimten in de Centrale Slachtplaats. 22. Vaststelling van de lijst van retri buties voor gebruik van heide- en zand gronden. 23. Behandeling van een adres van M. Hornsveld, verzoekende ontheffing van hef bepaalde in art. 1 der verordening, als bedoeld bij art. 4 sub 2 der Hinderwet 24. Behandeling van een 2-tal adressen, verzoekende alsnog verleening eener bouw vergunning. 25. Behandeling van een adres van H. van Roijen, verzoekende aanwijzing van een andere stortplaats voor asch en vuilnis. 26. Voorstel van B. en W. tot toeken ning van een gratificatie over 1932 aan den Commandant der Vrijwillige Brand weervereniging te Soest voor het uitge oefende toezicht inzake het brandwezen. 27. Vaststelling van een besluit tot hef in schenking aanvaarden van een strook grond en behandeling van: a. een verzoek van H. de Ruijgt om aankoop van grond; b. een 2-tal adressen, verzoekende her ziening van den vastgestelden erfpachts canon. A.G.A.V.S» Donderdag 26 Januari a.s. viert de Gym; nastiek Vereeniging „A.G.A.V.S." teSoes- terberg haar 2-jarig bestaan op bijzondere wijze. Tegen dezen datum is een feestavond aangekondigd, welke uitsluitend toegan kelijk is voor leden, donateurs en genoo- digden en op welke avond het 2-jarig be staan van A.G.A.V.S. in beeld zal worden gebracht door de revueschets „De Reuzen zwaai". De leiding is in handen van Ben Polak te Amersfoort. Ongetwijfeld een origineele manier om belangstelling te wekken voor de gymna stiek in het bijzonder en voor de Soester- bergsche vereeniging. In de pauze gaat een kleine tombola tot dekking der vele kosten. Kinderbioscoop De kindcrbioscoop Zaterdagmiddag door Soesterberg's Bloei wederom in dc groote zaal van hotel „Huis ten Halve" te Soes- terberg gegeven, is goed geslaagd. Het giroo't aantal kinderen, die de groote zaal geheel vulden, hebben niet weinig geno ten van de leerrijke en vermakelijke films. Het sprookje „Klein Duimpje", was dit maal de hoofdschotel voor de kïeinenJ De kindervoorstellingen van Soester berg's Bloei beginnen een goeden roep te krijgen. Rijwiel ontvreemd Een dynamo van een electrische rijwiel- lantaarn is ontvreemd van een rijwiel van een leerling der Nijverheidsschool aan de Molenstraat. Benoemd Dr. J. Jongbloed te Soesterberg is bij beschikking van cïen Minister van Onder wijs K. en W. voor het jaar 1933 be noemd tot conservator in de medische phisioloigie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Eerste Soes ter Eter veiling Kipeieren: Hoogste prijs f4.20; middel- prijs f 3.40—-f 3.65. Laagste prijs f2.85. Eendeieren f3.10. AI)es per 1Ó0 stuks. Aanvoer 14099 stuks. Handel gewoon. M issie-Ten too nsteiïing Belangstellenden verwijzen wij naar de in dit blad geannonceerde tentoonstelling, welke ten bate van hel missiewerk! zal wor den gehouden in de St. Joseph-Jongelingen Vereeniging. Steenhofstraat. Men zie de bijzonderheden in de ad vertentie. Onder de wapenen De dienstplichtigen van de lichting 1933, lste ploeg, bestemd voor de Luchtvaart- afd. te Soesterberg, komen 1 Febr. a.s. voor eerste oefening onder de wapenen. Te snel rijden Door de politie te Soesterberg is tegen verschillende auto-bestuurders procesver baal opgemaakt, terzake het rijden met een zoodanige snelheid, dat hierdoor het ver keer in gevaar wordt gebracht, alsmede wegens het rijden zonder rijbewijs en het rijden op een fietspad. R.K. Kiesvereeniging Soesterberg A.s. Zondagmiddag na het lof, zal de R.K. Kiesvereeniging te Soesterberg een algemeene vergadering houden in het R.K. Militaire Vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m,: Bestuursver kiezing en candidaatstelling voor de Twee de Kamer. Onze bevolking in 1932 Onze gemeente telde op 1 Januari 1932 14330 inwoners, terwijl '1 Japuari 1933 dit aantal bedroeg 14774. In 1932 ging de bevolking onzer gemeente dus vooruit met 444 personen. K.R.O-film Maandag 16 Januari--ai3Vv,s avonds te 8 uur, zal in de groote zaal van Hotel „Huis ten Halve" te Soesterbergi de K. R. O.