GEMEENTERAADSVERSIAG. De tweede vergadering in 8 dagen. Soms geestig... soms pikant. Vergadering in de pauze. Het woonwagenkamp op het kopje van Soesterberg. Van een school zuster en een schoolarts. Een verordening zonder of een tuindorp met mestpluisjes. Goedkoope en dure henzine. De Raad onzer gemeente kwam j.1. 'Woensdag in vergadering bijeen, onder leiding van den heer Burgemeester. Na de gebruikelijke stilte voor gebed, komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 21 Dec. 1932 en 18 Januari 1933. Zonder bespreking goedgekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 1. Jaarstukken der afd. Soest van de Nederlandsche Vereeniging „Eerste Hu lp bij Ongelukken" over 1932. Mej. FUNKE zegt geen overzicht te hebben aangetroffen betreffende de zie kenauto. Weth. v. DUREN antwoordt, dat de in- inkomsten en uitgaven inzake de zieken auto, buiten de administratie der vereeni ging worden gehouden, 't Door Mej. Fun- ke bedoelde overzicht is einde December reeds verschenen. De heer NOODER wijst bij dit punt op de ongevallen, welke zijn voorgeko men op de ijsbaan van „Soest Vooruit". Spr. wil zoo noodig van gemeentewege maatregelen treffen. Ook acht spr. het noodig, dat de E.H.B.O. op dergelijke plaatsen steeds aanwezig is. De heer GASILLE meent te mogen op merken, dat de heer Nooder niet op de hoogte is. De E.H.B.O. is steeds aanwe zig geweest. Wel lijkt het hem noodig, dat het bestuur van de ijsbaan een af zonderlijke gelegenheid maakt, waarin de personen eventueel kunnen worden be handeld. De desbetreffende stukken worden hier na voor kennisgeving "aangenomen. 2. Een door Oed. Staten goedgekeurd besluit tot belegging van kasgeld. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Een door Ged. Staten goedgekeurd besluit, tot het aangaan van een geldlee- ning groot f 175.341.08. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Jaarverslag van de R.K. Bewaarschool Dver 1932. 6. Jaarverslag Vereeniging „Vrijwillige' Brandweer van Soest" over 1932. Voor kennisgeving aangenomen. 7. Overzichten van het gasbedrijf over maanden Dec. 1932 en Jan. 1933. Voor kennisgeving aangenomen. 8. Een schrijven van de N.V. Arnhem- sche Water!Mij., inhoudende de mede deeling, dat de waterleidingbuis in den Braamweg voor hare rekening zal wor den doorgetrokken en in verbinding ge bracht zal worden met de buis in den Ossendamweg. Voor kennis; eving aangenomen. 9. Verslag n over 1932 van de com missies tot wering van Schoolverzuim te Soest en te Soesterberg. Voor kennisgeving aangenomen. 10. Verslagen over 1932 van de hoof den der openbare scholen betreffende den toestand van het onderwijs. Voor kennisgeving aangenomen. 11. Een adres van „A.D.O.", inhouden de bezwaren tegen de vastgestelde tarie ven voor gebruik van schoollokalen. Gesteld 'in handen van B. en W. voor prae-advies. 12. Een adres van J. W. de Koff te Soest, verzoekende alsnog in het uitbrei dingsplan een weg 'te willen projectee ren o.a. over zijn terrein. Voor kennisgeving aangenomen. 13. Een schrijven van Prof. F. A. Mol ster te Amsterdam, inhoudende de mede deeling, dat het Oerechtshof arrest heeftten f 330. beginne de sloot verontreinigd heeft. Op advies van den VOORZITTER wordt het adres echter gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. 16. Een adres van de fa. Molthoff en Rasch te Bussum, verzoekende ontheffing van het bepaalde in art. 15 der Bouwver ordening. De VOORZITTER merkt hierbij op, dat, hoewel spr. geen bezwaren ziet, toestem ming nog niet zou kunnen worden ver leend, omdat het plan nog niet in de commissie is geweest. De heer BUSCH acht dit een onnoodig oponthoud. De werkverruiming moet zoo veel mogelijk worden bevorderd. Spr. wil het plan in de pauze even bezien en nog in deze vergadering een besluit nemen. Aldus beslóten. 