TWEEDE BLAD Gharme en degelijkheid C. van Vila! U0üi80ni:^raadsv8rslag. Vitaminrijke LEVERTRAA N Drogisterij D. F. VOIGT foto optiek HOE GROOT IT FEBRUARI 1933 No< 7 ^VERVOLG.) De «eer VAN KLOOSTER acht den heet* Van Nes niet in staat een goed plan te maken. Met de wetenschap van nu, zou spr. er niet aan meewerken den heer Van Nes een opdracht te geven. In te genstelling met zijn toezegging heeft de heer Van Nes met geen grondeigenaar gesproken. Spr. acht het zeer wél moge lijk, dat het plan, ook na de wijzigingen, goedkeuring nk£ kan krijgen. Spr. u de gedachte van den heer Orootewal unnen steunen, wanneer het plan uit- oerbaar was. Het is hem echter bekend, lat de heer Van Noessel thans reeds niet meer weet, wat hij den mensch'en moet advïseeren. De heer BUSCH zegt de Insinuaties van den heer Nooder in de prullemand te de- poneeren. Deze persoon acht hij onbe voegd tot oordeelen, evenals spr. zélf, toen hij pas in den raad zitting had. Hierdoor ontstaat een kleine doch scher pe woordenwisseling tusschen beide Kee- ren. De heer BUSCH voortgaande zegt, dat het hem onverschillig is of het plan f 1000 meer of minder kost, als iet maar goed is. Elk uitstel acht spr. verloren tijd, omdat over 4 weken het plan toch weer omge werkt moet worden. Ook voor de arbeiders is dit funest. Zij, die het nu met f 15. steun moeten stellen, zouden te werk ge steld kunnen worden tegen f30.Spr. vraagt den heer Nooder, hoe hij dit feit tegenover de arbeiders denkt te verant woorden. De cijfers van den Voorzitter kunnen juist zijn, maar de cijfers der 4 leden zijn niet minder juist. Vele aanvragen worden thans niet ingediend, omdat de heer Van Noessel 'de desbetreffende aan vragers ongunstig moet adviseeren. Spr. ^nt zelfs een geval van 14 woningen, m gelieve bij dit alles te bedenken, dat door den Hoogen Raad behandelde Hr^idingsplannen nagenoeg allen zijn af gewezen op grond van het feit, dat niet voldoende rekening is gehouden met de belangen der grondeigenaren. In Bussum viei het plan zelfs door de bezwaren van 1 eigenaar. Spr. ziet op deze wijze een behandeling, welke nog maanden en maan den zal duren. Spr. zal zich verzetten tegen de comm., welke het plan wil door voeren en zegt toe te zullen medewerken, wanneer de heeren De Bruijn en v. Kloos ter alsnog in de comm. worden opgeno men, opdat zoo min mogelük tijd verlo ren gaat. Als de heer Nooder hierbij interrum peert, zegt spr. dé heer Nooder te be schouwen als volslagen onkundige. Boven dien zegt hij, zoo noodig, harder te kun nen schreeuwen dan de S.D.A.P. De heer NOODER: ïs een rechercheur dan wel bevoegd? Nogmaals vraagt spr. een geraamteplan te maken, dan vervallen de bezwaren van zelf. Het plan van nu zal de gemeente op een half millioen komen. Met betrekking tot de uitlating van def> heer Nooder wil spr. nog even médedee fen, dat hij niet spreekt voor den Bouw kring, niet voor één ot meer belangheb benden, niet als betaald persoon, doch als vrij raadslid. De Voorzitter moet tevens begrijpen, dat hij met de lasten van dit plan zal"te ma- ken krijgen. De kans bestaat n.I., dat de Voorzitter hier nog 'n 25 jaar zar zetelen; met de raadsleden is dit niet het geval. Mej. FUNKE zegt, nu zij het voor en tegen heeft gehoord, voor de motie te zullen