Kü Misifppg ler Miiii Voor allen die Sukkelen 9 iui Zarciiumn kome"tot rust'kal" Mijnhardt's Laxeertabletten Stille Omgatig Degetwn, die zich op willen geven, om de* tót van eten „Stilte* Omgang" m Amsterdam hi den nacht van 11 op 12 Maart a.s. mede te Waken, kunnen zfch melden a.s. Zondag 26 Febr. en Zondag 5 Maart,telkens na de "Hoogmis, In de zaal der RX Militaire vereeniging en tevens tot Woensdag 8 Maart bij den heer Van Dam. Rademak erstraat 15. De onkosten bedragen, spoor en contributie inbegrepen, f2.10. „De Reuzenzwaai" Dinsdagavond werd in Hotel „Huis ten Halve" op veler verzoek, ten tweede male door de leden van de Gyrnn. vere enig iaijg A.G.A.V.S. opgevoerd de revue „De Reu zenzwaai" onder leiding van den heer Ben Polak. Wederom was de zaal geheel gevuld en hebben de aanwezigen zitten schateren van het lachen. Wij zullen maar geen enkele een extra pluimpje geven; alen deden hum best om den avond' té doen slagen. Uitslag verloting Zaterdagavond hield de M ond accordeon- Vereeniging „Bravo" in de zaal van den Keer Verschoor de uitloting van de ton bate der vereeniging Ioopende verloting. De hoofdprijs, een Gazelle rijwiel, viel op No. 29. De avond werd opgeluisterd 'door muziek van de Keeren Van Steensel cn Uiterwijk. Uitvoering „Patiëntia Vindt Omnia" Nog even herinneren wij aan de wlïR teruitvoeri.ng, welke door de Soester Har- momde hedenavond zal worden gegeven im de zaal van Hot,él „Eemland". Naast 'de mtjvoerjrig van een aantal hoog staande nummers is een finke tijdruim te gelaten voor den heer Louis Holst. Belangstellenden hebben toegang tegen een lage entrée. i Adres aan den Raad Het bestuur van de afd. Soest der Ned. Natuurhistorische Vereeniging heeft het volgende schrijven gezonden aan den raad der gemeente Soest. Kennis genomen hebbende van Uw voorstel tot het verplaatsen van het woon wagenkamp naar het terrein, gelegen aan de Banningstraat op het hoogste gedeelte van de Bult. meeneti onéergeteekmden als bestuursleden der Natuurhistorische Vereeniging. afd. Soest, hiertegen te moe ten oppon eeren. Het terreïm, door U hiervoor bestemd, is één van de mooiste punten van Soest; men kan hier genieten van een mooi pa norama, terwijl ook de geheeïe omgeving ervan tot een der mooiste gedeelten van Soest behoort. Het komt ons voor, dat, wanneer het terrein in de onmiddellijke nabijheid van het hatuuTbad hun wordt toegewezen, dit den aanwas der woonwagenbewoners zal bevorderen gezien de mercantiele kant van de zaak. Hoewel wij de moeilijkheden om' een geschikt terrein te vinden niet onderschat ten, lijkt het ons toch op onzen mooien Soes torberg minder geschikt. Waar de noodzakelijkheid van verwij dering der woonwagens van het natuur bad terrein thans urgent is en een defini tieve oplossing misschien niet direct is te bereiken, zou .hans besloten kunnen worden het ka p tijdelijk naar het be wuste terreiiin over te brengen. Mogen! wij U in overweging geven de oude stand plaats in de Birkt weder in gebruik te ne-~i er. vestigen wij er Uw aandacht; e. n de heide bij De Foekenfaanj he -rt is gegeven aan een nieuw) autoke.iriiof, waardoor een te laken na- tuuirontluïstering heeft plaats gehad. Wij hopen, dat ten spoedigste maatregelen zuilen worden genomen, dat de wrakstuk ken van auto's uit de heide worden ver wijderd. In een vrille Vrijdagmorgen is het militaire jacht vliegtuig D 16 op den Schoolweg te Soesterberg neergestort. De inzittende vlieger Jhr. Wittert van Hoogland werd licht gewond. Volgens mededeelingen zou jhr. Wittert een tonneau gemaakt hebben, daarin ech ter zijn doorgeslagen en via een steilen vrilles lag in een vlakke vrille zijn gekomen. Daaruit 'kan men, volgens deskundigen, zonder motorkracht niet komen. Al draaiende pJofte het toestel in het bosch. De motor groef