-film worden vertoond. i. Des middags te 4 uur zal er tevenè een kindervoorstelling worden gegeven. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit blad. Openbare verkooping Door notaris Swane te Utrecht werd Dinsdagmorgen te 11 uur in hotel „Eem- land" publiek verkocht het vrijstaande woonhuis met erf en grond aan de Van Weedestraat No. 23 te Soest, groot 5.62 A. Heet pand werd opgehouden voor f 7000. Katholieke Kring Soest—Soestdijk A.s. Donderdag 19 Januari, des avonds 8 uur, zal in 't Parochiehuis te Soestdijk, door Toon van Maurik, voor de leden van den Kring een voordracht worden ge houden, getiteld „Wat meer Humor". Voetbalvereen. „Esvac" Waar voor enkele maanden door deze club een feestavond werd aangeboden aan leden, donateurs en genoodigden, meende het bestuur ook voor de jongelui iets te moeten doen en organiseerde voor hen Maandagochtend in de groote zaal van hotel „Eemland" een filmavond, waarvan volop is genoten. Nadat de voorzitter, de heer P. Clements den avond met een woord van welkom had geopend, gat daarop de operateur, de heer F. v. Wijngaard, alhier, een projec tie naar aanleiding van het boek „Vreug de en leed", door Dick Laan, welke tot in de finesses weergeeft de voetbal-ver wikkelingen in de H.F.C. Een zeer goede film in 5 acten, waarom zoo nu en dan is geschaterd. Het Hollandsche landschap, dat zoo nu en dan verfilmd werdv was de moeite waard om bezien te worden. In de pauze, die daarna volgde, werden de voetballers getracteerd op kwatta ree pen en ranja, welke tractatie in goede aar de viel. Vervolgens liep de twee acter „Een huis op hol", een dolle klucht. Het geheel was een kolfje naar de hand der jongelui. Het bestuur heeft goed ge zien een dergelijke avond te organiseeren. De opkomst was bevredigend. De heer Ben Polak uit Amersfoort ver zorgde het muzikale gedeelte op verdien stelijke wijze. „Om den wereldvrede" Naar ons wordt medegedeeld, hoopt de filmonderneming „Welkom", die einde ver leden jaar met groot succes de Negerhut in Baarn vertoonde, op Woensdag 25 Ju- nuari te vertoonen het goed gedocumen teerde filmwerk „Om den Wereldvrede". De groote waarde van deze film is, dat ze door de militaire Cinematogr. afd. in den oorlog werd opgenomen. Ze toont in beeld duidelpk en waar de ellende van 'den oorlog, maai' ïïaaitegénövéf öofi ÏÏéf niet genoeg te waaröeeren werk der chrls- telpke barmhartigheid san Kef Roode Kruis. Er gaat van 'deze authentiek opgenomen film leering, en waarschuwing uit Voor een goed verzorgd voorprogramma is ook gezorgd. De bedoeling dezer ac tieve jonge onderneming Is haar motto te verwezenlijken. Een goede film is een goed vriend. Zie voor bizonderheden de advertentie. Maatschappij het Nut van *t Algemeen Voor de afd. Soest sprak dezer dagen de heer J. Panman, uit Haarlem, algem. voorzitter N.R.V., over de schoonheid der ïtaliaansche meren, over de leuke verscho= len dorpen aan den oeverrand en ten slot te over Locarno en Milaan. Het was een interessante reis vanat Ba zel en de fraaie lichtbeelden verhoogden de reisindrukken. Lang stond spr. stil bij Palanga, Streesa, Locarno en Milaan. Het was een meer dan genotvolle avond, welke om half elf ten einde was. De presidente riep den prettigen cau seur een spoedig tot weerzien toe. De klei ne zaal van Religie