stemmen. De heer OROOTEWAL wijst er nog maals op, dat de comm. met 4 weken Imet het gewijzigde plan zal komen. De De Koet BUSCH merkt zeer scherp op, dat de zaak thans wordt verdraaid. Spre kende tot den Voorzitter, zegt spr., dat deze goed weet, welke veranderingen op O.W. zouden worden getroffen. We moe- teil niet beginnen achter elkander weg fe kruipen. De heer OASILLE wijst er op, dat de veranderingen toch' moeten worden opge- ret, hoe zou anders de comm. met voor stellen kunnen komen. De teekenaar kan zijn gewone werk nog verrichten, terwijl voor de gelden der typiste geen crediet- aanvrage noodig was. Deze kosten kunnen worden bestreden uit een post „schrijf- loonen". De heer BUSCH wil de zaak zuiver stellen. Openbare Werken heeft eer, af zonderlijke boekhouding en geen post, waarop deze kosten kunnen worden ver haald. Spr. begrijpt niet, dat de Heer Oa- sille aan deze camouflage mee werkt, hij, die B. en W. steeds over deze handelin gen heeft onderhouden. Wanneer de hee ren De Bruijn en Van Klooster in de comm. worden opgenomen, wil spr. er genoegen mede nemen. Ais de winter komt geeft dan Uw kinderen Onze prijzen zijn aanmerkelijk verlaagd. Ontvangen Kruschen Saltz met proefpak. BURG. GROTHESTRAAT 28. TEL. 2400 OFFlCIfiELE BEKENDMAKINGEN e. vaststeiïfoig votl een iresMf W Wet sÜïaWe airto vort' achteren aanreed, .mi cv>v,ö.tiirinrr nartvaaoivlftn vain afaraïlcdril door laafste-enoemtte jmtm in schenking aainvaaaraün van airooketij grand. 16. Behandeling van belastiiigredtames. Benoemd Onze plaatsgenoot, de heer J; tte Ridder, onderwijzer aan de Chr. School te Soes- tecberg' Is als zoodanig benoemd te Oegst- sluiten elkaar niet uit. Huishoudelijk werk is geen beletsel voor het bezit van zachte, gave, fraaie handen. Mits U maar Purol gebruikt en van tijd tot tijd Uw handen daarmede inwrijft. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth'. en Drogisten. De heer VAN KLOOSTER merkt ook op, dat over gelden wordt beschikt, welke niet werden aangevraagd. Het medewerken door den heer Gasille begrijpt spr. niet. Op zich zelf vindt spr. dit niet zoo erg, omdat de kosten toch moeten worden ge- maakt. De heer OROOTEWAL kan niet goed keuren, dat de comm. thans nog wordt aangevuld. Dit zou een groot oponthoud beteekenen. De heer OASILLE is ook deze meernng toegedaan, doch op prïncipieele gronden. Reeds eerder werd aanvulling gewenscht, doch toen heeft de raad dit afgewezen. Wanneer nu aanvulling zou plaats heb ben, kan spr. dit niet anders zien ais een bewijs van wantrouwen in de comm. De heer HORNSVELD juicht het toe, als aanvulling der comm. zal plaats heb ben. Spr. heeft hierop in de comm. reeds meermalen aangedrongen. Hoewel de voor zitter zich 'hiermede kon vereenigen, is dit afgewezen door de andere commissie- leden. De heer ENDENDIJK ziet aan deaen kant ook wel een principieel kantje, doch wil toch ook gaarne practisch zijn. Spr. wil daarom de grootste tegenstander, de heer Van Klooster, alsnog in de comm. opnemen. De heer BUSCH zegt ook daarmee nog genoegen te nemen. Spr. wijzigt dan ook zijn voorstel. De heer VAN KLOOSTER voelt op deze wijze niet veel voor de commissie Oezien het standpunt van de heeren Ga sille en Orootewal zal 'hij weinig kunnen uitrichten; ook zal de