17. Een adres van L. Klerkx namens zijn principaal H. Ran te Soest, verzoe kende ontheffing van het bepaalde in art. 15 der Bouwverordening. Zal eveneens in de pauze worden be zien, om daarna een besluit te nemen. 18. Een adres van P. W. Duin Jr. te Soest, verzoekende ontheffing van het be paalde in art. 15 der Bouwverordening. Zal worden bezien als de voorgaande verzoeken. 19. Een adres van de Vereen. „Soest Zuid" verzoekende ontheffing van de be taling van een gedeelte der bijdrage in de kosten van stichting van een wachthuisje aan de Birktstraat. Gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. 3. Vasts telling van besluiten tot wijzi ging der gemeente- en gasbedrijfbegroo- lifrig 1932 en 1933. Zonder bespreking vastgesteld. 4. Voorstel van B. en W. tot opnieuw vaststelling van het besluit tot intrekking van het op de begroeting 1932 geraamd subsidie aam de Wijkverpleging „Nieuw Mariëuburg" en tot toekenning van dit subsidie aan die R.K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis, afd. Soest. Dit punt betreft een subsidie groot f300.-. Deze opnieuw vaststelling houdt verband met een wensch' van Ged. Staten, Eveneens vastgesteld. - 5. Orediiet-aanvrage van B. en W. voor verbouwing van het gebouwtje naast het Raadhuis tot garage. De verbouwing van bedoeld lokaaltje tot garage achten B. en W. noodig voor de stalling van de onlangs aangekochte nieuwe auto voor de politie. De kosten worden geraamd op f 200. Goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. inzake het uitdunnen, verplanten en rooien van hoo rnen langs diverse wegen, met credietaan- vrage. B. en W. stellen voor te besluiten: I. tot het doen rooien van: 37 boomen aan de Nieuwerhoekstraat, 52 aan de Lange Bergstraat, 58 aan de Wilhelniinalaan, 17 aan de Julianastrat, 18 aan de Beetzlaan, 66 aan de Eikenlaan, 52 aan de Ferd. Huycklaan en 41 aan de Eemstraat, waarvan de kosten worden ge raamd op f558.—, waar tegenover een ontvangst-post van f 142.50 komt te staan als geraamde opbrengst wegens verkoop van gevelde boomen. II. tot het doen rooien van: 19 boomen aan het Julianaplein en 5 in het plantsoen aan den Nieuweweg en deze boomen te verplanten naar het na tuurbad; kosten f180. III. tot het doen rooien van 110 boo men aan de Hartmanlaan, en deze boo men te verplanten naar „het Hart"; kos- gewezen inzake den eisch van W. A. Hil- horst tot terugbetaling van door dezen in het wegenfonds gestorte gelden, en wel in dier voege, dat het Hof het vonnis der rechtbank heeft vernietigd, Hilhorst als nog niet ontvankelijk heeft verklaard in zijn vordering en hem veroordeeld "heeft in de kosten van het geding. Voor kennisgeving aangenomen. 14. Een adres van het bestuur der afd. Soest der Natuurhistorische vereen., waar in geopponeerd wordt tegen definitieve verplaatsing van het woonwagenkamp naar de Banningstraat op het hoogste gedeelte van de Bult, en waarin er voorts de aan dacht op wordt gevestigd, dat in de heide bij de Foekenlaan oude auto-onderdeelen liggen, op verwijdering waarvan aange drongen wordt. De VOORZITTER zegt, dat het adres voor wat de verplaatsing van het Woonwa genkamp betreft, bij het desbetreffende punt in behandeling zal komen, terwijl voor het laatste gedeelte van het adres maatregelen zullen worden genomen. 15. Een schrijven van N. van Dijk, ver zoekende maatregelen te treffen tegen de verontreiniging van een sloot langs den Noorderweg. De heer BUSCH wil dit adres maar direct in de prullemand deponeeren. Ver- joeker is het juist geweest, die in deit IV. tot het doen rooien van 52 sparre- boomen aan de Soesterbergschestraat, en daarvoor in de plaats te stellen een klei ne laagblijvende groepsbeplanting; kosten f350.