en Kunst was goed bezet. Nieuwstraat 14 - Telefoon 2103 Pluimvee- en Konijnententoonstelling Dc Pluimvee- en Konijnenfokkers-Ver. houdt vanaf Vrijdag (heden) haar eerste lustrumtentoonstelling. Dit is een grootsch moment voor deze Vereeniging. In den regel vertelt men van een tentoon stelling een en ander afs we deze be zocht hebben. Wij willen voor dit keer iets verklappen, wat we wel weten, maar nog niet gezien hebben. Blijkens de advertentie in dit nummer zal zij gehouden worden in Hotel „Eem land". De Burgemeester zal haar Vrijdag avond openen en denzelfden avond zal het publiek reeds van al het schoons kun nen genieten van 6 tot 10 uur. Voor ver dere tijdstippen waarop de tentoonstelling zal zi'11 geopend zie men-de» adA'erten.l'o Er, is dan volop gelegenheid en het bestuur verwacht, dan ook> dat er nu er zoo ruim schoots gelegenheid is gegeven tot be zoek, ook ,géen ,o.ud vrouwtje aan 't spin newiel zal' blij ven, die niet even een kijkje gaat nemen bij al het kakelend, kraaiend en kirrend gevogelte en de stille konijn tjes, die zoo vriendelijk en rustig de be zoekers aanstaren. En wanneer we aan tallen mogen verklikken, dan kunnen we opgeven ruim 50 nummers konijnen, 100 no. kippen, een 20 hokken met krielen en tenslotte nog marmotjes, parelhoenders, fasanten, eenden, ganzen en'n kalkoen. We zullen ons bij een bezoek aan deze belangrijke tentoonstelling in artis wanen. Maar dan zullen we zeker opmerken, dat de dieren op de tentoonstelling heel wat mooier zijn. Want wat is er al niet vooraf gegaan aan deze tentoonstelling. De kip pen zijn gewasschen, echt gewasschen met zeep en daarna weer schoongewreven en gedroogd. De konijnen zijn gekamd en ge borsteld, v de marmotjes geschuierd en op gepoetst, ja ieder dier is vooraf in zijn beste positie gebracht. En dan zijn hét alle tentoonstelhngsdieren. Dus het beste uit het beste. Mooi van kleur en schoon van gedaante, frisch van aanzien en kwiek op de pooten. Als we al dit mooie volkje hebben be keken, willen we ons even verlustigen bij de grabbelton. Een grabbeltonzonder nieten. Voor één dubbeltje trekken we er 6 als we gelukkig zijn, 4 als ons het lot gunstig is, maar toch altijd zooveel, dat we tevreden zijn en dat zegt wat. Altijd te vreden. Hoe dat kan? Er zijn veel goéde menschen in Soest, die het aardig vinden veel vroolijke en blijde gezichten te zien en dus gaarne wat wilden afstaan. Wie van dit alles wil genieten, ook onze kinderen, komen dus heden in „Eemland". Ladelichter Door den bakker Voskuilen, wonende aati de Birkstraat, werd Vrijdag bij de politie aangifte gedaan, dat hij even te voren een persoon in zijn winkel had' gehad die iets van hem kocht. Deze per soon was bij het binnenkomen niet direct geholpen en dus even alleen in den winkel geweest. Toen deze pers-oon een tijdje weg was, bemerkte V., dat er geld uit de toonbank- Iade werd vermist. Hij gaf hiervan direct kennis aan de politie, die spoedig ter plaatse was. Het signalement van de» vermoedelijken dader werd opgegeven en daarop ging de politie met V. in de rich ting Soestdijk, waarheen ook de verdachte zich had begeven. Op Soestdijk hield de politie aan J. N- H. P., uit Venlo afkom stig, die met het signalement overeen kwam. Hij werd op het politiebureau ge hoord en toen het p;eld uit zijn zakken, kwam, kon hij moeilijk meer ontkennen. Hij bekende dan ook het geld bij den bakker V. te hebben weggenomen. LInbrekers Üdaidsgl wér<ï bij de politie alhier aank gfifte gedaan door de landbouwers H. en L'.. dat in den nacht van Zaterdag op Zon dag, een of meer pers-onen waren binnen geslopen in hun achterhuis. Bij H. wordt een