meerderheid steeds anders beslissen. De heer ENDENDIJK is het hiermee niet eens. Het komt er niet op aan of een voorstel met meerderheid van stemmen wordt afgewezen. De raad zal 'hierover wel beslissen te zijner tijd. Wel acht spr. het van belang, dat de meening van an deren bekend wordt, waar dit behoort en dat is in de commissie. De heer BUSCH heeft waardeering voor de comm., het wil hem alleen voor komen, dat een dergelijke zaak door voor- en terenstanders moet worden bezien. De "heer GROOTEWAL merkt op, dat van voor- of tegenstanders geen sprake moet zijn. De raad moet vertrouwen heb ben in het werk der comm. met net gewijzigde pian zal Komen, ue De heer GASILLE steunt deze gedachte, raad kan dan zelt nog die veranderingen Spr. heeft niets tegen den heer v. K - aanbrengen die gewenscht worden, waar- ter. Men moet echter begrijpen, a na het plan kan worden vastgesteld 'dit werk een comm. is benoemd. De heer DE BRUIIN zegt nog niets ge-1 De heer ENDENDIJK wijst er op, hoord te hebben op zijn opmerkingen, dat'de heer Van Klooster niet in de comm. door B. en W. met den heer Van Nes zou komen als een kat in een vreemd B. en W. van Soest maken bekend, dat vorderingen op de gemeente Soest ten laste vjm tiet dienstjaar 1932 ten spoe- digste ter gemeente-secretarie (afdeeling Financiën) moeien worden ingediend, met uitzondering van de vorderingen betreffen de den dienst van Openbare Werken, wel ke behooren te worden ingezonden aan dien dienst, kantoor Lange Brinkweg49B. Soest, 8 Februari 1933. o B. en W. van Soest brengen ter open bare icennis, dat In verband met den aan- leg van wegen op 't Hart de navolgende wegen naar gelang van de vordering der werkzaamheden tot nadere aankondiging voor het verkeer geheel of gedeeltelijk afgesloten zullen zijn; Nachtegaalweg, Vin- kenweg, Schrikslaan, Albert Hahnweg en Zwaluwenweg. Soest, 7 Februari 1933. o De Wericverscbaffiifcgs -commissie fe Soest brengt nogmaals met nadruk onder de aan dacht van belanghebbenden, diat de aan vragen om ptaaising bij ae Werkverschaf fing volledig en naar waarheid dienen te worden ingevuld. Indien zulks wordt nagelaten zullen deze aanvragen niet in behandeling worden ge nomen. Soest, 13 Februari 1933. De Weiikverschaffings-commissie, K. LODEESEN, Voorzitter. H. BOSSERT, Secretaris. Herv. Jeugd.1! is Soest Zaterdag 18 Februari, 's avonds te 8 uur, zal e rn jeugdavonr gehouden worden in het Herv. Jeugdhuis, Vredehofstraat. Spreker: Zendeling F. J. F. van Hasselt* met als onderwerp zijn arbeid onder de Papoea's. Verduidelijking door lichtbeel den. Zie advertentie. Aanbesteding Bij de door de Genie gehouden aanbe steding, tot het doen van voorzieningen aan de Militaire gebouwen en werken te Amersfoort, was Mulders Handels Maat schappij te Soesfeiberg laagste inschrijver, met de som van f 27,440. Raming f31550. Voorheen DE ROND Bestelk.: A'dam, Singel 307, Tel. 34522 Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boek handel, Telefoon 2272 Neerbosch' avond lm de Oude Herv. Kerk werd Donder dag een Neefbosch' avomd gegeven. Hoe- wet niet alle zitplaatsen waren bezet was de opkomst der gemeente redelijk fe noe men. Ds. Groene veld, predikant alhier, open de met gebed en Bet zingen Ps. 138. Daarna hield hij een korte