—; V. tot het r""!leggen van een plantsoen bij de Eikenla; kosten f200. De heer ENDENDIJK acht het goed, dat de boomen niet te dicht op elkaar staan, doch wenscht ook niet meer boo men weg te nemen dan strikt noodig is. De gemeente mag niet te veel letten op goed gevormde boomen, doch wel op ver fraaiing der wegen. Ook wil spr. niet te veel boomen weg nemen op den hoek Eikenlaan—Driehoeksweg. Daar vooral kan veel 'schade worden toegebracht. De heeren DE BRUIJN en BUSCH zeg gen met een uitstel van behandeling ac- coord 'te kunnen gaan. De heer VAN KLOOSTER acht dit voor alles niet noodig. Het voorstel betreffen de den hoek EikenlaanDriehoeksweg zou desnoods kunnen wachten. De VOORZITTER stelt voor het ge- heele voorstel goed te keuren, 't Rooien der boomen aan de Eikenlaan zou dan kunnen geschieden in overleg met den heer Endendijk. Aldus wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot futrek- king van het raadsbesluit dd. 27 October l richten, dat oï kan worden in/ gener tijd te zal worden gei 1932, strekkende tof wijziging van de Bouwverordening. B. en W. brengen ter kennis van den raad, dat Oed. Staten bezwaren hebben tegen goedkeuring van liet besluit van den Raad dd. 27 October 1932, inzake wijzi ging van de Bouwverordening voor deze gemeente (aaneengesloten bouw langs de Korte Brinkweg en 'de F. C. Kuijperstr.). Aangezien uit het schrijven van Ged. Staten blijkt, dat dit College van oordeel dat deze materie geregeld zal moeten worden in de bebouwingsvoorschriften, be- hoorende bij het in voorbereiding zijnde uitbreidingsplan, en het dus voorts vol gens de Woningwet niet meer mogelijk is bedoelde aangelegenheid te regelen bij de Bouwverordening, stellen B. en W. voor te besluiten tot intrekking van boven aangehaald besluit van 27 October 1932 strekkende tot wijziging van de Bouwver ordening. Aldus besloten. 8. Behandeling van het verzoek van W. A. Hilhorst tot wijziging der Bouwveror dening. In de vergadering van 18 Januari j.i. werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld eert adres van W. A. Hil horst, wonende Lange Bergstraat 7, ver zoekende wijziging der Bouwverordening en wel in dier voege, dat voor het gedeel te van de Burgem. Grothestraat vanaf de Van Weedestraat tot den Heuvelweg de open ruimte tusschen elk gebouw en elke erfafscheiding wordt bepaald op 2.5 Me ter instede van 5 Meter. Onder verwijzing naar hetgeen door Ged. Staten werd opgemerkt met betrek king tot het in de vergadering van 27 October 1932 genomen besluit inzake wij ziging der Bouwverordening ten behoeve van den gesloten bouw langs den Korte Brinkweg en de F. C. Kuijperstraat, zijn B. en W. van oordeel, dat het thans niet mogelijk is de Bouwverordening als bo venbedoeld te wijzigen, daar deze aan gelegenheid behandeld zal moeten wor den bij de vaststelling der Bebouwings voorschriften beJjborendc tot het ontwerp- uitbreidingsplanB B. en W. ^Uen mitsdien voor hun college te machten aan adressant te be- zijn verzoek thans niet gaan, doch dat te gele- zer zake een beslissing men bij de behandeling der Bebouvvings^oorschriften hierboven be doeld. De heer DE'INIES merkt op, dat wel toestemming ka>» worden verleend, indien een gesloten botew wordt toegepast. Een dergelijke toest\fcd acht spr. minder fraai. Spr. zou aan 4iet verzoek medewerking willen verleeneni. vooral nu een mooi plan kan worden verregen. De heer EN#tNDIJK wil geen prece dent scheppen, boor het nu te verkenen, zouden we later" bij een minder fraai plai? de ontheffing niet kunnen onthouden. De VOORZITTER zegt, dat ontheffing op grond van de door B. en W. aange voerde punten n£et mogelijk is. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen. 9. Adres van die afd. Soest der Ver eeniging „Volksonderwijs", verzoekende aanstelling van een schoolzuster. Op grond van de aan een benoeming voor de gemeente verbonden financiëele gevolgen, meenen wij B. en W. te moe ten voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken. Mej. FUNKE betreurt dit afwijzend voor stel van B. en W. Een schoolzuster zou opvoedend werk verrichten. Spr. verzoekt B. en W. deze aangelegenheid in gedach ten te houden om toch zoo spoedig mo gelijk een besluit tot aanstelling te nemen. De heer GASILLE zegt in de finan- cieele comm. de wenschelijkheid te hebben geuit, betreffende deze aangelegenheid een advies in te winnen bij den gemeentearts, Dr. Rupert. De heer ENDENDIJK zegt, dat dit niet noodig is. Spr. heeft dit punt indertijd ge heel uitgewerkt. Bij de bescheiden, wel ke omtrent dit punt in het archief te vin den zijn, is ook een advies van bedoel den geneesheer, om een zuster aan te stellen. Toen kwamen van Volksonderwijs, welke vereeniging op aanstelling van een schoolarts aandrong, zooveel argumenten, dat de zaak opzij werd gezet. Dat Volks onderwijs nu komt vraegn, wat zij toen kon krijgen, is wel eigenaardig. De heer BUSCH ondersteunt de woor den van den heer Endendijk. De plannen zijn toen door Volksonderwijs zelf in el kaar getrapt. Het thans gevraagde is door den heer Endendijk steeds sterk aanbe volen. De heer GASILLE weet niets van be scheiden omtrent dit punt. Aan den voor zitter vraagt spr. waarom die bescheiden niet aan de comm. ter inzage werden ge geven. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat voor plm. 2000 leerlingen meerdere zus ters noodig zijn. Wanneer het om één ging, zou spr. wel een goedkoope kracht weten. De heer NOODER: Waarom weet u er dan niet twee? De heer BUSCH: Deze vraag past u In het geheel niet. Ook een zuster mag niet onder het loon werken. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen dit punt aan te houden en de stukken aan de comm. over te leggen. Tot aanhouding wordt hierna besloten. 10. Behandeling van een adres van de afdeeliinjr Amersfoort van den Nederland- schen Bond van hotel-, café- en restaurant- houders, houdende verzoek om bij de vaststelling der grondslagen voo:r de hef fing van de personeele belasting voor het jaar 1933, des» grondslag biljarten te doen vervallen. Op de kohieren personeele belasting van het belastingjaar 1931 is voor deze gemeente een bedrag van f 783.34 als hoofdsom naar den grondslag biljarten uitgetrokken. Vermeerderd met de door de gemeen te te beffen 90 opcenten zal dus bij inwil liging van het desbetreffend verzoek jaar lijks een bedrag van ruim f1400.min der in de gemeentekas vloeien. In verband met dit feit en mede naar aanleiding van de motieven aangevoerd door de belasting-commissie, stellen B. en W. voor afwijzend op dit verzoekschrift te beschikken. Aldus besloten. 11. Voorstel van B. en W. inzake verplaatsing van het woonwagenkamp. B. en W. herinneren er bij dit punt aan, dat indertijd verzoeken werden ingediend door inwoners der omgeving Soestduinen, de Waterleiding-Mij. en den Inspecteur van de Volksgezondheid, om het woonwagen kamp te verplaatsen. Mede door de ves tiging van het natuurbad ter plaatse zal naar een andere standplaats voor de woon wagens moeten worden uitgezien. B. en W. meenen er thans in geslaagd te zijn een ander terrein te vinden, dat eigendom der gemeente is en waar ge tegenheid bestaat de woonwagens te con centreeren. Dit terrein is gelegen aan het verdere gedeelte der Banningstraat tegen het z.g. Hoogt. De kosten van inrichting van dit terrein voor dit doel worden be groot op f150. In verband hiermede stellen B. en W. voor tot overplaatsing van het woonwa genkamp naar bedoelde plaats over te gaan. De heer DE BRUIJN zegt zich' veel moeite te hebben gegeven een andere plaats te vinden. Nu spr. het voorstel nog eens beziet, acht hij 't toch beter het kamp juist aan de andere zijde van den weg te plaatsen. De lieer ENDENDIJK begrijpt niet, dat een voorstel kan komen, om het kamp aldaar te plaatsen. De omgeving is daar zoo schitterend, dat zelfs een bank werd geplaatst om gelegenheid te geven van de heerlijke vergezichten te genieten. Met een verplaatsing naar de rechterzijde van den weg kan spr. zich' nog vereenigen, als een plaats