horlogeketting en bij L„ daf in den nacht van Zaterdag op Zon- hoordie toe aan de knechts van genoemde H. én Ij. Demonstratie Op Maandag, 16 Januari, zal door de bekende firma Jean Heijbroek te Bilt hoven, een demonstratie worden gehouden voor den land- en tuinbottwbomd met 'n z.g. handpfoeg, systeem Trotl, welk systeem de voordeelen van hand- en p-aardekracht in zich vereenigt. Geheel als hand ploeg gebezigd, ver krijgt: men 'n voordiepte, die nagenoeg ge lijk is aan de resultaten, bereikt met 't ploegen met 'n paard. Deze krachtsaan wending waardoor men in staat is, 't ge bruik van 'n paard te vervangen, wordt verkregen door 't hefboom-systeem Troll, hetwelk zal worden gedemonstreerd. HeÉ oude moeizame omspitten van terreinen wordt nu vlug en goedkoop vervangen door deze handploeg. Belangstellenden worden uitgenoodigd, deze demonstratie bij te wonen op Maan dag a.s., des middags om 2 uur op 't ter rein Nieuwewcg 47, welk terrein ook van over den Eng te bereiken is. Vergadering Nat. Hist. Vereen. 1 Woensdagavond vergaderde de Nat. Hist. Vereen., afd Soest in het Herv^ Jeugdhuis. Voorzitter was de heer Rimke Tolman, die de vergadering met een wel komstwoord opent en alle goeds toe- in het pas begonnen jaar. Aan de heeren Henk Vink en Van Luyfd wordt een fraaie foto aangeboden als ge schenk van den heer Jan P. Strijbos, die deze beschikbaar stelde voor de twee le den, die het meest voor de afd. doen. De Secretaresse, Mevr. TolmanMus- sche leest daarop het uitvoerig jaarverslag voor, dat getuigde van groote actieviteit van het Bestuur, in aanmerking nemende de vele lezingen en excursies, die waren georganiseerd. De Penningmeesteres, Mevr. KlopDe Zoete, bracht het financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 176.23, de uitgaven f 169.37.5, alzoo een voordeelig saldo van f6.85,5. Mejuffr. Kronenberg, die periodiek af trad, werd met algemeene stemmen her kozen. Na de pauze, waarin een kopje thee werd geschonken, kreeg de heer J. J. Meurs, hoofd van Openbare Werken al hier gelegenheid tot het houden van een c- ys-erte, Jhet ir< ganl.Cï zijnde. Natuur bad te Soes'duimen. Met groote belang stelling werd deze mooie lezing gevolgd/ die ons een goed beeld gaf van het groot- sche weric op Soestduinen. In een volgend nummer komen wij op deze lezing terug. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen, zijn inlichtingen te bekomen bij de adressen, achter de voorwerpen vermeld: Zwarte dameshandschoen, Har weg 15; Zwarte Alpino, Kerkdwarsstraat 12. Witte rubber ceintuur, Kerkdwarsstr. 9. Blauwe mantelceintuur, Politiebureau; Damespor- temonnaïe met inhoud, Nieuwe weg 91. Rij- wielreflector, Klaarwaterweg 56. Hamer, L. Brinkweg 8; Kinderportemonnaie, Ko- ningiinnelaan 125. Geruite pet, Eemstr. 8. Belastingmerk,- Wa'.deck Pyrmonilaan 63a. Beenen Zakmes, Nassaulaan ló. Twee sleutels, Rembrandtlaan 8. Bankbiljet, Po litiebureau; Ondergebit^ Ferd. Huyckl. 13. VOOR ONZE SCHAKERS PROBLEEM No. 12430al van Dr. A. CHICO. lste, 2de prijs ex aequo V.A.S. tournooi 1931—1932 Zwart. d e Wit g Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: K el, D al, 1 c5, T d6, L h6, L hl, P g2, pion f2, h5, f6, a2, b3. Zwart: K e4, P d5, pion a3, b4, b5„ c6, e2, f7. OPLOSSING PROBLEEM No. 12430a2. Zelfmat. B. M. MARKX te Hoorn Wit: K hl, D g2, T fl, T f5, L bl, P b2, P g7, pion c3, g4. Zwart: K e4, T c2, L h3, pion h2. 1. P e8, L g4; 2. T e5, K f4; 3. D h2, T h2 pl.m. Zeer geraffineerd samengesteld. Men verwacht zooiets als een mat door L g2, Paard g7 moet geheel verwijderd worden teneinde f4 niet gedekt te houden.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5