toespraak, wij-£ieKeriiac üeiiain(r zende op het tournee dat liet zangkoor ovmn-asiiekleerari lakt. Srvr. heet het _.j waren Uw rekeningen van dokter, apothe ker, ziekenhuis, operatie, enz. in 1932? Hoeveer zult U in 1933 hieraan betalen? U kunt zich toch beter tegen deze kosten verzekeren, dan ineens voor groote uit gaven te staan. Vraag eens gratis prospectus of inlich tingen aan „HET EERSTE NEDERLANDSCHE MIDDELSTANDS - ZIEKENFONDS" De grootste en meest coulante instelling op het gebied van ziekte-verzekering. Vertegenwoordiger G. KOEK, PRAAM GRACHT 13, SOESTDHK- PLAATSELIJK NIEUWS Gemeenteraadsvergadering De Raaid dei- gemeente Soest is in open 'bare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 22 Februari 1933, des namid- 2 uur, ter behamdehng van de vol 1. 1933. Vaststelling van de motufan der ver van 21 Dec. 1932 en 18 Januari geen regeling ïs getroffen en de comm., zonder een crediet daarvoor te hebben, maar beslag heeft gelegd on een ambte naar, -"rike de gemeente f2400.per jaar kosr. Ook zegt snr., dat men den heer Van Klooster steeds uit de comm. heeft ge weerd. Aan zeer "eel zou zijn tegemoet gekomen, wanneer aan tien heer Van Klooster een plaats was gereven. Snr. zal voor de motie stemmen, wanneer de heet Van KIonHer a-snor, in da comm. wordt opgenomen De VOORZITTER merkt op, dat de teekenaar bij O.W. het werk aan het plan kan verrich'en naast hei Ioopende werk. Hiervoor was echter noodig, dat de ty piste, welke naar het gemeentehuis zou overgaan, tijdelük bij O.W. b'eef. Een tij delijke kracht moest daarom op het ge meentehuis worden aangesteld. Het salaris van deze kracht zijn de kos ten, welke oo het nlan drukken. De heer DE BRUIJN; Uw mededeeling is onjuist. Zelf heeft U gezegd, dat nog wel gedurende een half jaar teekenwerk aan het plan verbonden is. Ook wijst spr. er nogmaals op, dat geen regeling met Van Nes is getroffen. De heer OASILLE zegt, dat niet B. en W., doch de r"ad de opdracht heeft ver strekt 'i waren niet pakhuis. Laatstgenoemde is op dit ter rein zeker één der meest bevoegden. De heer VAN KLOOSTER zegt geen prijs te stellen op een plaats in de comm., gezien de tegenwerking nu reeds van de commissieleden. Het voorstel om den heer Van Kloos ter alsnog in de comm. op te nemen, wordt verworpen met 8—6 stemmen. De heer Van Klooster verliet tijdens de stem ming even de zaal. Voor het voorstel waren de heeren En dendijk, Hornsveld, v. d. Berg, Busch, v. d. Breemer, De Bruijn. Tegen Mej. Funke en de heeren Grootewal, Lodeesen, Noo- der, De Nus, Gasille, Van Duren, v. Dam Punt 2, voorstellende de besiissjng 3 maanden uit te stel'en, wordt aangenomen met de stemmen van de heeren De Bruijn, Busch, V. d. Berg en v. Klooster tegen. De VOORZITTER meent, dat de mo tie Gasille hierdoor is aangenomen. Dit wordt echter door den heer BUSCH bestreden. Door de thans gevolgde behan deling is de motie vanzelf vervallen, het geen wordt toegegeven. Als de VOORZITTER hierna voorstelt de rondvraag tot de volgende vergadering uit te stellen, zegt de heer Van Klooster, nog iets te hebben voor de geheime ver gadering, waarom de openbare vergade ring wordt gesloten en de raad in gehei me overgaat. 2. MededeeSng van ingekomen stukken 3] Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeente- en gasbedrijfbegroo- ttag 1932 en 1933. 