gezocht: wordt ver van den weg en in het bosch. De heer VAN KLOOSTER zou de ge dachte van den heer Endendijk steunen, v/anneer plaatsing in het bosch', met het oog op brandgevaar, niet zooveel gevaren met zich bracht. De heer GASILLE: Maar daarvoor wordt ook het maken van een brandvrije strook geadviseerd. De VOORZITTER informeert aan den heer Endendijk, als voorzitter der comm. voor het zwembad, of het mogelijk is, het kamp nog eenigen tijd op de oude plaats te laten, zulks met het oog op de werk zaamheden aldaar. Het gemeentebestuur zou in dien tijd nog gelegenheid hebben zich met andere gemeenten in den omtrek te verstaan omtrent de vorming van één kamp voor verschillende gemeenten. De heer ENDENDIJK meent, dat dit gedurende 2 maanden nog wel mogelijk is. De heer NOODER neemt zijn petje af voor de wijze, waarop B. en W. het op- schuifsysteem weten toe te passen. Steeds meer komt Soesterberg in aanmerking voor dit kamp. Spr. wijst tevens op de last, die men van de bewoners ondervindt. Toch hebben deze menschen ook recht op een goede behandeling. Ook vraagt spr. hoe daar water moet worden verkregen. Soes- terberg heeft reeds een kamp van Zeist. Wanneer dit kamp nu ook nog naar Soes terberg moet verhuizen, zou spr. willen voor de wijze, waarop B. en W. het af- adviseeren van heel Soesterberg maar één groot woonwagenkamp te maken inplaats van een villadorp. Srp. stelt daarna nog voor het kamp te verplaatsen naar de wei landen. achter den dienst van Openbare Werken aan den Lange Brinkweg. Toezicht is dan ook veel beter mogelijk. De VOORZITTER merkt op, dat de heer Nooder overdrijft. Ook bij verplaat sing blijft het kamp nog op Soestduinen. De heer BUSCH acht de woorden van den heer Nooder inconsequent. Aan de eene zijde verzoekt de heer Nooder een goede behandeling voor deze menschen, maar aan de andere zijde lust hij ze voor Soesterberg toch ook niet. Het adres van de Natuurhistorische Vereeniging begrijpt spr. ook niet. Natuurmenschen zijn deze menschen zeer zeker en dat zij een deel uitmaken van de historie, is ook waar. (Gelach). De in het voorstel genoemde plaats acht spr. zeer goed. Veel bewoners zal het kamp daar nooit trekken, omdat men de wagens tegen den berg op moet brengen. Niemand heeft deze menschen nu eenmaal gaarne in zijn omgeving en hij, die critiek weet te geven, moet dan maar eens een betere plaats aanwijzen. Voor een verplaatsing naar de rechterzijde van den weg gevoelt spr. niet veel. Een groot terrein zal dan moeten worden vrij gemaakt en een weg worden aangelegd. Mej. FUNKE acht de voorgestelde plaats niet goed uit een oogmerk van dierenbe scherming. De paarden van deze men schen zijn gewoonlijk al niet de beste exemplaren. Dierenmishandeling zal het gevolg zijn, wanneer deze paarden de wagens op het hoogt moeten brengen. De heer BUSCH wil de zaak niet op* schorten. Spr. wil een besluit nemen, dat het 'kamp over 2 maanden zal worden overgebracht, wanneer een regeling met andere gemeenten niet mogelijk blijkt. De heer VAN DAM ment, dat de be woners d-es zomers daar gaarne zullen, toeven. In het natuurbad ziet spr. voor; deze menschen een gunstig object. Ook meent spr., dat de watervoorziening veel hoogere kosten met zich zat brengen. De heer v, d. BERG dringt aan op een goede watervoorziening. De VOORZITTER wijst er op, dat hef plan van nu slechts een f150.kosten met zich zal' brengen. Dit acht spr. van groot belang. Als de heer ENDENDIJK hierna voor stelt met de verplaatsing nog twee maan den te wachten en de zaak nog eens te bezien, wordt dit aangenomen met de stemmen van de heren De Bruijn, Van Klooster, v, d. Berg, Busch en Hornsveld tegen. 