zich diep in den grond. Aateen de staart bleef onbescha digd. Overigens waren het spaanders, ka bels, enz. Op Soesterberg dacht men, dat dit Jt einde zou zijn van den rechtsbinnen im het oude beroemde escadrille van ka pitein van Weerden Poelman, maar de vlieger is er ongelooflijk goed afgekomen. Hij is zeff nog uit het toestel geklommen. Rectificatie In de advertentie van den heer Kaats, Lange Bergstraat, voorkomende in ons vo rig nummer, is een fout gesfopen. De ba nanen werden daarin geprijsd voor f 0.22,5, dtt moest zijn f 0.32,5. De Paltz opgeheven Naar ons wordt medegedeeld, zullen met ingang van den zomerdienst, verschUi tende stopplaatsen bij de Spoorwegen wor den opgeheven, zulks als gevolg van het weinig gebruik, dat van deze haltes wordt gemaakt. Ouder dtit aantal komt ook voor de halte „De Païz» aan de lijn Baam- UHcH v - -• 'h onze gemeente is ge- Droevig ongeval Zondagmiddag heeft in onze gemeente een droevig ongeval plaats gehad. Zekere A. Kok. die reeds gedurende 2,5 jaar in het Krankzinnigen-gesticht te Vught werd verpleegd en nu gedurende eenigen tijd bij de familie Kok aan den Korte Brink weg woonachtig was, werd door den trein van den Nederl. Centra al-Spoor weg BaarnUtrecht, welke te 1.33 uit Baarn vertrekt, nabij den Maatweg over reden en gedood. De ongelukkige werd ongeveer 200 M. door den trein meege sleurd. Als gewoon had K. na het gebruik van het middagmaal te kennen gegeven zijn middagslaapje te gaan doen, welke slaap van niet te langen duur schijnt fe zijn ge weest. Kort daarna moest de familie het tragisch ongeval vernemen. Dr. Rupert, welke direct werd gewaar schuwd, moest den dood constateeren. Het lijk werd naar het politiebureau vervoerd, vanwaar het den volgenden dag naar de familie wend overgebracht. Uvv C.HIBU vvwll meeren en worden daarbij tevens gesterkt door 't gebruik van Mi|nharc8t's ZenuwfabBetten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. Ned. Ver. tot bescherming van Dieren Afd. Baarn—Soest Genoemde afd. hield Zaterdagmiddag te 2 uur in „Religie en Kunst" een verga dering onder praesidium van Jhr. L'. J. Quarles van Ufford te Baarn. Spr. roept allen een hartelijk welkom toe en deelt mede, dat de notulen der vorige verga dering accoord zijn bevonden en benoemd nu de heeren v. Asselt en Beertman voor hét nazien dezer notulen. Daarop leest de secretarensse het jaarverslag, dat van groote opgewektheid getuigd en dank zij den arbeid van den ijverige inspecteur, is het ledental gestegen van 298 tot 400. De speldjesdag is een succes geweest. De fa. Sluis uit Weespercarspel levert zeer goedkoop het wintervoeder voor in wild levende vogels, waarvoor een voederbak is geplaatst op de terreinen van H. M. de Koningin Moeder. Het verslag sluit met een waardeerend woord tot den Voorzit ter, wegens het bereiken van den 80-jari- gen leeftijd. Het financieele verslag wordt hierna uitgebracht, waaruit blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 1600.84, de uitga van f1520.voordeelig saldo dus f80.84. Tot leden der kascommissie worden be noemd de heeren L. Mooij en Renes. De uitslag voor verkiezing 3 bestuursleden was als volgt. Herkozen werd Mevr. A. v. Loghem de Jasselin de Jong—Bakker en Mej. Ji M. Vor der Hake en gekozen den heer P. de Jong te Baarn. In de functie van Voorzitter zal op de eerst volgende bestuursvergadering worden voorzien. Naar ons wordt medegedeelt, zal waarschijnlijk worden benoemd Jhr. Berg te Baarn. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering te Zwolle wordt gekozen Mevr. A. v. Loghem. Deze afge vaardigde wijst op de groote Vliegenplaag in den zomer voor paard, koe, enz. zij heeft in Zwitserland daarvan bestrijding gezien. De heer De Winter, rijksveearts, stemt toe, dat die plaag vreeselijk is, oog ontsteking verricht en infectie kan veroor zaken. Ook de schurft die voorkomt, vraagt bestrijding. Als de betrokken persoon dit niet kan betalen is de veearts bereid toch te helpen. Zeer wordt afgeraden over te gaan tot kwakzalverij, waartegen spr. ern stig waarschuwt. De voorzitter vraagt deskundige voorlichting voor de afgevaar digde, inzake de vliegen-bestrijding, om daardoor sterk te staan op de Algemeene vergadering, alwaar dit punt ter bbehan- deling zal komen. De voorzitter deelt daar op het een en ander mede over de plaat sing van voederbakken voor zonnepitten en hennepzaad in de barre koude maan den, daar de vogels niet sterven aan kou de, maar wegens gebrek aan vet. Verder bespreekt de voorzitter het maken van nestkastjes door de jeugd, opdat zij daar door zal leeren geen nestjes uit te halen. Ook heeft spr. het over den kettinghond en vraagt actie te voeren bij de gemeente besturen om de belasting in overeenstem ming te brengen met de luxe hond, even als dit in Leiden heeft plaats gehad. Spr, spreekt tenslotte over het doodschieten van de hond buiten hét jachtterrein, waar op straf moest su Na deze mededet ing richt de vice-voor- zitter, de inspecteur van politie alhier, enkele hartelijke woorden namens het be stuur tot den afgetreden voorzitter en hoopt, dat hij nog lange jaren de afd. door zijn advies zal kunnen dienen. De Voor zitter dankte voor de hartelijke woorden en sloot daarop de vergadering. Vervol gens gaf de algemeen Inspecteur V.D.B., de heer J. Ennink te Den Haag, een le zing met lichtbeelden over zijn ervaringen op gebied van dierenbescherming. Plaatselijk crisis-comité Ten vooirdeele van genoemd comité, werd Dinsdagavond te 8 uur in de groote zaal van „Religie en Kunst" een conoerf gegeven dooir de Kon. Utr. Mamnenzang- vereeniging uit Utrecht, onder leiding van den heer Hans Ponten uit Utrecht. Onder de zeer velen die opgekomen waren, be merkte wij o.a. den heer Burgemeester, wethouder v. Duren, de gemeente-secre taris, de oud raadsleden Doorman en Van Doorn, notaris Dammers, Dr. Rupert, de heer. Veenstra, hoofd der O.L'. school, de meesten met hunne damese.a. Toen allen hadden plaats genomen, nam1 de Burgemeester het woord om een kort woord te spreken. Spr. zegt: er wordt wel eens gezegd de Oceaan is groot, maar veel schooner is Banda, en door gaande op deze uitspraak zegt spr. da sociale nood is groot, maar grooter en mooier nog de offervaardigheid om den nood eenigszins te lenigen, zoodat velen het hart op de rechte plaats dragen. Ook voor dezen avond is veel geofferd; het koor zingt allereerst geheel belangeloos en is belangeloos van Utrecht naar hier en wordt straks van hier naar Utrecht gebracht. De sopraanzangeres, Mevr. J. A. Veth-Prince uit Baarn en de heer Fred. Breekveldt, organist aldaar, werken belan geloos mede. De programma's zijn gra tis gedrukt, de dames hebben belangeloos toegangskaarten verkocht, de zaal is gra tis afgestaan en enkele winkeliers heb ben gratis het hunne afgestaan om te gebruiken in de pauze, daarvoor past een dankwoord aan die aden. Na dit officieele gedeelte gaf de orga nist de hieer Fred. Breekveldt uit Baarn een genotvolle orgelso!o door allen in stilte beluisterd. Daarop trad het 'koor op met een drietal koorwerkjes, welke sun bliem wenden verklankt, liet was als een zuiver muzikaal accoord; de leider heeft de zaak geheel onder de knie. Er werd met bravour gezongen. Mevrouw J. A. Veth Prinice, sopraanzangeres uit Baarn, pas hersteld van een keelaandoening, deed wederom van de haar geschonken gaven genieten. Tot in de hoogste accoorden klonk de stem zuiver en helder. Het was een genot haar te beluisteren. De geboden bloemen waren meer, dan verdiend. Zoo wisselden dit muzikale trio] elkander af. Het auditorium heeft intens j genoten, getuige het 'klaterend welverdiend applaus. De heeren koorzangers ontvin gen een souvernir. Het was een avond van ongekend muzikaal genot. Nog kan worden medegedeeld, dat deze avond voor het crisis-comité de mooie som heeft opgebracht van rond f200.