4 Voorstel van B. en W. tot opnieuw vaststelling van het besluit tot intrekking van het op de begroeting 1932 geraamd subsidie aan de Wijkverpleging „Nieuw Manië'iibuirg" en tot toekenning van dit subsidie aan die R.K. Vereeni'ging ..Het Wat-Gele Kruis, afd. Soest. 5. Oediiet-aanvrage van B. en W. voor verbouwing van het gebouwtje naast het Raadhuis tot garage. 6. Voorstel van B. en W. inzake het uitdunnen, verplanten en rooien van hoo rnen l'angs diverse wegen, met credietaan- vrage. 7. Voorstel van B. en W. tot intrek king van !hef raadsbesluit dd. 27 October 1932, strékkende tot wijziging van de Bouwverordening. 8 Behandeling van het verzoek van w. A. Hithorst tot wijziging der Bouwveror- den-ing. 9 Adres van dis afd. Soest d-er Ver- eemiging „Vo^somderwijs", verzoekende aanstelling van een schoolzuster. 10 BehardeBng van een adres van de afdeé'ijng Amersfoort van den Nederland- schen Bond van holel-, café- en restaurant houders, houdende verzoek om bij de vas s etting der grondslagen voor de hef fing van de person-eele be'asli-ng voor hel jaar 1933, den grondslag biljarten te doen vervatten. 11. Voorstel van B. en W. inzake veroiaat©jn.g van het woonwagenkamp, j 12. Behandeling van het adres der Schildersna'roons-vereen. te Soest, inhou dende oen protest tegen uitvoering van verschillende schilders^erkzaamheden in werkverschaffing en verzoekende de schil- dersoatroon? bij het aanbesteden van werkzaamheden niet te passeeren. 13. Vastzetting van een besluit tot wij ziging der A'gemeene Politie-verordening voor deze gemeente. 14. Behandeling van een 3-tal verzoe ken om ontheffing van art. 15 der Bouw verordening. 15. Behandeling van: a. een aanvrage om huur van grond. (b. een voorstel van B. en W. tot ver mindering van een 2-tal' erfpachts canons. door deze omgeving maakt. Spr. heet het koor in de eerste plaats hartelijk welkom, alsmede hen die hen begeleiden, waaron der predikant-directeur Ds. Khiin. En dan staat het koor, dat voor en om den preekstoel is gezeten op en zingt onder leiding van zijn dirigent, den heer De Vries, een drietal liederen: Bede, Na der mijn God bii U en Avondrust. Vooral dit laatste klonk mooi. Daarna beklimt de predikant-directeur Ds. H. Kluiu den kansel en noemt het een aangename taak iets van Neerbosch te mogen vertellen. Welnu, daar zijn een 450 weezen, jon gens en meisjes. De kleinere gaan naar school en na den gewonen leertijd moeten zoowel de jongens als de meisjes worden klaar gemaakt voor de levenstaak, die wacht. De jongens mogen een vak kiezen Vroeger werden de jongens bij een par ticulieren baas in de leer gedaan. Soms met goede, soms met minder goede resul taten. Nu is dat- anders. Er zijn 13 ver- scMTfende werkplaatsen, gelegenheden, waarin de jongens onder leiding van eigen personeel, van eigen leiders een vak kun nen feeren. En meestal gaat dat naar wensch. Naast vaktheorie wordt prachtisch werk geleverd, totdat de leeftijd van 18, 19 of 20 jaar aanbreekt en de tijd van scheiding daar is. Dan gaan de jongelui de wereld in. De meisjes worden opge voed voor allerlei huiselijke bezigheden, komen in particuliere gezinnen op de in richting en gewennen zoo aan de maat schappelijke toestanden. Ook