12. Behandeling van het adres der Schilderspatroons-vereen. te Soest, inhou dende een protest tegen uitvoering van verschillende schilders werkzaamheden in werkverschaffing en verzoekende de schil, derspatroons bij het aanbesteden van werkzaamheden niet te passeeren. B. en W. stellen voor hun te machti gen aan de adresseerende vereeniging te berichten, dat in verband met de werk verschaffing en de daaraan verbonden voorwaarden ter verkrijging van Rijkssub sidie, sommige werkzaamheden in eigen beheer moeten worden uitgevoerd, doch1 dat voor het doen van leveranties als verf en glas rekening zal worden gehouden met de belangen der schilderspatroons, en dat voorts zooveel mogelijk aan de wen* schen der vèreeniging zal worden tege« moet gekomen. De heer NOODER: Nemeai de schilders hiermee genoegen. Ze hebben toch heej iets anders gevraagd. De VOORZITTER: Het is niet ander£ mogelijk. De heer NOODER: Dan hebben wi| S.D.A.P.'ers toch tenminste de voldoening, gehandeld te hebben in den geest dei* schilders, door te stemmen tegen de thans plaats hebbende uitvoering van het Na-; tuurt) ad. Het voorstel van B. en W. wordt hierna) aangenomen. 13. Vaststelling van een besluit tot wij ziging der A'gemeene Politie-verordening voor deze gemeente. B. en W. stellen de navolgende nieuwe bepalingen voor: Het is verboden vuiilnishoopen, mest vaalten, mestputten of verzamelingen van keukenafval of andere stankverspreidende dan wel yoor de gezondheid nadeefigö voorwerpen of stoffen binnen de bebouw-, de kom dier gemeente te hebben. Bevinden genoemde vuilnishoopen, mestvaalten, mestputten of verzamelingen zich buiten de bebouwde kom, dan moeten deze na eerste aanschrijving van B. en W. door den eigenaar of rechthebbende worden yerwijderd. Airt. 102a. Het is verboden moiorrijtuw gen op meer dan twee wielen, rijwielen op meer dan twee wielen, rijtuigen of handkarren in stilstand te hebben, anders dan tot het onmiddellijk uitlaten of in nemen van personen of tot het cnmiddeS- Ilijk Jaden of lossen van goederen of die ren, oj> die openbare wegen, waarop ditj door B. en W., blijkens openbare kennis geving doorloop end, voor bepaalde dagen, voor 'bepaalde uren of voor een bepaalden tijdsduur, ongeoorloofd is verklaard. Art'. 102b'. Het is verboden rijwielen op twee wielen onbeheerd in stilstand] te hebben: a. op rijwegen naast of tegen trottoir banden. die deze rijwegen van verhoogde voetpaden afscheiden; b. op voetpaden, tenzij geplaatst on middellijk te.gen gevels, stoepen of hek ken van perccelen, waarin zich de gebrui kers der rijwielen bevinden, of tegen eeni gen voor die perceelen aanwezigen paal, boom of rek. Art, 102c. Het is den bestuurder van een motorrijtuig, een rijwiel, een rijtuig of een handkar verboden op den open baren weg het voertuig te plaatsen of in stilstand tc_ hebben op zoodanige wijze, dat de vrijheid of de veiligheid van het veikeer op dien weg wordt belemmerd of in gevaar gebracht. Art. 102d. Het is den bestuurder van een motorrijtuig, een rijwiel, een rijtuig, of een handkar verboden op den openba ren weg het voertuig te plaatsen of in stilistand te hebben op gerin geren afstand dan 8 M. van hoeken van wegen. Art. 102e. Het is den bestuurder van een motorrijtuig, een rijwiel, een rijtuig of een handkar verboden, op den open baren weg het voertuig te plaatsen of in stilstand te hebben anders dan aan den kant van den rijweg en anders dan in een rchtling evenwijdig daaraan, tenzij de politie in het belang van de openbare orde of de veiligheid van het verkeer een andere wijze van plaatsing aanwijst. Art. 102f. Het is den bestuurder van' een motorrijtuig, een rijwiel, een rijtuig of een handkar verboden het voertuig te plaatsen of in stilstand te hebben op eert iin den openbaren weg gelegen inrit tot) een percel of onmiddellijk voor den inrit, tenzij dit laatste geschiedt met goedvinden van den gebruiker van het perceel. De heer BUSCH acht verschillende be palingen zoo absurt. dat hij er niet eens! over spreken wil. I Zie vervolg in het bijblad.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2