—. Gevonden voorwerpen Onderstaande gevonden voorwerpen zijn terug te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen vermeld. Een stofbril, Kerkstraat 10. Hóll. Her der, Insp. Dierenbescherming. Een bonte das, Steenhofstr. 78. Een zakmes, Middel wijkstraat 20. Meisjesrijwiel, politiebureau. Huissleutel, idem. Handschoen, Rinzen, Komngmnelaan Pince-nez, Hartweg 4. Voetrust van een motor, idem. Bos sleu tels, Bosstraat 4. Zadeldekje, Birktstraat 3a. Bagagedragerriem, politiebureau. Poë zie album, Steenh'ofstraat 66. Aangeloopen hondje, Birktstraat 41. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd opname van het vol gende. Bij voorbaat dank. In antwoord op de wellicht nooit voor komende manier, per „ingezonden" door een „Annonymus" te worden benoemd tot een bepaalde functie, het volgende: Volkomen ben ik het eens met Anno nymus, dat in de laatste weken weer ge bleken is, het groote gemis van een 'ïn- lichtings-bureau voor het organiseeren van openbare vergaderingen enz. vaak tot groote schade voor de zaak, die men wil dienen en tot ongerief van het publiek. Ook ik sprak mij daarover uit en 't is niet onmogelijk, dat Annonymus iemand is, die daarvan kennis draagt en daarom geloofde, dat ik bereid zou zijn, dat euvel te bestrijden. Nu meen ik, dat zoo iets niet door één persoon moet geschieden, maar dat door meerderen een Bureau moet worden ge vormd, een plan, dat ik mij voorstelde voor den a.s. winter in liet leven te roepen. Ter directe tegemoetkoming aan de be zwaren wil ik mij echter bereid verklaren voorloopig de verschillende organisatie's te dienen. Kan dat algemeene instemming vinden, dan zie ik gaarne tegemoet een opgave van alle nog te houden openbare vergaderingen, lezingen, uitvoeringen, film. vertooningen enz. van alle mogelijke or. ganisatie's. Het zou niet onaardig zijn als ook An nonymus zijn adreskaartje Inzond en zicff bereid verklaarde tot medewerking. Afwachtend, A. ENDENDIJK, P. Potterlaan 22, Soesidijk. met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigêii Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apoth'. en Drogisten. Doos 60 ct. door GRAAF APPONYI. VOOR ONZE SCHAKERS PROBLEEM No. 13030a! van D. DEHLER Zwart: 3 WiU 9 De dlagr-amstand fn volgt: Zwart: K h7, pion d4, pion d6. Wit: K f8, L a4, pionnen op e4, d5 en g4. Wit begint en geeft mat in 4 zetten in bijgaand artikel zet Graaf \pponyi, die tot aan zijn dood Ie eerste afgevaardigde van Hon garije bij den Volkenbond is ge weest, zijn ideeën uiteen omtrent liet staatsmanstype der toekomst Wij meenen zijn nagedachtenis niet beter te kunnen eeren dan door het plaatsen van dit artikel. INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd opname van onder staande, waarvoor bij voorbaat dank. In een dezer dagen gehouden vergade ring van de georganiseerde melkhandelaren in Soest, werd, na overleg met de boeren, met algemeene stemmen besloten den melkprijs per liter te verlagen en te bren gen op 10 cent. Voorts werd besloten met kracht te ageeren tegen de clandestiene melkhandel, die in geen enkel opzicht eischën en be palingen in verband met de volksgezond heid nakomt. Om deze in den regel niet volwaardige melk aan den man te bren gen, wordt zij voor enkele centen per liter minder verkocht. Het publiek wordt ge waarschuwd niet op aanbiedingen voor mjrider prijs, dan door den georganiseer- den melidiandel bepaald, in te gaan. Men zal 'trachten op de naleving van de Warenwet bij den Keuringsdienst fe Utrecht sterk aan te dringen, daar de plaatselijke politie het