het spel wordt op Neerbosch niet vergeten. Ér rnoet ontspanning zijn. Zang, fanfare, lichaamsoefeningen, zwemmen en wat niet at. Spreker vertelt nog hoe ook feesten wor den gevierd. Het Kerstfeest, met een kerst boom, zelfs met een oratorium-uitvoering verleden jaar. Op 31 Aug. gaan de jongens altijd uit met autobussen. En ten slotte zegt Ds. Ktuii/n dat Neer bosch is een Christelijke inrichting, waar alles wordt verricht in de kracht Gods. In een korte pauze worden ansichten verkocht, waarna het zangkoor weer eeni- ge liederen, zingt Het Neerbosch' Volks lied van den dirigent klonk mooi. Ooit willen we nog noemen het refrein van Kerstnacht. Een bijzonder groote be koring ging uit van een mooie solo in „Rust in God", het tweede couplet Tenslotte dankte Ds. Kluin allian die hebben medegewerkt om dézen Neerbosch' avond hier te geven. Met dankgebeden en gemeenschappelijk zingen werd deze mooie avond gestoten. «viuvivii AuUvCU) W. door laatstgenoemde auto eenlge mek. vooruitgeworpen werd en met de voo. zijde tegen een rechts van dien weg staan- den boom terecht kwam en hierdoor ern stig werd beschadigd. De persoon die in de stils taande auto was blijven zitten] kwam wonder boven wonder met de schrille vrij. De vrachtauto werd hierdoor eveaoens beschadigd. De politie onmiddellijk ge waarschuw cL maakte van een en ander procesverbaal op. Schaken Soest speeiioe haan' laatste competitie wedstrijd voor de S.O.S.B. tegen Bus sum IV in Hotel „De Rozenboom" te Bussum. Soest verloor, waarao.or de kam pioenskansen zeer zijn genaaid. Mogelijk, dat er nog een beslissings-wedstrijd moet worden gespeeld tegen Hilversum of Naar- den. De uitslag volgt hier: Bussum IV Soest I. H. PostmaH. de Graaf 1/2—1/2 K. F. Gnirrep—J. de Regt 1—0 H. Sitters—J. Timmer Sr. l—O W. de Jong—J. A. Wickol 1/2-1/2 G .HartstraJ. Timmer Jr. 0—1 L. J. ThieJ. Gorter l—O D. OskamS. de Zoete 1/2—1/2 W. KlasemaW. van Meel 1/2-1/2 Ph. MullerC. P. Ameïunxen 0—1 Mevr. ReeskampA. W. Heimens l—O i 6—4 R.K. Gymnastiekclub „Crescendo" Soestdijk De onlangs opgerichte R.K. Gymnastiek club „Crescendo", weike zijn oefeningen houdt iin hei Gymnastieklokaal aam de Mariastraat, (hoek Koninginnelaan) in Soestdij'k, mag zich reeds in een hoogen bloei verheugen. Ruim 100 kinderen heb ben zich als lid laten inschrijven en zijn reeds 'druk aan het oefenen onder de uit stekende leiding van Mej. J. Couturier; races alhier. Het bestuur, Uitvoering A.s. Maandag 27 Februari zal door de R.K. Mu-'iekvereen.iging te Soesteibccg een uitvoering gegeven worden in Ho tel ,/t Zwaantje" met medewerking van het duo De Laat. Deze avond is alleen toe gankelijk voor donateurs en leden der vereen: ging. Aanrijding In den laten avond van 10 Februari j.L; had de heer De V., wonende te Amers foort zijn auto aan de rechterzijde van <te Amersfoorischfc straat te Soesterberg geplaatst, aangezien hij niet verder kon Cvegens gemis aan benzine. Hij ging toen op den weg staan zwaaien met zijn ar men, om een naderende vrachtauto te laten stoppen en vervolgens wat benzine te kunnen krijgen van die bestuurder, tenein de met zijn auto naar Amersfoort te kun nen komen. De bestuurder van de nade rende aufco begreep dit gezwaai met, doen vestigde de aandacht eenigszins op dien persoon, met