schijnbaar nient op haar weg voelt liggen de talrijke ontduf kingen tegen te gaan. Woensdag 1 Maart a.s. zal wederom een vergadering in „De Gouden Ploeg" worden gehouden, alwaar verdere aange legenheden betreffende bovenstaande wor den behandeld. Vereen, van Soester Melkhandelaren. Ik wensch' geen critiek uit te oefenen op de politiek van het een of andere land of op den een of anderen staatsman. Op deze plaats is het voor mijn doei vol doende, om vast te stellen dat op weinige uitzonderingen na de volkeren beheerscht hébben gedurende al de voorbijgegane eeuwen en dat deze stand van zaken het daarmee overeenkomstige staatsmanstype moet voortbrengen. Hoe is nu dit type? Ik behoef het U niet te beschrijven; wij vinden er de meest volmaakte en oprechte teekening van in den „Vorst" van Macchiavelli. Dit type is ongetwijfeld op den duur minder ge prononceerd geworden; naarmate de rech ten van het volk op den voorgrond tra den en de zeden veranderden, verdwenen enkele der meest stuitende détails of wer den althans achter huichelarij verborgen. Men heeft dat wel genoemd: hef eeren van de deugd door de ondeugd, In ons geval van theoretische internationale deugd. Doch wat hebben wij te denken van een deugd, die zich tevreden stelt met een dergelijk eerbetoon? In wezen is het imperialistische type hetzelfde gebleven. Het is van nature amoreel, want impe rialisme heeft met moraal niets te maken. Men kan het vaderlandschliefde noemen, doch' wat het voor zijn volk nastreeft is niet in de eerste plaats geluk, vooruitgang in beschaving of op economisch' gebied, maar toename van macht, uitbreiding van grondgebied, een vooraanstaande positie ten koste van andere volken, gekocht met eindeloos lijden en feitelijk geen won derlijke voldoening schenkend dan aan hen, die aan het hoofd staan. Slechts de latere geslachten, die het leed niet zelf 'behoef den door te maken, kunnen er over in vervoering komen bij het lezen van schiedboeken, die geschreven zijn onder 'de inspiratie van den imperialistischen en boven alles de glorie verheerlij ken. Deze geschriften vergeten echter te vertellen, of althans uit te leggen, dat in de geschiedenis elk abnormaal succes een noodlottige reactie veroorzaakt. Na den val van Napoleon is Frankrijk eraan ont snapt, aangezien zijn onderling verbonden vijanden voor alles in dit land de restau ratie wenschten, het herstel van een regee- ringsvorm, die met hun staatkundige op vattingen overeen kwam, liever dan zich' te wreken over de nederlagen, die zij tegen Napoleon hadden geleden. Doch' dat is een bijzonder geval, ontstaan uit een sa menloop van omstandigheden, welke als uitzondering, moet worden beschouwd. Het gewone verloop. Beschouwen wij echter het lot van Duitschland: doordat dit land misbruik maakte van zijn overwinning van 1871, bereidde het de reactie voor, waarvan wij getuige zijn. De reactie komt soms on middellijk, soms eerst na langen tijd, doch zij is onvermijdelijk. Een oorlog brengt een volk in een vicieusen cirkel, waaruit 't niet meer los kan komen. Als een volk naar de wapens grijpt om zich vrij te maken van een of ander onrecht en aan de winnende hand is, zal het slechts zelden den strijd staken, wanneer het belegerde heroverd is. Het is zeer natuurlijk, dat het zich ook schadeloos wil stellen voor de inspanning en de opofferingen, welke de revanche-oorlog hét gekost hebben en zoo legt het op zijn beurt de overwonnen partij voorwaarden op, welke een werke lijke verzoening onmogelijk maken. Er zijn ongetwijfeld uitzonderingen: vredesverdra gen, welke een ware verzoening beoogden en dan ook alle vruchten daarvan hebben geoogst. Wij behoeven niet terug te gaan naar het verre verleden, doch vinden in onze eigen herinneringen voorbeelden daarvan, zooals de vrede, die Engeland met de Zuid-Afrikaansclie boeren heeft gesloten. Het heeft daarbij zijn overwon nen vijanden vrijheid en een zekere na tionale zelfstandigheid verleend, welke zij niet konden missen en zoo heeft hét een der pijlers gebouwd, waarop het Britsche wereldrijk rust. Wij denken ook aan den vrede, welke Lincoln de Zuidelijke staten na den Amerikaanschen burgeroorlog heeft toegekend. Hoewel zij een verplet terende nederlaag hadden geleden en ge heel waren overgeleverd aan de genade van den overwinnaar, heeft hij hen vol ledig hersteld 'in de rechten, die elke staat van de unie geniet en daardoor heeft Iiij de moreelé, zoowel als de staatkundige eenheid 'der Vereenigde Staten hersteld. Wij zien een treffend voorbeeld van de beide soorten van vrede en hun gevolgen in het werk van Bismarck. Ik heb reeds den slechten vrede genoemd, dien hij in 1871 mét Frankrijk heeft gesloten en de tegenspoed, welke voor Duitschland hét gevolg van dien vrede is geweest, doch' diezelfde Bismarck had tevoren uitstekend den vrede gesloten met het overwonnen Oostenrijk in 1866, waarbij dit land geen enkel offer werd opgelegd, dat een blij vende wrok kon nalaten. Deze vrede maak te een vroegeren vijand tot een bondge noot. Hoe het worden moet. Zulke voorbeelden schijnen mij zeer leerzaam; zij toonen ons den weg, dien men moet gaan en den geest, dien men moet aannemen in het belang van allen tezameti en ieder afzonderlijk. Laten wij niet meer zeggen: Om den vrede te slui ten, maar, wat mijn onderwerp veel meer raakt: om oorlog te vermijden. Verzoening is zeker uitstekend, doch geen verwijdering veroorzaken is oneindig beter. Wat kunnen wij nu uit bovenstaande uit eenzettingen afleiden omtrent hét staats manstype, dat geschikt zal zijn voor die wereld der toekomst, die is, zooals men zegt, haar te willen vormen, die nieuwe wereld, welke gekenmerkt wordt door misschien te vroeg afgelegde verklarin gen, maar "dan toch' 'besliste en onherroe pelijke verklaringen om den oorlog at te schaffen als werktuig der internationale, politiek. Zeker, wij hebben niet stil ge staan bij overgangsvormen; de organisa tie van den Volkenbond, welks oprichters hét meer bescheiden doel hadden om den oorlog ernstige belemmeringen in den weg te leggen, was er bij lange na nog niet aan toe om te werk te gaan met dié verzekerdheid, die noodzakelijk is om de diepste grondslagen der internationale verhoudingen te kunnen veranderen. En toch zijn wij dien overgangstoestand reeds voorbijgestreefd en hebben wij in een plechtig verdrag dat inderdaad nog en kele mogelijkheden, om oorlog te voeren, openlaat verklaard dat wij het eind doel, de afschaffing van den oorlog, heb ben bereikt. Nu, ik heb er niets tegen, want soms is hét betere niet de vijand van hét goede soms Is hét zelfs ge makkelijker te bereiken, omdat er een groo- tere impulsieve kracht van uitgaat. Docïi hét moet niet altijd een illusie blijven; men moet het zeer ernstig opvatten en achter-af de grondslagen leggen, welke nog ontbraken en uit het radicale beginsel* dat men heeft uitgesproken, alle gevolg trekkingen maken, die eruit gemaakt moe ten worden. En op- den achtergrond van hét prae- tische probleem staat het nieuwe staats'* manstype, dat zich' moet ontwikkelen om om de volkeren op den nieuwen weg te kunnen leiden, want eigenlijk wordt da imperialistische politiek gekenmerkt door, het vreeselijke beginsel, dat in de politieK alles geoorloofd is. In de nieuwe wereld zal daarentegen rechtvaardigheid de grond slag van alles wezen; daarop kan hét ge bouw van een duurzamen vrede rusten* Voor hét overige zal de critiek, die wij hebben uitgeoefend op enkele landen, dfó den weg openden voor nieuwe conflicten ons brengen op liet spoor, Van dit staats- manstype.

Soester Courant | 1933 | | pagina 6