als gevolg, dat deze de st:ï- heeft gemeend, deze vereeniging thans ook toegankelijk te moeten gaan stelten voor de schoolvrije jeugd en eventueel voor volwassenen en heeft daarvoor nood zakelijke materiaal aan toestellen besteld. Vóór 1 Maan zal de gymnastiekzaal dan ook geheel zijn aangekleed met de ver- eischte toestellen, zooals ringen, brug; Zweedsche rekken, springateriaal, bok en oefenstokken. Tevens is als gymnastiek leraar voor de jongens en eventueel voor de grootere meisjes benoemd de heer A. Haring, gym nas dek leeraar te Hilver sum, die als zoodanig werkzaam is aan de bloeiende Hilversumsche R.K. Gym- nastie'kveree n iging Actif Vooirloopig zullen bij genoegzame deelname weer twee nieuwe afdeeLi-n- gen word'ëh opgericht, n.I. een voor «te jongens en -een voor de meisjes., luascheif de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. De oefentijd zal nader worden geregeld, om dat daarover eerst mét de leden, die zich opgeven, moet worden geconfereerd. De contributie bedraagt voor deze leden 10 ets. per week (per les). Het is voocloopigj nog voldoende enkel gymnastiekschoenen te bezitten, doch van 't zomer zal eert gymnastiiekpakje moeien worden aange schaft. Voor opgave als lid kan men zich hetzij schriftelijk, hetzij mondeling melden bij den Secretaris der Vereeniging, den heer J. H. Pieper, hoofd der Mariaschool, Komngimnelaan 33, Soestdijk. Opgave van ^dres en geboortedatum is gewenscht. Degenen, die zich opgeven, krijgen daar na zoo spoedig mogelijk bericht, wanneer de eerste bijenkomst zal plaats hbben. Eerste Soester Eaerveiling Kipeieren: Hoogste prijs f4.75; middel- prijs f4.10f4.50; laagste prijs f3.90w Eendeieren f 3.45, alles per 100 stuks. Aanvoer 13179 stuks. Handel vlug. Plaatselijk Crisis Comité Muziekavond Op Dinsdag 21 Febr. e.k. wordt ter» bate van het plaatselijk crisis-comité, in 't gebouw „Religie en Kunst" een concert gegeven door de Kon. Utrechtsche Man- nenzang Vereen., Dir. Bernard Diamant, met medewerking van Mevr. J. A. Veth- Prinee, sopraan en den heer Fred. Breek- vétdt, organist, beide te Baarn. De goede naam, die de uitvoerenden, zoowel koor als solisten, in de muziekwe reld genieten, verzekert den luisteraars een avond van intens kunstgenot. De uit te voeren stukken zijn met groote zorg gekozen. Voor de pauze zingt het koor eenige ernstige liederen, o.a. van Schubert, He- gar en Massenet, waarbij zich prachtig aansluiten de orgelsolo van den heer Breekveldt: „Komm Trost der Nacht", en de door Mevr. Veth met orgelbegeleiding te zingen liederen, o.a. van Von Brucken Fock en F. Liszt. Na de pauze krijgen we meer neutrale of humoristische muziek te genieten, waar van zeker „Het Geuzenvendel op de thuis- marsch" van Roeske en „Vlaamsche Ker mis" van Hullebroeck bij veten sreen on- bekenden zijn. Waar zoo het crisis-comité zich heett beijverd om de Soester muziekliefhebbers de gelegenheid te geven iets zoo schoons te genieten te krijgen, daar meent het er wel op te mogen rekenen, dat er op 21 Februari in „Religie en Kunst" geen plaats onbezet blijft. De entrée is gesteld op ft.—# belas ting inbegrepen. De zuivere opbrengst van het concert wordt gestort in'de kas van 't 1 cris; •-comité.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5